GROTE OVERWINNING VOOR DE CHRISTEN-DEMOCRATEN Socialisten tot nu toe vrij wel stationnair Triest zou internationale vrij stad moeten worden Haümdqk ebe ik óók De Westduitse verkiezingen verliepen rustig -''SNIPPER AL' NIEUWS Fi>r is mijn nieuwe abonné: PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Extra dollars voor Perzië En het achterland bij Zuid-Slavië moeten worden gevoegd Historische Leidse steen in CJcago ingemetseld Grote Braziliaanse order voor Fokker-fabrieken Engeland vermindert aantal troe pen in Oostenrijk Vergoeding Rijkspolitie in het rampgebied Stichting v. d. Landbouw over de Wafersnoodwef f 20 millioen van de tegenwaarderekening voor ontwikkelingsfinanciering Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, TeL 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: VlissingenLammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie "347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Expl-'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2574 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hootdredacteur: J. D. TROOSTHEIDË MAANDAG 7 SEPT. 1953 Directeur: JACQ DE SMIT Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maant Dinsdag: Zon op 6,02 u., onder 19.13 u. Maan op 6.14 u., onder 18.50 u. Hoogwater Dinsdag 8 Sept.: Vlissingen: 2,06 u. 1.98 m., 14.12 u. 1.96 m. Terneuzen: 2.32 u. 2.13 m., 14.41 u. 2.13 m. Wemeldinge: з.47 u. 1.74 m., 16.01 u. 1.60 m. Zierikzee: 3.37 u. 1.50 m., 15.45 1.35 m. BONN, 7 September. De Westduitse verkiezingen hebben een grote overwinning voor de Christen-Democratische Unie opgeleverd en in het bijzonder een persoonlijke overwinning voor Bondskanselier dr Adenauer. De sociaal-democratische partij heeft ten opzichte van de C.D.U. ter rein moeten prijsgeven, doch zij heeft zich numeriek vrijwel gehand haafd. De uitslag der verkiezing schijnt te wijzen in de richting van een twee-partijenstelsel. In elk geval staat reeds vast dat de C.D.U. en de S.D.P. steeds meer de twee grote krachten van het Duitse politieke leven zijn geworden. De stand was hedenochtend om 5 uur: Christen-democraten 77 23 0 Sociaal-democraten 8 0 14 Vrije democraten 8 2 0 Duitse partij 3 3 0 Andere partijen 1 0 13 (De cijfe: nmetjes van links naar rechts beteken het aantal behaalde-, het aantal gewonnen- en het aantal ver loren zetels). De Conservatieve Beierse partij, die tot nu toe door zeventien afge vaardigden in de Westduitse Bondsdag was vertegenwoordigd, verloor al haar zetels. De verdeling der stemmen, uitge bracht in 110 van de 242 Westduitse kiesdistricten, was als volgt: C.D.U. 5.551.914 5.720.867 S.D.P. 3.341.641 3.326.879 Vr. democratei 1.229.946 1.118.766 Communisten 243.622 264.911 Vluchtel. partij 708.745 718.767 (De eerste cijferkolom betekent: het aantal directe stemmen; de tweede: volgens het evenredigheidsstelsel). De voorzitter der Westduitse Bonds dag, de Christen-Democraat dr Her man Ehlers, is herkozen. Zoals bekend werd gestemd in 242 kieskringen voor een parlement dat uit 484 leden bestaat. Elke kiezer bracht dus twee stemmen uit, nl. één voor zijn persoonlijke candidaat en één voor de partij zijner keuze. Achttien partijen wedijverden om de stemmen van de Westduitse bevol king, maar slechts acht daarvan had den candidaten in alle districten; de rest bestond uit splinterpartijen, die In de regel slechts een plaatselijke be tekenis hebben. Teneinde de onbe langrijke groeperingen uit het parle ment te weren, is in de kieswet be paald, dat alleen die partijen voor een vertegenwoordiging in aanmerking ko men, die vijf pet van de stemmen heb ben behaald of die een candidaat heb ben verworven in directe verkiezing. De stemming verliep volkomen rus tig. Millioenen meer kiezers trokken naar de stembus dan vier jaar geleden, toen de eerste Bondsdag werd geko zen. Niet alleen doordat het aantal kiesgerechtigden door de voortduren de toevloed van Oostduitsers is ver meerderd, maar ook omdat de kiezers zeer sterk zijn opgekomen. In 1949 kwam er 76 procent en thans kwamen van de 33 millioen kiezers er meer dan 80 procent. Vooral op het platteland was de opkomst groot en men legde dit direct al uit als een voordeel voor Adenauer's partij, de C.D.U. Geen communistische activiteit. De communisten hebben nergens een noemenswaardige poging aangewend een spaak in het verkiezingswiel te steken. Opgewonden sensatie-berich ten in de Zondagochtendbiaden spra ken nog van achter de zónegrens ge concentreerde vrachtauto-colonnes, die zogenaamd communistische groepen zouden aanvoeren om een soort aanval op de grens te doen en in de kies districten de orde te verstoren. Er is echter niets gebeurd. Ook in Bonn niet, waar van verkiezingsdrukte niets te merken was. Het weer was zo fraai, dat ook zonder verkiezingen vrijwel de gehele bevolking op straat zou zijn geweest. Voor elk stembureau stonden twee politie-agenten handjes op de rug zich rustig in het zonnetje te koesteren. Adenauer bracht al vroeg zijn stem uit. Hjj verklaarde optimistisch ge stemd te zijn. Wat gaat U doen ais de eerste verkiezingsuitslagen bekend zijn, vroeg men hem. Hij lachte eens en zei: „Ik ga rustig naar bed!" Het eerste overzicht, Naarmate de uren verstreken werd het al duidelijker: Adenauer's Chris ten-Democratische Unie ging een aan merkelijke vooruitgang boeken. Hoe wel er te middernacht nog maar een beperkt aantal resultaten bekend was, stemden deze zodanig overeen, dat zij als zeer betrouwbare steekproeven konden gelden. Het was toen ook al duidelijk, dat van de kleine partijen de neutraal gezinden van dr Heine- mann niet in de nieuwe Bondsdag zul len zijn vertegenwoordigd. Dit gold eveneens voor de opnieuw zeer sterk teruggedrongen communisten en voor de neo-nazi partijen, die buiten hun traditionele gebied geen voet aan de grond hebben gekregen. Adolf von Thadden is van de kaart, evenals Wal- demar Kraft, de leider van de vluchte- lingenpartij. In sommige der tot middernacht be kende resultaten in de kieskringen kreeg de C.D.U. 20 tot 30 pet meer stemmen. Een aantal tot dusverre door .sociaal-democraten vertegenwoordigde kieskringen is naar de C.D.U. over gegaan. DENVER, 5 September. Eisenhower heeft de nieuwe Perzische regering in gevolge een verzoek van haar premier, generaal Zahedi, als noodmaatregel hulp ter waarde van 45 millioen dollar ver strekt. Het bedrag staat los van de be staande bijstand-programma's. De Britse regering heeft haar verheugenis over de ze hulp uitgesproken. Londen blijkt trou wens met Amerika overleg over deze hulp te hebben gepleegd, volgens diplo matieke kringen met de hoop, dat de nieuwe premier erin zal toestemmen de diplomatieke betrekkingen met Londen te hervatten, die, zoals bekend vorig jaar door Mossadeq werden verbroken. Za hedi heeft thans reeds beloofd dat Per- zië „een maximaal gebruik van zijn na tuurlijke oliebronnen zal maken" en dit zou, volgens Perzische kringen beteke nen, dat de Perzische regering bereid is het oliegeschil met Engeland te regelen. TITO STELT NIEUWE EISEN BELGRADO, 6 September. President Tito van Zuid-Slavië heeft van daag: in een rede voor duizenden partisanen uit de laatste wereldoorlog ge- eist, dat van Triest een internationale vrije stad wordt gemaakt en dat het achterland van Triest bij Zuid-Slavië gevoegd zal worden. Tito, die zijn toespraak hield In de Sloveense plaats Okroglica ter gele genheid van de zesde verjaardag van de bevrijding van het Sloveense kust gebied, noemde de Italiaanse maatregelen langs de Zuidslavische grens „cir cusvoorstellingen" en verzocht Italië de militaire operaties te staken. In Italiaanse politieke kringen wijst de Grote Drie van 1948, waarin wordt an rPi+/-v'c- oio nf ic\ mor» wil tznnU- CTO-ZPCffl. Hf)t. VlPt fphipH Vf)Tl CHICAGO, 5 Sept. - Met een bij zondere plechtigheid is dezer dagen de beroemde historische steen van de Pilgrim Fathers uit Leiden ingemet seld in de befaamde muur van histo rische en vermaarde stenen van het 36 verdiepingen hoge krantenpaleis van „The Chicago Tribune" aan Tri bune Square te Chicago. Bij deze cere monie heeft de Nederlandse consul te Chicago, W. H. Lambooy, een rede ge houden waarin hij er op wees dat deze historische steen, dien eens deel uit maakte van het huis van de leider der Pilgrim Fathers, John Robinson te Leiden, geschonken is door de gemeen te Leiden aan Chicago als bewijs van de nauwe banden die er bestaan tus sen het Nederlandse volk en zijn Ame rikaanse vrienden. Het geschenk werd aanvaard door de directeur van het gebouw van de Tribune, Keith Capron, als een sym bool van geestelijke vrijheid. Jubilerend Don-Kozakken koor 4 dagen in ons land AMSTERDAM, 5 Sept. Het Don- Kozakken koor, dat dit jaar 30 jaar bestaat, is een Europese tournee be gonnen met een nieuw programma, waarin ook enige bekende populaire liederen zij opgenomen als Wolgalied en Einsames Gloecklein. Het jubileren de koor komt vier dagen in ons land. Onder leiding van Serga Jaroff zal het optreden in het Amsterdamse Con certgebouw op 23, in het Haagse Ge bouw voor Kunsten er. Wetenschap pen op 24, in gebouw Tivoli te Utrecht op 25 en in de Koninginnekerk te Rot terdam op 26 Sept. a.s. men Tito's eis, of zo men wil „voor stel", van de hand en ook in Londen is men van mening, dat het voorstel de vooruitzichten op een oplossing van het probleem Triest slechter maakt dan ooit. „Zuid-Slavië zal niet toestaan", zo zei Tito, „dat zóne „A" van het vrije gebied van Triest door Italiaanse troe pen zal worden bezet". Zoals bekend, is deze zóne, waarin de stad Triest met de haven is gelegen, door Britse en Amerikaanse troepen bezet, maar heb ben de Italianen een aandeel in het burgerlijk bestuur. „Wij wensen een vreedzame regeling van het probleem", zei Tito, „maar zijn bereid, voor elke voet grond te vechten onverschillig wie de vijand is". Tito verwierp de verklaring van Een gelukwens naar Valkenswaard op deze Maandagmorgen: het gezin Cleef- Rozier is daar Zaterdagmiddag verblijd met de geboorte van een drieling, een meisje en twee jongens. Moeder en kin deren maken het uitstekend. En dan een ontdekking in Stevensweert in Lim burg. Daar is men, zoekend naar een 16e eeuws kasteel plotseling gestoten op de resten van een 13e eeuws bouwwerk. De archeologen zitten nu met de handen in het haar, want men vond de resten van twee torens en het kasteel van Stevens- weert zou er maar één gehad hebben. En dit gaat naar Griekenland: 142.918,18. Dat wil zeggen, als er niet meer bijkomt op gironummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis. Heeft U Uw bijdrage al ge stuurd? „Wij willen zulke beelden niet" stond geschreven op een omver ge gooid en vernield „staand naakt" dat met nog enkele andere beelden stond geëx poseerd in het Plaswijckpark te Rotter- dam-Hilligersberg. Het beeld, 1.90 mtr hoog, was een ontwerp van de Rotter damse beeldhouwer Huib Noordlander. In de oude St. Catharijnekerk te Brielle is Zaterdagavond een van Nederlands grootste zeehelden, Maarten Harpertsz. Tromp, die driehonderd jaar geleden bij Terheijde is gesneuveld, herdacht. Minis ter Staf heeft een rede uitgesproken. Tromps geboortehuis en vele openbare gebouwen baadden in floodlight. Ruim 11.000 wandelaars hebben Zaterdag deel genomen aan de zevende Airborne wan deltocht. Het weer was ideaal en de deelnemers uiterst voldaan. gezegd, dat het gehele gebied van Triëst aan Italië moet komen. „Zuid- Slavië erkent deze verklaring niet en is niet van plan op die basis een be spreking te beginnen", aldus Tito. „Ze is destijds door de Westelijke Grote Drie afgelegd om de toenmalige Itali aanse premier; De Gasperi, „bij de verkiezingen te steunen", zo besloot hij. Volgens het Italiaanse persbureau ANSA hebben Zaterdag troepenbewe gingen plaatsgevonden in de Zuidsla vische zóne van het vrije gebied van Triëst Een tiental vechtwagens werd dichtbij de demarcatielijn tussen Weide delen van het gebied waargenomen. Ook werd dichtbij de lijn artillerie op gesteld. Volgens het Zuidslavische persbu reau Tanjoeng zijn de Italianen ook Zaterdag doorgegaan met het samen trekken van troepen langs de Itali- aans-Zuidslavische grens. AMSTERDAM, 5 Sept. De Bra ziliaanse regering heeft een belang rijke bestelling goedgekeurd voor de vervaardiging in licentie van honderd Fokker S-ll en vijftig S-12 Instructor lesvliegtuigen alsmede van vijftig Fok ker S-14 „Mach-trainers", opleidings vliegtuigen voor straaljagerpiloten. Brazilië heeft voor de uitvoering van deze order die waarschijnlijk nog zal worden uitgebreid aan de enige maanden geleden opgerichte Brazili aanse Vennootschap „Fokker Industria Aeronautica S.A." voor een eerste pe riode van vijf jaar de volledig uitge ruste staatsvliegtuigenfabriek bij Rio de Janeiro overgedragen. Nagenoeg het gehele thans daar werkzame per soneel zal in dienst van de Braziliaan se Fokker N.V. overgaan. „OVERLEDEN" ECHTGE NOOT LEEFDE. TOULOUSE, 6 Sept. Een 35- jarige Franse, Madeleine Ferron, uit de omgeving van Toulouse stond op punt om voor de derde keer in de echt verbonden te wor den, toen zij een brief van haar eerste „overleden" man ontving. Hij was in 1939 door de Duitsers krijgsgevangen gemaakt en ver dween ergens in Oost-Europa. In 1946 werd hij overleden ver klaard en dit schiep voor zijn vrouw de gelegenheid voor een tweede huwelijk, een gelegenheid, die zij in 1949 benutte. Haar tweede man kwam bij een ongeluk om het leven en Made leine Ferron verloofde zich om een andermaal een echtverbintenis aan te gaan. Toen kwam de brief van haar eerste man met de médedeling, dat hij in Stalingrad in een fabriek werkte. Madeleine moest haar hu welijksplannen opgeven terwijl mannen aan het werk togen om de naam van de doodgewaande echtgenoot van het plaatselijke monument voor de in de oorlog gevallenen te verwijderen. WENEN, 5 Sept. De Britse am bassadeur en hoge commissaris in Oostenrijk, Sir Harold Caccia, heeft de Oostenrijkse vice-kanselier, dr Schaerf, medegedeeld, dat de Britse bezettings troepen in Oostenrijk tegen het einde van dit jaar van drie tot één bataljon zullen worden teruggebracht. De Britse hoge commissaris zei, dat Engeland zijn plicht jegens Oostenrijk zal blijven vervullen, maar dat het tevens al het mogelijke zal doen om de last van een bezetting voor het Oostenrijkse volk te verlichten. De En gelsen zijn echter van mening, dat het terugtrekken van alle troepen de hui dige viermogendhedenovereenkomst betreffende Oostenrijk in gevaar zou brengen. Minister antwoordt op vragen van kamerlid v. d. Wetering DEN HAAG, 4 Sept. De minister van Justitie heeft in antwoord op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Van de Wetering over de toekenning aan het personeel van de Rijkspolitie ,dat werkzaam is, of ge weest is in de watersnoodgebieden, medegedeeld, dat in het Gewest's-Gra- venhage, waartoe ook de provincie Zeeland behoort, op het ogenblik nog een aantal voordrachten en voorstel len in behandeling zijn. De uitbetalin gen, daaruit voortvloeiende, zullen zo spoedig mogeijk 'laats vinden. Vooral uit Zeeland komen nog regelmatig nieuwe voordrachten binnen. Dit zal het geval blijven totdat t.a.v. de thans nog bestaanae rampgebieden is bepaald, dat deze niet meer als zo danig kunnen worden beschouwd, c.q. de geëvacueerde gezinnen van de daar geplaatste ambtenaren van het korps Rijkspolitie naar de standplaats kun nen terugkeren. Vanaf 1 Febr. 1953 zo werd bepaald, zou voor ieder etmaal of gedeelte van een etmaal, gedurende hetwelk een ambtenaar of een lid van het reserve- personeel van het korps Rijkspolitie in het rampgebied werkzaam, een bui tengewone beloning worden toegekend van 2,voor wachtmeesters le kl. en lager en van 3,voor de hogere rangen. Voorts is aan het in het ramp gebied gedetacheerde personeel een verblijfsvergoeding toegekend, terwijl de kosten van huisvesting en voeding geheel ten laste van het Rijk zijn ge bracht. Laatstgenoemde vergoeding werd ook toegekend aan de ambtena ren van het korps, die in het rampge bied hun standplaats hebben en wier -gezinnen waren geëvacueerd. Voor de ze vergoeding moest voor elke ambte naar afzonderlijk een voorstel worden aangeboden. Deze buitengewone belo ning eindigt zodra het gezin weer naar de standplaats kan terugkeren. Volgens een officiële Britse schat ting heeft Frankrijk op het ogenblik twee maal zo veel troepen in Oosten rijk als Engeland, Amerika ongeveer vier maai zo veel, en de Sowjet-Unie ongeveer acht maal eoveel. LAATSTE DAG VAN UIT WISSELING IN KOREA. PANMOENDJON, 7 Sept. De Noordkoreanen en Ohinezen hebben Zondag, de laatste dag van de uitwis seling van de krijgsgevangenen, 125 geallieerde krijgsgevangenen ter be schikking gesteld van de Verenigde Naties te Panmoendjon. Onder hen waren 111 Amerikanen, acht Britten, vier Turken, een Zuidafrikaan en een Japanner. De Noordelijken wisselden een Amerikaan meer uit dan zij had' den toegezegd. Volgens waarnemers is geen uitwis seling zo rustig gelopen als die op de laatste dag van de operatie. Twee Zondag vrijgelaten kolonels van de Amerikaanse luchtmacht, die door de Chinezen en Noord-Koreanen waren beschuldigd van deelneming aan „bacteriologische oorlogsvoering' verklaarden in het geallieerde ont vangstcentrum, dat zij, na een „gees telijke marteling", gedwongen waren geweest verklaringen af te leggen voor de communistische radio. Eén van hen zei, dat hij getracht had zelfmoord te plegen om aan de kwellingen te ont komen. Het Zwitserse Kabinet zal Dinsdag a.s. bijeenkomen om te beslissen, of ver gunningen dienen te worden verschaft voor de uitvoer van luchtdoelgeschut ter waarde van"\0 millioen gulden voor de Westduitse grenspolitie. Eerstdaags zal het eerste Nederland se legerkorps naar Duitsland worden verplaatst om deel te nemen aan de oefening „Rand Repulse". Van 18 tot 24 September zal een aanvaisoefening worden uitgevoerd in het gebied tus sen Enschede en Bremen. Rentevergoeding gevraagd voor Schouwen en Kruiningen. DEN HAAG, 5 Sept. De Stich ting voor de Landbouw heeft opnieuw een brief aan de Tweede Kamer ge richt met het verzoek verdergaande wijzigingen aan te brengen in het wetsontwerp op de Watersnoodschade. De Mem. van Antw., zo constateert de Stichting met genoegen, bewijst, dat de regering aan de eerste nota veel aandacht heeft besteed. De Stichting is van mening, dat de in de Memorie voorgestelde wijziging ten aanzien van één herstelbaar be schadigde woning en één bedrijfspand, zonder twijfel een belangrijke verbe tering inhoudt. Deze zou echter onvol doende zijn om met name het zware herstel te verwerkelijken. Voornamelijk op grond van het feit, dat herstel tot geen aanmerkelijke verbetering of meerwaarde zal leiden, acht men verdedigbaar dat voor de eerste woning en bedrijfspand honderd resp. negentig percent en voor verdere woningen en bedrijfspanden honderd resp. negentig en vijfenzeventig per cent zal worden vergoed. De eigenaars van meerdere beschadigde gebouwen zullen een dergelijke wijziging aan zienlijk worden geholpen, aldus meent de Stichting. Voorts vraagt de Stichting aandacht voor rentevergoeding voor gebieden (Schouwen-Duiveland en Kruiningen) waar tengevolge van de langdurige inundatie herstel en herbouw nog ge ruime tijd zullen moeten worden uit gesteld. Ouders waren niet tthuis. BOERDERIJ BIJ DRACHTEN AFGEBRAND. DRACHTEN, 5 Sept. Vanavond is in de buurtschap De Wilgen onder Drachten de kapitale boerderij van de landbouwer G. Oosterwoud tot de grond toe afgebrand. De brand ont stond in een schuur, doordat daar een petroleumlamp omviel, die door twee zoons van de landbouwer werd ge bruikt, toen ze aan het experimente ren waren met een motorrijwiel. De benzine van de motor raakte in brand en direct vonden de vlammen gretig voedsel in een partij hooi. De brand weer stond machteloos. De landbouwer en zijn echtgenote waren niet thuis. Een baby en een kind van vijf jaar konden tijdig in veiligheid worden ge bracht, waarbij een der zoons brand wonden opliep. De landbouwinventa- ris ging geheel verloren. HANNOVER, 6 September. Nege» Nederlandse militairen zijn Zaterdagmid dag gewond geraakt, enkele van hen ern stig, toen zij op de Lueneburgerheidë met hun militaire vrachtwagen in botsing kwamen met een Duitse personenautfe Het ongeluk gebeurde in de buurt vSn Celle. Eisenhower heeft bepaald, dat 10.000 ton Amerikaanse landbouwproducten ter beschikking van Jordanië moeten worden gesteld. DE BILT ZEGT» Weinig verandering. Weersverwachting tot Maandagavond. Droog en zonnig weer. Zwakke tot matige wind tussen Zuid en Oost. Iets hogere maximum temperaturen dan Zond"". Aanmerkelijke uitbreiding financiële steun 's GRAVENHAGE, 5 Sept. Het overleg tussen do Amerikaanse en Ne derlandse autoriteiten over de besteding van gelden van de tegenwaarderekening heeft thans geleid tot overeenstemming over het vrijgeven van 20 millioen gul den van de tegenwaarderekening voor de z.g. ontwikkelingsfinanciering. Met behulp van de vrijkomende gelden wordt de regering in staat ge steld over te gaan tot een aanmerke lijke uitbreiding van de financiële steun, die zij thans op beperkte schaal verleent bij het verder tot ontwikke ling brengen van door wetenschappe lijk speurwerk verkregen resultaten en het geschikt maken van deze resul taten voor industriële productie. Het ligt in de bedoeling van de re gering om uit de beschikbaar geko men gelden aan het bedrijfsleven cre- dieten tegen soepele voorwaarden te verstrekken voor de financiering van ontwikkelingsprojecten, die vooraf gaan aan fabriekmatige productie. Van geval tot geval zal worden be oordeeld, welke projecten voor cre- dietverlening in aanmerking komen en onder welke voorwaarden deze credieten zullen worden verstrekt. Een wetsontwerp tot regeling van de budgetaire voorzieningen zal zo spoe dig mogelijk bij de Tweede Kamer worden ingediend. PERCENTAGES UITKERINGEN GEMEENTEFONDS VOOR 1954 's-GRAVENHAGE, 5 Sept. Onlangs heeft de Minister van Binnenl. Zaken aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat voor het samenstellen van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1954 voorlopig ware uit te gaan van de ge gevens voor 1953. Thans heeft hij de mededeling doen volgen, dat de algemene uitkering over 1954 kan worden berekend naar 120 in plaats van naar 116 Deze verhoging van het uitkeringsper centage houdt mede verband met de voorzieningen, welke ten aanzien van de bezoldiging van het gemeentepersoneel waren te treffen. Met betrekking tot het percentage van de belastinguitkering zullen nadere me dedelingen worden gtdaan. Er zit groei in die grote „Zeeuwsch Dagblad"-familie. Vooral nu met die September-maand, die wij reser veerden als dé maand van pure vriendschap voor „Zeeuwsch Dagblad". Iedere abonné op ons aller dag blad zal proberen er een nieuwe abonné bij te winnen. En vanzelfsprekend groeit daardoor die grote familie van „Zeeuwsch Dagblad". En hoe groter die familie is, hoe beter die krant kan zijn. Tenslotte is het zó, dat wie een abonné wint op de krant ook een klein beetje zichzelf helpt. Wanthoe meer abonné's, hoe beter Uw krant. Deze vriendschap heeft een wisselwerking. Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Naam: Adres: Woonplaats: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement*) op „Zeeuwsch Dagblrd. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wat niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1