GROTE VIER OP 15 OCTOBER NAAR LUGANO Dubbele Zeeuwse overwinning op nationale trekpaarden-tentoonstelling Walcheren heeft een Christelijke H.B.S. Hier is mijn nieuwe abonné: PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Nieuwe uitnodiging aan Moskou Min* Algera sprak te Eindhoven Amerikaanse functionaris nam steekpenningen aan Den Bosch" was voor de Zeeuwen l ^Edelman van Veldzicht" en „Irma van Clairon" werden de kampioenen Na vele maanden van bidden en werken Feestelijke samenkomst met ondertoon van grote afhankelijkheid Nederlander bij Bogor vermoord Luxe paarden? Hoiuudifk doe. ik óók metH Uitgave: „Zeeuwsch :oor: Goes, L. Vorststr. SJ, Tel. 2436, bij geen gehoor voor dvertenties 297Ö, voor redactie 433. Giro 274289. Kantoren: Vllsslngen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Npordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 7347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Expl- itatle: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2571 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 8 SEPT. 1953 Hootdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, 'Biezellnge: Ds J. S. Hartjes, Vüssingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Temeuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrijdag: Zon op 5.55 u., onder 19.22 u. Maan op 1.27 u., onder 17.52 u. Hoogwater Vrijdag 4 Sept.: Vlissingen: 11.35 u. 1.41 m., -.— u. -.m. Terneuzen: 12.03 u. 1.60 m., -.u. -.— m. Wemeldinge: 0.24 u. 1.36 m., 13.04 u. 1.29 m. Zierikzee: 0.10 u. 1.19 m., 12.45 u. 1.11 m. LONDEN, 2 September De Westelijke mogendheden hebben Woensdag een nieuwe uitnodiging, de tweede in zeven weken tijds, aan de Sowjet-Unie doen toekomen ter bijwoning van een conferentie van ministers van Buiten landse Zaken over Duitsland en Oostenrijk. Zij stellen voor, dat de Grote Vier te Lugano in Zwitserland vergaderen en wel op 15 October, dezelfde dag als de Ver. Naties hebben voorgesteld voor de politieke conferentie over Korea. In hun nota stemmen de Westelijken in met besprekingen over alle Duitse problemen, maar zij zeggen, dat de ministers zich eerst dienen te bepalen tot de kwestie der verkiezingen en de status van de regering voor geheel Duitsland, daar dit als de sleutel tot oplossing van de Duitse kwestie wordt beschouwd. Zij maken bezwaar tegen deelneming van Peking-China en wijzen erop, dat de regering van Peking op de confe rentie over Korea vertegenwoordigd zal zijn. CONCESSIE. Het Westen houdt niet langer vast aan de eis, dat een commissie eerst on derzoekt, of de omstandigheden in Oost-Duitsland geschikt zijn voor het houden van vrije verkiezingen. Congres van beroepsvervoerders, EINDHOVEN, 2 Sept. In de grote can- tine van de „D.A.F." aan de Geldropse- weg te Eindhoven houdt de nationale organisatie voor het beroepsgoederenver- voer wegtransport vandaag haar zesde landelijke congres. Een duizendtal per sonen bevond zich in de zaal, toen de algemene voorzitter, de heer E. van Don kelaar te ruim 11 uur 'n welkomstwoord sprak en zich daarbij in het bijzonder richtte tot minister mr J. Algera, leden van de Eerste kamer en Tweede Kamer en vertegenwoordigers van de sociaal- economische raad en andere instellingen. Minister Algera verklaarde in zijn ope ningswoord dat men bezig was de uit voeringsbesluiten gereed te maken voor de wet inzake het goederen vervoer op de weg en het vervoer per scheepvaart. De ministerraad en de Raad van State houden zich er nu mee bezig. De richt lijnen maken nog een punt van bespre king uit met het bedrijfsleven. De minis ter koestert de hoop, dat de wet op 1 Ja nuari 1954 kan worden ingevoerd. Hij verklaarde zeer dankbaar te zijn voor de adviezen uit het bedrijfsleven. Die ad viezen zijn niet altijd gelijkluidend en daarom is het moeilijk datgene te be reiken, wat in het algemeen belang is geboden, n.l. een doelmatige regeling voor het goederenvervoerswezen. Nadat burgemeester Kolfschoten het congres in Eindhoven welkom had ge heten - volgens hem had de bond geen geschikter trefpunt dan de „D.A.F." kun nen kiezen - hield prof. dr Sj. Groenman, hoogleraar in de sociologie te Utrecht een rede over bevolkingsgroei, Industrie en verkeer. Perzië heeft 300 millioen dollar nodig TEHERAN, 2 Sept. De Perzische minister van Financiën, Ali Amini, heeft medegedeeld, dat Perzië 300 mil lioen dollar aan Amerikaanse hulp no dig heeft „om de roestige raderen van de industrie weer aan het draaien te krijgen". De nieuwe Perzische regering wenst, dat de V.S. nieuwe voorstellen doen voor een snelle regeling van het Brits- Perzische oliegeschil. De regering zal echter betere voorwaarden moeten verkrijgen dan die neergelegd zijn in de Brits-Amerikaanse voorstellen van 1952, wegens de openbare mening, die nog steeds sterk anti-Brits is. IN TIEN JAAR NIEUWE V.U.- GEBOUWEN OOSTERBEEK, 2 Sept. - In het con ferentieoord „De Pietersberg" zijn de Civitasdagen van de Vrije Univer siteit begonnen. Het thema luidt: „Vrijheid in wetenschap en studie". Prof. dr Muilender zei in zijn ope ningswoord o.m., dat de liefde in Jezus Christus de bron moet vormen voor onze verantwoordelijkheid en vrijheid. Ir A. Rothuizen, architect uit Mid delburg, sprak over het onderwerp: „Rondom de groei van een nieuw universiteitsplan voor de Vrije Uni versiteit". De plan-ontwerpers, ir Rot huizen en de heer J. H. Groenenwe gen uit Arnhem, hebben in opdracht van de directie der V.U. een schema opgesteld van het gehele plan, dat over ongeveer tien jaar in Amsterdam-Zuid realiteit zal worden. Het terrein ligt ten Oosten van de Amstelveenseweg ter hoogte van de ringbaan en is 700 bij 150 meter groot. VERBIND1NGSDAMMEN BIJ OUWERKERK ZIERIKZEE, 2 Sept. Thans wordt overwogen ter dichting van het Oos telijke gat in de ringdijk te Ouwer- kerk twee verbindingsdammen op te werpen tussen de ringdijk en de oor spronkelijke zeedijk. Dezer dagen ver richte peilingen hebben uitgewezen, dat het Oostelijke ringdijkgat zich op sommige plaatsen reeds heeft verdiept tot 26 meter. Indien het nieuwe plan inderdaad zou doorgaan, zou dit in houden, dat men ervan heeft afgezien het gat nog te blokkeren met een reu- zencaisson, hetgeen na de tegenslagen van de laatste weken een punt van overweging heeft uitgemaakt. Het nieuwe project zal enkele maanden in beslag nemen. In eerste instantie is eind October als streefdatum genoemd. Van 1 September is de deviezenrege- ling voor emigranten belangrijke ver ruimd* Bij vertrek kan, evenals vroe ger, door het gezinshoofd voor 5.000 aan deviezen worden meegenomen Voor elk gezinslid is dit bedrag thans f 1.000. (Vroeger 1ste gezinslid i 750, overige gezinsleden elk 400). Deze concessie betekent niet, zo zei men in Londen, dat de geallieerden niet zullen eisen, dat het vrij zijn van de verkiezingen afdoende wordt ge waarborgd. NEURENBERG, 2 Sept. Het hoofd van de inkoopafdeling voor levensmid delen van het Amerikaanse leger in Europa, Charles E. Wilson, is Woens dag, na een onderzoek van 18 maan den, gearresteerd. Nadat twee getuigen hadden ver klaard, dat Wilson betrokken was bij een omkoperijcomplot, besliste het Amerikaanse hof, dat hij op 14 Sep tember weer verhoord zal worden. Volgens de getuigen hadden de bij de omkoperij betrokken Amerikanen een bedrag van 235.000 dollar ontvangen aan steekpenningen. Wilson werd vrijgelaten na aflegging van de belofte, dat hij zich ter be schikking van de justitie zal houden. Twee andere ambtenaren werden na een half uur vrijgelaten. BELGISCHE BLOEMISTEN PROTESTEREN Tegen invoer van Nederlandse snijbloemen BRUSSEL, 2 Sept. Bij wijze van protest tegen de invoer van Neder landse snijbloemen in België hebben vanmorgen enige tientallen Belgische bloemisten geprobeerd hun onverkoch te bloemen neer te leggen voor het ge bouw van het ministerie van Land bouw. Toen de politie dit verhinderde, wilden zij de bloemen op de openbare weg neerleggen, maar ook dit ging niet door. Er werd proces-verbaal opge maakt en een vrachtauto werd in be slag genomen. Nieuwe resident-generaal in Tunesië PARIJS, 2 Sept. Pierre Voizard, oud-gezant van Frankrijk te Monaco, is benoemd tot resident-generaal in Tunesië. Jean de Hauteclocque, de voorganger van Voizard, zal binnen kort een belangrijke diplomatieke functie krijgen. 's-HERTOGENBOSCH, 2 September „Den Bosch" was voor de Zééuwen vandaag. Edelman van Veldzicht, eigendom van de Hen- stenvereniging „Zuid-Beveland" te Waarde, werd nationaal kampioen der Hengsten: Irma van Clairon van de Gebr. van Moll te Graauw kampioene der Merriën. Dubbele zege voor Zeeland. Zeeuwse harten zwollen van trots, toen daar op het zonovergoten Bossche veemarktter- reiii, waar de Kon. Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard"de 21e grote nationale tentoonstelling organiseerde, de Zeeuwse vlag ten top gehesen werd en het Zeeuwse volkslied weerklonk. Het weer eens bewezen dat de liefde voor de paardenfokkerij onver minderd is gebleven. Duizenden heb- Steeds meer Oostduitse commu nisten naar West-Duitsland BONN, 2 Sept. De Westduitse grenspolitie heeft Woensdagmiddag weer 800 Duitsers in hechtenis geno men, die trachtten West-Duitsland bin nen te komen om a.s. Zondag, de dag van de verkiezingen, wanordelijkhe den te veroorzaken. Er zijn nu 6.000 Oostduitsers in arrest. „Edelmau „.„z.cnt", een trots bezit v...i ue m,„.enigmg „Zuid-Beveland" te Waarde, werd Nationaal Kampioen 1953 op de Natio nale Trekpaardenfentoonstelling te 's-Hertogenbosch. MIDDELBURG, 2 September „Moge God deze school zegenen en tot zegen stellen. Laten wij haar uit Gods hand ontvangen en Hem daarvoor eren". Met deze woorden eindigde de heer J. Laport, de voorzitter der Ver. voor Chr. Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs voor Zeeland, zijn rede ter gelegenheid van de opening der Christelijke H.B.S. voor Walcheren. De bovenzaal van „De Vergenoeging" was geheel gevuld met autoriteiten, ouders, leerlingen, schoolhoofden, predikanten van alle kerkgenootschappen, bestuursleden, commissie van toezicht, comité van actie en vele belangstel lenden, toen de heer Laport verzocht Psalm 89 1 te zingen en daarna Gods zegen over de nieuwe school afsmeekte. Deze samenkomst had een echt feestelijk karakter, nu na zo lange tijd van bidden en werken deze Christe lijke H.B.S. mocht worden geopend. Maar ook klonk in de toespraken iets door van de grote afhankelijkheid van Hem, Die tot heden het werk zo wonderlijk heeft gezegend. Voorzitter Laport herinnerde in zijn openingsrede aan de oprichting der vereniging op 21 Februari 1930 in „Sint Joris" te Middelburg, toen enkele mensen als de consequentie van hun christelijk belijden tot deze daad kwa men. H;j wees op het diepgaand ver schil van mening over de plaats van vestiging, aan de uitspraak der arbi tragecommissie, die Goes aanwees, aan de bijna gelijktijdig met de opening van het Chr. Lyceum gestarte actie voor christelijk middelbaar onderwijs op Walcheren, aan de parallelklassen in Middelburg en tenslotte aan de be kroning der activiteiten, de opening van deze school. De vrees, dat zij af breuk zou doen aan het Chr. Lyceum, is niet bewaarheid: het aantal aan giften daar was hoger dan ooit, ter wijl het aantal voor Middelburg bo ven de 40 lag, hoger dan iemand durf de te verwachten. Persoonlijk was de heer Laport ervan overtuigd, dat men binnen enkele jaren van een bloeiende school zal kunnen spreken. GEEN CONCURRENTIE. Van concurrentie met Rijks II.B.S. en Gymnasium is beslist geen sprake. Nimmer zal daarnaar worden ge streefd. Het enige doel is het gevolg geven aan de opdracht Gods Woord ook in het onderwijs tot uitgangspunt te stellen en het de ouders mogelijk te maken de schoolkeus van hun kinde ren te bepalen. Hartelijk dank bracht de voorzitter aan allen, die medewerk ten aan de totstandkoming van de school. Zich wendend tot de directeur, drs H. J. van Alphen, zei de heer La port, dat veel van hem zal afhangen. Hij wenste hem Gods zegen toe en prees zijn vaste wii en liefde voor het christelijk onderwijs. Ook de leerlingen kregen enkele woorden van de voorzitter: „Jullie ouders hebben offers gebracht voor de ze school. Ik hoop, dat jullie je in en buiten de school daarnaar zult gedra gen". Hij stelde tenslotte de jóngelui een oorkonde, eraan herinnerend, dat zij de eerste leerlingen zijn, in uitzicht. Deze oorkonde werd na afloop van de samenkomst uitgereikt. GEEN BELOFTE Daarna zongen de aanwezigen „Hal leluja eeuwig dank en ere", waarna allereerst het woord werd gevoerd door dr J. P. Chr. de Boer, inspecteur van het V.H.M.O. van het ministerie van O., K. en W. Hij bood zijn hartelijke gelukwensen aan en voegde eraan toe, dat hij zelfs niet de schemering van een belofte kon doen, aangezien hij onbekend was met de stemming om- trci.t de Chr; H.B.S. in Den Haag. Wel verklaarde hij deze stemming zo mogelijk gunstig te zullen be-invloe- den. Hij juichte de toon van onderwijs- icificatie in de rede van de voorzit ter toe en wees erop, dat de school niet alleen te danken is aan de strijdbaar heid der voorstanders van chr. onder wijs, maar ook aan de gezonde Neder landse geest van tolerantie bij de voor standers van openbaar onderwijs. Ten slotte sprak hij de wens uit, dat de christelijke beginselen werkelijk het onderwijs mogen dragen tot zegen van de leerlingen en van het land. NAMENS PROV. EN GE MEENTEBESTUUR. De heer A. Schout feliciteerde na mens de Commissaris der Koningin en Ged. Staten. Het Prov. Bestuur is zeer verheugd met de totstandkoming en hoopt, dat de school aan haar doel zal beantwoorden. Bijzonder mooi is het, dat hier alle prot. chr. groeperingen samenwerken. Als dit op elk gebied gebeurde, zou veel meer tot stand kun nen worden gebracht. Het Prov. Be stuur staat versteld van de moed en de durf van het bestuur, zo zei de heer Schout. Wethouder J. W. Kögeler sprak na mens het Middelburgse geme .ïtebe- stuur er zijn -reugde over uit, dat de school hier werd gevestigd. Niemand kan met recht en reden het bestaans recht op een eiland met een overwe gend prot. chr. bevolking ontkennen, zo merkte hij op. Tenslotte sprak hij enkele woorden als voorzitter der Ver. voor Handelsonderwijs. Daarna werden gelukwensen aange boden door de heren Van Veen na mens de Ver. van Leraren bij het Chr. V.H.M.O.; drs C. Barends, rector van het Chr. Lyceum te Goes en dr J. Kar- semeijer, rector aan het Chr. Lyceum te Dordrecht. DE OUDERS VERDRONGEN ZICH De heer J. A. van Bennekom, voor zitter der commissie van toezicht, trok een parallel met de opening der Vrije Universiteit en uitte zijn dankbaarheid jegens allen, die de plannen begun stigden. Speciaal wees hij op de wils kracht en de energie van de voorzitter, de heer Laport. Hij vertelde, dat de ouders zich voor de aanmelding van hun kinderen werkelijk verdrongen. Tenslotte was het woord aan drs van Alphen. Hij zei te hopen, dat hij enigs zins aan het in hem gestelde vertrou wen zal kunnen beantwoorden. Hij wist dat zijn taak zwaar zal zjjn, maar ook, dat God hem daarbij zal steunen. Ook sprak de heer van Alphen de hoop uit, dat de school een cultureel verantwoorde plaats zal mogen inne men. In de aanwezigheid van de directeur der Rijks H.B.S. en de rector van het Gymnasium zag hij een bewijs van vertrouwen in een goede samenwer king. Hij zelf zal op eigen terrein blij ven en onderwijs naar eigen aard ge ven. Daarna sprak de directeur enkele woorden tot zijn leerlingen, zijn fa milie, speciaal tot zijn moeder, en tot zijn vrouw. Nadat Psalm 89 8 gezongen was, ging ds Hartjes voor in dankgebed. DJAKARTA, 2 Sept. De admini strateur van de rubberonderneming „Toge", de 45-jarige heer H. W. Neute boom, is in de nacht van Dinsdag op Woensdag door bandieten vermoord. Zijn stoffelijk overschot is Woensdag ochtend aangetroffen bij de geopende brandkast in het ondernemingskantoor, dat ongeveer 40 km ten Westen van Bogor in het Bantamse is gelegen. De bandieten hadden het lichaam met touwen vastgebonden. Uit de situatie kan worden afgeleid, dat de overval lers hun slachtoffer hebben gedwon gen de brandkast te openen, waarna zij hem vastbonden en om het leven brachten. TWEE JAAR VOOR KAMP KNECHT TE SOUBURG MIDDELBURG, 2 September De Arrondissementsrechbank heeft uit spraak gedaan in de volgende straf zaken: Th. B., wonende te Venlo, die kamp knecht was in het D.U.W.-kamp te Souburg en aan wie ten laste was ge legd, dat hij in de nacht van 28 op 29 Juni j.l. in het kantoor van dit kamp had ingebroken en een geldkistje met ruim 1.500,had ontvreemd, werd veroordeeld tot een gevangenisstraf voor de tijd van twee jaar, met aftrek voorarrest sinds 3 Juli. J. Y O. en G. T., die beiden op 21 Juni te Oostburg hadden ingebro ken in de woonwagen van hun werk gever, de kermisexploitant G., en toen een groot bedrag aan geld en bankpa pier hadden buit gemaakt, werden veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, waarvan acht maanden voorwaardelijk met 3 jaar. proeftijd en toezicht van een reclasseringsvereni- ging. L. v. R., koopman te Geleen, kreeg 2 weken gevangenisstraf voorwaarde lijk met 2 jaar proeftijd en 7 maanden intrekking rijbewijs. Hij had in de ge meente Nieuw- en Sint Joosland met zijn auto gereden, terwijl hij onder in vloed van alcoholhoudende drank ver keerde. Ged. Staten namen afscheid van ir Th. Heyblom MIDDELBURG, 2 September Tussen Ged. Staten en Ir Heyblom, de uit Zeeland vertrokken hoofdingenieur -directeur van de Rijkswaterstaat, heeft steeds een nauw contact bestaan. Voor Ged. Staten was dit aanleiding om op bijzondere wijze afscheid te nemen van deze Rijksfunctionaris. Dit afscheid heeft n.l. plaats gehad tijdens een in tiem diner, door het Prov. Bestuur aan ir Heyblom aangeboden. ben genoten van het altijd weer prach tige schouwspel. Niet minder dan 470 trekpaarden waren aangevoerd. Een record dus, waarbij Zeeland aan de spits stond met ruim 200 dieren, op de voet gevolgd door Brabant met 107. Nadat Dinsdag 27 categorieën waren gekeurd (de uitslagen hiervan vindt men elders in dit blad) volgde vandaag de kampioenskeuring. Negen hengsten, waarvan er vijf in Zeeuwse handen zijn, traden daartoe voor de jury. Hiervan bleef het volgen de drietal over: de reeds genoemde „Edelman van Veldzicht" (een waar edelman!), „Nico van het Zwartewa- ter" van Mare d'Hoore te Sluis, R. J. de Milliano en J. C. J. v. d. Velde te Kamperland en „Nico van Kapelhof van T. Boormans te Berg en Terblijt in Limburg. De spanning steeg echter pas ten top, toen „Nico van het Zwartewater" werd weggezonden. Nu ging het tussen Zee land en Limburg, tussen een vos en een blauwschimmel. De spanning werd haast ondragelijk; de jury wikte en woog. De toeschouwers rekten zich uit Toen kwam het verlossende woord: Zeeland werd kampioen en Limburg reserve-kampioen. De voorzitter van de afdeling Zeeland, de heer J. Q. C Lenshoek hees de Zeeuwse vlag. Wild klapten de toeschouwers in de handen, toen de dieren een ereronde maakten. Men kon er eenvoudig niet genoeg van krijgen. Maar weer kwam er spanning. Het kampioenschap Merriën moest bepaald worden. Zestien „dames" traden in het strijdperk, tien uit Zeeland. Weer ble ven er drie over: „Irma van Clairon" van Gebr. Moll te Graauw, „Mirza van Mina" van J. van Hal te Biezen-Eede (Aardenburg) en „Ninette" van Stal len de Dobbelaere te IJzendijke. Drie Zeeuwse dieren dus. Maar wie zou met de krans huiswaarts keren? Het werd „Irma van Clairon" en „Mirza" werd reserve-kampioene. Op nieuw ovaties. Ja, dit was toch wel de dag voor Zeeland. GROOTSE SHOW. In de namiddag volgde de grootse show, die ieder jaar weer duizenden trekt. Daar traden de kampioenen voor het voetlicht. De heer P. Scheele de Putter, voorzitter van de Hengsten- vereniging „Zuid-Beveland" ontving uit handen van de wnd voorzitter der Kon. Vereniging, de heer J. A. Stols, het fraaie bronzen beeld van een galop perend paard, evenals de heer Van Moll uit Graauw. Dan een andere kampioen: „Nico van Beek", bezit van een aantal Lim burgse fokkers en stamvader van 7 le prijshengsten en één merrie. Voor DEN BOSCH, 2 September „Prachtig materiaal" was het oordeel van kenners die vandaag de Nationale Tentoonstelling be zochten. „Prachtig materiaal, maar zou het uog niet beter zijn het fokken wat meer te richten op de productiviteit, op het prac- tisch landbouwbedrijf"? Eén hun ner zei ons: „Hier is het toch eigenlijk jammer, dat slechts ge keken wordt naar zo veel mo gelijk vlees in een zo mooi mo gelijke vorm"Het moet mogelijk zijn de dieren niet al leen te beoordelen naar het exterieur maar ook naar presta tie en dan niet alleen fok- prestatie. Er zijn merriën bij, die nog nimmer een veulen hebben voortgebracht. de vierde maal kreeg dit dier ue wis selbeker, die dus hiermee definitief in Limburg blijft. Triomf ook voor de Stallen de Dobbelaere te IJzendijke in de categorie fokgroepen van één eige naar. De wisselbeker van de gemeente 's-Hertogenbosch en de médaille van Prins Bernhard werden haar eigen dom. Toen volgde het optreden van de vierspannen van één en meer eige naars. Daar kwamen ze, de dieren van den Dobbelaere, van De Milliano, van de Gebr. Leendertse, van Brooymans en Timmerman, van Ysebaert en van De Buck. Trots draafden de vierspan nen en later zelfs de acht- en zestien spannen over het terrein. Het was het mooiste wat Den Bosch paardenmin- nend Nederland kon bieden. Het was een festijn, dat zijn weerga niet vond. „Generaal-majoor Berghuys- kazerne" te Middelburg 'S-GRAVENHAGE, 2 September De kazerne te Middelburg, waarin do le Centrale Opleidingsschool voor Ad ministratief Kader gevestigd is, zal voortaan de naam „Generaal-majoor Berghuys-kazerne" dragen, naar de voormalige inspecteur der militaire administratie, wijlen generaal-majoor Berghuys. Mevrouw de weduwe Berg- huys zal op 4 September a.s. tot de onthulling van de op de kazerne aan gebrachte naam overgaan. Bij de plechtigheid, die om drie uur in de kazerne aan de Korte Noord straat aanvangt, verleent de drumband van de le C.O.A.K. muzikale mede werking. Jan Ligthartschool te Goes geopend GOES, 2 Sept. Onder grote be langstelling is vanmiddag aan de Vo- gelz.,ngsweg hoek Bergweg de nieuwe Jan Ligthartschool door burgemeester mr W. C. ten Kate geopend. Gebrek aan plaatsruimte is oorzaak, dat wij het verslag van deze plechtigheid moe ten laten overstaan tot morgen. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond: Koel weer. Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen Zuid-West en West. In het binnenland belangrijk koeler. Bent U er al in geslaagd om Uw nieuwe abonné op „Zeeuwsch Dagblad" te winnen? U weet wel, die nieuwe abonné uit pure vriendschap voor „Zeeuwsch Dagblad"? Hieronder staat het invul formu lier afgedrukt. Daarvan kunt U gebruik maken. U moogt natuurlijk ook Uw nieuwe abonné per brief opgeven met een verhaaltje er bij hoe U die nieuwe abonné zo vlug hebt gevonden. Dat vinden wij vanzelfsprekend veel prettiger. Hoe meer brieven van abonné's wij daar over ontvangen hoe aangenamer dat is. En, weet U, het doet ook zo goed aan. Het versterkt zo echt de vriend schap tussen U en „Zeeuwsch Dagblad". Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Naam: Adres: Woonplaats: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement*) op „Zeeuwsch Dagblad. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wat niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1