de loupe PROTEST TEGEH HET TEGENWOORDIG HUWELIJKSRECHT FL. 130.000 TANDEM Vrijlating van ex-keizer van Mandsjoerije gevraagd HEBT U DE GROTE MARGRIET" PRIJSVRAAG AL OPGELOST! Verbod van een huwelijk druist in tegen persoonlijke vrijheid en verantwoordelijkheid Contact met militairen in Duitsland. Weer een atoombom in Rusland ontploft. VOOR HET GRIJPEN ZATERDAG VERTELT „MARGRIET" U MEER! De deur ging weer open Ook voor U is de deur open Welke deur? Modevamen Gen. Synode der Ned. Herv. Kerk "yhz.lekkerste halfzware shag/ Marionet Henri Poe-Yi Prijsverlaging in Frankrijk* Kwestie van krijgs~ gevangenen is geregeld. Wie waren er allemaal op de kermis Het ontslag van het V. N.-personeel. 2 September 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Onder Vele huismoeders hebben op deze dag (Dinsdag) een zucht van verlich ting geslaakt: na vijf of zes of acht weken zijn de schooldeuren weer open gegaan en verreweg de meeste kinde ren zijn vanmorgen weer met grote opgewektheid die deur binnengestapt. De kleintjes, voor het eerst naar school, hebben misschien wel met be traande ogen moeder nagekeken toen die haar alleen liet bij die vreemde juffrouw in die vreemde omgeving; en menig jog heeft met veel bravour maar met een wel angstig hartje zijn plaats ingenomen in de eerste klasse van Mulo of middelbare school. Maar morgen of overmorgen is dat alles al weer gewoon geworden. Dan heeft het normale leven voor ouders en kinde ren weer zijn loop hernomen. Maar zoals wij bij het begin der va- canties geschreven hebben zo moeten wij ook nu waarschuwen: het open gaan van de schooldeur betekent aller minst dat U, de vader en de moeder, nu voor zes of zeven uur per dag van de verantwoordelijkheid voor Uw kind af bent. Dat de verantwoorde lijkheid in die uren alleen bij de on derwijzers en leraren berust. Zo is het allerminst! Voor de U door God ge geven kinderen bent en blijft U en U alleen verantwoordelijk. Te zorgen dat de kinderen rekenen, schrijven en lezen leren is in beginsel Uw taak en de school is daarbij hulpmiddel. De onderwijzers en leraren zijn als het ware bij U in dienst. Dat nu legt op Uw schouders ver plichtingen: U dient te weten wie er bij U in dienst is en hoe Uw „perso neel" zich van die taak kwijt. Dat kan enkel en alleen als de school ook in derdaad de school der ouders is. De staatsschool, de openbare school die bestuurd wordt door een gemeente raad, is alleen ai daarom een onding. En wie zijn kind naar een dergelijke school stuurt onttrekt zich aan de hem door God opgelegde verantwoordelijk heid. Dit alles klinkt nu wel mooi en aardig en U hebt na het lezen mis schien goedkeurend Uw hoofd ge knikt, maar weet dat U daarmee niet klaar bent. Als het op een bijzondere school, een „school der ouders" dus, zo toegaat, dat de ouders de gang van zaken maar rustig aan bestuur en on derwijzers overlaten en zich verder nergens om bekommeren, wat is er dan in diepste wezen voor verschil tussen de openbare en Uw bijzondere school? Als U de onderwijzer, die da gelijks Uw kind onder zijn hoede heeft, eigenlijk alleen maar van ge zicht kent en van een oppervlakkig praatje misschien, hoe weet U dan of deze „man in Uw dienst" ook werke lijk zijn taak goed verricht. En nu doel ik niet op het leren lezen en schrijven want dat kunt U gemak kelijk controleren weet U of deze man Uw kind in die geest opvoedt als U het opgevoed wilt hebben? Of hij ook inderdaad met die liefde tot Christus bezield is, die U in het kind overgeplant wil zien? Wanneer U in deze vertrouwt op het bestuur, och, dan is er toch eigenlijk weinig ver schil met die mensen die vertrouwen op de gemeenteraad en op de ambte naren van onderwijszaken. Als U geen geb/uik maakt van de deur die ook voor U openstaat, de deur van de school en de deur van de onderwij zer, dan is de term „school der ouders" geheel en al een holle term. Maandagochtend hebt U kunnen le zen, dat de Chr. H.B.S. op Walcheren dezer dagen start en dat het een bij zonder gunstige start is, die het beste voor de toekomst doet hopen. En van daag is de tweede Chr. nationale school te Goes haar lessen begonnen, voorlo pig nog in drie lokalen van de R.K. jongensschool, maar straks vermoede lijk in een eigen gebouw. En ook hier zijn de toekomstverwachtingen hoog gespannen. Toen gisteravond in Goes dit laatste feit feestelijk gevierd werd, maakte een der sprekers deze opmerking: „Wij geven onze kinderen Bijbelse ge schiedenis, kerkgeschiedenis en wat dies meer zij en wij zijn ervan over tuigd, dat heel ons onderwijs daarmee in overeenstemming is. En wij zijn dan tevreden en zeggen: „We dienen God!", maar is dat inderdaad zo?" Hier is een vinger waarschuwend omhoog gegaan. We zijn zo gauw tot tevredenheid en zelfs tot trots geneigd als we maar genoeg deuren tot Chris telijke scholen laten opengaan. Maar dit alles zal niet een zegen maar een vloek zijn als we ons niet voldoende bezinnen op deze uitspraak van onze Heer en Heiland: „Ik ben de deur!" Het is niet genoeg de kinderen de christelijke schooldeur te doen bin nengaan. Uw kinderen naar die deur Jezus Christus te dringen, dat is Uw opvoedingstaak. En ook achter de christelijke schooldeur rust die taak op ons als ouders. DEN HAAG, 1 September. Het Moderamen van de Generale Synode der Nederlands Hervormde Kerk is van mening, dat de prak tijk leert, dat in talloze gevallen tot huwelijkssluiting wordt overgegaan zonder dat huwelijkspartners zich bewust zijn van de grote verant woordelijkheid, die deze beslissing van hen eist, zowel in hun onderlinge verhouding als ten opzichte van de samenleving, waarin zij zijn ge plaatst. Pogingen om dit verantwoordelijkheidsbesef te vergroten zul len de volle instemming hebben van het Moderamen. Aldus merkt het Moderamen op in een schrijven aan de minister van Justitie en aan de leden van de Staten-Generaal naar aanleiding van de ingediende nota over het nieuwe burgerlijke wetboek. In het bijzonder spreekt het Mode ramen zich uit over de vierde reeks vraagstukken. In deze reeks wordt gevraagd: 1. Moet aan een huwelijksafkondi ging een geneeskundig onderzoek der beide echtgenoten voorafgegaan? 2. Zo ja moet dan in geval dit onderzoek tot re sultaat heeft gehad, dat een huwelijk met de onderzochte personen gevaren voor de gezondheid van diens echtge noot, voor de voortbrenging van kin deren of voor de lichamelijke en gees telijke ontwikkeling van deze oplevert: a. in bepaalde gevallen het huwelijk aan de betrokken personen worden verboden? b. de andere echtgenoot en de tot toe stemming gehouden personen -omtrent die gevaren voor de huwelijksvoltrek king worden ingelicht? 3. Is ook zonder verplicht onderzoek een verbod van een huwelijk op grond van bepaalde in de wet te noemen ziekte van een der echtgenoten ge wenst? Hoewel het Moderamen Van oordeel is, dat in de huidige omstandigheden een wettelijke verplichting tot onder zoek der beide echtgenoten voor het huwelijk door zeer velen van ons volk niet begrepen zal worden en gevoeld zal worden als een inperking van de persoonlijke vrijheid, meent men zich niet te mogen verzetten tegen een der gelijk verplicht stellen. Met nadruk wijst het Moderamen echter een wettelijke regeling af van huwelijksverboden. Dit zou nl. een niet toelaatbare Inbreuk betekenen op de persoonlijke vrijheid en verantwoorde lijkheid. ALLEEN IN PERSOONLIJKE SFEER. Wanneer een wettelijke regeling van een geneeskundig onderzoek voor het huwelijk tot stand zou komen, dan wil het Moderamen nadrukkelijk de voor waarde stellen, dat het geneeskundig onderzoek niet wordt opgedragen aan een arts in ambtelijk verband. De be trokkene moet zelf zijn arts kunnen kiezen, zodat het medisch onderzoek geheel in de persoonlijke sfeer wordt gehouden en geen ambtelijk stempel zal dragen. Ook zal zonder toestemming van de betrokken persoon geen mededelingen betreffende het onderzoek gedaan mo gen worden aan de andere partij, zelfs niet in het geval wanneer op medische gronden bezwaren tegen het huwelijk bestaan. Het elkaar al of niet Inlichten valt geheel onder de verantwoordelijkheid van de beide huwelijkspartners. Het is niet de taak van de Overheid cm hierin regelend op te treden. De Kerk zal in pastorale zorg hen, die in het huwelijk willen treden, wijzen op de consequenties, welke de persoonlijke beslissingen van de beide huwenden heeft en voor hen beiden en voor de samenleving. Het Moderamen wijst op de noodzaak, dat ook bij de opleiding van artsen rekening gehouden zal worden met de taak, die hun zal worden toevertrouwd wanneer een wettelijke regeling voor 't vooronderzoek tot stand zal zijn geko men. PROTEST TEGEN HUWELIJKSRECHT. Het Moderamen betreurt het, dat ge nerlei wijziging in het huwelijksrecht op het stuk van de echtscheiding wordt voorgesteld. In het herderlijk schrijven van de Generale Synode over „Het huwelijk' wordt ook aan de huidige echtschei dingswetgeving ruime aandacht gewijd en wordt vooral de wijze, waarop deze in de praktijk toepassing vindt, sterk veroordeeld. Allereerst richt het protest der Kerk zich tegen de rechtspraktijk welke vol- ledige ontbinding van het huwelijk door onderlinge toestemming practisch zon der enige belemmering toelaat. Deze toestand is voor de Kerk on aanvaardbaar. Een huwelijk mag niet op dezelfde wijze ontbonden worden als het wordt gesloten. Het behoort tot het wezen van het huwelijk, dat het een onverbrekelijk verbond is tussen man en vrouw. Ook op grond van de sociale functie van het huwelijk, zal, als er in uitzon derlijke gevallen toch sprake van echt scheiding zal moeten zijn, de ontbinding slechts krachtens rechterlijk oordeel mogen plaats vinden. De vrijheid tot echtscheiding, weke thans in de prak tijk mogelijk is, leidt tot lichtvaardige echtscheidingen en als belangrijk neven gevolg tot lichtvaardige huwelijken. Wel ziet het moderamen de nood zaak in, dat in de echtscheidingswetge ving de mogelijkheid wordt geopend tot ontbinding van het huwelijjjk te gera ken, Indien dit huwelijk zo grondig ontwricht is, dat het voortbestaan van de huwelijksband van een der echtge noten volkomen ondragelijk geworden is. Ook een scheiding van tafel en bed in geval van grondige ontwrichting van het huwelijk is nu tegen de wil van de beschuldigde slechts mogelijk, indien bepaalde feitelijke gronden (buiten sporigheden enz.) bewezen kunnen wor den, terwijl het bovendien kan voor komen, dat er geen gronden als be doeld in artikel 288 B.W. aanwezig zijn, terwijl nochtans gesproken moet wor den van een radicale ontwrichting. De Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk is dan ook van oor deel, dat de huidige echtscheidingswet geving dringend herziening behoeft. ALLEEN BIJ GRONDIGE ONTWRICHTING. Bij deze herziening dienen naar haar oordeel de volgende grondlijnen in acht genomen te worden: a. Echtscheiding zal door de Over heid slechts mogen worden toegelaten in die gevallen, waarin de rechter ge bleken zal zijn van een grondige ont wrichting van het huwelijk, ten gevolge waarvan de instandhouding van een of voor beide partijen ondragelijk geoor deeld moet worden. Schuld van een der partijen als ele mentair vereiste voor echtscheiding ontbreekt in de bovenaangeduide richtlijn. In zeer vele gevallen zal het immers ondoenlijk zijn tot een bevre digend rechtsoordeel aangaande de schuldvraag te geraken. Dit betekent echter niet, dat een duidelijk aanwijs baar en verwijtbaar wangedrag van een der partijen bij de uitwerking van bo venstaande norm niet in aanmerking zal moeten komen. b. De in de wet genoemde gronden voor echtscheiding: 1. Overspel. 2. Kwaadwillige verlating voor langer dan vijf jaren. 3. Veroordeling wegens mis drijf tot een vrijheidsstraf van vier ja ren of langer, na het huwelijk uitge sproken. 4. (Levens) gevaarlijke ver wonding of (levens) gevaarlijke mishan deling, zullen naar ons oordeel slechts mogen gelden als een feitelijk vermoe den voor de aanwezigheid van grondige ontwrichting van het huwelijk en van een toestand van ondragelijkheid. Derhalve zal ook bjj overspel, in af wijking van de tot dusverre gevolgde praktijk, het huwelijk in stand kunnen bljjven, tenzij het huwelijk door over spel zodanig ontwricht is, dat herstel van dat huweljjk redeljjker-wjjs niet te verwachten is. c. Een volgende regel voor het echt scheidingsrecht zal deze moeten zijn, dat de rechter de echtscheiding slechts zal mogen uitspreken, indien hij over tuigd is van de aanwezigheid der voor de echtscheiding aangevoerde feiten en omstandigheden. De regelen aangaande het vaststellen dier feiten en omstan digheden worden zodanig geformuleerd en toegepast, dat daardoor het gevaar van onzedelijke praktijken om „bewijs" te verkrijgen worde voorkomen. AFSCHAFFING ECHTSCHEI DING TAFEL EN BED. d. Een wijziging der echtscheldings- wetgevlng als hiervoor in overweging werd gegeven, zal waarschijnlijk kun nen leiden tot afschaffing van het in stituut van scheiding van tafel en bed. De scheiding van tafel en bed brengt dikwijls hoogst ongewenste toestanden met zich mede. Indien niet tot af schaffing van dit instituut wordt over gegaan, zal een herziening der gron den voor deze scheiding in de zin als aangegeven voor de echtscheiding, noodzakelijk zijn. Aangezien de schei ding van tafel en bed eveneens in strijd is met het wezen van het huwelijk, zal de mogelijkheid van een scheiding van tafel en bed door onderlinge toestem ming in ieder geval ook moeten wor den uitgesloten. e. Het beginsel om in ale gevallen, waarin gehuwden zich tot de rechter wenden met een verzoek tot scheiding in enigerlei vorm, te trachten partijen te verzoenen, worde gehandhaafd en voor wat de practische toepassing be treft, krachtig bevorderd en verdiept. Het moderamen acht het voorts zeer noodzakelijk, dat de alimentatieplicht losgemaakt wordt van een eventuele schuldvraag. De algemene regel zal dienen te zijn, dat bjj een echtscheiding alimentatie plicht opkomt met bevoegdheid van de rechter van deze verplichting onthef fing te verlenen, indien naar zijn oor deel geen reden tot het toekennen van alimentatie aanwezig is.'' Het schrijven is namens het mode ramen van de generale synode onderte kent door ds H. J. F. Wesseldijk, prae- ses en ds E. Emmen, scriba. Ingezonden Mededeling (adv.) - V V heerlijk pittig ln Russische krijgsgevangenschap DEN HAAG, 1 Sept. Voor de troepen, die zullen deelnemen aan de oefening ln Duitsland in de loop van de maand September, zijn bijzondere regelingen getroffen ten aanzien van de veldpost, de berichtgeving in bij zondere gevallen en de terugkeer naar Nederland. Van 13 tot en met 24 September wor den poststukken aldaar geadresseerd: rang, naam en voorletters, legernum- mer, onderdeel, napo 201. Men kan verzenden: brieven tot en met 20 gram, briefkaarten (enkele en met betaald antwoord), drukwerken tot maximaal 3000 gram, en nieuwsbladen tot maximaal 3000 gram. Frankering volgens het binnenland se tarief en ter postbezorging op ds normale wijze. Aan de militairen kan telegrafisch of telefonisch bericht worden verzon den: bij overlijden van echtgenoten, bloed- en aanverwanten in de eerste graad der rechte linie en in de tweede graad der zijlinie, pleegouders, pleeg kinderen en verloofden. Bij ziekte of ongeval van bovenge noemde verwanten op verklaring vai. de geneesheer; bjj bevalling van echt genoten; in zeer dringende gevallen. Belanghebbenden wenden zich tot het gemeentebestuur waar nodig met een schrifteljjke verklaring van de ge neesheer of wel uitsluitend In zeer dringende gevallen rechtstreeks tot de berichtendienst van het mini sterie van Oorlog te 's-Gravenhage, te lefoon 183490. Vergunning tot terugkeer naar Ne derland wordt verleend: bjj ernstlgt ziekte van echtgenote, ouders, stief ouders, schoonouders, kinderen, stiet en aangehuwde kinderen, broeders en zusters, bij overlijden van echtgenote, ouders of kinderen als hierboven be doeld, voor vier dagen en van overige bloed- en aanverwanten tot en met de tweede graad voor twee dagen. TOKIO, 31 Augustus. Vroegere functionarissen van de Japanse ma rionettenregeringen in Mandsjoerjje hebben de regering van Japan ver zocht aan te dringen op de vrijlating van de ex-keizer van Mandsjoerije, Poe-Yi, die zich sinds Augustus 1945 in Sowjet-Russische krijgsgevangen schap bevindt. Zjj verzochten eveneens om de vrijlating van 37 andere func tionarissen van de vroegere regering in Mandsjoerjje, die nog in Russische gevangenschap zijn. De secretaris van ex-premier van Mandsjoerjje, Masoeo Matsoemoto, ver klaarde, dat de functionarissen de Ja panse afgevaardigde bij de conferentie over het terugzenden van krijgsgevan genen, die thans in Genève wordt ge houden verzocht hebben deze zaak ter sprake te brengen. Japanse funtionarissen zeiden Maan dag, dat de vroegere regering van Mandsjoerije onder de verantwoorde lijkheid van Japan valt, daar zowel nationalistisch China, als communis tisch Ohina deze regering openlijk hadden veroordeeld. EX-KEIZER HENRI POE-YI. Henri Pce-Yi is zijn gehele leven een marionet geweest in de politieke stormen ln het Verre Oosten. Drie maal werd hjj tot keizer uitgeroepen. Op driejarige leeftijd werd hjj in 1909 onder de naam Hsoean Toeng keizer van China. In 1912 werd de Manchoe dynastie omver geworpen en de kei zer werd tot troonsafstand gedwongen. Hij behield echter zijn titel en hem werd toegestaan in het keizerlijk pa leis te Peking te blijven wonen, ter wijl hem een pensioen van ongeveer vier millioen gulden per jaar werd WASHINGTON, 1 Sept. De Ame rikaanse commissie voor Atoomener gie heeft gisteren bekendgemaakt, dat op 23 Augustus j.l. in de Sowjet-Unie een atomische ontploffing was te weeggebracht. Hierbij zou eenzelfde mate van energie vrijgekomen zijn als bij de Amerikaanse proeven in Neva da in dit jaar. Deze ontploffing scheen een onder deel te zjjn van een serie proefnemin gen. Mocht dit het geval zjjn, aldus de commissie, dan zullen geen verdere bekendmakingen volgen, tenzjj uit de inlichtingen blijkt, dat belangrijker dingen gaande zijn. Tien dagen geleden heeft de com missie bekendgemaakt, dat er op 12 Augustus proeven waren genomen met atoom- en waterstofbommen .In vroegere bekendmakingen was gespro ken van atomische proeven in de Sow jet-Unie op 22 September 1949 en 3 October 1951. toegekend. Vijf jaar later, na een vol gende revolutie, werd hij voor da tweede maal op de troon geplaatst, doch negen dagen later werd hjj ech ter weer afgezet, en Poe-Yi keerde weer terug naar zijn paleis met hei gouden dak te Peking. Nadat Japan in 1932 Mandsjoerije had bezet, werd de Chinese vorst naar Dairen gesmokkeld, waar hij hoofd van het bewind aldaar werd. Twee jaar later werd Poe-Yi tQt keizer van Mandsjoerije uitgeroepen. In 1945 werd de keizerlijke familie gevangen geno- men, toen de Sowjet-Russische troe» pen het land hadden bezet. LANIEL ONDERHANDELT PARIJS, 31 Aug. De Franse regering zal deze week ernstige pogingen in het werk stellen om een verlaging van de prjjzen der artikelen voor het dagelijks levensonderhoud en in het bijzonder van de levensmiddelen, te bereiken. Zij her vat hiermede het verleden jaar door da regering-Pinay ondernomen experiment. Om verlaging van de prijzen te berei ken zal de regering de ook door Pinay gebruikte methode van overreding varj de handelaars toepassen. Er is reeds een eerste resultaat verkregen, dat als be langrijk wordt beschouwd: de slagera hebben zich bereid verklaard met ingangt van 8 September de prijzen van verschild lende vleessoorten, die 40% van het totale vleesverbruik vormen, met 10 pro cent te verlagen. De prjjzen der overigs vleessoorten blijven onveranderd. Deze prijsverlaging zal gaan ten koste van da winstmarge der slagers, welke de laatstq tijd als resultaat van een daling van da veeprjjzen groter was geworden. Er zijn thans onderhandelingen gaanda met andere takken van de detailhandel om tot prijsverlaging te k -> nen, n.l. me| de textielhandel, de „,.uel en het levensmiddelenbedrijf. Voor bepaalde le vensmiddelen, zoals suiker, olie, aardap pelen, koffie en gebak, wil de regering een stelsel van belastingontheffingen in voeren. Zjj stelt zich voor de winstmargq van de kleinhandel te verminderen en verdere prijsverlaging mogelijk te makeif de omzetbelastingen op te heffen. Een eq ander zal dan moeten leiden tot een fcfi tale prijsverlaging van 5 a 10 procent. Ingezonden Mededeling (Adv.) „Prawda" schrijft! MOSKOU, 1 Sept. Het orgaan van da communistische partjj in de Sowjet-Unie. Prawda, schrijft dat zich nog slechts 13.532 Duitse en 2.458 Japanse krijgsge vangen in de Sowjet-Unie bevinden, dia wegens oorlogsmisdaden worden vastge houden. Enkele dagen geleden deelde de West» duitse regering mee, dat zjj aanwijzingen had dat er nog bijna 103.000 Duitse krijgs gevangenen in de Sowjet-Unie zjjn. Prawda wijst er op, dat de Sowjet-Unia op grond van een vorige week met Oost- Duitsland gesloten overeenkomst da Duitse krijgsgevangenen zal vrijlaten met uitzondering van diegenen, die bijzonder zware misdaden tegen de vrede en da menselijkheid hebben begaan. „Da kwestie der krijgsgevangenen is dus ge heel geregeld", aldus het blad. Van de nog aanwezige Japanse krijgs gevangenen zouden er een kleine dui zend naar China worden gezonden, daar zjj misdaden tegen het Chinese volk had den begaan. Ontbinding van het Friedrich Krupp-concern DUSSELDORP, 1 Sept. De ont- binding van het Friedrich Krupp-con cern volgens het geallieerde plan 19 Maandag door de oprichting van twee belangrijke opvolgingsmaatsctoappjjen in het beslissende stadium gekomen. Deze maatschappijen zjjn het bergwerlt Essen-Rossenray A.G. te Essen, een eenheidsmaatschappij voor kolen, welke een basiskapitaal heeft van 30 millioen D.M. en de Holdingmaatschappij Huet- ten und Bergwerke Rheinhausen A.G» te Rheinhausen, met een basiskapitaal van 45 millioen D.M. Vergeleken met deze nieuwe maatschappijen is de bete kenis van de overige in het gebied van Bochum gelegen vermogensbestandde len op het gebied van kolenmjjnbouw van de firma Krupp minder groot. De ze vermogensbestanddelen zullen in de komende maanden door overdracht aan andere maatschappijen eveneens wor den gescheiden van het bezit van Krupp. Administratief Hof is het er niet mee eens NEW YORK, 1 Sept. Het administratie ve Hof van de V.N. heeft het ontslag van twaalf Amerikaanse V.N.-functionarissen, die hadden geweigerd te antwoorden op vragen van de Amerikaane congrescom missie van onderzoek naar Anti-Ameri kaanse activiteit, onwettig genoemd en de secretaris-generaal van de V.N. aanbevo len deze functionarissen schadeloos te stellen en weer in dienst te nemen. De gevallen van negen andere Ameri kanen, die om dezelfde reden door de voormalige secretaris-generaal van de V.N., Trygve Lie, waren ontslagen, ver klaarde het Hof niet te kunnen behan delen, omdat deze functionarissen, in te genstelling tot de boven genoemde, niet n vaste dienst bjj de V.N. warerf.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3