bracht tal van verrassingen en nieuwe gezichten Chefarine ,4 E In Domburg een vrouwelijke wethouder Walcheren Noord-Beveland Schouwe n- Z*-Vlaanderen Zuid-Beveland Tholen VAN MARKT Vier betrouwbare middelen in 1 tablet I September 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 VERKIEZING VAN WETHOUDERS AAGTEKERKE Met algemene stemmen heeft de raad de beide zittende wethouders, de peren J. Melse (S.G.P.) en P. de Vis- |er Czn (Herv. kiezers) herkozen. Bij de rondvraag heeft de heer S. de Vis eer Pzn gevraagd naar het uitbrei dingsplan en de woningbouw. Geant woord werd, dat uitvoering der plan nen moet wachten tot bouwvolume wordt toegewezen. ARNEMU1DEN Nu de heer J. Polderdijk (C.H.U.), «lie in de afgelopen periode wethouder Was, niet is teruggekeerd, heeft de ge meenteraad twee nieuwe wethouders fekozen. Het zijn de heren B. J. la Soe A.R.) en J. L. Joosse (S.G.P.), die beiden al zitting hadden in de raad. Niet herkozen v/erd de heer J. Siere- Veld (Alg. Belang), die evenwel raads- Ud blijft. Deze wijziging van het col lege van B. en W. is een gevolg van de nauwe samenwerking der Prot. Chr. groeperingen in de raad, BIGGEKERKE De nieuwe raad heeft de bezetting der wethouderszetel ongewijzigd ge laten. Herkozen werden de heren J. Moens (C.H.), die reeds van 1923 raadslid is en van 1931 wethouder en J. Kodde (A.R.), die in 1945 in de raad kwam en het jaar daarop tot wethou der werd gekozen. DOMBURG Een grote verandering heeft de Dom- burgse raad gebracht in de bezetting der wethouderszetels. Mevr. M. Vaan dragervan 't Hoff (Gem. Belang) wordt daar wethouder, de eerste vrou welijke wethouder in deze gemeente. De heer A. Passenier (P.v.d.A.) werd eveneens gekozen. Beide nieuwe wet houders, die met 5 van de 7 stemmen werden gekozen, deden tevens hun in tree in de raad, daar ze op 27 Mei voor het eerst werden gekozen. Beiden maken ook deel uit van het bestuur van de Stichting „Badplaats- belangen". De heer J. de Visser (A.R.), die de afgelopen periode wethouder was, werd niet herkozen. GRIJPSKERKE In de samenstelling van het college van B. en W. is enige wijziging geko men, aangezien de heer J. Francke (Gem. Belang), die de vorige pe riode wethouder was, werd vervangen door zijn partijgenoot A. W. Cevaal. De heer A.. Geschiere JHzn, die voor de A.R. zitting heeft in de raad, werd als wethouder herkozen. KC IDEKE'iKE De gemeenteraad van Koudekerke heeft de beide zittende wethouders, de heren J. Jasperse (C.H.) en J. de Kroo (A.R.) herkozen, zodat de samenstel ling van het college van B. en W. on gewijzigd blijft. MELIbKERKE Ook de raad van Meliskerke heeft de beide zittende wethouders herko zen. Het zijn de heren Jac. Francke (S.G.P.) en K. Dekker (C.H.). Eerst genoemde is 20 jaar raadslid en reeds 7 jaar wethouder. De heer Dekker is 30 jaar raadslid en 14 jaar wethouder. De heer W. de Buck (A.R.) jubileerde eveneens: hij is 30 jaar raadslid. UW. EN ST. JOOSLAND Beide wethouders van Nieuwland zijn door de raad herkozen. De heer P. W. de Lange (C.H.), die sinds 1949 wethouder is werd eerst gekozen en daarna de heer J. Kwekkeboom (A.R.) Laatstgenoemde is wethouder sinds 1945. O.- EN W.-SOUBURG Zonder er over te discussiëren her kozen de leden van de raad de heren M. A. v. d. Putte (A.R.) en J. de Pries ter (P.v.d.A.) tot wethouders. Burge meester Stemerding feliciteerde de heer de Priester met het feit, dat hij thans 30 jaar lid van de raad is. Hij dankte hem voor zijn activiteit en bij die woorden sloot de heer L. Ch. Jans sen zich als oudste raadslid, namens de raad aan. De besluiten die verder genomen werden hopen wij morgen te publice ren. OOSTKAPELLE Ook in de bezetting der wethouders zetels te Oostkapelle is geen wijziging gekomen. De heer Z. Maljaars (Gem. Belang) werd herkozen met 4 stem men tegen en drie op de heer F. C. de Roo (C.H.). Ook de heer C. Wondergem (A.R.) werd herkozen met 5 van de zeven stemmen (2 stemmen voor de heer de Roo). De heer Maljaars is sinds 1931 raadslid en vanaf 1935 wethouder. De heer Wondergem kwam in 1946 in de raad en volgde in Maart j.l. de heer A. L. Louws op als wethouder. R1TTHEM In Ritthem waar geen raadsverkie zingen behoefden te worden gehouden, omdat de C.H. en A.R. overeenstem ming hadden bereikt over de verdeling der zetels, is ook in de bezetting der wethouderszetels geen wijziging geko men. De heren W. Boogaard en Joh. Cevaal werden herkozen. SEROOSKERKE (W.) In de raad van Serooskerke is de heer Adr. Goedbloed (A.R.) herkozen als wethouder. De heer W. C. Allaart (C.H.), die niet in de raad terugkeer de, wordt als wethouder opgevolgd door zijn partijgenoot de heer L. Cor- nelisse. ST. LAURENS De raad van St Laurens heeft tijdens de verkiezing van de beide wethouders geen behoefte gevoeld wijziging te brengen in de samenstelling van het college. Herkozen werden de heren P. Boon (A.R.) en K. Wouterse (C.H.). Vastgesteld werd de herziene ver ordening op de begrafenisrechten. Bij de rondvraag vroeg de heer Koole (C.H.) naar de plannen voor het sportterrein en de heer Riemens (A. R.) of er reeds goedkeuring was ver kregen van Ged. Staten op het raads besluit tot aankoop van een ambtswo ning. De voorzitter antwoordde op de laatste vraag ontkennend en gaf even als de beide wethouders uitvoerig ver slag van de voorgenomen werkzaam heden aan het sportterrein. VEERE De gemeenteraad van Veere heeft eveneens de beide zittende wethouders de heren D. S. Kodde (C.H.) en D. Kasse Dz. (A.R.) herkozen. VROUWENPOLDER De raad van Vrouwenpolder koos een nieuwe wethouder in de persoon van de heer A. Sturm (C.H.), die de plaats gaat innemen van de heer N. Mesu (A.R.). Herkozen werd de heer S. de Visser (A.R.), die sinds 1945 in de raad zitting heeft en tevens wet houders is. De heer Sturm kwam in 1948 in de raad en is o.m. bestuurslid der Chr. school. WESTKAPELLE In Westkapelle deed zich eveneens een verschuiving voor. De heer K. Minderhoud Jz., (Gemeentebelang) werd niet herkozen. Gekozen werd in zijn plaats de heer P. Lievense (C.H.) De heer W. Gabriëlse (P.v.d.A.) werd herkozen. De raad gaf de heer C. Wes- terbeeke vergunning zijn café in de zo mermaanden op Zaterdagavond tot 11 uur open te hebben. Tevens werd de verordening op de rioolbelasting ge wijzigd, waarbij aan de klasse-indeling drie klassen werden toegevoegd. ZOUTELANDE De raad ven Zoutelande herkoos tot wethouder de heer P. Leynse (C.H.). De heer J. Verhage (Gemeentebelang), die tot nu toe wethouder is geweest, werd vervangen door de heer J. Wisse (A.R.) Beide wethouders kregen 5 van de 7 stemmen. Voorts werd meege deeld, dat Maandag zal worden begon nen met de bouw van de zo begeerde woningwetwoningen. De woonruimte adviescommissie werd geheel gekozen. Bü de rondvraag wees de heer K. Wou ters op het ontbreken van een straat naambordje en op de vuile toestand waarin de Bosweg verkeert. KORTGENE De wethoudersverkiezing had een normaal verloop: wethouder P. J. Bom werd met 9 van de 11 stemm-n her kozen; er waren 2 blanco stemmen. En ook wethouder C. L. Maas (C.H.) werd herkozen met 7 stemmen; de heer F. A. Klaassen (C.H.) kreeg 4 stemmen. WISSENKERKE De wethoudersverkiezing heeft voor de Anti-Revolutionnairen een ongun stig verloop gehad: wethouder M. de Nooijer heeft zijn zetel moeten afstaan aan de heer J. var Halst, de lijstaan voerder van de C.H.U. Bij de eerste stemming verwierf de heer Van Halst 5 van de 11 stemmen en de heer De Nooijer. Bij herstemming kreëg de heer van Halst, tr zes zodat hij geko zen was. In de vacature L. J. Hoveijn (C.H.U.) die zich niet meer beschik baar stelde, werd met 7 stemmen het nieuwe raadslid, de heer G. P, Leen- dertse (C.H.U.) gekozen. Voor de tij delijke derde wethouderszetel (i.v.in. de ziekte van burgemeester Van der Maas) werd de heer J. G. Marcusse (A.R.) benoemd verklaard omdat hij 6 stemmen had tegen 5 op de heer J. H. Zuijdweg (Gemeentebelang). De heer Marcusse wenste echter deze be noeming niet te aanvaarden. Na her stemming werd derde wethouder de heer Zuijdweg. Ingezonden Mededeling (adv.) Millioenen dames zeggen: Voor de handen niets beter dan HAMEA-GELEI. In de drie gemeente waar is Mei raadsverkiezingen gehouden zijn (Burgh, Haamstede en Renesse) zijn de wethoudersverkiezingen zonder schokken verlopen. In Renesse en Haamstede werden de zittende wet houders herkozen n.l. resp. de heren M. de Roo (V.V.D.) en W. van Kloos ter (P.v.d.A.) en M. den Boer (C.H.) en T. L. Jonker (V.V.D.). Slechts in Burgh kwam een wijziging in de per sonen: wethouder Joh. Bolkenbaas (C.H.) werd herkozen, terwijl in de plaats van de V.V.D.-wethouder C. M. Moolenburgh die geen zitting meer heeft in de raad, zijn opvolger-fractie- leider A. van Zuijen werd gekozen. In BRUINISSE is men, wat de ge meentezaken betreft, weer bij en dus kon men ook daar gisteren de wethou ders kiezen. Het werden de heren W. van den Berg (C.H.) en Joh. Bal (P. v.d.A.). Het vorige college werd ge vormd door de heren F. D. van Vessem (V.V.D.) en K. Geluk (S.G.P.). HAZET, BEOOEN. EN STAAiWARENFA8RIEKEN IE ZEVENBERGEN AARDENBURG De wethoudersverkiezing in de ge meenteraad van Aardenburg heeft een onverwachte verrassing opgeleverd, waardoor niet langer twee leden van R.K. groepen de zetels bezet houden. Als eerste wethouder werd herkozen de heer C. Sturtewaegen van de K.V. P.-groep Eede. Tweede wethouder was tot op heden de heer C. A. Mabesoone. Niet hij, doch de heer A. I. Catsman (A.R.) kreeg bij de volgende stemming een meerderheid en was daai-mee tot wethouder gekozen. De raad nam voorts kennis van het feit, dat er aan een uitbreidingsplan voor Aardenburg i Eede wordt gewerkt. De raad wees in het raam van het wederopbouwplan een perceel grond -toe aan de heren J. van Daalen en J. Beun. AXEL De P.v.d.A.-winst van 1 zetel tijdens de raadsverkiezingen heeft geen in vloed gehad op de benoeming der wet houders. De beide zittende functiona rissen, de heren P. J. van Bendegem (C.H.) en C. de Putter (A.R.) werden herkozen. BIERVLIET Met 5 van de 7 stemmen zijn tot wethouders te Biervliet door de raad herkozen de heren A. Hamers (K.V.P.) en A. Dijk (P.v.d.A.). In beide verkie zingen werden twee stemmen uitge bracht op de heer A. J. van Hoeve (C.H.). BRESKENS De raad van Breskens heeft de beide wethouders de heren P. J, Notebaart (P.v.d.A.) en Jac. van Haneghem (C H.) herkozen. Voorts werd besloten tot de aan schaf van schoolbanken voor de school met de Bijbel. Een subsidieverzoek van de Stichting bevordering exploitatie Vlassersscholen in Zeeuwsch-Vlaan deren werd afgewezen. Bij de rond vraag werd verzocht een urinoir te plaatsen bij de haven. CADZAND Nu de heren A. A. Bril (P.v.d.A.) en P. M. van Iwaarden (Gem. Belang) niet in de nieuwe raad zijn terugge keerd, moesten twee nieuwe wethou ders gekozen worden. In plaats van de heer van Iwaarden kwam de heer A. Platschorre (Gem. Belang) als wet houder uit de bus. De tweede zetel, di tot nu toe door de P.v.d.A. bezet was geweest, viel ten deel aan de heer A. Cappon (C.H.). GROEDE In de samenstelling van het college van B. en W. van Groede kwam geen wijziging. Zowel de heer C. W. Cij- souw (C.H.) als de heer C. Cijsouw (V.V.D.) werden herkozen. De raad besloot voorts op 12, 13 en 14 Septem ber a.s. het sluitingsuur van de win kels te stellen op dat van de café's. De winkels mogen op die avonden langer open blijven in verband met de grote ooft- en tuinbouwtentoonstelling. HOEK Wethouder P. Scheele (A.R.) is zijn zetel kwijt geraakt: in zijn plaats is de heer L. M. Jansen (C.H.) gekozen. De BAARLAND De veelbesproken wethoudersver kiezing te Baarland heeft als resultaat opgeleverd, dat de heer C. J. de Mol (P.v.d.A.) is herkozen; zijn collega, de heer M. J. Allemekinders (P.v.d.A.) moest echter zijn zetel afstaan aan het ,,tijdelijke(?)" raadslid, de heer F. Meeuwse (C.H.). Mogelijk zal deze zijn zetel afstaan aan de heer C. van Dam me (A.R.) als deze alsnog in de gele genheid is gesteld zijn geloofsbrieven te overhandigen. BORSSELE De zetelwinst die A.R. en S.G.P. sa men behaald hebben op Gemeentebe lang is oorzaak geworden dat de Rooms-Katholiek W. van 't Westeinde, zijn wethouderszetel heeft moeten af staan aan het nieuwe C.H-raadslid, de heer A. de Koeijer. Gemeentebelang behield zijn wethouderszetel, daar de heer J. Walhout Jobz. herkozen werd. DRIEWEGEN Wethouder J. van Oosten Gzn (Gem. belangen/P.v.d.A.) is niet meer in de raad teruggekeerd en zijn partij heeft gisteren ook de wethouderszetel ver loren. Deze wordt nu bezet door de heer Joh. Krijger (A.R.) die vier stem men op zich verenigde. Eveneens met 4 stemmen werd wethouder J. Moer dijk (C.H.) herkozen. ELLEWOUTSDIJK Gemeentebelangen, die 6 van de 7 zetels in de raad bezet heeft, zag de beide wethouders J. Oele en J. de Dreu herkozen. s-GRAVENPOLDER De zetelwinst, die de S.G.P. bij de raadsverkiezingen heeft kunnen boe ken, heeft tot gevolg gehad dat deze partij thans ook de beide wethouders zetels bezet. De heer A. Hoogésteger werd n.l. herkozen, terwijl voor de tweede zetel de heer M. Mol werd ge kozen. Dit betekende dus het afscheid als wethouder van de Christelijk- His torische lijstaanvoerder, de heer J. de Schipper. s-H. ABTSKERKE De Herv. Kiezers zijn bij de raads verkiezingen twee zetels kwijt geraakt aan de C.H.U. en hebben aldus hun meerderheid in de raad verloren. Die meerderheid hebben nu de Christelijk- Historischen en zij bezetten dus thans de beide wethouderszetels. Als eerste kwam uit de bus de lijsttrekker van deze partij, de heer J. Proos, terwijl vervolgens de heer M. H. van Liere tot wethouder herkozen werd, nu echter niet meer als vertegenwoordiger van de Herv. kiezers maar van de C.H.U., tot welke party hy is toegetreden. Wethouder W. Minnaard heeft daar door zjjn zetel erloren. 's-H. AREUOSKERKE De wethoudersverkiezingen hebben geen verrassing opgeleverd A.R. en C. H. bezetten samen 7 van de 11 zetels zodat de beide zittende wethouders, de heren J. Hommes (A.R.) en M. Schip per (C.H.) werden herkozen. HE1NKENSZAND De stemming over de wethoudersze tels had een vlot verloop: de heren C. Nijsse Gzn en C. Dellebeke (beiden Gemeentebelangen) werden herkozen. Bij de rondvraag echter beklaagde de heer A. Simonse zich over de K.V.P., die toch evenals Gemeentebelang drie raadszetels bezet en geen kans op een wethouderszetel heeft gekregen. En zijn partijgenoot M. Grim viel hem bij door te verklaren dat de vier protes tanten, hoewel ze in twee partijen zijn verdeeld (3 Gemeentebel., 1 A.R.) in deze de lakens uitdelen. Hij achtte dit een onjuiste handelswijze wijl princi pieel onjuist. Na de verkiezing werd nog 1.300 toegezegd voor de R.K.- school voor een fietsenhok, terwijl be sloten werd dat 10,— subsidie zal worden gegeven voor die kinderen uit Heinkenszand, die de R.K.-school te 's-Heerenhoek bezoeken. ■s-HEERENHOEK Bij de candidaatstelling is de raad hier gekozen; zo zjjn de beide zittende wethouders, de heren P. Raas en E. J. M. Spelier (beiden K.Y.P.) herkozen]' HOEDEKENSKERKE Overeenkomstig de verwachtingen, werden de beide wethouders M. Steijn (K.V.P.) en L. Lous (V.V.D.) herko zen. KAPELLE In het college van B. en W. zijn na de wethoudersverkiezingen geen wijzi gingen gekomen. Met 7 van de 11 stemmen werden de beide zittende functionarissen, de heren J. Balken ende (A.R.) en B. de Jager Mzn (C.H.) herkozen. KATTENDI]KE Er deden zich geen wijzigingen voor: de heren C. Burger (Wilhelminadorp) en P. van Waarde (Kattendyke) wér den beiden herkozen met elk 5 stem men. Zoals bekend zyn er in deze ge meente geen politieke partijen. KLOETINGE Al is er geen verandering gekomen in de politieke samenstelling van de raad, het college van B. en W. is wel veranderd: de heer Lenshoek (V.V.D.) heeft zijn zetel moeten afstaan aan de P.v.d.A.-fractieleider, de heer D. Schip per. Deze had tevoren in een verkla ring op eensgezindheid aangedrongen, daar hy de overtuiging heeft dat een crisis Kloetinge snel nadert De heer J. Straub (C.H.) werd herkozen. Besloten werd eervol ontslag te verlenen aan mej. L. C. de Vos als hoofd van de openbare kleuterschool en met ingang van 1 October aan mej. E. Kommers als onderwijzeres aan de O.L.-school. Voor beide functies is een nieuwe op roep in een dagblad geplaatst, wat de heer Buitenhuis (A.R.) de opmerking ontlokte, dat ook plaatsing in het prot. chr. dagblad van Zeeland zeer gewenst is, omdat dit blad een grote lezerskring heeft in de provincie. De gemeentebegroting werd aange boden; inkomsten en uitgaven sluiten op 207.072,92 met een post onvoor zien van 1.129,61. De voetbalvereni ging Kloetinge zal het voetbalveld nu ook op Dinsdagavond mogen gebrui ken. NISSE Evenmin als de gemeenteraadsver kiezingen heeft de stemming over de wethouderszetels verandering ge bracht. De Herv. Kiesvereniging heeft met haar 4 zetels de meerderheid in de raad èn dus werden haar beide can- didaten, de heren I. Jansen en I. Lu- teijn, beiden herkozen. Eerstgenoemde is sinds 1935 wethouder, de laatste sinds 1946. OUDELANDE De raad is „om" zoals dat heet: Ge meentebelangen en de P.v.d.A. bezet ten nu samen vier zetels en dat kostte aan de prot. chr. partijen hun wet houderszetels.- Gekozen werdén thans de heren C. Lous (Gem. belangen) met vijf stemmen en W. C. Remijnse (P.v. d.A.) met vier stemmen. OVEZANDE Overeenkomstig de verwachtingen werden de beide R.K.-wethouders J. Oostdijk en M. J. de Jonge herkozen. WEMELD1NGE Hoewel bij de raadsverkiezingen de P.v.d-A. een zetel gewonnen had ten koste van de A.R., bracht dit geen wij ziging in de samenstelling van het col lege van B. en W.: de heren M. C. Lindenberg (V.V.D,) en J, Veerhoek (C.H.) werden herkozen. WOLPHAARTSDI]K De wethoudersverkiezing heeft geen wijziging gebracht in de samenstelling van het college. De heren P. Luikenaar (A.R.) en A. v. d. Vliet (C.H.) werden beiden herkozen. YERSEKE De P.v.d.A. is haar wethouderszetel, die bezet werd door de heer C. Pekaar Azn, kwijt geraakt. Bij de raadsver kiezingen verloor deze partij n.l. een zetel aan Gemeentebelang, terwijl de C.H.U. een zetel verloor aan de S.G.P. De heer P. de Koeijer Lzn (C.H.) heeft echter zijn wethouderszetel behouden. In de plaats van de heer Pekaar werd gekozen de heer Jt Koster (S.G.P.). C.H.-fractie telt n.l. twee leden en de A.R. is slechts een éénmansfractie. De P.v.d.A.-wethouder Jac. den Hamer werd herkozen. HOOFDPLAAT Ook de raad van Hoofdplaat herkoos de beide wethouders. Het zijn de he ren G. H. F. M. Termote (K.V.P.) en C. Blaakman (Kath. Arbeiders groep). HULST Ondanks de wijzigingen die de raads verkiezingen in de onderlinge K V.P.- verhoudingen gebracht hebben, werd het college van B. en W. ongewijzigd gelaten: de heren P. Warnier en F. A. M. G. de Meurichy werden herkozen. NIEUW WET De V.V.D. en de lijst Gemeentebe langen (P.v.d.A.) hebben elk drie ze tels in de raad en dus hebben ze de twee wethouderszetels ook eerlijk ver deeld. Herkozen werd de heer A. J. Hoste (V.V.D.), terwijl de heer J. Quaars (P.v.d.A.) als tweede wethou der gekozen werd in de plaats van de heer A. F. Rosendaal (V.V.D.) die niet in de nieuwe raad is teruggekeerd. OOSTBURG In Oostburg werd de wethoudersver kiezing een overwinning voor de Prot. Chr. groep. De heer J. H. van Kam pen (Gem. Belang) is zijn zetel kwijt en moest deze afstaan aan de heer D. Geuze (A.R.). De tweede wethouder, de heer A. P. Modde (K.V.P.) werd herkozen. RETRANCHEMENT De raad heeft in de plaats van de heer A. Willemsen (Gem. Belang) tot wethouder gekozen de heer C. J. Al- mekindersMasclee, die voor het eerst voor Gem. Belang zitting heeft in de raad. Verder werd herkozen de heer J. J. de Bruijne (C.H.). SAS VAN GENT De heren H. Ph. Scheffer (gem. be langen) en A. J. C. van Zantbeek (K. V.P.) werden tot wethouder gekozen SCHOONDIJKE De raad van Schoondijke heeft de samenstelling van het college van B. en W. ongewijzigd gelaten. Herkozen werden tot wethouder de heren J. de Feyter (A.R.) en P. W. Toesseint (P.v.d.A.). SLUIS De heer A. P. v. d. Horst (K.V.P.) die de heer L. A. J. van Dongen op volgde als raadslid, heeft bij de wet houdersverkiezing ook diens zetel in het college van B. en W. ingenomen. De heer J. P. J. Wage (P.v.d.A.) werd herkozen als wethouder. WATERLANDKERKJE De raad van Waterlandkerkje heeft de beide wethouders de heren A. A. Buijck (K.V.P.) en W. J. Vermeulen (V.V.D.) herkozen. HZENDIJKE De raad van IJzendijke heeft weer twee K.V.P.-wethouders. Het zijn de heren C. J. Doense en A. Termote. Eerstgenoemde is herkozen en heeft reeds vier jaar zitting als raadslid, waarvan drie en half jaar als wethouder De heer Termote kwam als nieuweling in de raad, en is een bekend paarden fokker. Namens de K.V.P. heeft de heer Doense een verklaring afgelegd, waarin hij zei, dat de verhouding 4-2-1 het noodzakelijk maakte, dat de beide zetels voor de partij behouden bleven. Hij gaf echter de verzekering, dat ook de belangen der niet K.V.P.-kiezers ten volle zullen worden behartigd. Men zal daarvan gaarne kennisnemen via de andere raadsleden. ZAAMSLAG De heren F. de Koeyer (A.R.) en A. Koster (C.H.) zullen ook in de komen de periode als wethouders dezer ge meente optreden. De beide fracties be schikken samen over 7 van de 11 ze tels. De heer -de Koeyer is wethouder sinds 23 Februari van dit jaar, toen hij de heer De Visser opvolgde. ZUIDDORPE Toen de eerste September nog maar enkele minuten oud was liet burge meester M. A. B. Puylaert de hamer vallen om de gemeenteraadszitting ter verkiezing van nieuwe wethouders te openen. De reden van deze nachtelijke vergadering? Men wilde het begin van de grote paardenkeuringen in Den Bosch op 1 September niet missen. Men herkoos de heer R. A. D'Hert tot wethouder, terwijl de plaats van de heer P. A. van Dongen zal worden in genomen door de heer J. A. Belaert (K.V.P.). ZUIDZANDE De raad van Zuidzande heeft tot wethouder herkozen de heer Adr. Lu- teyn (Gem. Belang). De heer A. A. Verbuijt (P.v.d.A.) werd als tweede wethouder opgevolgd door zijn partij genoot de heer H. Goedegebuur, die de afgelopen periode zitting had als raadslid. en veiling VEEMARKT. ROOTERDAM, 1 Sept. Aanvoer in to taal 3660 (weektotaal 5520); Vette koeien en ossen 640; Gebruiksvee 908 (214 t.b.c.- vrij); Vette kalveren 115; Graskalveren 203 (105 t.b.c.-vrij): Nuchtere kalveren 351; Varkens 259; Biggen 425; Paarden 155; Veulens 112; Schapen of lammeren 464; Bokken of geiten 28. Vette koeien 262—272; 250—262; 220— 232; Vette kalveren 250—260; 240—250; 220240; Graskalveren 340; 300; 200; Nuchtere kalveren 60; 55; 50; Biggen 52; 48; 42; Slachtpaarden 185; 180; 170; Veulens 410; 360; 250; Schapen 95; 85; 80; Lammeren 75; 70; 60; Katfkoeien en Melkkoeien 1 925; 825; Vare koeien 725; 625; 575; Vaarzen 800; 725; 608; Pin ken 525; 475; 375. KAPELLE, 1 Sept. Exportveiling: Appelen: Zigeunerin A 30.70, BC 28.80 I gr. 27.80—29.80, I f. 27.20, II 16.90, K 15.30, fabr. 10.05; Manks Codlin A 27.80—28, BC 23.30—23.60, I gr. 26.20, I f. 20—20.50, II 12—12.30, K 13.90 18.40, fabr. 8.30; James Grieve A 41.10 —41.40, BC 38.30—38, I gr. 38, I f. 35.90, II 25.30, K 28.70, fabr. 16.50, Jacq Lebel I gr. 18.50, I f. 19.50—19.60, II 10—10.45, K 14, fabr. 6—7.30, Lady Seedling I 25.20, II 15.30, K 16.40 fabr. 11.20, Peren: Tr. de Vienne A 54, BC 48.20—48.40, I gr. 46.90—47.40, I f. 40.20—40.30, K 29.90—30.20, fabr. 20— 20.75; Clapp's Favourite A 29.70, BC 29.10, I gr. 29.50, I f. 28.80, II 22, K 21.60, fabr. 16.90; Br. Lebrun I gr. 29— 30.90; I fijn 27.20, K 14.80 fabr. 7.60, Diversen: Bramen (industrie) 80.15; Verpakt fruit: Tr. de Vienne A 58, AA 58, Dubb. Pr. bonen II 25.30. Gewone veiling: Bramen 40—88; Vijgen 1; Pruimen: R. Victoria 1227Belle de Louvain 921; R. Clv d'Althan 14-25; Jefferson 1525; Abrikoospruim 6 14; R. Cl. Verte 20; Kirkes 24—29; Blocveiling pruimen: R. Victoria II 10.4510.75; Belle de Louvain II 8.30; Appels en peren: Cl. Favourite 1422; Pr. de Trevoux 1216; Tr. de Vienne 1128; Juttenpeer 23; Zigeunerin 8 15; Dr Julius Gyot 77J/j; Br. Lebrun 11. GOES, 1 Sept. Export-veiling: Zigeunerin A 27.30, BC 25.5026.40, C 23, I grof 24.90, I 22.90, II 16.70; Manks Codlin A 30.05, BC 23.70—23.90, I grof 28.20, I 21.90—22.20, II 12—12.10; Ja mes Grieve A 43.30—43.40, BC 39.80, I grof 38.80—40, I 36.10—36.80, II 26.70— 27.60;Warners King I 18; Jac Lebel I 18.1018.70, II 10.30; Graham Royal Jubilé I 1718, II 9.50;Clapp's Favou rite A 30.25, BC 30.45, I grof 31, I 29.30, II 22; Triomphe de Vienne A 53 —55.20, BC 44—47, I grof 46—53.10, I 3940.05; II 29.90;Bon Chretien Wil liams A 43, BC 35.10, I gr. 39, I 32.50, II 19.90; Seign' d'Esperen I grof 23 25, I 2123, II 15; Verpakt fruit: Zi geunerin A 2935, B 2327; James Grieve A 46—53, B 42—45; Clapp's Fa vourite A 3032, B 28, C 25; Triomph de Viene A 59—63, B 47—52, C 46; Ge wone veilnig: Zigeunerin 6—15; M. Codlin 715; James Grieve 1533; Clapp's Favourite 1423; Triomph de Vienne 1634; Bon Chretien Williams 716; Br. d'Merode 1418; Br. d' Amanlis 9—26; Br. Lebrun 9—18; Seign. d'Esperen 814; R. Victoria 9 23; Belle de Louvain 8—23; R. Claude d'Althan 3—34; Jeffersons 326; Kir- kus 822; Druiven 8098; Bramen 62 70; Vijgen 2.507. EIERMARKT. GOES, 1 Sept. Handelarenprijs per st. Kipeieren 14; Poeleieren 10; Kalkoeneie ren 17; Ganseieren 22. Alles in centen. Prijs voor verse kippeneieren f 2,58 per kg. Voor vuilschalige eieren wordt 2 cent per stuk minder uitbetaald. SINT ANNALAND, 1 Sept. Eigenhei mers bonken 9.57, gewone 11.7112.31, drielingen 5.51; Bintjes bonken 10.99, ge wone 10.10—10.70. Alles per 100 kg. Aan voer 40 ton. SCHERPENISSE, 1 Sept. Eigenheimers bonken 9.65, gewone 10.5211.80; Blauwe eigenheimers gewone 11.5311.61. Alles per 100 kg. Aanvoer 20 ton. THOLEN, 1 Sept. Bintjes bonken 11.71, gewone 10.0910.25; Witte eigenheimers bonken 9.06, gewone 1011, poters 5.48. Aanvoer 18 ton. Ingezonden Mededeling (adv.) De vier geneesmiddelen van Cheiarine „4" worden door doktoren in de hele wereld aan hun patiënten voorgeschreven. Ze zijn volkomen betrouwbaar en hebben millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep. BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET 'n 4r> doet wonderen! SCHERPENISSE De P.v.d.A. heeft haar wethouders zetel verloren: in de plaats van de heer Van der Werf die niet meer in de raad is teruggekeerd, is de heer J. v. d. Jagt (S.G.P.) tot wethouder gekozen. De heer D. Kleppe (Herv. Middenstand) werd herkozen. Besloten werd de garantieverlening voor het tehuis van ouden van dagen te Tholen nog enige tijd uit te stellen. Ook werd besloten per 1 April een ge deelte van de openbare lagere school beschikbaar te stellen voor de chr. school, zodat deze dan met de lessen zal kunnen beginnen. ST. ANNALAND Gemeentebelang heeft bij de raads verkiezingen in Mei een zetel verloren. De prot. chr. partijen hebben nu met 4 van de 7 zetels de meerderheid in de raad en zo kwamen de beide zittende wethouders, de heren A. C. Geluk en F. J. Stols er niet meer aan te pas. Ge kozen werden de heren G. Goedege- buure (A.R.) met 4 van de zeven stem men (de heer Geluk kreeg de andere drie) en J. Moerland (S.G.P.) met eveneens 4 stemmen (drie op de heer Stols). ST. MAARTENSDiJK De gemeenteraad had geen wijziging gebracht in de samenstelling van de raad en zo is er ook geen verandering gekomen in het college van B. en W. De heren A. L. Hage (Gemeentebe lang) en A. P. Bout (?.v.d.A.) werden herkozen. OUD-VOSSEMEER De heren P. van Driel Mz. (C.H.) en M. J. Daane (K.V.P.) werden beiden als wethouder herkozen. Aangenomen werd het plan tot electrificatie van de Noordelijke polders der gemeente. Het aandeel in de kosten zal f23.091 be dragen. De raad verklaarde zich voor f 43.790 garant voor een geldlening ten bate van een tehuis voor ouden van dagen te Tholen. Aan B. en W. werd machtiging verleend een plan te ont werpen tot demping van de sloot aan de Achterweg. POORTVLIET Hoewel de C.H.U. bij de raadsver kiezingen een zetel verloor aan de Ar- beiderslijst beschikte de combinatie A.R.-C.H. nog over een meerderheid (vier zetels) en dit was voldoende om de beide wethouders, de heren J. J. van der Slikke (C.H.) en G. K. J. Krijger (A.R.) te doen herbenoemen. Beiden kregen vier stemmen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2