GEMEENTERADEN BljEEN ZUID-SLAVIË ZAL KWESTIE-TRIËST ZONODIG AAN INTERNATIONAAL FORUM VOORLEGGEN Gemeentebestuur van Oud-Vossemeer ontving fraai schilderij r Verkiezing in de steden Hatuudifk doe ik óók wee!! Nota wisseling Belgrado-Rome Verruiming dollarinvoer- mogelijkheden Politieke samenstelling B* en W* van Middelburg ongewijzigd Hier is mijn nieuwe abonné: PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Troepenbewegingen duren voort Deed Sowjet-ambassadeur in Perzië poging tot zelfmoord? Nieuwe tegenslag voor N.V. Polynorm. V.V.D.- en C.H.-candidatuur verworpen Burgemeester van St. jansteen eervol ontslagen Velser knaapje nog niet gevonden. Woningen voor getroffenen in Zeeland Vice-admiraal Stam plotseling overleden Vlissinger aan boord verbrand Goes. Vlissingen 7 erneuzen. Tholen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorstatr. 80, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2570 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per mjn, Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 2 SEPT. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Midewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feitz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 5.54 u., onder 19.24 u. Maan op 0.15 u., onder 17.28 u. Hoogwater Donderdag S Sept.: Vlissingen: 10.19 u. 1.28 m., 23.04 u. 1.41 m. Terneuzen: 10.48 u. 1.48 m., 23.30 u. 1.61 m. Wemeldinge: 11.42 u. 1.21 m., -.u. -.m. Zierikzee: 11.23 u. 1.05 m„ -. u. m. ROME, 1 September De Zuidslavische regering heeft vandaag te Rome een nota laten overhandigen, waarin geprotesteerd wordt tegen de militaire activiteit van de Italiaanse troepen in het gebied bij Triest. De Italiaanse regering heeft er prompt op geantwoord en heeft de Zuidslavische regering meegedeeld, dat de voorzorgs- en beschermingsmaatregelen waren genomen uitsluitend wegens een lange serie officiële en semi-officiële Zuidslavische uitspraken, die blijk geven van nieuwe houdingen en dreigende bedoelingen van de regering ten aanzien van de status van zóne B van Triest. Het is Italië's onvervreemdbaar recht die maatregelen te nemen, welke het in zijn eigen gebied passend acht, aldus de nota. Het is de schuld van Zuid-Slavië, dat de betrekkingen tus sen beide landen onbevredigend zijn, zo wordt daaraan nog toegevoegd. In de Zuidslavische nota werd de verwachting uitgesproken, dat de Ita liaanse regering van de militaire be togingen zal afzien, zodat dergelijke daden geen precedent worden in de verdere betrekkingen tussen de twee landen. Mocht dit niet het geval zijn, aldus de Zuidslavische nota, dan zal de Zuidslavische regering genoodzaakt zijn, alle verantwoordelijkheid voor mogelijke gevolgen moeten afwijzen en zonodig de kwestie van de betrek kingen tussen de twee landen voor een bevoegd internationaal forum brengen. 's-GRAVENHAGE, 1 September Met het oog op de verbetering van de Nederlandse dollarpositie heeft de re gering besloten de bestaande restric ties op de dollarinvoer te verzachten. De voorgenomen verruiming van in- voermogelijkheden zal in de eerste plaats betrekking bebben op de grond stoffen- en half-fabrikatensector, waar bij voor sommige goederencategoriën een volledige vrijheid van invoer zal worden toegestaan. Uiteraard zullen de ingevoerde dollargoederen niet in onverwerkte vorm mogen worden ge- her-exporteerd. Voorts kan nog worden medegedeeld, dat de mogelijkheid bestaat dat, inge volge internationale afspraken, de huidige exportbevorderings-dollarrege- llng zal worden beëindigd. Mocht het inderdaad tot opheffing van deze regeling komen, dan ligt het in de bedoeling op andere wijze in een beschikbaarstelling van dollars voor de invoer van niet essentiële dollar goederen te voorzien. Tenslotte zullen ook in de dienst sector de richtlijnen voor de beoorde ling van aanvragen voor doüarbeta- lingen aan de verbeterde dollarpositie worden aangepast. Nadere bijzonderheden terzake van de verruiming van de doliar-invoer- mogelijkheden zullen binnenkort wor den gepubliceerd. ITALIANEN GAAN DOOR. De Italianen hebben, de nota's ten spijt, hun troepenbewegingen langs de Italiaans-Zuidslavische grens voortge zet. Er wordt in grote groepen gepa trouilleerd langs de grens en overal zijn de grenswachten aanzienlijk ver sterkt. TEHERAN, 1 September Naar wordt aangenomen heeft de Sowjet- ambassadeur in Ferzië, Anatoli La- vrentief, een poging tot zelfmoord ge daan, omdat hij naar Moskou zou zijn teruggeroepen. Volgens het Perzische ministerie van Buitenlandse Zaken zou de Rus ten gevolge van een hartaanval het bed moeten houden. Volgens een correspondent van de „New York Times" betekenen de ge beurtenissen van de laatste 15 dagen een tegenslag voor de Sowjet-Unie. Toen de nieuwe Russische ambassa deur op 26 Juli in Teheran aankwam, zag het er naar uit, dat de communis ten hun positie aanzienlijk hadden versterkt en dat Mossadeq op weg was naar de absolute macht. Lavrentief had opdracht te trachten nauwere betrek kingen tussen de Sowjet-Unie en Per zië tot stand te brengen, doch de ge beurtenissen op 19 Augustus deden al le communistische plannen in duigen vallen. Orders blijven uit AMERSFOORT, 1 Sept. Naar wy te Amersfoort van welingelichte zjjde vernemen zijn er blijkbaar opnieuw moeilijkheden gerezen bij de N.V. Poly- norm, voornamelijk door bet uitblijven van orders uit Amerika en Turkije. De leiding van het bedrijf zou zich genood zaakt zien de in Amersfoort gevestigde ontwikkelingsmaatschappij, de N.V. Po lynorm, op te heffen. Het personeel, voornamelijk tekenaars en technici, dat in het gebouw aan de Bilderdijkstraat te Amersfoort werkzaam is, zou ont slag zijn aangezegd. Ook in Winschoten, waar de N.V. Po- lynorm Nederlandse metaalindustrie is gevestigd, zouden ongeveer 20 man, werkzaam bij de ontwikkelingsmaat schappij worden ontslagen. Een van de directeuren, de heer ir J. van Hulst, vertoeft momenteel in Turkije, waar de N.V. een order hoopt te plaatsen van f 27.000.000,—. Komt deze order af dan bestaat er voor de werknemers bij de Nederlandse metaalindustrie geen re den tot ongerustheid. In ieder geval is er nog voldoende werk aan lopende orders. MIDDELBURG, 1 Sept. De Zeeuwse hoofdstad behoudt vier wethouders. En dat zullen in de komende zittingsperiode zijn de heren J. W. Kögeler (A.R.), A. J. Berenpas (P.v.d.A.), L. J. van 't Westende (K.V.P.) en jhr mr T. A. J. W. Schorer (P.v.d.A.). De eerste drie heren zijn dus herkozen, terwijl de heer Schorer de plaats zal innemen van de heer L. J. Geers. In de poli tieke samenstelling van het college is geen wijziging gekomen, ondanks po gingen daartoe van de V.V.D.-fractie, welke de heer L. A. Schenk naar voren schoof, en der C.H.-fractie, die graag de heer A. J. Kaland tot wethouder zag benoemd. In de discussies bleken twee dingen: critiek van de V.V.D. op de rechtse fracties, welke met een tweede P.v.d.A.-wethouder accoord gingen, en in de tweede plaats het ontbreken van eenstemmigheid tussen de A.R.- en de C.H.-fractie. De A.R. zagen het ais een belang voor de gemeente geen „nieuweling" tot wethouder te benoemen, maar de status quo te handhaven j.c. de heer van 't Westende te herkiezen terwijl de C.H. tegen deze handelwijze bezwaren hadden en hun vertrouwen in de heer Kalland uit spraken. A. Hesselink (V.V.D.) 's-GRAVENHAGE, 1 Sept. Bij koninklijk besluit is met ingang van 1 October a.s. eervol ontslag verleend aan de heer P. H. Geir- naerdt als burgemeester van St Jan- steen. De heer Geirnaerdt is sedert 1930 burgemeester van deze ge meente. VELSEN, 1 Sept. Nadat er enige dagen lang met alle beschikbare hulp middelen in de omgeving van de Vel ser tunnelbouw gezocht is naar de tienjarige D. Zwenne uit Velsen, die sinds Zaterdagmiddag vermist wordt, heeft men gistermiddag met een drag line een diepe put, het overblijfsel van een Duitse tankgracht ter plaatse, tot op de harde bodem leergehaald. Er zijn geen sporen van het kind gevon den. Men gaat thans terreinen in de omgeving van Velsen afzoeken. Voort gegaan wordt met naar het kind te dreggen. BEVOLKING-TASTTE IN HAAR BEURS Voorstelling van zeeslag op het Slaak in 1631 OUD-VOSSEMEER, 1 Sept. Hedenavond heeft de voorzitter van een uit de burgerij gevormd comité, de heer P. A. W. Mees, namens de bevolking van Oud-Vossemeer aan het gemeentebestuur een paneelschilderij aange boden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe gemeentehuis. Bij deze overdracht waren o.m. aanwezig de schilder, de heer Schipper te Ossen- drecht, geboortig uit Kruiningen, de heer J. H. Argelo, hoofdingenieur-direc teur van de Centrale Dienst Noord-Zeeland, de architect van het nieuwe raadhuis en de hoofdopzichter van de Centrale Dienst, de heer Boot. Bij de overdracht merkte de heer Mees op, dat dit geschenk mogelijk was door de medewerking van alle bevolkingsgroepen en niet in het minst door de grote giften van het Algemeen Armbestuur en de heer Smit te Kin derdijk, de huidige eigenaar van de Hollaerdepolder, waarhi voor de be dijking in de 19e eeuw, de zeeslag, die op de paneelschilderij staat afgebeeld, geleverd is. ADMIRAAL HOLLAERDE Bij het opmaken van het stuk was de heer Schipper, zo bleek uit z'n uiteenzetting, gebonden geweest aan de historische gegevens (de in 1631 geleverde zeeslag op het Slaak) en aan het architectonisch geheel van de raadzaal, waarin de schilderij, die een grootte heeft van 1.30 bij 2.25 m. een plaats krijgt. De slag ontstond, toen de bevelhebber van de Holland se schepen, admiraal Hollaerde, voe ling kreeg met de Spaanse schepen, waarvan men vermoedde dat ze het op Antwerpen hadden voorzien. Over de slag zelf is weinig bekend, Alleen weet men, dat de kustbatte- rijen op de oever van Oud-Vosse- meer een werkzaam aandeel hadden in het gevecht en dat de Hollanders als overwinnaars uit de strijd kwa men. De overwegende kleur is grijs, terwijl er verder rood en geel in is verwerkt. Op de achtergrond is de toren van de gemeente met enige fortwerken zichtbaar. DANKWOORD. In zijn dankwoord zei de burgemees ter, mr J. J. Versluys, dat er enige vrees bestond, dat de voorstelling te „veel aan de „moderne kant" zou zijn, „Niets is echter minder waar, aldus de burgemeester, het heden en ver leden wordt hier schitterend aan el kander verbonden. Het kunststuk heeft alle verwachtingen overtroffen". In opdracht van het ministerie van Wederopbouw wordt op Schouwen Duiveland hard gewerkt aan de houw van 300 tijdelijke houten woningen, bestemd voor personen uit de getroffen gebieden. De woningen werden onderhands aanbesteed in de vorm van een prijs vraag. De gegadigden voor dit object moesten zelf zorgen voor het oiit- ï?r?,va.n e woning, die moet voldoen aan de eisen, gesteld door het Ministerie van Wederopbouw. Bjj Zierikzee, op de Bleijersedjjk, een voormalige binnendijk van de Schouwsedijk, verrijzen 95 woningen bestemd voor bewoners uit OuWer- kerken Nieuwerkerk, welke gemeenten nog onder water staan. Per 1 October zullen deze woningen worden betrokken. 's-GRAVENHAGE, 1 Sept. Gister middag is te 's-Gravenhage plotseling overleden vice-admiraal F. Stam, vlag officier materieel van de Koninklijke Marine. Vice-admiraal Stam, die de leeftijd van 55 jaar bereikte, overleed toen hij op weg was naar zijn huis. Ais 19-jarige jongen was de heer Stam by de marine gegaan als adel borst. In 1920 werd hij benoemd tot luitenant ter zee derde klasse. Hierna verbleef de jonge luitenant is het toen malige Nederlands-Indië, waar hij de Marine in enkele functies diende. In 1925 werd hij bevorderd tot luitenant ter zee tweede klasse, in 1930 tot lui tenant ter zee eerste klasse. In 1946 werd de heer Stam definitief bevor derd tot kapitein ter zee en in 1947 volgde zijn benoeming tot marineat taché te Washington. Deze functie ver vulde hij tot 1949. Toen volgde zijn de finitieve bevordering tot schout bij nacht en de benoeming tot vlagofficier materieel. Deze laatste functie heeft de heer Stam, dia in 1951 tot vice- admiraal werd bevorderd, tot zijn dood vervuld. Vice-adimiraal was drager van ver scheidene Nederlandse en buitenland se onderscheidingen en onderscheidde zich in het bijzonder tijdens de verras sende aanval op de baai van Sabang, waaraan de „Tromp", waarvan hij toen commandant was, deelnam. DE BILT ZEGT: Vrij warm Droog weer. Aanvankelijk zonnig maar later van het Westen uit toene mende bewolking in de hogere ni- veaux. Zwakke tot matige, later aan de kust vry krachtige, Zuidelijke tot Zuidwestelijke wind. Vrij warm. De heer B. was van oordeel, dat vier wethouders voor een gemeente als Middelburg een luxe zijn. Sinds 1946, toen hiertoe be sloten werd met het oog op de deplo rabele toestand der stad en opdat de burgemeester zijn handen vrij zou hebben voor taken buiten het directe gemeentelijke bestuur, is veel veran derd. Daarom achtte hij drie wethou ders voldoende, waarmede de heren Schenk en A. J. Schot (S.G.P.) 't eens waren. Jhr Schorer vond, dat er werk ge noeg is voor vier wethouders, gezien de vele problemen, die er nog zijn. Bo vendien moet de burgemeester van een provinciale hoofdstad veel tjjd hebben voor representatieve taken en voor de industrialisatie. Namens de rechtse fracties deelde de heer J. S. Hoek mede, dat men weer vier wethouders wenste, ook ai omdat de raad diverse bevoegdheden aan B. en W. heeft gedelegeerd. Daar op trok de heer Hesselink zijn voor stel in. V.V.D.-VERKLARING. Onmiddellijk daarop legde hij na mens de V.V.D. een verklaring af, waarin bezwaren werden ontwikkeld tegen de verkiezing van nieuwgekozen raadsleden tot wethouder. Daarbij zou de V.V.D. niet medewerken aan een socialistische meerderheid in het col lege van B. en W. De samenstelling zou moeten zijn: 2 rechtse wethouders, 1 P.v.d.A.-er en 1 V.V.D.-er, n.l. de heer Schenk. Teleurgesteld was de heer Hesselink, dat zijn fractie niet tot het vooroverleg was uitgenodigd. Het bereikte accoord werd haar slechts medegedeeld en dit accoord kwam hierop neer, dat de heren Kögeler, Be renpas en van 't Westende zouden worden herkozen en jhr Schorer zou worden gekozen. ERNSTIGE BEZWAREN. Tegen deze oplossing had de heer Hesselink ernstige bezwaren. De P.v. d.A. kreeg 38 pCt van het stemmentai bij de laatste verkiezingen. Het argu ment, dat, nu in de samenstelling van de raad geen wijziging is gekomen, er ook weer 2 P.v.d.A.-wethouders moes ten worden benoemd, sneed z.i. geen hout, omdat er in 1949 een C.H.-burge meester was en nu een burgemeester, die overtuigd lid van de P.v.d.A. is, die, hoe objectief ook, hij het nemen van beslissingen zijn politieke overtui ging zal laten meespreken. De heer Hesselink kon niet begrij pen, dat de rechterzijde accoord ging met de verlangens der P.v.d.A. Haar motief was, dat zo de politieke stro mingen beter tot uitdrukking konden komen in B. en W„ maar de V.V.D.- invloed speelde daarbij blijkbaar geen rol. Hij achtte het niet aan twijfel on derhevig, dat vele C.H.- en A.R.-kie- zers moeite zullen hebben deze beslis sing van hun vertegenwoordigers te begrijpen. HET C.H.-STANDPUNT. Mr P. v. Empel (C.H.) ontwikkelde enkele bezwaren tegen een nieuwe candidatuur van de heer v. 't West ende, die als eenling in de raad zit. Hij wilde de heer Kaland naar voren bren gen. Het is geen onoverkomenlijk be zwaar, dat een nieuweling wethouder wordt: dat is wel eens meer gebeurd. En in de voorgedragene kan men groot vertrouwen hebben. De heer Hoek stelde vast, dat ken nis van gemeentelijke zaken en een reeds verworven prestige noodzakelijk zijn voor het wethouderschap. Hij be treurde het, dat aan het verlangen der C.H.-vrienden niet kon worden vol- daan. Z.i. eiste het gemeentebelang, dat de oude toestand gehandhaafd bleef. Jhr Schorer was van oordeel, dat nu verschuivingen uitbleven, voor de ver deling der wethouderszetels dezelfde richtlijn kon worden aangehouden. Het is inderdaad beter geen nieuweling te TERNEUZEN, 1 September Ver moedelijk doordat hij in zy'n kooi aan boord van het in de haven van Ter neuzen liggende rijksbetonningsvaar- tuig „De Honte" nog een sigaret heeft liggen roken, is in de nacht van Maan- da op Dinsdag brand uitgebroken in de hut van de 41-jarige hydrografisch ambtenaar A. P. uit Vlissingen. Eén der bemanningsleden van „De Honte" bemerkte Dinsdagochtend, dat het midscheeps gelegen verblijf in brand stond. Nadat de brandweer het vuur had geblust trof men in de hut het stoffelijk overschot van P. aan, die waarschijnlijk door verstikking om het leven is gekomen. Het slachtoffer, dat gehuwd was en vader van drie kinde ren, is in de loop van de dag naar Vlissingen overgebracht. benoemen, maar dat is geen wet van Meden en Perzen. De burgemeester staat boven de partijen en hij heeft dat de afgelopen periode duidelijk ge toond. DE STEMMING. Daarna volgde de stemming. In de eerste vacature werd de heer Kögeler met algemene (19) stemmen gekozen, in de tweede vacature de heer Beren pas met 18 stemmen en 1 blanco, in de derde vacature de heer Schorer met 16 stemmen, 2 op de heer Schenk en 1 blanco en in de vierde vacature de heer van 't Westende met 15 stemmen en 4 op de heer Kaland. Tot leden der commissie van finan ciën werden gekozen de heren Hoek, Schenk en Hubregtse (P.v.d.A.) en in de commissie voor de bedrijven de he ren Breel (P.v.d.A.), Hesselink, Me- liefste (A.R.) en Baars (C.H.). doen (hoewel uitbreiding tot vier mo gelijk blijft) en zo werden de heren M. A. van Popering (P.v.d.A.) en W. Poppe (A.R.) herkozen terwijl in de plaats van de heer van Oorschot (P.v. d.A.) die geen raadslid meer is, zijn partijgenoot J. Post tot wethouder werd gekozen. In de commissie voor financiën wer den gekozen de heren J. P. Ventevogel (C.H.),E. G. Vader (K.V.P.), C. J. Gil lissen Verschage en M. J. van Poelje (P.v.d.A.) en J. L. Verhagen (V.V.D.). De Commissie voor gemeentewerken is samengesteld uit de heren M. A. van Popering, J. v. d. Woestijne en D. Ro- mijn (P.v.d.A.), H. B. J. Knoop (V. V.D.), ir J. H. Krietemeijer (A.R.) en H. van Rooijen (C.H.). Aan de heer van Oorschot werd een ouderdomspensioen toegekend, ingaan de heden. Besloten werd een geldlening van een half millioen gulden aan te gaan, af te lossen in 40 jaarlijkse termijnen. Aan de gemeentelijke huishoudschool werden in vaste dienst benoemd de dames H. M. Tideman te Vlissingen en L. C. le Feber te Axel en in tijdelijke dienst de dames Y. de Leeuw en E. C. Schnaar, beiden te Vlissingen. De gemeenteraadsvergadering, bij eengekomen om de wethouders te stemmen, is niet zonder emotie verlo pen: toen de heer R. Zuidema (A.R.) het voorstel deed het aantal wethou ders op 3 te houden, aangezien dezelf de argumenten als in 1949 gelden, ver klaarde de heer J. S. Visser namens de fractie van de P.v.d.A. dat deze fractie twee wethouders voldoende vond. (Slechts één lid an zijn fractie stem de later tegen het voorstel-Zuidema). Hierna verklaarde de heer E. N. C. v. Riessen (V.V.D.) evenmin de noodzaak van 3 wethouders in te zien. Tenslotte werd het voorstel-Zuidema met 122 stemmen aangenomen. De raad koos tot wethouders mr H. B. Bouwman (P.v.d.A.), J. H. Roose (K.V.P.) en J. J. v. Melle (C.H.), Mr Bouwman kwam in de plaats van de heer A. Buys, die als raadslid bedankte. In de financiële commissie werden gekozen de heren R. Zuidema (A.R.)), J. S. Visscher (P. v.d.A.) en A. Vermaire (Midd. Partij). In de samenstelling van het college van B. en W. is, politiek bezien geen wijziging gekomen. Alle fracties waren het er over eens dat men voorlopig met drie wethouders moet blijven De raad heeft vanavond de beide wethouders, de heren J. den Hamer (A.R.) en M. de Vos (P.v.d.A.) tot wethouders herkozen. Eerstgenoemde houdt de portefeuille van financiën, de heer De Vos blijft wethouder van Openbare Werken. Op verzoek van drs M. E. H. Camps (K.V.P.) werd echter toegezegd dat men de mogelijkheid zou onderzoeken een derde wethoudersze tel te creëren; deze functionaris zou speciaal belast moeten worden met de industrialisatie in de kanaalzone. Ook werd toegezegd, dat in October of November een begroting zal wor den ingediend, waarop zal zijn bere kend hoeveel een eigen dienst voor bouw- en woningtoezicht zal kosten. Dit in verband met de opzeggingster mijn voor de lopende overeenkomst met de Centrale Dienst. Nu de C.H.-wethouder, de heer B. J. van Westen, niet meer in de raad is teruggekeerd en de A.R. bij de raads verkiezingen een zetel op de C.H.U. gewonnen hebben is laatstgenoemde partij ook zijn wethouderszetel kwijt geraakt. De heer H. Jansen (A.R.) be haalde zes stemmen, terwijl de opvol ger van de heer Van Westen, de heer 5. Quist (C.H.) slechts vijf stemmen op zich wist te verenigen. De heer Jansen was dus gekozen. Wethouder A. de Heer (S.G.P.) werd met 7 stem men herbenoemd. Nieuwe R.K. school te Middelburg geopend. MIDDELBURG, 1 Sept. Onder grote belangstelling is vanmorgen da nieuwe R.K. school aan de Bachten- steene geopend. In één der lokalen heette de voorzitter van het schoolbe stuur, pastoor H. Snel, de vele geno digden welkom. Hij gaf een overzicht van de lotgevallen der school, nadat ruim 13 jaar geleden het gebouw bij het bombardement werd vernield. Na de inzegening der school en een korte pauze hebben het woord gevoerd de heren A. A. Leenhouts, inspecteur l.o., burgemeester mr dr N. Bolkestein, de architect C. van Moorsel, namens de ouders de heer N. Tromp en tenslotte de vroegere Middelburgse pastoor J. Voorham. September, de maand van pure vriendschap voor het „Zeeuwsch Dagblad". Zó spraken wij dat af in onze brief aan de abonné's. En die vriendschap voor ons christelijk dagblad vindt dan z'n vrucht in een nieuwe abonné. U behoeft ons blad helemaal niet aan te praten. Wie dit blad eenmaal is gewend wil het niet meer missen. Dat blijkt ons zo vaak uit geestdriftige brieven van abonné's. 't Is alleen maar, je moet er even een half uurtje voor nemen. En dat éne half uurtje uit echte vriendschap voor de krant is toch echt niet veel. Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. Naam: Adres: Woonplaat*: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement*) op „Zeeuwsch Dagblad. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wet niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1