Verkiezingsstrijd in W.-Duitsland ondergaat opmerkelijke verscherping. Rode infiltratie bracht grenspolitie in alarm. Koffie- en theestel van 300.000 gld. Helicopters voor de „Karei Doorman Rood-China lid van de V.N. Wethouders Het gemeentebelang OLLENHAUER: ADENAUER: „Geïsoleerd gaan wij ten gronde." „Eenheid van Europa géén Duitse eenheid." Middenstand van Dwingelo voor radiospiegeltelescoop* Bankbiljetten van „Flying Enter prise" Duits vluchtkapitaal HIER Dinsdag 1 September 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Vandaag vergaderen vrijwel alle nieuw-gekozen gemeenteraden in heel ons land en een der eerste beslissingen waarvoor deze nieuwe raden komen te staan is het verkiezen van wethouders. In vele gemeenten is dat een een voudige zaak: het overleg in en tussen de fracties dat aan deze verkiezingen vooraf pleegt te gaan, heeft daar tot bevredigende resultaten geleid en de vanmiddag of vanavond te houden stemming dient slechts om de geno men beslissingen ook wettelijk vast te leggen. Elders echter zijn er heel wat meer moeilijkheden te overwinnen en is overeenstemming verre te zoeken: men herinnere zich de ingezonden stukken, die wij in de loop der laatste dagen hebben opgenomen betreffende de wethoudersverkiezingen te Baar land. En we denken aan Kloetinge, waar het gerucht de ronde heeft ge daan dat de twee kleinste fracties met de wethouderszetels zouden gaan strij ken, omdat de grotere het over de per sonen niet eens konden worden. En zulke voorbeelden liggen er ongetwij feld nog meer. Dit alles is begrijpelijk want het kiezen van wethouders is voor een ge meente een belangrijke zaak. Wettelijk is de gemeenteraad het hoofd van de gemeente, maar het is duidelijk dat die raad zich niet van dag tot dag met de zaken kan bezig houden. Daarom kiest hij uit zijn midden een aantal vertegenwoordigers, die dat wèl kun nen doen. Deze mensen vormen met de burgemeester het dagelijks bestuur ook al zijn zij dan voor alles en te allen tijde verantwoording aan de raad schuldig. Deze taakomschrijving maakt al duidelijk dat de wethouders aan be paalde eisen zullen moeten voldoen: a. Zij moeten ook metterdaad de raad, de samenstelling van de raad waar in zich immers de samenstelling van de bevolking die die raad ge kozen heeft weerspiegelt, vertegen woordigen. Dit overbrengend naar het practische vlak wil het zeggen dat zij bij voorkeur gekozen dienen te worden uit de grootste fracties. Dan is er de beste waarborg dat het dagelijks bestuur handelt vol gens de wil der inwoners. b. Zij moeten ook „tot besturen in staat" zijn. Daarvoor is het natuur lijk noodzakelijk, dat zij over vol doende vrije tijd beschikken: een man die met handen en voeten aan zijn werk gebonden is kan onmoge lijk een goede wethouder zijn. Daarnaast moet hij ook inderdaad in staat zijn de hem toegewezen portefeuille te beheren. In een grote stad stelde zich eens iemand can- didaat voor wethouder van publie ke werken en volkshuisvesting die nog geen tekening kon lezen; zijn argument was echter: „Mijn vader was timmerman dus ik weet er wel iets van!" Deze man werd gelukkig niet gekozen! En dan is er het der de punt dat met het „tot besturen in staat" samenhangt: de candidaat moet over bepaalde geestelijke kwaliteiten beschikken. Een pro fessor in de economie is zelfs voor het wethouderschap van financiën niet geschikt als hij niet in staat is leiding te geven aan zijn ambtena ren, als zijn redeneertrant van dien aard is dat de raad er niets van be grijpt en als hij niet met mensen kan omgaan. Dit zijn drie eisen van practische aard waarmee toch wel terdege reke- ning gehouden dient te worden. Nu kan men het over dit alles roe rend eens zijn en toch niet tot een keuze der wethouders kunnen komen. Vooral in plaatsen met een gemengde bevolking, die dan ook door haast even sterke fracties in de raad verte genwoordigd is, kan men tal van moei lijkheden verwachten. De stemming moet dan dikwijls de beslissing bren gen en die stemming levert dan vaak de vreemdste combinaties op. Toch dikwijls niet zo vreemd als het lijkt; want bij deze stemming moet één ding voorop staan: het gemeente belang. Persoonlijke belangen zowel als partijbelangen zullen moeten wij ken. Als een P. v. d. A.-fractie naar billijkheid recht heeft op een zetel en ook een geschikte candidaat heeft, dan zullen ook de protestants-christenen op die candidaat dienen te stemmen, hoe fel men ook tegen het socialistisch beginsel gekant is. Dat is de gebieden de eis van de democratie zonder welke een bloeiend gemeenteleven niet wel denkbaar is. En omgekeerd mag men uiteraard hetzelfde verlangen. Soms wordt in deze situatie de op lossing gezocht in uitbreiding van het aantal wethouderszetels (waarvoor dan hogere goedkeuring vereist is). In Goes is dit b.v. het geval. Dit kan juist zijn, maar ook hierbij dient het raadslid, zijn stem uitbrengend, over tuigd te zijn dat hij handelt in het be lang van de gemeente en niet in dat van de ene of de andere partij. Als twee wethouders het werk aankunnen zijn er geen drie nodig en dient men te vertrouwen dat deze twee ook inder daad de belangen van alle groepen zullen behartigen. De raadsleden staan vandaag voor ee« belangrijke beslissing. Sehenke God hun de zo nod:ge wijsheid. m BONN, 1 September. Naarmate de dag nadert, waarop West- Duitsland gaat stemmen, heeft de, tot dusver vrij flauw verlopen, ver kiezingsstrijd een opmerkelijke verscherping ondergaan. Terwijl de eerste kiezers op veertig plaatsen in de Bondsrepubliek hun stem uitbrachten zij konden dit doen, omdat zij in de verkie- zingsweek naar het buitenland vertrekken trok dr Adenauer naar Noord-Duitsland. Hij gebruikte een speciale „verkiezingstrein" en was, zoals hij zei „gegrepen door het enthousiasme", waarmee hij, ook in de kleinste Noordduitse plaatsjes werd ontvangen. Op een aantal grote meetings, waar van sommigen georganiseerd waren door de drie regeringspartijen tezamen, richtte de kanselier felle aanvallen op de socialistische Europa-conceptie, die door de socialistische leiders Is gefor muleerd en waarin zij hebben aange drongen op de totstandkoming van een viermogendhedenconferentle over Duitsland. Naar hun mening moeten de vier mogendheden nu maar eens duidelijk vertellen welke plaats een her enigd Duitsland In de wereld zal moe ten Innemen. AFSCHRIKWEKKEND. „Zeer afschrikwekkend" noemde de grijze Bondskanselier deze socialistische uitspraak. Volgens hem mag Duitsland het niet aan de geallieerden overlaten om uit te maken, waaraan een verenigd Duitsland gebonden zou zijn. „Het Duitse volk moet zelf beslissen, waarheen het zich wil richten en by wie het zich wil aansluiten", zei hjj met klem. „Als wij geïsoleerd blijven, gaan wij ten gronde. We zullen dan worden meegesleurd in het Russische kielzog. Wij kunnen niet zonder vrien den leven. Maar ais we op 6 September de sociaal-democratische partij kiezen, zullen wjj dl onze vrienden verliezen.' Adenauer, slim politicus, betrok ook uitvoerig de Duitse huismoeders in zijn betoog. Hij bracht haar hulde en noem de het zonder haar bijdrage onmogelijk het economisch leven in de Bondsrepu bliek te herstellen. En dat moet gezegd worden, het economische leven in de republiek heeft zich na de oorlog snei hersteld. Verroeste fabrieken zijn weer gaan draaien en er is weer van alles te koop. Adenauer wist wat hij deeu toen hij de Duitse vrouw in zijn rede voeringen betrok; van de 33 millioen Duitse kiezers zijn er n.l. 18 miilioen vrouwen! OLLENHAUER. De sociaal-democratische leider, Ol- lenhauer, volgde zijn grote rivaal op de voet. In Lübeck trok hij fel van leei tegen hem en de coalitiepartijen. „Wjj socialisten bljjven vasthouden aan de Duitse eenheid. Wie de eenheid van Europa vooropstelt, wil géén Duit se eenheid", betoogde hij. Ollenhauer verdedigde zich tegen de verdenking der regeringspartijen, dat de sociaal-democraten zich bij de hand having van de Oder-Neissegrens willen neerleggen. Eén man trachtte een verzoening tussen Adenauer en Ollenhauer tot stand te brengen. Dat was de liberale Würtembergse minister-president Maier. In een rede te Stuttgart ver klaarde hijdat de huidige Duitse pro blemen slechts een grote parlemen taire meerderheid konden worden op gelost. „Het moet uit zijn met de heer schappij van één partij". De grote par tijen moeten een gemeenschappelijke buitenlandse politiek voeren". Veel succes boekte hij niet met deze ver klaring. Men neemt n.l. van hem aan, dat hij de socialisten in Bonn mede aan de regering wil brengen. DUITSE GEESTELIJKHEID. Tenslotte hebben de Duitse katho lieke bisschoppen hun verkiezingswooro uitgesproken ten gunste van de Chris telijke partij. Het was een waarschu wend vermaan. In alle kerken werd een brief van het episcopaat voorgelezen, waarin ernstige bezorgdheid over de christelijke grondslag van het openba re leven werd uitgesproken. De hoop op respectering van de gewetensvrijheid Is, volgens de bisschoppen, niet in ver vulling gegaan. In sommige „laender" is de strfld om het ouderlijk recht bij de opvoeding opnieuw ontbrand. De bisschoppen laakten het, dat sommige partijen het in 1933 tussen Duitsland en het Vatlcaan gesloten concordaat niet meer wensten te erkennen. Dit bete kende volgens hen een krenking van de paus. Overigens speelt de schoolkwes tie in de verkiezingsstrijd een zeer on dergeschikte rol en wel omdat de rege ring van Bonn inzake het onderwijs geen competentie heeft, De bisschoppen betreurden het voorts, dat bij de vei- kiezingsstrijd een scherpe anti-kerke lijke houding van enkele partijen naar beweerd wordt de liberale en de socialistische naar voren is gekomen. RODE INFILTRATIE. En tenslotte beginnen de communis ten een woordje mee te spreken. Al thans, z(j trachten dat te doen. Er zijn, we schreven dit reeds, in West-Duits- land even weinig communisten als cac tussen op onze bollenvelden. De Oost- duitse wapenbroeders zijn derhalve met „importeren" begonnen. De federale grenspolitie is in alarm- toestan'd gebracht nadat Zaterdag in de, in de laatste maanden vol bezette, treinen uit de Sowjetzöne de eerste jongelieden met valse verbltffspapiereii voor de Bondsrepubliek werden ont dekt. Het bleken fanatieke aanhangers te zijn van de Oostduitse communisti sche jeugdorganisatie. In Hamburg, Helmstedt en Bebra werden in twee dagen tjjds meer dan tweeduizend ver dachte reizigers aangehouden.Ten dele zijn zjj onder luid protest terug over de grens gezet. Men verwacht nog meer propagandisten van deze zijde. Zjj zijn rijkelijk van pamfletten en geld voor zien. De grenspolitie acht zich echter volkomen in staat de stroom te keren. In Zweden werd dezer dagen het koffie en theestel, eertijds in het bezit van de Tsaar van Rusland, verkocht voor een bedrag van ruim 300.000 gulden. Het stel is van 22-karaat goud en weegt 10 kilogram. Het werd in 1825 vervaardigd naar een ontwerp van Johann Wilhelm Kleber, d« meest vooraanstaande ontwerper in Rusland die tijd. Tore Gerschmann, kunsthandelaar te Stockholm, die fungeerde als tus» senpersoon bij de verkoop van het stel, toont hier het blad met de kostbare gouden voorwerpen. STAKINGEN IN DE V.S. WASHINGTON, 29 Aug. Onge veer 7000 employé's van telefooncen trales in Washington, die Vrijdag voor hogere lonen in staking waren gegaan en ziclt daarvoor hadden gevoegd bij hun ongeveer 60.000 stakende collega's in andere staten van Noord-Amerika, hebben Zaterdag van hun vakbond opdracht gekregen het werk te hervat ten. Er worden onderhandelingen over de looneisen gevoerd. Ongeveer 35.000 treinmachinisten zul len op tien September een staking be ginnen, waarbij zij beurtelings het werk zullen neerleggen. Zij eisen wij ziging van de loonschalen. Handelsvereniging contra de gemeenteraad. Winkeliers zonden protestadres naar de minister van Wederopbouw. ASSEN, 31 Aug. Inzake de plaatsing van een radiospiegeltelescoop wordt ons van bevoegde zjjde medegedeeld, dat'zeer binnenkort nadere mededelingen zijn te verwachten ten aanzien van de oprichting te Dwingelo en de in ver band daarmede te treffen voorzieningen. Het zou voorbarig zijn, zo is ons verder gezegd, „zich in dit stadium in veronderstellingen te begeven omtrent de maatregelen, die zouden moeten worden genomen om de stichting en de werking van dit, uit wetenschappelijk oogpunt ontegenzeggelijk uiterst be langrijke apparaat mogelijk te maken en omtrent de bezwaren, welke hier aan voor derden verhonden kunnen zijn, temeer niet, waar de stellige indruk is verkregen, dat de bezwaren, zoals de#e in sommige bladen naar voren zijn gekomen, óf alle grond missen, óf geheel dan vrijwel geheel kunnen wor den ondervangen." De middenstand te Dwingelo heeft zich lijnrecht tegenover het standpunt van de raad gesteld, die, zoals men weet, met 10 stemmen vóór en 2 blan co een motie van het raadslid, de heer D. G. Heering (P.v.d.A.) aannam, waarin geprotesteerd werd tegen de plaatsing van de radiospiegel in Dwin gelo. PROTEST-ADRES, De handelsvereniging te Dwingelo heeft zich met een uitvoerig adres ge wend tot de minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting, waarin met klem wordt geprotesteerd tegen de in de raadsvergadering geuitte argumen ten. Met het Amerikaanse schip „Ringsport Victory" zijn in de haven van Rot terdam een drietal helicopters en een zestal „Beechcrafts" aangekomen voor de Marine Luchtvaartdienst. De vliegtuigen zullen gestationneerd worden op Valkenburg, de helicopters komen op het vliegdekschin „Karei Doorman". In het adres wordt in de eerste plaats de aandacht gevestigd dat de suggestie, als zou ook de middenstand van Dwingelo nadeel verwachten van de in die gemeente te plaatsen radio- spiegel, geheel onjuist is. In de verga dering van de middenstanders is ge bleken, dat de leden van de handels vereniging unaniem van oordeel zijn, dat de plaatsing van de radiospiegel telescoop grootse perspectieven voor Dwingelo opent, zowel voor de nering doenden, als voor de ambachtslieden, de hoofdarbeiders, de pensionhouders, enz. De handelsvereniging betreurt het, dat zjj in het adres o.m. zegt, dat de middenstand in de besprekingen is be trokken, zonder dat de sprekers in' de raad tevoren behoorlijke Inlichtingen bij de plaatselijke middenstanders had den Ingewonnen. MEER WERK. Voorts is men van mening, dat de plaatsing van de radiospiegeltelescoop de werkgelegenheid voor vele in het dorp zal vergroten en daardoor betere inkomens verzekeren. Het toerisme naar Dwingelo zal na plaatsing van de radiokijker, door haar grotere be kendheid nog een grotere vlucht kun nen nemen. Verder meent de handels vereniging, dat nieuwe bewoners met nieuwe inkomens slechts het algemeen welzijn van de gemeente kunnen be-, vorderen, waardoor wellicht verscheide ne urgente plannen, die om verbetering of oplossing vragen, ten uitvoer kunnen worden gebracht. In het algemeen zal de vestiging voor verschillende bevol kingsgroepen in gemeente, dus ook voor de landbouw, het voordeel groter zijn dan het nadeel. De vergadering van de handelsver eniging in haar geheel heeft haar te leurstelling uitgesproken over de hou ding van de raad in deze belangrijke kwestie. De handelsvereniging zal alle pogingen om de plaatsing van de ra diospiegeltelescoop in Dwingelo te krijgen, zoveel in haar vermogen ligt, steunen. Rederij Isbrandtsen weet nergens van. Geheimzinnigheid rond de berging wordt steeds groter. BRUSSEL 31 Aug. Naar vernomen wordt, heeft het Italiaanse ber- gingsvaartui'g „Rostro" reeds bankbiljetten ter waarde van ruim 150.000 gulden uit het wrak van de „Flying Enterprise" gehaald. Het betreft biljet ten van één en vijf pond sterling en van vijf, twintig en vijftig dollar. De „Rostro" zou werken voor rekening van een in Belgische verzekerings kringen nauwelijks bekende verzekeringsmaatschappij, die in verbinding staai met de Zwitserse nationale bank, waarvoor het geld bestemd zou zijn geweest. De biljetten zijn gedroogd bij een Belgische bank. Te Brussel acht men het merkwaar dig', dat de verzekeringsmaatschappij een andere dan de eerder genoemde die de lading van de „Flying Enter prise" dekte, er met geen enkel woord melding van maakte, dat het schip voor rekening van de Zwitserse nationale bank bankbiljetten vervoerde. Ook acht men het opvallend, dat het ber gingsvaartuig met het geld de haven van Oostende is binnengelopen inplaats van een haven aan de Zuidkust van Engeland, die toch veel dichter bij het wrak zou zijn gelegen. DUITS KAPITAAL? In sommige kringen te Brussel acht men het niet uitgesloten, dat het hier om Duits vluchtkapitaal zou gaan, dat naar Zuid-Amerika moest worden ge bracht. In dit verband wordt ook op de berichten gewezen, dat de „Flying En terprise" volkswagens voor Zuid-Ame rika aan boord zou hebben gehad. Een functionaris van de „Banque de Bruxelles", waar de biljetten gedroogd Herderlijk schrijven van aartsbisschop LONDEN, 31 Aug. „Hoe eerder de regering die de grote meerderheid van het Chinese volk vertegenwoor digt, tot de Verenigde Naties wordt toegelaten, des te groter zal de kans zijn op een algemene regeling der ge schillen", z°gt dr Cyrill Garbett, aarts bisschop van York en primaat van de Anglicaanse Kerk, in een herderlijk schrijven. Hij spreekt zich -ook uit voor een conferentie op het hoogste plan met de Sowjet-TJnie. Een eenzijdig optreden van de Ver enigde Staten, hetzij door zich terug te trekken van de politieke conferen tie over Korea hetzij door China aan te vallen, zou fataal zijn voor de inter nationale samenwerking. Zolang China geen agressie pleegt, zal Engeland wei geren het de oorlog te verklaren. Het is te hopen dat Amerika dat goed be grijpt", aldus dr Garbett. UITBREIDING JAPANSE VEILIGHEIDSCORPS. TOKIO, 29 Aug. De vlce-premier van Japan, Taketora Ogata, heeft Za terdag verklaard, dat het Japanse vei- llgheidscorps het volgend jaar met on geveer 20.000 tot 40.000 man zal wor den uitgebreid. Hierdoor zal het corps, dat tot taak heeft de Amerikaanse veiligheidstroe pen in Japan te vervangen en in vele kringen als het begin van een nieuw leger wordt beschouwd, dan ongeveer 130.000 tot 150.000 man sterk zijn. worden, wilde geen commentaar geven op het bericht, dat Jakob Isbrandtsen, president van de scheepvaartmaat- schappij waartoe de „Flying Enterpri se" behoorde, er zijn verbazing ovef had uitgesproken, dat er grote bedra gen aan bankpapier in het wrak wa» ren gevonden. Isbrandtsen verklaarde, dat dege nen, die de berging ter hand hebbea genomen, meer geweten moeten heb ben dan zijn maatschappij. De maat schappij was niet betaald voor het vervoer van de biljetten, die niet lit het scheepsmanifest voorkwamen. „Ais wij ervan geweten hadden, zou den wij ten aanzien van de berging een ander standpunt hebben ingeno men", zei hij. Functionarissen van de „Banque da Bruxelles" hebben verklaard, dat het geld werd vervoerd voor rekening van de Zwitserse nationale bank. Het wera nu ter beschikking- van diverse verze keringsmaatschappijen gehouden, dia reeds schadevergoeding aan de Zwit serse bank hadden betaald. Bedragen mochten zij niet noemen. Behalve liet bankpapier had de „Rostro" nog andera goederen aan land gebracht, zoals la boratoriumuitrusting, porselein, schrijf machines en postzegels. Volgens de havenautoriteiten van Oostende heeft het bergingsvaartuig dat tevoren vanuit een Franse haven werkte, zijn basis naar Oostende ver legd als gevolg van de stakingen in Frankrijk. en over de grenzen Met ingang van 8 September worden de prijzen van de meeste vleessoorten in Frankrijk met tien procent verlaagd. De Egyptische regering heeft Israël beschuldigd van een overval op een vluchtelingenkamp op Egyptisch ge bied. Daarbjj zouden 15 vluchtelingen zijn gedood. De beschuldiging is prompt door de Israëlische regering tegenge sproken. Volgens een bericht uit Londen be vindt de in Egypte op 9 Juli j.l. ont voerde Britse soldaat van de lucht macht zich in Engeland. Er is een on derzoek gaande naar de omstandighe den van de verdwijning. Hoe de man in Engeland is gekomen wordt er niet bij verteld. In Argentinië woedden de laatste da gen hevige sneeuwstormen, die voor komen in het Andesgebergte. Er zijn al 21 mensen bij om het leven gekomen. In Frankrjjk doet men nog altijd po gingen de Nationale vergadering bijeen te roepen. Zoals bekend werd het eerste verzoek afgewezen. Er zijn 209 hand tekeningen nodig en voor deze tweede pogingen heeft men nu 160 handteke ningen weten te verzamelen. Bij een autobotsing bij Breukeien is een persoon gedood, terwijl twee ande ren zware verwondingen opliepen. In Rotterdam zijn zes Beechcraft vliegtuigen en drie helicopters aange komen, bestemd voor de Marine Lucht vaartdienst. Een cholera-epidemie in India heeft de eerste drie weken van Augustus 2500 slachtoffers gemaakt. Er zijn thans uit gebreide bestrijdingsmaatregelen geno men. Qe' Radio- foiej&qt atiö WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de huisvr. 9.35 Gram. 10.15 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Prot. Inter kerkelijk Thuisfront. 13.20 Mandoline-ens. 13.50 „Orfeo ed Euridice", opera. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Orgelsp. 17.50 Gram. 18.00 Kamermuz. 18.30 Spectrum van het Chr. Organisatie- en Verenigingsleven. 18.45 Pianoduo. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Kamerork. 21.20 „In Bijbelse wateren", caus. 21.40 Gram. 21.45 Hammondorgel. 22.00 „In het land van de Mau-Mau", rep. 22.10 Gram. 22.30 Carillonbespeling. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.- ber. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 WatersL) VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Mr drs N. van Dorp van Vliet: „De levenshouding": „Het bloed en zijn verschillende functies". 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstel lingsagenda. 13.20 Instr. kwint. 13.45 Gram. 14.00 „De weg omhoog", caus. 14.15 Gram. 15.15 Voor de jeugd. 16.00 Hoorns, en pistons. 16.10 Voor de jeugd. 16 45 Voor de zieken. 17.15 Gram. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: Jeugduitz. 18.00 Nws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: J. J. Schilstra: „Neger- en Indianenproble- men in de Verenigde Staten". 19.00 Pia nospel. 19.15 „Het volle pond", caus. VP RO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Parlementair overz. 20.15 Lich te muz, 20.40 „De sterken voor de zwak ken". 20.50 „De weg naar Dover", iioorsp. 22.10 Holland Festival 1953: Ork. conc. 22.45 „Sneller - verder - hoger", caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws in Esperanto. 23.20—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Kamerork. en solist. 15.10 Gram. 16.15 Militaire Kapel. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Letterk. caus. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Altviool en piano. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.05 Gram. 21.15 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gram. 22.55— 23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3