SPANNING ROND TRIEST REEDS AAN HET VERMINDEREN Luchtmacht van de N*A*V*Ch een zwakke plek Prinsessen terug van vacantie Dr Euwe won in de tweede ronde 'SNIPPER A', NIEUWS Tweede Chr* nationale school te Goes werd geopend Ir TH. HEYBLOM HEEFT ZEELAND VERLATEN Hier is mijn nieuwe abonné: PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Meningen in Rome en Belgrado en Vinden Engeland Egypte elkaar? Zuid-Slaven maken melding van grensincident door Italiaanse soldaten Wika Schruijer nam afscheid te Middelburg di doe de ooie ittee Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 243G, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammenss+raat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 3347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Expl- 'tatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAAKGANG, No. 2569 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE DINSDAG 1 SEPT. 1958 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Woensdag: Zon op 5.52 u., onder 19.26 u. Maan op u., onder 16.54 u. Hoogwater Woensdag 3 Sept.: Vlissingen: 8.46 u. 1.33 m., 21.36 u. 1.33 m. Terneuzen: 9.13 u. 1.52 m., 22.00 u. 1.53 m. Wemeldinge: 10.08 u. 1.29 m., 22.52 u. 1.31 m. Zierikzee: 9.48 u. 1.14 m., 22.36 u. 1.16 m. POLITIEKE CONFERENTIE OVER KOREA WASHINGTON, 31 Augustus De V.S. hebben vijftien landen, die strijd krachten in Korea hebben ingezet, uit genodigd Dinsdag bijeen te komen om lijd en plaats van de politieke confe rentie over Korea te bespreken. Minister van Buitenlandse Zaken, Dulles, zal de V.S. vertegenwoordigen. Zuid-Korea zal zich na de bijeen komst van Dinsdag bij de landen voe gen om te helpen bij de keuze van tijd en plaats voor de conferentie. Overeenstemming over de Kanaalzöne. CAIRO, 31 Aug. In Egyptische kringen te Cairo acht men het niet uitgesloten, dat voor het einde van September overeenstemming met En- Seland wordt bereikt over de bases in e Kanaalzóne. Bij de niet-offieiële onderhandelingen, die op het ogenblik worden gevoerd, zouden de meeste ge schilpunten zijn opgelost. Men zegt tu de genoemde kringen dat de Britten hebben goedgevonden, dat Westelijke strijdkrachten de bases in de kanaalzóne uitsluitend in geval van oorlog en niet in geval van oor logsgevaar bezetten. Nog net op tijd voor grootmoeders verjaardag APELDOORN, 31 Augustus Nog juist op tijd om de verjaardag van hun grootmoeder, Prinses Wilhelmina, mee te vieren, arriveerden vanavond om omstreeks zeven uur de prinsessen Beatrix en Irene na een prachtige va cantie in Amerika en Canada op het Loo. Zij waren om vijf uur per vlieg tuig op Schiphol aangekomen, waar Z. K.H. Prins Berahard zjjn dochters be groette. Het toestel, de „Prins Bernhard" van de K.L.M. dat de prinsessen terug bracht, had een halve dag vertraging opgelopen door een kapotte cylinder, die op Gander moest worden vervan gen. Bij het paleis het Loo hebben van daag vele honderden het felicitatie- register getekend en bloemen gebracht. Ook de in het paleis verbiqvende Zeeuwse evacue's lieten zich niet on betuigd. De koninklijke familie maak te in de middaguren een rijtoer door het bospark. BELGRADO-ROME, 31 Augustus Het rumoer, dat tijdens het weekeinde is ontstaan rond de kwestie Triëst, schijnt even snel aan het afnemen te zijn, als het is veroorzaakt. Een woordvoerder van het Zuidslavische ministerie van Buitenlandse Za ken heeft vandaag verklaard, dat Zuid-Slavië niet van plan is de door het land bezette zóne B van het vrije gebied van Triëst in te lijven. In Parijs is bevestigd, dat vertegenwoordigers der drie Westelijke mogend heden stappen hebben genomen in Belgrado en Rome om de regeringen tot kalmte en matiging aan te sporen. Volgens het Zuidslavische persbureau „Tanjoeg" hebben ongeveer 25 Ita liaanse soldaten, uitgerust met automatische wapenen een incident in het grensgebied veroorzaakt. Zij drongen door tot 50 meter op Zuidslavisch grond gebied en pas, nadat zij tweemaal door grenswachten waren gesommeerd, keerden zij over de grens terug. Naar aanleiding van het bericht over de grensschending heeft een woordvoerder van het Italiaanse de partement van Buitenlandse Zaken meegedeeld, dat er niets van waar is. Hij drukte zich zo uit: „De Zuid- slaven hebben zonder twijfel Ita liaanse soldaten door de verrekijkers van hun verbeelding gezien". In de nacht van Zondag op Maandag Noordelijken willen alle krijgs gevangenen repatriëren, PANMOENDJON, 29 Aug. De Noordelijken hebben het opperbevel van de Ver, Naties vanmorgen In een ver gadering der repatriëringscommissie meegedeeld, dat zij alle krijgsgevange nen zullen repatriëren. Zoals bekend, was er sprake van, dat gevangenen zouden worden ach tergehouden. De Noordelijken deelden daarop mee, dat alleen de gevangenen, die in de kampen straffen moeten on dergaan, zullen worden vastgehouden. In hoeverre de Zaterdagmorgen geda ne mededeling ook betrekking heeft op deze categorie militairen is nog niet duidelijk. Wel werd gezegd, dat 25 niet-Koreanen en 300 Zuid-Ko- reanen niet wensen te worden gere patrieerd, doch de Noordelijken ver klaarden alles in het werk te zullen stellen hen tot andere gedachten te brengen. De 180 Nederlandse militairen, die met het Franse schip „Vietnam" op weg zijn naar het vaderland kwamen Zaterdag in Saigon aan. Indische contingent op Korea aangekomen SEOEL, 31 Aug. De voorhoede van het Indische contingent voor de bewaking van communistische krijgs gevangenen, die niet gerepatrieerd wil len worden, is vandaag per vliegtuig in Seoel aangekomen. De uit zes of ficieren bestaande groep is onmiddel lijk per hefschroefvliegtuig naar de vooruitgeschoven basis van de Ver- Naties te Moensan doorgereisd. zijn drie Italiaanse oorlogsschepen in Venetië aangekomen, Radio-Belgrado maakte vanmorgen melding van Ita liaanse troepenbewegingen in de buurt van Triëst. De Zuidslavische regering zal een protestnota zenden tegen deze militai re maatregelen van Italiaanse zijde. ONTSPANNING. Zowel in Rome als in Belgrado is men van mening, dat de spanning reeds zeer is verminderd. Ook de Ita liaanse pers is deze mening toegedaan en schrijft, dat dit mede te danken is aan premier Pella. Ook in de Weste lijke hoofdsteden gelooft men, dat het gehele voorval zonder verdere moei lijkheden zal aflopen. Dr van Mook gastprofessor aan Cornell-univci siteif ITHACA (New York), 31 Aug. De Cornell-universiteit heeft Zaterdag de benoeming bekendgemaakt van de oud-gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië dr H. J. van Mook tot gastprofessor. Dr van Mook, die hoofd is van de afdeling openbaar bestuur van het bu reau voor technische bijstand der Ver enigde Naties, zal gedurende de herfst iedere week van New York naar de universiteit reizen om college te ge ven voor de verschillende vormen van bestuur. In het paleis van de afgezette Sultan van Marokko te Rabat zijn wapens en munitie gevonden. O.m. werd een- ma chinegeweer aangetroffen. Twee leden van het Nederlandse Bataljon Verenigde Naties, werden één dag voor de wapenstilstand in Korea op de „Vermistenljjst" geplaatst. Zij waren echter krijgsgevangen gemaakt, en bij de vrijlating van de gevangenen werden Jan Nicolaas Plant uit Dokkum en G. van Leeuwen uit Valkenburg (Z.-H.) resp. Korporaal en Soldaat, uitgewisseld. Majoor William Hasenbus (naam opgegeven door de Amerikaanse fotograaf) van het Nederlandse Bataljon reikte deze twee Nederlanders enige onderscheidingen uit. MIDDELBURG, 31 Augustus Na drie jaar lang als jeugdwerkleidster van de Herv. gemeente in Middelburg werkzaam te zijn geweest, gaat wika H. Schruijer weer terug naar „De Horst" te Driebergen om er haar stu die aan „Kerk en Wereld" te voltooien. Vanavond is haar in het Kerkcen trum een hartelijk afscheid bereid door de Herv. Jeugdraad en tal van bij deze raad aangesloten organisaties. De scheidende jeugdleidster werd toegesproken door de voorzitter der Jeugdraad, ds E. Sneller, die haar dank bracht voor het vele werk, dat ze heeft verzet. Hij bood haar een boek en een ets aan. Namens de N.P.V. afd. Middelburg sprak mej. L. de Pag- ter, terwijl mej. Allewijnse namens het hoofdbestuur der N.P.G. woorden van dank sprak voor hetgeen de wika voor de padvinderij heeft gedaan. Verder spraken mej. N. Baars, na mens de Jonge Kerk, jeugdouderling C. P. de Jongh, ds W. C. F. Metz, mej. de Waard, namens de Zondagsscholen, G. de Voogd, oud-secretaris der Herv. Jeugdraad en ouderling D. Botje. De wika dankte voor alle goede woorden en voor de prettige samenwerking. Zij zei, slechts node afscheid te nemen, omdat de studie haar riep. Op deze afscheidsavond werden enkele filmpjes vertoond o.m. van de onlangs gehou den fancy fair. Er is nog altijd geen opvolgster voor wika Schruijer benoemd. NEUHAUSEN, 31 Augustus Onze landgenoot, dr Max Euwe, heeft van daag tijdens het candidatentournooi voor het wereldkampioenschap scha ken zijn partij tegen de Rus Geiler gewonnen. Dr Euwe speelde zwart. Woensdag speelt onze landgenoot in de derde ronde met wit tegen de Rus Smyslov, die het vandaag tegen de Hongaar Szabo niet verder dan tot re mise bracht. De overige uitslagen in de tweede 'ronde waren: Kotov (Rusland)Stahlberg (Zwe den) afgebroken; Keres (Rusland) Averbach (Rusland) 01; Reshevsky (V.S.)Petrosian (Rusland) afgebro ken; Bronstein (Rusland)Najdor'f (Argentinië) remise; Gligoric (Zuid- Slavië)—1Taimanov (Rusland) remise;- De Rus Boleslavsky was vandaag vrij. GENERAAL GRUENTHER IN KOPENHAGEN Russische aanvalskracht mag niet onderschat worden KOPENHAGEN, 31 Augustus Generaal Gruenther, de geallieerde opper bevelhebber in Europa, heeft het tweede internationale studiecongres, dat in Kopenhagen wordt gehouden toegesproken. Hij zei, dat het meest critieke gebrek van de geallieerden thans gelegen is bij hun luchtmacht. Dit ondanks de prachtige vooruitgang. De Sowjets hebben een luchtmacht van 20.000 strijdvaardige toestellen, voor een groot deel straalvliegtuigen. Hiertegenover moet de N.A.V.O.-luchtmacht uitgebreid worden en geschikt gemaakt om ter stond in te grijpen. Daarnaast blijven land- en zeemacht noodzakelijk om een toereikende ver dediging te kunnen voeren. Ook de re serves zijn nog niet op het vereiste peil. De Sowjets beschikken over uitgebrei de actieve grondstrijdkrachten, be staande uit 175 Sowjet-divisies en een 70-tal divisies van de aangesloten sta ten. Het is voor de N.A.V.O. niet doen lijk, hier een gelijke actieve macht te genover te stellen maar daarom komt het in zo grote mate aan op de reser ves. Tenslotte moet er gezorgd worden voor een toereikende aanvoer voor de troepen ingeval van nood; ook op dit punt is-men nog ver beneden het ver eiste peil van paraatheid, aldus Gruen ther. Wat er van de „nieuwe wapens" te verwachten valt, is volgens de generaal nog niet te zeggen. Wel moet men in het oog houden, dat zij over het alge meen zeer kostbaar zijn, zodat de even tuele besparing op de traditionele strijdkrachten niet noodzakelijk een vermindering van kosten zal beteke nen. De secretaris-géneraal van de N.A. V.O., Lord Ismay, heeft een boodschap gericht aan de conferentie. In de bood schap zegt Lord Ismay, dat de houding van de regering der Sowjet-Unie se dert het overlijden van Stalin aanlei ding heeft gegeven tot vele wensdro men. Hervatting van diplomatieke betrek- :ingen tussen Perzië en Engeland LONDEN, 31 Augustus De corres pondent van „Daily Express" te Tehe ran maakt melding van een verklaring van de officiële Perzische woordvoer der, Amadi Noery, volgens welke de regering van Perzië besloten zou heb ben contact met Engeland op te ne men, met het oog op hervatting van de diplomatieke betrekkingen tussen beida landen. Het is daarom uiterst belangrijk, dat het de inwoners van de Noord-Atlan tische gemeenschap duidelijk wordt gemaakt, dat de bedreiging van hun veiligheid verschrikkelijk en onver minderd is, en dat het beste, indien niet de enige hoop voor de vrede ligt in hun voortdurende inspanning en voortdurende solidariteit", aldus secretaris-generaal. de De Veiligheidsraad is weer bijeen geweest ter bespreking van de Marok kaanse kwestie. Hoewel Rusland voor plaatsing van deze zaak op de agenda bleek te zijn, wordt verwacht, dat dit niet zal gelukken, daar de vereiste ze ven van de elf stemmen niet worden gehaald. Te Berlijn wordt weer op grote schaal voedsel uitgedeeld aan de Oost-Duitsers. In de Oostzóne wordt melding gemaakt van het in beslag ne men van de pakketten. In Nürnberg zijn 3.000 en in het nabij gelegen Fürth 2.000 leden van de Duitse rijks partij in botsing gekomen met de po litie, toen zjj tegen een verbod in een verkiezingsbijeenkomst wilden hou den. Op de New Yorkse effecten beurs was gisteren zo'n groot aanbod van effecten te verwerken, dat de koersen het laagste peil van dit jaar hebben bereikt. De Belgen gaan het van de Amerikanen winnen, wanneer ze nog een poosje doorgaan. Uit sta tistieken blijkt, dat de Belgen onmid dellijk na de Amerikanen komen wat betreft het gebruik van levensmidde len per hoofd van de bevolking. Te Maria-hoop een gehucht bij Echt heeft een boer een tweetal hamsters gevan gen. De dieren bleken een voorraad schuur met niet minder dan 20 kg vruchten te bezitten. „AFSCHEID EN INTREDE" Personeel bood hem fraaie geschenken aan GOES, 31 Augustus In een buitengewone ledenvergadering van de Ver. tot bevordering van Chr. Schoolonderwijs te Goes is hedenavond afscheid genomen van de heer A. A. Nederhand, die tot dusverre hoofd van de school aan de Westwal is geweest, terwijl in zijn plaats tot hoofd werd geïnstalleerd de heer M. de Borst. Bovendien droeg deze avond een feestelijk karakter om dat de vergadering tevens belegd was ter gelegenheid van de opening van de tweede school, uitgaande van deze vereniging, die zoals bekend tijdelijk een onderdak heeft gevonden in de R.K.-Jongensschooi aan de Bergweg. Ook de heer H. Rol uit Tholen, die tot hoofd van deze school is benoemd, werd geïnstalleerd, boewei hij pas op 1 November in functie zal kunnen treden. Tot die datum zal de heer Nederhand als zijn waarnemer optreden. Tal van spekers hebben de heer Ne derhand niet alleen een prettige le vensavond toegewenst bij dit afscheid, maar hebben tevens, elk afzonderlijk en gezamenlijk omdat zij elkaar aan vulden, de figuur van deze sympathie ke hoofdonderwijzer getekend. „Een man van buitengewone vitaliteit", zo zei dr Stam, die hem als voorzitter van het bestuur toesprak en even later drukte hij het wat plastischer uit met de woorden; „Hij is sappig!" Maar ook gewaagde de praeses van de liefde die de heer Nederhand voor het kind had, een liefde die met het klimmen der jaren nog scheen toe te nemen. Na mens het bestuur bood hij een eet servies aan. Van diezelfde vitaliteit en liefde gewaagde de heer de Borst, spre kend namens het personeel, „De heer Nederhand is er het bewijs van, dat somberheid geen synoniem is met Christendom!" zo zei de heer de Borst. Hij bood namens het personeel een pot lood aan van hetzelfde merk als de vulpen die de heer Nederhand bij het afscheid van de schoolkinderen heeft gekregen. Burgemeester W. C. ten Kate noem de de scheidende functionnaris een werker van de oude stempel, maar des ondanks openstaand voor nieuwe ideeën, terwijl de inspecteur L.O., de heer C. Kuiper, hem een pluim op de hoed stak met de verklaring, dat er in Zeeland veel zeer goede scholen zijn, maar dat de school van de heer Neder hand altijd één van de beste is geweest. Succes had de heer J. A. van Beime- kom, die sprak als inspecteur van het Chr. Nationaal Schoolonderwijs. Hij fe liciteerde niet alleen maar maakte ook de opmerking, dat de school altijd on der valse vlag gevaren heeft: zij noem de zich christelijk nationaal zonder bij C.N.S. te zijn aangesloten. Dr Stam gaf hierop direct antwoord door te ver tellen, dat het bestuur reeds tot aan- sbjitmg besloten heeft, maar dat de officiële aanmelding nog geschreven moet worden. De volgende sprekers waren de he ren Rothuizen (die destijds ruim 30 jaar geleden de heer Nederhand heeft helpen benoemen als lid van het bestuur) Laport, die vele jaren, voor zitter van de school is geweest, v. d. Dries, hoofd van de R.K.Jongensschool namens de collega's, van Wijk oud- hoofd der christelijke school te Wpl- faartsdijk, Wessels als oud-leerling en Memelink als hoofd van één der open bare scholen te Goes Deze laatste bood een schilderij aan. WOORDEN VAN WELKOM. Tussen twee pauzes in werden de he ren de Borst en Rol ge-installeerd. Na mens het personeel aan de Bergweg- school riep de heer Jobse de heer Rol een woord van welkom toe, terwijl de heer Meindersma zijn collega de Borst de steun van het personeel toezegde nu hij als hoofd zal gaan optreden. Beide nieuwe funct:onarissen spraken woorden van dank en vertolkten in hun redevoeringen de gevoelens die hen bezielden, nu ze voor een veran- dering van werkkring werden ge plaatst. Het slotwoord was aan de heer Ne derhand, die gewaagde van de droef heid, die hem vervulde bij dit afscheid en van de blijdschap, dat hjj meer dan 46 jaar het werk van onderwijzer heeft mogen verrichten. Hoe juist men hem getypeerd had bleek wel uit deze af scheidswoorden: een man die een vro lijke noot weet te plaatsen, die bezield is met diepe liefde voor het kind, maar die het bovenal als zijn taak gezien heeft de boodschap van het Evangelie aan zijn leerlingen te brengen. Hij bracht dank aan allen, die hem steeds terzijde hebben gestaan en sprak zijn volle vetrouwen uit in de toekomst der vereniging. Leerlingen van de school zongen en kele verzen onder leiding van de heer Verstrenge, terwijl mej. Verstrenge, die in de nieuwe cursus het muziekonder- richt aan de school zal verzorgen, met haar viool enige ogenblikken de tal rijke aanwezigen wist te boeien. NA EEN WERKPERIODE VAN JAAR MIDDELBURG, 31 Augustus Ir. Th. Heyblom, die zijn functie van hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de provincie Zeeland met ingang van morgen verwisselt voor dezelfde functie in Noord-Holland, is vandaag in zijn bureau in de Abdij gehuldigd door zijn personeel, dat in hem een goede chef verliest, en door tientallen relaties en vrienden, die hem kwamen bedanken voor de goede samenwerking in het belang van Zeeland. Ir Heyblom heeft zeven en een half jaar in deze provincie gewerkt en onder zijn directie is veel tot stand gekomen. Veel daarvan hield nauw verband met het herstel der oorlogsschade aan kanalen en bruggen in Zuid-Beveland, Zeeuwsch-Vlaanderen en op Walcheren. Dan was er werk aan de fuiken van de provinciale bootdiensten, het herstel der Rijkswegen in Zeeland en ten slotte kwam er het enorme werk van het dijkherstel na de ramp op 1 Februari j.l., waarbij ir Heyblom hoofd van de Dienst Dijkherstel Zeeland werd. Vanmorgen nam het personeel uit alle districten in de provincie afscheid. Nadat ir J. G. Snip, hoofdingenieur, een inleidend woord had gesproken, werd ir Heyblom door een deputatie binnengeleid, waarna ir A. Wiebes, ar- rondisements-hoofdingenieur, in een toespraak memoreerde hetgeen ir Hey blom voor Zeeland heeft gedaan. Hij noemde hem een man van initiatief, die een groot sociaal gevoel bezit en bood hem namens het Waterstaats- personeel een zilveren blocnotehouder aan. Namens de Dienst Dijkherstel sprak ir J. Sprenger. Hjj prees de geest kracht van de scheidende chef en bood hem een schilderij van Veere aan, ver vaardigd door de Veerse kunstschilder Van Dijck. Bovendien overhandigde ir Sprenger een zgn. cupboard, een schenkblad van mahoniehout. Het technisch personeel dankte ir Heyblom bij monde van de heer C. Witte, technisch hoofdambtenaar te Goes, waarna de heer J. de Ruijter, chef bureau, waarderende sprak na mens het administratief personeel. Tenslotte werd het woord gevoerd door de heer L. J. de Visser, haven meester van het kanaal door Zuid-Be veland. In een hartelijk dankwoord heeft ir Heyblom daarna zijn waarde ring uitgesproken voor de hem- ten deel gevallen huldiging en allen, die zijn ondergeschikten waren in zijn Zeeuwse tijd, dank gebracht voor hun medewerking. Des middags was er een afscheids receptie. Zeer velen hebben tijdens de ze ir Heyblom de hand gedrukt en en kelen schonken hem herinneringen aan de samenwerking in Zeeland. Wij merkten op vertegenwoordigers van tal van Rijksdiensten, van het Prov. Bestuur en van provinciale diensten, van polders en watersschappen, burge meesters, figuren uit het bedrijfsleven en uit het culturele leven, alsmede persoonlijke vrienden. De regeringen van de drie landen van het Balkanpact Griekenland, Turkije en Zuid-Slavië trachten te komen tot een zelfde beleid in de V.N. OVERSTROMINGEN IN INDIA NIEUW DELHI, 31 Aug. In het district Ballia in de Indische staat Oetar Pradesj zijn duizenden daklozen als gevolg van het buiten de oevers treden van rivieren. Talrijke huizen zjjn ingestort. Tientallen dorpen staan blank en zijn van de buitenwereld af gesneden. DE BILT ZEGT: Wanner. Perioden van zonneschijn, vooral in het Zuiden van het land en droog weer. Matige, aan de kust tijdelijk vrij krachtige Zuidwestelijke wind. War mer. In de maand September vindt U iedere dag op deze plaats in „Zeeuwsch Dagblad" een klein praatje. En dat praatje is dan een vervolg op ons schrijven, dat wij aan iedere abonné op „Zeeuwsch Dagblad" eind Augustus toe zonden. U weet wel, in die circulaire ging het om die pure vriendschap voor ons „Zeeuwsch Dagblad". En uit heel gewone vriendschap voor „Zeeuwsch Dagblad" gaat iedere abonné proberen er een nieuwe abonné bij te brengen. U weet wel, dat staat allemaal in dat schriftelijke praatje van ons aan U. Vandaag begint de start. Het is I September. Vanzelfsprekend zijn wij heel erg benieuwd wie de eerste zijn zal. Temeer, omdat wij een paar enthousiaste telefoon gesprekjes kregen naar aanleiding van onze brief aan de abonné's. Als de voortekenen niet bedriegen belooft het echt iets te worden. Als U de nieuwe abonné hebt verzoeken wij vriendelijk het onderstaande omlijnde gedeelte zo vlug mogelijk toe te zenden aan de afdeling abonnementen van „Zeeuwsch Dagblad", Lange Vorststraat 90, Goes. T Naam: Adres: Woonplaats: wenst een week/maand/kwartaal-abonnement') op „Zeeuwsch Dagblad. Opgegeven door abonné: Woonplaats: Doorhalen wat niet wordt gewenst.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1