WOENSDAG ZAL DE CHRISTELIJKE H.B.S. VOOR WALCHEREN STARTEN Nieuws uit de Provincie. SPORT en, SPEL. Veel wedstrijden wegens regen afgelast Er kan onmiddellijk met twee klassen worden beg onnen Historische dag voor Christelijk Middelbaar Onderwijs Bevrijdingsmonument ia Ëede wordt 13 Maart a.s, onthuld KERK „Wilhelmina" te Colijnsplaat vierde jubileum Intrede dr H. v. d. Linde te Middelburg Goes. Zierikzee. AANBESTEDING VEILINGBERICHTEN Nagekomen Advertentiën Maandag 31 Augustus 1953 aEEUvVSCH DAGBLAD Pagina 2 MIDDELBURG, 29 Aug. Woensdag 2 September 1958 belooft een histo rische dag te worden in de geschiedenis van het christelijk middelbaar on derwijs in Zeeland en in het bijzonder op Walcheren. Dan immers zal, na ge ruime tijd van voorbereiding, in het pand Dam 61, waarin de Middelbare Handelsschool nog is gevestigd, de christelijke hogere burgerschool voor Wal cheren worden geopend. Opnieuw zal het dan een hoogtepunt zijn voor de Vereniging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs in Zeeland, de vereniging, waarvan ook het Christelijk Lyceum in Goes uitgaat. Dan zal ook het werk van de commissie van toezicht op deze onderwijsinrich ting, die zeer veel voor de totstandkoming heeft gedaan, met succes zijn be kroond. Er is het risico van het eerste jaar, waarin geen Rijkssubsidie wordt verwacht, maar men neemt dit risico in het geloof en omdat men overtuigd is van de noodzaak en het goed recht van christelijk middelbaar onderwijs, ook op het eiland Walcheren. Het aantal leerlingen, dat zich voor de eerste klasse heeft gemeld, is ver blijdend groot. In totaal hebben er acht en dertig zich opgegeven. Een aantal van 33 leerlingen is de Rijksnorm voor splitsing in twee klassen. En aangezien dit aantal ruim wordt overschreden, heeft het bestuur besloten de school te doen beginnen met twee klassen. De leerlingen zjjn van het hele eiland afkomstig. Middelburg levert ongeveer de helft, Vlisslngen zes leerlingen en practlsch alle dorpen één of meer jon gens en meisjes. Alle kerkelijke rich tingen zijn onder de leerlingen verte genwoordigd: Hervormd, Gereformeerd, Chr. Gereformeerd, Gereformeerd (Vrij gemaakt), terwijl ook uit de Gerefor meerde Gemeenten en uit de Lutherse Kerk jongelui niet ontbreken. Deze interkerkelijke samenstelling komt ook duidelijk tot uiting in de com missie van toezcht, die geheel uit in woners van Walcheren bestaat. Voor zitter ia de heer J. A. van Bennekom te Middelburg en vice-voorzitter ds J. S. Hartjes te Vlissingen. Ir P. Ph. Stene- ker te Souburg treedt op als secreta ris, terwijl de andere leden zijn de he ren J. H. Klarenbeek en A. J. Schot, beiden te Middelburg. DE DOCENTEN. De docenten zijn reeds benoemd. Drs H. J. van Alpen, die leraar was in de wis- en natuurkunde, mecha nica en cosmografie aan het christelijk Lyceum te Dordrecht, werd reeds enke le maanden geleden tot directeur be noemd. Hij zal wiskunde doceren. Voorts zijn benoemd de heren G. de Jong uit De Steeg voor geschiedenis en aardrijkskunde, J. Baas te Amster dam voor Nederlands en Frans, Ds E. Sneller voor Bijbelse Geschie denis J. H. Klarenbeek voor tekenen, C. J. Kooman te Nijmegen voor Engels en L. Doeting te Krabbendijke voor gymnastiek. HET GEBOUW. Zoals gezegd zal het onderwijs wor den gegeven in de Handelsschool aan de Dam, waar enkele lokalen zjjn gehuurd. Verwacht wordt, dat dit gebouw de eerste jaren voldoende accomodate zal bieden voor de christelijke H.B.S. Aangezien, zoals bekend, de Handels- 'S-GRAVENHAGE, 29 AUG. Op 13 Maart 1954 zal het tien jaar geleden zijn dat H.M. Koningin Juliana, toen nog Prin ses Juliana, voor het eerst sinds vier jaar weer voet op Nederlandse bodem zette. Dit was in Eede (West Zeeuwsch-Vlaan deren). Tet gelegenheid hiervan zal op die dag in Eede een bevrijdingsmonu ment, vervaardigd door de Heyense beeld houwer P. Rovers, onthuld worden. Aan vankelijk had men deze onthulling ge projecteerd op 31 Aug. a.s. dagschool geleidelijk wordt geliquideerd en dit jaar voor het eerst geen leerlin gen voor de eerste klas meer zijn aan genomen, kan de H.B.S. „inschuiven". Het is daarbij erg prettig, dat men ge bruik zal mogen maken van het teken lokaal en natuurkundig instrumenta rium. Uiteraard blijft alle aandacht ge richt op de bouw van een eigen school, maar dat zal nog wel enige jaren du ren. Dat de Chr. H.B.S. voor Walcheren be staansmogelijkheden heeft, wordt wel bewezen door het grote aantal leerlin gen. dat reeds werd aangemeld nog ^ending 55-jarig bestaan muziekvereniging COLIJNSPLAAT, 29 Augustus - Colijnsplaat vierde vandaag feest. Wel iswaar een feest, waarop de regen zijn stempel drukte, maar dat weerhield deze gemeentenaren niet om de vreug de te delen met hun muziekvereniging, die vandaag 55 jaar bestond. Ter ge legenheid van dit niet alledaagse ju bileum werd namelijk een muziekfes tival gehouden, waaraan diverse ver enigingen uit buurtgemeenten deelna men. Het waren de muziekverenigin gen „Excelsior" te Kats, „Nut eu Ont spanning" te Zonnemaire, „E.M.M." te Kortgene, „Ons Genoegen" te Kam perland en „Apollo" te Wissekerke, die luister bijzetten aan dit festijn en ter gelegenheid van „Wilhelmina" concer teerden. In café „Dorpszicht" vond vanmor gen de ontvangst plaats van de besta ren en directeuren der deelnemende verenigingen. Om 11.30 opende burge meester Schuit te Kortgene, die be schermheer is van „Wilhelmina", de festiviteiten op de tent. De heer P. G. van der Weele, de voorzitter van het festival-comité, bood daarna het corps namens de burgerij een lauwerkrans aan, waarvoor de voorzitter van het gezelschap, de heer J. C. Maas, het co mité en de bevolking hartelijk dank bracht. Na de officiële opening maakten de gezelschappen „Wilhelmina", „Excel sior" en „Nut en Ontspanning" een rondgang door het dorp. Aan hét mid dagconcert werd behalve deze vereni gingen ook deelgenomen door „E.M. M.", „Ons Genoegen" en „Apollo". Tij dens deze uitvoeringen moest het pu bliek echter vanwege de regen een vei lig heenkomen zoeken. Des avonds werd alleen door de Noord-Beveland- se gezelschappen geconcerteerd. De feestvreugde werd nog opgevoerd door de accordeonclub „Animato" te Goes. De aangebrachte verlichting gaf een bijzonder cachet aan dit jubileum. Aan elke deelnemende vereniging werd tènslotte een enveloppe met inhoud aangeboden, benevens een herinne ringsmedaille. Tot slot werd een fak keloptocht gehouden. Na zes jaar oecumenische werk. MIDDELBURG, 30 Augustus. Vanmorgen is in de Nieuwe Kerk tot predikant der Ned. Herv. gemeente te Middelburg bevestigd dr H. v. d. Linde, oud-secretaris der Oecumeni sche Raad in Nederland. Bevestiger was dr E. v. d. Schoot, predikant te Utrecht, die preekte over Mare. 10 3545. Hij herinnerde daarbij aan het belangrijke werk, dat dr v. d. Linde deed voor de oecumene in ons land en over de grenzen. Dr v. d. Schoot wees er voorts op, hoe dr v. d. Linde ook in Utrecht, waar hij woonde, een geziene figuur was, hetgeen ook al bleek uit het groot aantal Utrechtena ren, dat de bevestigings- en intree- dienst bijwoonde. Nadat dr v. d. Lin de de vragen uit het bevestigingsfor mulier bevestigend had beantwoord en de zegen was uitgesproken, zong de 'gemeente hem Gez. 104 4 toe. 's Middags om vijf uur deed de nieu we predikant intrede in de Nieuwe Kerk. Naar aanleiding van Matth. 11 3 „Zijt Gij degene, die komen zou, of verwachten wij een ander" gaf dr v. d. Linde zijn visie op het brengen van het Evangelie aan de mensen van deze tijd. Hij gaf aan, dat predikant en ge meente samen meer moeten leven uit het Bijbelwoord en dat er een moge lijkheid moet bestaan om buiten de kerkdiensten ook met de gemeente samen te komen, waar dan niet alleen de predikant, maar ook de leken aan het woord komen. Na de preek richtte dr v. d. Linde zich tot de gemeenteleden uit wijkge- meente II en zei, dat hij het een voor recht acht in Middelburg te mogen werken. Hij vroeg geduld, omdat hij na zes jaar arbeid voor de Oecumeni sche raad weer moet wennen aan het gewone, doch mooie werk van een predikant in een gemeente. Hij sprak hierna een dankwoord tot het ministerie van predikanten verte genwoordigd door de predikanten F. Don, E. Sneller en W. C. F. Metz, als mede tot de vertegenwoordigers van het Middelburgse predikantenconvent en het Leger des Heils. Ook ring en classis bracht hij dank, er op wijzend, dat het mogelijk moet zijn een predi kantenconvent voor geheel Walcheren te vormen. Daarmee wordt het Apos tolaat zeer gediend. Dank bracht dr v. d. Linde aan bur gemeester mr dr N. Bolkestem, die het gemeentebestuur vertegenwoordig de, alsmede kerkvoogdij en kerke- raad voor de ontvangst. Voorts richtte hij woorden van dank tot de consulent van wijk H, ds J. van Woerden, tot zijn bevestiger dr E. v. d. Schoot en tot de vele Utrechtenaren, die aanwe zig waren, alsmede tot de beide ver tegenwoordigers der Oecumenische raad. Na het uitspreken van de zegen zong de gemeente op verzoek van de wijkkerkeraad dr v. d. Linde Gez. 269 2 toe. voordat een directeur was benoemd en een gebouw was gevonden en ondanks het feit, dat het schoolgeld hoger ligt dan op een Rijks H.B.S. Aanvankelijk bestond er enige vrees, dat tengevolge van de opening van de Chr. H.B.S. het aantal aangiften voor het Christelijk Lyceum te Goes aan merkelijk lager zou zijn. Deze vrees is niet gegrond gebleken. Integendeel het aantal aangiften te Goes is hoger dan enig jaar tevoren. Dat er alle roden is voor stichting van een Chr. H.B.S. wordt ook bewe zen door de resultaten der laatste ver kiezingen, waaruit bleek, dat 55 pCt der Walcherse bevolking tot de prot. chr. groeperingen behoorde. ACTIE OP HET EILAND. Om de financiële basis zo stevig mo gelijk te maken, is een grote actie in de beide steden en in alle Walcherse dor pen ontketend, welke tot doel heeft le den te winnen voor de Zeeuwse ver eniging (die aansprakelijk is voor de tekorten), donateurs te werven en gif ten op te halen. Deze actie verloopt tot heden uitstekend. De openingssamenkomst zal Woens dagmiddag om half vijf worden gehou den in de bovenzaal van „De Verge noeging". Daartoe zijn niet alleen de ouders der leerlingen en andere be langstellenden uitgenodigd, maar ook enige autoriteiten, van wie wij noemen de inspecteur van het V.H.M.O., de voorzitter der Ver. van Chr. leraren van het hoger en middelbaar onderwijs, de Commissaris der Koningin, B. en W. van Middelburg, de directeuren der R. H.B.S. van Middelburg en Vlissingen, de rector van het Chr. Lyceum te Goes en het Gymnasium te Middelburg, de directeur van de Handelsschool, hoof den van scholen en anderen. De heer L. P. van Oorschot nam afscheid van Sociale Zaken. VLISSINGEN, 29 Augustus Toen in 1944 uw werk als wethouder van Sociale Zaken begon, was dit omdat toen een groot deel van Vlissingen on der water stond met laarzen aan en wij kunnen wel zeggen dat u nu met de ramp in Februari uw functie met laarzen aan is geëindigd Aldus sprak de administrateur van het Gemeente lijk Bureau voor Sociale Zaken, de heer H. J. Visser, Zaterdagmiddag in een bijeenkomst waarin het personeel van deze dienst -afscheid nam van wethouder L. P. van Oorschot. De heer Visser had te voren gewe zen op het grote verschil dat er voor en na de oorlog was in de steunuitke ring, wat te danken was aan een van de eerste voorstellen die dhr van Oor schot had gedaan en dat door hem met grote energie in de gemeenteraad was verdedigd. Van de vele zaken waar voor de scheidende wethouder heeft geijverd noemde spreker, de lotsverbe tering van minder draagkrachtigen, zorg voor de ouden van dagen, gezins verzorging, arbeidstherapie, vergoeding ziekenfondspremie, volkscredietbank, brandstoffenbijslag voor ouden van dagen en de exploitatie van het kin dertehuis te Yerseke. Na 1944 kwam hier nog bij de zorg voor de gerepa trieerden uit Indonesië. Tot mevrouw van Oorschot zei hij dat zij trots mag zijn op wat haar man gedaan had voor de arbeiders en voor de minder draagkrachtigen. Nadat de heer Visser namens de gemeentearts en het personeel bloemen en een lees- lamp had aangeboden besloot hij met 'e wens dat beide een gelukkige le vensavond zouden mogen hebben. De heer van Oorschot bracht aller eerst hartelijk dank voor de wijze waarop gemeend was afscheid van hem te nemen. Nadat hij had gewezen op de verandering, die op het gehele maatschappelijk terrein is gekomen vervolgde hij, als ik voor deze afdeling aan één woord een hekel heb, dan is dit aan het woordT ambtenaar, omdat de taak, het dienen van de lijdende mensheid hier zo duidelijk naar voren komt. Ik hoop, zo besloot hij zijn toe spraak, dat de samenwerking en de vriendschap die ik van u heb mogen ondervinden ook gegeven zal worden aan hem die mij hier zal opvolgen. Opening Jan Ligtharfschool Woensdagmiddag om half vier zal de opening plaats vinden van de nieuwe Jan Ligthartschool, die gebouwd is aan de Vogelzangsweg, hoek Bergweg. Weekend „Jonge Kerk" Op 5 en. 6 Sept a.s. hoopt „De Jonge Kerk" een weekend te houden in Westen- schouwen. Niet alleen „Jonge Kerkers" maar ook alle andere jeugd van het ei land is er welkom. Dr Bartels uit Am sterdam hoopt te spreken over: „Wat vraagt de jeugd van de Kerk". Noodcommissie Ned.Herv. Kerk vergadert Op Woensdagmorgen 9 Sept. a.s. hoopt de Noodcommissie „Schouwen-Duiveland der Ned. Herv. Kerk te vergaderen in het Ned. Herv. Verenigingsgebouw alhier. Ds J. M. Barendrecht van Noordgouwe hoopt een inleiding te houden over: „De arbeid en aspecten van de Herv. Stichting voor Maatschappelijk Werk" en Ds E. P. Kuin van Ouwerkerk over: „Het jeugdwerk". Verder wordt de toestand in de gemeen ten besproken en vinden enige benoe mingen plaats. BRESKENS Aanrijding. Vrijdagmorgen had in de Dorpsstraat te Breskens een aanrijding plaats tussen een uit de van Zuijenstraat komende luxe auto en een uit de richting Spuiplein komende auto. Het ongeluk ge beurde doordat de eerstgenoemde auto de Dorpsstraat in wilde rijden, zonder op het op deze hoofdweg rijdende verkeer te letten. Wegens tegenliggers kon de bestuurder van de andere auto niet uit wijken met het gevolg dat beide auto's tegen elkaar botsten. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor, doch beide wagens werde zwaar beschadigd. De Rijkspolitie stelde een onderzoek in. s-GRAVENPOLDER Raadsvergadering. Morgen zal de nieu we raad haar eerste vergadering houden, des v.m. 11 uur. De voornaamste punten der agenda zijn: beëdiging raadsleden en verkiezing wethouders. Verder vermeldt de agenda nog voorlopige vaststelling der gemeenterekening 1951. s-H. ARENDSKERKE Oranjevereniging. De Oranjevereniging kwam in verband met de op Zaterdag 5 September a.s. te organiseren feeste lijkheden in vergadering bijeen. 's Middags zullen kinderspelen worden georganiseerd, terwijl aan de kinderen een versnapering zal worden uitgereikt. Verder staan op het programma een vlie gerwedstrijd en des avonds volksspelen en een concert door „Excelsior". In prin cipe werd besloten de Engelse Kronings film te vertonen. KAPELLE Kampvuuravond. Door de Herv. Jeugd raad werd Donderdagavond een kamp vuuravond gehouden voor de jongeren boven 16 jaar. De leiding berustte bij ds E. P. J. Jebbink. Allereerst werden ver schillende spelen gedaan, daarna vertelde ds Jebbink een kampvuurverhaal Onder leiding van de jeugdouderling, de heer P. Oele, was er samenzang en de secre taris van de plaatselijke jeugdraad, de heer W. F. Burger besloot deze goed be zochte bijeenkomst met de dagsluiting. Geslaagd. Te Breda slaagden voor het diploma Modetekenen mej. A. Karelse te Goes en voor de opleiding Lingerie de dames M. Paauwe, J. Paauwe, P. Paauwe, C. de Puit en K. de Puit, allen te Bieze- inge en F. Eversdijk, T. Schipper en K. v. d. Dorpel, allen te Kapele. Zij waren leerlingen van mej. M. Bierens alhier. UizUW VLIET Opbrengst collecte. De collecte over het derde kwartaal 1953 ten behoeve van „De Macht van het Kleine", heeft f 17.70 op gebracht. ZOUTELANDE Vergadering „Vrederust". Donderdag avond hield de afd. Zoutclande van krankzinnigen in Zeeland haar alg. ver gadering. De aftredende bestuursleden, de neren D. Kodde en J. Wisse werden her kozen. De heer J. Wisse werd afgevaar digd naar de algemene vergadering in Bergen op Zoom. In de rondvraag werd gesproken over het personeelsgebrek op de inrichting; daar reeds niet-protestan ten moesten worden aangenomen. Ingezonden Mededeling (adv.) Stuurman Steven vertelt: .Ja. die slangenbezweerder hadden wij aan boord. Ik had de Indiër overgehaald een voorstelling te geven op het promenadedek. Het zat stampvol passagiers, toen op het eerste monotone fluiten een vervaarlijke cobra uit de mand gleed. Ademloos keken we toe. De dames griezelden. Opeens springt me daar het ras-pekineesje van een welgestelde dame keffend -op de slang toe. Consternatie 1 Sissend schiet het gruwelijke dier op het hondje af, dat achteruitstuift. Zonder me te bedenken duik ik tussen de passagiers naar de cobra en grijp hem vlak achter de kop vast. Eén moment kijk ik in de afschuwelijke, met gifttanden bezette muil. Toen nam de Indiër, eindelijk zelf van de schrik bekomen, het serpent van me over. „Stuurman", kwam de dame een minuut later trillend naar me toe, haar lievelingetje onder de arm ge klemd, „hoe moet ik u danken. Neem deze zilveren sigarettenkoker!" „Geen sprake van, mevrouw," ant woordde ik, „als Sterling-roker gebruik ik zoiets niet. Ik draai een Sterling, als u 't goed vindt. Zo'n lekkere, milde Virginia-shag heb je nodig om je zelf te blijven. Vandaar, dat ik stè op STERLINGI DE KORFBALCOMPETITIE Leiders handhaafden zich zonder moeite Middelburgse Herv. jeugdraad startte •winterwerk. MIDDELBURG, 29 Augustus. Zondag hebben de diensten in de Oost- kerk te Middelburg in het teken ge staan van de start van het jeugdwerk. De diensten, die beide onder leiding stonden van de voorzitter van de Herv. Jeugdraad, ds E. Sneller, waren goed bezocht. In de morgendienst werd speciaal het woord gericht tot al dege nen, die leiding geven aan welke vorm van jeugdwerk binnen de Herv. ge meente ook. 's Avonds in een jeugd dienst werd de gehele jeugd gewezen op alle mogelijke activiteiten, die voor hen worden georganiseerd. Jammer, dat door het slechte weer de voorgenomen opvoering van het lekespel „Wie zijn leven zal willen verliezen" in de Abdij niet kon door gaan. Een en ander zou Zaterdagavond hebben plaats gevonden, doch is nu verzet naar Zaterdag a.s. Een speur tocht door de stad gaat er aan vooraf. Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Laren (N.H.), toez., J. C. de Stoppelaar te O.- en W.-Sou- burg, die bedankte voor Wilhelmina- dorp. De regen was oorzaak dat er diverse wedstrijden werden afgelast. Swift blijft de leider Scampolo goed volgen, De Poel maakte geen fout en gaat nu met Vitesse aan de kop van de tweede klasse. In alle afdelingen blijft de spanning dan ook onverminderd du ren. Er is nog met geen enkele zeker heid een kampioen aan te wijzen. le Klasse Tjoba ISwift I 1 Seolto IOlympia I afgelast. In de eerste klasse is er maar één JAARLIJKS ZWEMFEEST ,,'T SAS". GOES, 29 Augstus. Vanmiddag organiseerde de Goese Zwem- en Bad- club ,,'tSas" bij het Goese Sas haar jaarlijkse zwemfeest. De voorzitter, de heer Van Heerwaarde, opende het feest en deed een beroep op de talrijke aanwezigen om zo veel mogelijk mee te werken aan het welslagen van deze middag. Onder leiding van de secre taris en de jury, bestaande uit de he ren Van Hensbergen, Kramen en Van Weizen werden daarna de verschillen de programma-punten op een vlotte wijze afgewerkt. Het festijn werd nog opgeluisterd met een demonstratie reddend zwemmen. Drie leden van tSas sprongen gekleed te water om drie inzittenden van een overvaren roeiboot van de verdrinkingsdood te redden. Op de wal gebracht werden de slachtoffers op voortreffelijke wijze ..bewerkt" door de leden van de Goe se E.H.B.O.-vereniging. De zwemleraar, de heer Van Zwee- den, gaf met een aantal jeugdige leer lingen een springdemonstratie vanaf de hoge duiktoren. Het was jammer, dat het weer tijdens de duizend meter zwemwedstrijd en prestatietocht zo slecht werd, dat het laatste nummer gecostumeerd boogsprietlopen moest worden afgelast. De uitslagen waren: 50 m. vrije slag jongens: 1. Albert Aartsen, 2. Henk Kampman; 50 m. vrije slag heren: 1. Teddy Valk, 2. Jo- han Boogaard; 50 m. schoolslag meis jes: 1. Cobi Broer, 2. Tonny van Oost; 50 m. schoolslag dames: 1. Alie Colijn, 2. Lenie Ruissaard; 50 m. schoolslag jongens: 1. Frans Haverhoek, 2. Albert Aartsen; 25 m. hindernisbaan meisjes: 1. Cissy Snoek, 2. Ineke Broer; 25 m. hindernisbaan jongens: 1. Albert van Oost, 2 Hans van Oost; 1000 m. vrije slag dames: 1 Cobi Broer, 2 Alie Co- lijn; 1000 m. vrije slag heren: 1 Johan Boogaard, 2. A. Janse. Veertig deelne mers aan de 100 m. prestatietocht, die deze afstand binnen een half uur af legden, ontvingen een diploma. wedstrijd gespeeld. Swift blijft door deze overwinning Scampolo goed vol gen. Met spanning zien we dan ook uit naar de wedstrijd tussen de beide ri valen, die op 19 September gespeeld zal worden. 2e Klasse. Togo IIVitesse afgelast; De PoelMadjoe 72. De Poel en Vitesse hebben nu bei den 15 punten. Ook hier is natuurlijk dé wedstrijd VitesseDe Poel die over 14 dagen gespeeld zal worden. 3e Klasse A Atlas—T.O.P. afgelast. A.K.C.B.K.C. 1—1. De enige wedstrijd die in deze afde ling werd gespeeld bracht geen wijzi ging in de stand. B.K.C. blijft hekke- sluiter. 3e Klasse B. Animo IIStormvogels II afgelast. Swift IV—K.V.L. afgelast, De leider h .-ft deze lastige wedstrijd met niet minder dan 60 gewonnen. Zuidwesters staat dan ook onbedreigd no. I, met 5 punten voorsprong op Swift IV die als no. 2 staat gerang schikt. 3e Klasse C. DiosOlympia II afge last. Elto IILuctor 05. Zeelandia II Kats afgelast. Luctor blijft Volharding goed vol gen. Zij hebben nu slechts twee pun ten minder doch ook een wedstrijd minder gespeeld. Ook hier is dus nog van geen kampioen sprake. 3e Klasse D. VopoTjoba II afge last. Scampolo IIIVolharding II (Volharding niet opgekomen). W.K.V. S.S.S. (S.S.S. niet opgekomen). Togo III—O.D.S. 3—8. Alleen Togo IIIO.D.S. is hier door gegaan. O.D.S. heeft nog een kleine kans om de leider Vopo te benaderen. Zaterdag haalden zij weer de volle buit binnen. ADSPIR ANTEN ScampoloDe Poel 09; Swift KwiekAnimo A 12. ZWEMFEEST TE SOUBURG. Zaterdagmiddag werd bij de zwem inrichting van de Ver. „Luctor et Emergo" een zwemfeest gehouden. 315 kinderen van de leeftijden 6 tot 14 jaar namen er aan deel. Bij de schoolesta- fette waaraan deelnamen de O.L. school, School met de Bijbel, Marnix- school, Chr. school Ritthem en Julia- naschool werd de Julianaschool voor de tweede maal eigenaar van de wis selbeker. Vervolgens werden de wedstrijden gehouden met de volgende uitslagen: 25 meter vrije slag meisjes leerlin gen 1953: M. Lahr 28 sec. G. Rietman, M. Bommel jé. 25 meter vrije slag meisjes leerlin gen 1953: D. Schout 29 sec. J. Braet, K. v. d. Gruyter. 25 meter vrije slag meisjes gevor derden tot 10 jaar: G. v. d. Wart 29 see. M. Wielemaker, B. v. Strien. 25 meter vrije slag jongens gevor derden tot 10 jaar: K. v. Male 29.1 sec. K. Louwerse, J. Bayens. 25 meter schoolslag meisjes 1012 jaar: E. de Looff 22.7 sec. C. Janse, T. Daalhuijzen. 25 meter schoolslag jongens 1012 jaar: K. Bronke 26 sec. A. Florisse, H. Kloostermas. 50 meter vrije slag meisjes 13 en 14 jaar: A. v. d. Vrede, 1.01 sec. J. den Engelsman, J. v. Leeuwen. 50 meter vrije slag jongens 13 en 14 jaar: C. v. Vliet 49.5 sec. H. Arendse, J. Thoma. 's Avonds werd het zwemfeest voort gezet en waren de ouderen aan de beurt. De uitslagen waren: 50 'meter vrije slag meisjes 1417 jaar: M. Hubrechtse 40.8 sec. N. Keu- lemans, N. Hangoor. 50 meter vrije slag jongens 1417 jaar: K. Paauwe 33.2 sec. P. v. d. Heij den; A. v. d. Berge. O.l.v. de badmeester A. F. Tienpond werden door een 16-tal meisjes van 1216 jaar enkele nummers figuur- zwemmen uitgevoerd. Door drie ploe gen dames werd 3 x 50 meter wissel slag estafette gezwommen. Winnares sen werden de dames M. Hubrechtse, N. Hangoor en W. Florisse met 'n tijd van 2.23 sec. Een tot slot van het zwemfeest ge speelde polowedstrijd heren S.Z.V. SouburgLuctor Middelburg werd door S.Z.V. gewonnen met 31. WIELRENNEN. Van Wijchen te Ovezande in eindsprint geklopt. OVEZANDE, 29 Augustus Van daag werd alhier ter gelegenheid van de winkelweek een wielercours voor nieuwelingen verreden waaraan 26 wielrenners, o.w. verschillende Zeeu wen, deelnamen. De course had een vrij tam verloop. Nadat er negen van de vijf en twin tig ronden gereden waren, demarreer de De Wit uit Leur, cüe in zijn kielzog de Goesenaar Van Wijchen mee nam. Deze beide renners namen spoedig een voorsprong van 500 meter zonder dat er in het peleton leven kwam. Toen Jan Westdorp eindelijk reageerde en alleen de achtervolking inzette was het ting te Krabbendijke voor gymnastiek, te laat. Westdorp naderde de koplopers wel iswaar tot op enkele honderden meters maar verbruikte bij deze krachtsin spanning zoveel van zijn reserves, dat deze poging tot mislukking was ge doemd. De tandem Van WijchenDe Wit werkte n.l. uitstekend samen en toen Westdorp wegens pech de strijd een ronde lang op een gewone fiets moest voortzetten werd hij gedubbeld. Daar uit de grote groep geen verdere candidaten naar voren kwamen zat het duo Van Wijdn eDe Wit tot het ein de op fluweel. Alleen van de Pluim koos tegen het einde nog het hazen pad en verzekerde zich daardoor van een eervolle derde plaats. Bouw van 40 woningen te Kruiningen Vrijdag werd te Kruiningen aanbe- sted een complex van 40 woningwet woningen voor rekening van de ge meente Kruiningen te bouwen in het uitbreidingsplan achter de Welhoek- straat. Ingeschreven kon worden in twee percelen en in massa. Perceel A heelt betrekking op het ontwerp van de architect P. Wonder- gem, perceel B op dat van architect M. J. ie Clercq. De uitslag was als volgt: D. van der Poel, Oudelande (A) f 190.200 (B) f 187.100; J. van Koeve- ringe, Schore (A) f 189.500 (B) f 186.600; Jos. Bos, Breda (massa) f457.900; Fa. van Gorp en Zn., Wemel- dinge (A) f207.350 (B) £219.200; Fa. Koningen en Batenburg, Den Haag (A) £214.900 (B) f205.000; G. J. Wevers, Breskens (massa) 459.000; J. A. Leijs, Kapelle (A) f199.000 (B) f198.000; Aannemersbedrijf van Loon, Vlissingen (massa) f398.000; N.V. Bouw en aan- nemingsmij. Continent, 's-Gravenhage (A) f213.900 (B) f203.000; Joh. Baij- ens, Kapelle (massa) f 376.900; Fa. J. de J.onge en Zn., Biezelii.ge (A) f 189.000 (B) f 186.000 (massa) f 375.000. KAPELLE-BIEZELIN GE e.o. 29 Augustus 1953 Blocveiling van pruimen: Reine Victoria II 4,50; Belle de Louvain II 3,70; Gewone veiling: Bramen 40—46; Vijgen 2,50, Pruimen: Reine Victoria 10- 18; Belle de Lou vain 811; Jefferson 10—17; Reine Claude d'Althan 9 -15; Reina Claude Verte 1124; Kirkes 14?3. KRABBENDIJKE, 29 Aug. Ex portveiling: James Grieve A 37.60 39.10, B 35.50, B/C 34.10, C 28.30, I gr. 32.40, II I 28.40, Manks Codlin AA 26.20—27.60, A 24.90—25.60, B/C 19— 23.30, C 19.20, I gr. 22—24, H I 20— 21, Zigeunerin A 29, B 28.30, B/C 28, C 26, H I gr. 25.10, H I 25, H II 21, Triomphe de Vienne AA 2547.90, A 28—51, B 24--46.10, B/C 44.50, C 33 —39, I gr. 42.10—45.90, H I 32.50— 38.10, Br. d'Amanlis I gr. 20.60, H I 19.20, H II 13, Clapps de Favorite A 25, B 25, C 26.50, H I gr. 26, H I 26.30, H II 22. ST. MAARTENSDIJK, 28 Aug. Eigenheimers I 11.5210.84; idem II 10.10—10.40; idem bonken 8.34; Bintjes I 10.44; idem II 9.30; idem bonken 10.40; K-klasse 12.60. Aanvoer 900 kisten. ST MAARTENSDIJK, 28 Aug. Eigenheimers I 11.9011.20; II 10.30; Bonken 9.10; Bintjes I 10.20—10.10; 10.50. Aanvoer 700 kg. Heden overleed onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder C ATH AKIN A VERSCHIEKt Wed. van A. Polderdijk in de ouderdom van ruim 94 jaar. Haar bedroefde kinderen, be huwd klein- en achterkleinkinde ren. Nieuwdorp, 29 Augustus. MIDDENSTANDSCURSUS EXAMEN 1954. Inlichtingen bij P. MURRE, Valkenburgstraat 14, Meliskerk'e De eindsprint werd kort voor de finish ingezet door De Wit, die weinig moeite had Van Wijchen achter zich te houden. Schijvenaar won de sprint van de groep en werd vierde. De winnaar werd door burgemeester Andriessen gecomi imenteerd. De uitslag luidt: 1. W. de Wit (Leur) 65 km in 1 uur 58 min.; 2. van Wij chen (Goes); 3. op 45 sec. v. d. Pluim (Dussen); 4. op 1 minuut 7 sec. Schij venaar (Oud Gastel); 5. Jos Heeren (Roosendaal); 6. Lambregts (Etten); 7. W. van As (Roosendaal); 8. Wuyts, (Kruisland); 9. Freijters (Feijnaart); 1?. Van Avoird (C ..'.rrhout).

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2