Geld speelt de hoofdrol bij de Westduitse verkiezingen. COEBERGH VREUGDE! Z qiHTTO'lli' ISÏ02EEEBE3 Lezers Neo-Nazi's doen het met kettingbrieven. Grote Vier in September te Geneve bijeen? Zuid-Korea wil niet met India aan conferentietafel zitten* Chefarine „4" doet wonderer» F ührer-principe Verwijdering Felle beschuldigingen over en weer Smakeloos Verkiezingspamfletten als een zakdoek. „Gevaarlijk projectiel" uit Napoleons tijd! Vreemdelingenverkeer 1952. Woensdag 26 Augustus 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Een onzer redacteuren vertoeft op het ogenblik in Duitsland en hij heeft onder meer de opdracht U op de hoogte te brengen van wat er leeft in dit Westduitse volk nu het zich zo kort vóór verkiezingen bevindt, verkiezin gen, die in de hele wereld met de grootste belangstelling tegemoet wor den gezien. Wat hij in zijn eerste reportage ver telt is nu niet bepaald bemoedigend te noemen. En nu doelen we niet in de eerste plaats op al die beschuldigingen over en weer, die laster over de wijze, waarop da tegenstander aan de finan ciën komt om de verkiezingspropagan da te kunnen betalen dit alles Is niet fris, maar ging het bij de presi dentsverkiezingen in Amerika zo fris toe? In sommige landen schijnt in het heetst van het gevecht nu eenmaal alles geoorloofd te zijn. En er zijn dit maal tenminste nog humoristische no ten tussen zoals het kettingbrieven- systeem van Herr Adolf von Thadden! Het meest ontmoedigende in deze reportage achten wij die paar zinnen, waarin verteld wordt, dat dr Adenauer eigenlijk in zijn eentje de C.D.U. is. Natuurlijk schuilt er veel onwaars in deze bewering der tegenstanders: on der de Duitse christen-demo'craten bevinden zich zeker nog heel wat meer mensen met grote capaciteiten en on getwijfeld hebben ook zij Invloed op de gang van zaken, ook al kan niet ontkend, dat de stem van de kanselier in de meeste gevallen wel doorslag gevend is. En ook zal wel niemand willen ontkennen, dat de koers die Adenauer vaart door velen in West- Duitsland als de juiste wordt erkend, Echter, het feit dat een dergelijke be wering wordt gelanceerd en dat de socialisten insinueren, dat niet de ge wone leden der C.D.U., maar de groot kapitalisten met hun schenkingen deze partij financieel ln stand houden zo Iets geeft de toeschouwer toch een onaangenaam gevoel. Het Duitse volk heeft altijd ja en amen geknikt op wat een leider voorhield. Nu is het (ge lukkig) Adenauer, die de lakens uit deelt en geen Hitler of een opvolger van Hitier. Maar in dit ja-en-amen- knikken schuilt een groot gevaar: ware democratie is niet mogelijk als niet het voj.k zelf politiek meeleeft en woorden en daden der regering wikt en weegt om bij een verkiezing met een gefundeerd oordeel te kunnen komen. Op dit punt heeft het in Duits land altijd gehaperd en schijnt het nu weer te haperen en dat is het meest ontmoedigende van alles! Overigens.laten we ons niet op de borst slaan, want de vraag is ge rechtvaardigd of het bij ons op het ogenblik zoveel beter is. Lauwheid en laksheid zijn ook in onze kringen schering en inslag en de socialisten plukken er de vruchten van. Zoals zij misschien ook straks in Duitsland de vruchten zullen plukken? Er is nog iets anders dat benauwt in deze reportage: de verwijdering, die blijkt te ontstaan tussen de regering, steunend op de rechtse partijen, en de arbeidersmassa. Dat het Duitse vak verbond zijn leden heeft opgewekt toch vooral te zorgen, dat er „een an dere Bondsdag" uit de stembus zal komen, is hiervan een symptoom. Nu weten wij wel, dat dit Duitse eenheids-vakverbond een onding is, omdat de socialisten er de boventoon voeren ten nadele der confessioneel- georiënteerden; wij weten, dat deze laatsten het in vele opzichten niet met de socialistische verbondsleiding eens zijn en dat Adenauer ook op een be hoorlijk percentage arbeidersstemmen kan rekenen. Toch echter doemt de vraag op of de C.D.U. in sociaal op zicht de arbeiders wel kan bevredigen. De Duitse regering is in principe voor standster van vrjje economie en alles wat daarmee in strijd is is door de oppositie min of meer afgedwongen. Ook dit vraagstuk is voor Nederland niet nieuw, want ligt het in wezen bij ons anders? Hoeveel arbeiders uit christelijke kring stemmen op de P. v. d. A. omdat zij in die handen hun be langen toch heel wat veiliger achten? Het wordt hoog tijd dat de chris telijke partijen in Europa eens voor de dag komen met een waarlijk christe lijk sociale politiek, die anders is dan vrije economie en anders dan plan economie. Die christelijke sociale poli tiek bestaat zeer zeker. Maar men is er nog niet in geslaagd dit aan de brede massa duidelijk te maken en deze, tot eenvoudige, voor ieder te be grijpen formuleringen samengevat, bij onze christenarbeiders te doen leven. Hier is een kloof die men zal moeten overbruggen. En spoedig! Ingezonden Mededeling (adv.) (Van één onzer redacteuren). FRANKFURT, laatste week van Augustus. We zitten om heel verschillende redenen op dit bankje in het park. Ik omdat ik wil uitrusten na een lange vermoeiende wandeling door de stad en hijnou ja, omdat hij niets anders te doen heeft en er rustig zijn krantje kan lezen. Want hij is een oude baas. Onze gemoedsgesteldheid is trouwens ook heel anders: ik ben uit gestuurd om in deze veertien dagen voor de verkiezingen verkiezin gen voor de Bondsdag die niet alleen voor dit West-Duitsland maar voor heel Europa van het grootste belang zijn de stemming in dit land te peilenen ik ben een beetje teleurgesteld, want ik heb nauwe lijks iets van verkiezingskoorts gemerkt. Natuurlijk hangen er hier en daar in de stad wat affiches, maar zelfs die zijn niet imponerend: ze zijn maar nauwelijks zo groot als mijn zakdoek! En zo voel ik me een beetje apathisch. Maar die oude man naast me: met een gramstorig gezicht verfrommelt hij plotseling zijn krant en werpt de prop papier met een verachtelijk gebaar weg. „Blödsinn!" knort hij. En als ik hem aankijk: „Ja meneer, het is grote onzin!" „Misgeraden in de toto?" vraag ik, want het wedden op alles waarop maar gewed kan worden heeft in Duitsland haast ieder in zijn ban. Maar ik ben mis, „Nee meneer!" zegt hij met minachting. „Wed den laat me koud! Maar lees dit maar eens: Adenauer heeft verklaard dat sommige sociaal-democraten gelden uit de Sowjet-zóne hebben ont vangen om de verkiezingscampagne te kunnen financieren. Hoe vindt U zo iets! Blödsinn, meneer!" Op een plaats, waar dikwijls heel scherpzinnige hoofdartikeltjes hebben gestaan, steekt het dagblad „Trouw" ditmaal de gek met de tranen, die de Perzen plengen nu de ommekeer tot stand is gekomen. De auteur veront schuldigt zich door tot slot te schrij ven: „Deze overdenking dankt U aan het Augustusweer". Ieder volk uit zich op zijn manier dat belachelijk te maken is wel heel smakeloos. Laten we, met Nederland se nuchterheid, over dit „voorlichten de hoofdartikel" maar onze schouders ophalen en op beter hopenl En zo heb ik toch ineens iemand te pakken die van de verkiezingskoorts bevangen is. Want het mannetje vat vuur en vlam. „Laat-ie dat maar eens bewijzen!" roept hij uit. „Smerige pro paganda van die oude vos!" Die oude vos is dr Adenauer, nu nog, als leider van de Christelijke Demo cratische Unie, premier van de coali tieregering met de Liberalen en de Duitse Partij. Nu nogmaar straks, na de verkiezingen? De oude vos het is een typering die ook de tegen standers met een zekere bewondering uitspreken. Want ze weten maar al te goed welk een kracht er van deze man uitgaat en ze duchten hem. Maar bewondering is op het ogen blik bij mijn buurman ver te zoeken. „Hoe durft hij?" zegt hij. „Hij weet net zo goed als iedereen, dat er in Duitsland eigenlijk maar één complete partij is: de socialistische. Wij hebben tenminste leden die hun contributie betalen omdat zij weten dat daarmee onze verkiezingscampagne gefinancierd moet worden. Wij hebben geen onzui vere elementen in onze partij, en wij dulden niemand in onze rijen die met de er mmunisten samenwerkt. Trou wens, er zijn in West-Duitsland geen communisten. Net zo minnet zo min als er cactussen op jullie bollen velden groeien!" Geestige vergelijking van deze oude baas! Het draait om het geld! Hoe dr Adenauer tot deze verkla ring is gekomen en of er waarheid in schuilt? Ik durf hierop geen antwoord te geven. Wel ben ik tot de conclusie gekomen, dat een van de grote strijd punten in deze verkiezingsaffaire de vraag is hoe de tegenstander aan het geld komt om propaganda te voeren. En ook krijg ik de indruk dat de „klassenstrijd" bij deze verkiezingen een groter rol speelt dan men zou den ken. Het is begonnen met de bekende verklaring van de Duitse vakbewe ging, de Deutsche Gewerkschaffts Bund, waarbij de arbeiders van alle gezindten zijn aangesloten. „Kies een betere Bondsdag, want deze heeft ons weinig goeds geschonken!" zo werd de leden in deze verklaring voorgehou den. Adenauer heeft hierop gevraagd of dat als een blijk van wantrouwen in de huidige regering moest worden opgevat, want deze vindt immers een meerderheid in deze Bondsdag. „Zo is het precies!" is het antwoord der D.G. B. geweest. „Wij zijn het geschreeuw van sommige afgevaardigden, speciaal die van de Deutsche Partei en ook wel van de C.D.U. moe!" En het gevolg van dit alles is, dat deze week in het num mer van „Metall", het officiële blad van de Industrie Gewerkschafft Metall in Frankfurt, het aftreden geëist werd van de minister van Arbeid, Storch met als motivering: „Hij doet ons regelma tig afbreuk!" Omkoperij Maar omdat dergelijke argumenten toch op de keper beschouwd niet erg sterk zijn, is men uit een ander vaatje gaan tappen. De socialisten zijn met een omvangrijke nota komen aandra gen waarin men kon lezen, dat „de ondernemers met hun millioen politie ke macht kopen". En men is daarin gaan ontwikkelen hoe funest dat wel is. „De captains of industry", zo zeggen ze, „gebruiken hiervoor de uit het bedrijf komende gelden zonder er zich om te bekomme ren, of de arbeiders, dan wel de aan deelhouders ook die politieke partij zijn toegedaan, waaraan het geld wordt geschonken!" Men acht dit in strijd met de democratie, maar erger nog vindt men dat op deze wijze „on democratische druk op de partijen wordt uitgeoefend". Want, „de rege ringspartijen hebben als tegenprestatie beloofd het bedrijfsleven verder tegen plan-economie te beschermen!" Nu nogmaals: ik durf U niet te zeggen wat waar of wat onwaar is. Spottend wordt dr Adenauer wel eens „het enige lid van de C.D.U." genoemd, daarmee aanduidend dat men in de lagere regionen van deze partij tamelijk liks is. En daarop doelde de oude man op het bankje toen hij zo scherp betoogde „Wij so cialisten betalen tenminste onze con tributie!" Dit maakt de bodem ge schikt voor de gissing dat de ver kiezingsactie der C.D.U. betaald wordt door de „kapitalisten". En het verscherpt de tegenstelling met de arbeidersmassa! Met kettingbrieven! Wat de C.D.U. in de schoenen ge schoven wordt geldt trouwens in veel sterker mate voor al die andere, gro tere en kleinere partijen. Zij bestaan in feite slechts uit leiders en plaatse lijke besturen en ze beschikken over meer of minder financiële middelen naarmate ze meer of minder rijke geldschieters in hun gelederen tellen. En waarom dat geld gegeven wordt? Ach, de meesten willen alleen maar met hun geld hun eigen belang dienen en ze menen dat het In die of die par tij het beste belegd is. En die belan gen noemen ze dan 's avonds, rond de stamtafels geschaard, „Das Vaterland"! Laat ik maar één van die partijen bij de kop nemen, de Deutsche Reichs- partei, waarvan de 32-jarige Adolf von Thadden de leider is. U kent die par tij wel, want tot gisteren toe was Wer ner Naumann, de vroegere staats secretaris van Goebbels propaganda- ministerie, een van de candidaten. Men heeft hem nu tot „Nazi van de tweede orde" verklaard en daarmee is hij zo wel zijn actief als zijn passief kiesrecht kwijt en mag hij niet meer in het openbaar optreden of schrijven. Ande re candidaten zijn: Hans Ulrich Rudel, een door vriend en vijand erkend jaohtvlieger uit de laatste oorlog (500 Russische tanks op zijn naam!) en Hans Grimm die geen sprookjes schreef maar „Volk ohne Raum"... Nu zullen deze twee de partij dus de Bondsdag moete:- binnenvoeren. Het plan van Adolf loopt echter een beetje in de war, want ex-overste Ru- del had zijn verkiezingstournée al moeten beginnen, maar hij zit nog steeds in Argentinië! Maar toch denkt de D.R.P. het wel te rooien. In 1948, bij de gemeenteraadsverkiezingen, heb ben ze ook al meegedaan en toen heel wat stemmen behaald. Daarna heeft het niet meer zo erg meegezeten, maar Von Thadden is ervan overtuigd dat hij met zijn trio heel wat publiek kan trekken. Maar nu de financiën van deze par tij: ik kan U vertellen dat de drie secretarissen van het partijbureau in Hannover iedere avond moeten door werken. Ze moeten n.L kettingbrieven versturen, waarin Von Thaddens trio en andere Duitse mannen en vrou wen „met karakter" worden aange prezen. Aan het slot van de brief kan men lezen: „Als iedereen nu deze brief doorstuurt en ons één Mark zendt, dan zal de verkiezing voor ons winst betekenenAD. Ingezonden Médedeling (adv.) wm Door kinderen was in de afge lopen week naast een voetpad op Plein XIII een grote ijzeren ko gel bloot gegraven. Het ding was helemaal geroest, maar er zaten een paar ringen aan en een paar ogen waarom een voorbijganger de politie waarschuwde dat er op Plein XIII een „projectiel" ge vonden was. Voor alle zekerheid plaatste de politie er een groot bord bij met het opschrift „ge vaarlijk projectiel" en de mensen, die anders over dit voetpad naar huis gingen, maakten nu een straatje om. Zaterdag kwam de opruimings dienst de gevonden souvernirtjes van de oorlog ophalen en ook werden de mannen in de blauwe pakken naar Plein XIII gediri geerd om het gevaarlijke tuig op te gaan halen. En wat bleek het,nu geweest te zijn? Een zg. evenaar, zoals men ze in de oude tijd wel eens gebruikte misschien wel uit de tijd van Na poleon, zei de opruimer. Het ding werd in de auto geladen, want aan oud ijzer was het nog wel wat waard, het bord verhuisde naar het politiebureau en de be woners van Plein XIII konden weer gerust gaan slapen. Westelijken stellen nota op. Slechts rechtstreekse besprekingen kunnen leiden tot Duitse hereniging. LONDEN, 25 Augustus. Engeland, Frankrijk en de Verenigde Staten zullen binnenkort de Sowjet-Unie uitnodigen voor een conferentie van mi nisters van Buitenlandse Zaken over Duitsland, de volgende maand, waar schijnlijk in Genève, te houden, aldus is Maandagavond van gezaghebbende zijde te Londen medegedeeld. De Zwitserse regering heeft reeds toestemming gegeven. In Parijs wordt een invitatie opgesteld in antwoord op de Russische nota's van 4 en 15 Augustus, die de voorwaarden voor een dergelijke bijeenkomst bevatten. In het Westelijke antwoord zal nogmaals gezegd worden, dat de verschillen tussen Moskou en het Westen over de wijze van hereniging van Duitsland nog steeds te groot zijn voor vruchtdragend diplomatiek overleg. Slechts door rechtstreekse onderhandelingen zullen de vier mogendheden wellicht voortgang kunnen maken, aldus zal de nota verklaren. Wanneer de uitnodiging zal worden verzonden is nog niet bepaald, doch waarschijnlijk zal zij voor de Westduitse verkiezingen op 6 September uit gaan, zo voegde men van genoemde zijde er aan toe. Debatten in de politieke commissie der V. N. Chinees communistisch premier pleit voor rondetafelbijeenkomst» NEW YORK, 25 Augustus. De minister van Buitenlandse Zaken van Zuid-Korea, Pjoen, heeft Maandag tijdens de debatten in de politieke com missie van de Algemene Vergadering der V.N. meegedeeld, dat zjjn land niet zal deelnemen aan de politieke conferentie over de toekomst van Korea, in dien India wordt uitgenodigd. Waarnemers zijn van mening, dat de Ver. Staten in hun opzet zullen slagen om India niet te laten deelnemen aan de conferentie. India heeft tweederde van het aantal stemmen van de Algemene Vergadering nodig om te kunnen deelnemen en voorzover thans valt te overzien is het zeer twij felachtig of er zoveel voorstanders zijn. deelnemen van India, zolang India blijft, wat het tot nu toe is geweest". De minister vervolgde met te zeg gen, dat Zuid-Korea de voorkeur geeft aan een conferentie met twee partijen boven een rondetafelconferentie. Hij was van mening, dat de Sowjet-Unie aan de conferentie dient deel te ne men, maar dan aan de communistische zijde. Indien het wil deelnemen aan een rondetafelconferentie, diende de Sowjet-Unie buiten de conferentie te worden gehouden. ROND DE TAFEL. Een pleidooi voor het houden van een rondetafelconferentie hield giste ren ook de eerste minister van com munistisch China, Tsjou en Lai. Dit werd meegedeeld door radio-Peking. Hij wilde, dat zowel beide partijen als andere bij het conflict betrokken landen aan een politieke conferentie over Korea zouden deelnemen. In de door de radio uitgezonden verklaring wordt verder gezegd, dat er over de deelneming van andere landen overeenstemming tussen de bij de wapenstilstand betrokken lan den moet bestaan. Volgens Tsjou moet de conferentie niet het karakter dragen van een bij eenkomst met twee partijen. De pre mier protesteerde tegen het besluit om communistisch China en Noord- Korea niet tot de debatten in de poli tieke commissie toe te laten. De Zuid-Koreaanse minister heeft nog verklaard, dat het voor zijn land vrijwel onmogelijk zou zijn met India samen te werken. Indien India zich openlijk aan de andere (communisti sche) zijde zou scharen, aldus de mi nister, zou de zaak anders liggen. In een felle aanval op India zei hij: „Het moet ieder duidelijk zijn, dat voor de Ver. Naties en de vrije wereld de enige mogelijkheid om te blijven bestaan ligt in het terugkomen van de verzoe ningspolitiek, die de daden van India in de laatste tijd hebben gekenmerkt. Ongelukkigerwijs zou niets een duide lijker voorteken zijn van het voortzet ten van een verzoeningspolitiek in de komende politieke conferentie, dan 't Ingezonden Mededeling (adv.) BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET OOK WANNEER U ZICH .LANDERIG" VOELTI 's GRAVENHAGE, 25 Aug. Het aantal overnachtingen van buitenlan ders in Nederlandse hotels kan, blijkens de zojuist verschenen statistiek van het vreemdelingenverkeer, over het ge hele jaar 1952 op 1.6 millioen gulden worden gesteld. Splitst men dit aantal naar land van herkomst der gasten, dan bljjkt, dat zowel Engeland en Schot land als de Verenigde Staten van Noord-Amerika 15 pet. van het totaal leverden. Hierna volgden o.a, België en Luxemburg samen met 18 pet. Duits land met 11 pet. en Frankrijk met 8 l>ct. Ruim 1.1 millioen overnachtingen (10 pet.) werden in de 1 grote steden geteld. Het aantal aangekomen buitenland se gasten en het aantal overnachtin- resp. 34 en 27,5 pet. In het bijzonder gen in hotels in de periode Juni-Sep- tember 1952 vertonen, vergeleken met de cijfers van het zomerseizoen 1951, een aanzienlijke toeneming en wel met namen het aantal gasten uit Duitsland en uit de Verenigde Staten van Ame rika toe. In de Noordzee-badplaatsen steeg het aantal overnachtingen van gasten uit genoemde landen resp. van 10.700 tot 28.700 en van 16.600 tot 15.400. Bijna 39 pet. van de 436.000 overnachtingen in hotels in de Noord zee-badplaatsen kwam voor rekening van buitenlanders. De cijfers van. Zuid-Limburg en van de Veluwe vertonen een geheel ander beeld. Van de 624.000 overnachtingen in hotels waren er in het zomerseizoen nog geen 8 pet. van buitenlanders. In de jeugdherbergen, aangesloten bij de N.J.H.C. werden van April- September 1952 360.000 overnachtin gen geboekt, waarvan 77.500 van bui tenlanders. Grieks-Bulgaarse grenskwesties opgelost. ATHENE, 24 Aug. Van gezag hebbende zijde is vernomen, dat de Grieks-Bulgaarse grenscommissie de finitieve overeenstemming heeft be reikt over grenskwesties. Naar men meent te weten, is het geschil om eilandjes in de rivier de Evros op be vredigende wijze opgelost. In diplo matieke kringen is te kennen gegeven, dat het eiland Alpha als Bulgaars en het eiland Beta als Grieks gebied zal worden beschouwd. Een derde eiland Gamma, zou verdeeld worden. De grenslijn zou het midden van de rivierbedding zijn. Een dergelijke re geling werd in 1919 bij het verdrag van Neuilly getroffen, doch er rezen moeilijkheden door verandering van de loop der rivier. Een ontwerp van de overeenkomst is aan de twee regeringen ter defini tieve goedkeuring gezonden. iillllniiMlIIIEUhinflIniiiilliinillllliiiiunlilnlIiiih |imimiiiiii|ui III' f nifl! iiiiiiiiiia Aantal diamanten ter waarde va a 1.000.000 gevonden. FREETOWN, 25 Aug. In een schuurtje achter een woning in de buitenwijken van Freetown (West-Afrika) heeft de politie een pakje met diamanten gevon den, waarvan de waarde op ongeveer een millioen gulden wordt geschat. Aangenomen wordt, dat de diamanten bestemd waren om naar het Midden-Oos ten te worden gesmokkeld. De illegale handel in diamanten baart de autoritei ten in de Britse kolonie Sierra Leone, waarvan Freetown de hoofdstad is, veel zorg. Een Amerikaanse delegatie van acht congresleden zal in de komende dagen o.a. met Lord Cherwell, wetenschap pelijk raadsman van Premier Chur chill, besprekingen voeren over de uit wisseling van „atoomgeheimen" tus sen Engeland en de Verenigde Staten, aldus is uit goed ingelichte bron ver nomen. IOC Lincoln wilde niet toelaten, dat de Zuidelijke I d. -J staten zich van de Unie terugtrokken. Op 12 April 1861 brak de burgeroorlog uit door een aan val der bondsstaten op Fort Sumter in South Caro lina. Niemand rekende er echter op dat de oorlog lang zou duren. De troepen van de Noordelijke staten waren slechts voor 90 dagen „gehuurd". 1 O C Robert E. Lee was opperbevelhebber van het LJL\J. leger der bondsstaten, terwijl het leger der Noordelijken door Ulysses S. Grant aangevoerd werd. Aan beide fronten waren er zeer velen, wier sympa thie bij de tegenpartij was, maar niettegenstaande dat werd er van beide zijden hardnekkig gevochten. 600.000 soldaten sneuvelden. Bil yrypen naar de pen-, Wethouders te Baarland Er is een bekend spreekwoord dat zegt: „Men wordt niet licht door een eer lijke wagen overreden". Zo verging het mij toen ik in uw blad van Maandag morgen een bericht las van: „Wethouders te Baarland". Daar ik de situatie in Baarland vanzelfsprekend door en door ken, had ik al spoedig vermoedens van wie dit leugenbericht afkomstig kon zijn. Na informatie bleken deze vermoedens dan ook juist. Deze leugentaal was inge zonden door niemand minder dan een ambtenaar van de secretarie van de ge meente Baarland n.l. de heer I. J. van Rooijen. Ik kan daar onmogelijk een juiste naam voor vinden, wanneer ie mand de brutaliteit bezit om een verslag aan een krant te zenden van een bijeen komst, in een particulier huis waar men zelf niet bij tegenwoordig is en ook niet weet wat daar besloten is, getuige het bericht, dat, nogmaals, op fantasie en leugens berust. Daar moet zo'n bericht- zender dan zelf maar eens een naam voor zoeken. Daar mijn naam ook in dit verslag genoemd wordt, verzoek ik dan oók beleefd en dringend, (wanneer deze mijnheer tenminste nog een greintje eer en fatsoen bezit) dit ruiterlijk in Uw blad te erkennen en terug te trekken H. SCHOUT Mzn, Baarland.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3