RUSLAND VOOR EN AMERIKA TEGEN DEELNAME VAN INDIA Eenwording van Europa toetssteen van wereldvrede STRIJD BIJ OUWERKERK GAAT VOORT 800 emigranten vertrokken Westen moet voorbeeld van Rusland volgen SNIPPER NIEUWS Tomatenrer*on Naura; Mej* Sikkens nam afscheid van Zeeuwse plattelandsvrouwen PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND De politieke conferentie over Korea Wysjinsky* Ik sta bekend als een man, die concessies weet te doen i i A'j' Oostelijk gat wordt aangepakt Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 9J, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Expl-itatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2564 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord WOENSDAG 25 AUG. 1958 Hootdredacteur: J. D. TROOSTHEEDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenbnrg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 5.42 u., onder 19.40 u. Maan op 20.12 u., onder 9.26 u. Hoogwater Donderdag 27 Aug.: Vlissingen: 3.19 u. 2.50 m., 15.29 u. 2.46 m. Terneuzen: 3.49 u. 2.65 m., 16.04 u. 2.61 m. Wemeldinge: 5.13 u. 2.11 m., 17.29 u. 1.98 m. Zierikzee: 5.02 u. 1.85 m., 17.11 u. 1.72 m. NEW YORK, 25 Aug. De politieke commissie der Verenigde Naties heeft vandaag haar besprekingen over de toelating van India t >t de politieke conferentie over Korea (zie ook pagina 3) voortgezet. Vele afgevaardigden, die vandaag het woord voerden, vroegen zich af, waarom een lid van de Verenigde Naties, alleen maar op verzoek van Zuid-Korea, niet tot de conferentie mocht worden toegelaten. Wysjinsky, die een vredelievende rede hield, was'voor de toelating van India, maar de Amerikaanse afgevaardigde, Henry Cabot Lodge, Zwi dat hij tegen de deelneming van het land zal stemmen, omdat hij meende dat de deelneming van India het welslagen van de conferen tie in de waagschaal zou stellen. Wysjinsky zei in zijn rede, die on geveer 80 minuten duurde, dat de Ver enigde Staten tevoren met Zuid- Korea een overeenkomst hebben ge sloten over de partijen, die aan de conferentie deelnemen. Ook hebben zij een bepaalde gedragslijn uitgestippeld voor de conferentie zonder de bond genoten hierin te kennen. De Rus herhaalde zijn beschuldi ging, dat de Verenigde Staten ernaar streven de Verenigde Naties te ge bruiken als een instrument voor hun buitenfandse politiek. Hij sprak ver der de beschuldiging uit, dat plannen worden gesmeed om de politieke con ferentie te doen mislukken. „Ik geef er niet om of het een ronde-tafelconferentie wordt", zo VIJF PATROUILLEVAAR TUIGEN VOOR INDONESIË. 's GRAVENHAGE, 25 Aug. Vijf in ons land voor Indonesische rekening gebouwde patrouillevaartuigen hebben Maandag op de Nieuwe Waterweg een proeftocht gemaakt. Zij zijn daar na overgedragen aan de waarnemend hoge commissaris van Indonesië in ons land. De schepen zijn genaamd: „De Becaca", gebouwd door N.V, scheepsbouw en reparatiewerf „De Hoop", v/h Gebr. Boot te Leiden. „De Bajam" gebouwd door N.V. scheeps werf Janssen te Druten. „De Balam", gebouwd door de C.V. scheepswerf en Gashouderbouw Jonker en Stans te Hendrik Idó Ambacht. „De Bendalu' gebouwd door de N'.V. Machinefabriek v/h H. J. Koopman te Dordrecht en „De Boga", gebouwd door de N.V. Spaarndammer Scheepswerf Stapel te Spaarndam. De schepen zijn gebouwd in op dracht van de Stichting Nederlandse scheepsbouw exportcentrale te 's Gra- venhage voor rekening van de Ke- mentairen Perhubunga Djawatan Pe- laran. ROTTERDAM, 25 Aug. Bijna 800 Nederlanders, vrijwel allen jonge man nen en vrouwen, zijn vanmiddag ver trokken met het s.s. „Waterman". Het Rijk heeft bij deze reis aan on geveer 70 procent der jeugdige emi granten, onder wie vele verloofde paren, subsidie gegeven. De jongste passagier is een maand oud, de oudste 76 jaar, een Deen, die reeds vele jaren in Nieuw-Zeeland heeft gewoond en nog eens zijn ge boorteland wilde terugzien. Er is weer een bonte schakering van beroepen op de beroepenlijst ver meld: Er zijn 146 hulpen in de huis houding en 24 verpleegsters aan boord, er is een jachtbouwer uit Lei den, een scheepsbeschieter uit Krim pen aan de IJssel, een pikeur uit Den Haag, een helmplanter uit Schevenin- gen, een molenaar uit Herveld, een badmeester uit Dokkum, een lerares mode-tekenen uit Haarlem, een maat schappelijk werkster uit Rijswijk en een zangeres-romancière uit Amster dam. De geestelijke verzorginge aan boord is in handen van pater A. M. Kropman, die in Nieuw Zeeland zal blijven en ds G. Smeenk uit Almelo, die met de „Waterman" naar Neder land zal terugkeren. Brits schip door Chinese nationalisten opgebracht. HONGKONG, 25 Aug. Twee jon ken hebben het Britse vrachtschip „Inchulva" (1772 ton) opgebracht naar het „Witte Honden"-eiland, 650 km ten Noordoosten van Honkong, waar de Chinese nationalisten zijn begon nen met het lossen van de lading, al dus is Dinsdag in gewoonlijk betrouw bare kringen te Hongkong vernomen. Twee dagen geleden seinde het Britse schip, dat het door jonken in de Straat van Formosa na een beschie ting was aangehouden. Rode Kruis zendt corned beef naar Griekenland. 's GRAVENHAGE, 25 Aug. Het Nederlandse Rode Kruis heeft 10.000 blikjes corned beef aangekocht ten be hoeve van de slachtoffers van de aard bevingsramp op de Griekse eilanden in de Ionische Zee. De blikjes zullen zo spoedig mogelijk naar Griekenland worden gezonden. Zoals bekend zond het Rode Kruis reeds eerder o.m. 3000 dekens en voor 20.000 antibiotica naar Griekenland. zei hij. „Ik sta bekend als een man, die concessies weet te doen. Laat ons er een vierkante tafel van ma ken. De vorm van de tafel doet er niet toe." Belangrijk is, dat de afgevaardigden op de conferentie in goed vertrouwen aan besprekingen deelnemen en niet met een vooropgezet doel deze te doen mislukken. Zij moeten bereid zijn te zoeken naar hetgeen hen bindt en zij moeten daarbij eenzelfde gees telijke taal spreken, opdat er in de wereld een duurzame vrede kan wor den bevestigd. Slechts op deze wijze, zo ging Wysjinsky verder, kan het gevaar voor een derde wereldoorlog, dat door bepaalde gebeurtenissen in Korea kan ontstaan, worden weg genomen. Wysjinsky stelde voor 15 landen aan de conferentie te doen deelnemen, n.l. de Ver. Staten, Engeland, Frank Door Rijkswaterstaat is aanbesteed het aanleggen van aardebanen en sloten in het Zuidelijk gedeelte van de Braakman. De laagste inschrijver was Steenma's Aannemersbedrijf te Utrecht met een bedrag van f 286.600.—. rijk, Rusland, Communistisch China, India, Polen, Tsjecho-Slowakije, N.- en Zuid-Korea, Indonesië, Syrië, Egyp te, Mexico en Birma. Woensdag zal gestemd worden over de te houden politieke conferentie over Korea. BELGIE NIET TERUG IN V.N.-COMMISSIE. BRUSSEL, 25 Aug. In gezagheb bende kringen te Brussel wordt beves tigd dat de Verenigde Staten bij de Belgische regering stappen hebben ondernomen in verband met het feit, dat België zich heeft teruggetrokken uit de V.N.-commissie voor inlichtin gen over gebieden zonder zelfbestuur, Tegelijkertijd wordt vernomen dat de Belgische regering niet voornemens is van haar beslissing terug te komen. JAPANSE DESKUNDIGE KOMT DIJKHERSTEL BESTUDEREN. GOES, 25 Augustus. Heden avond arriveerde in hotel „De Koren beurs" te Goes de Japanse Dr Koga, vergezeld door een tolk. De heer Koga is officieel door de Japanse regering afgevaardigd ter bestudering van het dijkherstel in onze door de watersnood geteisterde provincie. Zo als bekend hebben in de afgelopen maanden ook enkele eilanden in Japan deerlijk geleden door over stromingen. Dr Koga hoopt na met de in Nederland opgedane ervaringen in zijn vaderland zijn nut te kunnen doen. Morgenochtend vertrekt hij naar Schouwen-Duiveland om met eigen ogen het herstel te aanschouwen. GROTEW OHLt BERLIJN, 25 Aug. De Oostduitse eerste-minister, Grotewohl, heeft van middag het Westen gevraagd om be snoeiing van de Duitse oorlogsschul den, bezettingskosten en herstelbeta lingen op dezelfde wijze als de Sow- jet-Unie dat had gedaan. Hij deed dit verzoek in de Oostduit se Volkskamer toen hij verslag uit bracht over de Oostduits-Russische onderhandelingen in Moskou, drie da gen geleden. Grotewohl zei, dat de Oostduitsers bondskanselier Adenauer vragen of en wanneer hij bereid is naar de Ame rikanen te gaan om dezelfde regeling te krijgen, die de Oostduitsers met de Sowjet-Unie hebben kunnen treffen. De Westduitse kiezers dienden er aan te iken, dat zij op 6 September voor een politieke beslissing van levensbelang staan. Zij konden de regering van Adenauer door hun stem verdrijven. Sprekend over de jongste Sowjet- nota over Duitsland, zeide Grotewohl, dat zijn regering bereid is tezamen met de Westduitse regering een voor lopige regering voor geheel Duitsland te vormen ter voorbereiding van een vredesverdrag. Ook wilde de Oost duitse regering wel een gezamenlijke regering met beperkte taken, zoals het voorbereiden van verkiezingen in geheel Duitsland, accepteren. ROBERT SCHUMAN SPRAK TE HILVERSUM „IK BEN OPTIMISTISCH, OMDAT DIT HET ENIG IDEAAL VAN DE JEUGD IS" HILVERSUM, 25 Aug. „Ik sta optimistisch ten opzichte van een Verenigd Europa" aldus de Franse oud-minister van Buitenland se Zaken, Robert Schuman, in de rede, die hij vanmorgen in Grand Theatre „Gooiland" te Hilversum heeft uitgesproken voor de Euro pese federalisten uit acht verschillende landen. „Ik ben optimistisch omdat dit het enig ideaal is, dat de jeugd van Europa, die de gevol gen te dragen heeft van een misdadige oorlog, kan bezielen. De een wording van Europa is de toetssteen van de wereldvrede en daarin is de verhouding Frankrijk—Duitsland het centrale punt. Europese eenheid heeft gelukkig het stadium der academische discus sie verlaten en is een groeiende reali teit, welke door geen der Europese landen meer kan worden verwaar loosd. Minister Schuman concludeer de, dat ook in de landen, die zich nog afzijdig houden, brede belangstelling voor dit streven bestaat. Het grote probleem blijft het moe ten prijsgeven van een deel der sou- vereiniteit door de deelnemende landen. Hij prees Nederland voor de grote voortvarendheid, waarmede ons par lement de E.D.G. heeft aangenomen, en sprak als zijn overtuiging uit, dat ook Frankrijk, Duitsland en Italië zul len volgen, omdat dit de enige weg is. j In Rio de Janeiro zijn 50.000 kell- ners, koks en andere hotel- en restau- rantemployé's in staking gegaan voor hogere lonen. Archeologen hebben bij Kaap Bon in Tunesië de overblijf selen gevonden van een stad, welke ongeveer vier eeuwen voor Christus door Phoenisische zeevaarders gesticht moet zijn en niet, zoals andere ste den in deze streken, na de val van Carthago verwoest of geromannseerd is. Bij Mennevret in het departe ment Aisne (Frankrijk) zijn Maan dagmiddag twee Belgische straal jagers neergestort. De beide piloten kwamen om het leven. De rivieren Sittang, Pegoe en Kyaikkyi in Birma die door buitensporige regenval bui ten haar oevers zijn getreden, hebben een bewoonde streek ter lengte van 150 km in een meer veranderd. Men weet niets omtrent het lot van hon derden mensen. Militairen zijn inge zet om het leven van duizenden, die ingesloten zijn door het water, te te redden. Het aantal slachtoffers is nog niet te schatten. De overstromin gen hebben voor millioenen guldens schade aangericht aan de rijstvelden. Prof. Auguste Piccard, die een po ging zal doen dieper ln zee af te da len dan ooit iemand voor hem deed, heeft Maandag met zijn diepzeeduik- apparaat, de Bathyscaaf, Italië verla ten. Het door Piccard ontworpen ap paraat werd door een Italiaans korvet op sleeptouw genomen naar een plaats negentig kilometer ten Westen van het eiland Capri, waar Piccard zijn poging zal ondernemen. -uropa zal gedoemd blijven tot eco nomische onmacht als de 300 millioen vrije Europeanen gescheiden blijven door 20 grenzen, waardoor vrucht bare initiatieven en goede ideeën niet tot ontplooiing kunnen komen. Het streven is niet gericht op een Europese superstaat, die loodzwaar zou drukken op de in sommige lan den reeds te sterk georganiseerde overheidsdiensten, maar op een rechts orde van vrije naties, waarin op de mocratische basis van meerderheids besluiten beslissingen kunnen worden genomen binnen het kader van een algemeen aanvaard pact. 'lijuens éen van Naumann's verkiezingsredes moest de politie hem be schermen tegen een overmacht van ongeveer 500 mensen, die hem woedend bekogelden met eieren en tomaten. Onze foto Iaat zien Nau- mann (links in het midden) en Werner Boll (rechts in het midden), de provinciale leider van de „Deutsch Reichspartei", die Naumann voor de komende verkiezingen op de candidatenlijst plaatste. Inmiddels is Naumann gezuiverd en vsm de kieslijst geschrapt. OUWERKERK, 25 Aug. Een grauwe Ooster-Schelde stortte vanmiddag millioenen liters zeewater als een waterval over schots en scheef door elkaar liggende caissons, die gebruikt wSren voor de dich ting van het Westelijke gat in de ringdijk, die op de schorren voor Ouwerkerk is gelégd. Hoog spatte het water de polder in, direct ach ter de caissons grote draaikolken vormend. Midden tussen de cais sons lag een enorme kraan, die met de regelmaat van een klok stenen smeet tussen en in de betonnen gevaartes. De strijd om te behouden wat gewonnen was ging voort met onverminderde kracht. „De patiënt is ernstig, maar de operatie is nog volop aan de gang en de doktoren hebben de moed nog volstrekt niet opgegeven", zo schetste ons ir Bazlen de situatie. Van nieuwe caissons zal, tenzij zich onverhoopt nieuwe tegenslagen voordoen, geen gebruik meer worden gemaakt. Wat nu gebeurt is het met alle voorhanden zijnde midde len dichtgooien van de gaten en kieren tussen de caissons. Lukt dat, dan kan het betonnen dijklichaam over de volle breedte van 100 m. stap voor stap worden verhoogd. Hoewel dan dit Westelijke gat nog niet dicht is en de definitieve dichting enkele weken kan duren, komt er aanmerkelijk minder water de polder binnen. Dat bleek Maandag duidelijk bij een meting der waterstanden in en buiten de polder. Er was een ver schil van 1.29 meter en dat zegt heel wat, wanneer men bedenkt, dat de waterstand aan beide kanten van de nieuwe dijk gelijk was toen het gat nog geheel open was. HET OOSTELIJKE GAT. Helaas baart thans het Oostelijke gat grote zorgen. Dit moet nu al het uit de polder vloeiende water ver werken en heeft daarmede een be langrijk deel van de taak van het Westelijke gat overgenomen. Bij één der dijkhoofden is een ernstige onder- loopsheid geconstateerd en vandaag SPONTANE HULDIGING TE GOES ACHT JAAR LIEFDEVOLLE ARBEID. GOES, 25 Aug. Op grootse wijze hebben de Zeeuwse Plattelandsvrou wen vanmiddag afscheid genomen van hun secretaresse, mej. G. G. Sikkens, consulente voor het landbouwhuis- houdonderwijs, uitgaande van de ZX.M. Ontroerend waren de woor den van afscheid en vol lof de woor den van dank, die werden gesproken in een feestelijk versierde zaal van „De Prins van Oranje" te Goes. Uit alles bleek hoe populair mej. Sikkens in de kringen van de Platte landsvrouwen is en hoe groot haar bemoeienissen en haar verrichte werk zaamheden in het belang van de bond van Plattelandsvrouwen waren. „Wij staan op het punt iemand te verliezen, die ons zeer lief is. Cupido heeft ons parten gespeeld en z'n pijlen afgevuurd op onze secretaresse, mej. Sikkens", aldus sprak de voorzitster, mevrouw L. N. Huijsman-Griep in haar openingswoord, waarin zü een speciaal woord van welkom had ge sproken, tot de moeder van de schei dende secretaresse. „U hebt aller sym pathie", zo vervolgde de voorzitster, „verworven door het ontzaglijke vele, wat U verricht hebt. De Bond heeft veel van Uw werkkracht gevraagd, maar doordat U van Zeeland hield, kon U Uw werk aan", de afdeling, door mevr. E. Schrier- Van Maris te Kapelle en mej. E. Ver- hulst te Westkapelle, een fraai ge schenk werd aangeboden, bestaande uit een 5-delig electrisch wafelijzer. Aan het geschenk was een lint be vestigd, waarop de plaatsnamen van de onderafdelingen stonden vermeld. Ook werd een oorkonde aangeboden, voorstellende het vele werk dat mej. Sikkens in het belang van de bond gedurende de acht jaar, die ze secre taresse was, heeft verricht. De oor konde werd op originele wijze „aan gevoerd" op een miniatuur-kruiwagen, die versierd was met de kleuren van hef^t wa^'^endie ge" was men druk in de weer om een verdere achteruitgang tegen te gaan. Ook aan de nieuwe, 900 meter lan ge djjk tussen beide gaten werden voorzorgsmaatregelen getroffen, nadat gebleken was, dat zich vlak langs de dijk een sterke stroom ontwikkelde. In het Oostelijke gat zelf werd weer begonnen met zinken. Vanavond zou een definitieve beslissing worden ge nomen over de manier en het tijdstip van dichting van dit Oostelijke gat. Naar alle waarschijnlijkheid zal men Donderdag een poging wagen. Een spoedige dichting is ten zeerste ge wenst, vooral ook met het oog op de overwinning der moeilijkheden met het Westelijke gat. Zoals wij gisteren al meldden was Maandagmiddag een uit vier elementen (van elk elf meter) be staand caisson voor de andere gedeeltlijk vernielde caissonwand neergezet. Deze operatie betekende niet de definitieve dichting, want ook deze combinatie kwam scheef te liggen. Maar zij bleef op haar plaats en werd niet weggeschoven of meegesleurd door de stroom. Vanmiddag was er in de toestand hoegenaamd geen verandering ge komen. Over één der elementen vloeide het water als een kleed van zijde met een grote rafel van een waterval naar binnen. Daar waren dieptes gepleild van drie, maar ook van negen meter en op 30 meter afstand van de caissons zelfs een diepte van enkele tien tallen meters. Aan de meest Westelijke zijde van de bond. De rij van spreeksters werd geopend door het hoofdbestuurslid, mevr. F. Kostense-Kraak te Kruiningen, die namens het provinciaal bestuur dank bracht voor de prettige wijze van samenwerking en namens dit bestuur en de landelijke bond een fluitsnel- koker aanbood. Namens de afdeling Westkapelle sprak méj. J. Minder- houd, die mej. Sikkens een kanten kleedje aanbood. Mevrouw M. J. van Cruyningen-Erasmus voerde 't woord namens de afdeling West-Zeeuwsch- Vlaanderen en namens het landbouw- huishoudonderwijs In Z.-Vlaanderen; namens de ring en afdeling Axel mevr. P. de Feijter-de Regt; namens de afdeling Wemeldinge mej. J. D. Dekker, die samen met mevr. Visser- Blommaard de organisatie van deze Dat God U een rijke zegen mag I middag op zich hadden genomen. Tot schenken op Uw levensweg", zo be-1 slot sprak verder nog mej. M. W. van sloot de voorzitster, waarna namens J de Zande, namens de L.J.G. heel staande was gebleven, een dam van zandzakken gelegd, die nu werd opgehoogd. Het was hard werken ge weest om deze dam er te krijgen. Het dijkhoofd, waartegen de uiterste caisson geplaatst had moeten woi-den, had het begeven en was in stukken en brokken onder water verdwenen. Verdere afbrokkeling moest worden voorkomen en toen werd gegrepen naar het oude, beproefde middel: zandzakken. Enkele duizenden zijn erin gegaan, voor een deel om een fundament te maken in bietennetten verpakt en aan de zeezijde stevig afgedekt met grote zeilen. Zo slaagde men erin weer een stevige zij het nog niet waterdichte brug te vormen tus sen de dijk en de caissons. En daar mede was tevens het gevaar van een breder en dieper wordende opening bezworen. LEVENSGEVAARLIJK. Vanmiddag lagen twee grote zink- stukken gereed om, zodra de stroom het maar enigszins toeliet, voor da caissonverzameling tot zinken te wor den gebracht. Hét was in het begin van de middag door de harde wind en de sterke vloedstroom levens gevaarlijk om dicht bij het half ge sloten gat te komen en daarom moest ook worden gewacht met het neer laten van keileem, dat in een bak ge reed lag. Zonder onderbreking werd aan bei de kanten van het gat zand voor de caissons gespoten, een werk, waarvan men misschien pas over enkele dagen de resultaten zal zien. Want het gat is diep en de stroom is sterk. Torpedonetten, de vondst van de Nolle-diehting, lagen vanmiddag ln grote hopen op een schuit buitengaats gereed. Een deel ervan was al ge bruikt voor de de uitbouw en de versteviging van het ook weggesla gen Oostelijke dijkhoofd. Ook hier waren de netten, verzwaard met gro te vrachten stortsteen, een succes ge bleken. Maar uit de aanwezigheid van deze netten proefde men iets van het avontuur, dat improviseren altijd blijft. We hebben vanmiddag na een schier hopeloze bromfietstocht over de modderdijk, die eigenlijk alleen maar g schikt is voor jeeps een nog groter respect gekregen voor de arbeiders, die hier dag en nacht ploe teren in regen, wind en felle zon. Zij zeggen wel eens een lelijk woord, als hun gesjouw van enkele dagen nutte loos blijkt te zijn geweest. En er wordt in het barakkendorp achter de dijk ook wel eens gefoeterd op dat „rot-leven" in blubber en waterzand, wat op zichzelf een tikkeltje minder beroerd zou zijn, als zij nu al niet vier of vijf Zondagen hier hadden moeten blijven. Maar deze mensen weten waar het om gaat en zij blij ven op hun post. Neemt uw hoed maar heel diep af voor deze mensent Bij Schelphoek gaat het best. De berichten uit dé sector Schelp- hoek blijven bijzonder gunstig luiden. Stap voor stap nadert men het grote ogenblik: de algehele sluiting van de caissondijk op het maaiveld. Vanmid dag is niet minder dan 200 meter caisson neergezet en als zich geen tegenslagen voordoen, is het hier binnen enkele dagen bekeken. Rijks waterstaat „plant" niet een bepaald tijdstip, maar de algemene verwach ting is toch wel, dat de zaak hier nog deze week haar beslag zai hebben gekregen. En dat kan betekenen, dat Schelphoek, waar de strijd tot de ver beelding van ieder in binnen- en bui tenland sprak, eerder dicht zal zijn dan Ouwerkerk, waarnaar de aan dacht nooit zo sterk is uitgegaan In treffende en welgekozen woor den heeft mej. Sikkens hierna dank gebracht voor de gesproken woorden en de geschenken en hetgeen gedu rende haar loopbaan is gebeurd, ge memoreerd. TEXTIELFABRIEK DOOR BRAND VERWOEST. BORNE, 25 Aug. Vanavond heeft een grote uitslaande brand een tex tielfabriek in Borne voor een groot deel verwoest. De schade wordt op meer dan een millioen gulden geschat. De gezamenlijke brandweer uit de omliggende plaatsen bestreden het vuur met dertig stralen. Op de ge hele fabriek werk°n ongeveer 2000 mensen. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Afnemende wind, DE BILT, 25 Aug. Wisselend be wolkt met hoofdzakelijk in het Noor den van het land plaatselijk enkele buien. Overwegend matige in het Zui den later zwakke wind uit Westelijke richtingen. Ongeveer dezelfde tempe raturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1