M0SSADEQ GEARRESTEERD FRANKRIJK VERWIJDERT SULTAN VAN MAROKKAANSE TROON Nieuwe stakingsgolf in Frankrijk Naar een oplossing van het vraagstuk Kasjmir? Middelburgse ringrijderij spannender dan ooit NIEUWSk PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verzoeningsopdracht van generaal Guillaume mislukt Moelai Mohammed Ben Arafa uitgeroepen tot wettig souverein In Rusland ontplofte waterstofbom Concerten in de provincie Generaal Zahedi gaf hem 24 uur om zich te melden r k SHIPPER KLOMPEGEUL EN STROOMGAT VOOR OUWERKERK WORDEN VANDAAG GESLOTEN Noodhotel in Zierikzee heeft zijn dienst gedaan Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274269. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Expl-itatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSüH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2560 Abonnementsprijs 0.44 per week, f 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord VRIJDAG 21 AUG. 1953 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Zaterdag: Zon op 5.43 u., onder 19.51 u. Maan op 18.41 u., onder 1.54 u. Hoogwater Zaterdag 22 Aug.: Vlissingen: 11.55 u. 1.73 m., -. u. - m. Terneuzen: 12.24 u. 1.91 m. -.u. -.m. Wemeldinge: 1.02 u. 1.49 m., 13.36 u. 1.50 m. Zierikzee: 0.48 u. 1.27 m., 13.19 u. 1.26 m. RABAT, 20 Augustus. Generaal Guillaume, de Franse resident-generaal in Marokko, heeft Sultan Sidi Mohammed Ben Joessoef vanmiddag in diens paleis medegedeeld, dat tegen hem en zijn twee zonen een „maatregel van verwijdering" was genomen, Hem werd te Ajaccio op Corsica een verblijf plaats aangewezen. Reeds vanavond is hij daar per vliegtuig gearriveerd. Op het tijdstip, dat generaal Guillaume zich naar het paleis begaf, was dit door tanks en gevechtswagens omsingeld. Alle toegangswegen waren her metisch afgesloten. Donderdagavond is Moelai Mohammed Ben Arafa tot enig wettig souverein van Marokko uitgeroepen. Hij werd sinds Zondag reeds door 350 geestelijke en politieke leiders erkend als „Imam", leider der ge lovigen van Marokko. De Pasja van Marrakesj, El Glawi, die een zeer be langrijke rol heeft gespeeld bij de gebeurtenissen der laatste dagen, heeft verklaard, dat, nu de hinderpaal tussen Frankrijk en Marokko was ver dwenen, beide naties kunnen streven naar één en hetzelfde doel. De troons wisseling heeft plaatsgevonden zonder enig bloedvergieten. De boven omschreven maatregel der Franse regering kwam op een tijdstip, dat het geschil tussen de Sultan en de stamhoofden tot een climax dreigde te geraken. Honderden Berbers waren Donderdag te voet en te paard op weg naar Rabat, dat zij tot op 10 kilometer afstand waren genaderd. De Franse re gering stond, aldus een officieel com muniqué, voor het feit, dat de ver zoeningsopdracht van de resident-ge- MOSKOU, 20 Aug. „De Sow- jet-Unie heeft een waterstofbom be proefd", zo is vandaag medegedeeld in de „Prawda", het officiële orgaan van de- Russische communistische partij. Het blad voegt eraan toe, dat de proef explosie zeer krachtig was. De Amerikaanse commissie voor atoomenergie zegt inlichtingen te heb ben ontvangen, dat in de Sowjet-Unie in de ochtend van 12 Augustus een atomische proefneming is verricht en dat hier inderdaad sprake moet zijn van een waterstofbom. Taak van provinciale- en gemeente-overheid. AMSTERDAM, 20 Aug. De com missie voor cultureel en sociologisch onderzoek van het Prins Bernhard- fonds heeft een rapport gepubliceerd, waaiin enkele opmerkingen worden geplaatst over de tekorten waarmee de orkesten hebben te kampen. Deze tekorten bemoeilijken de verhoging van het aantal concerten in plaatsen waar toch wel belangstelling bestaat. In deze plaatsen zijn immers veelal kleinere zalen en zijn lagere toegangs prijzen gangbaar. Verschillende orkesten hebben het devies cultuurspreiding in hun vaan del geschreven en deze leuze vindt in wijder kring gehoor. Het is echter ook wel zaak, zo zegt het rapport verder, dat deze opvatting ook leeft in het gebied waar men de spreiding wil brengen. Zowel financieel als organi satorisch heeft men de medewerking van de bevolking nodig. Waar. een goede organisatie ontbreekt zal het publiek niet in grote getale opkomen. De plaatselijke en provinciale over heid dient het belang van deze pogin gen in materiële zin te waarderen, daar zij zonder subsidie niet denkbaar zijn. neraal gestuit was op moeilijkheden, welke niet dan door de gewapende macht verminderd zouden kunnen worden. Dit scheen haar een ver schrikkelijk uiterste toe aan de voor avond van een groot Mohammedaans feest en ten nadele van hen, die Frankrijk trouw bleven. De genomen maatregel houdt niet de afzetting in van de Sultan, maar in feite is dat wel het geval, nu de Ma rokkaanse Pasja's en Kaids reeds een nieuwe Sultan eveneens uit de dy nastie der Aiawieten hebben aan gewezen. Frankrijk heeft hem direct erkend. De Franse regering heeft uiting ge geven aan haar mening, dat met de nieuwe waardigheidsbekleding een tijdperk van ingrijpende politieke, eco nomische en sociale hervormingen be gint. Ook zullen reoganisaties in het bestuur worden ingevoerd, die de noodzakelijke samenwerking tussen beide landen mogelijk zullen maken. NAUMANN GEEN CANDIDAAT? HANNOVER, 20 Aug. Een lid van de Duitse Rijkspartij, die Naumann candidaat heeft gesteld voor de a.s. verkiezingen, heeft verklaard, dat het bestuur overweegt Naumann van de candidatenlijst te schrappen, omdat diens politieke loopbaan de partij scha de zou kunnen berokkenen. In een verkiezingsvergadering te Kiel is Naumann met tomaten en rotte, eieren bekogeld. Het spreken werd hem onmogelijk gemaakt door gejoel in de zaal en uitroepen als: „Naumann eruitl". OOK DUITS GELD IN AUTOMATEN. AMSTERDAM, 20 Aug. Het euvel der buitenlandse munten, waarmede sommige mensen in diverse delen van ons land dikwijls met succes voor ge ringe waarde veel duurdere waren uit automaten weten te halen, neemt hand over hand toe. Tot dusverre waren het nieuwe Bel gische munten ter waarde van enkele centen, die als Nederlandse kwartjes werden gebruikt. Thans is in de hoofd stad een Duitse toerist op heterdaad betrapt, toen hij in de Weesperstraat 5-pfennig stukken gebruikte om zich via een automaat te goed te doen aan snoep en andere zoetigheden. Hij zal hiervoor terechtstaan. MINISTER ALGERA WEER OP SCHOUWEN. MIDDELBURG, 20 Augustus. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J. Algera, heeft vandaag in de voor Schouwen en Duiveland zo belang rijke uren weer een bezoek aan het eiland gebracht. Hij was daarbij o.m. vergezeld van de directeur-generaal van de Rijkswa terstaat, ir A. G. Maris. Bovendien was van de zijde van het Prov. Be stuur aanwezig de Commissaris der Koningin. Het bezoek van de minister droeg een oriënterend karakter. In het Pol derhuis te Zierikzee zijn besprekingen gevoerd, waarna via de Schouwse dijk naar Brouwershaven werd gereden. Na in Haamstede de lunch te hebben gébruikt werd een bezoek gebracht aan de werkzaamheden bij Schelp- hoek. Tijdens de tocht heeft de Commis saris diverse problemen met de mi nister doorgesproken. De bewindsman zal binnenkort een nieuw bezoek aan Zeeland brengen, waarbij diverse be langrijke problemen aan een breed voerige bespreking zullen worden on derworpen. De Sjah is op weg naar Perzië TEHERAN, 20 Augustus. Vandaag is de toestand in de Perzische hoofd stad betrekkelijk rustig geweest. Het voornaamste nieuws is de arrestatie van de ex-premier Mossadeq. Generaal Zahedi, de nieuwe leider, had hem via Radio Teheran 24 uur tijd gegeven om zich te melden, daarbij mede delend, dat Mossadeqs leven zou worden gespaard. En inderdaad, in de loop van de avond was de oude, huilende en in pyama geklede man in arrest. Men vond hem ten huize van zijn minister van P.T.T1, Moazzini, in de voor stad Sjemiran. Direct bracht de politie hem over naar de officiersclub, waar hij bleek, mager en nauwelijks in staat om te lopen, een niet zo prettige ontmoeting had met zijn grote tegenstander Zahedi. De Sjah was vannacht onderweg naar Teheran met een vliegtuig van de KX.M., dat voor hem werd gecharterd en dat vanavond, met gezagvoerder V. A. Mans, om elf uur van Schiphol vertrok. Vrijdagmiddag zou het toestel in Teheran arriveren. k De door de Hongaarse autoriteiten op vrij voeten gestelde Britse zaken man Sanders is Donderdagmiddag, vergezeld door zijn gezin, per vliegtuig in Londen aangekomen. Een beamb te van de Amerikaanse Staatsdrukke rij heeft voor de subcommissie van on derzoek van de Senaat verklaard, dat één van zijn collega's, Rothschild, uit de drukkerij een afdruk van een offi ciële code en andere geheime docu menten heeft gestolen. - Eenheden van de Amerikaanse zevende vloot en van de Chinese nationalisten hebben Donderdag oefeningen gehouden op geheel Formosa. - De Amerikaans- Japanse onderhandelingen over Ame rikaanse militaire hulp zijn in een im passe geraakt. Commando-eenheden van de Franse Marine hebben een overval uitgevoerd op een gedeelte van de kust van Hatinh, dat door Viet- minh-opstandelingen is bezet en ver scheidene opslagplaatsen vernield. Uit Zante, de ergst getroffen stad op de Ionische eilanden, zijn vrijwel alle troepen teruggetrokken. De water- en electriciteitsvoorziening is hersteld. NU OOK DE METAALARBEIDERS Antwoord der werkgevers voor de arbeiders „beledigend" geacht PARIJS, 20 Augustus. De stakingsactie in Frankrijk, die reeds zestien dagen duurt, is Donderdag verder uitgebreid. Duizenden arbeiders in de machine-industrie en bouwnijverheid staakten en Vrijdag dreigen ruim 600.000 metaalarbeiders het werk voor 48 uur neer te leggen. De christelijke en de socialistische bond van metaalarbeiders in Frankrijk hebben hun leden nl. opgeroepen Vrijdag en Zaterdag te staken wegens de herhaalde schendin gen van het stakingsrecht en de weigering van de werkgevershonden om de gerechtvaardigde eisen van de arbeiders te onderzoeken. Een woordvoerder van de „Force Ouvrière" noemde het antwoord der werkgevers in de metaalbedrijven op de looneisen der arbeiders „beledi gend". Hoewel er nog onderhandelin gen met de minister van Arbeid aan de gang waren hadden de vakbonds leiders toch besloten direct een sta kingsparool uit te vaardigen. De Katholieke vakverenigingen voor de bouwbedrijven hebben een beroep op de andere bonden gedaan om met ingang van Vrijdag eveneens het werk voor 48 uur neer te leggen. IN DE HAVENS. Op instigatie van de communisten is een 24-uurstaking onder de zeelie den in de Franse havens begonnen. Te Duinkerken legden 500 matrozen en 200 officieren het werk neer. De actie wordt gesteund door de havenarbei- Nederlands emigranten-echtpaar in Canada gestorven. GELDERMALSEN, 20 Aug. Gis teren werd Baron F. W. van der Borch tot Verwolde, oud-burgemeester van Buurmalsen, telegrafisch medege deeld, dat zijn zoon Willem Philippe, die in 1948 naar Canada emigreerde, door een vallende boom om het leven was gekomen. Nauwelijks een half et maal later bereikte hem de medede ling van het verscheiden van zijn schoondochter, die door een hartaan- doening was getroffen. Twee zeer jon ge kinderen blijven achter. Baron van der Borch, die 28 jaar oud werd, was in Canada in een landbouw- en een houtbedrijf werkzaam. GOES, 21 Augustus. De Rijkswaterstaat heeft het plan opge vat om vanmiddag om twee uur het gat van de Klompegeul in de ringdijk rond het stroomgat van Schelphoek te sluiten met behulp van een grote caisson. Gelukt deze operatie dan zal de'ringdijk verder ge sloten worden met het plaatsen van kleinere caissons op het maai veld. Tevens is men van plan tegelijkertijd bij hetzelfde tij het werkelijke .oomgat van Ouwerkerk te sluiten. ders. Militairen hebben het werk over genomen. Ook in Le Havre, Bordeaux en Marseille wordt gestaakt. Ook bij de Renaultfabrieken leggen steeds meer arbeiders het werk neer. Officieel is verklaard, dat de staking bij de posterijen en de spoorwegen verder verloopt en na de Kabinetsver gadering van Donderdag werd het standpunt herhaald, dat er geen onder handelingen kunnen worden gevoerd zonder hervatting van de werkzaam heden. Naderhand schijnt overeen stemming te zijn bereikt. Zo spoedig mogelijk zal in Calcutta een conferentie worden belegd met be trekking tot een uitwisseling van en claves in Cooch Behar (India) en Oost-Bengalen (Pakistan). OVEREENSTEMMING TUSSEN INDIA EN PAKISTAN Bevolking zal over toekomstige status van het land beslissen NIEUW DELHI, 20 Aug. - Donderdagavond is bekendgemaakt, dat India en Pakistan overeenstem ming hebben bereikt over het, eind April 1954, benoemen van een ad ministrateur, die tot opdracht zal krijgen voorbereidingen te treffen voor het houden van een volksstem ming in Kasjmir ter bepaling van de toekomstige status van dit omstre den gebied. Er zullen commissies van militaire en andere deskundigen worden inge steld, die tot taak zullen hebben de Indische en Pakistaanse minister-pre sidenten van advies te dienen over de voorbereidende maatregelen, welke zullen moeten worden genomen om een eerlijke volksstemming, onder on partijdig toezicht, in geheel Kasjmir te doen houden. Premier Moh. Ali van Pakistan ver klaarde te hopen, dat zijn besprekin gen met premier Nehroe binnen het jaar een „algehele oplossing" van het vraagstuk-Kasjmir ten gevolge zouden hebben. ZIERIKZEE, 20 Aug. Deze week is het gemeentelijk noodhotel, na de ramp ingericht in de Chr. U.L.O.- school, opgeheven. Velen hebben van dit noodhotel geprofiteerd. Begin Maart en ook nog later waren het be woners van overstroomde dorpen, die nog eens naar hun huizen en inboedels gingen kijken, die er gratis of tegen lage prijs een goed en gunstig onder dak vonden. -Later logeerden er diver se werklieden, o.a. de Amsterdamse straatmakers en straatreinigers, de hulpploeg voor de waterleiding rut Al melo, dijkwerkers uit Groesbeek en anderen. Zelfs buitenlanders, n.l. leden van de Technische Hilfwerke uit Duits land en leden van de schoonmaakploe gen vonden er onderdak. Voorts tal van mensen, die op een ogenblik geen onderdak konden vinden, zoals journa listen, fotografen e.d. Verzorging en voeding waren uitstekend en allen waren enthousiast. Tot de vaste staf van het personeel behoorden de dames A. Legemaate Joh.d., Jos Muller, J. den Boer en F. van 't Noordende en de heren A. A. Berrevoets en Jac. Simmers Jr. van wie de meeste be kende Rode Kruismensen. Bij zuster E. Goudswaard en de heer L. J. Korstanje berustte het oppertoe zicht. Allen komt een woord van lof en hulde toe voor het moeilijke werk. Duitse jongens stalen in Amsterdam AMSTERDAM, 20 Aug. Drie Duit se knaapjes van 13, 14 en 15 jaar, die in hun vacantie van hun woonplaats Göttingen uit honderden kilometers gefietst hebben voor zij in Amsterdam aankwamen, hebben het aan zich zelf te danken, dat hun reis een abrupt en onaangenaam einde heeft gekregen. Zij werden er in een magazijn aan de Reguliersbreestraat op betrapt, dat zij ansichtkaarten wegnamen. Met de sterke arm werden ze opge bracht naar het hoofdbureau van po litie en later naar de Duitse grens ge bracht. De politie betaalt met het laat ste geld, dat zij hadden, het treintrans- port van hun fietsen. De Sjah, wuivend met het telegram van generaal Zahedi, waarin zijn terugkeer wordt verzocht. De ex-minister van Buitenlandse Za ken, Fatemi, moet nog in leven zijn. Blijkens berichten van Radio Teheran zoekt de politie naar hem. De nieuwe chef van de generale staf, Batmang- hetsj, heeft, teneinde zijn vlucht te voorkomen, een order uitgevaardigd, volgens welke alle garagehouders en autobezitters verboden wordt personen over de Perzische grens te vervoeren. In een andere order wordt de bevol king gelast alle betogingen te vermij den. Militairen hebben opdracht het vuur te openen op elke ongeoorloofde samenscholing van meer dan drie per sonen. Voor alle troepen in het land is de alarmtoestand afgekondigd. Alle winkels moeten onmiddellijk weer worden geopend. NOG MEER DODEN. Van officiële zijde is verklaard, dat het aantal doden, dat bij de ongere geldheden viel, groter kan zijn dan 300. De meeste doden vielen bij de he vige stormaanval op een bunker van Mr P. C. ADRIAANSE WERD „ZWAAR" GEJONAST L. Kodde Joh.zn te Biggekerke won de beker van de Koningin MIDDELBURG, 20 Augustus. Reeds veertig jaar lang sinds 1913 rijdt men in Middelburg ring op een Donderdag in Augustus. Maar vandaag was het een unicum. Er werd gereden met een élan, zoals nog nooit is ver toond. De ringen vlogen uit de kokers. Twee rijders presteerden het alle ritten de ring te steken en alsof dat nog niet voldoende was, wist de blonde L. Kodde Johzn uit Biggekerke twaalf ringen achter elkaar te steken, voor dat hij zich winnaar kon noemen van de wisselbeker van de Koningin. In de twaalfde beurt stak P. Roose uit St. Laurens mis. Hij kwam met elf ringen in het bezit van de beker van Prinses Wiihelmina. En een ander unicum was, dat vijf rijders met 7 ringen in 8 beurten om de drie overige bekers moesten kampen. Ingewijden verzekerden, dat zij nog nooit zo goed hadden zien rijden. Het was ook fantastisch, wanneer steeds zes of zeven rijders zonder een fout te maken door de baan stoven. Na drie ronden hadden negen rijders alle rin gen gestoken, na vier beurten waren er nog zes, die foutloos reden, na vijf beurten nog drie, na zes eveneens en na zeven bleven deze drie nog bijeen. In de achtste beurt viel er één af. Toen tenslotte vijf man met zeven ringen uit de bus kwamen, moest er weer hevig gekampt worden voor de verdeling der overige drie bekers. Bas Arendse uit Gapinge bleek enorm sterk te rijden. Zesmaal achtereen stak hij de ring en legde daardoor beslag op de beker van de gemeente Middel burg. P. Peper uit Aagtekerke had één ring minder en won de beker van mr P. C. Adriaanse. De jonge A. Brasser tenslotte wist de vijfde beker, die van wijlen Jacq Francq te winnen. Daarmee was de strijd gestreden en volgde na dit spannende duel het tweede hoogtepunt van de dag. EEN HULDIGING. Zoals we al schreven stond de ring rijderij in het teken van het jubileum van mr P. C. Adriaanse. Hij heeft gekregen, waarop menige ringrijder trots is: hij is door stevige boerenzoons gejonast, dat het een lieve lust was. Viermaal ging hij hoog de lucht in om door de juichende boeren in hun armen weer opgevangen te worden. Maar behalve dit geschenk, dat niet traditioneler kon zijn, zijn er ook ca- deaux en goede woorden geweest. In de morgenuren kreeg mr Adri aanse al een 2ilverèn sigarettenbakje als aandenken van het damescomité, dat altijd de mooist versierde paarden uitzoekt. Mr J. A. Dumon Tak, voorzitter van V.V.V. wees er in een toespraak op, dat het pad van mr Adriaanse in zijn ijver voor de ringrijderij niet altijd over rozen is gegaan. Hij bood een vulpen aan. Mr J. Moolenburgh, na mens de Prov. V.V.V. sprekend, zei, dat het aan mr Adriaanse te danken is, dat de ringrijderij in binnen- en buitenland vermaard is geworden. Hij bood een étui met bijbehorend vulpot lood aan. Op rijm was de toespraak van de voorzitter der Z.R.V., de heer P. Brasser. Mevr. Brasser bood mevr. Adriaanse bloemen aan en namens de Z.R.V. overhandigde de heer Brasser een prachtige zilveren staande pla quette met inscriptie. Allen lieten hun toespraken vergezeld gaan van felici taties en de wens, dat mr Adriaanse nog vele jaren deze ringrijderij mag helpen organiseren. De jubilaris sprak eefi dankwoord, waarbij hij wees op de sportieve geest, die er altijd heerst en op zijn liefde voor het Walcherse costuum. DE PRIJZEN. De wnd. Commissaris der Koningin, de heer A. Schout, reikte de bekers van het Koninklijk Huis uit. De wnd. burgemeester, de heer J. W. Kögeler, overhandigde de beker van het ge meentebestuur aan de winnaar. Mr Adriaanse reikte de overige bekers uit. Een extra prijs (een fraai uitgevoerd zilveren lans op voetstuk) was aange boden door mr Adriaanse voor hem, die in de 5, 10, 15, 20, 25 en 30e beur ten de meeste ringen stak. De prijs was voor P. Lampert Pzn te Bigge kerke. De meeste volgringen had J. Brasser te Souburg met 13 stuks. De pollepel was voor B. Arendse te Gapin ge en de prijzen voor de twee jongste rijders waren voor L. Lampert en C. Reynhoudt. De namen der overige 'hoIjoui {jm uajraoqqnd sieeuutAvsfuu het Duitse type, waarin Mossadeq en zijn aanhangers zich verdedigden. Toen de aanvallers binnendrongen, bleek, dat Mossadeq van de bunker een fort had gemaakt met betonnen versterkingen, macbinegeweernesten en pantserplaten. Volgens mededelingen, die Reuters correspondent ontving, is de laatste periode van Mossadeqs bewind geken merkt geweest door een hevige strijd over de vraag, of Perzië een republiek moest worden of niet. Mossadeq en en kele ministers waren daartegen, maar Fatemi en anderen waren ervoor. Ds ex-premier scheen zich jegens de Sjah verplicht gevoeld te hebben, omdat deze zijn leven had gered onder ds dictatuur van Reza Sjah Pahlevi, zijd vader. POLITIEKE GEVANGENEN VRIJ. Alle politieke gevangenen zijn op bevel van generaal Zahedi vrijgelaten en door de bevolking met gejuich be groet. Generaal Sjabakhti is benoemd tot gouverneur-generaal van Azer- beidsjan. De directeur van de Staats bank, Nassiri is ontvlucht. De Perzische ambassadeur in de V.S. heeft zijn ontslag aangeboden. Hij zal Mossadeq trouw blijven, zo verklaarde hij. De leider van de Perzische delega tie bij de V.N., Entezam, zal benoemd worden tot minister van Buitenlandse Zaken. Alle door Mossadeq ontslagen officieren zijn uitgenodigd weer in dienst te treden. DE SJAH. De K.L.M. Constellation „Tilburg" zou vannacht om tien voor half drie in Rome arriveren. Ongeveer 30 journa listen zullen de Sjah op zijn vlucht van Rome naar Bagdad vergezellen. De Sjah stelde pogingen in het werk hen van Bagdad naar Teheran vooruit te laten reizen, opdat zij getuige kun nen zijn van zijn aankomst in de Per zische hoofdstad. Koningin Soraja was zo vermoeid, dat zij de gehele dag heeft gerust. Ook de Sjah was van avond uitgeput van vermoeidheid. FELLE BRAND IN DOETÏNCHEM. DOETINCHEM, 20 Aug. Een felle brand, ontstaan in een transformator huisje aan de achterzijde van de N.V. Papierfabriek „Doetinchem", heeft vanmiddag een grote houten loods, die geheel gevuld was met cellulose en oud papier, alsmede een stenen ge bouwtje, waarin enkele machines, in de as gelegd. DE BILT ZEGT: Tijdelijk buiig. Veel bewolking en op de meeste plaatsen enkele buien, hier en daar met onweer. Matige tot vrij krachtige, maar aan de kust tijdelijk krachtige Zuidwestelijke wind. Iets lagere tem peraturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1