INTERNATIONALE HULP VOOR ZWAAR GETROFFEN GRIEKEN Is de staking in Frankrijk aan het verlopen? Ver* Naties gemengd in de Marokkaanse kwestie 1 SNIPPER A I Vi NIEUWS' MOET CHURCHILL OP HET MATJE KOMEN? Zuiveringen in Oost-Duitsland PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Honderden doden duizenden gewonden Dijken bij Kruiningen 1 October veilig Toestand na aardschokken op de Ionische eilanden nog niet te overzien Ook Rusland en India als deelnemers? Restauratie Maria Magdalenakerk te Goes VAM I - IJS Uitgave: Stichting „Zeeuwscih Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstr. 35. Tel. administratie 2009, TeL redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitatie: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2555 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per mjn, Rubriek Kabouters 10 et. per woord ZATERDAG 15 AUG. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr VV. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maani Maandag: Zon op 5.26 u., onder 20.01 u. Maan op 14.19 u., onder 22.05 u. Hoogwater Maandag 17 Aug.: Vlissingen: 6.17 u. 1.62 m., 18.34 u. 1.47 m. Terneuzen: 6.43 u. 1.82 m., 19.00 u. 1.68 m. Wemeldinge: 7.51 u. 1.55 m., 20.04 u. 1.39 m. Zierikzee: 7.32 u. 1.35 m., 19.45 u. 1.20 m. WESTERLING KOMT NAAR GOES GOES, 14 Augustus Naar alle waarschijnlijkheid zal de bekende ka pitein Westerling Dinsdag 1 Septem ber naar Goes komen om een rede te houden in de zalen van Krijger. De ex- K.N.I.L.-kapitein zal een rede uitspre ken op uitnodiging van de Stichting „S.O.S.". Terugkeer op eigen verantwoorde lijkheid spoedig mogelijk KRUININGEN, 14 Augustus Naar wij officieel vernemen zal de Commissaris der Koningin in Zeeland, toestemming geven tot reëvacuatie van de gemeente Kruiningen, zodra een af doende alarmeringsinstallatie zal zijn aangebracht. Deze inrichting waaraan hard gewerkt wordt, zal, zoals bekend, op de toren worden aangebracht. De terugkeer zal voorlopig echter slechts kunnen geschieden op eigen verant woordelijkheid der bewoners, daar ir Heyblom van de Rijkswaterstaat heeft verklaard dat pas op 1 October de dijken voldoende veilig zijn. Overigens zal nog slechts een gering percentage der inwoners in staat zjjn terug te keren, daar de meeste wo ningen nog niet voldoende hersteld zijn, om deze te kunnen bewonen. ARBEIDERS WORDEN ZELF DE DUPE Engelse toeristen reizen via Nederland PARIJS, 14 Augustus Er bestaat een kleine kans, dat de stakingen in Frankrijk gaan verlopen. Daarvoor zijn drie symptomen aan te wijzen. Aller eerst is er het feit, dat op nieuwe stakingsoproepen, die vandaag waren ge daan, door een deel der arbeiders niet is gereageerd. Verder hebben een aantal stakers zich weer naar hun werk begeven en al is de terugkeer niet algemeen, het begin is er. Tenslotte is er de belangrijkste factor: De Fransman gaat aan de lijve ondervinden, dat met stakingen, hijzelf in grote mate gedupeerd wordt. Wanneer de post blijft staken kan hij geen geld van het P.T.T.-kantoor halen, wanneer de banken gesloten bUjven, kan hij-geen geld van zijn spaar bankboekje opnemen. En „Marianne" moet tenslotte toch zorgen, dat het eten op tafel komt en zonder geld kan men zelfs in Frankrijk niets kopen terwijl de stroomvoorziening vele ma len werd stopgezet. Over de toestand van hedenavond werd door Reuter het volgende over zicht verstrekt. Bij de spoorwegen was enig spoorwegverkeer, doch vertrek en aankomsttij di i konden niet worden gegarandeerd. In de mijnen werd voor de derde achtereenvolgende dag gestaakt en waar men nog werkte moest het werk worden neergelegd wegens gebrek aan vervoersmogelijkheden. Volgens het ministerie van Posterijen zijn vandaag 220.000 employé's, dat is de helft van het P.T.T.-personeel, weer aan het werk gegaan. De Parijse metro rijdt gedeeltelijk weer. De druk op het gas blijft nog tot een minimum beperkt, ATHENE, 14 Augustus Zoals op 1 Februari, toen de watersnood ons land trof, zo is een golf van ontroering en medeleven door de wereld gegaan by het vernemen van de ernstige gevolgen, die de talryke aardschokken heb ben veroorzaakt op de Ionische eilanden voor de Griekse kust. Een golf van ontroering niet alleen, ook van medeleven en hulp. Van alle zqden, ook uit ons land, is hulp voor de zwaar getroffen eilandbewoners onderweg. Vanavond was, volgens de nauwkeurigst mogeiyke schatting, het slacht- offeraantal als volgt: honderden doden, tweeduizend gewonden en drie duizend daklozen. Laatstgenoemden werden by honderden weggevoerd. Steden en dorpen zyn met de grond geüjk gemaakt en op de zwaar getroffen eilanden bevindt de bevolking zich in paniekstemming. Men vreesde zelfs, dat door nieuwe schokken de eilanden in zee zouden verzinken. Met schepen van allerlei nationaliteit voertmen thans de gewonden af en zai men daarna de bevolking evacueren. De ha\ .stad Argostoli van het eiland Caphalonia is geheel ver woest. Van hier werden al 250 gewon den afgevoerd, terwijl er nog 70 op transport wachten. Op de kade staan duizenden inwoners het verdere ver loop der reddingswerkzaamheden af te wachten. De schade op de eilanden schijnt aan de kust groter te zijn dan in het binnenland. SCHEPEN HELPEN. Elk uur komen schepen met gewon den in de Peloponnesische haven Pat ras aan. De Griekse regering verleent op snelle en doelmatige wyze hulp, daar alle vliegtuigen van de Griekse luchtmacht zijn ingeschakeld. In een stad staan nog slechts een kerk, een school en één huis overeind. Gemeld werd, dat alleen reeds in Argostoli en Lixouri op het eiland Caphalonia 400 doden zyn geteld, terwijl men weet, dat onder de puinhopen nog vele on- geborgen slachtoffers liggen. Velen van hon zyn levend verbrand toen na de aardschokken overal brand uitbrak. Reddingsploegen van Grieken en bui tenlanders werken onafgebroken te midden van smeulende puinhopen, waarby zij de kans lopen ook bedol ven te worden. Tot heden namen 63 Britse en Ame rikaanse oorlogsschepen aan de red dingsacties deel. Schepen met medica menten en voedingsmiddelen aan boord liggen gereed of zijn nog onder weg. Grote Amerikaanse verkeers vliegtuigen en helicoptères, die ook hier onschatbare diensten bewijzen zijn in Griekenland aangekomen. Vlieguekschepen van de Amerikaanse vloot iungeren als basis. Er is een commissie van vlootofficieren samen gesteld, die de actie leidt. Alle oefe ningen van de Amerikaanse strijd krachten in Europa zijn afgelast, opdat alle aandacht aan het hulpverlenings- werk kan worden besteed. Ook Israël zond oorlogsschepen en geneesheren, die uitstekende diensten bewijzen. OOK NEDERLAND. Ook ons land heeft hulp geboden. Heden, Zaterdagmorgen, vertrekt een door de minister van Oorlog beschik- De politieke conferentie over Korea WASHINGTON, 14 Augustus Van Amerikaanse zijde is de mogelijkheid gesteld, dat de over het lot van Korea te houden politieke conferentie gehou den wordt in de gedemilitariseerde zóne van Korea. Verder zouden bij de deze week gehouden beraadslagingen tussen de vertegenwoordigers van de zestien landen met troepen in Korea als plaatsen van samenkomst zyn ge noemd Randoeng in Indonesië en Ma- cao. Voorts wordt vernomen, dat Enge land en enige andere Westelijke lan den bereid zijn de algemene vergade- ,ing der Ver. Naties voor te stellen India en de Sowjet-Unie te laten deel nemen aan de conferentie, zelfs al zou Amerika hiertegen gekant zijn. baar gestelde Dakota naar Athene met medicamenten en dekens, die door het Ned. Roode Kruis beschikbaar zyn ge steld. Het Roode Kruis zond voor 5.000 aan medicamenten en zorgde voor 3.000 dekens. Doch het Roode Kruis wil meer doen en vraagt daartoe de medewer king van het gehele volk. Giften kunnen worden gestort op giro 777 van het Roode Kruis met vermel ding: „Hulpverlening aan Grieken land". Tot de eersten, die een groot bedrag beschikbaar stelden behoor den Koningin Juliana en Prins Bern- hard. Beiden zonden telegrammen van deelneming aan de Griekse ko ninklijke familie. Zo stromen weer uit alle hoeken van de wereld de bewijzen van deelneming binnen en worden in vele landen in zamelingen gehouden om de duizenden getroffenen te helpen. Uit een drietal landen komen be richten binnen over heersende onrust. Op Ceylon zijn de afgelopen dagen 22 personen om het leven gekomen bij ongeregeldheden. Er moesten 175 per sonen in het ziekenhuis worden be handeld, terwijl bovendien 40 politie mannen verwondingen opliepen. In Tunesië kwam Vrijdag efen afdeling van het leger in gevecht met een groep van zeven Tunesiërs. Daarbij werden zeven personen vijf Tunesiërs en twee soldaten gedood. In Kasjmir blijft het ook onrustig. Er hebben zich nieuwe bloedige incidenten voorge daan, waarbij doden en gewonden zijn gevallen. Ruim 150.000 Japanse ar beiders van de Amerikaanse strijd krachten in Japan hebben na een sta king van 48 uur het werk hervat. Neues Deutschland" het orgaan van de communistische partij in Oost- Duitsland heeft met grote stelligheid ontkend, dat er een geldzuivering op komst zou zijn. De Oostduitse munt, zou, volgens het blad, op een solide en gezonde basis rusten. De Britse ge neraal Robertson, leider van de Britse delegatie bij de besprekingen met Egypte heeft er blijkbaar genoeg van. Hij zal binnenkort de dienst verlaten. Er is goed nieuws voor de tomaten kwekers. De Engelse regering heeft besloten het invoercontingent voor Augustus met 1.000 ton te verhogen. Een Spaanse grotonderzoeker is in een afgrond 'bij Pierre St Martin ge vallen en 15 meter naar beneden ge stort. Een reddingsploeg doet pogin gen bij de gewonde te komen. —Prins Bernhard krijgt een cadeautje uit Spanje. Niet van Sinterklaas maar van industriëlen, die vuurwapenen voor de uitvoer maken. Zij zuilen de Prins een met goud en diamanten belegd pistool schenken. Opa Klijzing, de bijna 80- jarige wereldrecordhouder pijproken, legt zijn pijpje er bij neer. Hij heeft verklaard het wedstrijdroken vaarwel te zeggen, hetgeen niet wil zeggen, dat hij voor zijn plezier geen pijpje meer zal opsteken. Deze rauiograiiscu overgebrachte foto toont, hoe kleine boten over levenden uit de havenstad Argos toli op Caphalonia, een oord van verschrikking, wegvoeren. De zwaar getroffen plaats is inmiddels geheel door de zee verzwolgen. Het onflict bij de Geref. Gem. 's-GRAVENHAGE, 14 Augustus Aangezien op verscheidene plaatsen leden van de Gereformeerde Gemeen ten zich niet konden verenigingen met de beslissingen van de Generale Sy node inzake de moeilijkheden bij de Theologische Hogeschool van deze ge meenten in Rotterdam, is in dit kerk verband onlangs een conflict ontstaan. Naar thans blijkt zijn in 37 van de 147 plaatselijke gemeenten moeilijkhe den gerezen. Negen gemeenten, te we ten Aalsmeer, Alblasserdam, Bruinis- se, Ederveen, Groot Ammers, Hedel, Nieuwaal, Nieuwerkerk en Veenen- daal hebben zich vrijwel in hun geheel van het verband losgemaakt, terwijl zich in elf gemeenten een scheuring van betekenis heeft voorgedaan, waar bij vooral de classes Barneveld en Rotterdam zijn betrokken. In de clas ses Goes, Kampen, Middelburg en Utrecht zijn echter geen gemeenten uitgetreden of gescheurd. Voor de scheuring telde het verband van Gereformeerde gemeenten onge veer 68.000 leden. RUST IN DE STRATEN VAN RABAT Aziatisch-Afrikaanse groep is bang, dat de Fransen de sultan zullen afzetten RABAT, 14 Augustus Terwyi voortdurend pogingen worden aangewend een verzoening in Marokko tot stand te brengen, heeft een delegatie van de Aziatisch-Afrikaanse groep in de V.N. de voorzitter van de algemene ver gadering der volkerenorganisatie gevraagd de Franse regering op de hoogte te brengen van de ongerustheid der regeringen van de Aziatisch-Afrikaanse groep over de toestand in Marokko. Ook aan secretaris-generaal Hammars- kjoeld is een dergelijk verzoek gedaan. De groep zou van mening zijn, dat de Franse regering van plan zijn de sultan van Marokko af te zetten. Uit Marrakesj is vernomen, dat de pasja's en kaids, die de pasja van Mar rakesj steunen, Mohammed Ben Arafa hebben uitgeroepen tot sultan van Ma rokko. Op aandringen van de Franse autoriteiten zouden zij echter hebben besloten deze verkiezing nog niet be kend te maken. Zij zouden dan op hun besluit terugkomen, indien de huidige sultan binnen 24 uur zijn houding wij zigt. TOESTAND RUSTIG. Inmiddels is het in Marokko vrij rustig. Wel begaven zich vandaag 2.000 Marokkanen naar het paleis van de sultan om hem hun aanhankelijkheid te betuigen, doch ze kregen de heer ser niet te zien. De 22-jarige soldaat C. de R., Car- tesiusstraat te 's-Gravenhage, is op de Troelstrakade van een vrachtauto ge vallen en overleden. Politieke storm in Engeland De verklaring der zestien landen LONDEN, 14 Aug. Sir Winston Churchill, die Woensdag na zes weken rust 'n kort bezoek aan Downingstreet heeft gebrachtschijnt 'n politieke storm te wachten te staan naar aanleiding van de medeondertekening door Engeland van de verklaring der zestien landen met troepen in Korea te Washington op 27 Juli j.l. In deze verklaring werd de waarschuwing geuit, dat de strijd tot communistisch-Chinees grondgebied zou kunnen worden uitgebreid indien van communistische zijde de wapen stilstand verbroken zou worden. Er is sprake van, dat Churchill ver zocht zal worden het Britse Parlement van reces terug te roepen om de toe stand te bespreken. De „Times" publiceerde dezer dagen een hoofdartikel, waarin veel van de verklaring juist en prijzenswaardig werd genoemd, doch critiek werd geuit op de zinsnede betreffende de moge lijkheid van uitbreiding van het strijd- WESTELIJKEN KOMEN RUSLAND TEGEMOET PARIJS, 14 Augustus Uit goede bron wordt vernomen, dat de drie Westeiyke geallieerden in hun ant woord op de Sowjet-Russische nota van 30 Juli de eis van de Sowjet-Unie, dat het zgn. Verkorte Verdrag voor Oostenryk geen deel zal uitmaken van de besprekingen, zullen inwilligen. Voorts zouden zy voorstellen, dat de plaatsvervangers van de vier minis ters van buitenlandse zaken 24 Augus tus a.s. te Londen byeen zullen komen. Micro-korfbal in Middelburg MIDDELBURG, 14 Augustus He den, Zaterdagmiddag, zal op de Markt te Middelburg door de korfbalvereni ging „Swift" een demonstratie van micro-korfbal worden gegeven. Om half vijf spelen de junioren een wed strijd, terwijl daarna de senioren een demonstratie geven. Micro-korfbal wordt gespeeld in twee vakken met vier dames en vier heren in iedere ploeg. toneel tot buiten de Koreaanse gren zen. Men acht het waarschijnlijk, dat Churchill juist hierover in Downing street met Lord Salisbury, de waar nemende minister van Buitenlandse Zaken, heeft gesproken. Het Foreign Office verklaarde, zo als gemeld, na de ondertekening van de verklaring, dat Groot-Brittannië hierdoor niet automatisch verplicht werd tot uitbreiding van de strijd in geval van schending der wapenstil stand door de communisten. Van Marokkaanse zijde is nog ver klaard, dat de Fransen de pasja van Marrakesj zouden trachten te bewe gen tot een compromis. Op deze wijze zou sultan Sidi Mohammed zijn troon kunnen behouden. Frankrijk zou bo vendien niet voornemens zijn een an dere sultan op de troon te zetten. de „Kasporgo" tc Goes ontving Oostenrijkse keurturnploeg GOES, 14 Augustus Vanavond zijn tijdens de ontvangst door de R.K, Gymnastiekvereniging „Kasporgo" hotel „Terminus" te Goes van de Olympische Damesgymnastiekploeg uit Oostenrijk over en weer heildronken uitgebracht op de president van de Oostenrijkse Republiek en op H.M. Koningin Juliana. Even tevoren waren de Oostenrijkse turnsters door een haag van meisjes gevormd door de meisjesafdeling van „Kasporgo" het hotel binnengetreden en had de voor zitter van „Kasporgo", de heer C. W, Ver vest, de buitenlandse gasten har telijk begroet. De heer Ver vest noem de het in zijn rede, die hij in het Duits hield, een grote eer de turnsters uit Oostenrijk te begroeten, het land dat zo spontaan tijdens de watersnood hulp had geboden. De leider van de damesploeg, Hans Gschiban uit Wenen, zei op zijn beurt dat er van dank nau welijks sprake kon zijn. Na de eerste en tweede wereldoorlog had Neder land zich zo hulpvaardig over Oosten rijkse kinderen ontfermd, dat hij dank baar was dat hij iets van deze ere schuld had kunnen aflossen door naar Nederland te komen. Na deze plechtige en beleefde woor den was men nog geruime tijd gezel lig bijeen. TE DADER IN MOORDZAAK WOERDEN BEKEND WOERDEN, 14» Augustus Het is de recherche gelukt de moord op de Woerdense politieman van Eek op te helderen. Vandaag heeft de reeds ge ruime tijd onder verdenking staande C. J. B. te Bodegraven bekend, de moord te hebben gepleegd. B. was reeds enige tijd in hechtenis. De man was voor de politie geen onbekende en pleegde in zijn jeugd reeds talrijke diefstallen. Samen met zijn broer Jan, die ook in arrest zit, had hij er tot de moord in November 1952 gebeurde, weer een serie op zijn naam gebracht. CULTUUR TECHNISCHE DIENST WORDT UITGEBREID Administratie herverkevelingen te Goes? MIDDELBURG, 14 Augustus Naar wij vernemen zal tengevolge van het vele werk, dat de herverkavelin gen in Zeeland zullen medebrengen het personeel van de Cultuur Tech nische Dienst te Goes worden uitge breid. Bovendien wordt overwogen het administratieve gedeelte van deze herverkavelingen eveneens in Goes onder te brengen. Over de nodige kan toorruimte worden nog besprekingen gevoerd. Het is niet uitgesloten, dat enkele mensen van het Bureau Ruil verkaveling te Middelburg, gezien hun op Walcheren opgedane ervaringen, daarheen zullen gaan. GOES, 14 Augustus. Door de Kerkvoogdy der Ned. Herv. Kerk Is aan het ministerie van Onderwas, Kunsten en Wetenschappen subsidie gevraagd In de kosten van de restau ratie van een tweetal bogen tussen de z.g. wandel- en preekkerk. De kos- sten zyn begroot op f12.450. Het Ministerie verleent een subsi die van 50 met de bekende voor waarde dat ook door de Provincie en de Gemeente een subsidie wordt ver leend. De Provincie heeft inmiddels een subsidie verleend van 10 Het voorstel van B. en W. aan de Raad van Goes is nu om eveneens een sub sidie te verlenen van 10 Er wordt aan herinnerd, dat de gemeente reeds eerder een subsidie verleende voor restauratie in de Grote Kerk. Ingezonden Mededeling (Adv 3i/ /iZttcs £<t DE BILT ZEGT: Vrij zonnig DE BILT, 14 Augustus In het al gemeen vrij zonnig weer, maar later op de dag in het Zuiden van het land kans op onweer. Zwakke tot matige wind voornamelijk tussen Noord en Oost. Warm weer, maar in de Noor delijke kuststrook gematigde tempera turen. OOK DE DOUANE. Bij de openbare diensten duurt de staking nog altyd voort. Ook de dou aniers hebben het byitje erbij neerge legd en de slagbomen maar opengezet. Vele Fransen aan de Belgisch-Franse grens lachen in hun vuistje en gaan in België inkopen doen, zonder dat ze invoerrechten moeten betalen. In de particuliere bedrijven schijnt weinig gestaakt te worden. Wel sta ken nu weer vele metaalarbeiders. Tenslotte wordt nog gemeld, dat men kampt met gebrek aan benzine. Vol gens de regering behoeft men zich geen zorgen te maken over de voedsel voorraden. De voorzitter van de Nationale Ver gadering heeft tot op heden 201 ver zoeken van parlementsleden gehad om de Vergadering bijeen te roepen. Er zijn 209 handtekeningen nodig. HET TOERISME. K.L.M. en Mij „Zeeland" maken goede zaken. De K.L.M. vliegt met da grootste toestellen naar Frankrijk om het passagiersaanbod te kunnen ver werken. De Mij „Zeeland" kan nau welijks de stroom Engelsen verwer ken, die nu via Hoek van Holland rei zen om hun vacantiebestemming elders in Europa te bereiken. Zelfs zullen ex tra treinen voor dit vervoer moeten worden ingelegd. Volgens het minis terie van Buitenlandse Zaken is het aantal Nederlandse toeristen, dat door de stakingen in moeilijkheden is ge raakt, gering. Hooggeplaatste functionarissen ontslagen BERLIJN, 14 Augustus Anton Ackermann, waarnemend Oostduits minister van Buitenlandse Zaken, iB ontheven van zijn functie als directeur van het Marx-Engels-Lenin-Stalin-in- stituut, het centrale opleidingsinstituut van de Oostduitse Communistische Partij. De leiding van het instituut is voorlopig toevertrouwd aan de onder directeur Ludwig Einicke. Westberlijnse waarnemers merken in dit verband op, dat in de bekendma king van Ackermanns ontslag niet werd gesproken over zijn positie als waarnemend minister van Buitenland se Zaken en zijn lidmaatschap van het partijbestuur. Verleden maand werd Ackermanns ontheven van zijn post in het Oost duitse politbureau wegens zijn weife lende houding ten aanzien van de aan de partij vijandige groep van Wilhelm Zaisser, voormalig chef van de staats veiligheidsdienst, en Rudolf Hernn- stadt, voormalig hoofdredacteur van het partijblad „Neues Deutschland". Volgens het Westberlijnse, anticom munistische voorlichtingsbureau .West' is in Oostduitse bladen gemeld, dat Herbert Paulsen is ontslagen als dis trictshoofd van de politie te Maagden burg, Alex Stark als vice-voorzitter van het Oostduitse vakverbond en Jo hannes Cherk als tweede districtssec retaris te Halle. Nog meer Oostduitse functionarissen zijn ontslagen. Plannen van Goese Middenstanders voor een actie GOES, 14 Augustus De Goese Middenstandsvereniging „Handelsbe langen", die thans 151 leden telt heeft gisteravond gesproken over een ver koopactie gedurende de komende maanden. Het bestuur verdedigde een voorstel van de contactcommissie tus sen de plaatselijke middenstands ver enigingen om gedurende 13 weken een. zegelactie te houden. De deelnemers zouden 1 procent van hun omzet in die tijd, behoudens enkele uitzonderingen, voor de bekostiging van deze actie moeten bijdragen. Een zegel zou aan de consument moeten worden ver strekt bij aankoop van één gul den. De koper, die 250 zegels (dat betekent een aankoop van 250) zou kunnen overleggen zou kunnen meedingen in een wedstrijd, of mee kunnen doen aan een bolerospel of op andere wijze een prijs kunnen be machtigen. De meeste aanwezige leden voelden echter niet zoveel voor de ze geltjesactie. Het bestuur werd enkele suggesties aan de hand gedaan om voor te leggen aan de contactcommis sie. Zo dacht de één een helicoptère beschikbaar te stellen en een ander opperde het denkbeeld van een prijs vraag met een huis of iets dergelijks als hoofdprijs. De contactcommissie zal er over beraadslagen. Verder werd nog besloten niet mee te werken aan de show, die verbonden zal zijn aan de mogelijk te houden Huishoudbeurs van 18 tot 26 September in de zalen van Krjjger.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1