HONGERIGE TOERISTEN WACHTEN IN STILSTAANDE TREINEN KONINGIN JULIANA BEZOCHT DE ZEEUWSE RAMPGEBIEDEN „De geloofsmoed van de bevolking heeft mij getroffen' Bruinisse krijgt water door plastic zinker Gestrande caisson prijsgegeven PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Huilen, foete ren, lachen Stakingen in Frankrijk duren voort Premier Laniel houdt vanmiddag een radiorede Prins opent barakken kamp Hansweert Naar het rijwielpad verdwenen Enthousiaste en spontane ontvangst Commissaris der Koningin bezoekt Wed. Koppenol DE BILT ZEGTt Weersverwachting gel dig tot vanavond: Warm tot zeer warm DE BILT, 11 Aug. Zonnig en warm tot zeer warm weer. Zwak ke tot matige wind, voornamelijk tussen Oost en Zuid. ZEEUWSCH DAGBLAD Be JAARGANG, No. 2552 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 12 AUG. 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang vaa Zon en Maan: Donderdag: Zon op 5.20 u., onder 20.09 u. Maan op 9.34 u., onder 20.52 u. Hoogwater Donderdag 13 Ang.t Vlissngen: 4.03 u. 2.08 m., 16.13 u. 1.96 m. Terneuzen:i 4.30 u. 2.23 m., 16.43 u. 2.11 m. Wemeldinge: 5.48 u. 1.83 m„ 18.02 u. 1.63 m. Zierikzee: 5.36 u. 1.57 m., 17.43 u. 1.38 m. DE fietser huilt, de bromfietser foe tert, de automobilist lacht. En dat allemaal vanwege de oplossing van hot bromfietsen probleem, die geen op lossing is. Alleen een overwinning voor de automobilist.... Het was natuurlijk een beetje te dwaas, dat tot 1 Augustus de bromfietser „vogelvrij was. Hij (of zij) kon op de rijweg en op het fietspad „brommen". Dat was wel gemakke lijk, maar in een land, waar voor alles en nog wat voorschriften wor den gemaakt, kon een regeling van het brom fietsprobleem niet uit blijven. De automobilisten zul len ons kwalijk nemen, als wij zeggen niet goed te kunnen inzien, waarom de bromfiet sers van hun territoir geën gebruik meer mogen maken. Brach ten zij de verkeers veiligheid nu heus zo ernstig in gevaar of. belemmerden zij de autobestuurders alleen maar in het zo hoog mogelijk opvoeren van de snelheid? Wij heb ben zelf aan de uiterste rechterzijde van de rij weg op verkeerswegen „ge bromd", maar nooit iets gemerkt van het le vensgevaar, waarin wfj ver-keerden. Misschien zijn wij dat ons nooit bewust geweest en mo gen wij van geluk spre ken het er zo goed te hebben afgebracht. En wij vonden altijd, dat een bromfietser voor zijn geld toch ook wel wat meer mag hebben dan een doodgewone fietser op het fiets pad! Dat die risico's voor de verkeersveiligheid op de rijweg toch maar erg betrekkelijk zijn, kan ieder concluderen uit de bepalingen, die minister Algera heeft gemaakt voor wegen, waarvan de fietspaden niet voldoende capaci teit hebben. Dan mag de rijweg n.l. ook voor de bromfiets worden opengesteld. En nu kan men toch moeilijk aan nemen, dat juist dit wegen zijn, waar wei nig auto's rijden. HET ideaal zou zijn, dat er speciale paden voor bromfietsen ko men. Maar dat zou veel te duur worden. Dus: dan maar op het fiets pad! Arme fietser! Hij is boos als er weer zo'n bromvlieg wil passeren. En terecht. De fietspa den zijn niet op dit soort snelverkeer ge maakt. Neem maar, om in de buurt te blijven, het fietspad tussen Goes en Middelburg. Op een jgewone fiets krijg je van de putten en de grote gaten tussen de tegels al maagkramp. Op een bromfiets kom je geradbraakt aan. Pas seren is op vele plaat sen door het overgroei ende gras niet eens mo gelijk. En wie de tocht in het donker tot het bittere einde volbrengt, heeft recht op een mé daille voor dappere prestaties. NU heeft de A.N.W, B. een oplossing aan de hand gedaan, waar wel wat inzit. Terecht maakt hij een 'verschil tussen langza me en snelle bromfiet sen. „Laat de langzame brommers op het fiets pad, maar geef voor de snelle de rijweg vrij", zo is zijn standpunt. Daaraan kleeft alleen dit grote bezwaar, dat de snelle bromfietser heel wat kosten moet maken voor zijn exa men en zijn kenteken bewijs en.de auto mobilist hem toch als een hinderlijk obstakel op de rijweg zal blijven beschouwen. Maar aan de andere kant zou er al veel gewonnen zijn, als de snelle bromfiet sen van het fietspad zouden verdwijnen. Af wachten maar, of er wat van zal komen. T. PARIJS, 12 Augustus De Franse minister-president, Joseph Laniel, zal hedenmiddag een radiorede tot het Franse volk houden. De regering heeft inmiddels alle maatregelen genomen ter verzekering van het functionneren van onontbeerlijke openbare diensten. Dinsdagmiddag heeft het Franse kabinet vergaderd. Een regeringscommissie zal de samenwerking van verschillende ministeries bij het uitvoeren der maatregelen verzekeren. De toestand in Frankrijk is thans als volgt: Spoorwegen: Maandag te mid dernacht is het plaatselijke en inter nationale spoorwegverkeer op vele plaatsen tot stilstand gekomen. In de loop van Dinsdag is dit verkeer, naar mate de uitgevaardigde stakingsorders bekend en opgevolgd werden, vrijwel stilgelegd. Duizenden vacantiegangers, waarvan er velen op de terugreis waren uit Spanje, Italië en Zwitserland, zijn ge strand. Verpleegsters zorgden er voor, dat zuigelingen melk kregen. Uit - de dichtstby gelegen steden worden met spoed levensmiddelen naar de plaat sen, waar de wanhopige toeristen zijn blijven steken, gezonden. De Parijse stations waren verlaten. Vele reizigers overnachtten in de stil staande wagons. Naar bepaalde centra in de provin cies zjjn speciale busdiensten en vlieg tuigverbindingen ingesteld. P o s t er ij e n: Het ministerie voor de posterijen heeft medegedeeld, dat er, na zes dagen werkstaking, een al gemene verbetering in de toestand is ingetreden. Het verklaart dat velen ge hoor hebben gegeven aan de lastge ving, om het werk te hervatten. Aardbeving op Grieks eiland Vele slachtoffers ATHENE, 11 Augustus De politie van het Griekse eiland Cephalonia heeft medegedeeld, dat Dinsdag ten gevolge van een aardbeving 100 per sonen om het leven gekomen en on geveer 250 gewond zijn. Volgens be richten, die het Griekse ministerie van binnenlandse zaken van het eiland heeft ontvangen, is de aangerichte schade „niet te berekenen". Twee dorpen werden volkomen verwoest. Door een tweede aardschok, die zich later op de dag voordeed, stortten ver scheidene huizen in. De kapitein van een Grieks schip heeft geseind, dat het stadje Sa- mi op Cephalonia voor de helft ver woest is en hulp nodig heeft. De inwoners van Ithaka en Zante verkeren in een paniekstemming en le ven in tenten. Het aantal daklozen zou ongeveer 3.000 bedragen. Noordkoreaanse vice-premier pleegde zelfmoord TOKIO, 11 Augustus In een uit zending van de Noordkoreaanse radio Pjongjang, die Dinsdag in Tokio is op gevangen, wordt medegedeeld, dat de Noordkoreaanse vice-premier Hoe Kai onlangs zelfmoord heeft gepleegd. De juiste datum is niet genoemd. De re denen van de zelfmoord waren niet bekend. Hoe Kai, die een graad gehaald heeft aan de universiteit van Moskou, keerde in 1945 uit de Sowjet-Unie in Noord- Korea terug en werd vorig jaar tot vice-premier benoemd. In welingelich te kingen te Tokio meent men, dat verband gelegd moet worden tussen de zelfmoord en de jongste zuivering in Noord-Korea, waardoor twaalf politie ke leiders werden getroffen. De naam Hoe Kai werd evenwel niet genoemd. Doch er worden, uitgezonderd in dringende gevallen, geen telefoonge sprekken over lange afstand en geen telegrammen aangenomen. In enkele der belangrijkste provin ciesteden worden de bussen door mili tairen gelicht, terwijl leden van de po litie, het leger en de republikeinse gar de enkele postbestellingen hebben uit gevoerd. In Parijs wordt echter nog geen post rondgebracht. Luchtverbindingen: Het per soneel van de gronddienst der Franse vliegvelden is, met ingang midder nacht, voor 24 uur in staking gegaan. Koopvaardij: Communistisch gezinde matrozen zijn Dinsdag in Mar seille voor 24 uur in staking gegaan, waardoor een aantal schepen niet kon uitvaren. Mijnwerkers: De communist! sche vakbondleiders hebben een be roep op hun volgelingen gedaan om het werk neer te leggen en samen te werken met hun katholieke en socia listische collea's, die Vrijdag en Zater dag j.l. in staking zijn gegaan. Het Christelijk vakverbond heeft besloten, niet aan de door de C.G.T. uitgeroepen algemene spoorwegstaking deel te nemen. Volgens een woord voerder van dit vakverbond werken bij de spoorwegen 212.000 leden van de C.G.T., 72.000 leden van het Chris telijk Vakverbond, 32.000 leden van de „Force Ouvriere", 40.000 leden van on- afhankelijae vakbonden en 13,000 tech nici, die een eigen organisatie hebben. Sowjet-Unie vraagt schadevergoe ding voor omlaag geschoten vliegtuig WASHINGTON, 11 Augustus —Het Sowjetrussische ministerie van buiten landse zaken heeft de Amerikaanse ambassadeur te Moskou, Charles Boh- len, een nota doen toekomen, waarin schadevergoeding wordt geëist voor het omlaag schieten van een Russisch transportvliegtuig op de laatste dag voor het van kracht worden van de wapenstilstand in Korea. Het bedrag der gevraagde schadevergoeding is 1.861.450 dollar. ZES SOLDATEN GEWOND TIJDENS OEFENING 's-GRAVENHAGE, 11 Augustus Vanochtend zijn tijdens een oefening van onderdelen der vierde divisie in het artillerie-schietkamp bij Olden- broek zes personen gewond doordat een projectiel, afgevuurd uit een stuk veldgeschut van 25 ton, binnen de vei- ligheidsgrens viel. Twee van hen zijn ernstig gewond opgenomen in het militair hospitaal te Zwolle, maar ver keven buiten direct levensgevaar. Vier anderen werden licht gewond. Het ongeval gebeurde tijdens de oefening van een compagnie in de aan val, gesteund door zware mitrailleurs, mortieren, artillerie en vliegtuigen waarbjj gebruik werd gemaakt van scherpe munitie. ROME, 11 Augustus Een officiële woordvoerder heeft Dinsdagavond te Rome medegedeeld dat Alcide de Gas- peri, in de afgelopen acht jaar Ita liaans minister-president, als minister van buitenlandse zaken deel zal uit maken van de nieuwe Italiaanse rege ring. MIDDELBURG, 12 Augustus Zo als reeds gemeld zal Prins Bernhard Zaterdag a.s. aan de Zanddijk bij Hansweert het barakkenkamp openen, dat geschonken is door het Zwitserse Rode Kruis. De Prins hoopt om kwart over elf op Woensdrecht per vliegtuig te arriveren. Hij gaat dan per auto naar Hansweert waar hij om twaalf uur zal aankomen. Een begroetings woord zgl dan worden gesproken door de Zwitserse gezant, de heer D. Secré- tant. De Prins zal daarop antwoorden. Nadat de Nederlandse vlag zal zijn ge hesen, zal de harmonie van Kruinin- gen „Eendracht Maakt Macht" de volksliederen van beide landen spelen. Dan volgt een wandeling door het kamp tijdens welke de Prins een pla quette zal onthullen ten teken van de officiële overdracht. Tenslotte zal in het kamp een lunch worden aangebo den. Een jaar geëist tegen Groesbeekse kweker ARNHEM, 11 Augustus Twaalf maanden gevangenisstraf zonder af trek, waarvan vijf maanden voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar en ondertoezichtstelling van de Prot. Chr. reclasseringsvereniging, is voor de rechtbank te Arnhem geëist tegen C. P. van Z., kweker te Groesbeek. Hem was ten laste gelegd dat hij zich van 1944 tot en met 1953 in zijn functie van president-kerkvoogd der Herv. gemeente te Groesbeek een bedrag van 42.000 wederrechtelijk heeft toe geëigend en als penningmeester van de Chr. vereniging van weldadigheid „Morgenrood" een bedrag van f 18.000. Verder eigende hij zich nog bedragen toe van geringere omvang, ongeveer 1.000 (totaal) van de plaatselijke oranjevereniging en de afdeling Groes beek van de landelijke vereniging van oorlogsslachtoffers. 's-GRAVENHAGE, 11 Augustus De berijders van de volgende merken bromfietsen zullen voortaan van het rijwielpad gebruik moeten maken: Alle motoren J.L.O., de type FP-50, welke wat uitvoering en constructie betreft overeenkomen met de door de N.V. rijwielindustrie F. J. van Werven te Meppel gedeponeerde stukken. Type FP-50, welke wat uitvoering en constructie betreft overeenkomen met de door de Gazelle-rijwielfabriek te Dieren gedeponeerde stukken. Type FP-50, welke wat uitvoering en constructie betreft overeenkomen met de door de Sparta rijwiel- en mo« torenfabrieken N.V. te Apeldoorn ge deponeerde stukken en Type H-48, welke wat uitvoering en constructie betreft overeenkomen met de door de N.V. Driebergse motorrijwielenfabriek te Driebergen gedeponeerde stukken. Jongen verdronken te Westduin VLISSINGEN, 11 Augustus Van middag is te Westduin de 45-jarige Josef van Wijk uit Hoboken bij Ant werpen tijdens het zwemmen verdron ken. Van Wijk, die de zwemkunst niet goed machtig was had zich tamelijk ver in zee gewaagd. Toen hij daarbij nog ging duiken kwam hij niet meer boven. Eerst 45 minuten later slaagde men er in het lichaam op het strand te brengen, waar dokter L. Sloos uit Koudekerke slechts de dood kon con stateren. Meer consumptiegoederen in Rusland? LONDEN, 11 Aug. De partij en de regering hebben, aldus de „Prawda" van Dinsdag, besloten de voorziening van consumptiegoederen sneller te verruimen dan aanvankelijk de be doeling was. Aan het einde van het huidige vijf-jarenplan moest de pro ductie van consumptiegoederen op 160 procent van die van 1950 worden ge bracht. Dit productiepeil moet thans in kortere tijd zijn bereikt. GOES, 11 Augustus Het bezoek, dat H.M. Koningin Juliana vandaag; met een helicoptère aan de rampgebieden in Zeeland bracht, was voor de vele getroffenen onvergetelijk. In welk dorp de Koningin ook kwam, overal ging een hartelijk gejuich op en iedereen kreeg een woord van troost en bemoediging mee. Tot in de finesses heeft onze Vorstin zich over de toestand laten voorlichten. Ieder ogenblik werd zij geconfronteerd met het vele leed, dat nog in Zeeland leeft, maar elk moment was ze ook weer getuige van de wilskracht van de bevolking om het getroffen gebied weer op te bouwen. „Wat mij het meest heeft getroffen", zo zei H.M. in een gesprek, die zU na afloop van haar bezoek in het gemeentehuis te Kruiningen o.m. voerde met ds J. Koolstra, Geref. Predikant te Kruiningen, „is de geloofsmoed van de bevolking om het zware kruis te dragen; de kracht die zij putten uit het geloof om het hoofd boven water te houden". Het doel van haar bezoek was op de hoogte te komen van de waterstaats werken, die thans worden uitgevoerd, van het werk der schoonmaakploegen Suces voor Waterleiding Mij Zuid-Beveland BRUINISSE, 11 Augustus Van middag is door het Zijpe de dubbele zinker gelegd, die Bruinisse van water moet voorzien, dat afkomstig is van de West Brabantse waterleiding Maat schappij. Het ging niet zonder moeite, want er staat ter plaatse een sterke stroom. Door de ramp op 1 Februari kwam Bruinisse op een eiland te liggen en was de watervoorziening vanuit de duinen van Haamstede niet meer mo gelijk. Water voor deze gemeente werd aangevoerd per tankboot uit Rotter dam. Deze voorziening is echter der mate kostbaar dat het voordeliger is water per zinker aan te voeren zoals het ook gsheurd is op 1 Maart j.l. door de Zandkreek van Zuid-Bëveland naar Noord-Beveland. Ir Stoel Feuerstein, directeur van de Z id-Bëvelandse waterleidingmaat schappij, die wegens ziekte van de di recteur van de waterleidingmaatschap pij Schouwen en Duiveland, d« heer Scheurman, thans ook waarnemend directeur voor Schouwen Duiveland is, had de leiding bij dit werk, dat veel belangstelling had van hogere autori teiten. Aanwezig waren ir Faabius, hoofdingenieur-directeur van de Rijks waterstaat, directie benedenrivieren uit Dordrecht, is van Soest en ir Lief rink van het Rijksinstituut voor drink watervoorziening in 's-Gravenha'ge en ir Duyvis van de Draka. De zinker bestaat uit een één en een kwart duimskabel van plastic, het zgn. tileenbuis van de Draka, gearmeerd met twaalf stuks looddraden en denso- band. Deze buis weegt drie en een halve kilo per strekkende meter tegen 0.4 kilo per strekkende meter zonder ommantelingv Het Wateivvybtdt döorde leiding geperst met een druk van 70 meter maar verliest in de winter 40 meter, zodat «en druk van 3 atmosfeer overblijft. Gerekend wordt op een capaciteit van tien kubieke meter per uur. en van de werkzaamheden der maat schappelijke werksters. Met een helicoptère een Sikorsky S 55, bestuurd door Gerard Tremerij, de helieoptèrepiloot die de eerste red dingswerkzaamheden tijdens de ramp dagen in Zeeland verrichtte, landde Koningin Juliana om tien minuten voor elf op het vliegveld te Haamste de. In de tuin van het paleis Soestdijk was zij opgestegen. De Vorstin werd verwelkomd door de Commissaris der Koningin jhr mr A. F. C. de Casem- broot, het gemeentebestuur van Haam stede en vertegenwoordigers van de Rij ks waterstaat. Na met verschillende autoriteiten gesproken te hebben vertrok H.M. naar Burghsluis, vanwaar zij per boot langs het gat bij Schelphoek en de dijkval bij Flauwersinlaag naar Zie rikzee voer. Voor een verslag van de ontvangst in deze plaats verwijzen we naar pa gina 2. Na Zierikzee reed de Koningin via Dreischor, Brouwershaven, Scharen- dijke en Renesse naar Haamstede. In Brouwershaven sprak zij met de leden van een internationaal kamp van de oecumenische jeugdraad die bezig zijn kistdam rond 'de Ned. Herv. Kerk a.an te leggen. Eén van de leid^s jvahodit cjomïi^b iö"'egfivprè'aikant 'uit St Louis in de Ver. Staten en verder zijn er o.a. Amerikanen, Engelsen, Denen, Spanjaarden, Duitsers en Nederlan ders. De Koningin maakte in gezelschap van Burgemeester van Leeuwen een wandeling rond de kerk, die zeer door het water heeft te lijden. De aandacht van de Koningin werd gevestigd op het verlangen van Brouwershaven naar een dam om de gehele plaats. Rilland Bath In Dreischor heeft H.M. langdurig gesproken met Opa Kip, die, nog fris als steeds, Haar vele verhalen had te vertellen. Honderden stonden tegen drie uur op de Rijksweg te wachten op de komst van de Koninklijke helicop tère uit Haamstede. Het werd goed vijf uur het toestel landde. Koningin Juliana werd begroet dooi de Burgemeester van Rilland Bath, de heer Jobse, de heer A. Schout, lid van Ged. Staten, de heer S. J. B. van Leeuwen, inspecteur van de Dienst voor Maatschappelijke Zorg, mr J. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cul tureel Werk, de wethouders en raads leden van Rilland Bath en ander auto riteiten. Door een haag van mensen in Ril land reed men naar Bath. In de woning van de gepensioneerde Marineman Klein, dronk Koningin Juliana een glas limonade. Na een rondwandeling door het dorp reed het gezelschap via Gawege naar Waarde. Na kennismaking met de Burge meester, de heer J. C. van Burg, de wethouders en raadsleden alsmede fa milieleden van het rampslachtoffer J. Wisse wandelde de Koningin naar het huis van de heer M. Westveer, die on langs 50 jaar in dienst was van de heer A. Mol. Hierna vertoefde Koningin Ju liana enige tijd in het huis van de heer L. de Loze, waar zij in de huiskamer de thee gebruikte. De heer de Loze was juist 50 jaar in dienst van de Kolen-inkoopvereniging „Algemeen Belang". Kruiningen. Het einddoel van dé tocht was het pas drooggevallen Kruiningen, waar het gezelschap omstreeks half zeven aankwam. Behalve de loco-Burgemees ter, de heer P. H. A. Polderman, wet houder C. van Iwaarden en de raads leden werden aan de Koningin voor gesteld de maatschappelijke werksters in Kruiningen, mevrouw Romijn-Holt- land uit Scheveningen en mejuffrouw van Waes uit Westdorpe. Ondanks het late uur was ieder in Kruiningen nog aan het werk, toen Koningin Juliana een wandeling door het dorp maakte. Zij sprak met de nij vere schoonmaaksters, nam een kijkje in de gehavende woningen van de heer M. Daane en van Ome Jan Oele, de smid, en sprak met mevrouw van der Peyl, die haar huis niet had verlaten gedurende de zes rampmaanden. Voorts maakt de Koninklijke bezoek ster kennis met het echtpaar Ketterer, dat de leiding heeft bij de opbouw van het Zwitsers barakkenkamp. Een gesprek voerde H.M. ook met het bestuur van het Waterschap Krui ningen. Hierbij kwam o.m. ter sprake de kwestie van de afgespoelde gron den. Er bestaan plannen om de ont stane kreken te dichten met uit het kanaal door Zuid-Beveland te bagge ren specie. Toen in het gemeentehuis tenslotte da balans van de tocht werd opge maakt, bleek hoe goed de Koningin op de hoogte is van de zorgen en noden in de rampgebieden. De Vorstin infor meerde naar de herstelbetalingen, het herstel van de landbouwgronden en niet te vergeten de geestelijke weer baarheid van de bevolking. Ds Koolstra, Geref. predikant, ver telde over het moeilijke maar ook ze genrijke werk in het rampdorp, over de schade aan de kerkgebouwen, maar ook van de volharding de doorzetting en het geloofsvertrouwen van de be volking. Nagewuifd door de bevolking steeg de helicoptère tegen acht uur weer op van het weiland bewesten de Zanddijk. Het was toen reeds te donker om door te vliegen naar Soestdijk en der halve landde H.M. enige tijd later op de „Heliport" te Rotterdam. In de Maasstad heeft de Vorstin toen gedi neerd bij de Kon. Roei- en Zeilvereni ging „De Maas" waarna zij per auto de reis naar Soestdijk heeft voortgezet. ruimtes, die eerst waren leeggepompt om het gewicht zo gering mogelijk te maken, weer vol water stonden, dat door gaten in bodem en zijwanden was binnengestroomd. Daarop is de caisson die voor twee ton verzekerd was, prijs gegeven. De Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, zal Don derdagavond een felicitatiebezoek brengen aan de Wed. H. C. Koppenol- Grijs te Poortvliet, die dan haar hon derdste verjaardag hoopt te vieren. Zjj is de oudste inwoner van het eiland Tholen. Gevaarte was voor twee ton verzekerd. MIDDELBURG, 12 Augustus Naar wij vernemen is de grote caisson die op de zandbank „Onrust" bij de punt van Noord-Beveland in het Veerse gat was vastgelopen, gebroken en prijs gegeven. Waarschijnlijk zal het gevaar te met behulp van springstof worden opgeruimd. Enkele dagen zijn met minder dan acht sleepboten';Véft'nL. Smit Co's sleepbedrijf bezig geweest om de uit Engeland afkomstige, kolos vlot te sle- pe en inderdaad gelukte bet de caisson enkele meters van zijn plaats te du- wan. Maandagavond laat echter, wer den enkele scheuren in het beton ge constateerd en later bleek, dat zeven

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1