RUSLAND KAN WATERSTOFBOM VERVAARDIGEN Premier Abdoellah gearresteerd Geen commentaar Gevechtsfase van „Drietand" is afgelopen De treinen rijden weer in Frankrijk Grote zilvergeld- smokkel ontdekt Gaslevering vanuit Sluiskil voor onbepaalde tijd uitgesteld PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verklaring van Malenkof Vredelievende rede, met af en toe een heftige aanval op Amerika Vandaag nieuwe Maar bij de posterijen is het nog steeds mis Rust voor onze pers en de gevolgen krachtproef Steeds meer aangesla gen in Tunesië Lekken in transportleiding Baarland-Goes Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 00, Tel. 2438, bjj geen gehoor voor Advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dij kstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 0e JAARGANG, No. 2550 Abonnementsprij; 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord MAANDAG 10 AUG. 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nleuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Dinsdag: Zon op 5.16 u., onder 20.13 u. Maan op 7.16 u., onder 20.29 u. Hoogwater Dinsdag 11 Aug.: Vlissingen: 3.02 u. 2.07 m., 15.06 u. 2.03 m. Terneuzen: 3.29 u. 2.24 m., 15.38 u. 2.24 m. Wemeldinge: 4. 48 u, 1.79 m., 16.59 u. 1.65 m. Zierikzee: 4.38 u. 1.52 m., 16.48 u. 1.39 m. MOSKOU, 8 Aug. Amerika bezit niet langer het monopolie van de waterstofbom. Ook de Sowjet-Unie is in staat er een te vervaar digen. Aldus verklaarde vanmiddag de Russische premier Ma 1 e n k o f, tijdens een rede, die hij heeft gehouden in de vergadering van de opperste Sowjet. Malenkof gaf in deze rede, die niet was aangekon digd, een overzicht van een nieuw regeringsprogramma. In zijn rede trachtte hij de vredelievende bedoelingen van ret Sow jet-Unie aan te tonen en op het eerste gezicht zou men getroffen kun nen zijn door de zorgvuldigheid waarmee ze was samengesteld; doch de heftige toon van de Russische regeringsleider jegens de Verenigde Staten wekte in het buitenland wel enige bezorgdheid. Reeds lang, zo zei Malenkof, bezaten de V.S. niet meer het monopolie van de atoombom, (dit was al in 1949 be kendgemaakt door Truman) doch de Amerikaanse leiders troostten zich met de verklaring, dat zij nu een betere bom vervaardigden dan de Sowjet- Unie, de waterstofbom. Malenkof juichte de door Eisenho wer in April afgelegde verklaring toe, waarin op de Sowjet-Unie een beroep werd gedaan om met de Ver. Staten samen te werken tot het redden van de „bijna verloren hoop" op wereld vrede door ontwapening en internatio nale samenwerking. De huidige Ame rikaanse regeringspolitiek was echter in tegenspraak met deze verklaringen. Er bestaat geen objectieve reden voor een botsing tussen de Sowjet-Unie en de Verenigde Staten, verklaarde Ma lenkof, maar hij waarschuwde echter, dat de Amerikaanse leiders een grote vergissing zouden maken als zij de Strubbelingen in Kasjmir SRINAGAR, 9 Augustus De pre mier van Kasjmir, Sjeik Abdoellah, is vandaag gearresteerd en met hem ne gen en twintig andere personen. Het staatshoofd van Kasjmir, Karasingh, heeft de voormalige piaatsvervangendt premier, Ghoelam Mohammed ver zocht een regering te vormen. De nieu we premier heeft vanavond zijn voor ganger ervan beschuldigd de onafhan kelijkheid van Kasjmir met behulp van buitenlandse mogendheden te hebben willen verwezenlijken. Abdoellah was voorstander van een onafhankelijk Kasjmir evenals de mi nister van financiën, Mirza Afzal Beg, die ook is gearresteerd. Abdoellah wenste van Kasjmir een onafhankelij ke staat te maken, teneinde niet be hoeven te kiezen tussen een samen gaan met India en een fusie met Pa kistan. Baksji, de nieuwe premier, noemde echter een onafhankelijk Kasj mir een ernstige bedreiging voor de vrijheid en onafhankelijkheid van de volken van India en Pakistan. Hij hoopte, dat een vriendschappelijke re geling voor de toekomst van Kasjmir zal kunnen worden getroffen tussen India en Pakistan, zonder buitenlandse inmenging. De vervanging van Ab doellah werd over het algemeen in In dia toegejuicht. Politieke waarnemers in Nieuw Delhi menen, dat de positie van India en Kasjmir hierdoor wordt verstrekt. Bijna onmiddellijk na het ontstag van Abdoellah, die nogal wat aanhang heeft onder de boeren, zijn in Srinagar betogingen gehouden waarbij nogal rake klappen zijn gevallen. Militairen en politie openden het vuur om be togers, die met stenen gooiden en Ab- doella's vrijlating eisten, te versprei den. Er zouden twee slachtoffers zijn gevallen. Sowjet-pogingen om tot vrede te ko men, beschouwden als tekenen van zwakte. Hij noemde het Noordatlan- tisch blok bet voornaamste gevaar voor de wereldvrede en beschuldigde de V.S. van „atomische chantage". Hij sprak voorts over de betrekkin gen met veel staten. Op geen enkel land doet de Sowjet-Unie territoriale aanspraken gelden. Er diende een ein de te komen aan het negeren van de Chinese Volksrepubliek, die de „haar toekomende plaats" in de Ver. Na ties diende in te nemen. De politiek, gericht op het insluiten van Duitsland in agressieve bloks, moest losgelaten worden. De Sowjet- Unie had in de oorlog tegen het fas cisme geen bloed vergoten om het Duitse militarisme te doen herleven. Frankrijk zocht naar een uitweg uit een doodlopend slop en de Sowjet-Unie wenste Frankrijk succes toe in zijn strijd tegen Duits militarisme. Sprekende over de val van Beria zei hij, dat het kortzichtig zou zijn om te denken, dat dit geval een zwakheid van de Sowjetstaat aantoonde. Uit schakeling van een meesteragent van het imperialisme was een demonstratie van inwendige kracht, aldus Malen kof. De Sowjet-begroting, zo verklaarde hij onder toejuichingen van de afge vaardigden, voorziet in het perfection- neren van de strijdkrachten en ver betering van het verdedigingsvermo gen. De industriële productie in 1953 zal ten naaste bij 2,5 maal groter zijn dan in 1940. Het Witte Huis: WASHINGTON, 8 Augustus. Noch het Witte Huis, noch de Amerikaanse commissie voor atoomenergie wilde commentaar geven op Malenkof's ver klaring, die inmiddels is doorgestuurd aan regeringspecialisten op het gebied van de atoom-energie en aan de Ame rikaanse inlichtingendienst voor nader advies en verificatie. Wel gelooft men in Washington, dat Eisenhower wellicht binnenkort een verklaring over atomische- en water stofwapens zal afleggen. Dag Hamarskjoeld, de secretaris-ge neraal der Verenigde Naties heeft ver klaard, dat Malenkof's bekendmaking alleen maar de nadruk legt op de noodzaak om dergelijke wapenen on der controle te plaatsen. Deze con- tröle dient dan door doeltreffende middelen in het kader van de Ver. Naties te worden uitgeoefend. Een vooraanstaand Amerikaanse deskundige op het gebied van atoom energie vond, dat Eisenhower gelijk zou hebben om het Congres bijeen te roepen teneinde een luchtverdediging van totaal nieuwe aard te overwegen. ROEDENKO BENOEMD TOT OPENBARE AANKLAGER. MOSKOU, 8 Aug. De opperste Sowjet heeft Zaterdag de benoeming van Romana Roedenko tot nieuwe op perste openbare aanklager in de Sow jet-Unie goedgekeurd. Roedenko ver vangt Safonof. Tot nieuwe leden van het opperste gerechtshof zijn benoemd Peter Bar- dinof en Fedor Beljaef, voormalig openbaar aanklager van de Sowjet-. Republiek. Roedenko, een generaal van het Ro de Leger, trad bij de berechting van Duitse oorlogsmisdadigers in Neuren berg in 1946 op als openbare aankla ger voor de Sowjet-Unie. BRIT IN CAIRO GEDOOD CAIRO, 8 Aug. In Port Said is Zaterdag een Britse chauffeur gedood door een schot in het hoofd, aldus heeft een Britse militaire woordvoer der bekend gemaakt. De auto vah de chauffeur werd gestolen. VRIJDAG ZIT HET ER WEER OP PARIJS, 10 Augustus Het spoor wegverkeer in Frankrijk is Zondag bij na overal hervat; met de post en de telefoonverbindingen is het echter nog steeds mis. Hedenochtend zouden mi litairen de eerste post na vijf dagen be zorgen. De postbeambten, die Zater dagavond te Parijs hebben vergaderd, hebben eenparig besloten de staking voort te zetten „totdat genoegdoening is verkregen". Het socialistische vakverbond „Force Ouvriere" heeft Zondag medegedeeld, dat vertegenwoordigers van de spoor wegarbeiders, het personeel in open bare dienst en dat van het openbare vervoer Maandag zullen vergaderen. GOES, 10 Augustus. De mens heeft ieder jaar een kortere of langere periode van rust: zijn vacantie. Ook de krantenmensen. Maar toch krijgt U iedere dag Uw krant in de bus, dank zij het feit dat andere mensen dan eembeetje harder aanpakken en.... dat de machines altijd maar doordraaien, dag in dag uit! Onze grote, krantenspuwende machine, die rotatiepers heet, is in deze week echter ook aan een paar dagen rust toe: ze moet in revisie, zoals dat heet. En dat heeft voor ons en voor U bepaalde gevolgen: formaat en omvang van ons blad zullen in de komende dagen anders zijn dan U gewend bent. Vermoedelijk tot en met Vrijdag zullen wij niet meer dan vier pagina's per dag kunnen drukken en op elke pagina zult U een smal kolommetje vinden, zo dat het aanzicht ook iets anders zal zijn. We hopen dat U deze dagen niet al te critisch zult kijken en wij beloven, dat we in September, als de pers weer is „uitgerust", de schade dubbel en dwars zullen in halen. Dan gaan we na vacantie met frisse moed weer een nieuw seizoen in....! COMMUNISTISCHE VROUWELIJKE GEVANGE- IN OPSTAND PANMOENDJON, 10 Augustus Vierhonderd communistische vrouwen hebben Zondag op weg naar de plaats, waar zij zouden worden uitgewisseld, •ruiten van spoorwagons vernield, zich zelf verwond en met eigen bloed leu zen geschreven. Bij aankomst te Panmoendjon be gonnen zij, totdat een Noordkoreaanse officier haar streng terechtwees, haar kleren te verscheuren en met schoe nen te gooien. Andere gevangenen, gezeten in Ame rikaanse vrachtauto's, wierpen met schoenen naar een auto, waarin Zwit serse en Zweedse officieren van de commissie van toezicht op de wapen stilstand zaten. De communisten wisselden Zondag honderd op brancards gelegen Zuid- koreanen uit. De Zuidkoreanen zagen er zeer slecht uit. Zij werden, met hef- schroefvliegtuigen snel naar het hos pitaal overgebracht. Onder de gevangenen die de Noor delijken Zondag uitleverden, bevond zich Frank Noel, een fotograaf van het Amerikaanse persbureau „Associated Press". BE" "TCH Tïr™"MR VLIEG TUIG VERONGELUKT BRUSSEL, 10 Aug. Een Belgisch militair transportvliegtuig dat sedert 5 Augustus tussen Keulen en Brussel werd vermist is Zaterdag verbrand in een bos bij Rottgen in Duitsland ge vonden. De lijken van drie van de vier in zittenden zijn gevonden. Van het lot van de vierde inzittende was Zater dagavond nog niets bekend. Het toestel, een tweemotorige „Ox ford", kon wegens het slechte weer op 5 Augustus, komende van Keulen niet op het vliegveld Meisbroek bij Brussel landen. Landing op twee in de nabij heid gelegen vliegvelden bleek even eens onmogelijk. Na een uur te heb ben rondgecirkeld meldde de piloot, dat hjj naar Keulen terug zou vliegen. Voor het geval de regering zal weige ren haar decreten in te trekken, zal een besluit worden genomen worden om de algemene actie te hernieuwen, aldus het communiqué. De Franse regering heeft Zondag avond vrijwel afstand gedaan van haar poging om de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen. Het zogenaamde „actieve" personeel in rijksdienst zal in het vervolg bjj het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd kunnen kiezen of het nog twee jaar in dienst wil blijven. Voor het overige zijn de voorwaarden qnveranderd gebleven. Uit de overige decreten blijkt, dat de regering niet van plan is de andere voorgestelde economische veranderin gen te wijzigen. Het Franse ministerie voor poste rijen, telegrafie, en telefonie heeft Zondagavond bekendgemaakt, dat alle employe's, die vandaag niet aan het werk gaan, zullen worden ontslagen. TE VELDE, 10 Augustus De ge vechtsfase van „Drietand" is afgelo pen. Zaterdagavond om 12 uur had de laatste „vijand" zich al dan niet vrij willig op de Oostelijke oever van de Maas teruggetrokken en daarmee kwam het einde van de strijd, die dan wel niet altijd heet is geweest door de onverbiddelijkheid waarmee de wa pens zijn gehanteerd, maar door de zon, die vriend en vijand menig drup peltje heeft doen zweten. Gisteren was het „op de plaats rust" voor iedereen. Duizenden militairen woonden de Godsdienstoefeningen bij, die voor het merendeel in de open lucht werden gehouden. Tot 's avonds 12 uur kon wat worden ingehaald van de vele uren slaap, die de derde divi sie van hoog tot laag de laatste dagen is tekortgekomen. Toen begon een nieuwe krachtproef. Voor hedenmor gen acht uur moest de kilometers karavaan van duizenden voertuigen zich weer in beweging hebben gezet om de 20.000 militairen naar de mo bilisatiecentra terug te brengen. De gehele divisie zal over de weg wor den vervoerd. De Spoorwegen hebben Dodelijk ongeval te Haarlem HAARLEM, 8 Aug. Op de Scho- terweg tussen de Kleverlaan en de Kennemerstraat te Haarlem fietsten vanmorgen om half tien de 24-jarige A. Z. uit Haarlem en de 11-jarige C. Blind uit Nieuw-Helvoet, die bij de fa milie Z. logeerde. De jongste geraakte onder de aanhangwagen van een pas serende vrachtauto en werd daarbij op slag gedood. De 24-jarige Z. liep een zware hersenschudding en ver moedelijk een schedelbasisfractuur op. TUNIS, 9 Augustus. Sjeik Ahmed Belgaroei, lid van de raad van kaids van Sfax, is Zaterdagochtend na een aanslag overleden. Te Teboelha hebben Vrijdagavond twee onbekenden revolverschoten ge lost op Ali ben Said, een Tunesiër die bekend staat om zijn pro-Franse hou ding. Het slachtoffer werd gewond en moest in een ziekenhuis worden opge nomen. In het gebied van Soesse zijn Za terdagavond talrijke aanslagen ge pleegd. In het begin van de avond werd een nog biet geïdentificeerde Tu nesiër neergeschoten. De dader werd gearresteerd. Een Tunesische onder wijzer en oud-officier, bekend om zijn Fransgezinde houding, werd doodge schoten door een onbekende. In de nacht van Zaterdag op Zondag hebben vier personen in een auto handgrana ten geworpen naar een Arabisch café, dat ook beschoten werd. Enige tijd later werd de woning van een Tunesi sche spoorwegbeambte, naar het schijnt door dezelfde personen, be schoten. Ook deze aanslag eiste geen slachtoffers. Te Kalaa Ksira is een olieslagerij van een Tunesiër, die be trekkingen zou onderhouden met ex treme nationalisten, is brand gestoken. op deze Maandag midden in de vacan- tietijd geen wagens vrij kunnen ma ken. Honderden autobussen zullen daarvoor in de plaats rijden. De afgelopen week mag veel van de troepen van de derde divisie hebben gevergd: „Drietand" is nog niet ach ter de rug. Voordat het zover is, dat elke man weer thuis is, moeten nog bergen werk worden verzet. Honder den kilometers telefoondraad moeten weer worden weggehaald en op spoe len gewikkeld bij de magazijnen wor den ingeleverd, duizenden geweren, karabijnen, kortom, de vele tonnen materiaal moeten weer worden schoon gemaakt en ,;klaar voor inspectie" worden. Maar daar hebben ze bijna drie dagen voor, want eerst Vrijdag zit het er op. T\._z bemanningsleden van „Cottica" gearresteerd AMSTERDAM, 8 Augustus Vlak voor het vertrek van het s.s. „Cottica' van de K.N.S.M. uit de Amsterdamse haven naar de West heeft de hoofd stedelijke recherchedienst douane aan boord van dit schip een omvangrijke smokkelzaak van Nederlands zilver geld naar Suriname en Curasao ont dekt en als verdachten twee der be manningsleden gearresteerd. Honderdduizenden oude, overigens nog geldige Nederlandse dubbeltjes met het hoogste zilvergehalte voor een totaal bedrag, dat enkele tienduizen den guldens bedraagt, werden na in tensieve visitatie van het schip op di verse schuilplaatsen gevonden en in beslag genomen. De gearresteerden zijn een slager uit Amsterdam en een banketbakker uit Rotterdam, beiden circa 26 a 27 jaar oud, die aan boord van de „Cottica" hun beroepen uitoefenden als leden van de bemanning. KIND VERDRONKEN TE VUGHT VUGHT, 10 Aug. Zondagmiddag is in „De IJzeren Man" te Vught de zesjarige Joske Staken uit Tilburg ver dronken. Het kind was met broertjes en zusjes in een niet daartoe bestemd gedeelte van het zwembad aan het pootje-baden geweest en werd eerst bij het vertrek vermist. Toen men haar vond was ze al overleden. Het meisje was met een oom en tante juist teruggekeerd uit België en op thuis reis naar Tilburg nog even meegegaan naar het zwembad. Bij de oefening „Drietand" speelde de luchtverkenning ook een be langrijke rol. Op een klein stukje weiland ln de nabijheid van Tien- raay stegen regelmatig de Super- pipers op. De sergeant, die hier zo enthousiast met zijn arm staat te zwaaien, fungeert als landingmees meester, terwijl twee Pipers over de hooimijten wippen. HET ZAND SPOOT VAN TUSSEN DE STRAATSTENEN GOES, 8 Augustus. Tengevolge van onverwachte moeilijkheden is de gaslevering vanuit Sluiskil, die, zoals voordien gemeld, de 12e een aanvang zou nemen, voor onbepaalde tijd uitgesteld. Nadat enige tijd geleden in een der drie leidingen, die door de Westerschelde zijn gelegd, een lek was geconstateerd, waardoor modder naar binnen was gedrongen, blijkt thans ook de transportleiding van Baarland naar Goes ernstige fouten te vertonen. AMERIKAANS-ZUID- KOREAANS VERDRAG GETEKEND. SEOEL, 8 Aug. Foster Dulles en Syngman Rhee hebben het Amerl- kaans-Zuid-Koreaanse verdrag gete- ken. Na de ondertekening zeide Dul les: „Dit verdrag is een teken van eer bied voor u en uw land en voor dat gene, waarvoor het heeft gevochten". Zijn arm om de 78-jarige Zuidkore- aanse president slaand, voegde hij hieraan toe: „Het is bezegeld door het bloed van onze mannen, die hier vie- len". Toen Dulles naar Tokio terugkeerde hadden zich langs de straten, waar door hij, met zijn gezelschap, reed, duizenden Koreanen geschaard, die de gehele ochtend in de brandende zon op dit ogenblik hadden gewacht. Zij wuif den met vlaggen en brachten hem de traditionele Koreaanse groet van „nog tienduizend jaar gelukkig leven". ULTIMATUM VAN KCNING NORODOM SIHANOEK RANGOON, 9 Augustus Koning Norodom Sihanoek van Cambodja heeft de Franse regering medegedeeld, dat hij uit de Franse Unie zal treden, indien Combodja per 1 September geen volledige onafhankelijkheid heeft verkregen. Franse functionarissen te Pnom Penh verwachten, dat er spoedig op de eisen van Cambodja zal worden ge antwoord. Een van de belangrijkste punten xs de wens van de koning om het gezag te krijgen over de Franse troepen, dia eventueel in Cambodja worden gele gerd. PRINS BERNHARD ENTHOUSIAST OP ARUBA ONTVANGEN "WILLEMSTAD, 9 Augustus Da laatste dag van zijn verblijf op de Ne derlandse Antillen heeft Prins Bern- hard des morgens Aruba bezocht. Op het vliegveld Dakota van Oranjestad stond een erewacht van Mariniers ge reed. Op het vliegveld werden aan da die zich in de jaren 19401945 ver- Prins een aantal personen voorgesteld, dienstelijk hadden gemaakt voor dé steun aan het bezette Nederland. D« Prins maakte vervolgens een grote autotocht over het eiland. Het leek wel of alle Arubanen deze dag hun bezigheden in de steek had den gelaten en geen ander doel had den dan de Prins hartelijk toe te jui chen. Bij diverse scholen werden bloe men aangeboden. De Prins keert van daag in Nederland terug. LONDEN, 8 Aug. Volgens het persbureau „Nieuw China" zijn in Chi na fossielen van praehistorische dieren van 400 millioen jaar geleden gevonden. Uit een onderzoek van twintig frag menten van schedels bleek, dat deze behoorden aan de eerste Mammoeths, waaronder de Mastodon, en voorts aan de sabeltand tijger en een giraffe. Zoals bekend moest tengevolge van de ramp deze leiding over een gedeel te bij Baarland midden in het land worden verlegd. Enige tijd geleden heeft men de leiding Baarland—Goes op druk beproefd. Ze moest een druk van 16 atmos feer kunnen doorstaan, doch bij een druk van slechts 6 atmosfeer spoot op een bepaald gedeelte het zand terwijl de leiding toch een meter on der het wegdek ligt reeds van tussen de straatstenen!.... Op een ander gedeelte van de lei ding mocht een lekverlies optreden van 6 liter. Bij beproeving bleek het verlies niet minder dan 298 liter te bedragen. DE OORZAAK Waarin precies de oorzaak van deze tegenslagen ligt? Men is druk bezig met het onderzoek hiernaar. De trans portleiding wordt bij gedeelten ge legd, d.w.z. in buislengten van onge veer 10 meter. Deze buizen worden aan elkaar gelast en hoewel hier soms moeilijkheden optraden, blijkt de fout toch niet in de lassen te liggen. Eerder zoekt men ze in de vervaardiging van de buizen zelf, die overlangs gelaste naden hebben. Voor de huisvrouwen van Goes, die met belangstelling op de nieuwe kwa liteit gas wachten, betekent dit alle maal een ernstige tegenvaller en niet minder voor de directeuren der gas fabrieken te Goes, Middelburg en Vlis singen. Voorlopig zou Goes van de verbin ding profiteren, maar ook naar Mid delburg en Vlissingen loopt een trans- Lijk van knaapje uit IJ opgehaald AMSTERDAM, 8 Aug. Het stof felijk overschot van de zesjarige J. Rovers uit de Kattenburgerdwars straat te Amsterdam die Dinsdag j.l. tussen 14 en 17 uur al spelende in het water van de De Ruyterkade was ge raakt is vandaag door de Rijkspolitie te water met dreggen opgehaald. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Toenemende bewolking BILT, 9 Augustus - Geleidelijk de ramp hier en daar werd beschadigd en eerst hersteld zal moeten worden. Het leggen van de zinker door de de Wester-Schelde werd in 1951 vol tooid en vergde een bedrag van niet minder dan 2 millioen gulden. toenemende bewoling met in het Wes ten van het land tegen het einde van de middag een kans op wat lichte re gen. Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Ongeveer dezelf de temperaturen ais gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1