Zendingsdag te Driebergen trok duizenden bezoekers. Prins Bernhard enthousiast op Curasao begroet* OORLOGSTOESTAND LANGS WESTELIJKE MAASOEVER. Soms grote tegenslagen, Drukke receptie» De schorsing van ds Taverne Grootste gaszinker ter wereld» Adam daac fyad aicaep tn. Geen reden meer voor afgunst» Maar volgende week Vrijdag is iedereen weer thuis. FEUILLETON. gAote u-eAuducMing. «De Radio- onó Zaterdag 8 Augustus 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 Stijgende belangstelling DRIEBERGEN, 7 Aug. - De 42ste zendingsdag van de Geref. Bond in de Ned. Herv. Kerk, die gisteren te Driebergen-Rijsenburg is gehouden, trok ruim zesduizend bezoekers. Dit betekent, dat de be langstelling voor deze jaarlijkse landelijke bijeenkomsten zich in een sterk stijgende belangstelling mag verheugen. Het getal der aanwezi gen overtrof dat van de vorige Zendingsdag met duizend, Ds F. Kijftenbelt gewaagde in zijn ope ningstoespraak van de vele moeilijkhe den, waarmee de zending heeft te kam pen. Een ieder wete zijn taak en zijn op dracht, aldus ds Kijftenbelt en lette er op, dat aan ons de roeping is, maar dat God alleen de bekering kan geven. Gelukkig is het thans op Celebes in het Toradja-land waar de Geref. Zendings- bond werkt, erg rustig, zo zeide ds H. A. van Slooten uit Wierden. Maar soms zijn toch de tegenslagen zo groot, dat men zou zeggen, laten we maar met het hele zendingswerk ophouden. Hoe groot de verschillen en tegenstel lingen tussen rassen en volken ook mo gen zijn, aan het einde der tijden zullen zij toch allen weer verenigd zijn en zul len de blijde zangers tezamen hun lof zingen voor God, aldus ds J. T. Door nenbal uit Oene. De drijfveer van de zending kan niet het gevoel zijn, aldus ds D. J. van Dijk, zendingspredikant van Middencelebes, de Heilige Geest van God kan alleen de har ten openen, zodat vrucht op de verkon diging van het Evangelie volgt. Oorlogsgeld voor economisch achterlijke gebieden? GENEVE, 7 Aug. De economische en sociale raad van de Verenigde Naties heeft gisteren een resolutie aangenomen, waarin de V.N.-leden worden verzocht op de achtste zitting van de Algemene Vergadering te verklaren, dat na vol doende voortgang van ontwapening in de gehele wereld onder internationaal toe zicht de volken zal worden gevraagd een deel van de hierdoor bespaarde gelden te bestemmen voor ontwikkeling van eco nomisch achtergebleven gebieden. In die verkondiging en de bouw van de Gemeente Gods op de wereld moeten zij, die daaraan mogen meewerken tot levende bouwstenen gemaakt worden door het werk van de tot Koning ge kroonde priester Christus, aldus ds C. J. van der Graaf uit Nijkerk. Ds P. Zijlstra uit Vlaardingen, die het slotwoord sprak, kon er uit eigen erva ring van gewagen, hoe dikwijls het werk van de zending naar de mens gesproken wordt afgebroken. Maar dat dient ter verootmoediging, opdat niemand zichzelf enige eer zal aanmeten. In dat besef van eigen nederigheid dient de zendingsar- beid verder te worden aangevat en voortgezet Verdacht van poging tot moord op zijn vrouw. BOLSWARD, 7 Aug. Maandag middag is door de gemeentepolitie van Bolsward te Sneek gearresteerd, verdacht van poging tot moord op zijn vrouw, de 45-jarige te Bolsward wo nende begrafenisondernemer W. van der W., voorheen tevens koster van de Geref. kerk te Bolsward. Reeds ge ruime tijd waren er tegen van der W., die voorheen algemeen gunstig bekend stond, verdenkingen gerezen, dat hij gepoogd zou hebben zijn vrouw door vergiftiging van het leven te beroven. Na een laboratoriumonderzoek werd dit vermoeden bevestigd. Hij heeft toegegeven zijn vrouw her haaldelijk, minstens gedurende ander half jaar, arsenicum te hebben toe gediend. Duizenden juichende mensen. WILLEMSTAD, 7 Aug. Om pre cies kwart over acht is gistermorgen op het vliegveld Hato van Curasao een Amerikaans militair vliegtuig geland, waaruit enkele ogenblikken later Prins Bernhard der Nederlanden stapte. Kor te bevelen klonken en als één man pre senteerde de erewacht, gevormd door 100 man van het corps mariniers, het geweer, terwjjl de polititie-muziekkapel het Wilhelmus speelde. Vier Fireflies van de marineluchtvaartdienst stegen, toen het vliegtuig van de Prins geland was, op om de Prins een luidruchtige groet te brengen. Nadat de Prins het comité van ont vangst hartelijk had begroet, inspec- DEN HAAG, 7 Aug. De in Hoo- geveen gehouden kerkeraadsvergade- ring van de Ned. Hervormde Kerk, waar over de schorsing van ds Ta verne zou kunnen worden gesproken, was Dinsdag j.l. onvoltallig en kon derhalve niet doorgaan. Dinsdag aan staande is opnieuw een kerkeraads- vergadering uitgeschreven. Naar het AiN.P. verneemt, is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de 1 kerkeraad van Hoogeveen protest aan tekent tegen deze door de Commissie van Opzicht provinciaal uitgesproken voorlopige schorsing, aangezien naar het schijnt de meerderheid van de ker keraad zich achter ds Taverne heeft j geschaard. Ds Taverne is, zoals men weet, dooi de Commissie geschorst op de over weging, dat genoemde predikant on danks broederlijke samenspreking voortgaat het leven der kerk op ern stige wijze te verstoren. Hij werd ge schorst in zijn dienstwerk en hem wer den alle kerkelijke handelingen ver boden, die hij krachtens zijn ambt verricht tot het ogenblik, dat de kerk terzake haar eindoordeel heeft uitge sproken. Men neemt aan, dat de overweging is gegrond op de bemoeienissen van ds Taverne met de stichting van een nieuwe, uit de Nederlands Hervormde Kerk getreden groep in Nieuweroord. teerde hij de erewacht. Op Hato wa ren mede ter begroeting aanwezig de consuls van de Verenigde Staten, San ta Domingo en Argentinië. Vele Curagaoenaars hadden de tocht naar Hato gemaakt om van de aankomst van Z.K.H. getuige te zijn. Zjj juichten de Prins van ganser harte toe, toen hij lachend, in zijn admiraals uniform het Stationsgebouw binnen ging. In een snel tempo werd de rit naar het paleis van de gouverneur gemaakt en een goed half uur, nadat de Prins op Hato was aangekomen, konden de duizenden, die zich op het Gouver nementsplein en in het Fort Amster dam hadden opgesteld, met luid ge juich de Prins begroeten. Daarna maakte de Prins en zijn ge zelschap een tocht over de Annabaai met het jacht van de gouverneur, de Beatrix". Vrolijk wapperden in de straten van Otrabanda, waardoor het eerste deel van de rondrit ging, de vlaggen en over al stonden de mensen ryen dik om de vriendelijk lachende en groetende „Prins Hoelandes" toe te juichen. 's Middags ging Prins Bernhard in de Piscaderabaai zwemmen en diep- zeeduiken met leden van de diep zeeduikclub Curasao. Der traditie getrouw werd de eerste dag van het bezoek van de Prins aan de Nederlandse Antillen besloten met een receptie in het Fort Amsterdam, waar naar schatting duizend gasten hun opwachting bij de Prins kwamen maken. Een foto van het duor de beeldhouwer Termote vervaardigde beeld, dat vandaag door Z.K.H. Prins Bernhard op Curasao zal worden onthuld. Het is een geschenk van de Nederlandse regering, symbolise rend de gevoelens van dankbaarheid van het Nederlandse volk voor de steun, wel ke de Nederlandse Antillen In de oorlog aan Nederland hebben verleend. Volgende week in bedrijf. .UIT DE SCHRIFT, Op 12 Aug. a.s. hoopt men de gaszinker in de Wester-Schelde in bedrijf te stellen. Deze gaszinker loopt over de ca. 4.5 km. brede zeearm op een diepte van ca. 30 m. Daarmede is de zinker de grootste ter wereld. Het werk werd in 1951 voltooid en vroeg een bedrag van liefst 2 millioen gulden. Het opmerkelijke was dat dit enorme bedrag aangenomen werd op ei gen risico, n.l. op basis van „geen resul taat, geen geld". Het bedrijf van E. M. Smit uit Nijmegen heeft dit risico dur ven nemen. De driedubbele gaszinker bestaat uit een 1400 buizen die een totale lengte hebben van ca. 14 km. De zinker heeft men gecontroleerd met behulp van radio- isotopen. Op een bij eb drooggevallft plaat heeft men de zuiger gelast. De volgende week dus komt deze gi gantische gaszinker in bedrijf. Hierdoor komt de lange afstand-gasvoorziening in Zeeland een belangrijke stap vooruit. Voorlopig zal in hoofdzaak Goes van de ze verbinding profiteren. De afstand-gas voorziening in Zeeland heeft zijn basis in Sluiskil. Van deze centrale uit loopt een leiding naar Hulst en van volgende week af ook naar Goes. Het Westelijke deel van Zeeuwsch-Vlaanderen ontvangt gas uit België, o.a. Sluis. De nieuwe zin ker is dus een belangrijke stap in de ont wikkeling van de gasvoorziening van on ze zo zwaar getroffen provincie Zeeland. Genesis 3 9. JAPANSE STRAALVLIEGTUIGEN? TOKIO, 7 Aug. Over de vraag, op welk tijdstip de Japanse industrie aan de fa bricatie van straalvliegtuigen toe zal zijn, heerst nogal verschil van mening onder de deskundigen. Volgens optimistische verwachtingen zou het experimentele on derzoek in twee jaar voltooid kunnen zijn en het eerste Japanse straalvliegtuig over drie jaar gereed. Volgens voorzichtiger schattingen zou met een minstens twee maal langere periode gerekend moeten worden. Een groep vliegtuigbouwers in Japan poogt op eigen kracht tot de productie van straalmotoren en -vliegtuigen te ko men, zij het met financiële steun van de regering. Waar zijt gij? Dat is het eerste woord dat de Verbonds God tot de verloren mens heeft gesproken. Een hoogst ernstige en liefdevolle vraag van de alwetende God. Adam was niet op zijn plaats en lag ver zonken in diepe ellende. De Here zag nog naar Adam om en stelde nog belang in de mens. Hij wil Adam terug roepen, vandaar de vraag, waar zijt gij? Hoe was alles veranderd. Adam was niet meer verblijd nabij God te zijn. Integen deel, hij vluchtte van God af, hij verborg zich. Hierdoor kwam de zonde openbaar. Hier hebt ge de eerste revolutie en afval van de hoogste God. En die van God af valt, valt in de diepe ellende staat des doods. De Here wist Adam gelukkig te vinden. Adam kon niet verborgen blijven en werd ge noopt antwoord te geven. Nog roept God tot een verloren ge slacht: Waar zijt gij? Wie zal in de dag der dagen verborgen kun nen blijven? Niemand! Gelukkig die in dit leven door Gods onwe- derstandelijke stem te voorschijn geroepen wordt. Waar zijt gij? Hoe krachtig maar ook diep ontdek kend was deze roepstem. Was het niet alsof de Here vroeg: Adam, waarom zijl gij gevlucht? Waar om hebt gij U verborgen? Wat heb ik U gedaan? Hoe komt ge toch in zulke ellende staat? Adam moest antwoorden! Wat antwoordde hij? Niet ik ben schuldig, niet ik bid U om genade. Neen, maar ik hoorde Uwe stem en ik vreesde: want ik ben naakt, daarom verborg ik mij. Adam was bang om de straf maar nog niet voor de zonde. En als de Here de zielsontdekkende vraag stelt: Wie heeft U te kennen ge geven dat gij naakt zijt? Hebt gij van die boom gegeten? Dan kan Adam niet meer ontkennen, maar toch geeft hij een enigszins ont wijkend antwoord: Die vrouw, die heeft mij van die boom gegeven. Adam trachtte te ontkennen dat de zonde vrij en moedwillig was. Adam moet zonde gemaakt worden. Waar zijt gij? Door die vraag laat de Here de scheiding voelen. De Heer weet plaats te maken voor genade. Gen. 3 9 maakt plaats voor Gen. 3 15. In die vraag ligt reeds de Chris tus opgesloten die in Gen. 3 15 in de belofte wordt geschonken. Hier is een ontmoeting tussen de le en 2e Adam. Christus verplichtte zich van eeuwigheid om te redden en volkomen te herenigen. Om de ver loren Adam met God te verzoenen. Adam verkreeg zaligmakend geloof in Christus en noemde zijn vrouw Eva: moeder aller levende. Daarna heeft de Here al de vijgebladeren afgerukt en rokken van vellen ge maakt en die aangetogen. Dat heeft Adam niet kunnen denken toen hij de roepstem hoorde. De Here maak te voor hem een passend kleed, een bedekkend kleed, waarin de al- genoegzame borggerechtigheid van Christus was afgeschaduwd, die de mens voor God rechtvaardigt, hei ligt en eens volkomen verheerlijkt. Zo krijgt God in en door Christus Zijn verloren kind weer terug en het kind zijn God en Vader weer terug. Adam is wel door eigen schuld uit het aardse paradijs verdreven, maar uit genade in het Hemels paradijs opgenomen. Nog roept diezelfde God: Waar zijt gij? Nog doet Hij hetzelfde werk. Nog is er dezelfde genade voor een verloren Adamskind. Blijf toch niet vluchten en U ver bergen. Blijf toch niet uw oren stoppen voor deze liefderijke roep stem. Heden, zo gij Zijn stem hoort, verhardt uw hart niet. Terneuzen, Ds D. L. Aangeenbrug. Ingezonden Mededeling (Adv.) Ingezonden Mededeling (adv.) Iedere huisvrouw thans zachte handen I Het is maar al te begrijpelijk, dat vele huisvrouwen vaak met lichte afgunst kijken naar haar fortuinlijker mede zusters, die niet met allerlei huishou delijk werk als afwassen e.d. haar handen behoeven te bederven en wan neer ze uitgaan met keurig verzorgde handen voor de dag kunnen komen. Maar dat is nu verleden tijd, want .het nieuwe afwasmiddel van de Castella- fabrieken, de Castella Vaatwas, heeft daaraan een einde gemaakt. Het won- derschuim, dat met een lepel van dit moderne middel wordt verkregen, is niet alleen ideaal voor het vaatwerk, maar tevens als het ware een schoon heidsmiddel voor de handen, want flu weelzacht wordt de huid door aanra king met dit sop. En zo schept Castella Vaatwas (per pak 25 ct.) voor de mo derne huisvrouw de mogelijkheid een grote afwas zonder ook maar enige moeite in zeer korte tijd te doen en tegelijkertijd keurig verzorgde zachte handen te krijgen. Tegenstelling en tegenslag. (Vervolg van pag. 3) hunkeren zij naar hun geboortegrond en hoe zien zij ertegenop de komende winter nog bij anderen en in een vreemde omgeving te moeten blijven. Het staat vast, dat de mannen, die dag en nacht in water en modder op Schou. wen en Duiveland ploeteren, zich ook niet door deze tegenslag van de wijs zullen laten brengen en dat men ook nu de moeilijkheden weer teboven zal komen. Alleen zal het de vraag zijn, of de Schelphoek nog voor de na jaarsstormen dicht zal komen. Dan wordt het precies als bij Rammekens, waar men eind 1945 het gat niet meer kon sluiten en pas Februari 1946 daar in slaagde. Laten wij vurig hopen, dat dit niet het geval zal zijn. En laten wij in onze gebeden niet vergeten de bewoners van Schouwen en Duiveland en de mannen, die daar een fel ge vecht leveren tegen de zee, die op nieuw menselijke berekeningen deed falen. T. Meer bewegingsvrijheid voor diplomaten in Hongarije. LONDEN, 7 Aug. Met ingang van Maandag zullen de reisbeperkingen voor buitenlandse diplomaten in Hongarijë worden verlicht. De diplomaten zullen naar de meeste delen van het land kun nen reizen. Hun wordt echter verzocht 24 uur van te voren het Hongaarse mi nisterie van Buitenlandse Zaken van hun plannen in kennis te stellen. Voor sommige delen van het land, o.m. de gebieden langs de Zuidslavische en Oostenrijkse grens, blijft speciale toe stemming van de Hongaarse regering vereist. De oefening Drietand. TE VELDE, 7 Augustus. Op een weiland bij zijn hoofdkwartier heeft de commandant van de derde divisie, generaal-majoor J. G. Warringa gisteravond meegedeeld, dat zijn troepen nu hun bivaks hebben betrokken. Vannacht is voor de troepen volstrekte rust gelast, na de in spannende dagen die zij achter de rug hebben. Een uitzondering is uiter aard gemaakt voor de wachtposten, want hoewel ,,de oorlogstoestand nog niet is ingetreden", is de situatie zeer gespannen en zijn er reeds incidenten gemeld. Een oorlog kan dan ook niet meer worden vermeden". Het doel van de oefening, die de „Ope ratie Drietand" zal besluiten is het ver dedigen van een gedeelte van de Weste lijke Maasoever in Noord-Oostbrabant tegen invallen van commandotroepen, die door infiltraties zullen moeten trach ten verwarring in de gelederen van de derde divisie te veroorzaken. Deze com mandotroepen, een compagnie sterk, ho ren nu nog, totdat de oorlogstoestand zal zijn afgekondigd, tot de derde divisie, en zijn aan de Oostelijke oever van de Maas gelegerd om, zolang het codewoord nog niet is gegeven, afbreuk aan de denk beeldige vijand te doen. Vandaag bij het aanbreken van de dag gaan de commandanten van de diverse eenheden de verdedigingslinie langs de Maas inspecteren, waarna vanmiddag de troepen zich gaan ingraven en camou fleren. Zodra de stellingen gereed zijn gaan de troepen, met uitzondering van de wachtposten, zolang de oorlogstoe stand nog niet is ingetreden, naar hun bivaks terug. Dinsdag, Woensdag en Donderdag zul len de troepen het door hen gebruikte materiaal schoonmaken en weer inleve ren bij de mobilisatie-opslagplaatsen. Dit in orde brengen van het materiaal moet zeer zorgvuldig geschieden, omdat het zes maanden in de mobilisatie-opslag plaatsen moet kunnen liggen, zonder dat daarvoor verdere oehandeling nodig is. De mobilisanten zullen in de loop van Vrijdag naar huis terugkeren. Zaterdag om 24.00 uur zal de oefening worden beëindigd. Zondag zal een volle dige rustdag zijn met in de ochtenduren godsdienstoefeningen. In de nacht van Zondag op Maandag zal worden begon nen met de voorbereidingen tot het te rugkeren naar de mobilisatiecentra. door J. BRANDENBURG. ,131 RHUMB Beiden gaan de weg naar de schaapskooi, naar die wondere plaats, waar de hemel geopend is geweest en waar de engelen gezongen heb ben van de heerlijkheid Gods en van de vrede in de mensen van het welbehagen. Zo ontmoet hij de andere herders en vertelt hun, wat hij vertellen mag en er is enige tijd grote verslagenheid onder de herders. Want zij weten niet, wat dit alles betekent. Het is Ben-Amos, die het woord neemt en zegt: Mannen, broeders, wij hebben wonderlijke dingen beleefd en wat wij thans horen uit de mond van Jacob is misschien het wonderlijkste van alles. De geboren Christus is thans op de vlucht. Er moet dus groot gevaar dreigen. Niemand weet welk gevaar. Maar wij hebben de boodschap gehoord, wij hebben de Christus Gods met onze zondige ogen gezien. Laat ons vertrouwen hebben in wat de Here verder gaat doen. Hij zal Zelf waakzaam zijn over Zijn eigen zaak. Mijn ziel is verheugd geweest, er is grote vrede in mijn hart gedaald, een vrede, die niemand en niets mij meer kan ontroven. Laat ons dus geen zorgen hebben, broeders! Maar er zijn herders bij, die bedroefd het hoofd schudden. Er rijzen zoveel vragen, er zijn zulke wonderlijke, en bedroevende omstandigheden bij dit alles, zegt er één. Wat leeft er in uw hart? vraagt Ben-Amos. Wij hebben alom verkondigd, dat de Messias geboren is. Wij hebben overal verteld, wat onze eigen ogen gezien en onze eigen oren gehoord hebben. Maar, zeg zelf eens, Ben-Amos, waar vond onze pre diking geloof? Waar hebben wij iemand aangetroffen, die ons verhaal geloofd heeft en met ons meegekomen is om het Kindeke te aanbidden' Nergens was er één, behalve die arme bedelaars, die troep van Ochanja. Maar in of buiten Bethlehem was er verder niemand. Is dat nu het Bethlehem, de grote Vaderstad, de stad Davids, waarvan de profeet zulke heerlijke dingen gezegd heeft? Men heeft ons uitgelachen en be spot en gezegd, dat we dronken waren van de wijn. Dit bedroeft mijn hart, mannen, broeders. Want wanneer Bethlehem niet gelooft, waar zal de Messias dan wel geloof vinden? En wat kan de Messias ooit doen, wanneer Hij niet geloofd wordt? Er zijn herders, die met deze woorden instemmen. Zij hebben allen hun droeve verhalen van ongeloof en van spot op hun Evangelie-ver kondiging. Een poos slaat het hun stemming terneer. Maar dan is het Jacob, die het woord neemt. Mannen, broeders, zegt hij, dezelfde vragen hebben ook mijn hart bestormd. Maar ik weet toch zeker, dat alles precies zo gaat als het gaan moet. Wanneer de Almachtige, de Verbonds-God vreemden roept uit verre landen om het Kindeke te komen aanbidden, en Zich ook tot aape en verachte herders als wij toch zijn, wendt, om de geboorte van de Christus aan te kondigen, zal Hij wel zorgen, dat ook verder alles gaan zal, zoals het gaan moet. Ik heb vele jaren in bitter ongeloof, ja opstand tegen de Here geleefd, maar ook mijn boze hart heeft Hij overwonnen en er is grote vrede in neergedaald. En wat Hij met mijn hart gedaan heeft, kan Hij naar Zijn welbehagen met ieders hart op Zijn eigen tijd doen. Dit Kindeke is de Messias en zal Zijn Koninkrijk vestigen op de aarde, tegen alles in, wat zich daartegen verheft. Het is een poos stil onder de mannen, na deze, met zoveel ernst en nadruk gesproken woorden. Allen weten, welke stormen door de Al machtige in het hart van Jacob zijn gestild. Eindelijk neemt Ben-Amos het 'woord en zegt: - Mannen, broeders, ook ik heb geen geloof gevonden. Overal waar ik het blijde nieuws verkondigd heb, stuitte het af op ongeloof en on verschilligheid, ja, zelfs op vijandigheid. Het is alles heel anders ge gaan, dan wij gedacht hebben. Wij zouden gemeend hebben, dat ge heel Bethlehem eerst en daarna geheel Jeruzalem, ja al het omliggende land gekomen zou zijn om het Kindeke te aanbidden en als de Messias te aanvaarden. Maar niémand is gekomen en het Kindeke is thans van ons heen gegaan, in de nacht naar het vreemde land: niemand weet waarheen en voor hoe lang en of wij het ooit zullen terug zien. Ons geloof wordt zwaar beproefd. Maar het mag ons onze blijdschap niet ontnemen. De doorwerking van het Koninkrijk, van de herstelling aller dingen, ligt niet aan ons, maar in de hand des Almachtigen, Die zó machtig is, dat Hij ze door Zijn sterren kan roepen van de einden der aarde. Wat van ons gevraagd wordt is geloof en anders niets, mannen. Welnu, laat ons dit geloof vast houden en met grote blijdschap onze weg vervolgen, zoals Jacob het gezegd heeft. Hallelujah! De Naam des Heren zij geloofd Hallelujah, de Naam des Heren zij geloofdherhalen de herders in koor. Dan gaan zij blijmoedig met hun kudden het veld in. (Wordt vervolgd) Generaal Warringa verklaarde, dat het materiaal, waarover de divisie beschikt, goed is. Er is alleen een gebrek aan radio materiaal. ZONDAG 9 AUGUSTUS 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. IKOR: 8.30 Ned. Herv. Kerkd. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gram. 11.40 Kamerork. en solist. 12.15 Apologie. 12.35 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Katholiek nws. 13.10 Gram. 13.40 Boek- bespr. 13.55 „Les pêcheurs de perles", opera (gr.). 15.50 Gram. 16.10 „Katholiek Thuisfront Overal". 16.15 Sport. 16.30 Vespers. NCRV: 17.00 Geref. Kerkd. 18.30 Dameskoor. 19.00 Gram. 19.30 „Elia, mijn God is de Heere", caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 „Psmith, journalist", hoorsp. 21.20 Lichte muz. 22.05 Act. 22.15 Musetteork. 22.45 Avondgebed en liturgische kalender. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) VARA: 8.00 Nws, weerber. en postduivenber. 8.20 Gram. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Vo caal dubbel kwartet. 8.55 Postduivenber. 9.00 „Langs ongebaande wegen", caus. 9.10 Gram, (met comm.) 9.45 „Geestelijk Leven", caus.' VPRO: 10.00 Voor de klein tjes. IKOR: 10.30 Herv. kerkdienst. AV RO: 12.00 Postduivenber. en lichte muz. 12.35 „Even afrekenen, Heren!" 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.05 Med. en gram. 13.15 Surinaamse volksmuz.. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Boekbespr. 14.20 Gram. 14.50 Filmpraatje. 15.05 Kamerork. en soliste. 16.00 Gevar. muz. 16.30 Sportrevue. VP RO: 17.00 „Tussen kerk en wereld", caus. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Sport journaal. 18.15 Nws en sportuitsl. 18.30 Pianospel. 18.45 Muz. discussie. 19.15 Gram. AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.55 Caus. 21.05 Idem. 21.20 Gram. 21.40 Cabaret. 22.05 Chansons. 22.35 Pia norecital. 23.00 Nws. 23.15 Rep. of gram. 23.2524.00 Gram. MAANDAG 10 AUGUSTUS 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 8.18 Gewijde muz. ".45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Lichte muz. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Amus. muz. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Cello en piano. 17.00 Voor de kleuters. 17,15 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Drs F. C. Kamma: „Kunst en kunstenaars in Nieuw Gui nea". 18.00 Mannenkoor. 18.20 Gram. 18.35 Kamermuz. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Zuid-Afrikaanse volksliedjes. 1930 „Maat schappelijk werk.... een beroep voor U?", caus. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gram. 20.50 „De slag bij Terheiden", hoorspel. 21.35 Lichte muz. 21.55 Discus sie. 22.10 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Koor en orgel. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 11.00 Voordr. 11.15 Omr. ork. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 In 't spionnetje. 12.38 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.30 Gev. muz. 14.00 „Wat gaat er in de wereld om?", caus. 14.20 Gram. 14.30 Voordr. 14.45 Pianorecital. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Gram. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Exotische muz. 18.30 Jazz-album. 19.05 Rep. of gram. 19.25 Rep. 19.40 Gevar. muz. 20.00 Nws. 20.05 Reünie van Oud-Politieke gevan genen en nabestaanden der slachtoffers van het „Oranje Hotel". 20.10 Bayreuther Festspiele: „Rheingold", opera. 22.40 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Politiekapel. 23.45 —24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4