STAKING IN FRANKRIJK LEGDE PRACTISCH ALLES LAM V*S* en Zuid-Korea sluiten veiligheidsverdrag Gat in de inlagedijk zou vannacht worden gedicht PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND 7 wee tot drie millioen man werkten niet Socialisten vragen Laniel het parle ment bijeen te roepen Amerikaanse oorlogsschepen voor Chinese nationalisten Adonis naar Amerika vertrokken* Koningin Juliana vliegt Dinsdag naar Zeeland Bezoek aan Schouwen-Duiveland en Zuid-Beveland Ministers der K*S*G*~landen in Baden Baden bijeen VAM I-IJS 1 SNIPPER NIEUWS''' di Oostduitse regering koopt geen voedsel Man en macht in de weer bij Flauwers Dertig D.P.-kinderen naar Middelburg Nog enkele nieuwe wegen op Walcheren Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. TeL administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2549 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ.5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 8 AUG. 1958 Hootdredaeteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningeri; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Maandag: Zon op 5.15 u., onder 20.15 u. Maan op 6.05 u., onder 20.18 u. Hoogwater Maandag 10 Aug.: Vlissingen: 2.25 u. 2.03 m., 14.85 u. 1.98 m. Terneuzen: 2.54 u. 2.20 m., 15.07 u. 2.15 m. Wemeldinge: 4.09 u. 1.76 m., 16.28 u. 1.63 m. Zierikzee: 4.00 u. 1.49 m., 16.12 u. 1.36 m. PARIJS, 7 Augustus. Frankrijk beleefde Vrijdag de grootste staking sedert de bekende sit-down-stakingen in 1936. Twee a drie millioen ambte naren en arbeiders in genationaliseerde bedrijven staakten 24 uur uit protest tegen voorgenomen regeringsmaatregelen om o.m. de pensioengerechtigde leeftijd te verhogen en overtollige ambtenaren te ontslaan als onderdeel van de bezuinigingsactie. Bijna in het gehele land lag het spoorwegverkeer stil. De internationale tremen reden niet verder dan de Franse grens. Ook vele plaatselijke ver voersdiensten staakten. De gasdruk in Parijs en vele provinciesteden was zeer laag. In de electriciteitsbedrijven werd niet gewerkt en op vele plaatsen moesten politiemannen het werk van uitgevallen verkeerslichten overnemen. Alleen al in Parijs waren naar raming 250.000 toeristen, veelal buiten landers, gestrand. In ziekenhuizen werden slechts noodgevallen opgenomen, het luchtverkeer ondervond hinder van de staking van grondpersoneel, radio en televisie verdwenen uit de lucht, vele fabrieken moesten sluiten door het wegvallen van de electriciteit en zelfs de doodgravers legden de spade er bij neer. Door de P.T.T.-staking, die reeds gaande was en die van onbepaalde duur is, hoopte ook Vrijdag de post zich op in brievenbussen en op sta tions en het telegraaf- en telefoonver keer, wat het laatste betreft uitgezon derd automatische verbindingen, bleef onderbroken. De katholieke en socialistische vak verenigingen hebben de arbeiders bij de spoorwegen en in andere openbare diensten opdracht gegeven te midder nacht het werk te hervatten. Er is echter nog niets bekend over beëindiging van de staking bij de P. T. T., die van onbepaalde duur is. Ook de staking bij de gas- en electriciteits bedrijven, die 48 uur zou duren, is nog niet opgeheven. Wel zal vannacht or.i één uur de staking bij de radio- omroep en de televisie, die Vrijdag middag begon, eindigen. Inmiddels heeft de katholieke vak vereniging van mijnwerkers een al gemene staking van 24 uur voor Za terdag uitgeroepen. PARLEMENT BIJEEN De socialistische partij heeft van avond premier Laniel verzocht onmid dellijk de nationale vergadering bij een te roepen gezien de ernst van de toestand. In een verklaring na een bijeen komst van de socialistische leideds werd gezegd, dat de socialisten in de nationale vergadering een motie wil len indienen, waarin de regering zal worden gevraagd naar haar plannen in verband met de slechter wordende sociale toestand. De nationale verga dering is sinds eind Juli op reces en zou pas in October weer bijeen komen. VERRAST. Het Franse kernkabinet is Vrijdag bijna de gehele dag bijeen geweest om maatregelen met het oog op de staking te bespreken. De door de regering op- WASHINGTON, 7 Augustus. - Van de zijde van het Amerikaanse ministerie van landsverdediging is medegedeeld, dat het nationalisti sche China het grootste gedeelte van de 25 kleinere oorlogsschepen zal ontvangen, welke president Eisenhower, met machtiging van 't congres, in bruikleen ter beschik king stelt van bevriende landen in het gebied van de Stille Oceaan. Ook Zuid-Korea zal enkele sche pen ontvangen. De Chinees-nationalistische vloot beschikt reeds over zes vroegere Ame rikaanse fregatten, zeven voormalige Japanse torpedobootjagers van een klein model en een aanzienlijk aantal patrouillevaartuigen, landingsschepen en hulpvaartuigen, die uit andere bronnen werden verkregen. De bemanningen der Chinees-natio nalistische oorlogsschepen zijn gedu rende verscheidene jaren door de Amerikanen opgeleid. Een aantal of ficieren heeft zijn opleiding in de Ver enigde Staten genoten. Zij leiden thans hun landgenoten op. Communistisch China is in het be zit van de vroegere Britse lichte krui ser „Aurora". Gedurende de Chinese burgeroorlog liep de bemanning met schip en al naar de communisten over. Chinees-nationalistische vliegtuigen wisten de oorlogsbodem zwaar te be schadigen, zodat hij aanvankelijk ter hoogte van de Noord-Chinese kust werd prijsgegeven. Doch later slaag den de Chinese communisten er in de vroegere „Aurora" met Sowjetrussi- sche technische hulp te bergen, waar na de kruiser werd hersteld en weer in dienst gesteld. Verder bestaat de Chinees-commu nistische vloot uit een aantal kleinere voormalige Japanse oorlogsschepen en twee vroegere Amerikaanse kanon neerboten. Deze oorlogsbodems waren ir de afgelopen oorlog ter beschikking van nationalistisch China gesteld, doch zij vielen later in handen der commu nisten. geroepen arbeiders op sleutelposten bij de P.T.T. teneinde lange-afstandstele- foonverkeer te verzekeren, hebben voor het merendeel verstek laten gaan. De staking is voor de regering en het land als een volslagen verras sing gekomen. Zelfs de vakbonden schenen verbaasd over het grote aantal arbeiders, dat gehoor heeft gegeven aan de stakingsoproepen. Vertegenwoordigers van de vak verenigingen, die op verzoek van de regering in het bureau van de premier waren gekomen, teneinde besprekingen te voeren met verte genwoordigers van de regering, zijn van de bijeenkomst weggelopen. Zij weigerden de bijzonderheden te be spreken van de voorstellen van pre mier Laniel ter vermindering van de uitgaven van de regering, die vol gens de arbeiders werkloosheid op grote schaal zouden veroorzaken. Nationalisten gaan eilanden voor Chinese kust versterken. TAIGEH, 7 Augustus. Volgens '1 nationalistisch-Chinese persbureau heeft de regering van Formosa beslo ten, de nationalistische guerilla-strij- ders, die op Tatsjen en andere eilan den voor de Chinese kust zijn gele gerd, te versterken. Dit besluit zou zijn genomen op grond van een aan beveling van de plaatsvervangende leider van de Amerikaanse missie op Formosa, brigade-generaal McDonald, die onlangs daee eilanden heeft be zocht. Koningin Juliana richt boodschap tot Nederduits Herv. Kerk van Afrika. DEN HAAG, 7 Aug. H.M. de Ko ningin heeft de volgende boodschap gericht tot de Nederduitse Hervormde Kerk van Afrika, ter gelegenheid van het eeuwfeest van deze kerk! „Op grond van de verwantschap van onze beide volkeren, wil ik gaarne uw eeuwfeest in de geest met U meevieren. Ik weet, hoe uw voorvaderen in moeilijke tijd bemoedigd en ver sterkt zijn geweest door het Woord van God. Dat gij dit woorc. zovele jaren hebt mogen uitdragen, is een groot voorrecht, maar ook een grote ver antwoordelijkheid. Moge dit woörd, bij alle vraag stukken, waarmee ook uw volk heeft te worstelen, het enige licht zijn, waarbij gij wandelt, opdat de zegen Gods op U moge rusten en èr zegen van U moge uitgaan. Juliana R. SOESTDIJK, 7 Augustus. Koningin Juliana heeft het voornemen om Dinsdag a.s. 11 Augustus een bezoek te brengen aan Schouwen-Duiveland. Koningin Juliana zal met een speciaal vliegtuig van Soesterberg naar Haamstede reizen. Vandaar gaat de tocht naar Burghsluls. Per boot hoopt onze Vorstin het gat in de djjk b(j Schelphoek te bezichtigen. De tocht wordt per boot voortgezet naar Zierikzee. Van Zierikzee vervolgt Koningin Juliana haar tocht per aut via Brouwers haven langs de Scharendjjk naar Haamstede. Vanaf het vliegveld Haamstede brengt het vliegtuig Koningin Juliana naar Woensdrecht, vanwaar de tocht per auto wordt voortgezet naar RUland-Bath, Kruiningen, Waarde en andere plaatsen. Vanaf Woensdrecht vliegt Koningin Juliana weer naar Soesterberg. Bij beschikking van de minister van Verkeer en Waterstaat zijn bromfiet sen van de merken „Avaros" en „Wing Wheel" gelijk gesteld met rij wielen. Zij moeten dus op het fiets pad 'jden. ALGEMENE POLITIEKE SITUATIE BESPROKEN. Europees statuut door Franse regeringscrisis vier maanden vertraagd. BADEN BADEN, 7 Augustus. De ministers-conferentie der zes landen van de Europese gemeenschap voor kolen en staal is Vrijdagmiddag in Baden Baden, Duitslands befaamdste Kurstad, geopend. Zij zal tot Zaterdag duren en zich, naar men aanneemt, niet beperken tot het bespreken van de wijze, waarop het Europese statuut voor een politieke gemeenschap, dat in Maart in Straatsburg is opgesteld, verder behandeld zal worden, doch ook de algemene politieke situatie bespreken, zoals die zich na de jongste nota uit Moskou voordoet. Bij de behandeling van het Europees statuut, die reeds tweemaal wegens regeringscrisis werd uitgesteld, worden ook thans geen grote beslissingen verwacht. Wel neemt men aan, dat de Nederlandse delegatie, die onder leiding van minister Beyen staat, andermaal aan zal dringen op het stichten van een Europese douane-unie binnen tien jaren als eerste stap op de weg naar een eenheidsmarkt, in het Europa der zes landen. ingezonden Mededeling (adv By finite, DE BILT ZEGT Droog weer. Wisselend bewolkt en droog weer. Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen. Warmer dan gisteren. De ministers hebben in het eerste deel van beraad het statuut voor een politieke gemeenschap der zes landen nogmaals besproken. Zij zijn het er in beginsel over eens geworden, dat het in Straatsburg opgestelde ontwerp thans rijp is om door de experts der regeringen te worden onderzocht. De ministers hebben daarom beslo ten voor einde September een confe rentie van constitutionele deskundigen te beleggen, waar het onderwerp on der de loupe genomen zal worden. Deze conferentie zal in Rome worden gehouden. Zij zal dan ongeveer een maand later worden gevolgd door een nieuwe bijeenkomst der zes ministers in Den Haag, waar de ministers van het resultaat van het onderzoek der experts kennis zullen nemen. NIETS NIEUWS. Daarmee heeft het college van mi nisters in feite hetzelfde procedure aangenomen, waartoe het reeds in Mei in Parijs had besloten. Toen werd im mers bepaald, dat in Juni in Rome een regeringsconferentie zou worden gehouden, die in Juli gevolgd zou wor den door een ministerconferentie in Den Haag. Deze conferenties zijn niet doorgegaan in verband met de rege ringscrisis in Frankrijk. Alles bijeen heeft het ontwerpstatuut dus een ver- De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Robertson, heeft te Tokio meegedeeld, dat hij zich bin nenkort met een speciale opdracht naar Indo-China zal begeven. Dr Achenbach, de Westduitse jurist, die indertijd Werner Naumann heeft ver dedigd, heeft de vrije democratische partij te Essen laten weten, dat hij zich in dit district niet candidaat zal stellen voor deze partij. In Tunesië traging van vier maanden opgelopen. De opstellers ervan, de constitutionele commissie der Straatsburgse adhoc- vergadering onder leiding van de Duitser Brentano, heeft zich, toen in Maart het ontwerp in Straatsburg werd voltooid, ten sterkste gekant te gen een onderzoek door regeringsex perts. Deze zouden volgens Brentano het gehele stuk mogelijk slechts kun nen verwateren. Noch van Amerika, noch van West-Duitsland. BERLIJN, 7 Augustus. Vice-pre mier Nuschke van Oost-Duitsland heeft het Amerikaanse aanbod om Oostduitse dollarsaldi in de V. S. te deblokkeren voor de aankoop van le vensmiddelen als een belediging van de hand gewezen. Hij zou dit op een bijeenkomr' in de omgeving van Ber lijn hebben verklaard. Zoals deze'week gemeld heeft Ame rika aangeboden de Oostduitse dollar tegoeden te deblokkeren om met het geld Amerikaans voedsel voor de be volking van Oost-Duitsland te kunnen kopen. Daaraan was echter de voor waarde verbonden, dat garanties moes ten worden verstrekt, dat het geld ook inderdaad hiervoor zou worden aan gewend. Een andere Oostduitse minister, die van Handel, heeft het aanbod van West-Duitsland om levensmiddelen uit het Westen te betrekken tegen beta ling van Westmarken, afgewezen. Inmiddels gaat de uitdeling van Amerikaanse voedselpakketten in West-Berlijn gewoon door. Vandaag zijn weer 140.000 pakketten uitgereikt, waardoor het totaal is gestegen tot bijna 2 millioen. De communisten heb ben weer een aantal aanhangers naar West-Berlijn gestuurd om de uitdeling in de war te schoppen. Er volgden botsingen met politie en voedselhalers. De 43-jarige Amerikaan Harold J. Adonis, die 15 maanden - waarvan bgna 6 to het huis van bewaring - in Amsterdam heeft doorgebracht, is Donderdagmiddag te Rotterdam aan boord van de „Veendam" gegaan, waarmede hij naar zijn vader land terugkeert. Voor hij aan boord ging drukte de heer Adonis (rechts) zijn advocaat mr Rogge veen, de hand. DULLES EN RHEE EENSGEZIND. Twaalf Noordkoreaanse functionarissen wegens samenzwering tegen de regering ter dood veroordeeld. SEOEL, 7 Augustus. De president van Zuid-Korea, Syngman Rhee en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, zullen heden (Zaterdagmorgen) te Seoel een Amerikaans-Zuidkoreaans verdrag tot wederzijdse verdediging tekenen. Dit is hekend gemaakt door de Zuid- koreaanse minister van Buitenlandse Zaken. Uit Noord-Korea komt het bericht, dat 12 hoge Noordkoreaanse functio narissen zijn gearresteerd op beschuldiging, dat zij van plan waren de tegenwoordige regering omver te werpen- Dit bericht werd omgeroepen door de Noordkoreaanse radio te Pjongjang. Volgens een later bericht zijn zij inmiddels ter dood veroordeeld. Onder de gearresteerden bevinden zich het vc*>rmalige hoofd van de ge heime politie en de gewezen minister door generaal Nam II werd vervan van Buitenlandse Zaken, die onlangs gen. De beschuldiging van samenzwe ring tegen het communistische regiem is uitgebracht door het Noordkore aanse hooggerechtshof. DULLER EN RHEE. Minister Dulles en president Rhee van Zuid-Korea, hebben vanavond in een gemeenschappelijke verklaring meegedeeld, dat zij de aanstaande po litieke conferentie over de toekomst van Korea zullen boycotten, indien de besprekingen over de gestelde doelen vruchteloos blijken te zijn. Als gestel de doelen worden in de verklaring omschreven: een vreedzame hereni ging van Korea als een vrij en onaf hankelijk land. DE GEVANGENEN. Vandaag was het de derde dag van de uitwisseling der krijgsgevangenen. Bij het vervoer van een transport communisten naar Panmoendjon is 't tot ernstige botsingen gekomen met de bewakers. De Noordelijken zetten in Gat in de zeewering thans reeds zestien meter diep. FLAUWERSINLAAG, 7 Augustus. Ais een eenzame post op de zee wering staat,_ temidden van het water, bij het haventje van Flauwers het bekende café-restaurant „De Herenkeet". Vroeger een pleisterplaats voor deftige jagers, is het thans een toevluchtsoord voor de mensen, die aan het dijkherstel werken. Een paar honderd meter aan de Westkant van dit café is de zeedijk, die de dag tevoren nog zo hecht leek, plotseling weggezakt en is er een gat ontstaan, dat nu reeds honderd meter hreed en, naar de laatste peilingen uitwezen, zestien meter diep. Aan de Westzijde van het gat is de dijk recht naar beneden afgeschoven, aan de Oostkant met een flauwe hel ling. Men kan zich daarop niet zon der gevaar begeven. Toen een sleep boot, die in het gat gemakkelijk kon keren, ons vanochtend hier afzette en we op de kant sprongen, moesten we maken weg te komen. Een brede kloof spleet open en geluidloos zonk een nieuw stuk van de dijk de diepte in. Als een bewijs, dat de natuur toch nog altijd de mens overheerst, hing boven het gat de rest van de stalen persleiding en verder op de kust dre ven de palen van de houten stelling, rommelt het weer eens. Donderdag- *2,aro?.„^et P®rsleiding heeft gerust, avond kw? het bij Sousse weer tot neemt thans wel aan, dat het een aanslag, toen een Frans gezinde inwoner van deze stad door schoten ernstig werd gewond. De leiders van 600.000 georganiseerde spoorwegarbei ders in Engeland hebben Vrijdag de directie van de genationaliseerde spoorwegbedrijven om een loonsver hoging van 15 procent verzocht. De Nederlandse regering heeft met de Franse een oplossing gevonden voor de moeilijkheden, die de Nederlandse kaasinvoer in Frankrijk ondervond. Op grond daarvan is het invoerver bod in ons land van Franse wijnen opgeheven. spuiten van het zand een der oorzaken is geweest van de plotselinge val Wie in het gat een driftige activi teit verwachtte zag zich bedrogen. Rustig stroomde het Scheldewater naar binnen. Nee, wel is, toen de alarmerende berichten bij Dijkherstel in Zierikzee binnen kwamen onmiddellijk begonnen met het zenden van mensen en materieel naar de in- laagdijk. De Flauwersinlage is n.l. een soort badkuip aan de binnenzijde van de zeedijk. Evenwijdig met de nu doorgebroken zeewering bevindt zich een oude dijk, de inlagedijk die even wijdig loopt met de zeedijk.. In deze inlagedijk bevond zich reeds een gat van ongeveer 15 meter breedte, dat echter geen gevaar opleverde. Nu de zeedijk is afgeschoven moet in aller ijl de inlagedijk worden gedicht, want het water kiest zich nu een weg door de inlage naar de- polder en boven dien, en dat is een ernstige tegenval ler, bevindt zich het gat ten Oosten van de aan de zeedijk aansluitende en steeds meer groeiende ringdijk, waar mee het beruchte gat van Schelphoek zal worden afgesloten. Volgens een der ingenieurs moet er snel gewerkt worden wil men geen tweede Schelphoekgat krijgen. In de buurt van het gat in de zeewering be vindt zich n.l. een dertig meter diepe geul. Met man en macht werd dus di rect begonnen aan het herstel van het 15 m. brede gat in de inlagedijk. Sleepboten trekken door het gat in de zeedijk zware bakken met klei en steen naar binnen. In de afge lopen nacht was dit nog een hache lijk karwei, maar vandaag met het rustigste weer dat men zich denken kon ging dit in een vlot tempo. Op een zinkstuk, dat men inmiddels had aangebracht werden de ladingen klei en steen gestort, terwijl boven dien een grote kraan zand en steen aanvoerde en in het gat wierp. Men hoopte het gat hiermee in de nacht van Vrijdag op Zaterdag te dichten. Het plan om hiervoor een kleiner caisson te gebruiken heeft men la ten varen. Wanneer men het gat in de zeewe ring gedicht zal hebben is niet be kend, doch ook deze tegenslag zal men weer te boven komen. Het is de derde de eerste was het doorbreken van de Westelijke havendam te Zierikzee, de tweede de dijkval bij de Stompe- toren. En dan kan de race om Schelphoek beginnen. Voor het gat ligt al een reusachtige transporteur van de M. U. Z. voor anker en vijf reusachtige AX- caissons zijn op de Dolenplaat gezet. En directeur Muller van de sleepboten is al eens komen kijken, een teken te meer, dat het daar straks ook gaat be ginnen. het kamp demonstraties op touw, waarbij de wachten dienden in te grij pen. Een gevangene werd gedood, vier liepen verkondingen op. Er namen 12.000 Noordelijken aan de betoging deel om het de geallieerden de laatsté dagen van hun verblijf in gevangen schap zo moeilijk mogelijk te maken. MIDDELBURG, 7 Augustus. Naar wij vernemen zullen 30 kinderen uit vluchtelingenkampen in West-Duits land op uitnodiging van de Oecumeni sche Jeugdraad hun vacantie in Mid delburg komen doorbrengen, 't Heeft even moeite gekost de nodige gezinnen te vinden voor de 1.-is vesting, doch men is er in geslaagd 26 gezinnen to vinden, die één en 2 gezinnen, die twee kinderen zullen opnemen. Zoals men weet heeft de Middel burgse Oecumenische Jeugdraad on langs een fancy-fair gehouden, waar door de gelden werden bijeengebracht om dit alles mogelijk te maken. De kinderen zullen per autobus op Donderdag 13 Augustus naar Middel burg komen. Een drietal leidsters zal de kinderen gaan ophalen. Het is de bedoeling, dat de kinde ren 6 weken in Middelburg blijven. De kampen, waar zij vandaan komen, liggen o.m. in Düsseldorf en andere plaatsen in Nordrheinland-Westfalen. Oorspronkelijk komen de kinderen uit Estland, Hongarije, Oekraine, Let land en Oost-Duitsland. Door de oor log met of zonder hun familie op drift geraakt, zijn deze kinderen tenslotte in de D.P.-kampen terecht gekomen. De toestanden in deze kampen zijn verre van gunstig en het is dan ook een uitermate belangrijk en zegenrijk werk, dat de Oecumenische jeugdraad heeft aangevat, om deze kinderen voor zes weken eens in het normale gezins leven te plaatsen. DUKW GEZONKEN. BRUINISSE, 7 Augustus. Toen vanmiddag twee Dukws van het Ne derlandse leger het Zijpe overstaken, waarbij de een door de ander werd gesleept, is de Dukw, die gesleept werd, door nog niet geheel opgehel derde oorzaak midden in het Zijpe plotseling gezonken. Iedere Dukw was bemand met twee militairen en de bemanning van de achterste raakte te water. Gelukkig konden, nadat de kabel was gekapt, de beide drenkelingen deor de eerste Dukw aan boord worden genomen. De vaartuigen hadden dienst gedaan voor zandvervoer bij de Rampaertsedijk en waren op weg naar hun basis in Kei- zersveer. MIDDELBURG, 7 Augustus. In de vanmiddag gehouden vergade ring der Herverkavelingscommissie Walcheren is o.m. het besluit gevallen de Nieuwenhovenseweg te verlengen. Men betreurde het, dat dit gedeelte van het Brigdamsepadje, waaraan de Walchenaren zulke goede herinnerin gen hebben, tot verkeersweg (zij het dan voor locaal landbouwverkeer) moet worden gemaakt, maar een an dere keuze bestond er niet, omdat de landbouwers, die in de omgeving hun nieuwe gronden hebben, deze anders slechts langs grote omwegen kunnen bereiken. Een ander besluit was dat tot aan leg van een landbouwweg bij Krom- menhoeke met het doel de omgeving van Krabbeneiland beter toegankelijk te maken voor de landbouwers. Ook tussen de Duinweg en de Duinbeekse- weg bij Oostkapelle zal een nieuwe verbindingsweg worden aangelegd. In deze vergadering heeft de voor zitter, mr A. J. van der Weel, met enkele gevoelvolle woorden wijlen de heer C. Zwagerman, die adviserend lid der H.V.C. is geweest, herdacht. Tenslotte werd afscheid genomen van ir. Th. Heijblom, die ook optrad als adviserend lid.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1