Speurend in Zeelands natuur Nieuws uit de Provincie. CasteRa-Vaatwas Scheerkwasten blinkender vaat en zachtere handen! ZEEUWSCH DAGBLAD Van spinnende Watertorren en. droge luiers» Het nieuwe stelsel van betonning» Kinderen uit rampgebied irachfen vacantieinlfalië door Middelburg. Zierikzee BURGERLIJKE STAND GEMEENTERADEN DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Parfumerie VAN BIEMEN Verkeerszoodaars tc water en te land. Vrijdag 7 Augustus 1953 Pagina 2 -Sj vL V»/ VANDAAG ben ik met vrouw en kind op pad. Het is ver schrikkelijk warm. Mijn zoontje schijnt daar niet zo'n last van te hebben. Die zit prinsheerlijk voor op papa's fiets, trappelt met zijn beentjes van genoegen en kraait Xijn hoogste lied. Maar wij, arme stumpers zwoegen maar voort. Trappen maar jongens! Eindelijk, als we op de grote weg tussen Poortvliet en Scherpe- nisse zijn aangeland, doemt er een oase voor ons op in de vorm van een schaduwrijk plekje onder een rij bomen. „Gelukkig", zuchten we. We stappen af. Zoonlief wordt op gepakt en krijgt zijn middagmaal. Daarna wordt hij op onze kampeer deken neergelegd en met een riem vastgebonden aan een boomstam, in de hoop, dat hij zal gaan slapen. En dat doet hij nog ook! Mijn vrouw gaat wat uitrusten en ik ga wat rondneuzen. Al spoedig lig ik op mijn buik aan de rand van een slootje. Veel water staat er niet in, maar toch wel net genoeg voor de levende wezens, die er in rondspartelen. Kijk, een spinnen de watertor is er ook bij. Ook last van de warmte, vriend? Je bent zo traag. Maar nee, zo kwaad heb jjj het daar nog niet in het koele nat. Hola, opgelet, daar komt hij naar boven om een „luchtje te scheppen". Een watertor is nu eenmaal geen vis, die zuurstof uit het water kan halen. Ik kan nu goed zien, hoe hij één van zijn twee sprieten boven water uit steekt en deze dan ombuigt, zodat er een knik inkomt. Onder deze knik zit nu een heel klein beetje lucht. Ver volgens trekt hfj de spriet tot onder water. De aldus „gevangen" luchtbel wordt nu snel en handig naar de luchtvoorraadschuur tussen de haar tjes aan de buikzijde gebracht. Dit spelletje herhaalt zich vele malen, totdat hij genoeg gehamsterd heeft en er weer even tegen kan. Het wijfje van deze volkomen zwar te tor spint voor haar nageslacht een nestje. Ze spint eerst zichzelf helemaal in, zodat ze dus in een soort zakje komt te zitten en legt dan haar eitjes (in dit zakje dus), kruipt zelf naar buiten en maakt nu ook de voorzijde Waarom geen uniformiteit in de binnen vaartre gelingen? VLISSINGEN, 6 Aug. Voor de deelnemers aan de 29e vacantiecursus van het Kon. Onderwijsfonds voor de Scheepvaart heeft tijdens een vaar tocht vanuit Veere via Wemeldinge en Hansweert, de heer E. Bakker, com missaris van het Loodswezen te Vlis- singen een voordracht gehouden over het nieuwe stelsel van betonning. De heer Bakker zei het in zekere zin te betreuren, dat Nederland zijn oude betonning prijsgeeft voor het nieuwe, dat door een conventie van Genève van 1936 werd vastgesteld. Het oude Nederlandse stelsel voldeed immers in alle opzichten en wij hadden zeker geen behoefte aan het internationaal systeem. Daartegenover staat evenwel dat wij goede buren willen zijn, daar om doen wij mee, ook al is het kost baar. Voor Nederland zou het echter van veel meer werkelijke betekenis zijn geweest indien men had kunnen ko men tot uniformiteit in de talloze wet telijke en andere regelingen, de bin nenvaart betreffende, en dan op in ternationale basis. Spr. noemde het nieuwe stelsel moeilijk te onderwijzen en aan te leren. dicht. En om het geheel te voltooien bevestigt ze aan de bovenzijde nog een hol plantenstengeltje, hetgeen dienst moet doen als luchtverversingskanaal. Soms kan je deze tere witachtige scheepjes" met hun miniatuur mastje wel eens zien drijven. Maar die zijn dan meestal verdwaald, want de maak ster ervan zoekt als ligplaats voor haar kroost zoveel mogelijk verborgen plekjes op. Zijn de eitjes eenmaal uit gekomen, dan is de wereld onder wa ter weer heel wat gevaarlijke monsters rijker. Want in tegenstelling tot de vreedzame volwassen kevers, die al leen planten eten, zijn de larven ras echte rovers die het vooral voorzien hebben op slakjes, die ze tussen hun geweldige kaken vermorzelen en dan opzuigen. Zijn ze volgroeid, dan krui pen ze in de vochtige bodem om zich daar te verpoppen. Zo Hg ik een hele poos daar aan die slootkant in het water te turen en ben ik dan ten lange leste weer bij de mijnen teruggekeerd, dan vind ik een in-wanhoop-zijnde vrouw. „Hij is wak ker geworden", zegt ze, op zoonlief wijzend, „en ik heb vergeten luiers mee te nemen". Plots echter klaart haar gezicht op. „Zouden we jouw. Ja, wat doe je dan als eerbaar huis vader en gehoorzame echtgenoot? Je Examens. Geslaagd voor le stuurman G.H.V. de heren A. Poerstamper en J. Visser. Voor scheepswerktuigkundige, diplo ma C I slaagde de heer D. P. de Rid der. Allen leerlingen van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. gaat weer weg, zoekt een zo goed mo gelijk verborgen plekje op, trekt, schichtig om je heen ziende, je eh. hemd uit, om dan even later met dit kledingstuk terug te keren en toe te zien, hoe een zorgzame moeder haar kind van een droge „luier" voorziet. Weldra fietsten wë weer in de bran, dènde zon. Maar vreemd, ik heb het nu toch lang zo warm niet meer! Joseph A. Brusse. Marine-kustvaartuig zal naam Bruinisse dragen. BRUINISSE, 6 Aug. Binnenkort zal in het kader van de wederzijdse hulpver lening, een 14-tal kustvaartuigen worden geleverd aan de Nederlandse Marine. De ze schepen zijn 400 ton groot en bemand met 4 officieren en 36 schepelingen. Zij zijn speciaal bestemd voor het vegen van Nederlandse zeegaten en kustroutes. Een dezer schepen zal de naam Brui nisse dragen en het is de bedoeling dat elk schip de emblemen zal voeren van de plaats waarnaar het genoemd is. Het grazend hert, het wapen van Brui nisse zal dus eerlang de spiegel sieren van een onzer mijnenvegers. Benzinelamp ontplofte. WEMELDINGE, 6 Aug. De elec- tricien J. D, alhier is tijdens werk zaamheden in de in aanbouw zijnde graansilo ernstig aan zijn gezicht, ar men en benen gewond doordat een benzinelamp waarmee hij werkte, ont plofte. In enkele ogenblikken hadden zijn kleren vlam gevat. Toegeschoten arbeiders wisten het vuur te doven door de man in het zand te rollen. Dokter Risseeuw verleende genees kundige hulp. EINDHOVEN, 6 Aug. Vanmor gen om precies één minuut over tien, stoomde de D-trein uit Italië het sta tion van Eindhoven binnen, waarin de eerste groep kinderen uit de rampgebie den zat, welke vier weken gast is ge weest van het Italiaanse Rode Kruis in een kamp te Pian Castagnaio. De jongens en meisjes, flink gebruind, zwaaiden enthousiast met Rode Kruis- vlaggetjes en verschillende ouders wa ren ter begroeting op het perron aan wezig. Nadat de 85 kinderen in de stations wachtkamer broodjes en chocolade melk hadden genuttigd en zij uit volle borst een Italiaans volksliedje: „La Montenara" (het lied van de bergen) hadden gezongen, werd de reis per trein voortgezet naar de woonplaatsen in West-Brabant en Zeeland. Dinsdagmiddag vertrokken zij uit Plan Casagnaio en bij vrijwel ieder sta tion, waar de trein stilhield, ontvingen de jongens en meisjes voedselpakket ten en geschenken. Als dank werd dan het Italiaanse volkslied gezongen. De Italianen hebben erg veel moeite ge daan het de kinderen naar de zin te maken. Toen bleek, dat zij het volks- voedsel, macaroni met tomaten, niet lekker vonden, kregen zij macaroni met suiker en boter. Gemiddeld zijn de kinderen één a twee kilo aangekomen. De leidsters van de groep, de dames Pauptlt en Doets, bel den uit Den Haag, »-aren enthousiast over de ontvangst en de verzorging van de kinderen. Donderdag 20 Augustus arriveert opnieuw een groep van 50 kinderen in Eindhoven. Schooljeugd in „Hedenesse". Het is de laatste jaren een traditie geworden, dat de lessen in het gods dienstonderwijs op drie der openbare scholen namens de Herv. kerk gegeven door de jeugdleidster, worden beslo ten met een kampweek. Ook dit jaar is zulks het geval en momenteel bren gen 28 jongens en meisjes een prettige week door in „Hedenesse" bij Cad- zand. De leiding berust bij de jeugd leidster, Wika H. Schruyer en bij ds E. Sneller. Woensdagmiddag kwamen een groot aantal ouders het kamp be zoeken, hetgeen voor de jongelui aan leiding was, hen te vergasten op een geslaagde ontspanningsmiddag, waar bij onder andere toneelstukjes werden opgevoerd. Overigens geniet men van de omgeving en trekt men zoveel mo gelijk naar het strand. Iedere dag wordt begonnen met een dagopening en met een avond wij ding besloten. Voor de leiding heeft men bovendien de medewerking gekregen van 5 as sistenten. Geslaagd voor nuttige handwerken» ZIERIKZEE, 5 Aug. "Voor de acte K. (L.O.), Nuttige Handwerken, slaagden de dames Zr M. Agnesa en Jenny Verkaart te Zierikzee; Ada Hanse te Eikerzee en Ria de Zwarte te Renesse, allen leerlin gen van de R.K. Modevakschool te Zie rikzee. BAARLAND. Geboren: Maatje T., d.v. Vermue; Johannes G„ z.v. J. Karelse en A. J. Tramper en F. J. Meertens; Adria- na L., d.v. A. Veldhuijzen en M. Vrijhof; Cornells I., z.v. M. Elenbaas en W. van Keulen. BORSSELE. Geboren: Adriana P. N., d.v. P. Remijnse en J. P. Corstanje; Adri- anus C. J., z.v. M. Boonman en C. M. Ingezonden Mededeling (adv.1 je keukea in AAGTEKERKE. Er komt een nieuwe school. Dinsdagavond kwam de raad in spoedeisende zitting bijeen onder voorzitterschap van de wnd. burge meester de heer Bosselaar. Enig agendapunt was de bouw van een nieuwe school voor de Vereniging Diaconieschool. In de vorige vergade ring was hieraan reeds een bespreking gewijd en B. en W. ontvingen toen de opdracht om naar financieringsmidde len om te zien. De voorzitter deelde mede, dat men daarin was geslaagd. Dit betekende echter, dat de toeken ning van premie tot woningverbete ring moest worden stopgezet en voorts enkele begrotingsposten moesten wor den verhoogd. Belastingverhoging was zodoende niet nodig. Nadat de heren Willemse en S. de Visser Pzn. nog enkele opmerkingen hadden gemaakt, werd met algemene stemmen tot de bouw besloten. De in schrijving zal publiek moeten ge schieden en de gunning zal gedaan worden in overleg met het gemeente bestuur. AXEL. Precaire positie aan de Armendijk. In de onder voorzitterschap van loco-burgemeester P. J. van Bende- gem gehouden raadsvergadering deel de het college o.m. mede, dat met de woningbouwvereniging contact is op genomen inzake electrische verlichting der gemeente-woningen in de Juliana- straat. Na onderzoek der geloofsbrieven werd besloten tot toelating der nieuw benoemde raadsleden. In de winkel- sluitingsverordening werden enkele wijzigingen aangebracht. Bij de rondvraag wees de heer C. van Bendegem (Arb.) op de precaire positie waarin de bewoners van de Armendijk zijn geraakt door de af graving aldaar. De voorzitter ant woordde, dat deze zaak de aandachV van B. en W. heeft, evenals een even tuele verbreding van deze weg. De heer Misseghers (Vrij Kath.) vroeg aanleg van een wandelpad aan de Kinderdijk. De voorzitter sprak vervolgens een afscheidswoord tot de raadsleden, wel ke niet weerkeren in de nieuwe raad. De heer v. d. Berg (K.V.P.) wees in hartelijke bewoordingen op de pret(iJ ge samenwerking en het vele dat in deze voorbije periode tot stand kwam..' SAS VAN GENT. Egalisatie van het marktplein. In de onder voorzitterschap van loco burgemeester L. de Ma a ij er gehouden raadszitting was bjj de ingekomen stuk ken o.m. een schrijven van de B.N.A., inhoudende een verzoek om alle open bare werken via architecten te doen geschieden. De heer de Groff (Arb.) zag hierin een middel om van de Centrale Dienst van Bouw- en Woningtoezicht af te komen. Het badreglement der gemeentelijke stichting „Het Sasse Zwembad" werd gewijzigd; de winst- en verliesreke ning dezer instelling werd in handen der desbetreffende commissie gegeven. Per pak 25 cenf Dubbel pak 45 cent SLOTKOEP.SEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. 98% 97 Nederland 1947 98% Dollarlening 1947 95% Invest. Certif. 98% Grootboek 196 96% Ned. 1962/64 cum 99% 99 3% K. Olie 1950 119% 119% Cult. H. Ind. Bk 75 76% Nat. Handelsbank 123% 123% A.K.U. 173% 175% Ned. Handel Mij 159 160 Bergh's Jurg. 273% 273% Calvé Delft 125% 126 Berkel'a Patent 108% 108% Fokker 118B 118B Gelder Zonen 160% 160% Kon. Hoogovens 171 173 Ned. Ford 220 218 Ned. Kabelfabr. 217% 217 Philips' Gloeil. 174% 174% Do 6 cum, pref. Unilever 198 197% wd. 146% 146% Wilton-Fijenoord 180 176 Biliton I rubr. Biliton H rubr. 220 221% Dordtsche Pptr, 309 306% Kon. Olie 327% 327% Dito, pref. 316 Dito, onderaand. 327% 327% Moearan Enim 530 534% Deli Bat. Rubber 142% 141% Bandar Rubber 94% 94% Kendeng Lemboe 74% 75%B Oost Java Rubber 34% 34% De Oostkust 111 114% Holl. Am. lijn 133% 134% Serbadjadi 47% 48 K. J. Ch. Paketvrt 111 112 Kon. Boot 129% 130% Kon. Paketvrt 118% 118% Kon. Rott. Lloyd 125 125 Ned. Sch. Unie 127 128% Ommeren's Sch.vrt 158 159 St.v. Mij Ned. 135 135 H.V.A. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Mij Deli Bat. Mij Senembah Mtiller Co Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 111% 112% 60% 60% 86% 86 23% 23% 101% 101 162 161 85% 86% 176% 175 170 169% 68% - 164% 164% 166 165% Overzeese Gas Borneo Sumatra Am. Radiator Internatio Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Intern. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Comp. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philips Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania 95 94 12414 125 14'/, 144* L4'/4 1534* il'4 324* 337* m S2'A 62B 624* W/4 OM U(s 124* 414* 411* 644* 634* 21 207* 481* 49 2/4* 27)* M-t 21 844* 847* 62 754* 224* 25 25% 5% 247* 24% 217* 22% G. Geense; Adriana, d.v. W. Walhout en C. Murre. Ondertrouwd: A. W. Bruinooge, 25 j. en C. A. Griep, 24 j.; J. Schipper, 26 j. en D. Walhout, 19 j. Gehuwd: R. Boogaard, 20 j. te Goes en G. Welleman, 19 j. Overleden: J. v. Liere, 41 3., echtg. v. M. Geschiere te Utrecht. DOMBURG. Geboren: Johannes, z.v. J. M. Warners en G. Lievense. Gehuwd: M. Maas, 41 j. en C. Puijpe, 49 j HOEK. Geboren: Pieter J., z.v. P. v. Es en M. C. Jansen; Jantje, d.v. M. de Put ter en M. van Mourik; Jacobus L., z.v. P. A. Tazelaar en J. de Blaeij. Ondertrouwd: J. Huijssen te 's-Graven- hage, 30 j. en M. G. van den Bergh, 26 j.; I. Verhelst, 22 j. en A. S. Verpoorte, 23 j. Gehuwd: R. F. Heinsdijk te Vlissingen 35 j. en N. L. Nieuwelink, 28 j KORTGENE. Geboren: Cornelis L., z.v. J. A. Vink en E. D. Meulenberg; Gerda, d.v. G. de Fouw en P. Verburg; Jacob M., z.v. A. Geelhoed en A. Breas; Leent je M. A., d.v. M. J. Noordhoek en J. Filius; Jo- zina, d.v. A. de Jager en L. v. d. Maas; Willem C., z.v. P. van Goudswaard en C. v. d. Weele; Sara P., d.v. F. C. Israël en D. N. Ganzeman. Gehuwd: P. A. Wilderom, 33 j. te Wis- senkerke en H. M. v. d. Weele, 25 j.; P. van Gilst, 25 j. en J. de Wild, 24 j.; G. C. Kramer, 32 j. en J. Janse,- 23 j.; P. D. Kramer, 31 j. en S. de Looff, 23 j.; 1VL A. van Hekke, 24 j. te Kerkrade en H. van Gilst, 19 j. Overleden: M. Vérburg, 62 j. te Goes; J. Hoogerheide, 78 j. OUDELANDE. Geboren: Carla H., d.v. P. van der Wildt eh E. de Boer. Gehuwd: M. Sinke, 27 j. en M. P. van Sabben, 29 j. SINT LAURENS. Geboren: Klazina A, d.v. P. Wisse. Gehuwd: P. J. Davidse, 36 j. en M. Jo- ziasse, 35 j. WISSENKERKE. Geboren: Pieternella M., d.v. M. J. Bustraan en P. A. L. Bou- wense; Levina A., d.v. P. Kramer en J. P. Clement; Pieter J., z.v. J. H. de Leux en M. C. Korsuize; Johannes A., z.v. J, Balkenende en E. J. Brouwer; Adriaan H., z.v. C. W. Zwem er en J. M. Versluis; Willemke, d.v. M. I. Begthel en D. ter Veld; Jannetje C., d.v. M. P. Goudswaard en E. P. Heijstek, Gehuwd: H. P. Leendertse, 30 j. en L. P. M. Bak, 27 j.; J. Jansen, 26 j. te Kat- tendijke en J. C. Scherp, 25 j.; A. Bakker, 58 j. en A. P. Tazelaar, 57 j.; I. Stokman, 44 j .en A. A. van den Band, 32 j.; A, H. Ruijsink, 28 j. te Zutphen en L. A. Goudswaard, 30 j.; J. de Jager, 28 j. te 's-Heer Arendskerke en B. D. de Looff, 23 j. Overleden: M. Verburg, 43 j., echtg. v. P. v. d. Weele; J. de Jonge, 83 j. IJZENDIJKE. Geboren: Ronaldus L. M., z.v. C. E. HaersTorbijn; Johannes A., z.v. A. P. Trihou—Deseyn; Jan A. H., z.v. H. RuiterBarentsen; Elizabeth, d.v. J. HeinsdijkDekker; Cornelis A., z.v. C. RiemensHubregtsen. Gehuwd: P. J. van Hecke, 60 j. en S. R. de Martelaere, 53 j.; C. C. J. Sutin, 66 j. en V. M. Mussche, 59 j. Overleden: S. Versprille, 85 j., wed. v. Abr. van den Broeke; N. Cijsouw, 55 j., echtg. v. J. Scheele; F. J. Risseeuw, 79 j., echtg. v. M. Willemsen. ZOUTELANDE. Geboren: Johannes P., 60% z.v. A. Oreel en O. van den Toonder; Tannetje M., d.v. J. Kleinepier enT. M. de Buck. Ondertrouwd: A. C. Schipper, 31 j. en J. Flipse, 29 j. Overleden: T. M. de Buck, 28 j., echtg. v» J. Kleinepier. Geslaagd. Mej. M. Flikweert te Schuddebeurs slaagde te Rotterdam voor de akte K (L.O.), nuttige handwerken. Mej. K. Flikweert aldaar, leerlinge van de Chr. ULO te Zierikzee slaagde te Hilversum voor het Mulo-diploma. Schoolkinderen naar Almelo. Woensdagmorgen heerste er grot® drukte op het Havenplein bij het vertrek van 250 leerlingen der drie lagere scho len voor een vacantie van drie weken naar Almelo. De reis werd per „Minister v. d. Sleijden" naar Anna Jacobapolder gemaakt. De R.T.M. zorgde voor gratis vervoer, ook terug. Van Anna Jacoba polder ging het per autobus naar Roo sendaal en vandaar per extra trein naar Almelo. Mej, A. de Vries, onderwijzeres Chr. Nat. school, A. Paauwe en P. J. ten Haaf, onderwijzers openbare lagere school, gingen als begeleid (st)ers mee. De dames van het U.V.V. vergezelden de groep tot Roosendaal, waar U.V.V.-dames uit Almelo aanwezig waren. De heer A. Brand, hoofd openbare lagere school B zal zich volgende week bij de kinderen voegen. 0.- EN W .-SOUBURG Openbare verkoping. Woensdagmiddag werd in de zaal van de heer B. Verbeem aan het Oranjeplein door notaris R. Bat ten te Middelburg openbaar verkocht: 1. Een winkel en woonhuis aan de Ka- naalstr. 22. Inzet f 4317. 2. Een pakhuis en erf, achter perceel aan de Beciusstraat. Inzet f 1201. In combinatie koper: J. Cijvat, Souburg, voor f 6600. 3. Een huis met erf en tuin, Oranjeplein 42; Koper mevr. Wed. Daalhuizen, Sou burg, voor f 2350. 4. Een huis met erf en tuin Middelburg sestraat 17; Koper W. Daalhuizen, Sou burg, voor f 1750. 5. Twee aaneengebouwde huizen met tuin Paspoortstraat 34; Koper A. Dingemanse, Souburg, voor resp. f 1550.— en f 1210. 6. Een huis met erf en tuin, Vlissingse- straat 48; Koper Mevr. Wed. Daalhuizen, Souburg, voor f 2100. 7. Een huis met erf en tuin, Burchtstraat 21; Koper 'van Teil, Middelburg, voor f 2040.—. 8. Een huis met schuurtje, erf en tuin, Zandweg 5; Koper C. Jasperse, Souburg, voor f 1630. 9. Een schuur met grond aan de Middel burgsestraat; Koper C. v. d. Dries, Sou burg, voor f .1600. 10. Een are negen centiaren erf aan de Vlissingsestraat; Koper Q. Grootjans, voor f 150.—. PRUIMET AART Er was een grote prui- mentaart op tafel gezet en Pieter wachtte in spanning op Uilebuil en Juul want het water liep hem in de mond. Maar het liep anders af. Op een gegeven mo ment stormde Uilebuil met een rood gezicht de kamer in, greep Pieter bij zijn oren en sleurde hem de trappen op. „Je gaat naar de zolder!" hikte hij zenuwachtig „in plaats dat je een voorbeeld neemt aan die nette, brave, keurige meneer Katoen, neem je hem in het ootje!!" De zolderdeur knarste op slot en Pieter liet zich op een omgekeerde kist zakken. „Allemaal mijn schuld!" zuchtte Karolus. „Maar ik kon mijn mond echt niet houden!" „Oh" zei Pieter „dat is niet zo erg hoor. Ik heb zitten genieten van je rare opmerkingen en ik kon gerust jou de schuld geven want dat gelooft Uilebuil toch niet. Alleen lopen we nu die pruimentaart mis. Poeh, nu zit misschien die rijke strijkplank er van te smullen. Hij vindt het natuurlijk niet eens lekker!" „Ik heb wat goed te maken!" kraste Karolus ineens. „Wacht maar Pieter, ik ben zó terug!" De kraai vloog het dakraampje uit en fladderde naar beneden. Uilebuil zou juist een groot mes in de taart zetten. Karolus zat stil boven op een gordijnroe en berekende nauwkeurig zijn kansen. Plotseling wipte hij op, vloog pijlsnel in duikvlucht over de tafel, klemde de hele pruimentaart in zijn snavel en vloog er roetsss.het raam mee uit. Ingezonden Mededeling (Adv.) in vele soorten en prijzen KLOKSTRAAT, Telef. 2935, GOES Familieberichten uit andere bladen. Geboren; Janna K. W., d.v. Fam. A. KolffIppel, Werkendam. Verloofd; J. Abma en H. de Jong, La- combe Alberta, Canada. Gehuwd: J. Couvée en C. P. van Ros sen, Rotterdam. Overleden: J. J. de Wit, 52 j., Den Bommel; G. M. Paymans, geb. Slechte, Apeldoorn; Henriëtje, 3 mnd., d.v. Fam. R. H. le Matden Hamer, Terneuzen; J. Paulusse, 80 j., Terneuzen. MOTORSPORT. Motorclub „De Zeeuwen" organi seert op Zaterdag 8 Augustus a.s. we derom haar jaarlijkse gezelligheids- rit, ditmaal een knobelrit door Wal cheren, De start vindt plaats om half drie vanaf restaurant Wöhler, Lange Delft te Middelburg, waar ook de finish is. Deelname is mogelijk voor automo- bilisten, motorrijders en bromfietsen.'f 10,— of s"d, ST. LAURENS Opbrengst Collecte. De collecte voor „Het Hoogeland" bracht op f 31.40. WEMELDINGE Gunning straatwerk. Het straatwerk. Dorpsstraat, Westelijk deel, en Wilhelmi- nastraat, Oostelijk deel, is gegund aan de heer M. Wandel te Souburg voor f 24.200.—. IJZENDIJKE Wedvlucht. De P.V. „Steeds Sneller" nam deel aan een prijsvlucht uit Bre- teuil. Uitslag: 1. C. Neijssen; 2 en 3. B. Tanghe; 4. A. Termote; 5. Th. Gruson; 6 en 10. H. Groosman; 7. C. de Putter; 8. C. Neijssen; 9. J. Versprille. Van 't smokkelfront. In de nacht van Maandag op Dinsdag werd aan de wijk Goedleven bij de Belgische grens door dienstdoende ambtenaren een koe in be slag genomen. Twee smokkelaars tracht ten het beest over de grens te brengen. Eén der drijvers wist te ontkomen. Ook tegen de leverancier van de koe gn tegen de landbouwer, die stalling had verleend, werd procesverbaal opgemaakt. ZOUTELANDE Concert en Voetbalwedstrijd. Morgen avond om 7 uur zal een voetbalwedstrijd tussen „De Meeuwen" (Zoutelande) en 'n elftal van badgasten worden gespeeld. De Muziekvereniging zal de spelers naar het veld begeleiden, en na afloop van de wedstrijd een concert geven in de muziektent. Kantongerecht te Terneuzen. TERNEUZEN, 6 Augustus Het waren ditmaal verkeerszondaars te water en te land, die in de zitting van het kantongerecht zich hadden te ver antwoorden. Voor de tweede maal kwam in be handeling de aanvaring, die op 26 Maart j.l. bij de uiteinden der pieren van de Terneuzense haven plaats vond tussen de schepen „Termonde II" en „Marylise". Schipper A. G. van de „Termonde II" had zich hiervoor te verantwoorden. Nadat hij, met enkele getuigen, in deze ingewikkelde zaak was gehoord, bleek de ambtenaar van het O.M. van mening te zijn, dat schip per G. zich niet aan stuurboordzijde van het vaarwater had gehouden, waarom hü f 80,of 40 d. tegen hem eiste. Mr F. Adriaanse was van mening, dat de schuld van G. niet bewezen kan worden; bovendien zegt art. 33 der Wetten Loodsdienst, aanvaringen en scheepvaart, dat het verkeer van rechts voorrang dient te worden ver leend. Pleiter was van mening, dat daarom vrijspraak zal moeten volgen. De waarn. kantonrechter, mr G. Tichelman, bepaalde de schriftelijke vonniswijzing op 18 dezer. Schipper R. F. J. van de „Purfina XIV" werd veroordeeld tot f 30,— of 15 d. wegens een onhandige manoeu vre in de Westsluis te Terneuzen. A. W. uit België negeerde te Axel een stopbord, waarvan een aanrijding met een motorfiets het gevolg was, f40,— of 20 d. Mej. E. H. uit Vogelwaarde stak per fiets op onvoorzichtige wijze de weg over, zodat een achter haar komende bromfietser kwam te vallen, een her senschudding opliep en vijf weken ar beidsongeschikt was. Eis en uitspraak f6,of 3 d., benevens f33,18 vergoe ding wegens loonderving. J. v. d. B. uit Hontenisse w^is te St. Jansteen al even ondoordacht en zon der richting aan te geven de weg over gestoken, zodat hij door een auto werd aangereden. Hoewel hij het er toen zeer gelukkig afbracht, strafte de kantonrechter v. d. B. thans met f 20,of 10 d. voor het oversteken en f 5,of 3 d. omdat hij geen richting aangegeven had. J. V. V., metselaar te St. Jansteen, had met zijn bromfiets een wielrijder aangereden, waarvan een valpartij het gevolg was. Eis en uitspraak f 15,of 10 dagen. E. F. de K., vlasbewerker te St. Jan steen, passeerde per fiets een voor hem rijdend politieman in burger aan de rechterzijde van de weg. Uitspraak

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2