Nieuws uit de Provincie. Goesenaar slachtoffer van overval op onderneming SPORT rn SPEL. Scheldebank N.V. Zierikzee. Gemeenteraad IIII Hifi Terneuzense ambachtsschool wordt uitgebreid. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN Middelburg. 7 holen. Zomeravondvoetbal Woensdag 5 Augustus 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Uit Indonesië teruggekeerd GOES, 4 Augustus. Dezer dagen is met zijn vrouw en twee kinderen uit Indone sië teruggekeerd onze oud-stadgenoot, de bodemkundige, de heer A.W. Vol goede moed vertrok hjj twee jaar geleden naar Java om voor een Amster damse onderneming onderzoekingen te gaan verrichten. Met een lidteken van een gemene sabelhouw dwars over het gelaat, het lidteken yon een schot in de hals en van een sabelhouw in aijn linkerbeen is hij terug gekeerd. Toen ik hem ontmoette en hij mij ln het kort zijn wedervaren vertelde, dacht ïk hardop: „Je zult wel nooit meer te ruggaan" „Waarom niet?" zei hij verbaasd. -Die overval op onze onderneming is toch niet maatgevend voor heel Indo nesië?" Hij is een man, die gelooft ln de toe komst van Indonesië. Ondanks de over val op de onderneming van de Lebak Plantation Cy bij Rangkas Bitung ln het Bantamse op West Java, waar hij Werkte en waar hjj en zijn chef dooi 'n bende van 25 man bijna werden ver moord. LOKAAS: 65.000 ROEFIAH. Hij werkte een half jaar op deze onderneming. De overval geschiedde in de ochtend van de 3e Juni. Het lokaas was de ondernemingskas, waarin zich 65.000 roepiah bevond, geld voor de arbeiders, die de vijfde hun loon zouden krijgen. Zjj waren geheel alleen op het kan toor. Er was geen bewaking. De In donesische veldpolitie was juist vee- trokken. De heer W. kreeg een schot achter in de hals en viel. Toen hij op de grond lag hebben de onverlaten ln het wilde weg op hem losgehakt. „Ik ben er nog goed vanaf geko men", zei hij opgewekt. „Gelukkig heeft de bende de woning, waarin mijn vrouw en mijn twee kinderen zich be vonden, ongemoeid gelaten." Zijn chef was er erger aan toe. De le moest een arm missen. Voordat de heer W. naar Holland te rugkeerde met onbepaald verlof ver- Dividend 7 tantièmes 5.408,14. ZIERIKZEE, 3 Augustus In het verslag van de directie van de Schel- debank N.V. te Zierikzee over het jaar 1952 worden eerst enkele woorden ge wijd aan de ramp van Februari. Van de algemene vergadering van aandeelhouders wordt gezegd, dat de extra reserve werd verhoogd tot f 35.500,de winst voor rekening van de spaarbank, bedragende f 1.078,18 gereserveerd, en het dividend vastge steld op 7 pet. Aan de directeur, de heer A. G. van de Velde, werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Aan de aandeelhouders werden de Verlies- en Winstrekening en de Ba lansen per 31 December aangeboden. Hieruit blijkt, dat de toevertrouwde middelen zijn getegen tot f 2.032.177,80. Met ingang van 1 Januari 1952 werd de Deposito- en crediteurenrente met circa 50 pet. verhoogd. Vanzelfspre kend heeft deze renteverhoging de winst in ongunstige zin beïnvloedt, doch het feit, dat de rentevergoedin gen op een redelijker basis werden gebracht, geeft méér voldoening dan net behalen van een hogere winst, waarvan door het Rijk 45 pet. ven nootschapsbelasting wordt geheven. De netto-winst bedraagt f26.225,12, waarvan f 1.697,84 voor rekening van de Spaarbank, te reserveren voor koersrisico's. Voorgesteld wordt het winstbedrag ad. f 24.527,28 vermeerderd met het on verdeelde saldo van het vorig jaar, zjjn de f 1.593,27 een bedrag ad. f 9.711,— te reserveren voor vennootschapsbe lasting en van de dan nog resterende winst 7 pet. dividend en f 5.408,14 aan tantièmes uit te keren. Ook denkt men de extra reserve met f 2.500,te ver hogen tot f 38.000, CADZAND. Afscheid van wethouders. De raad van Cadzand kwam Vrijdag in openbare vergadering bijeen. Het voorstel om het crediet voor de moder nlsering van de o.l. school te verho gen met f2000 werd toegestaan. Nadat de Raad in gesloten zitting was gegaan en de voorzitter de verga dering opnieuw geopend had, werd vastgesteld, dat de kampeerverordening blijft bestaan zoals door B, en W. en nu door algemene stemming werd be sloten om de kampeerhuttem en kam peerwagens vergunning te verlenen tot 1 Nov. 1953. Aangezien deze vergadering waar schijnlijk de laatste zal zijn in de te genwoordige samenstelling van de raad, richtte de voorzitter het woora tot die leden, die niet meer in de raia zullen terugkeren, n.L wethouder A. Bril en wethouder J. JBeeu. Hij memo reerde de prettige samenwerking en de goede verstandhouding en bedankte de heren voor alles wat ze gedurende hun raadslidschap voor de gemeente hebben gedaan. Wethouder J. Becu sprak zijn dank uit en hoopte, dat de gemeente verder zal uitgroeien. Ook wethouder A, Brii sloot zich bij deze gesproken woorden aan. nam hij, dat 22 van de 25 bendeleden waren gearresteerd. „Maar hadden jullie dan 'geen vuur wapenen om jezelf te verdedigen?" vroeg ik. .Vuurwapens Nee, dat zijn maar lokmiddelen. Daar zijn ze helemaal wild op" HAAT TEGEN DE BLANDA'S. De haat speelt een grote rol ln Indo nesië. De haat tegen de blanda's wordt gekweekt op de scholen. „Kijk" zei hij, „je kunt de bevolking splitsen in twee delen, het ontwikkelde en het onont wikkelde volksdeel. Van dat ontwik kelde volksdeel heeft weer een gedeel te zijn ontwikkeling ontvangen tijdens het Nederlandse bewind en een ander deel er na. Het laatste deel Is niet pro- Hoilands, evenmin als het onontwik kelde deel van de bevolking, dat „Mer- deka" roept, maar dat die lieve vrij heid alleen maar ziet als „veel geld en lekker nietsdoen". De bende, die de overval deed be hoorde niet tot een bepaalde politieke groep. Die opereren met grotere „een heden" en hebben deze benden in dienst om het politieke argument wat meer kracht bjj te zetten. mnii li iiiimpuim ifniiii ElHi I ml 1 A lllUU lilllllllll JlBIIll liUh STIJVE HARK Juul Katoen, het ver wende rijke jongetje, liep het kamertje èens keurend op en neer. Tenslotte keer de hij zich' tot Pieter en zei: „Ik vind dit slaapver trek niet fraai, het is in één woord dor en saai. En dan, ik zie twéé bedden staan, daar moet er één van hier vandaan. Tenslot te is 't óver drieën heen. Verdwijn en laat me snel alleen. Want ik kan met geen goed fatsoen mijn dagelijks dutje doen!" „Oh" antwoordde Pieter „Maar in dat andere bed slaap ik of denk je soms dat ik op de gang ga slapen omdat jouw vader zo rijk is?" „Hul!" hikte Juultje opgewonden „Hoe moet dat nu. Dat is toch cru!! En hij zei geen U. Nee zeg, dat kan ik niet verdragen. Dat zal ik Uilebuil eens vragen. Maar ik trek geen pyama aan als jij niet andersom gaat staan!" Karolus zat inwendig te schaterlachen om dat nare rijke ventje. Hij klemde met één pootje zijn snavel dicht omdat hij anders bang was iets geks te zeggen. Ondertussen had Juul zich uitgekleed en was in bed gestapt mopperend: „Ik hou niet van die ventjes zonder respect voor vaders centjes. Mijn pa heeft bossen en een park„En jij bent een stijve hark!" vulde Karolus aan. Juul Katoen veerde rechtop in zijn bed. „Wat zei jij daar" snoof hij tegen Pieter. „Ik zei niets" antwoordde de jongen „Dat was mijn kraai Karolus." Toen zuchtte Juul minachtend „Mijn pa heeft honderd koeien en een paard en jij bent geen cent waard!" mopperde hij, draaide zich en sliep in. TERNEUZEN, 1 Augustus. Na de uit reiking der diploma's van de geslaagden heeft de directeur der ambachtsschool de heer A. de Nie, een uitvoerig overzicht gegeven van de verbouwing en uitbrei ding der school, waardoor de inventaris kan worden aangevuld, zodat de outilla ge belangrijk kan worden verbeterd en de school aangepast kan worden aan de behoeften van de tijd. Aan de Van Steenbergenlaan wordt een vleugel van 30 meter lengte bijge bouwd. Daar komt in een souterrain een verwarmingskamer, een fietsenberg plaats en gelegenheid tot voeten wassen. Op de begane grond komen; een cantine met een oppervlakte van ca 240 vier kante meter, een gymnastieklokaal, gar derobe en toiletten; op de eerste var dieping komt een handvaardigheidslokaal met 2 theorie-lokalen; daarboven komen twee rekenlokalen, die door harmonica deuren tot één localiteit te verenigen zullen zijn. TOEKOMSTPLANNEN. Evenals vorig jaar heeft men ook thans 30 leerlingen moeten afwijzen wegens plaatsgebrek; hopelijk kan volgend jaar in deze leemte worden voorzien. Dan hoopt men ook te beginnen met een ex perimenteerklas voor bankwerken en timmeren. Bestuur en leerkrachten der school staan hier voor 100% achter. De kopklasse, die thans nog maar alleen automonteurs bevat, dient te worden uit gebreid. De heer de Nie sprak de hoop uit, dat deze school, die vermoedelijk straks wordt omgedoopt in een techni sche school, zal voldoen aan de behoef ten voor deze Industrie-streek. Voorts wees hij op het grote percentage uitval lers in de le klasse, n.l. 25%; er is meer besef tot noodzaak van het leren vereist. Van de kopklasse namen 14 leerlingen deel aan de V.A.M.-examens voor leer ling-monteur; hiervoor slaagden er 12. Er is ook een speciale V.M.T.O.-cursus voor degenen die naar een M.T.S. of Zee vaartschool willen. Nieuwe brug ea sluis onder Poortvliet. BERGEN OP ZOOM, 4 Aug. In de buurt van de havendijk van Strïj- en onder Poortvliet wordt sinds enige weken door de aannemersfirma J. A. van Houselt uit Bergen op Zoom met volle kracht gewerkt aan de wederop bouw. De brug, die door de watersnood werd vernield, wordt opgebouwd en een nieuwe brug wordt gelegd in op dracht van de Polder Poortvliet. Deze wordt 19 meter lang. Voorts wordt er een nieuwe sluis aangelegd. De oude werd door het water beschadigd. De nieuwe is 18 meter langer. Tevens wordt de bestaande dijk aanmerkelijk verbreed. Men hoopt het werk over twee maanden af te kunnen leveren, Weg St. Annaland—Stavenisse wordt hersteld, ST. ANNALAND, 4 Aug. Binnen enkele weken zal een begin gemaakt worden met het herstel van de weg St. Annaland-Stavenisse. Tengevolge van de ramp kon men niet eerder met deze werkzaamheden beginnen. Er zal in Stavenisse begonnen worden, waar eerst de Oudelandse Dijk, waarover de nieuwe weg komt, hersteld moet worden. De nieuwe weg zal volgens het oorspronkelijke plan worden aan gelegd. Het werk zal uitgevoerd wor den door de firma W. van Vossen Zonen te St. Annaland. Een lang ge koesterde wens zal voor de bewoners van deze weg hiermede ln vervulling gaan, daar de oude weg in een zeer slechte toestand verkeert. SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V., GOES. Nederland 1947 98# Dollarlening 1947 95# Invest. Certif. 98# Grootboek 1946 97# Ned. 1962/64 cum 99# 3# K. Olie 1950 120J4 Cult. H. Ind. Bk 75 Nat. Handelsbank 122# Ned. Handel Mij AJC.U. Citvé Delft Berkel's Patent Bergh's Jurg. Fokker Gelder Zonen Ned. Ford Kon. Hoogovens Ned. Kabelfabr. Philips' Glpeil. Do 6 cum. pref. wd. Unilever W ilton- Fij enoord Bi li ton I rubr. Bi li ton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. 'Ito, onderaand. 158 171# 125# 107# 272 117 159 218# 172 217# 171# 147# 195# 177# 284# 220 310# 316 329# 98# 95# 98# 97# 99# 119 75 122# 158# 171# 125# 108 272# 116 159# 219 172 217 174 147# 196# 179# 285 210 30S# 314# 328# Kon. Olie Moeara Enim A'dam Rubber Ba-ndar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber Serbadjadi De Oostkust Hall. Am. lijn K. J. Ch. Paketvit Kon, Boot Kon. Rott. Lloyd Ned. Sch, Une Ommeren's Sch.vri St.v. Mij Ned. Java Cult. H.V.A. N.LS.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Müüer Co Amsterd. Batik Escompto Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 329# 328# 536# 536 94# 96# 92# 94# 138 139# 73# 73# 34# 34# 48# 47 HO# 111# - 333# 118# 124 125# 157 134 58# 309# 85 21# 156# 99# 83# 176 169# 67# 164# 104# 118# 123# 125# 157 134 59# 111 85 22# 157# 300 85# 176 170# 67# 165 165 Borneo Sumatra Overzeese Gas Interna tio Am. Smelting Am. Radiator Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Kennecott Intern. Nickel Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel North. Am. Coinp. Cities Service Cont. Oil Mdcont. Oil Shell Union Philips Oil Tide Water Baltimore Miss. K. Texas New York Centr. Pennsylvania 122 123 92 93# 353# 154 33 33# 14# 14# 34# 34# 52# 52# 73# 73# 62 60# 60# 12# 13 66# 65# 42 42 21# 21# 49# 49# 27# 27# 39# 39# 20# 85 .84# 55 55 61# 62# 75 75# 55# 56# 23 22# 25# - 25# - 22# 22# Aanrijding. Op de hoek Markt-Lange Noordstraat kwam de wielrijder A.J.V. uit Middel burg in botsing met de Belgische motor rijder J.A.G. De wielrijder verzuimde voorrang te geven en werd met zijn fiets tegen de grond geslingerd. De man kwam er goed af, doch het rijwiel werd beschadigd. Voor de E.H.B.O. De Zaterdag j.l. gehouden collecte van de Kon. Ned. Vereniging E.H.B.O. heeft opgebracht f 492. Geslaagd. Te Breda slaagde voor de Hoofdacte mej. A. v. d. Stel, onderwijzeres aah de oi school. AARDENBURG Oude man aangereden. Voor het oprij den van zijn erf stak de 74-jarige vlasser E. Hamerlinck uit Eede plotseling de Rijksweg over zonder richting aan te geven. Hij werd gegrepen door een hem achteropkomende vrachtauto uit Zuid- zande. De verwondingen waren zodanig, dat de man naar het ziekenhuis te Oost burg moest worden vervoerd. 'Waar schijnlijk heeft hy zijn heup en enkele ribben gebroken. Hoekkapel aan Sint Baafskerk. Door de Kerkvoogdij van de Ned. Herv. Ge meente „St Baafskerk" is thans defini tief besloten tot het bouwen van een hoekkapel aan de Zuidoostzijde van de kerk bij het Ruiterskwartier. In deze hoekkapel zullen de sarcophagen en graf schilderingen, die bij de restauratiewer ken zijn gevonden, worden opgesteld. Da kapel zal verrijzen op Re oude fundamen ten van een vroegere sacristie, die hier werden gevonden. Bovendien zal in de naaste toekomst een nader onderzoek worden ingesteld door de Rijksdienst voor het Oudheidkundig Bodemonder zoek naar de bouwgeschiedenis van de kerk. In de Noordbeuk van het koor zijn reeds aanwijzingen daaromtrent gevon den. Geslaagd. Voor het practijkdiploma boekhouden slaagde de heer W, van Daeie. AXEL Oneerlijke winkelbediende. Mevr. O., die op marktdagen in een textielzaak als verkoopster behulpzaam was, bleek herhaaldelijk zich textielwaren uit deze zaak te hebben toegeëigend. De Rijks politie stelde een onderzoek in. HOEDEKEN SKERKE Boerenleenbank. Tot 1 Aug. werd bij de Coöperatieve Boerenleenbank inge legd f 611.821,87 (v. jr. f 519.424,81). Te rugbetaald werd f 413.825,80 (v. jr. f 542.899,55), zodat tot 1 Aug. j.l. f 197.996, 07 meer werd ingelegd dan terugbetaald. Het saldo bedroeg op 1 Aug. f 1.804.587,20 (v. jr. f 1.519.985,35). Er werden in deze 7 maanden 98 nieuwe Spaarders inge schreven. KAMPERLAND Mondharmonica-club opgericht. Dezer dagen werd een mondharmonica-club op gericht, die de naam zal dragen „Willen is kunnen". Tot dirigent van deze club is benoemd de heer P. B. van Sprang te Goes. KAPELLE Wedvlucht. De P.V. „O.W.T.B." nam met 65 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Arras. De uitslag 1. P. v. d. Vliet, 2. C. Hundersmarck; 3 en 4. P. Hengs- dijk; 5. M. J. Nelisse; 6. J. v. d. Weyde; 7 en 8. Joh. Nijsse; 9 en 10. M. Pieterse De Raad komt bijeen. Donderdag a.s. om half acht hoopt de raad te vergade ren. Op de agenda staat om. verhuur voormalig kerkgebouw in het Juffers wegje; verbreding van een gedeelte van de Schelpenweg; verhouw hulppostkan toor en benoeming voorzitter B. A. KLOET1NGE Muziek. Zaterdagavond om 8 uur zal de muziekvereniging „Excelsior" weer con certeren op de muziektent. Er is weer een mooi programma samengesteld o.a. vermeldend „Atilla" van Verdi, „Rossini- ana" van G. Boedyn, e.d. KORTGENE Oudste inwoonster overleden. Op 1 Augustus j.l. is de oudste inwoonster, de wed. C. Verburg-Hoogerheide, overleden. Zij bereikte de leeftijd van 91 jaar en 8 maanden. KRABBEN DIJK: Gelutdsmstallatie. In de kerk der Ge- ref. Gemeente is een geluidsinstallatie in gebruik genomen, waardoor men in het gehele gebouw de dominee goed kan ver staan. Tevens is er een ziekentelefoon in gebruik genomen. OVEZANDE Scbuttersconconrs. Aan het Schutters- concours van „Zeelandia" werd deelgeno men door 95 schutters van 21 sociëteiten. Uitslag: Hoofdvogel A. Remijn, Eensge zindheid. 's-Heerenhoek; le zijvogel, L. Verdonk, Concordia, 's-Heerenhoek; 2e zij vogel M. de Baar, Victoria, Kwaden- damme; le bovenka! A. Boonman, Wil lem Tell Ovezande en C. Nagelkerke, Vooruitgang, Kwadendamme; 2e boven ka! L- Verdonk, Concordia, 's-Heeren hoek; le onderkal, L. Lons, Ons Genoe gen, Oudelande; 2e onderkal J. v. Doorn, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; le klep, Cr Raas Willem Teil, Ovezande; 2e klep, P. Rent meester, Willem Tel! Ovezande; 3e klep, H. Dnedijk, Doel naar Hoger, Wolfaarts- dijk; te kiep, P. Rentmeester, Batavieren, RITTHEM Ringryderij. Zaterdag a.s. zal de jaar lijkse ringrijderij worden gehouden. ST. ANNALAND Vrije Baanwedstrijd. Zaterdag 1 Au gustus hield de Schietvereniging „Prinses Juliana" een Vrije Baanwedstrijd op de schietbaan bij het z.g.n. „Domineesdijkje" te Sint-Annaland. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: H. Keur, le prijs; J. L. Goedegebuure J. Lzn, 2e prijs; J. C. Goedegebuure, 3e prijs;Abr. J. Duijzer, 4e prijs; J. Kurvink Th.zn 5e prijs; J. van der Klooster, 6e prijs. Er bestond voor deze wedstrijd goede belangstelling. Werk aangenomen. Het maken van een dijklichaam en het dichten van kreken te Anna Jacobapolder is aangenomen door de fa W. van Vossen, alhier, voor een bedrag van f 132.000.Er moet daar 143.000 kubieke meter grond ver werkt worden. SLUIS Geslaagd. Voor het onlangs te Utrecht gehouden examen Frans M.O.A. slaagde onze plaatsgenoot de heer F. de Pauw. Afscheid van de heren Meertens en Vennix. In aanwezigheid van het ge meentebestuur, de rijkspolitie, de reserve rijkspolitie, geestelijkheid, hoofden van dienst en vele notabelen werd op het Ge meentehuis afscheid genomen van de vertrekkende opperwachtmeester der Rijkspolitie de heer Meertens en de wachtmeester le klas de heer G. Vennix. De burgemeester sprak zijn dank uit voor de wijze waarop de opper zijn taak heeft opgevat zoals de omstandigheden dit vereisten. Hij hoopte dan ook dat de opvolger van de heer Meertens in dezelf de geest zou voortgaan. Verder sprak hij de hoop uit de opper nog vele jaren als groepscommandant in Sluis te mogen zien. Vervolgens memoreerde de burge meester de tijd dat de heer Vennix in 1938 in Sluis kwam en de moeilijke jaren die volgden na Mei 1940. Voor het vele en moeilijke werk dat de heer Vennix gedurende al deze jaren verrichtte dank te de burgemeester hem. Ook dankte hij hem voor zijn activiteit in het maat schappelijke leven. Aan beide heren werd door het gemeentebestuur een ets, voorstellende het raadhuis van Sluis, aangeboden. De heer A. F. J. Aernoudts, oud-bur gemeester van Sluis, dankte hierna de opper Meertens voor de buitengewone prettige samenwerking die hij gedurende zijn ambtsperiode met hem mocht heb ben. Hierna dankte de heer Bukkens, na mens de hoofden van scholen, de ver- trekkenden voor het vele werk dat zij in Sluis hebben gedaan, vooral voor de tijd die zij besteed hebben aan de jeugd- verkeersacties, enz. De heer v. d. Horst dankte namens de I. en A de beide vertrekkenden voor de prettige samenwerking die er steeds ge weest is. In zijn dankwoord bracht de opper Meertens tot uitdrukking dat het voor hem geen feest was om uit Sluis te ver trekken. Op zijn 55e verjaardag kreeg hij juist het bericht van zijn overplaatsing doch, ze zeide hij, ik zal Sluis niet ver geten en zal moeilijk in Aardenburg kunnen wennen. Hierna beantwoordde de opper de overige sprekers en dankte speciaal de hoofden van scholen Iv.m. de jeugdverkeersacties, de bevolking van Sluis en het personeel van de gemeente secretarie. In zijn afscheidswoord bracht de heer Vennix naar voren, dat hij Sluis ongaar ne verlaat. Reeds eerder was er diverse malen sprake geweest van overplaatsing doch dank zij de burgemeester waren de ze steeds afgewimpeld. WAARDE Pluimvee voor getroffenen. Aan een 25-tal pluimveehouders werden dezer da gen 5 kippen als geschenk aangeboden. WEMELD1NGE Wedvlucht. De P.V. ,De Postduif" hield een wedvlucht vanuit Vilvoorde (B.), afstand 72 km. Uitslag: M. Jere- miass 1, 4, 5 en 8; P. L. Tolhoek 2; P. C. Vuijk 3, 6 en 9; W. Bras (Kapelle) 7; P. Oudeman 10. Uitslag Gemblouse (B.). afstand 116 km. P. L. Tolhoek 1, S en 10; P. Oude man 2, 3, 4 en 5; P. C. Vuijk 6 en 6; M. Jeremiasse 7. WOLPHAART SDI ]K Collecte. De collecte voor „Het Hooge- land" heeft opgebracht 1 169,49f YERSEKE In Zwitserland verongelukt. Naar wij vernemen is onze landgenoot, de water bouwkundig opzichter Ferdinandusse, tij dens een vacantiereis door Zwitserland met zijn auto verongelukt. Hij moest daar in een ziekenhuis worden opgeno men. De aard van het ongeval en de ge volgen zijn niet bekend. Ingezonden Mededeling (Adv.) HA2EU „DDRN. EN ElAfcEWMtENfAERIEKEN *E ZEVENBERGEN Rayon Vlissingen. VLISSINGEN, 3 Augustus. In het rayon Vlissingen van de zomeravondcompetitie werd slechts één wedstrijd gespeeld. P. V.S. verbeterde haar positie doorS.B.L.V. een 2-3 nederlaag te bezorgen. De stand is nu: COAL 7 6 1 0 13 28—9 V.S.T. 7 6 0 1 12 33—12 V.A.W. 7 5 1 1 11 33—12 G.P.C. 8 4 1 3 9 39—25 Uiterton 7 4 0 3 8 24—17 S.B.L.V. 8 2 3 4 7 18—20 P.V.S. 8 2 2 4 6 17—25 B.S.C. 6 2 1 3 5 13—17 V.S.T. H 7 1 2 4 4 9—26 V.A.W. II 6 1 1 4 3 16—30 COAL II 7 0 0 7 0 10—47 Zomeravondvoetbal alleen in Goes. GOES, 3 Augustus. In verband met de vacanties worden er deze week alleen in het rayon Goes wedstrijden gespeeld voor de zomeravondcompetitie. Het pro gramma luidt als volgt: KeuringsdienstGem. werken; Vete ranenComb. N.S.; Ford S.C.P.T.T.; C.K.B.—V.V.Z.B. Familieberichten uit andere bladen. Geboren: Anthony J., z.v. Fam. Ten Cate—de Jong Schouwenaar, Almelo; Margaret, d.v. Fam. A. AnemaHaalstra, Ontario, Canada. Verloofd: F. van Waes en Mr H. J. M. Stieger, WestdorpeGoes. Ondertrouwd: H. van Dijk en G. Boer- sma, Hattem—Arnhem. Gehuwd: A. Baars en B. Langbroek, Amsterdam; M. Norel en mr C. Boele, Amstelveendr J. A Botema en M. J. Pelsma, Blaricum. Overleden: L. Huibregtse, 77 j., West- kapelle; M. J. van Loghem, geb. van Veeren, 73 j., Utrecht; J. de Vries, 57 j„ Gorredijk; E. Geschiere, geb. Maljaars, 79 p., Oostkapelle;D. Versluijs, geb. Bak, 91 3., Oost en West-Souburg; K. Balhui zen, geb. Rosbach, 82 j„ Zeist; J. M. v. d. Marei, geb. Fiach, 74 j., Breda; Dr 'S. Stuckop, 71 j., Amsterdam; J. J. Wallast, Goes. ZWEMMEN. Programma Waterpolo. VLISSINGEN, 3 Augustus. Het pro gramma van de Zeeuwse waterpoloeom- petitie luidt als volgt: Heren 1ste klasse: LuctorS.Z.V.;' Zee hondBruinvis II. Dames: Zeehond—S.Z.V. II; S.Z.V. I— Schelde. Zeeuwse kampioenschappen te Vlissingen. VLISSINGEN, 3 Augustus. Zaterdag middag worden in het nieuwe kanaalbad de Zeeuwse zwemkampioenschappen voor dames en heren gehouden. De vol gende nummers zullen worden verwerkt. Dames: 100 meter rugslag: 100 meter vrije slag; 200 meter schoolslag; 3x100 meter wisselslagestafette; 5x50 meter vrije slag estafette. Heren: 100 meter .rugslag, 100 meter vrije slag; 200 meter schoolslag; 3x100 meter wisselslag estafette; 5x50 meter vrije slag estafette. WIELERSPORT. Van Sluijs wint in Sluiskil. SLUISKIL, 1 Augustus. Vandaag werd in Sluiskil een wielercourse voor nieuwe lingen verreden die flinke belangstelling trok. Het waren hoofdzakelijk van Sluijs en Westdorp die hier de toon aangaven. Nadat diverse uitlooppogingen in de kiem waren gesmoord koos tenslotte van Sluijs een geschikt moment om uit te lopen op een moment dat Westdorp pech kreeg. In korte tijd slaagde van Sluijs er in ruime voorsprong te nemen en hoe wel Westdorp die drie ronden lang op een gewoon rijwiel gereden had en daarna trachte het verloren terrein te herwinnen, slaagde hij niet in zijn po ging. Van Sluijs bereikte met enkele minu ten voorsprong de finish en kreeg de verdiende bloemen. De uitslag luidt: 1. A. van Sluijs (Vlis singen) 75 km. in 2 uur 20 min; 2. West dorp Cs-Heerenhoek); 3. Janssen (Sluis kil); 4. Buijs (Overveen); 5. op 1 ronde van Wijchen (Goes); 6. Scholten (Den Haag); 7. v. d. Stap (Zaandam); 8. Traas ('s-Heerenhoek); 9. C. Janssen (Half weg); 10. Dierickx (Retrenchement). Wedvluchten. GOES, 3 Augustus. De P.V. „E.M.M. te Terneuzen nam met jonge- en oude duiven deel aan een wedvlucht vanuit Vilvoorde. De uitslag jonge duiven: 1 en 10. W. de Vos; 2 en 8. J. Wisse; 3 en 6. F. Verhelst; 4. J. OUebek; 5 en 7. J. Dhaeze en 9. P. Gerreman. Uitslag oude duiven: 1. A. Leenhouts; 2, 4 en 9 K. Oppeneer; 5. J. Dhaeze; 6. C. v. d. Hooft en 10. J. Haak. De P.V. te Bruinisse nam deel aan 'een wedvlucht vanuit Gembloux. Uitslag jonge duiven: 1 ,2, 4, 6, 7, B, en 9. A. J. IJzelenberg; 3. C. J. Maas; 10. A. de Ko ning. Oude duiven: 1. 4, 5, 6 en 7. H. W. Bossers; 2. A. de Koning; 3. A. J. IJze lenberg; 8. C. Capelle. De uitslag van de wedvlucht met jon ge- en oude duiven vanuit Vilvoorde van de P.V. te Bruinisse was: Jonge duiven: 1, 4, 5, 8. A. J. IJzelenberg; 2 en 10. H. W. Bossers; 3 en 9. J. L. Nieuwersteeg; 6. A. de Koning; 7. C. J. Maas. Oude dui ven: 2, 3, 4, 5, 8. A. J. IJzelenberg; 1, 6, 7, 9. C. J. Maas; 10. C. Capelle. Officiële Publicatiën Muziekfestijn te Oostburg. Zaterdagavond concerteerde te Oost burg de Markham Main Colliery Band uit Doncaster (Engeland) op de Markt voor een matig gehoor. Over 't algemeen genomen heeft dit fanfarecorps iets zeer goeds in het be kende genre ten gehore gebracht. Als een zeer geslaagd nummer kan worden aangemerkt de „Donauwellen" van Strauss. Het samenspel was goed en de onderlinge klankverhoudingen waren wel afgewogen. De solonummers, waarmee dit corps speciaal eer had kunnen inleggen, waren nu niet bepaald de meest geslaagde. De reeds door Gounod verknoeide Baeh-pre- lude uit het "Wohltemperierte Klavier, die hij tot een „Ave Maria" omtoverde, werd door de cornettist verder bedorven door dat hij tot tweemaal toe een hogere pas sage niet haalde en de altsolist kwam eerst met een stuk voor de dag, waarbij hij uit zijn schuif-alt-trompet zo'n aan eenschakeling van glissando's haalde, dat het zo al niet onmuzikaal (dat is het te genwoordig niet gauw), dan toch wel onwelluidend was. Dezelfde solist maakte het in een volgend stuk echter goed met een nummer, dat wel wat zoetelijk, maar toch zeer zuiver en rijk aan gevoel werd voorgedragen. Het geheel werd besloten met een fi nale, waarbij het slagwerk werd ver sterkt met vuurpijlen en andere explo sieven. j., Baarn. De prijzencommissie Middelburg maakt bekend, dat zij in de maand Augustus geen zitting houdt. De zittingen van de Prijzencommissie worden gehouden elke eerste en derde Vrijdag van de maand, 's-avonds van 8 tot 9 uur in het Stadhuis, ingang Lange Noordstraat. De eerstvolgende zitting is op Vrijdag, 4 September a.s. KEURING VOOR DE DIENSTPLICHT LICHTING 1954. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat alle oproepingen voor de keuring voor de lichting 1954 zijn ver zonden. Zijn er in 1934 geboren manne lijke personen, die de Nederlandse na tionaliteit bezitten en in een der Neder landse bevolkingsregisters zijn opgeno men of daarin opgenomen hadden moeten worden,en de oproeping voor de keu ring dan wel een bericht van niet-in- schrijving nog niet hebben ontvangen, dan moeten zij zich vóór I Januari a.s. ter gemeentesecretarie aanmelden. Middelburg, 31 Juli 1953. OPKOMST VOOR EERSTE OEFENING VAN DIENST- PLICHTIGEN. Ten behoeve van de dienstplichtigen die op 6 en 7 Augustus 1953 voor eerste oefening onder de wapenen komen, wor den enkele extra treinen ingelegd. Ge noemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woon plaats vertrekken, dat zij op het betref fende station aansluiting hebben op de voor hen bestemde trein. De dienstplichtigen, die, in verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der hier na genoemde extra-treinen, moeten in gevolge hun lastgeving reizen met de eerste reisgelegeheid na 07.00 uur. Op Donderdag 6 Augustus 1953 lopen de vol gende extra-treinen: 1. Voor dienstplich tigen met bestemming Apeldoorn-Amers- foort-Amsterdam, kamp Laren-Nunspeet- Schoonhoven-'s-HertogenboschGronin gen V. 11.45, Assen v. 12.09, Beilen v. 12.24 Hoogeveen v. 12.38, Zwolle a. 13.14 com bineert met extra-trein; Leeuwarden v. 11.55, Akkrum v. 12.13, Heerenveen v. 12.26, Steenwijk v. 12.46, Meppel v. 13.00, Zwolle a. 13.20. Zwolle v. 13.27, Nunspeet v. 13.51, Amersfoort v. 1484, Utrecht C.S. v. 14.50, 's-Hertogenbosch a. 15.28. Dienst plichtigen met bestemming Apeldoorn moeten te Zwolle overstappen op de trein van de normale dienstregeling in de richting Deventer-Apeldoorn. Dienst plichtigen met bestemming Laren en Amsterdam moeten te Amersfoort over stappen op de trein van de normale dienstregeling in de richting Hilversum. Dienstplichtigen met bestemming Schoon hoven moeten te Utrecht overstappen op de busdienst VAVO 2. Voor dienstplich tigen met bestemming Schoonhoven-Am- sterdam-Laren-Amersfoort - Nunspeet Utrecht - 's-Hertogenbosch: Maastricht v. 7.58, Beek-Esloo v. 8.14, Sittard a. 8.23, Sittard v. 8.34, Roermond v. 8.55, Weert v. 9.15, Eindhoven v. 9.45, Boxtel v. 10.08, 's-Hertogenbosch v. 10.26, Geldermalsen v. 10.47, Utrecht C.S. v. 11.17, Amersfoort a. 11.37. Dienstplichtigen met bestemming Amsterdam en Laren moeten te Utrecht C.S. overstappen op de trein van de nor male dienstregeling. Voor Schoonhoven te Utrecht overstappen op de busdienst VAVO. Dienstplichtigen met bestemming Nunspeet moeten te Amersfoort over stappen op de trein van de normale dienstregeling. Op Vrijdag 7 Augustus '53 lopen de volgende extra treinen: 1. Voor diehstplichtigen met bestemming Bergen op Zoom en legerplaats Ossendrecht: Amsterdam v. 8.55, Haarlem v. 9.13 Lei den v. 9.37, Den Haag H.S. v. 9.55, Rot terdam D.P. v. 10.20, Rotterdam Blaak v. 1085, Fijenoord v. 10.31, Dordrecht stopt niet te Roosendaal, v. 11.48, Ber gen op Zoom a. 12.08. Voor dienstplichti gen met bestemming Tilburg-Breda-Ber- gen op Zoom en legerplaats Ossendrecht: "s-Hertogenbosch v. 10.14, Tilburg v. 10.39, Breda v. 11.04. Roosendaal v. 11.29, Ber gen op Zoom a. 11.34. Dienstplichtigen de op Vrijdag 7 Augustus 1953 bij het regiment veldartillerie van Essen onder de wapenen moeten komen, moeten zich niet naar Breda, doch naar Bergen op Zoom hegeven. Het hun verstrekte ver- voerbewijs naar Breda is geldig naar Bergen op Zoom, m

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2