MOBILISATIE DER DERDE DIVISIE UITSTEKEND GESLAAGD Ook de Middelburgse raad voor een muziekschool Dc verdeling van landbouwwerktuigen aan getroffen landbouwers PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Vanavond begint oefening Drietandpas goed Militaire autoriteiten verzekeren: „Zo kan het ook met twee divisies' Zal Oost-Duitsland voedsel kopen? Herverkaveling in Zeeland door Eerste Kamer aanvaard Grote Vier gaan over Duitsland praten Dulles in Korea aangekomen Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. SO, TeL 8488, bij geen gehoor voor "vertenties 2970, voor redactie 15. Giro 274289. Kantoren: Jlisslngen: Lammensstraat 17, ilef. 27S4, Middelburg: Korte straat 85. TeL administratie 09, TeL redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2028 Exploi tante: Goes Oosterbaan Le Cointre N.V., ZEEUWSCH DAGBLAD se JAARGANG, No. 2546 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 5 AUG. 1063 Hootdredacteur: 3. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers- Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A, 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nleuwdopi 3. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs 3. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 5.08 u., onder 20.22 u. Maan op 1.14 u., onder 18.54U. Hoogwater Donderdag 6 Aug.: Vlissingen: 11.40 u. 1.60 m„ -. u. -.m. Terneuzen: 12.10 u. 1.79 m., -.u. m. Wemeldinge: 0.33 u. 1.41 m., 13.16 u. 1.45 m. Zierikzee: 0.17 u. 1.21 m., 12.57 u. 1.24 m. NA DE VOLKSSTEMMING IN TEHERAN. TEHERAN, 4 Augustus. De frac tieleider van de oppositie in de Per zische Kamer, Zadeh, heeft Dinsdag een verklaring uitgegeven, waarin hij de in Teheran gehouden volksstem ming over de vraag, of de Kamer moet worden ontbonden, een verval sing noemt. Volgens Zadeh had de be volking van de hoofdstad dr Mossa- deq's politiek niet gevolgd. Slechts de leden van de communistische Toedeh- partij hadden vrij hun stem uitge bracht terwijl de andere kiezers onder de dreiging van bajonnetten hadden gehandeld. De afgevaardigden van de ;ppositie, zo wordt tenslotte in de ver klaring gezegd, beschouwen hun man daat nog van kracht en zullen het par lement niet verlaten. 's-GRAVENHAGE, 4 Augustus, Sinds vanochtend om 12 minu ten over zeven de radio-nieuwsuitzending werd onderbroken voor een oproep van de generale staf is de oefening „Drietand" op volle toeren gekomen. Dat wil niet zeggen, dat er gisteren bij de voormobi lisatie geen bergen werk zijn verzet. Maar vandaag krijgt de oefening ook naar buiten een meer spectaculair karakter. Waren er gisteren niet meer dan 5 a 6000 militairen in beweging gekomen, vandaag be gaven zich de resterende 15.000 officieren en manschappen van de derde divisie naar de mobilisatiecentra. Vanavond om 24.00 uur een etmaal eerder dan het officiële schema wal de derde divisie gereed zijn om „ten strijde te trekken" tegen een denkbeeldige vijand. Dit is de indruk van de tweede dag van de proef- mobilisatie, een indruk, die vanmiddag door de hoge militaire autoriteiten werd bevestigd. De divisie heeft dus nog 24.00 uur de tijd om de puntjes op de „i" te zetten, om al het materieel nauwkeurig te inspecteren en zich gereed te maken om Woensdagavond te 24.00 u. marsvaardig te zijn. Dan zal de tweede fase van de oefening „Drietand" beginnen: de concentratie met als sluitstuk een oefening ln verdediging. De generale staf beschikt nog niet aan een vijandelijke overval vooraf over gedetailleerde rapporten over de loop van deze oefening. De elk uit t. ee officieren bestaande uitgezonden contröleteams, die de proefmobilisatie op elk centraal punt in geheel Neder land hebben gevolgd en ieder een uit vjjf pagina's bestaande vragenlijst heb ben moeten invullen, hebben uiteraard nog geen verslag uitgebracht. Maar de indruk is, zoals vanmiddag trouwens uit de mededelingen van of ficiële militaire zijde is gebleken, dat de oefening zeer goed verloopt. De mobilisanten zien er goed uit, zijn goed geklc d, gedragen zich behoor lijk en zij zijn goed gelegerd. Reacties van de buitenlandse waarnemers zijn er nog niet. Deze worden eerst tegen het einde van de week verwacht. OOK MET TWEE. Journalisten, die vanmiddag in de gelegenheid werden gesteld met het oog op de „oefening Drietand" vragen te stellen aan enige hoge militaire autoriteiten, werd verzekerd, dat wat nu geschiedt met een divisie, in de zelfde tijdsduur met twee divisies kan worden gedaan. Zoals bekend, wordt er naar gestreefd, dat onze landmacht in October 1954 zal bestaan uit een parate en twee mobilisabele divisies plus een volledig aantal legercorps troepen, in totaal een 120.000 man. Vragen werden ook gesteld over de kwetsbaarheid van de grote mobili satie-opslagplaatsen, waar de volledige uitrusting voor de mobilisabele divi sies zijn opgeslagen en die door on verwachte luchtaanvallen met weinig moeite kunnen worden vernietigd. Geantwoord werd, dat inderdaad de voorkeur moet worden gegeven aan meer decentralisatie van deze opslag plaatsen. Daartegen rezen echter tal rijke bezwaren, vooral van financiële aard. Bovendien gaat als regel een periode van internationale spanning VERDUISTERDE ƒ3000. MAGAZIJNBEDIENDE DEN HAAG, 4 Aug. Een jaar met aftrek, waarvan vijf maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en toezicht door het Leger des Heils eiste de Officier van Justitie bij de arrondissementsrechtbank te Den Haag vanmorgen tegen de maga zijnbediende W. M. van der K. Van der K. was ten laste gelegd, dat hij op of omstreeks 26 Mei van dit jaar f3000 in dienstbetrekking -had verduisterd. Tevoren had hij zich reeds twee maal aan de porto-kas vergrepen, doch de patroon had geen aangifte ge daan en een afbetalingsregeling met zijn bediende getroffen. In Mei kreeg van der K. opdracht om f 2500 op de Rotterdamse Bank te storten en f 500 op de postcheque en girodienst. Hij ging er echter met dit geld van door, kocht zich nieuwe kleren, schaf te zich een autootje aan en ging aan het feestvieren. Toen het geld op was, ging hij in arren moede weer naar Den Haag terug, waar hij door de po litie werd gearresteerd. de laatste oorlog heeft dit wederom duidelijk genoeg aangetoond en zul len voorbereidingen voor een derge lijke aanval ongetwijfeld worden op gemerkt door de militaire inlichtin gendienst. SNELLE OPKOMST. Bij een bezoek aan enkele mobilisa tiecentra In Den Haag bleek, dat, evenals gisteren, snel op de mobilisa tie-oproep is gereageerd. Kwamen vanmorgen om kwart over acht de eersten zich hier al aanmelden, om half vier vanmiddag was 75 pet. van de totale sterkte al aanwezig. Niet voor allemaal was het een voorspoedige reis: Maandagnacht om vier uur meldde zich een kwar tiermaker van het 321ste bataljon fuseliers van 't garderegiment Irene aan, een boerenzoon uit Friesland. Door allerlei misverstanden was hij Knowland volgt hem op. SENATOR TAFT BEGRAVEN. CINCINNATI, 4 Augustus. De Vrijdag overleden senator Robert Taft, is vandaag op zijn buitenverblijf, bij Cincinnati in de staat Ohio ter aarde besteld. De begrafenis werd slechts bijgewoond door familieleden en per soonlijke vrienden. De republikeinse leden van de Ame rikaanse Senaat hebben inmiddels de 45-jarige William Knowland gekozen tot opvolger van Taft als leider der r publikeinen in de Senaat. vei ..rekken de militairen met bestemming Nijmegen en Eindho ven van het Centraal Station te Am sterdam. via Oirschot en Assen (in deze volg orde....) naar Den Haag gekomen. Dank zij een bereidwillige automo bilist kon hij die nacht op de plaats van bestemming zqn stro opzoeken. Het opvangen van de enkele duizen den mobilisanten in de diverse eentra in Den Haag is vlot verlopen. Niet voordat de onderlinge, meestal vrij luidruchtige begroetingen achter de rug waren, werden de formaliteiten bij de sergeant-majoor, administrateur en fourier in weinig tijd afgedaan. In de meeste gevallen waren de mobilisan ten al bezig met het niet onbekende werk van geweer^pneisen, voordat zij het zelf wisten. Het menu van vandaag vermeldde stamppotten uit blik in de meest uit eenlopende soorten, met hutspot en klapstuk in de meerderheid. Ook soep vooraf of pudding toe ook uit blik completeerde de maaltijd deze dag. DE POST. Post voor militairen, die deelnemen aan de oefening „Drietand" moet als volgt worden geadresseerd: rang, nr.am, voorletters, legernummer, on derdeel, Napo-231. Alle stukkij moe ten volgens het binnenlandse tarief worden gefrankeerd. Nieuw aanbod van de V.S. BERLIJN, 4 Augustus. .De Ame rikaanse regering heeft de Sowjet- Unie om toestemming verzocht, dat de Oostduitse dollartegoeden, die destijds zijn geblokkeerd, worden aangewend voor de aankoop van voedsel in de Ver. Staten. Grotewohl heeft op 29-Juli j.l. ver klaard, dat als Amerika Oost-Duits land aan voedsel wil helpen het tot deze maatregel zou moeten overgaan. Men is nieuwsgierig hoe het nieuwe Amerikaanse aanbod zal worden ont vangen in het communistische kamp. Vandaag hebben de communisten uit de Sowjet-sector van Berlijn een poging gedaan om de uitdeling van de voedselpakketten in hèt Westen te verstoren. Het kwam tot botsingen met de Westduitse politie. De actie hielp bitter weinig, nie mand liet zich overhalen weg te gaan er er werden vandaag weer 110.000 pakketten uitgereikt. Westberlijners, die met pakketten, die door de communisten in Oost Berlijn worden uitgereikt, terugkeren, moeten het voedsel afgeven, daar men dit beschouwt als afkomstig van dief stal. Het door de communisten uit gereikte voedsel is zoals bekend door hen in beslag genomen bij Oostduit sers. BRAND IN 's-HEER ARENDSKERKE. GOES, 4 Augustus. Vanmiddag omstreeks 3 uur is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de landbouwschuur van de heer C. Phi- lipse en de heer Bakker aan Einde wegen te 's-H. Arendskerke. In de schuur stond een tractor, en bande wagen, een zaaimachine en andere landbouwwerktuigen alsmede een vat benzine en in een belendend schuurtje rijwielen, een wasmachine en wat huishoudelijke artikelen. De schuur ging verloren evenals een gedeelte van een bollenschuur. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist uit breiding te voorkomen. Hoe groot de schade is, was nog niet bekend. SUBCOMMISSIE VERGADERDE VOOR HET EERST. Van de geleden schade wordt 5 a 6 procent vergoed. GOES, 4 Augustus. Voor de eerste maal vergaderde vandaag de Subcommissie Landbouwwerktuigen van de Stichting voor de Land bouw in Zeeland, welke is gevormd uit de „Coördinatiecommissie voor hulpverlening aan de Landbouw, Watersnood 1953", teneinde de verdeling van door het buitenland geschonken landbouwwerktuigen zo vlot mogelijk te doen verlopen. Deze commissie heeft een tweeledi ge taak: enerzijds moet ze in overleg met de overheid, het Rode Kruis en de handel, lijsten opstellen van de ge wenste en noodzakelijke werktuigen en anderzijds de werktuigen onder de getroffenen verdelen. Uit Zweden, Denemarken, Italië en Canada zijn werktuigen gekomen of nog onderweg en ze zullen verdeeld worden onder de gedupee-de landarbeiders, boeren, tuinders en loonwerkers, Door het Ministerie van Financiën worden schenkingen toegestaan tot 10 pet. van de bijdrage in de wa- tersnoodschade. Wat meer gegeven zou worden, zou namelijk bevrijdend werken voor de overheid en dus van de rijksbijdrage worden afgetrok ken. Het is dus van belang, dat de waarde van de te schenken werktui gen, eventueel vermeerderd met de waarde van de andere geschenken in de landbouwsector zoals ge schenkzendingen vee niet meer bedraagt dan 10 proeent van de bij drage. VEILIGHEIDSMARGE. Men heeft daarom een veiligheids marge aangenomen van 5 a 6 pet. van de geleden schade, die dus betreft de schade aan gebouwen, boomgaarden, geoogste producten, houtopstanden, le vende have, bedrijfsvoorraden, werk tuigen en gereedschappen. Een smid-loonwerker dient dus slechts de schade met betrekking tot zijn loonbedrijf te vermelden. De schade aan zijn smederij blijft dus voor de werktuigen-verdeling bui ten beschouwing. MET DE UITVOERING WORDT SPOEDIG BEGONNEN. Minister Mansholt zal voor voorlichting van de betrokkenen zorgen. 's-GRAVENHAGE, 4 Augustus. De Eerste Kamer heeft vanmiddag het Thoolse request ten spijt, zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp aangenomen, waarbij de agrarische wederopbouw en de herverkaveling van gebieden in Zeeland in verband met de watersnood wordt geregeld. Zoals bekend regelt de wet de herverkaveling van Schouwen-Duivzland, Tholen en een deel van de Zak van Zuid-Beveland, alsmede de polder Waarde. Slechts twee sprekers voerden het woord. De heer Kolff (C.H.) zei, dat hij uitstel van behandeling wenselijk had geacht, zoals in het door de frac tievoorzitters ontvangen request uit Tholen was gevraagd, ten einde de betrokkenen te kunnen horen op hun bezwaren. Wanneer de minister niet duidelijk maakte, waarom geen uitstèl gegeven kon worden, zo zei de heer Kolff, zou de C.H.-fractie tegen stem men. De heer Louwes (V.V.D.) zei, dat hij het gewenst achtte, dat de zaak direct werd afgehandeld. ONKUNDE. De minister van Landbouw, dé heer S. L. Mansholt, verklaarde in zijn ant woord, dat niemand gediend zou wor den, indien de behandeling werd uit gesteld. Volgens hem gaf het request blijk van grote onbekendheid met het geen er gaat gebeuren. Het zou zijns inziens onjuist zijn als tengevolge van het request het werk zóu wórden ver traagd, terwijl de voorstanders van de herverkaveling zouden worden gedu peerd, De minister kondigde aan, dat met de uitvoering van de werken zo spoedig mogelijk zal worden begon nen. De voorbereidingen daartoe zijn in volle gang. Hij vreesde bovendien, dat het requesten zou gaan regenen. Beter achtte hij het de betrokkenen te gaan uiteenzetten wat er te gebeu ren staat, hetgeen volgens de minister zal gebeuren in overleg met de geor ganiseerde landbouw. Bij andere ge vallen van herverkaveling, zo besloot de minister, heeft een dergelijke uit eenzetting goed gewerkt. Het wetsont werp werd daarop goedgekeurd. Voor de Eerste Kamer met vaeantie ging zijn er in deze vergadering nog een groot aantal wetsontwerpen afge handeld. Hierbij behoorden o.m. hét wetsontwerp rechtshandelingen land bouwgronden en enkele ontwerpen met betrekking tot de watersnood. Dan is er nog een andere moeilijk heid. Wanneer een landbouwer bij voorbeeld in totaal voor een ton scha de heeft- geleden, krijgt hij aan werk tuigen - oor 5 a 6 pet. dus voor f5000 a f6000 vergoed. Nu is het echter best mogelijk dat de man een combine be zat die 30.000 waard was. Aangezien het verboden is, dat de man de schenking „koopt" door dus f250.000 terug te betaler, zal hij, sa men met andere gedupeerden een overeenkomst moeten aangaan om de combine te exploiteren. Hetzelfde geldt voor de loonwerkers. De arbei ders zullen hun verloren gegane ge reedschappen in ieder geval zo spoe dig mogelijk terug krijgen. Er zijn thans nquêteformulieren gereed waarop nauwkeurig de geleden schade moet worden aangegeven. Onder de geschonken werktuigen bevinden zich combines, zaadreinigers, zaaimachines, melkmachines (noch in Zeeland, Brabant of Holland wordt electrisch gemolken), eggen, ploegen en handwiedmachines. Sowjet-antwoord op voorstel voor besprekingen. LONDEN, 5 Augustus. De Sow- jet-regering heeft aan de regeringen van Engeland, Frankrijk en de V. S. een nota overhandigd, betrekking heb bend op de bijeenroeping van een conferentie van ministers van Buiten landse Zaken, aldus meldt het Sowjet- persbureau Tass. De Sowjetregering ging accoord met het voorstel der Westelijke mogend- beden om de Duitse kwestie op een bijeenkomst van de vier ministers te bespreken. De nota is Dinsdag op de ambassa des der drie Westelijke landen te Mos kou overhandigd, in antwoord op de Westelijke nota's van 15 Juli. Het nieuwe ziekenhuis voor Zierikzee, 's-GRAVENHAGE, 4 Augustus. Het Zweedse Rode Kruis heeft zoals bekend gelden ter beschikking gesteld voor de bouw van een nieuw zieken huis te Zierikzee. Dit zal echter geen Rode Kruis ziekenhuis worden. Bin nenkort zullen enkele Zweedse des kundigen naar Zierikzee komen om de plannen te bespreken. BEGROTING IS NOG ONMOGELIJK TE GEVEN. Vermindering van subsidie aan muziekverenigingen niet in overweging. MIDDELBURG, 4 Augustus. De gemeenteraad in de oude samen stelling vanmiddag voor het laatst bijeen heeft in principe besloten tot oprichting van een muziekschool, in samenwerking met de gemeente Vlis singen, waar vorige week reeds een soortgelijke beslissing was genomen. Het was geen hamerstuk, dit voorstel van B. en W., want vele raadsleden stelden vragen, welke niet alleen betrekking hadden op de organisatie van de school, maar ook op de financiële consequenties voor de gemeente. Bur gemeester mr dr N. Bolkestein antwoordde, dat het bestuur van de op te richten stichting ongetwijfeld voor moeilijke vraagstukken wat leiding en organisatie betreft zal komen te staan en dat het nog onmogelijk is met een begroting voor de dag te komen. Wel stelde hij vast, dat het om relatief kleine bedragen zal gaan. Zodra de plinnen wat meer zijn uitgewerkt, zal de raad een definitief voorstel worden voorgelegd. Jhr mr T. A. J. W. Schorer (Arb.) was de ec ste spreker over dit onder werp. Hij vond het verheugend, dat B. en W. voor dit doel van het cultu rele leven belangstelling hebben en dat nu eindelijk een muziekschool, waarover al jaren is gepraat, haar be slag zou krijgen. Hq wilde graag we ten, of er contact is geweest met de Stichting Zeeland. De V.V.D.-woordvoerder, de heer L. A. Scbenk, informeerde of het de be doeling is te komen tot een samen bundeling van particuliere docenten en of, behalve de opgroeiende jeugd, ook oudere beginnelingen en gevor derde amateurs de muzieklessen kun nen volgen. Hij zou ook contact met de Middelburgse Zangschool op prijs stellen. Wordt het nu zo, aldus vroeg de l eer Schenk, dat de docenten geheel ontvangen wat de leerlingen móeten b'etalen? In dat geval zullen de ver dere kosten betaald moeten worden uit subsidies. Hij vond het vreemd dat er inlichtingen zijn ingewonnen in Apeldoorn, waar de muziekschool pas bestaat. CONCURRENTIE? De heer A. J. Schot (S.G.P.) stond enigszins sceptisch tegenover het plan en was bevreesd, dat de gemeente voor hoge kosten zal komen te staan. Wordt de school een concurrente van de plaatselijke muziekleraren of kun nen die ook een betrekking aan de school krijgen? zo vroeg hij. En ver der was het hem opgevallen, dat z.i. enigszins laatdunkend in het voorstel w' s gesproken over een betere oplei ding door de te stichten muziekschool. Dat was voor de particuliere leraren niet erg prettig. Een min of meer aangename erva ring was het voorste1, voor de heer J. S. Hoak (A.R.) geweest. Hij was van oordeel, dat er in Middelburg wei nig serieuze Opleidingen bestaan en dat practiseh alleen privaatlessen aan. deze voorwaarde voldoen. Een plaatselijke muziekschool leek hem verreweg de beste oplossing. Een provinciale school is z.i. niet wel mo gelijk. Overigens was het uiterst moei lijk een principebesluit te nemen, nu de financiële consequenties nog niet bekend zijn. Hij zou een globaal exploitatie-over zicht op prijs stellen en vroeg ook, of het de bedoeling is de subsidies aan bestaande muziekverenigingen te ver minderen. HET ANTWOORD. Burgemeester Bolkestein zei, dat er met de Stichting Zeeland contact is geweest. Wat voor ogen staat is een directeur, die met zijn medewerkers in staat is een volledige muzikale op leiding met een onderbouw van zang te geven. Eenvoudig zal de vormgeving niet zijn, ook al, omdat men voor vele zo gegroeide toestan den staat. Samenbundeling der leer krachten is het allermoeilijkst. In het éne geval zal wellicht een particuliere docent kunnen word aangetrokken, maar in het andere ge»al niet. Veel zal van hot bestuursbeleid afhangen. Met de Zangschool 's -*r contact. Voor vermindering van subsidies aan muziekverenigingen voelde de burgemeester niets: de muziekschool mag niet ten koste gaan van deze in stellingen. Naar bet oordeel van mu ziekkenners is het muzikale peil in Middelburg inderdaad niet zo als het bij de opleiding aan een muziekschool zou kunnen zijn. Een begroting is onmogelijk te ge ven. Veel zal ook afhangen van de hoogte van het provinciaal subsidie. De reden, dat men juist naar Apel doorn is tgegaan, is gelegen in het feit, dat men hier juist de beginmoei- lijkheden nog heeft. Bij een oudere instelling is men deze al vergeten, al dus het standpunt van de burgemees ter. Daarna werd het voorstel aanvaard. 20.000ste Rode Kruispakket te Zierikzee uitgereikt 's-GRAVENHAGE, 4 Augustus. Vandaag is in de Rode Kruispost te Zierikzee aan de heer B. van der Wek ken het 20.000ste textielpakket offi cieel uitgereikt. Het echtpaar werd toegesproken door de heer H. Uyl, se cretaris-penningmeester van de afd. Zierikzee van het Rode Kruis en door de loco-burgemeester, de heer R. Ger ritsen. Gelijk met dit 20.000ste pakket ont vingen ongeveer 900 andere gezinnen op Schouwen-Duiveland een textiel pakket. De meesten werden uitgereikt in Zierikzee, Brouwershaven en Drei- sehor. Met een extra pont van de R» T. M. war<-1 de pakketten de avond tevoren op het eiland langekomen. In totaal zullen vermoedelijk 26.000 ge- z:nnen in het getroffen gebied een pakket ont'. angen. Auto met graan uitgebrand te Oud-Vossemeer. OUD-VOSSEMEER, 4 Augustus. Door onbekende oorzaak is vanmid dag de nieuwe vrachtauto van de ex pediteur A. van Poortvliet in brand geraakt en geheel vernield. De wageii was geladen met 60 zakken graan; die werden gehaald op het land van de heer Stoutjesdijk in de Peukepolder. Toen de chauffeur, de heer J. Geuze, wilde wegrijden, stond plotseling de auto in brand. De man kon zich nog tijdig redden, doch liep brandwonden op. NEW YORK, 4 Augustus. Radio New York heeft gemeld, dat de Ame rikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Foster Dulles, vandaag in Seoel is aangekomen, waar hij besprekingen zal voeren met de president van Zuid- Korea Singman Rhee. Dulles was ver gezeld van Cabot Lodge, de perma nente afgevaardigde van de V.S. bij de Ver. Naties. Dulles sprak bij zijn aankomst de hoop uit, dat zijn besprekingen zou den bijdragen om de Koreaanse wa penstilstand tot een eervolle en duur zame vrede te maken. Vier republikeinen en democratische leiders, die door Dulles waren uitge nodigd de besprekingen bij te wonen, hebben besloten niet naar Korea te gaan. Een republikeins lid van het Ameri kaanse Huis van Afgevaardigden, Gross, heeft Dinsdag telegrafisch bij president Eisenhower aangedrongen op de terugroeping van Dulles uit Ko rea en zijn ontslag als minister van Buitenlandse Zaken. Volgens Gross had Dulles door te verklaren, dat het tewerk stellen van Amerikaanse troepen in arbeidsbatal- jons bij de wederopbouw van Korea door president Eisenhower was goed gekeurd, aangetoond, dat hij eerder een nadeel dan een voordeel voor de Verenigde Staten -vns. Kinderen zouden patates frites bakken BERGEN OP ZOOM, 4 Augustus. Vanmiddag waren vier kleine kinde ren, waaronder een baby van zes maanden, alleen thuis in de woning van de fam. H. aan de Dubbelstraat te Bergen op Zoom. De oudsten besloten patates frites te gaan bakken, doch nauwelijks stond de pan op het vuur of de vlam sloeg erin. De kinderen snelden naar buiten en omwonenden wisten door snel ingrijpen de brand te blussen voor de brandweer verscheen. Een resolute buurman haalde boven dien snel de baby uit het huis. DE BILT ZEGT Veranderlijke bewolking. Veranderlijke bewolking met tegen de avond kans op enige licht regen of motregen. Matige tot vrij krachtige wind tussen Zuidwest en West. De zelfde temperatuur als vandaag of iets lager.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1