SPORT en, SPEL. Nieuws uit de Provincie. Diesel-verbinding Vlissingen-Roosendaal hersteld Diploma-uitreiking Ambachts school Terneuzen© Burgemeester vzz 51 Jansteen met pensioen. Crosleyploeg nam af scheid. i£ezers Dank van Kruiningen. Chr, school tc Sluis bestond 75 jaar. Goes Dinsdag 4 Augustus 1953 r.iiüVVSCH DAGC1AD Pagina 2 Met 30 kmsnelheid doot Kruiningerpolder Sommige passagiers vergisten zich nog GOES, 8 Augustus Toen de trein uit Bergen op Zoom te Krabbendjjke arriveerde stonden oudergewoonte enkele passagiers haastig op, gristen hun bagage bjjeen en stapten uitPas toen ze op het station stonden, be merkten ze hun vergissing; de trein reed door. Verbaasd-lacherig stommelden ze weer naar binnen. Dat was waar ook, de verbinding naar Zeeland was weer normaal. Terug op hun oude plaatsje zette hun verbazing zich om in bewonde ring, toen de diesel met een 30 km vaartje door het doodse zoutlandschap reed, waar de korsterige klei al begint te barsten en waar, in het water, de gasbellen van de modder naar boven stijgen. In Kruiningen stond mr S. van Hou ten, hoofdinspecteur van het vervoer der N.S., tevreden de binnenkomst en het vertrek van de trein gade te slaan. Van het tweede naar het eerste perron was een houten- bruggetje gelegd en daar schuifelden de passagiers wat onwennig overheen. Buiten stonden de bussen te wachten, de normale ver binding met Yerseke. Op het station heerste een levendige drukte. Timmerlieden zijn er bezig met de vernieuwing van het interieur. In de vorige week gehouden raads vergadering heelt de burgemeester, de heer P. H. Geimaerdt, medegedeeld, dat h(J wegens het bereiken van de pensioengerechtigde, leeftijd tegen 1 Oc tober a.s. ontslag heeft gevraagd. De gemeenteraad behandelde o.m. •en schrijven van de P.Z.EJM. betref- lende verkaveling van het bovengrond se net en de vernieuwing der straat verlichting langs de weg Hulst-St. Jan- •teen-Kapeüeibrug, waarvan de -kosten raming f78.256 bedraagt. B. en W. Stelden voor hiertoe over te gaan. Het Voorstel ontmoette crltiek bij de heer F. Blommaert, die oj». betoogde, dat <W aanleg van de nieuwe weg, de rio lering en de verkabeling de gemeente een half millloen zullen kosten. Gezien de komende revolutie in het vlasbewer kingsprocédé en de consequenties voor de streek, achtte hij een dergelijke uit gaaf niet verantwoord. Om financiële redenen besloot de raad enkel de Tra gel verbinding Hulst-St. Jansteen) te vernieuwen en te rioleren, alsmede van nieuwe verlichting te voorzien. I.v.m. deze werken zullen gedeelten van enkele percelen grond worden aan gekocht. De Z. Vlaamse Waterleiding Mij. verklaarde zich bereid op haar kosten ©en afvoerleidtng aan te leggen ten be hoeve van de warmwaterroterijen der firma's Vonck-de Potter, de fa d'Hoo- ghe-Oudenaerde-Martinet, op welke leiding ook kan worden aangesloten de warmwaterroterij der fa. Calle-Hes- ters. De enige voorwaarde was, dat de kosten, die op f8000 worden geraamd, zullen worden gerestitueerd hij de tot standkoming van het centrale lozings plan. De raad accepteerde het voorstel onder voorwaarde, dat ook andere ro- terijbedrijven hun water zullen kunnen lozen. Het proces-verbaal van heropname bij de gem.-ontvanger ontlokte ver schillende raadsleden de opmerking, dat op de administratie wel één en an der is aan te merken en daarom een nader onderzoek gewenst is. De voor zitter antwoordde, dat een onderzoek gaande is, doch dat de noodzaak van verbetering der administratie eerst grondig dient te worden bezien. Aan het bestuur der 12e Zeeuwse Klompenbeurs te CUnge werd voor '53 een subsidie van f50 toegekend. Het R.K. Jongenspatronaat en de K.A.B. ontvangen een subsidie van f250 voor 1954. Ingevolge een aanbod van een klok- kenindustrie ln Aarle-Rixtel werd be sloten het torenuurwerk te doen mo derniseren en verlichten voor f806, De gemeentelijke motor-gazonmaaier is voortaan voor particulieren te huur tegen f 1.50 per uur of gedeelte van een uur. Bij de rondvraag erltiseerde de heer P. Blommaert de jaarlijkse trips op gemeentekosten van de raadsleden naar Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen of el ders, daar deze z.i. niet het karakter van studiereizen dragen. De overgrote meerderheid van de raad was van me ning, dat door deze reizen kennis kan worden genomen van de practlsche ge meentelijke hulshouding in andere plaatsen. En ook buiten het stationsgebouw wordt hard gewerkt aan het herstel. Men zal van de nood een deugd gaan maken en meteen het emplacement gaan vergroten, zo vernamen wij. Ook de restauratieruimte zal worden uitge breid. Want de zaak moet zo snel mogelijk weer normaal gaan draaien. GOES, 3 Augustus. Nu de treinen weer rijden is het voor de extra- busdiensten afgelopen. De mannen v. d. Crosley-ploeg, zoals ze zich zelf noemden, hebben van daag wei op een bijzondere ori ginele manier afscheid van Goes genomen. Op een handkar had, met een prachtige zwarte baard aan, een hoge zije op en op zijn borst een bordje „geen dienst", chauffeur A. Bosgraaf uit Sneek, een stoer N.T.M.-man plaats genomen op een rieten stoel en hij werd met bloemen in de hand vorstelijk gereden door col lega M. Koopmans uit Hee renveen, ook in hoge hoeden omstuwd door nog vier andere collega's, die af en toe een handje hielpen duwen. „We vinden het jammer, dat we weer weg moeten" verklaarden zij eenparig. „Want wat is Zee land een best landje en wat was dat een gezellige dienst. En zet er maar gerust in, dat de kosthuizen prima waren!" Welnu, die lof is wederzijds. De Zeeuwen zijn dankbaar voor de geboden hulp. IK BEN U EN IJ BENT JIJ. „Wat zou dat voor een jongen zijn?" zei Karolus. „Ik weet het niet" ant woordde Pieter, „Mis schien is ie wel leuk. Ik hoop het maar want tot nu toe heb ik nog nooit met een jongen van mijn leef tijd kennis gemaakt. Kom, ik ga naar beneden. Ga je mee Karolus". „Aha", lachte Uïlebuil toen Pieter in de deuropening verscheen. „Kijk eens meneer Katoen, hier is de jongen waar ik het over had. Hij zegt af en toe wel eens gekke dingen maar voor de rest is ie wel aardig. Mag ik je voorstellen: Pieter Cannegieter!" Pieter stapte op de jongen toe en stak lachend zijn hand uit maar de jongen trok een beetje zijn neus op en zei: „Mijn vader is een erg rijk man, die al zijn geld niet tellen kan. Hij rijdt in auto's groot en duur, en tien chauffeurs draaien het stuur. Ik sta als zoon in vaders schoen, mijn naam is Juul Katoen!" „Dat's leuk opgezegd" zei Pieter. „Gunst, ik wou dat ik ook zo goed kon rijmen!" Maar Juul vervolgde ongestoord: „Je moet mijn koffers dragen, en niet zo heel veel vragen. Ik wil me graag gaan baden, 'k voel me met stof beladen. En dan, ik heet geen JIJ hoor vent, Zeg „U" dat ben ik zo gewend!" Juul Katoen draaide zich om en liep in de richting van de trap. „Een keurig nette jongen!" zei Uilebuil tot Pieter. „Dat zie je zeker wel. Pak zijn koffers vriend en breng ze naar boven!" Met een verre van vriendelijk gezicht sjouwde Pieter de koffers achter het rijke jongtje aan. In zijn kamer aangekomen liet hij ze allemaal op zijn bed tuimelen en zei tegen Juul: „Weet je zeker dat ik U tegen jou moet zeggen, meneer Katoen". De nette jongen geeuwde verveeld en sprak: „Luister eens even vent, dat staat in verband met de cent. Voor geld is alles te kopen, Mijn Papa heeft geld bij hopen. En daarom blijf ik erbij: ik ben U en jij bent jij!" Om het urn? vertrekt er van Vlissin gen 'een trein, die een uur later in Bergen op Zoom arriveert. Er is op de officiële reisgids een aanvulling uit gegeven, waarop alles nauwkeurig staat uitgekiend. Maar vraag niet, hoeveel moeite het eigenlijk gekost heeft om deze dienst regeling voor elkaar te krijgen. De trei nen uit Vllssingen en Roosendaal moe ten elkaar kunnen passeren maar dat gaat niet op het traject Kruiningen- Krabbendjjke want dat heeft enkel spoor. Maar, de trein rijdt weer! Deze eerste dag leverde nog wat moeilijkheden, niet alleen door de toe name ten gevolge van het vervoer der opgeroepen militairen, maar vooral omdat op verscheidene stations grote zendingen rijwielen stonden van va- cantiegangers. Maar men is eruit ge komen en daarvoor verdienen de N.S. opnieuw hulde. De N.S. bussen rijden niet meer, d.w.z. uitgezonderd een verbinding vanaf de Smokkelhoek bij Kapelle. Daar stond voor het noodstationnetje, evenals voor het houten stationnetje Zanddijk, een eenzaam spoorman. De laatste had nog niet veel klanten gehadEr waren re maar een paar mis geweest bij Yerseke, maar die waren dan ook op een holletje naar het station in Kruiningen gelo pen. TERNEUZEN, 1 Augustus. Onder grote belangstelling van de zijde der ouders had de diploma-uitreiking plaats aan de Ambachtsschool. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer P. F. de Klerk, sprak een openingswoord. Een bijzondere vermelding met extra-prijs kregen K. G. Sleeker, Axel (hankwerken)J. J. Deur- loo. Sluiskil (electrotechnlek) en F, A. Ranschaert te Sas van Gent (timmeren). Voorts werden gediplomeerd: Afd. timmeren: M. C. van Driel, J. H. Lammens, A. de Pooter, M. C. de Regt, H. v. d. Wege. F. Dekker, A. 't Gilde en J. Hubregtse, allen te Terneuzen; F. Die- leman, M. Bareman, A. Kiel en L. J. Wieland, allen te Axel; L. en C. de Blaeij, J. Meertens, R. J. de Fouw en K. de Putter, allen te Hoek; J. Cornelissen en C. D. Galle te Zaamslag; P. F. Haers te Philippine; H. E. de Krijger te Bier vliet en J. Sarneel te Sas van Gent. Af gewezen 5 leerlingen. Afd. Electrotecüniek: C. M. Dieleman, en F. J. Smink te Terneuzen; J. de Feij- ter en R. A. Heijnsdijk te Axel; M. A. Moens en M. A. de Vos te Zaamslag; H. Pijpelink, J. A. Platteeuw en A. W. Ver meulen te Hoek; L. Ducarmon en T. Ranschaert te Sas van Gent; J. L. See- gers te Sluiskil. Afgewezen 7 leerlingen. Afd. Machinebankwerken: J. Hage, A. Dees, L. Hevrebout, A. v. d. Hooft, N. de Vin, W. S. Verlinde, M. J. Harte en F. de Blaeij, allen te Terneuzen; M. J. Boer man, A. C. Dieleman, J. Donze, P. G. Meermans, C. Esselbrugge, J. D. Faas, R. de Feijter, J. G. Koekkoek, J. Strijdonk, J. en M. Oppeneer, allen te Axel; M. Wieland, L. M. Guiljam, C. de Vos, F. C. de Putter, J. W. de Feijter en C. v. d. Voorde, allen te Zaamslag; F. en J. C. de Bruijne, J. de Ritter en C. de Witte, allen te Hoek; K. J. Andriessen, A. M. Bouchaut, P. Jansen, R. F. Laport en W. BAARLAND. Wachtlokaaltje voor buspassagiers. In de raadsvergadering, die eind vo rige week werd gehouden, was ter tafel een dankbetuiging van de amb tenaar ter secretaris voor de hem ge durende vijf maanden verleende huis vesting in raadszaal en op archiefzol der. De raad besloot de heer van Royen hiervoor f2.50 per week te laten be talen. Aangezien de heer L. v. 't Westende (K.V.P. zijn benoeming tot raadslid niet had aangenomen, werd de heer D. Driedijk verkozen verklaard. De he ren M. J. Allemekinders, L. de Bruijne en C. van Darame waren in gebreke gebleven hun geloofsbrieven tijdig in te leveren. Benoemd werden ver klaard de heren L. v. 't Westende (K. V.P.), F. Meeuwse (C.H.) en H. Schout Hzn. (A.R.) Ook deze heren werden nu toegelaten. De raad aanvaardde het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldlening van f25.000.met de N.V. Bank van Ned. Gemeenten tegen 3% procent. De muziekvereniging „Prinses Juliana" ontving op haar verzoek ont heffing van betaling der vergoeding voor gebruik van het verenigingsge bouw over de maanden Februari en Maart j.l., een bedrag van f 16.67. De heer A. C. Koole werd de plaatsing van een nieuwe afheining voor de ambts woning van de burgemeester voor f 1665.gegund. Hem werd ook ge-' gund de bouw van een wachtlokaaltje voor buspassagiers, waarvoor een prijsopgaaf tot een bedrag van f1900 was ingediend. Op de begroting was voor dit doel f1100.— uitgetrokken, maar de waarn. directeur van de Cen trale Dienst was van oordeel, dat het gemaakte plan uiteindelijk niet zou voldoen. Daarom werd het gewijzigd, tengevolge —--—van het wachthuisje f 800.— -- -ji. Kosten, Geslaagd voor scheepswerktuigkundige. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma Scheepswerktuigkun dige de heren P. A. C. M. Adriaansens te Terneuzen (met lof); J. Hengst te West- kapelle (met lof)J. Houtekamer te Wol- phaartsdijk (met lof); A. van den Berg te Gouda; A Flipse te Middelburg; C. P, J. M. Everaert te Terhole; M. Bronke te Souburg; R. Philippi te 's-Heer Arends- kerke; J. J. Traas te Middelburg; A. F. A. Kouijzer te Zierikzee; M. P. Meijer te Oostkapelle; J. J. •Potter te Hansweert (met lof); H. A. T. Steens te Bergen op Zoom (met lof); N. Steenblok te Middel burg (met lof), leerlingen van de Ma- chinistenschool te Middelburg. Ingezonden Mededeling (Adv.) Vooruitgang ook voor de huisvrouw! Nieuwe vinding verjaagt Afwas-spook" Natuurlijk is het helemaal geen schande, wanneer een huisvrouw ruwe „afwashanden" heeft, maar gelukkig hoeft dat thans niet meer. Niet langer is het nodig, dat zij, wanneer ze uit gaat, haar handen angstvallig verbergt en het liefst de hele tijd haar hand schoenen aan zou houden. Het nieuwe afwasmiddel van Castella maakt daar voorgoed een einde aan. Fluweelzachte handen, glanzend vaat- en glaswerk, lepels en vorken, dat is het resultaat, dat bereikt wordt met het nieuwe wondermiddel Castella Yaatwas. Een lepel hiervan en U hebt teilen vol ae tief en blijvend schuim, waarin alle vuil en vet als bij toverslag verdwijnt. Zelfs de auto van Vader en de brom fiets van zoonlief maakt deze nieuwe afwasmethode glanzend en stralend. Neem nog heden een proef met Castella Vaatwas (per pak 25 ct.) en ook in Uw huishouden zal dit nieuwe middel voortaan een trouwe hulp zijn! Verstraeten, allen te Sluiskil; M. Fran- cke, J. Neijt, E. J. Ranschaert en A. Obrie allen te Sas van Gent; B. van Hulle en L. A. Seghers te Philippine; W. de la Ruelle te Westdorpe; C. de Feijter te St Jansteen; F. M. Vervaet te Biervliet en E. v. d. Moere te Bouchaute (B.). Afge wezen 5 leerlingen. Afd. Schilderen: J. Bruggeman en M. Wisse te Terneuzen; J. de Koeijer te Axel; K. P. Hamelink te Zaamslag; A. P. Maas te Biervliet; F. Thomas te West- dorpe. Afgewezen geen. Kopklasse Automonteurs: J. 't Gilde te Terneuzen; J. Lourens, J. M. Oppeneer en J. Bakker, allen te Axel; M. L. de Pauw, J. Goossens en E. Vermeersch, allen te Sas van Gent; J. A. Beghijn en P. Wijffels te IJzendijke; F. de Gijsel te Sluiskil; C. Maas te Hoek; H. A. Ramme- loo te Philippine en H. J. Verhoeff te Spui. Afgewezen 1 leerling. Vervolgens gaf de heer de Klerk en kele cijfers over dit cursusjaar. In de 2e klasse waren 119 leerlingen, van wie er 101 een getuigschrift ontvingen. In de eerste klasse waren 118 leerlingen, van wie 76 konden worden bevorderd en 42 niet bevorderd. Het aantal leerlingen daalde van 246 tot 237. Namens het gemeentebestuur van Ter neuzen sprak burgemeester mr P. H. W. F. Teilegen een felicitatiewoord, gevolgd door een toepasselijke speech van de heer W. Jansen, directeur van het ar beidsbureau te Terneuzen. De heer I. P. Nonhebei uit Vlissingen hield een plei dooi voor het leerlingenstelsel. DE VLISSINGSE NUTSSPAARBANK IN JULI. VLISSINGEN, 3 Aug. De reke ning over de maand Juli 1953 van de Vlissingse Nutsspaarbank vermeldt een vermeerderde inleg van f 281.941,67. Het tegoed werd f 9.290.742.69. Het hoofdkantoor te Vlissingen nam van deze vermeerderde inleg f 166.467,31 voor haar rekening. Het tegoed bedroeg hier f 6.572.795,70. Het kantoor te Goes boekte een vermeer derde inleg van f78.308,48 en een te- waren voor Wolfaartsdijk respectieve- goed van f 1.549,744,58. Deze bedragen lijk f32.769,67 en f359.877,22; voor Zaamslag resp. f 1.441,18 en f 55.866,44 en voor Axel f 913,40 en f 54.356,36. Te Souburg verminderde het tegoed met f4471,45 (f483.956,72) en te Ter neuzen met f566,71 (f 194.600,73). Het saldo van de effecten bedroeg f 4.806.156,46 van de onderhandse le ningen f 1.421.182,68, van de hypothe ken f2.753.260,87 en de liquiditeits positie was per 31 Juli 1953 f 1.243.838,45. Nieuwe jeugdleider in W,-Z,-Vlaanderen. SCHOONDIJKE, 8 Augustus. Per 1 September a.s. is benoemd voor het Ned. Herv. jeugdwerk in West- Zeeuwsch-Vlaanderen, de heer R. Wasterval uit Driebergen. Te voren was hij werkzaam in Beverwijk. Wika van Vliet, die in het jeugd centrum Hedenesse woont, zal uit W.- Vlaanderen vertrekken. igrypen naar de pen-, Zeer geachte Redactie, Zaterdagavond j.l. hoorde ik iets door de brievenbus van mijn tijdelijke woning vallen. Er lag een enveloppe met blokletters beschreven, die f 50 bleek te bevatten van iemand, die zijn naam niet noemde. Het was voor Krui ningen bedoeld. Ik weet dus niet wie ik bedanken moet. Maar wellicht zal de gever of de geefster dit ingezonden stukje lezen en dus zeg ik: Heel har telijk dank, beste vriend of vriendin. U hebt aan ons gedacht en Uw solida riteit met ons in een éclatante daar getoond". In mijn gemeente heeft men wel eens gezegd, dat ik goed kon bedelen, bijv. bij het aanbevelen van één of andere collecte. Dat is echter niet waar. Ik kan juist moeilijk vragen. Het stuit mij altijd tegen de borst, als ik het eens doen moet. Wel kan ik erg dankbaar zijn. Nu de dijk bij Kruiningen gesloten is, wil ik die dankbaarheid ook uit spreken jegens U, redactie en directie van dit blad. Zes maanden lang hebt U op de bres gestaan voor ons ver dronken dorp en daar ik krachtens mijn relatie met U een beetje weet wat Uw plannen ook voor de toekomst zijn, wil ik thans ook U zeer bedanken voor wat U voor ons deed en doen zal. Heel wat dure advertentiekosten hebt U mij bespaard door berichten als „nieuws" op te nemen, die U als ad vertentie had kunnen incasseren. Door dit feit bemoedigd om op de ingesla gen weg verder te gaan, deel ik U en allen mede, dat mijn adres in de maand Augustus is: Colonies Vacances, Proyard (Somme), Frankrijk, waar mijn vrouw en ik met dertig Kruining- se kinderen heengaan. Ik hoop U van daar uit eens te schrijven en U wilt die brief dan wel in Uw blad opnemen. Met de meeste hoogachting. W. C. VAN BURGELER, Herv. pred. v. Kruiningen WEINIG BROEDVAL. YERSEKE, 3 Augustus. Door het on gunstige weer blijft de watertempe ratuur in de Ooster-Schelde schomme len tussen 18 en 19 graden, en is dus matig gunstig voor de ontwikkeling van oesterlarven. Zoals het normaal is voor deze tijd van het seizoen gaat het aantal grote en rijpe oesterlarven re gelmatig achteruit. Er zal nog wel een enkel broedje vallen, doch dit kan niet meer van betekenis zijn, aldus de me dedeling van dr Korringa. SLUIS, 1 Augustus. De Christe lijke School vierde Vrijdag haar 75-ja- r!g bestaan. Door het ongunstige weer konden de spelen op het sportterrein geen doorgang vinden en werd de mid dag binnenshuis gevuld met een pro gramma, verzorgd door de goochelaar- buikspreker Th. v. Onzen. De inspecteur van het l.o., de heer A. A. Leenhouts, gaf van zijn belang stelling blijk. Na afloop werd de genodigden een koffiemaaltijd aangeboden. De avondsamenkomst werd geopend door ds L. P. W. Groenveld, voorzitter van de Schoolvereniging. Hy kon o.m. B. en "W. verwelkomen. De predikant schetste vervolgens het doel en streven van de christelijke school. Hierna feliciteerde burgemeester G. F. van Hootegem namens het gemeen tebestuur. Namens de openbare lagere school bood mej. S. Versprille gelukwensen aan. Van ds M. J. Beukenhorst, em. pre dikant van Sluis, was ook een geluk wens ontvangen. Er werd tenslotte een bont program ma afgewerkt, met poppenkast, goo chelen enz. Na de pauze werd door de kinderen een bloemenspel opgevoerd, waarmee niet alleen de kinderen, maar ook hel onderwijzend personeel, de heer M. Beun en mej. C. van Laecke, veel suc ces oogstten. Aanrij'ding liep goed af. Op het kruispunt Kloetingseweg- Patijnweg is Maandag een Belgisch bestelwagentje in botsing gekomen met een personenauto, bestuurd door de heer I. uit Rotterdam. Het bestelwagentje dat de Voorstad in wilde rijden, verleende geen voor rang en buitelde, doordat beide wa gens nog al een behoorlijke snelheid hadden, verscheidene malen om en om. Het bleef tenslotte wat amech tig en flink beschadigd op zijn zij kant liggen. De inzittende, er zaten zes man in het bakje, kwamen er wat bleekjes, maar overigens onge deerd vanaf. Ook de Rotterdamse wagen had flinke deuken opgelopen. AXEL Autobotsing. Op het kruispunt Piron- straat-Bylocquestraat had weer eens een botsing plaats tussen twee luxe wagens, n.l. die van de belastingambtenaar G. uit Axel en die van de landbouwer H. uit IJzendijke. Laatstgenoemde verleende geen voorrang; beide wagens liepen ern stige schade op. BRESKENS Heropening Hotel „Scheldezicht". Het door de watersnood zwaar vernielde Hotel „Scheldezicht" van de heer A. Roest is thans weer zover gerestaureerd, dat het Zaterdag j.l. kon worden geopend. Graansilo in gebruik genomen. Hoewel de in aanbouw zijnde graansilo van de Coöp. Aankoopvereniging „Landbouwbe lang van W. Z. Vlaanderen" nog niet ge heel klaar is, werd zij Zaterdag j.l. reeds in gebruik genomen. De officiële opening hoopt men te doen plaats vinden op 15 Augustus a.s., 'tegelijk met de officiële opening van de vismijn. Vismijn. Aanvoer 27 Juli tot 1 Augus tus. 4109 kg. Export garnalen f 2.73—U.97; 55 kg. Handels garnalen 1.891.46; 1401 kg. Bot 0.26—0.16; 22U kg. Rog 0.20—0.16; 1016 kg. Schar 0.56—0.19; 2190 kg. Schol 0.51—0.18; 4029 kg. Tong 1.83—0.31. COLljNSPLAAT Ambtswerk hervat; Na een ziekenver lof van ongeveer drie maanden, waarvan hij enkele wéken in het ziekenhuis was opgenomen, mocht ds H. Retel, Geref. predikant Zondag j.l. weer éénmaal in de Dienst des Woords voorgaan. ELLEWOUTSDIJK Dijkherstel. Het grondwerk, verbonden aan de definitieve dichting der twee dijkdoorbraken bij de hofstede „Zwe- mersdam", is geëindigd. Men is nu bezig met het leggen van de krammat. Het spoor in Everingen wordt opgebroken en verlegt naar de Staartsedijk, waar een zandzuiger bezig is tussen een spuikade zand aan te bren gen, waaroverheen een dikke kleilaag komt. Belgische zeescouts vertrokken. Dit jaar brachten een aantal Belgische zee scouts hier zijn vacantie door. Een week ha.den zij hun tenten opgeslagen op de weide van de heer P. Stouthamer. Over dag gingen de jongens nogal eens zeilen Zij waren afkomstig uit Mons en brach ten verleden jaar hun vacantie door in Wilhelminadorp. Einde vorige week ver trok het gezelschap met zeilboten naar Antwerpen. In September hopen zij en kele dagen terug te komen. HEINKENSZAND Zomermiddag voor Zondagschoolkin deren. De kinderen van de Zondagscho len van Wolfaartsdijk, Lewedorp, Niemv- dorp, 's-Heerenhoek, Heinkenszand en's- Heer Arendskerke hebben Zaterdag j 1 gezamenlijk een zomermiddag gehouden op een weiland van de heer C. Lokerse gelegen aan de weg van Heinkenszand naar 's-Heer Arendskerke. Deze middag stond onder leiding van de heer H. Hoogerbrugge te Lewedorp en werd gevuld met vertellingen, zang en spel. KAPELLE Kanii,uuravond. Zaterdagavond wei-d door de Herv. Jeugdraad op het terrein van de dames de Groene een kampvuur avond georganiseerd, welke door een groot aantal jongeren werd bijgewoond. De leiding berustte bij de jeugdouder- ling de heer P. Oele. Eerst werd er ver schillende spelen gedaan, daarna volgde een kampvuurverhaal en de avond werd besloten met de dagsluiting. Geslaagd. De heer A. v. d. Linde, al hier slaagde te Amsterdam voor het praktijkexamen en te Roosendaal voor ht theoretisch gedeelte als letterzetter in de typografie. Excursie viel in 't water. De geweldige regenval van Vrijdag was er de oorzaak van dat de excursie van de N.F.O. naar Belgie biet geheel volgens het program ma afgewerkt kon worden. Er werd een bezoek gebracht aan de markthallen in Brussel en verder ging het naar Melle en Gunst, maar er kon slechts één fruitbedrijf gedeeltelijk wor den bezichtigd. De regen was de grote spelbreker. Lectuur voor het Rode Kruis. Nog slechts kort staat het lectuurhuisje van het Rode Kruis onder de lindeboom by de Herv. Kerk. In totaal is er echter al 334 kg. lectuur verzonden, wat een prachtig resultaat is. NW. EN ST. jOOSLAND Collecte. De collecte voor „Het Hooge- land" heeft f 110.70 opgebracht. O.- EN W .-SOU BURO Geslaagd. De heer A. J. de Vos Burch- hart wonende te-Schagen (N.H.), vroeger te Vlissingen, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Paedagogiek, RILLAND-BATH Installatie burgemeester. Woensdag a.s. zal de installatie plaats vinden van de nieuwe burgemeester, de heer J. C. W. Jobse. Des namiddags om half twee, zal hij worden verwelkomd aan de Rijksweg bij wachtpost 20. Om 2 uur wordt een openbare raadsvergadering gehouden en zal de wnd. burgemeseter, wethouder D. Buteijn, het nieuwe hoofd der gemeente, installeren. Vervolgens wordt een rijtoer door de gemeente gemaakt. Om 5 uur zal de nieuwe burgemeester receptie houden in het gemeentehuis. ST. ANN ALAND Ongeval. Het zoontje van de heer J. A. van Poortvliet, Hoenderweg, viel met zijn fiets en liep een zware hersenschud- DE WATERPOLO- COMPETITIE. Deze week werden slechts enkele wed strijden gespeeld voor de Zeeuwse polo competitie. In de le klasse heren waren dit: Bruin vis II—S.Z.V. 0—9 en Luctor—Bruinvis II 50. Door deze uitslagen is de compe titiestand als volgt: Bruinvis 8 6 0 2 12 38 15 Zeehond 6 4 0 2 8 23 Luctor I 7 4 0 3 8 24 16 S.Z.V. 6 3 0 3 6 20 20 Bruinvis II 7 0 0 7 0 3 In de 2e klasse heren werd alleen ge speeld Scheldestroom ILuctor II 02 terwijl Schelde tot 2x toe verstek liet gaan, hetgeen hun wel op 4 strafpunten zal komen te staan. Door deze mooie overwinning heeft Luctor n de leiding overgenomen van Scheldestroom I. De «tand in deze afdeling is: Luctor II 5 3 2 0 8 12 2 Scheldestroom I 5 "3 1 1 7 14 5 Schelde 3 0 12 12 5 Scheldestroom II 3 0 0 3 0 1 17 Bij de dames werd de wedstrijd S.Z.V.- Zeehond uitgesteld. Deze was van groot belang voor de bezetting van de le klas en het kampioenschap. Wanneer de S.Z. V.-dames deze wedstrijd winnen zijn zij n.l. kampioen. Ook de dames van de Schelde lieten 2x verstek gaan, wat hun ook wel 4 strafpunten zal kosten. De stand in deze afdeling is: S.Z.V. 6 6 0 0 12 26 0 Zeehond 5 4 0 1 8 14 2 Schelde 5 2 0 3 4 6 H LUfctor 6 2 0 4 4 9 16 S.Z.V. II 6 0 0 6 0 4 30 Waterpolo-tournooi te Breskens. Het door de watersnood zwaar getrof fen Scheldestroom, dat door de water massa's zijn bad vernield en z'n materi aal weggespoeld zag is door hard aan pakken de slagen weer te boven geko men en zag al weer de kans een tournooi te organiseren. Het bad was opgebouwd en nieuw materiaal aangeschaft, alles zag er keurig netjes uit. Bravo Schelde stroom. Jammer was dat Schelde dames zowel als heren zonder kennisgeving verstek lieten gaan. De publieke belang stelling was bevredigend en het weer mooi. De uitslagen in de le afdeling waren: Bruinvis IILuctor I 05; S.Z.V.Zee hond 02; ZeehondLuctor 7—1. Eind stand: 1. Zeehond; 2. Luctor; 3. S.Z.V.; 4. Bruinvis II. In de 2e afdeling waren de uitslagen: Scheldestroom II—Luctor II 0—7; Schel ding op. Dr van Es, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het Gasthuis in B. o. Zoom noodzakelijk. SCHERPEN1SSE Wedvlucht Cbevanoux. Afstand 555 km Uitslag: 1 en 6. G. Larooij; 2 en 7. I. Ha- 3, J. Hage; 4 en 5. J. v. d. Hoek. Wedvlucht Limoges. Afstand 666 km. Uitslag: 1 en 2. A .de Koek; 3. I. Hage; 4. J. v. d. Hoek; 5. J. Heijboer; 6. B. Suur- land. ZOUT ELAN DE Collecte. Voor de gedupeerde eigenaar van de kconsumptietent werd onder de badgasten een collecte gehouden, welke f 276.— opbracht. (De schade bedraagt ruim f 1000.—J destroom IScheldestroom II 41; Luc tor IIScheldestroom I 12. Eindstand; 1. Scheldestroom I; 2. Luctor II; 3. Schel destroom II. De dames van S.Z.V. en Luctor speel den een vriendschappelijke wedstrijd met als uitslag 11. Zevenhandbal te Goes. GOES, 1 Augustus. Vanavond werden er op de Grote Markt in Goes enkele zeven-handbalwedstrijden gespeeld waar van een talrijk publiek getuige was. Deze nieuwe tak van sport mag zich in de Ganzestad reeds in een gezonde popu- lairiteit verheugen. De junioren van „Hellas" en „Volhar ding" speelden een uiterst aantrekkelijk partijtje dat tenslotte eindigde in een 6-5 overwinning voor „Hellas". Bij de senioren was „Tonido" veel ster ker dan „Volharding" en won met 18-7 WIELERSPORT. De Waal excelleert in Hulst. HULST, 1 Augustus. De Zeeuw Eddy de Waal die dit seizoen reeds diverse fraaie uitslagen maakte heeft zich Zater dag in eigen omgeving de kaas evenmin van het brood laten eten. Na een enerverende strijd die vooral door de Waal zeer tactisch bekeken werd greep deze renner de overwinning. Deze course georganiseerd door W.S.C. „De Sportvrienden" bracht ditmaal slechts 24 renners aan de start maar de talrijke toeschouwers zijn dubbel en dwars aan hun trek gekomen. Hoewel cracks als Piet Maas, Keepers, Birremans e.a. op het appèl ontbraken, is het duel tussen de Nederlanders en de Belgen toch grotendeels in een zege voor onze landgenoten geëindigd. De eerste tien ronden bleef het veld compact. Daarna gingen Oosthoek en de Smet aan de haal maar deze uitlooppo ging liep op niets uit omdat het achter wiel van Oosthoek dubbelvouwde waar door deze renner aanzienlijk achterstand opliep en de Smet zich terug liet vallen in de groep. Na 45 km. gingen Verbeek en Mattens op avontuur uit en slaagden er in het ge hele veld te dubbelen. Wie echter dacht dat de strijd nu ge streden was kwam bedrogen uit. De reactie van de Waal kwam snel. In no-time slaagde de Zeeuw er in zijn ronde achterstand terug te nemen en na hem volgden van Overveld en de Rotter damse Italiaan Bacchetti dit voorbeeld. Inmiddels was ook in het peleton de lont in het kruitvat geworpen en met samengebundelde krachten slaagde men er in om 10 km. voor het einde een vrij wel complete hergroepering tot stand te brengen. In de slotfase werkten vier renners zich los maar de felle eindsprint werd toch hoofdzakelijk uitgevochten tussen de Waal en Mattens. Eerstgenoemde slaagde er in zijn rivaal met banddikte te klappen. De uitslag luidt: 1. De Waal (Klooster- zande) 110 km in 2 uur 59 min. 36 sec.; 2. Mattens (Stekene-B), 3. Bacchetti (Rotterdam); 4. Verbeek (Melsele-B); 5. v. d. Wiel (TilDurg); 6. Domimcus (Nieuwdorp); 7. Van Overveld (Hooger- heide); 8. De Smet (Temsche-B); 9. He lens (Stexene-B)10. op 1 ronde Bierickx uvreiseie-B); 11 Uosuiock ('s-Heereu- hoek).

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2