Jtk SiAMI-IJS REPUBLIKEIN TAFT AAN KANKER PLOTSELING OVERLEDEN Directeur Gemeentewerken van Vlissingen nam afscheid Actie tegen herverkaveling van Tholen De moeilijkheden bij 't beroepsvervoer. Eisenhower „Hij was een wijze raadgever en een gewaardeerde vriend" V.S. LOPEN NIET OP EIGEN HOUTJE WEG Politie belegerde twee uur een ongewapende inbreker Leven in Zierikzee gaat door Volkspolitie nam voedsel af PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Rouw in de Verenigde Staten Duits corps luchtwachtdienst V k SNIPPER NIEUWSk Geslaagde proefvaart van „Kungsholm" Britse atoomproe£ in October Vandaag protestvergadering Vlissingse Raad voor muziekschool Uitgave; Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2(435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2543 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Grappen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Maandag: Zon op 5.04 u., onder 20.28 u. Maan op 23.28 u., onder 16.02 u. Hoogwater Maandag 3 Augustus: Vlissingen: 7.47 u. 1.73 m., 20.17 u. 1.54 m. Terneuzen: 8.14 u. 1.94 m., 20.43 u. 1.74 m. Wemeldinge: 9.19 u. 1.60 m., 21.44 u. 1.41 m. Zierikzee: 9.00 u. 1.42 m., 21.25 u. 1.23 m. WASHINGTON, 31 Juli. Vanmiddag om half vijf Nederlandse tijd is in het ziekenhuis te Washington in de ouderdom van 63 jaar de Amerikaanse senator Taft aan kanker overleden. De republikeinse senator is rustig en zonder pijn heengegaan. Eisenhower, die sprak van een tragisch verlies voor Amerika is onmiddellijk met zijn echtgenote naar de woning van mevrouw Taft gegaan om zijn leedwezen te betuigen. „Het Amerikaanse volk verloor een trouwe burger en ik een wijze raadgever en gewaardeerde vriend", aldus zei Eisenhower. Op de regeringsgebouwen is de vlag halfstok gehesen. Robert Alphonse Taft, die in 1889 werd geboren, was tijdens zijn leven als politicus een uitgesproken isolatio nist. Zo was hij o.a. tegen het mee doen van de V.S. aan de tweede wereldoorlog. In de laatste jaren was BRüGGEN, 31 Juli. Na afloop van de oefening Coronet heeft air chlef- master, Sir Robert Foster, medege deeld, dat men in West-Dultsland be zig is met de opbouw van een corps luchtwachtdienst, dat uitsluitend met Duits burgerpersoneel bemand zal wor den. Over de oefening was Sir Foster zeer tevreden. Ze heeft geleerd waaraan het de West-Europese luchtverdediging nog ontbreekt: snellere vliegtuigen, be tere radar-apparatuur en vooral betere verbindingen tussen de diverse onder delen en staven. RUSSEN SCHOTEN AMERI KAANSE SUPERFORT NEER. Overlevenden ingerekend. TOKIO, 31 Juli. Russische jagers hebben ter hoogte van Wladiwostok een Amerikaanse superfort aangeval len en neergeschoten, zo heeft gene raal Otto Weyland, commandant van de Amerikaanse luchtstrijdkrachten in het Verre Oosten, vandaag ver klaard. De enige overlevende, kapitein John Ernst Roche, heeft meegedeeld, dat dit Woensdag gebeurd is op 40 mijl afstand van de Russische kust. Kapitein Roche is gered door een Amerikaanse torpedobootjager. Roche heeft elf uur in het water gelegen en heeft daarna nog eens elf uur gezeten in een rubberboot, die hem door een Amerikaans vliegtuig was toegeworpen. De bemanning van het neergeschoten toestel telde 17 koppen. Sowjet-vaartuigen hebben een aan tal overlevenden van de Amerikaan se bommenwerper opgepikt. In een verklaring van het Ameri kaanse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt gezegd, dat in het ge bied, waar het Amerikaanse toestel terecht is gekomen, overlevenden op .eddingvlotten zijn waargenomen en dat zich Russische schepen in de om geving bevonden. Het aantal over levenden is echter nog niet bekend. Voorts wordt de tekst bekend ge maakt van een nota, welke de Ame rikaans ambassadeur te Moskou, Boh- len, aan de Russis;he onder-minister van Buitenlandse Zaken Gromyko heeft overhandigd. Hierin wordt in de krachtigste bewoordingen gepro testeerd tegen het neerschieten van het Amerikaanse toestel op 29 Juli. PIECK KOMT WEER TERUG. Radio-Boedapest meldt, dat de Oostduitse president Wilhelm Fieck Zaterdag, na „drie maanden voor herstel in de Sowjet-Unie te hebben vertoefd", naar Oost-Duitsland terug- is ook lid van het nieuwe .e bureau der onder commu nistische leiding staande Oostduitse socialistische eenheidspartij, de z.g. S.E.D.. Op 47-jarige leeftijd is te Voorburg overleden de heer B. J. Couvee, oud gezagvoerder bij de Holland-Amerika- ljjn te Rotterdam. zjjn standpunt iets gewijzigd. Hij was er niet tegen dat de Amerikanen mee deden aan de strijd tegen het commu nisme en ook stemde hij voor de hulp aan het buitenland. Toen Eisenhower in Januari 1953 als president was gekozen, nam Taft als leider van de meerderheid in de Senaat, de op één na invloedrijkste plaats in in het land. Op 10 Juni kwam Taft, die reeds eerder in het ziekenhuis had ge legen, op krukken in de Senaat. Hij zei dat hij niet meer als leider van de meerderheidspartij kon op treden. ES! „SOLEX" MAG NU OOK OP HET FIETSPAD. 's-GRAVENHAGE, 31 Juli. De minister van Verkeer en Waterstaat heeft thans ook de bromfietsen van het merk „Solex" gelijkgesteld met rijwielen. Dit houdt dus in dat ook de „Solex" thans op het fietspad mag. Geallieerden zouden 12 maal het bestand hebben geschonden. MOENSAN, 31 Juli. De commu nisten hebben Vrijdag op een verga dering van de militaire bestandscom missie te Panmoendjon de Verenigde Naties opnieuw van twee schendingen van het wapenstilstandsverdrag be schuldigd. In totaal zouden de ge allieerden nu twaalf maal het be stand hebben geschonden. De enige Nederlandse kabelbaan naar de Wilhelminatoren te Valken burg heeft gisteren met succes proef gedraaid. DE POLITIEKE CONFERENTIE OVER KOREA WASHINGTON, 31 Juli. - Van officiële zijde is te Washing ton medegedeeld, dat de V.S. te voren hun bondgenoten zullen raad plegen, alvorens eventueel te beslui ten de besprekingen met de com munisten op de te houden politieke conferentie over Korea af te bre ken, indien niet voldoende vorde ringen zouden worden gemaakt. Er wordt echter van dezelfde zijde de nadruk op gelegd dat dit niet inhoudt dat de Verenigde Sta ten terug komen van hun beslissing, om de besprekingen af te breken, indien blijkt dat zij door de com munisten niet te goeder trouw zou den worden gevoerd. INaar uit betrouwbare bron te Was hington wordt vernomen, hebben de Verenigde Staten besloten, er in het bijzonder op aan te dringen, dat alle landen, die ter ondersteuning van de actie der V.N.-troepen naar Korea hebb a gezonden, rechtstreeks zullen deelnemen aan de politieke confe rentie over Korea. Het Amerikaanse standpunt zou worden verdedigd in de algemene vergadering der volkerenorganisatie, welke op 17 Augustus bijeenkomt. Alle betrokken regeringen zouden reeds hiervan op de hoogte zijn ge steld. iii 1 4 Bij een ongeval, dat Duitse berg beklimmers op de Mont Blanc is overkomen, zijn twee hunner om het leven gekomen en drie gewond. Ter bestrijding van het analfabetisme heeft de Portugese regering in Janu ari van dit jaar 5.000.000 gulden uit getrokken voor onderwijs aan volwas senen. Thans leggen volwassenen en kinderen voor de eerste maal tezamen proeven van hun kennis af. Het onder wijs is verplicht voor personen van 14 tot 35 jaar. In 1952 was 40,4 pro cent van de Portugese bevolking anal fabeet. Na een staking van ruim veertien dagen is het personeel van de tram in Calcutta Vrijdag weer aan het werk gegaan. Het was in sta king gegaan, nadat er, tengevolge van de tariefsverhoging bij de tram, on geregeldheden waren uitgebroken, waardoor, aldus de conducteurs, hun leven in gevaar werd gebracht. De aanklager in het Militaire Gerechts hof te Athene heeft Vrijdag de dood straf geëist tegen alle twaalf leiders van de verboden Griekse communis tische partij. Op de drukke ver keersweg tussen Toronto en Montreal bij Cornwall in de Canadese staat Ontario, is een autobus op een stil staande vrachtauto gereden en in het zes meter diepe Wiliamsburgkanaal terecht gekomen. Twintig van de 37 inzittenden verdronken. „Zijn maat voelde er niets voor'' VLIS8-NGEN, 31 Juli. Vanmid dag omstreeks 2 uur, is na een ge slaagde proefvaart het Zweedse schip „Kungsholm" te Vlissingen aangeko men. Het schip was Dinsdag uit Rot terdam vertrokken voor het beproe ven van alle technische installaties en voor het varen van de zogenaam de „gemeten mijl". Dit laatste ge schiedde aan de Noordkust van Schot land, waarbij bleek dat het schip een snelheid behaalde van 21,2 mijl, het geen meer is dan oorspronkelijk werd verwacht. Gecontracteerd was name lijk een snelheid van 19 mijl. De proefvaart had een uitstekend ver loop, zo verzekerde men ons van de zijde van de Koninklijke Mij „De Schelde". De directeur dezer maat schappij, ir H. van Tijen, verklaarde, dat alles vlot was verlopen en dat het schip het uitstekend deed. Opval lend was de afwezigheid van trillin gen, zelfs Lij hoge snelheden, zo ver klaarde ir van Tijen. Ook de ver tegenwoordigers van 'i Zweedse re derij de „Svenska Amerika Linie" waren zeer tevreden over de gang van zaken. Het schip is een aanwinst voor de Zweedse koopvaardijvloot. Tijdens de proefvaart was het schip bezet met ongeveer 480 personen, waarvan 75 studenten van diverse Nederlandse universiteiten en enkele M-T.S.en, die de civiele dienst ver zorgden. Het schip werd omstreeks half vijf de haven binnengesleept. Na de afbouw zal het naar Zweden ver trekken. LONDEN, 31 Juli In October a.s, zullen op het proefterrein In Australië Britse proeven met atoomwapens worden gehouden, aldus heeft Duncan Sandys, minister van bevoorrading, Vrijdag in het Lagerhuis medegedeeld. De proeven zullen worden geleid door Sir William Penney, die het eerste Britse atoomwapen tot ontploffing bracht, en n groep geleerden van het Britse ministe rie van bevoorrading. Zij zullen worden bijgestaan door Australische geleerden, die zich belast hebben met bepaalde be langrijke taken, verband houdend met de waarneming en meting van de resulta ten. Evenals bij de eerste proef op de Mon- te-Bello-eilanden in October j.l. zal men trachten gegevens te verkrijgen, die van belang zijn voor de strijdkrachten en de burgerverdediging, aldus Sandys. Onder meer zal ook de Invloed van het atoom wapen op materiaal worden nagegaan. Het proefterrein van Woomera is een uitgestrekt stuk woestijn in het binnen land van Zuid-Australië. WAARDERENDE WOORDEN VOOR DE HEER OUWEHAND ROTTEDAM, 31 Juli De Rotterdamse po litie heeft na een be legering van bijna twee uur de 22-jarige va rensgezel D. B. uit Lei den ingerekend, die per trein naar Rotterdam was gekomen om er gens in te breken. Hij koes vanacht daarvoor het huis uit van de fa milie B. aan de Staten- laan, waarvan de bewo- s met vacantie zijn. Een buurman, die ge stommel in de woning van de familie B. hoor de, verscheen vannacht om twee uur bij de po litie, die er onmiddellijk op uit trok en het pand afzette. Nog meer poli tiemannen verschenen en beklommen zelfs het dak. Schijnwerpers brachten licht in de duisternis. Met span ning volgden tal van buurtbewoners de esca pades van de politie. De inbreker dreigde ieder neer te schieten, die het zou wagen het huis bin nen te gaan. Af en toe verscheen hij voor een raam en dan werd met een zacht lijntje gepro beerd hem tot andere gedachten te brengen. Op zeker ogenblik kwam hij de trap af met een kaars en weer werd hem aangeraden te ca pituleren. Hij antwoord de er niet aan te den ken, maar hjj zou even „met zijn maat over leggen", doch die- voel de er ook niets voor. Toen greep de politie in en een keukenraam werd ingeslagen. De po litiemannen klauterden naar binnen, begeleid door duisternis, want de stoppen van de me ter bleken te zijn los gedraaid. Dit werd ver holpen en men ging de man zoeken. Alle ka merdeuren waren afge sloten. De inbreker had de aftocht geblazen en had zich op een zolderkamer verschanst, doch drei gende getrokken pisto len brachten hem ten slotte tot een juist in zicht en hij gaf zich over. Toen bleek dat hijongewapend was. Daarna ging men naar zijn maat zoeken, doch daar de kamers op slot waren, viel dat niet mee. Ladders wer den tegen de gevels ge zet, uit elke ruit een hoekje verwijderd, zo dat de vensters omhoog konden worden gescho ven. Toen bleek dat de man had opgeschept, want hij was alleen ge weest. VLISSINGEN, 31 Juli. „De ouwe is zo kwaad nog niet", zo zei de heer A. Daane namens het personeel van de Stadsschuur tot de heer C. Ouwe hand, directeur van Gemeentewerken te Vlissingen, die vanmiddag wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd afscheid nam. Daarmee was de verhouding tussen directeur en personeel op uitnemende wijze getekend en ongetwijfeld was deze uitspraak voor de heer Ouwehand verblijdend, omdat daarmee te ken nen werd gegeven hoe hij door het personeel op handen werd gedragen en hoe goed de onderlinge verhou ding was. Tevoren was eerst in de raadzaal officieel afscheid van de heer Ouwe hand genomen. De raadsvergadering werd daartoe onderbroken. Burge meester m B. Kolff herinnerde in zijn toespraak aan de benoeming, 33 jaar geleden, toen de heer Ouwehand als kapitein van het Ned. Oost-Indisch leger tot directeur van Gemeente werken te Vlissingen werd benoemd. „Er is grotewaardering en erkente lijkheid voor hetgeen door U is ver richt", zo sprak mr Kolff en hij wees op het vele dat is gedaan nu het ka rakter van Vlissingen vooral na de oorlog is veranderd. Hij dankte de scheidende directeur namens de raad hartelijk voor de trouw, aan Vlissin gen betoond en voor de grote diensten de stad bewezen. Vervolgens sprak de wethouder van Openbare Werken, de heer M. A. van Popering. Namens de raad sprak de heer J. Marijs. In zijn dankwoord zei de heer Ouwehand, dat hij bij de aanvaar ding van zijn werk zich tot taak had gesteld, nooit zichzelf te zoeken, doch altijd de belangen van degenen, die hij te dienen had. Hij zei zeer dank baar te zijn voor het grote vertrou wen, dat hem altijd was geschonken. „Wat ik heb gedaan, is eigenlijk door anderen gedaan". In de met bloemen getooide wet houderskamer werd hierna een recep tie gehouden waar o.a. aanwezig wa ren mr A. J. v. d. Weel, lid van G.S., Kolonel Kripps, dir. van het Ned. Loodswezen, A. de Mulder, inspecteur van het Belgisch Loodswezen, ir A. Wiebes, hoofdingenieur van de Rijks waterstaat, de heer van Glerum van de dienst wederopbouw, Lt. t. z. Ie klasse R. J. de Weerd, de tegenwoor dige directeur van gemeentewerken, de heer J. Moll eh vertegenwoordigers van de woningbouwverenigingen. Door het gehele gemeentepersoneel werd in het Concertgebouw afscheid genomen van hun directeur en col lega. Nadat de bijeenkomst door bur gemeester Kolff was geopend, sprak de tegenwoordige directeur, die na mens het gehele personeel een album, een radiotoestel en een foto van de Oranjemolen aanbood. Mevrouw Ouwehand kreeg een bouquet anjers. Verder werd het woord nog gevoerd door de gemeente-secretaris en afge vaardigden van de Stadsschuur, de gemeentereiniging en de plantsoen dienst. Tot slot spraken de wethouders, de heren van Popering, en van Oorschot. Zwaar heeft Zierikzee te lijden gehad van de overstromingen. De puinhopen op verschillende punten van de stad getuigen ervan. Het leven gaat echter verder. Ten behoeve van hun klanten zijn door neringdoenden borden met aanwijzingen geplaatst. ADRES VAN CIRCA 250 GRONDGEBRUIKERS ST. ANN ALAND, 31 Juli, Aan de fractieleiders van alle partij' en Is een adres gezonden, ondertekend door circa 250 grondgebrui kers of eigenaren van het eiland Tholen, waarin wordt gevraagd, hun instemming met het wetsontwerp betreffende de herverkaveling van getroffen gebieden nog niet te betuigen en de herverkaveling voor het eiland Tholen op te schorten, totdat de resultaten op het eiland Walcheren en de herverkaveling aldaar geheel kunnen worden over zien en totdat aan de ondertekenaars van het adres bekend zal zijn wat met betrekking tot hun belangen wordt besloten.. Dit verzcek wordt gemotiveerd door: Ten eerste, dat er geen overzicht is van de kosten der herverkaveling op Walcheren. Ten tweede, dat er in de korte tijd Manifest van werknemers. UTRECHT, 31 Juli. De gezamenlijke organisaties van werknemers in het weg- vervoersbedrjjf, die betrokken zijn bjj d« moeilijkheden over de loon- en arbeidS' voorwaarden in dit bedrijf, hebben zich hedenmorgen middels een manifest ge richt tot de bi) haar aangesloten leden. De ondertekenaars van het manifest delen mede, dat het manifest is uitgege ven naar aanleiding van de dienstorders die door de werkgevers zijn uitgereikt en waarin nadere mededelingen worden gedaan over de stand van zaken betref fende de onderhandelingen. In het mani fest wordt eraan herinnerd dat op 24 Juli j.l. de laatste bespreking met de werkgevers is gehouden. De werkgevers stelden een loonsverhoging voor met 2% en onder bepaalde omstandigheden een toeslag van maximaal vijf procent toe te kennen. De werknemersorganisaties vragen zich af waarom de werkgevers niet accoord wensen te gaan met een loonsverhoging van 7%, terwijl zij wel beweren dat hun voorstel overeenkomt met een loonsverhoging van 7%. Het De uitdeling in West-Berlijn. BERLIJN, 31 Juli. Voor de eer ste maal sedert het uitreiken van de levensmiddelenpakketten in West- Berlijn aan Oost-Duitsers, hebben de Oost-Berlijnse autoriteiten strenge maatregelen genomen tegen met le vensmiddelen uit West-Berlijn terug kerende personen. Volgens mededelingen van deWest- berlijnse politie heeft de Oostduitse volkspolitie in Potsdam de voedsel pakketten van de terugkerenden in beslag genomen. Ook op andere plaat sen zou de volkspolitie tot deze maat regel zijn overgegaan. Op het in de Amerikaanse zóne ge legen station Wannsee, het laatste Westberlijnse station voor de zóne- grens, maakte de Westberlijnse politie de reizigers er door middel van luid sprekers op attent, dat de volkspolitie het station in Potsdam had afgezet. Alle in West-Berlijn ontvangen levens middelen zouden daar in beslag wor den genomen. Later hield de volkspolitie op met het in beslag nemen van het voedsel en werd een propaganda-actie inge zet tegen de verdeling van de levens middelen in West-Berljjn. manifest vervolgt dan: „Men wenst per sé een toeslag en geen verhoging der ionen met 5% omdat deze toeslag volko men vrijwillig is, d.w.z. men kan het ge ven en ook nalaten". De werknemersor ganisaties menen dat deze toeslag, die maximaal 5% is (dus ook minder kan bedragen) maar een betrekkelijke ze kerheid biedt voor de toekomst. De werknemersorganisaties hebben zo als bekend in hun bemiddelingsvoorstel gesteld, da talie lonen met 7% dienen te worden verhoogd en dat- dit bindend zal moeten geleden voor alle ondernemingen Daarnaast hebebn zij o.m. verlangens ge uit ten aanzien van de diensttijd (48 uri- ge werkweek, waarbij aenwezigheids- uren als diensttijd gelden) en de over- werkuren. De werknemersorganisaties hebben zo- gesteld, dat alle lonen met 7 dienen te moeten gelden voor alle ondernemingen. Daarnaast hebben zij o.m. verlangens ge- ge werkweek, waarbij aanwezigheids- Hedenochtend (Zaterdag) zullen de Bedrijfsunie Vervoer, de Unie Verkeer en de Unie Handels- en Kantoorbedien den een bespreking hebben met het col lege van Rijksbemiddelaars ten aanzien van de moeilijkheden bij ret beroepsver voer over de weg. Vanmiddag houdt de looncomissie uit de Stichting van de Ar beid een zg. „Hearing" met de werkge vers en werknemers. Deze commissie pleegt het college van Rijksbemiddelaars te adviseren. Het officieuze Zuidslavische pers bureau „Joegospress" meldt, dat de Poolse minister van Binnenlandse Zaken en hoofd van de staatsveilig heidsdienst, Stanislaw Ratkiewicz, is weggezuiverd. niemand de consequenties van her verkaveling heeft kunnen overzien, noch de resultaten van Walcheren heeft kunnen bestuderen. Ten derde, dat na de watersnood de polderlasten enorm zijn gestegen en de inkomsten zijn verminderd, zo dat de bezwaren nog in veel sterkere mate gelden. Ten vierde, dat er minstens 5 pet landbouwgrond verloren gaat. Ten vijfde, dat het ook voor de Nederlandse gemeenschap funest is door de mindere opbrengst en dat de schatkist voor grote offers komt te staan. Gezegd wordt, dat door de grote spoed, waarmee het ontwerp van wet de Tweede Kamer is gepasseerd, men niet in staat was eerder te recla meren. Morgen wordt in Tholen protestvergadering belegd. nog een DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond. Opklaringen. DE BILT, 31 Juli. Opklaringen, maar ook enkele verspreide buien. Op de meeste plaatsen hogere tempe raturen dan gisteren. Matige, nu en dan vrij krachtige wind tussen West en Noord. Ingezonden Mededeling (adv.) VLISSINGEN, 31 Jnli. De Vlis singse gemeenteraad heelt vanmiddag in principe besloten tot oprichting van een muziekschool in samenwer king met het gemeentebestuur van Middelburg en in de vorm van een stichting. Bovendien werd het voor stel goedgekeurd hiervoor een subsi die aan te vragen bij de Prov. Staten. Uitdrukkelijk is daarbij door B. en W. verzekerd, dat deze plannen een eventuele oprichting van een Prov. muziekschool door de Zeeuwse cultu rele adviesraad niet in de. weg zullen staan. De heer J. Marijs (A.R.), die even als de andere sprekers het voorstel van harte toejuichte, stelde een aan tal vragen. Waarom doet Goes niet mee; is er contact geweest met de Mij tot bevordering van de Toon kunst; hoe is de commissie van voor bereiding samengesteld? Deze vragen leefden ook bij andere raadsleden. De wethouder van Onderwijs, de heer W. Poppe, antwoordde, dat het niet meedoen van Goes blijkbaar op een misverstand berust. De commis sie van voorbereiding bestaat uit de burgemeesters van Vlissingen en Mid delburg, de wethouders van Onder wijs in beide gemeenten, alsmede mevr. M. J. W. A. Detmar en de heer Veldhuis te Vlissingen en mr J. A. Abbing en de heer R. Batten te Mid delburg. Desgevraagd werd nog geantwoord, dat men al IVs jaar bezig is met de voorbereiding van deze plannen. De raad besloot daarop z.h.s. het voorstel goed te keuren, nadat de heer Marijs zijn verwondering over het standpunt der gemeente Goes had uitgesproken.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1