Voor zielsziekte geen genezing zonder Gods Woord «XJ32 Van markt en veiling ;euwsch dagblad KeAJfc m, pending,. Psycho-analyse en karakterkunde slechts (waardevolle) hulpmiddelen Vrijgemaakte Evang* commissies bijeen Civitasdagen 1953 der V,U BESSEN w DE BEURS NOTEERDE GISTEREN «S/oört en spel Hoogtijdag in Zeeuwse athletiekwereld. GEMEENTERADEN Aardenburg krijgt fraai marktplein. Gooi Dw geld niet weg aan advertenties in alle mogelijke blaadjes en programma's Adverteer uitsluitend in UW DAGBLAD Gemeente-ontvanger benoemd. Aansluiting bij schooltand- verzorging, Donderdag 30 Juli 1953 Het Calvinistencongres te Montpellier MONTPELLIER, Juli De Neder landers die hier zijn hebben althans in Sên opzicht een eenparig oordeel: dat Hontpellier in de maand Juli zeker niet Se aangewezen vergaderstad isHet kan e\jn dat de Italianen en Zuid-Afrikanen rich beter op hun gemak voelen, maar voor ons is de hitte afmattend. Desondanks zijn we na het weekend met nieuwe moed aan het program ma van de nog resterende dagen be gonnen. En het moet gezegd dat dit begin al dadelijk de volle aandacht e:ste. Immers, „de verwereldlijking van de zielszorg", waarover door dr Schlemmer (Frankrijk) werd gespro ken, is niet het onderwerp waarbij men een ogenblikje de ogen kan slui ten! In het woord „zielszorg" aldus dr Schlemmer heeft het woord ziel de betekenis van het Bijbelse woord hart. Jezus geeft aan Zijn discipelen het voorbeeld van en de opdracht tot de rechte zielszorg, welke is de ver zorging van het zieke menselijke hart, dat niet in staat is zichzelf te genezen. Die zorg bestaat daarin dat men de oorzaak der ziekte ontdekt en de weg wijst tot genezing. De kerk der middeleeuwen bracht de zielszorg eenvoudig terug tot het kloosterleven, dat beschouwd werd als de enige vorm van waarlijk christelijk leven. Pas toen de Reformatie ook in deze opvatting wijziging bracht, heeft ook de Booms-Katholieke kerk de roeping der leken tot een inderdaad christelijk leven geëist, een en andermaal deel uit van de gene rale zynode dezer kerken en diende de jongste synode van Berkel als praeses. Hij is president-curator van de Theol. Hogeschool dezer kerken te Kampen en voorzitter van de predikantenconferentie. De jubilaris is een man van grote zeg gingskracht die zich altijd in een grote toeloop mocht verheugen en die door allerlei functies en contacten ook nu nog midden in het leven staat en zich als man van de practijk heeft doen kennen. Helaas (en het was duidelijk dat dr Schlemmer hier de Franse ker ken op het oog had), verdween de zielszorg goeddeels weer, voorname lijk als gevolg van de jarenlange vervolgingen en de daaruit voort vloeiende verstrooiing. door Drs M. W. ROMBOUT, conrector aan het Christelijk Lyceum te Goes. HOU VOL, UILEBUIL! Wat waar is, is waar. Ui- lebuil was verre van aar dig voor Pieter en Karo- lus. Misschien meende hij het wel goed maar we kennen Pieter en zijn kraai nu zo langzamer hand als een vrolijk twee tal dat overal wat beleeft en helemaal niet 't belang van een strenge opvoeding inziet. In ieder geval liep het meneer Uilebuil helemaal niet mee. Eerst die nate dweil en toenhing ie te spartelen aan een touw wel vijftien meter boven de grond. Wat kon hij doenr Hij had geen krachten meer om hoger te klimmen en als hij losliet viel hij omlaag. Een beklemmende situatie. Uilebuil zuchte, hijgde en kreunde en Pieter was de eerste die inzag dat hier geholpen moest worden. „Zeg dat ik er aan kom!" riep hij tegen Karolus en stormde de trappen op naar de tweede etage. Karolus flad derde nerveus om meneer Uilebuil heen. „Er komt hulp!" riep hij. „Als het maar niet te laat komt!" hijgde Uilebuil. „Ik val direct naar beneden. Dit wordt een ramp. Morgen zal in alle kranten mijn portret staan met een zwarte rand er om heen!" „Niet waar!" moedigde Karolus aan. „Hou vol, Pieter is onderweg!" Op dat moment vloog het raam open waar Uilebuil voorhing en stak Pieter zijn hoofd naar buiten. „Geef me dat touw aan, Karolus!" riep hij. De verstandige kraai klem de het zwarte touw van de kolenman tussen zijn snavel en duwde het in Pieters handen. Pieter trok, trok en trok en eindelijk zakte Uilebuil over de vensterbank het kamertje in. En Intussen ontwikkelden zich de me dische wetenschap en de psychologie. De zlelszorger van nu kan en moet daarmee z\jn voordeel doen, hoewel voorop moet blijven staan, dat geen psycho-analyse en geen karakterkunde in staat zijn zielszorg te oefenen. Ook al is men doorgedrongen tot de kern der ziekte, dan nog bljjft waar dat geen genezing mogelijk is zonder het Woord. Ingezonden Mededeling (adv.) ..iNtf lever* lever"1 goedi" Financiële vooruitzichten gunstig. OMMEN, 29 Juli. Van Maandag tot Woensdag j.l. werd te Ommen het jaarlijks congres gehouden, uitgaande van het Verband van Evangelisatie commissies der Geref. Kerken. Vele commissies zonden hun afgevaardig den. Aan dit congres ging Maandagmid dag vooraf de jaarvergadering, welke onder leiding stond Van de voorzitter, ds H. Vogel te Enschede. Deze deed al 'direct mededeling vari het feit, dat de secretaris-penningmeester, de'heer H. Troostheide te Bilthovén, érnstig ziek is, zodat gevreesd wor.dt, dat hij ook bij herstel, dit werk niet meer zal kunnen doen zoals tot nu toe. Tot tij delijk secretaris werd gekozen de heer H. H. v. d. Linden te Goes. Allerlei zaken betreffende 't Evangelisatieblad „Lichtstralen", de zondagsschoolroos ters, tractaten e.d. kwamen in behan deling. Eén van de belangrijkste din gen was de mededeling, dat het thans financieel mogelijk is in 1954 een dag kalender uit te geven voor Evangeli satiedoeleinden. Het financieel verslag vertoonde een saldo van ruim f 3000. 's Maandagsavonds begon het con gres, waarop belangrijke referaten aan de orde kwamen. Ds D. Nieuwenhuis te Vlaardingen refereerde over „De gouden kandelaar" (de roeping tot Evangelisatie). Dinsdagavond sprak ds D. Zemel te Enschede over „Instruc teurs en frontsoldaten" (de methode van Evangelisatie) en Woensdagmor gen ds K. Drost te Veendam over „Lectuurverspreiding" (de practijk van het Evangelisatiewerk). AMSTERDAM, 29 Juli. Ieder jaar ko men zij, die op de een of andere wijze in meer directe zin aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam verbonden zijn, met elkaar in contact aan het begin van de nieuwe cursus, tijdens de z.g. civitasda gen. Dit jaar komt de civitas van de V.U. bijeen van 2 tot en met 5 September a.s. in het conferentiegebouw „De Pieters berg" te Oosterbeek. Het centrale thema dezer dagen is „vrijheid in wetenschap en studie". Hierover zullen het woord voeren prof. dr R. Schippers („weten schap en persoonlijke verantwoordelijk heid"), dr J. A. H. J. S. Bruins Slot („wetenschap en staat"), dr K. van Nes („wetenschap en maatschappij") en prof. dr G. Wielinga („vrijheid m de studie"). Deze referaten zullen in discussiegroepen worden besproken. Woensdag 2 September a.s. zullen de civitasdagen 1953 geopend worden met een causerie over het onderwerp Rond om de groei van een universiteitsplan voor de Vrije Universiteit" door ir A. Rothuizen, die met de heer J. H. Groene- wegen deze plannen ontwerpt. Sport en ontspanning zullen de besprekingen af wisselen. Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk, Beroepen te Kampen, Hi Harkema H\fcU\Nt buïtëngéw. werkzaamheden; H. P; Swets, cand. te Badhoevedorp, voor de geestelijke verzorging der Ned. emigranten in -Canada;- J. Ph. Hil- horst, cand. te Buitenpost, voor de geestelijke verzorging der Ver. van Rechtzinnig Hervormden te Buiten post. Aangenomen naar Wanneperveen (toez.) G. Cazemier, cand. te Schie dam. Bedankt voor Harlingen, R. Bijl te Berlikum; voor Li'aden R. de Bruin te Barneveld; voor Almkerk, W. L. Heijmans te Oudelande. Boenemd voor vicaris te Opperdoes, G. J. F. Versteegh, cand. te Voorburg. Beroepbaarstelling: H. de Wolf en Joh. Geers, candidaten, resp. te Utrecht en te Middelburg. Geref. Gemeente. Bedankt voor Nieuw-Beijerland, L. Kiebcom te Waardenburg. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Tholen, W. C. Tanis te Rotterdam. SL.OTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V„ GOES. Nederland 1947 pollarlenink 1947 Ned. 1962/64 cum Invest Certif. Grootboek 1946 96 m, 97U 3*4 K. Olie 1950 117*4 Cult. H. Ind. Bk. 79 Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij A.K.U. Berkel's Patent Calvé Delft Bergh's Jurg. Fokker Gelder Zonen Kon. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. philips' Gloeil. Do 6 cum. pref. wd. Wilton-Fijenoord Unilever Biliton I rubr. Biliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. Kon. Olie Dito, onderaand. 98*4 96 99*4 98*4 97*4 118*4 78% 123*4 124*4 156 156*4 169 169*4 107 106*4 124*4 124*4 270*4 270 116 119 157*4 157*4 168*4 168*4 216*4 217 217 217*4 166*4 166*4 147*4 147*4 176 175*4 193*4 194 285 218 220*4 302 303*4 310*4 313*4 322*4 325*4 322*4 325 Overzeese Gas Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn Kon. Boot K. J. Ch. Paketvrt Kon. Rott. Lloyd Kon. Paketvaart Ned. Sch. Unie Ommeren's Sch.vrt H.V.A. St.v. Mij Ned. Java Cult. N.I.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembah Amsterd. Bank Müller Co Escompto Bank Rotterd. Bank Twentsche Bank 98*4 98*4 Internatio 520 525 Borneo Sumatra 95*4 96 Am. Radiator 96 97 Am. Smelting 145 144 Anaconda Copper 76*4 76 Chrysler 33 32*4 Bethl. Steel 116*4 Ford Canada 47 47 General Motors 133*4 134*4 Hudson Motor 128*4 128*4 Intern. Nickel 108*4 108*4 Kennecott 124*4 124*4 Nash Kelvinator 118 119*4 Rep. Steel 125*4 126 Stand, Brands 155 156 U.S. Steel 111*4 113*4 Cities Service 134*4 134*4 North. Am. Comp. 60*4 62 Cont. Oil 88 86*4 Midcont. Oil 24*4 24*4 Philips Oil 165*4 615 Shell Union 103*4 102*4 88*4 Tide Water 89*4 Baltimore 168*4 168*4 New York Centr. 174 172*4 Miss. K. Tpcas 67*4 68*4 Pennsylvania 163*4 163*4 Canadian P^c. 164L 163 154*4 153 124 1354 14*4 14*4 31*4 31 32*4 32*4 70*4 71 51*4 5154 61*4L 61*4L 87*4 58 12*4 12*4 40*4 41 62 61*4 20*4 20*4 47*4 48 27 27*4 37*4 38*4 78*4 79 20 20 54*4 57*4 58*4 33*4 52*4 70*4 71*4 21 21*4 24 24*4 24*4 2154 21*4 27 27 Zaterdag a.s. te Vlissingen Grote plannen van Staf Dobbelaere. Zaterdag a.s. zal de Zeeuwse Athle- tiekwereld weer kunnen genieten van een bijzonder athletiekprogramma, dat georganiseerd zal worden door de V- S;V. Marathon uit Vlissingen. Het IS deze vereniging gelukt beslag te leg gen op niemand minder dan onze Olympische kampioene Puck Brouwer' een van 's werelds topathleten. Met haar komen haar clubgenoten, de Ne derlandse kampioensploeg. Ook de andere Haagse damesploeg „De Meeu wen" met aan het hoofd. Xenia Staaf de Jong en de-oud-Schoondijkse ath lete Corrie Hiensdijk zullen samen mër de Zeeuwse athletiek in Zeeland vöbr een goede sport zorgen, pat het m'èt de damesathletiek in Zeeland stérk vooruit gaat is zeker te danken' aan de schoolwedstrijden. Als we zien dat óf hef nummer 80 meter meisjes C 30 irï- schr'ijvingen 'zijn dan kan men rijfet' anders zeggen, dan dat dij te.-dankSi ïs aan de schoolathletiek. Ook bij heren zal men voor een spannende- wedstrijd zorgen, want 'een op r'é- vanche beluste Rootsaert ej een Staf Dobbelaere die het o hét scherper stellen van het record op de duizend meter heeft voorzien en ook het re cord op de tweeduizend meter op zijn naam wilt zien te krijgen, wat Bilius, de Zeeuwse recordhouder, zeker riiét cadeau zal geven. De wedstrijden zullen Zaterdag avond in Vlissingen om half zeven óp het sportterrein aan de Irislaan begin nen. ■y-1 W aterpolo-tournooi. Zaterdagmiddag wordt te Breskens het tweede waterpolo-tournooi in dit sei zoen gehouden. De deelnemende ploegen zijn: le klasse heren: Bruinvis II, Luctor I, S.Z.V. I en Zeehond I. 2e klasse heren: Scheldestroom I, Scheldestroom II, Schelde I en Luctor II. Rijwieldriedaagse door West- Brabant en Zeeland. Door de Vereniging voor Vreemdelin gen Verkeer uit Bergen op Zoom zal ook dit jaar voor de derde maal een rij wiel-driedaagse worden gehouden. De tochten zulen een toeristisch karak ter hebben en zijn vastgesteld op Don derdag 6 Augustus, Vrijdag 7 Augustus en Zaterdag 8 Augusts a.s. De tochten zullen 'n toeristisch karak ter hebben en zijn vastgesteld op Don- Zeeland. De eerste tocht zal door bos en hei gaan; de tweede langs de oevers van de Ooster-Schelde. De derde tocht is uitge stippeld op het eiland Tholen om de deelnemers (sters) in de gelegenheid te stellen een en ander van de rampschade in ogenschouw te nemen. Een wolkbreuk heeft Dinsdagavond zes grondverschuivingen bij de Brenner- pas te Bolzano veroorzaakt. Twee Duitse toeristen op een motorfiets werden be dolven. Een van hen is in ernstige toe stand naar het ziekenhuis gebracht. De andere, een vrouw, kon niet direct be vrijd worden en is overleden. Het Haagse Julianaziekenhuis kampt met een aanzienlijk tekort n.l. van bijna f67.000, waarvan ruim f23.000 door ge meentelijke subsidie wordt gedekt. Het aantal opgenomen t.b.c.-patientjes daal de; een gelukkig verschijnsel. 15 WOORDEN 95 CT. ELK WOORD MEER 10 CX. VERLOREN. Zaterdag 25 Juli weg NieuwdorpVlissingen don kerblauwe REGENJAS. Terug tegen beloning. M. MEULBROEK, Havenweg 29, Nieuwdorp. te huur. - 2 Ferc. NAGRAS aan Roosjesweg, 4 Gemeten met prima drinkwater. S. LOU- WERSE, Domburg. TE KOOP. Ingeschr. Vosbles Merrie- veulen. JAC. DE VISSER Gzn Aagtekerke. Meisjesfiets, enige Ledik. met spiralen en bedden, Jon gensfiets, z.g.a.n. Haardkachel, Stoelen, Handnaaimaehine, Wringer en prima Damesfiets. Spotkoopje. Moet weg wegens vertrek. Brieven onder no. 3178 bur. v. d. blad of telef. 3513 Middelburg. - BOUWPLICHT met be drijfsruimte in Middelburg. Brieven no. 365, Boekhandel Fanoy, N. Burg. 26-28, Mid delburg. FORD bestelauto '51, als nieuw, f 1600.—. Brieven on- *11= 31*?. bur. Zeeuwsch Dagblad, Middelburg. Van particulier OPEL- OLYMPIA. Brieven onder no. A 3897 bur. v. d. blad te Goes. Jö: TE KOOP GEVRAAGD: Twee Scharkeerploegen voor tractor David Bron, of twee schar paardenploegen. JOH, POPPE, Veerseweg, post Middelburg. Tel. K 1180 3788. DIVERSEN: SIMBA RIJWIELEN, direct van fabriek vanaf f89.—. 20 voordeel. Geïll. prijscou rant gratis. Simba 's-Graven- zande, Naaldwijkseweg 24-26, Tel. 673 K 1748. Nog enkele dagen duurt onze opruiming, a.s. Dinsdag laatste dag. De Goedkope Si- man, Klokstraat, Goes. Tot Dinsdag verkopen wij de flinke Theedoeken voor 79 cent. De Goedkope Simon, Klokstraat, Goes. Katoenen Dames Pyama's in zalm, bleu, groen of oud- roze f 6.95. De Goedkope Si mon, Klokstraat, Goes. mm Laatste week der enorme grote Interlock dames Direc- toirs voor f 1.98. De Goed kope Simon, Klokstraat, Goes. Koopt deze week nog zo'n mooi Katoenen Tafelkleed voor f2.95. De Goedkope Si mon, Klokstraat, Goes. Onze opruimings Fantasie Schortjes van fl.95 deze week voor f 1.50. De Goed kope Simon, Klokstraat, Goes. x Denkt om onze Keurige J aponschorten, opruimings- prijs f5.98 en f6.98. De Goed kope Simon, Klokstraat, Goes. In de raadsvergadering van Aarden burg heeft de tuinarchitect, Van Kool wijk, uit Bergen op Zoom een uiteen zetting gegeven van het door hem ge maakte plan voor de verfraaiing van het marktplein. Voor het raadhuis is een vijver geprojecteerd, die 60 cm diep sal worden en 22 bij 6 of 8 meter in oppervlakte. Hierachter, dus voor het gemeentehuis, komt een beplan ting met coniferen, waarvoor enkele banken zullen worden geplaatst. Het standbeeld van G. A. Vorster- man van Oyen zal verhuizen naar de hoek van de Markt bij de kazerne, en daar zal het komen te staan voor een heestergroep. Rond de muziekkiosk zal een tegeltableau komen. Nadat over een en ander van gedachten ge wisseld is, werd dit plan zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Aan de brandweerwedstrijden te Sluis zal worden deelgenomen door de Aardenburgse brandweer, indien in de volgende jaren telkens in een an dere plaats brand weer wedstrijden zul len worden gehouden. Besloten wordt een subsidie te ver lenen aan het Maatschappelijk werk in Zeeuwsch-Vlaanderen van 27 ct per inwoner op voorwaarde dat ook de andere gemeenten een dergelijke subsidie verlenen en alle gezindten zullen worden geholpen. De voormalige trambaan van de 'tram naai: Brugge die na de oorlog niet meer in gebruik is, zal in erfpacht uitgegeven worden aan de omwonen den P. Bonamie en P de Vriend. Het toevoegen van de vakken licha melijke opvoeding en gezondheidsleer aan de huishoudschool wordt goedge vonden. Een aanvrage om subsidie door de Bpnd van Mobilisatie-Inyali- den wordt afgewezen. '(Daar de* weg AardenburgHeille Middelburg (België) op sommige plaatsen in minder goede staat ver keert, werd het collegé van B. en W. gemachtigd het nodige bedrag op de begroting te plaatsen. Bij de behande ling van de aankoop van nieuw brand weermateriaal werd overgegaan tot instellen van een commissie, die de toestand van het brandweerwezen te Aardenburg zal onderzoeken en rap port aan de raad zal uitbrengen. In deze commissie hebben zitting het raadslid A. I. Catsman, de gemeente opzichter, F. R. Snijders, en de com mandant van de brandweer, H. Beun. BORSSELE Bouw van twee woningen voor rekening van de geméente De raad van Borssele kwam in spoedeisende vergadering bijeen om een besluit te nemen omtrent de wo ningbouw. Er was besloten vier wo ningen te bouwen. Twee woningen waren reeds verkocht, de verkoop van een derde ging niet door en de vierde woning kwam voor rekening van de gemeente. Deze gang van zaken stag neerde de woningbouw. Na discussie werd besloten de verkoop van de wo ningen aan te houden. De andere twee woningen komen ten laste van de ge meente, die deze, zodra hiervoor ko pers zijn, van de hand zal doen. De heer D. Smit zag gaarne, dat er weer eenden kwamen in de dorps vaart. De voorzitter zegde dit toe. Ook zal getracht worden de vaart met goudvissen te verrijken. Op een vraag van de heer van Liere werd medege deeld dat de huizen aan de Zuidsingel binnenkort waar nodig opgeknapt zul len worden. DOMBURG De raad van Domburg heeft op diens verzoek eervol ontslag verleend als gemeentegeneesheer aan dokter F. Vaandrager. De heer W. Geuze te Oosterland werd benoemd als gemeenteontvanger en ambtenaar van de burgelijke stand.. De geloofsbrieven van de nieuw ge kozen raadsleden werden onderzocht; tot toelating werd besloten. De heer Warners sprak zijn voldoening uit over het opknappen van de oude be graafplaats. Hij hoopte, dat ook de in gebruik zijnde begraafplaats spoedig opgeknapt zal kunnen worden. Op een vraag van de heer Bos werd geant woord, dat B. en W. alle pogingen zul len ondernemen om een tweede brie venbus in het dorp te plaatsen. De heer de Jager verzocht opruiming van het onkruid in de Kerkhofweg. WEMELDINGE Verkoop perceeltjes bouwterrein De raad van Wemeldinge heeft be sloten enkele perceeltjes bouwterrein in het bouwplan Oosthoek aan de he ren J. M. Verhulst, C. Heijstek en D. Jeremiasse voor de destijds vastgestel de prijs van f 5.50 per vierk. m. te ver kopen. Naar aanleiding van het voorstel van B. en W. om hun college te machtigen tot het verkopen van perceeltjes bouw grond van het gemeentelijk bouwter rein, zoals reeds eerder geschiedde, merkte de heer de Jonge op, dat de door B. en W. nader voorgestelde gel digheidsduur van drie jaren hem te lang voorkomt. De heer Domlnicus daarentegen gaf in - overweging deze machtiging te doen gelden voor onbe paalde tijd. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen onder aantekening, dat de heer de Jonge geacht wil wor den te hebben tegengestemd. Voor aansluiting op het electrici- teitsnet van het perceel van de heer J. A. Burger in de Jonge Boomgaards werd een gemeentelijke bijdrage van f 250.verleend. ZAAMSLAG In de raadsvergadering van Zaam- slag werd eervol ontslag verleend als gemeentegeneesheer aan dokter A. A. Hartman. In diens plaats werd be noemd dokter M. Dorrestein. Van Ged. Staten was een schrijven ingekomen, waarin deze de goedkeu ring onthouden aan het raadsbesluit van 8 December 1952 tot ingebruikne ming van een lokaal van de O.L. school. De heer Wieland had graag ge zien, dat tegen dit besluit in beroep was gegaan. Ook de heer Faas was deze mening toegedaan. Op voorstel van B. en W. werd be sloten aan de muziekvereniging over 1953 een subsidie te verstrekken van 750,—. Op grond van de bepalingen van de Wegenverkeerswet werd aangenomen het kruispunt bij het gemeentehui? aan te wijzen als voorrangskruispunt. Voor de particuliere bouw hebben zich drie personen aangemeld. De bouw zal worden gefinancierd door de gemeente, terwijl de afrekening, grondverkoop enz., kan plaats vinden na beëindiging van de bouw. Het sportterrein zal eerst in de tweede helft van Augustus worden ge keurd. B. en W. zullen in overleg met de sportverenigingen een billijke ver goeding voor het gebruik vast stellen. Cp voorstel van B. en W. zullen de scholen per 1 September worden aan gesloten bij de schooltandverzorging in O.Z.-Vlaanderen. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden werden onderzocht en in orde bevonden. In de rondvraag vroeg de heer Flo- russen aandacht voor de Rozema-'jn- straat en de Puntstraat. De Rozema rijnstraat ligt er zeer slecht voor. Na gegaan zal worden wat er aan deze straat gedaan kan worden. Het schoon maken van de Puntstraat zal weer ter hand worden genomen. Op een vraag van de heer Van Ham antwoordde de voorzitter, dat hij het niet noodzakelijk vond om het licht punt op het Veer te verplaatsen. Ook vroeg de heer Van Ham nog naar de mogelijkheid om een waterleiding aan te leggen op de gehuchten Hoek v. d. Dijk-Kwakkel en Poonhaven. Wet houder Koster antwoordde, dat aanleg wel mogelijk zal worden vanuit de Valijndenpolder. Na de rondvraag heeft burgen, s- ter H. D. Trimpe de niet in de raad terugkerende raadsleden toegesproken en dank gebracht voor het werk, dat zij in het belang van de gemeente hebben verricht. THOLEN, 29 Juli. Bintjes bónken 12.5012.86; gewone 11.66—12.13; poters 6; kriel 4.10; Witte eigenheimers 12— 13.52; poters 7; Blauwe eigenh. 13.48. Aanvoer 38 ton. Bonen 48. Aanvoer 3600 kg. ST. MAARTENSDIJK, 28 Juli. Eigenh. I 14.5013.86; bonken 9.90; drielingen 6.60; Bintjes I 12.60; idem II 12.00; bon ken 12.50; Doré I 14.40. Aanvoer 400 kis ten. Dubb. bonen 37.0038.00; exportvei- ling pootuien f8.25, gewoon en bonken. Aanvoer 40 ton. ST. ANNALAND, 29 Juli. Doré ge wone 13.53; Bintjes bonken 12.41; ge wone 11.80—12.16; drielingen 6.54; Eigen heimers bonken 11.41; gewone I 13.97 14.05; gewone II 1113.73; drielingen 6.61 8.01; Alles per 100 kg. Aanvoer 120 ton. Bonen 48 per 100 kg. SCHERPENISSE, 29 Juli. Doré ge wone 13.65; Bintjes bonken 12.40; ge wone 11.5312.05; Eigenheimers bonken 11.20; gewone I 13.2113.89; gewone II 12:2012.66; drielingen 6; Blauwe eigen heimers gewone 13.7014.09. Koopmans blauwe gewone 14.04; Alles per 100 kg. Aanvoer 53 ton. GOES, 29 Juli. Exportveiling: Yellow Transp. A 13.60, B/C 27.10— 27.50, I gr. 36.50, I 26.10, II 15.10— 22.50, Earley Vict. I 16.20, I gr. 17, II 10, Beauty of Bath A 40, B 38, II 12 22.50, Perzikappel B/C 30, I 25, II ld, Oomskinderenpeer A 40, B 38, I 39.10, I 31.10—31.60, II 17.30—17.40, Dubb. Pr. bonen 47.3049.50. Industrieveiling: Rode Bessen 45.10, Zwarte Bessen 55.10. KAPELLE, 29 Juli. Exportvei ling. Appelen: Yellow Transparant A 42, B/C 25.10—27.70, I gr. 34.50, I fijn 24.90—25.10, II 13.10—14.50, K 20.7021.20, fabr. 10.55—10.85, Perzik appel A 37.80, B/C 32—33.10, I 23.10 —23.20, II 18.80, K 19.10, fabr. 11, Early Victoria I gr. 18.1019.20, I fijn 13.80—15.30, K 11.30—12. Totaal ap pels exportveiling 57.000kg. Peren: Oomskinderenpeer A 44.60, B 40.90—41.70, I gr. 40.10, I fijn 31.50 —32.20, II 17.50—18, K 24.90. Totaal peren exportveiling 23.000 kg. Ind strieveiling: Dubb. Princesse- bonen I 45.30—47.20, II 43.20—43.40, afw. 25.20. Totale aanvoer bonen 26.000 kg. Duitse Zure Bessen 46, afw. 31.80, Zwarte Bessen 55, Zure Morellen 49.60 54.90, alles per 100 kg. KRABBENDIJKE, 29 Juli. Yel low Transp. A 32.10, B 35.20, B/C 28.40, C 25, I gr. 35.20, I fijn 26.70, II 16.70. Gewone veiling: Dubb. pr. bonen 23—50, Yellow Transp. 340, Ooms kinderen 743, Earley Laxton 53, Zwarte bessen 68, Bramen 5358. VEERE, .29 Juli. - Vismijn. 1954 kg exportgarnaïen 1.582.10, 108 kg schar 18—39, 67 kg bot 16—3Ï, 183,5 kg tong 501.58, 248 kg rog 6583, 3 kg paling 1.121.90, 4 kg poon 16, 1,5 kg visiever 44. Waar zijn a a onze schepen TRAGISCH ONGEVAL TE HEINKENSZAND. HEINXENSZAND, 29 Jtli. Van middag omstreeks zes uur is een jon getje uit Brussel, dat bij de heer W. Nijsse in Heinkenszand logeerde, on der de zelfbinder van de heer Nijsse terecht gekomen. De beide benen van het jongetje werden er afgemaaid. Het knaapje moest in zorgwekkende toestand in het St. Joanneziekenhuis te Goes worden opgenomen. Het ongeluk gebeurde op het land van de heer M. Zuidweg. Het jonge tje wilde de heer Nijsse, die met de zelfbinder werkte, bezoeken. Hij week, toen hij bij de heer Nijsse was gefeomen, niet voldoende uit en kwam onder de machine. grote vaart. AMSTELDIJK, 28 Kp. Guardafui Bela- wan. DONGEDIJK, 28 Cartagena/CristobaL HOOGKERK, 29 Colombo/Singapore. KOTA INTEN, 28 te New York. LEOPOLDSKERK, 29 Bahrein/Suez. LISSEKERK, 29 te Rotterdam. MELISKERK, 29 te Casablanca. MOLENKËRK, 29 Cochin/Bombay. NOORDAM, 28 Flores/New York. RIJNKERK, 28 Le Havre/Marseille. WESTERDAM, 28 Kp. Race/Roterdam. AVERDIJK, 1 te Le Havre verwacht. BLOEMFONTEIN, 28 te Londen Oost. GROOTE BEER, 28 Montreal/R'dam. HEEMSKERK, 28 Amsterdam/Hamburg. KW. AMSTERDAM, 30 te Southampton. AMERSKERK, 29 te Takubar. ARENDSKERK, 28 te Penang. BOSCHFONTEIN, 28 Marseille/ Southampton. JAGERSFONTEIN, 28 n. Teneriffe. JOH. v. OLDENBARNEVELDT, 28 naar Fremantle. LEKHAVEN, 28 Kreta/Genua. MADOERA, 28 te Port Said. VEENDAM, 28 Scillys/Southampton. haven van vlissingen. Aangekomen 28/7: AUGUST SCHUL- TE van Antwerpen. Vertrokken 28/7: FOLLONICA naar Loriënt. DAVINA GOEKOOP naar Bre- men. HORNUM naar Keret. Gepasseerd van Antwerpen 28/7: AARDIJK naar New Orleans. SUMATRA naar Londen, MARIA.S. naar Rotterdam. ALDERAMIN naar Rotterdam. VIOLET TE ERICVA naar Cassablanca. VLIER naar Lissabon. TARA naar Rotterdam, VOLHARDING naar Cork. 29/7.: TRI- ANCA naar La Rochelle. Gepasseerd naar Antwerpen 28/7: PR. MAURITS van Hamburg. TIBERIUS van Bremen. HELDER van Hamburg. IDA van Rotterdam naar Bremen. FRANKA van Trelleborg. GESINA van Ipswich. WESTERSCHELDE van Dover. KAPRI van Rotterdam. 29/7: AALSOIJK van Galverston. CORSICA van Rotterdam. TON S. van Rotterdam naar Gent. FOE- LOE LAOET van Amsterdam. TIMOR v. Londen. START van Londen. VIOD van Middelsbro. WILLEMSTAD van Dover. Eindexamens Zeeuwsch Technisch Instituut. GOES, 29 Juli. Voor het eind examen slaagden aan het Zeeuwsch Technisch -nstituut te Goes: W. L. Adamse te Helmond; W. J. Adriaanse te Goes; J. H. Beenakker te Goes; W. A. v. d. Berg te Axel; W. B. M. Blommaart te Sint Jansteen; D. J. Boot en G. Boot te Kerkwerve; M. O. Boot te Brouwershaven; H. C. Flipse te Wissekerke; J. H. Giezen te Bergen op Zoom; D. A. Giljam te Varsseveld; J. de Jonge te Yerseke; C. Klaassen te Kats; B. A. van Kleu nen te Goes; A. I. Koek te Nieuw- vliet; J. J. J. Kools te Terneuzen; O. L. Moens te Aaröonburg; P. Reynierse te Oudelande; H. Y. Schaap te Zierik- zee; J. Slager te Dreischor; J. P. Staal te Bergen op Zoom; H. J. P. Visser te Goes; F. J. de Vos te Zie- rikzee; J. M. van Westen te Zierik- zee en J. J. de Wilde te Zonnemaire. Afgewezen 8 candidaten.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5