DE LIEFDADIGHEID EN HET BEZIT naar Calvinistische opvattingen LailLSjJri 111. GOLD SPUR Z 1EDEN1S VAN Onvoldoende camouflage en te weinig radar-beveiliging. „Schakels tussen tuin en tafel" Dr Grob en de heer Ormel stelden in Montpellier de zaken scherp en duidelijk BANDEN „Fascistische ondergrondse" heeft zelfs leden onder de commu nistische jeugd Chefarine „4" doet wonderen jQe Radia Waar schilderijen trieste herinneringen levend houden 112. LICHTE LOPEND Plan tot uitbreiding Duitse autostrada. VAN NELU' De zwakke punten bij „Coronet", De man op de grond leidt „Coronet". tentoonstelling waar men ook proeven mag. Drente gaat zijn zandaardappelen eerst wassen. „Losse flodders". Negen Navo-landen oefenen in Atl. Oceaan Er zijn fouten gemaakt, maar nu vaart men een nieuwe koers Noodweer io Oostenrijk foenqt onó Woensüag 29 Juli' '1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagfna 3 MONTPELLIER, Juli. Zodra men de vergaderzaal binnenkomt waar de 114 deelnemers aan het Internationaal Congres van Calvinis ten naar de referaten plegen te luisteren, wordt het oog^ getroffen door een metersbreed schilderij, waarop een godsdienstoefening temidden van de rotsen van het Cevennengebergte wordt uitgebeeld. De ge zichten verraden angst, schichtig kijkt het jonge vrouwtje achterom en zij slaat beschermend haar arm om het kind op haar schoot. Maar ge boeid luistert men ook naar de predikant, die Gods boodschap brengt en om die te horen heeft men het gebod van Lodewijk XIV getrot seerd. En dit is niet het enige tafereel dat herinnert aan de zware vervol gingen na de herroeping van het Edict van Nantes (1685). In de eetzaal hangt een schilderij, dat een gehele muur beslaat: het is een voorstelling van tientallen Hugenoten, naakt en uitgeput en met kettingen aan elkaar verbonden en op weg naar de galeien. Enkelen van de anderhalf millioen Fransen die rond die eeuwwisseling in voortdurende angst leefden om ter- wille van hun geloof gevangen genomen te worden en te worden veroor deeld tot levenslange galeistraf. En in de „Chapelle" waar 's Zondags een deel van de protestantse gemeente bijeenkomt, is naast de preekstoel een een voudige marmeren plaat aangebracht, die de namen van 30 predikanten van Montpellier bevat, die hun geloof met het leven hebben betaald.... lage balustrade te kijken om de Za terdagavond-drukte van Montpellier te zien: arbeiders waren bezig de laat ste restanten van de markt op te rui men, soldaten in lichte uniform fla neerden door de winkelstraat. De schemering viel en dichter nog scho ven we naar elkaar rond de éne lamp die slechts spaarzaam licht verspreid de en onder die lamp stond moedig de heer Ormel zijn aanvallers te woord. Laat U bij het lezen van grote schil derijen en marmer echter niet in de war brengen: te menen dat men dit gebouw van de theologische faculteit kan vergelijken met de vaak mooie complexen onzer Nederlandse facul teiten, is een vergissing! Hier is alles somber en sober, haast armoedig zelfs. Het vervulde echter „„-ciaal de Nederlandse delegatie met trots toen de voorzitter, prof. Cadier, meedeelde dat H. K. H. Prinses Wil- helmina, toen nog Koningin Wilhel- mina, gaarne het eredoctoraat van deze veel gesmade universiteit had aanvaard en dat de collegebanken, waarin nu de congressisten plegen te zitten, een geschenk waren van de Koningin der Nederlanden! DRIE REFERATEN. Het congres zelve biedt zoveel dat men het nauwelijks kan verwerken. Pp het referaat van prof. dr Stob volgde nogal wat critiek. Hjj had ge sproken over „De menselijke vrijheid" en de Duitse Ds Steinschneider was wel de tolk van de vergadering toen hjj opmerkte dat de inleider te weinig naar voren had gebracht wat de Bijbel zegt over de vrijheid. De Bijbel open baart ons n.l. de enige bron van vrij heid: Jezus Christus, die de enige waarachtig-vrije mens was. Hij leert ons wat vrijheid is: gehoorzaamheid aan de Vader. Daarvan moet de Cal vinist uitgaan en nooit van de gedach te van gelijkheid als basis voor de vrijheid. Het moeilijkste probleem waarvoor het Calvinisme geplaatst wordt is de relatie te vinden tussen vrjjheid en gezag en niet minder om de persoonlijke vrijheid te bepalen in het kader van de gemeenschap. DE VERWERELDLIJKING DER LIEFDADIGHEID. Zaterdag was het woord aan de Zwitser, dr Grob, die de secularisatie der liefdadigheid behandelde. Het was een uitermate scherp omlijnd referaat. „Wanneer een rechtsstaat zich ontwik kelt tot welvaartsstaat, aldus Dr Grob, wordt de christelijke liefdadigheid haast noodgedwongen in het nauw ge bracht en vervangen door staatshulp in allerlei vorm. De maatschappelijke hulp, die door de Staat wordt gebo den, vervangt de „liefdegaven" door belastingen en de christelijke gemeen schapszin door een sociaal apparaat. Als christenen kunnen wij deze ont wikkeling betreuren, maar we hebben niet het recht beschuldigingen in te brengen, behalve dan zelfbeschuldigin gen! Want het is helaas zo dat ook de Christen vraagt: „Op welke wijze word ik geholpen?" in plaats van deze vraag: „Op welke wijze kan ik hel pen?" In dit opzicht komt het grote gevaar niet van buitenaf maar van binnenuit! Hoe erg het ook is, dat in totalitaire landen vele uitingen van barmhartig heid vernield zijn, erger nog is dat in vrije landen een zeker ideaal va» maatschappelijke hulp als een bacil alle werk van christelijke barmhartig heid bedreigt. Hoewel deze barmhar tigheid altijd een arbeidsterrein zal blijven zien, als men maar leeft bij het Woord!" LUISTEREND NAAR DE HEER ORMEL. Bij een temperatuur die alleen maar geschikt was om op een koele plaats in een gemakkelijke stoel te zitten, hebben de leden van het Congres Za terdagavond in drie talen de heer Or mel bestormd met vragen over alles wat samenhangt met het netelig on derwerp „Het privaat eigendom". Op het kleine terras had iedereen het zich zo gemakkelijk mogelijk ge maakt. Men had maar even over de door Drs M. W. ROMBOUT, conrector aan het Christelijk Lyceum te Goes. Het was al heel laat geworden. Fijntjes merkte de voorzitter dan ook op dat er meer is dan het 10e gebod alleen en dat de deelnemers aan de discussie nu werden geplaatst voor de eis van het 4e gebod. ni])ii«l||juii I ID lum»ini|j|i|Uiiiii|iifiiiiiuiniHyiii«iiinum iB UW I Wil 11 fl VI n VI Min 1111HW HU HU NAAR EEN VAST VER ZAMELPUNT. Tenslotte dient nog vermeld wat de Nederlandse secretaris van het con gres, Dr Dengerink, heeft gezegd over de mogelij kheid om tot een vast inter nationaal verzamelpunt van Calvinis ten en een regelmatig (twee,- of drie jaarlijks) congres te komen. Montpel lier is slechts bedoeld als startpunt voor de toekomst doel moet blijven (zoals dat ook al in de vorige con gressen naar voren is gekomen) te onderzoeken of een gemeenschappe lijke basis en een gemeenschappelijk doel geformuleerd kan worden. Het Calvinisme ziet zich voor een wereldwijde taak geplaatst: het inter nationale centrum zal zich zeer nauw keurig op de hoogte moeten stellen van de situatie in ieder land, zal de litteratuur moeten verzamelen over het Calvinisme en zal vooral ook de ontwikkeling der Calvinistische jeugd organisaties moeten bestuderen. De congressisten hebben de opdracht ge kregen over deze suggesties eens na te denken opdat de vergadering alvorens uiteen te gaan tot een bepaalde con clusie zal kunnen komen. 16000 Mormonen trokken in een oneindige keten over de prairie. De eerste winter was streng, de tweede nog strenger. Wanneer Young zijn mensen toesprak met de woorden: „Geef acht, kamp van Israël", kwamen de gemoederen weer tot rust. Toen zij het volgende voorjaar het Grote Zoutmeer in Utah bereikten, waren hun krachten uitgeput. Brigham Young besloot dat gebied uit te roepen tot „Het beloofde Land". De staat der Mormonen werd methodisch bestuurd. Niemand zat met de handen in de schoot en niemand leed ge brek. In 1852 werd een openbaring bekend gemaakt, die Joseph Smith in 1843 ontvangen had. Deze liet veelwijverij toe. plllllllillllll illlWlllllillWillllljiililHl Ingezonden Mededeling (adv.) RIJWIEL MOTOR Het private eigendom moet niet be schouwd worden als een instelling van de staat maar als een recht dat God aan de mens gaf, om daarmee Hem en de naaste te dienen. God al leen is de absolute bezitter en dus is iedere eigenaar aan God verantwoor ding schuldig. De schending van het recht op per soonlek bezit bedraagt niet alleen de persoonlijke vrijheid en verantwoor delijkheid op sociaal en economisch, maar ook op godsdienstig en geeste lijk terrein. En hierin is in dit opzicht de secularisatie te zien dat het recht van God gevaar loopt te degraderen tot een recht dat toegekend is door de Staat. Voor een Christen kunnen grote rijkdom en diepe armoede belemme ringen zjjn'in zijn geloofsleven. „Rijk dom en armoede geef mij niet; voed mij met „het brood van mijn beschei den deel." Uitvoering werd stilgestaan bij de taak der Kerk die nooit tussenbeide mag komen om de maatschappij te verbeteren, maar zich houden moet aan de verkondiging van Gods Woord, al hebben de leden der Kerk ieder voor zich wel degelijk die taak. Het spreekt vanzelf dat de referent ook uitvoerig zijn visie had te geven eis-van het 4e gebod ingezonden Mededeling (Adv BONN, 27 Juli De Westduitse mi nister van Verkeer, dr Seebohm, heeft een plan ontworpen om in de eerst volgende tien jaar het net van auto wegen met bijna 900 kilometer uit te breiden. Voor de financiering wil hij een toeslag heffen van 15 pet. op de autobelast'ng. Niet alleen wil hij be tere verbindingen vormen tussen Keu len en Nederland en Hamburg en Ne derland, maar ook tussen Hamburg en Frankfort met aftakkingen naar Offenburg en Basel via Karlsruhe. De minister wil de financiering van de uitbreidingsplannen in handen ge ven van een maatschappij, waarbij de bondsregering 51 pet. zou storten van het stamkapitaal van 50 millioen. De maatschappij zou de wegenaanleg dan door het opnemen van leningen op lange termijn kunnen financieren en door middel van overdracht der belas tingtoelage ruimschoots in staat wor den gesteld om de aflossingen te vol doen. k.«rcUCteCt BRUGGEN, 27 Juli Twee zwakke punten in het iuchtverdedigïngsstelsel van West-Europa zjjn bjj de oefening „Coronet" reeds na enige dagen duldeljjk naar voren gekomen, nameljjk bet onvoldoende gebruik of aanwezig zjjn van camouflagemiddelen in Zuid-West-Duitsland en Oost-Frankrjjb en de onvol doende beveiliging die het radarstelsel nog steeds biedt, vooral wat de aan vallen op geringe hoogte betreft. De radarbeveiliging was ook vorig jaar reeds het zwakke punt en hoe wel men sedertdien heel wat verbe teringen heeft aangebracht, is toch gebleken dat tegen aanvallen uit het Oosten het radarsysteem hoogst onvol doende garantie biedt. België, Nedèr- land en Engeland hebben het laatste jaar het gezamenlijke beveiligings systeem belangrijk verbeterd maar nog steeds ligt vrijwel onbeschermd het deel van West-Duitsland, dat de effectiviteit van het radarsysteem in de Beneluxlanden ten zeerste handi caps Hier ontbreekt nog een effectieve luchtwachtdienst, zoals in ons land en in België en Engeland wordt opge bouwd. Het is een zeer zwakke plek in het verdedigingssysteem. Vluchten van „Westoniaanse" vlieg tuigen (Nederland, België en Britse zone) over „Fantasia" (Amerikaanse zone en Noord-Oost Frankrijk) hebben aangetoond, dat men daar vrijwel niets aan camouflage gedaan heeft. Voorts toonde men daar soms een ontstellend gebrek aan inzicht door grote groepen BRUGGEN, 27 Juli De man, die een belangrijke rol speelt bij de oefe ning „Coronet", is een majoor van de Kon. Ned. Luchtmacht S. Wanrooy, die ergens in een tent bij een bos bij München-Gladbach zit, in het prach tig gecamoufleerde en geïmproviseer de hoofdkwartier van Air-Chief Mar shall Sir Robert Foster. Hij zit in het hart van Coronet en is een van de weinigen, die van minuut tot minuut volledig overzicht heeft van de vlieg tuigbewegingen van de gehele oefe ning. Hij heeft een verantwoordelijke positie. Van hem hangt het voor een belangrijk deel af, hoe het gevecht zich ontwikkelt en waar de klappen vallen. Constant staat hij met alle pi loten in contact en over een gebied van honderden mijlen vinden de vlieg tuig bemanningen in licht en donker hun weg via de tenten in het Duitse bos. Dat is 't geheim van cfe hele lucht oorlog, waarin niet meer de individu ele man in de lucht de hoofdrol speelt, maar de man op de grond, die op zijn kaart figuurtjes verschuift, radiomel dingen binnenkrijgt en het in zijn macht heeft-honderden vliegtuigen van Frankrijk naar Nederland te sturen, als ze daar nodig mochten zijn. vliegtuigen achter elkaar in rust op platforms te plaatsen. Een luchtfoto van het vliegveld Rheims bijvoorbeeld toonde een eenheid van ongeveer der tig Thunderjets (waarschijnlijk Ita liaanse) die daar zonder enige dekking als „sitting ducks" stonden opgesteld. Het gevecht van de eerste dagen is vooral gedaan om de superioriteit in de lucht en aan beide zijden is er veel gevlogen. Voorts zijn wederkerig vele aanvallen op geringe hoogte uitge voerd, waarbij nu en dan een nieuwe tactiek werd toegepast. Zo heeft de luchtmacht van „Wes- tona" veel baat gevonden met het voor uitzenden van bv. een aantal Thun derjets op vrij grote hoogte. Kwamen zg boven de doelen, dan werden direct de vuurmonden van de afweerbatterjjen op de Thunderjets gericht, op dat mo ment kwamen dan Venoms op zeer ge ringe hoogte over, en vielen de batte rijen, die niet op hen gericht waren, aan. Zeer veel succes heeft Westonia ook gehad met fotovluchten, waarbij waar devolle opnamen van vijandelijke vliegvelden werden gemaakt. Wessex (Engeland) heeft Zondag aan de strij dende partijen Westonia en Fantasia het ultimatum gesteld, onmiddellijk de strijd te staken. Westonia heeft dit reeds afgewezen, waardoor men van ochtend de eerste aanvallen van zwa re bommenwerpers uit Engeland kan verwachten. Daarvan zullen ongetwij feld de Nederlanders hun deel krijgen en de drie-motorige-squadrons op Twenthe zullen dan waarschijnlijk alle gelegenheid krijgen, hun partijtje mee te blazen. PILOOT VERONGELUKT. BRUGGEN, 28 Juli Een Vampire die deelnam aan de oefening „Coronet" is gistermiddag twee mijl van Butswei- lerhof (West-Duitsland) neergestort en op een bungalow terechtgekomen. De piloot van het vliegtuig werd op slag gedood, de bungalow brandde geheel uit. In Friesland worden op een zestig tal boerderijen proeven genomen met apparaten die bij dreigende hooibroei op de een of andere wijze, door een electromotor actieve-ventilatie in het warm geworden hooi teweeg brengen. Men wil nagaan of bij deze methode schimmelvorming optreedt. Thans ook bloemen en aardappelen. UTRECHT, 27 Juli Van 23 tot 30 S eptember wordt in de Utrechtse Jaar beurshallen weer de tentoonstelling annex beurs „Schakels tussen Tuin en Tafel" gehouden. Deze expositie van aardappelen, groente, fruit en aanver wante artikelen Is in de enkele jaren van haar bestaan uitgegroeid tot een belangrijke gebeurtenis. Kwekers, groothandel, detailhandel en voorlich tingsinstanties willen hier aan het publiek alle schakels laten zien, die er zijn tussen de akker, tuin of boomgaard waar het product wordt gekweekt en de tafel van de consument. Bovendien, heeft de handel bier gelegenheid contacten te leggen en zaken te doen. Dit jaar doen ook de bloemisten mee en naast de fraaie exposities van deze groep, zullen ook demonstraties wor den gegeven in het schikken van bloe men. Voorts nemen thans voor de eer ste maal de consumptie-aardappelen een voorname plaats in. De reden hier voor werd uiteen gezet op een pers conferentie door de heer B. J. Her mans, directeur van de Propaganda- stichting Consumptie-aardappelen. De heer Hermans wees er op, dat het publiek wel graag een goede consumptieaardappel heeft, maar vaak teleurgesteld wordt, omdat het de rassen niej kent. Op de tentoon stelling zullen de vrouwen dan ook worden ingelicht over de eigenschap pen en het uiterlijk van de bintjes, de rode star, de Zeeuwse blauwen, de eigenheimers en de vele andere Nederlandse aardappelsoorten. In voorlichtingsstands zullen kookproe- ven worden gedian en de bezoek sters krijgen gelegenheid een keur van smakelijke aardappel-gerechten te proeven. Men zal de gelegenheid tevens aan grijpen om te demonstreren, dat ook verschillende soorten zandaardappelen heel smakelijk zijn en niet onder be hoeven te doen voor hun soortgenoten van de klei. Ook in perioden, dat de klei-aardappelen schaar* en duur zijn, verzet het steedse publiek zich tegen de zandaardappel, omdat deze onmid dellijk onaangename herinneringen wekt aan het zwarte en eigenlijk voor de fabriek bestemde product uit de distributietij d. Drente zal zijn aardappels „gewas sen" leveren, wat direct een veel ap- petijtelijker Indruk maakt. In het bui tenland gebeurde dit reeds lang en de machines voor het wassen zijn juist dezer dagen ook in Nederland gearri veerd. FRUITMANDEN. De heer J. H. van Erven, voorzitter van de Chr. detaillistenorganisatie en tevens van het tentoonstellingscomité, deelde nog mee, dat de bezoekers niet alleen kijken, maar ook eten mogen. Appels en zuidvruchten zullen worden aangeboden en ook de producten van de kookdemonstraties met groente zijn voor consumptie bestemd. Voor de de taillisten is aan de tentoonstelling weer een nationale fruitmanden-wedstrijd met fraaie prijzen verbonden. De expositie-ruimte is sedert 1951 meer dan verdubbeld en bedraagt thans 12.000 vierkante meter. Op het Vredenburg zullen de tuinders hun kassen plaatsen. Twee dagen zijn ge heel voor de handel bestemd en dan wil men graag in een rustige atmos feer zaken doen, maar op alle andere dagen hoopt men evenals vorige ma len weer duizenden hulsvrouwen op de tentoonstelling te zien, want voor deze groep is zij In de eerste plaats bestemd. BRUGGEN, 27 Juli Hoogst verontwaardigd kwamen Zater dag de bemanningen van Britse Canberra-bommenwerpers op hun basis terug. Boven Luxem burg hadden zij namelijk de be kende zwarte wolkjes van explo sies waargenomen en op de grond hadden zij het lichten van de vuurmonden gezien. Rapport en vlogen over en weer, telefoons stonden enige tijd rood gloeiend, en kort daarna was de zaak opgehelderd. Het bleek, dat onderdelen van 't kleine Luxem burgse leger onderlinge manoeu vres hielden en voor de „aardig heid" met losse munitie op de ge allieerde vliegtuigen hadden ge schoten. De inlichtingendienst van „Coronet" kon dus weer ge rust zijn en de Luxemburgers hadden, ongewild misschien, de voldoening, dat de aandacht van de Westeuropese luchtverdedi ging voor een ogenblik intens op hun land was geconcentreerd ge weest. „Mariner" in September, DEN HAAG, 27 Juli. De oefening „Mariner", die op 16 September begint en die negentien dagen zal duren, is de eerste oefening van de strijdkrach ten van de Noord-Atlantische Ver dragsorganisatie, waarbij alle drie be velhebbers van de gebieden van het Noordatlantisch verdrag, n.l. van da Atlantische Oceaan, Europa en van Het Kanaal, zjjn betrokken. Zee- en luchtstrijdkrachten van Bel gië, Canada, Denemarken, Frankrijk, Groot-Brittannië, Noorwegen, Portu gal, de Verenigde Staten en Neder land zullen aan deze oefening deelne men, zodat officieren en manschappen van negen van de veertien Noord- atlantische landen in deze oefening zullen samenwerken. Het gebied, waarin de oefening „Mariner" zal worden gehouden om vat de Noordelijke Atlantische Oceaan begrensd door de wateren tussen Groenland en Noorwegen enerzijds en die tussen het Zuiden van de Ver enigde Staten en Portugal anderzijds. Voorts omvat dit gebied Het Kanaal en gedeelten van West-Europa. Hoogtepunten in oefening „Mariner" zullen zyn aanvallende vloot-operaties in de Atlantische Oceaan onder lei ding van admiraal McCormick en be scherming vanverbindingslijnen ter zee en de regeling in oorlogstijd van de scheepvaart door de marine in het Kanaal onder leiding van admiraal Edelsten. Oostdaitse communistische partij rapporteert: BERLIJN, 28 Juli. De Oostduitse communistische partij, de S.E.D. heeft in een Dinsdag gepubliceerd verslag erkend, dat er een „fascistische onder grondse" in Oost-Duitsland bestaat. Deze ondergrondse heeft volgens het verslag, in verscheidene grote fa brieken aanhang gekregen. De aanhangers werden niet alleen onder de ar beiders, maar ook onder de leden van de communistische jeugdorganisatie de F.D.J. gevonden. De beweging stond onder leiding van voormalige nazi's en burgerlijke elementen, wier bezittingen in handen van de staat zijn over. gegaan en volgens het verslag hebben „de Amerikanen" de beweging ge» organiseerd en gesteund. In het verslag wordt verder gezegd, dat minister van staatsveiligheid Zais- ser, de journalist Herrnstadt en de waarnemende minister van buiten landse zaken, Ackermann, waven ont slagen, omdat er verschillen van in zicht bestonden over de opstand van 17 Juni. Zaisser en Herrnstadt waren bezwe ken voor- vijandelijke propaganda, Ackermann had een verzoeningsge zinde houding jegens hen aangeno men. In het rapport wordt gezegd, dat er partijleden waren die in paniek waren geraakt na het arbeidersoproer van vorige maand. De partij had fout gedaan door de zware industrie op te grote schaal te willen uitbreiden, de klasse van de middenstanders en de grootgrondbe zitters te liquideren, de boeren te dwingen zich bij collectieve boerde rijen aan te sluiten en de problemen van de boeren en arbeiders te veron achtzamen. Het antwoord op deze fou rantwoord. ten is een energieke uitvoering van de 20.20 Radio-Vossenjacht. 21.15 „Achter politiek van de „nieuwe koers" van de partij, aldus het rapport. Ingezonden Mededeling (Adv.) BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET NA *N ENKEL TABLETJE WEER „FIT" WENEN, 28 Juli Door wolkbreu ken, hagelbuien, storm en onweer is in de nacht van Maandag op Dinsdag in de provincie Neder-Oostenrijk grote schade aangericht. Een vrouw kwam om het leven, doordat zij door een af geknapte hoogspanningsdraad werd getroffen. Door blikseminslag in een transfor mator van een belangrijke spoorlijn lag het verkeer urenlang stil. Twee boerderijen bij Gross-Weikers- dorf zijn na een wolkbreuk door wa termassa's geheel verwoest. Bij Gross- Wiesendorf spoelde een spoordijk^weg. In de plaatsen Ober- en Nieder- Russbach waren er overstromingen. DONDERDAG 30 JULI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.W Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Ge wijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO; 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luistert", caus. 12.00 Ange lus. 12.03 Lunchconc. (12.3012.33 Land en tuinb. med.) 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Gram. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Cello en piano. 16.00 Bijbel lezing. 16.30 Gram. 17.00 „O ja, dat ook nog", klankb. voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Gram. 18.15 Piano spel. 18.34 „Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nws en weerber. 19.10 I - ra gen van allerlei aard en een aal 19.30 Gram. 20.00 Radimuant. grachten, wallen en kantelen", klankb. 21.45 Metropole-ork. en koor. 22.15 Viool, cello en piano. 22.35 Gram. 22.45 Avond- overdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM H. (298 m.) AV~G: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dr ing. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. Ü.0O Mor genwijding. 9.15 Koorzang. 9.30 Voor da huisvrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Gram, 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.09 Lichte muz. 12.00 Orgelspel. 12.25 „In 'i spionnetje". 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. 12.50 „Uit het Bedrijfsleven", caus. 13.00 Nws. 13.15 Med. 13.20 "-nme- nade Ork. 14.00 Gev. progr. 14.." o- sopr. en piano. 15.00 Voor ar en. 16.00 Gevar. progr. 16.45 V. d. jeugu. 17.30 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: J. A. van Beuge: „De tweede Zuid-Pacific-Confe- rentie". 18.00 Nws. 18.15 Sportproble- men. 18.25 Gram. 18.35 Rep. 19.00 Gespro ken brief uit Londen. 19.05 Lichte muz. 19.30. Mar.kapel. 20.00 Nws. 20.05 Holland Festival 1953: Resldentie-ork. en sol. Inf. de pauze: Vraaggesprek. 22.05 Instr. trio. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Sportact, 23.30—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Operette- muz. 15.30 „Die Melstersinger von Nürn- berg", opera (acte I). 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Lich te muz. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Missie-montage. 20.30 Gram. 21.00 Voor de vrouw. 21.45 Verz. 22.00 Nw». 22.15 Pianomuz. 22.55— Nws. Srogr. 3.00 i

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3