Nieuws uit (Se Provincie. jE SPORT m SPEL. Van markt en veiling Afscheid de heer A* At Nederhand ©e Radio* Middelburg. Vlissingen. 7 holen. Zierikzee. Bouwen Ewoutschool won 4e Commando-beker. LIKDOORNS wondÉROUÉ Amerikaanse professor naar Yerseke Maandag 27 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Jong dwergezeltje in „Klein Blijdorp". De Diergaarde „Klein Blijdorp" eeft er een dwergezeltje bijgekregen. GLlermorgen is het voorspoedig ge boren. Moeder en kind een schat van een speelgoedezeltje maken 't best. De „pleegouders", de Stichting „Herrezen Middelburg", vinden, dat deze blijde gebeurtenis niet onopge merkt voorbij mag gaan en daarom zullen alle kinderen, die vandaag een bezoek aan het dierenpark brengen, getracteerd worden opbeschuit en mujgjes! „Klein Blijdorp" geeft echter niet alleen vreugde voor de organisatoren, maar ook ontbreken de zorgen niet. Zorgen, die veroorzaakt worden door de wasberen. Donderdag vertelden wij al over de spannende jacht op de ont snapte dieren. Zij konden worden ge vangen, maarDonderdagavond was het stel weer verdwenen. Werd eerst verondersteld, dat kinderen het gaas hadden stuk gemaakt, zodat de beren er tussen uit konden knijpen, later bleek, dat moeder-wasbeer zelf het gaas kapot beet. Ze gaan nu 's avonds in een speciaal hok, maar voor mama en één van haar kinderen gaat dat nog niet op, omdat zij nog altijd van de vrijheid in Middelburgs tuinen, houtstapels en wie weet wat nog meer genieten. Intussen is Zaterdag de 25.00Qe be zoeker (in dit geval een bezoekster) genoteerd en ook de 26.000e. Bijna is <|e 27.000 bereikt. Eerstgenoemde, een dame uit Kleverskerke, kreeg een Vaardebon en een doos chocolade. Des middags gaf de goochelaar Ali Ben lux een kindervoorstelling, die zeer werd gewaardeerd. Des avonds trad de gymnastiekvereniging „Wilhelmi- na" op het podium van de Markt op onder leiding van mej. N. Klap met een prima verzorgd programma, waar voor grote belangstelling bestond. Het is niet onmogelijk, dat „Klein Blijdorp" als ontspanningscentrum ook gedurende de Augustusmaand nog ge opend blijft. Zaterdag is officieel de laatste dag en Maandag d.a.v. moeten de dieren weg. Getracht wordt de vogels nog enige tijd te houden. Diploma-uitreiking Dagschool voor de Nijverheid. Vrijdagavond heeft de wethouder van onderwijs, de heer W. Poppe, in de gemeentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs de getuigschrif ten uitgereikt aan een 30-tal leerlin gen, die met goed gevolg de vierjarige dagcursus hadden doorlopen. De directeur der school, de heer J. Moorman, verwelkomde de aanwezi- Ïen waarna hij mede namens de eraren de geslaagden feliciteerde met het behaalde succes. Wethouder Poppe wees er op dat Nederland voor al goede vakmensen nodig heeft en dat dit getuigschrift de eerste stap was om een goed vakman te worden. Nadat de getuigschriften waren uit gereikt bracht ir C. J. A. Bax de felicitaties over van de directie van de Kon. Mij „De Schelde". Namens de leerlingen bood C. Wisse aan directeur en leraren een doos sigaretten aan, waarbij hij hen dank bracht voor het genoten onderwijs. Geslaagd zijn (getuigschrift 4-jarige pursus)D. J. Bal jeu, J. Borg, Ch. H. ruma, M. J. v. Breen, L. A. Cijsouw, de Kok, J. Maas, M. C. Vrieze, P. Y. Damme, P. de Kam, C. Wisse (lof), W. J. v. Dalen, Th. J. Izeboud (lof), W. Kluijfhout (lof), P. de Nooijer, G. Bek. G. J. Heijnen, W. Louws, J. J. Mondeel, C. J. Mijnsbergen, J. Schotman (lof), P. J. Verplanke, P. Zoutewelle (lof), H. L. v. Noppen, P. F. Rozenberg, A. v. Boven, J. P. Hannewijk, A. C. Hoogendam, J. de Ronde, J. Welleman. Afgewezen 5 leerlingen. Kraamverpleging. Geslaagd ta Dordrecht voor het Rjjksdiploma kraamverpleegster, zus ter Hannie Goossen. Wedvlucht Pt. St. Maxence, De P.V. nam deel aan een wedvlucht vanuit Pt. St. Maxence, afstand 273 km., deelname van 63 duiven. (Zeer slecht vliegweer). Uitslag: D. Jansen 1, 4 en 13; H. Bout 2; Joh. Baay 3; M. Tazelaar 5; V. Laban 6, 11 en 14; S. Jansen 7; L. Kegge 9; L. Laban 8 en 12; L. „_usen 10 en 15. Kampioenscnap Midfond: 1. A. Bout 2.873 meter; 2. D. Jansen 2.847 meter; 9. V. Laban 2.835 meter; 4. J. Baay 2.830 meter; 5. L. Laban 2.694 meter. De heer S. W. Blok, technisch hoofd ambtenaar bij de Rijkswaterstaat alhier, is m.i.v. 1 September a.s. benoemd tot technisch hoofdambtenaar le klasse met standplaats Leeuwarden. Geslaagden modevakschool. Aan de R.K. Modevakschool alhier laagden voor costumière de dames N. .ij de Vaate, G. v. d. Doe, Annie van velthoven, Anneke van Velthoven en Jenny Verkaart te Zierikzee, A. Hanse Ld. te Eikerzee en M. de Zwarte te Re- nesse; voor lingerie de dames: W. v. d, Bout, J. Konijzer en Chr. Schot allen te Zierikzee. AARDENBURG Nederlandse nationaliteit. Door het in werking treden van de wet van 15 Mei 1953 verkregen uit Aardenburg 178 per sonen, meest van jeugdige leeftijd, de Nederlandse nationaliteit. Het betreft hier personen die de Belgische nationali teit bezaten, doch die in Nederland ge boren en getogen waren, terwijl dit ook met hun ouders het geval was. Nieuw orgel. Door de Kervoogdij van de Ned. Herv. Kerk „Sint Baafskerk" is een nieuw orgel aangekocht. Het rijk met houtsnijwerk versierd rugpositief van het voormalige orgel uit de Sint Andreaskerk te Groessen werd daarbij aangekocht. Collecte. De te Aardenburg gehouden buscollecte voor de Stichting Arbeid voor Onvolwaardigen, bracht f 57.59 op. ARNEMU1DEN Geslaagd. Aan de Slagersvakschool te Utrecht slaagde voor het examen Vak diploma, de heer B. Davidse Jz. A.F.O.-goederen. Het bestellen van A. F.O.-goederen, dat tot op heden geschied de door dhr J. Meeuwse, is thans opge dragen aan de heer J. Meertse, die ook zorg zal dragen voor de verzending dei- goederen. AXEL Chr. Mulo-onderwijs. Voor de komende cursus aan de Chr. Mulo-school alhier, hebben zich voor de eerste klas niet min der dan 44 leerlingen gemeld. Dit is vèr- uit het hoogste aantal sinds de oprichting der school na de tweede wereldoorlog. Geslaagd. Te Utrecht slaagde voor het eindexamen M.T.S., afd. Bouwkunde, de heer W. J. Vercouteren uit Axel. Opbrengst Collecte. De speldjes-actie voor „Herwonnen Levenskracht" heeft f 272.69 opgebracht. BOR3SELE Benoeming. Tot onderwijzer aan de Chr. school is benoemd de heer A. T. Baayens te Middelburg. BRESKENS Rijkspostspaarbank. Aan het postkan toor en het daaronder horend ambtge- bied werd gedurende de maand Juni in- felegd f 93.854.04 en terugbetaald 149.512.58. Benoeming. De heer P. Ridderhof, klerk ter gemeente-secretarie te Bres- kens, is benoemd tot 2e ambtenaar ter secretarie te Kattendijke. „Ons Belang". In een algemene verga dering van winkeliersver. „Ons Belang" werd na enige discussie besloten een nieuw voorlopig bestuur te kiezen be staande uit vjjf personen. Gekozen wer den de heren D. Kotvis, A. Versprille, A. Hamelijnck, G. de Weerdt en M. Fre- lier. De heer Kotvis werd benoemd tot voorzitter, zijdens een hierna gehouden bestuursvergadering werd besloten, mits de nodige medewerking wordt verkre gen, tijdens het komende visserijfeest een attractie voor het kopend publiek te organiseren. HEINKENSZAND Ouden van dagen op reis. De ouden van dagen hebben een reis gemaakt naar Noord-Brabant. De omgeving van Breda en Kaatsheuvel was het doel der reis. In Oudenbosch werden de oudjes ver welkomd door de oud burgemeester van Heinkenszand de heer B. Funk. Het muziekgezelschap „Euterpe" ver welkomde de ouden van dagen bij de thuiskomst, RILLAND-BATH Serenade. Vrijdag j.l. vierde het echt paar A. Mol-Platteeuw zijn gouden hu welijksfeest. Beide oudjes genieten nog een goede gezondheid. 's-Avonds bracht het muziekgezelschap „Rillandia", waar van de heer Mol voorzitter is, het jubi lerende echtpaar, een serenade. SCHOUNDIJKE Uitstapje ouden van dagen. Vrijdag j.l. maakten de ouden v. dagen een uitstapje naar Brussel en omgeving. Evenals vori ge jaren hebben de oudjes weer volop genoten van de reis. WEMELDINGE Wedvlucht, De P.V. „De Postduif" nam deel aan een wedvlucht vanuit Chateau- rouse (F.); afstand 550 km. Uitslag: 1. P. L. Tolhoek: 2, 3 en 4. M. Schouten; van Limoges (F.) afstand 665 km. 1 en 2. M. Schouten; 3. P. L. Tolhoek. Wedvlucht met jonge duiven, van Vil voorde (B.), 72 km: 1, 2, 9 en 11. P. L. Tolhoek; 3 en 5. P. Oudeman; 4, 10 en 12. M. Jeremiasse; 6 en 8. M. Poleij (Kapel- Ie); 7. W. Bras (Kapelle). il> him EEN LOEI EN EEN KLAP In een slag was het een onbeschrijflijke toestand in de gang. De werkster zat drijfnat te rukken en te trekken aan de emmer maar ze kon het ding met geen mogelijkheid meer van haar hoofd krijgen. Met venijnige oogjes keek ze van onder de ijzeren rand naar Pieter die ge heel onthutst overeind krabbelde. „Ik.,., ik kon het niet helpen!" stamelde hij. Maar de werkster bleek niet voor de poes. „Haal dat ding van mijn hoofd!" riep ze, maar ondertussen keek ze Pieter zó vals aan, dat hij het maar beter oordeelde op veilige afstand te blijven. Het hoofd van de werkster werd roder en roder. Ineens pakte ze een natte dweil die binnen haar bereik lag, stond op en wierp hem met verbazende kracht naar Pieter. Hetwiatte ding suisde door de lucht. Maar Pieter bukte zich. Hij hoorde de dweil overlRjn hoofd flitsen en sloeg zijn handen voor zijn gezicht in afwachting van de klap waarmede de natte lap tegen de klasdeur zou spatten. In plaats daar van hoorde hij even later een loeiend geluid uit het klaslokaal komen gevolgd door eert verschrikkelijke klap. Toen was het doodstil. Pieter zag het gezicht van de werkster onder de emmer verbleken. Ze liet een zacht gekreun horen en graaide in wanhoop naar de punten van baar schort. Pieter ontdekte nu dat de klasdeur nog open stond. De dweil was met onverminderde snelheid naar binnen gevlogen en uit elkaar gespat tegen het hoofd van meneer Uilebuil. Geen mosselzaad in Westerschelde. YERSEKE, 25 Juli. Van bevoegde zijde wordt vernomen, dat het onder zoek naar de aanwezigheid van mos selzaad in de Westerschelde weinig op geleverd heeft. Noch op de darle, noch in „den diepen" en bij Walsoorden werd zaad gevonden. Het mosselzaad in de overstroomde gebieden heeft ook weinig waarde, daar het op ruggen is gespoeld en voor het merendeel is dood gegaan. Telefoonnetten Axel, Zaamslag en Zuiddorpe thans automatisch. TER NEUZEN, 25 Juli. Op Woens dag 12 Augustus a.s. te 13.00 uur zul- l*n de telefoonnetten Axel, Zaamslag Mt Zuiddorpe worden geautomatiseerd. De netnummers van deze netten zijn respectievelijk: O1155, O1153 en O—1156. VLISSINGEN, 23 Juli. De sportwed strijden tassen de Vlissingse scholen om de silveren 4e Commando-beker zijn van middag geëindigd met een overwinning voor de Bonwen Ewoutschool, die met 785.45 pont de beker nit handen van bur gemeester Kolff ontving en deze nn voor eén jaar in bezit krijgt. Bij de uitreiking waren o.a. aanwezig mr Gilbert Smith uit Glasgow namens het 4e Commando, de wethouders W. Poppe en L. P.v. Oorschot, de garnizoens commandant van Middelburg, majoor A. Cornet, en de commandant van H.M. Heemskerk, overste Verstraete. Burgemeester Kolff wees in zijn toe spraak op de prettige relaties tussen het 4e Commando en Vlissingen, waarna de schooljeugd 3 hoera's uitgebracht op het Commando. Corrie Schrier en Rein Swint van de Bouwen Ewoutschool mochten hierna de beker in ontvangst nemen, die zij triom fantelijk bij hun hoofdonderwijzer brachten. De voorzitter van het district Zeeland van de K.N.A.U. deelde mede, dat het district ieder jaar bij deze beker als be wijs van overwinning een plaquette zal schenken, die behouden mag worden. Mr Smith dankte tot slot voor de vriendelijke ontvangst in Vlissingen en zei, dat de mannen van het 4e Comman do de dagen, die zij na de bevrijding in Vlissingen hebben doorgebracht nooit zullen vergeten. De totale uitslag was: 1. Bouwen Ewoutschool 785.45 punten; 2. Oranje school 756.01 pt.; 3. Neutrale school 745.06 pt.; 4. Ger. school 720 pt.; 5. Vincent van Goghschool 715 pt.; 6. Prins Willem- school 704.5 pt.; 7. R.K. scholen 703 pt.; 8. Frans Naereboutschool 700.09 pt.; 9. Bonedijkeschool 664.09 pt. BORREMAN WON ZONNEVELD-CRITERIUM. MIDDELBURG, 25 Juli. Van middag werd te Middelburg- het Zon neveld-criterium voor amateurs ver reden op het Moienwater-parcours. Het batig saldo van deze wedstrijd, ca f400.werd afgedragen aan het Comité Sport Steunt Zonneveld, dat zich ten doel stelt de patiëntjes van het sanatorium Zonneveld te Oost- kapelle wat ontspanning te bezorgen. Er verschenen 23 renners aan de start voor de 100 ronden van 1100 me ter. Veel deelnemers verdwenen uit de strijd, na 50 ronden waren er nog maar 10 over. Aangemoedigd door een flinke pre mie trachtte Driessen een ronde uit te lopen. Hij wist een paar honderd me ter te nemen, maar toen sprong Bor- remans achter de wegloper aan. Hij kreeg aansluiting, maar ging dadelijk door, terwijl Driessen zich weer door 't peloton moest laten opnemen. Bor- remans zette door en toen er nog 25 ronden gereden moesten worden, kreeg hij aansluiting. Verstraeten en Dries sen trachtten dit kunststukje even eens uit te voeren, maar Borremans ging met hen mee en wist zijn positie met succes te verdedigen. In de eind sprint toonde van Steenselen zich de snelste, zodat hij tweede werd. De uitslag was: 1. A. Borremans, Hoogerheide 2 u. 51 min.; 2. A. J. van Driessen, Terheiden; 4. C. Keepers, Steenselen, Mijnsheerenland; 3. J. Roosendaal; 5. J. Looyen, Steenber gen; 6. V. Verstraeten, Breda; 7. J. F. Hoefnagel, Vlaardingen; 8. C. W. C.it- hoek, 's-Heerenhoek; 9. J. A. Kan- ters, Terheiden; 10. P. Zwartepoorte, Middelburg. Zondagsschoolfeest fe Krabbendijke KRABBENDIJKE, 25 Juli. He denmiddag werd op het gemeentelijk sportterrein een kinderfeest, bestaan de uit hardlopen, stoelendans etc. ge organiseerd voor de kinderen van de Zondagsscholen van Yerseke, Waarde, Krabbendijke, Rilland en Bath. Voordien was er een bijeenkomst gehouden in de Ned. Herv. kerk, waarna alle groepen, voorafgegaan door de muziekvereniging „Concordia" naar het terrein afmarcheerden. ,,^on- cordia" verleende ook op het terrein muzikale medewerking. Chr. Nat. School te Goes. Meer dan 30 jaar mocht de heer Nederhand aan de Christelijk Natio nale School te Goes verbonden zijn. Honderden kinderen werden aan zijn zorgen toevertrouwd. Waardering en liefde mocht hij van de ouders ont vangen. Hij verrichtte dan ook zijn werk met volle toewijding én nauw gezette plichtsbetrachting. De kinde ren beminden hem om zijn vriende lijkheid en behulpzaamheid. Wegens a.s. pensioen nam hij Vrij dagmiddag afscheid tijdens een spe ciale samenkomst. De heer De Borst leidde de samenkomst en sprak na mens de kinderen, Dr Stam namens 't Schoolbestuur, de heer Meindersma namens het personeel. Een leerling sprak de meester toe en een evacuee- tje dankte hem voor de goede zorgen, ook aan de evacueetjes besteed. In alle toespraken klonk hartelijke waardering voor de grote vriendelijk heid en de oprechte liefde tot het kind. Bovenal leefde in hem het besef een getuige Gods te mogen zijn te midden van de kinderen, opdat hij deze zou leiden aan de voeten van de Heiland. Namens de kinderen werd de heer Nederhand een fraai geschenk aangeboden in de vorm van een vul pen met gouden dop. Aan Mevrouw Nederhand, die na een zeer ernstige ziekte thans in staat was de bijeen komst bij te wonen en die dan ook met grote blijdschap werd verwel komd, werden bloemen aangeboden. Enkele liederen, speciaal voor deze samenkomst bestemd, werden door de aanwezigen gezongen. In hartelijke bewoordingen nam de heer Nederhand afscheid. Het viel hem niet gemakkelijk zijn levenstaak op school te beëindigen. Toch was hij dankbaar, dat door Gods grote zorg hem nog zoveel levenskracht werd geschonken en dat zijn vrouw her stellende was. Hij dankte voor alle liefde en waardering en wees de kin deren nog eens op de Here Jezus, bij Wie genade en levensvreugd te vin den is. Mevrouw Nederhand uitte haar blijdschap, dat ze mede aanwezig kon zijn en dat de vele gebeden voor haar waren verhoord. Nadat mej. Sandee het „Rust, mijn ziel, uw God is koning" had gedecla meerd, en een dankpslam was gezon gen, eindigde de heer Nederhand met gebed. Dr Stam deelde nog mede, dat de Schoolvereniging en de ouders op 31 Augustus gelegenheid zou worden geboden om des avonds afscheid te nemen van de heer Nederhand. Judo-succes. Bij de te Tilburg gehouden Judo wed strijden heeft L. Hoebeeke uit Middel burg, leerling van de sportschool Felix Janssen aldaar, een prachtig succes be haald. Hij werd kampioen van de Gele Band (waaraan 24 Judoka's deelnamen), behaalde een overwinning tegen de kam pioen van de Oranje Banden (16 Judo ka's) en won ook nog van de kampioen der Groene Banden (12 Judoka's). Hoe beeke promoveerde naar de Oranje Band. Ingezonden Mededeling (adv.) Weg met onhandige Iikdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de ïtfjn weg in 60 seconden. Eeltpïekken. en eksterogen verschrompelen met wor tel en ah Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van 1.35 hespaart U veel ellende. Voorwaardelijke straf voor chauffeur uit Nieuwenhagen. MIDDELBURG, 25 Juli De recht bank heeft de chauffeur E. J. D., wo nende te Nieuwenhagen, veroordeeld tot 6 weken hechtenis voorw. met 2 jaar proeftijd en f 100,boete of 30 dagen hechtenis. Hij had op 7 Maart j.l. de Wegenverkeerswet overtreden en bij Rilland-Bath gereden op het lin kergedeelte van de weg met het ge volg, dat een van tegenovergestelde richting komende autobus met werk lieden totaal werd opengereten en drie personen gedood werden. Wegens een zedenmisdrijf werd C. A. B. N., landarbeider te Biervliet, veroordeeld tot 6 maanden gev.straf. C. P. V., landbouwersknecht te Ove- zande werd wegens verduistering van een portefeuille met f 220,veroor deeld tot 9 maanden met aftrek van voorarrest. De veehandelaar G. J. N. te 's Heer Arendskerke kreeg f 150,boete of 50 dagen, met ontzegging van de be voegdheid motorrijtuigen te besturen voor de tijd van 3 maanden. Op 18 April 1953 had hij zijn auto op de Sloedam willen keren. Toen hij dwars op de weg stond was er een motorrij wiel tegenaan gereden. De bestuurder kon tijdelijk zijn werkzaamheden niet verrichten en de rechtbank weet dit aan de handelwijze van N. Diploma-uitreiking Landbouwhuishoudschool Tholen. Vrijdag had in de lokalen der O. L. school alhier de uitreiking plaats dei- diploma's aan de leerlingen van de Landbouwhuishoudschool alhier. In zijn openingswoord sprak de heer Groene- wege een bijzonder woord van welkom tot de verschillende afgevaardigden van Z.L;M.-Kring, bond van Platte landsvrouwen, Z.P.M.. Hierna volgde de uitreiking der di ploma's door mevr. Klompe de Lange, die in toepasselijke woorden de leerlin gen feliciteerde, hen opwekkend het geleerde in praktijk te brengen. Felicitaties werden uitgesproken dooi de heer Groenewege, de secretaris der Z.L.M. mr Schlingemann, mej. Sikkens, consulente en door mevr. Kugel na mens de Bond van Plattelandsvrouwen. Woorden van waardering werden ge sproken tot mej. Sikkens, die wegens huwelijk vertrekt. Door mej. Betty Ha- ge en Willy van de Klooster werden hierna het personeel enige aardige ca- deaux aangeboden. Na de thee werden nog enige aardige toneelstukjes opge voerd. Het diploma 2-jarlge primaire oplei ding werd uitgereikt aan: Marie Prince, Nelly v. d. Jagt, Dien Berrevoets, Willy Quist, allen te Tho len; Wllly v. 't Hof, Jaantje Voshol, Janna Overbeeke, Leny v. Ast, Toos v. Nieuwenhuizen, Corry Uyl, Ina Nor- tier, Jaantje v. Tlggelen, Willy Krij ger, allen te Poortvliet; Bella Ltndhout en Ella Priem te Oud-Vossemeer; Wil ly v. Oeveren te Stavenisse; Leny Breu- re, Corrie Geluk, Adrie Paauwe, Koos- je Heiboer, Coba Lindhout, allen te St. Maartensdijk; Annie Goedegebuure te St. Annaland; Mieneke Robbe, Janny Tichem, Betty Hage, Betsy de Groen, allen te Scherpenisse; Toos Slinks te Dinteloord. Diploma 1 j. (vervolg kook- en naai cursus) aan: Sanny Muller, Adrie v. d. Vaate, Corrie Kloet, Lenie Buys, Jan- nïe' Hoek, allen te St. Maartensdijk; Gerda Larooy en Joke Suurland te Scherpenisse; Rie Dormaar en Nellie Goudswaard te St. Annaland; Willy v. d. Klooster te Poortvliet. Diploma 1 j. Kookcursus aan: Maat je Vroegop te Poortvliet. Diploma 1 j. naaicursus, vervolg, aan: Neeltje Pipping te Oud-Vosse meer; Geertje Bakker te Tholen. YERSEKE, 25 Juli. Van 2 tot 4 Augustus a.s. zal professor Nelson van de Rutgers Universiteit (New Yersey V.3.) een bezoek brengen aan Bergen op Zoom en Yerseke, waar hij o.a. de Yerse Bank wil bezichtigen. Deze professor heeft zeer veel onderzoekin gen gedaan op het gebied van de oesters en oestercultuur aan de Oost kust van de V.S. en hij geldt voor de grootste autoriteit op dit gebied aldaar. Zijn bedoeling is om met de kwekers contact op te nemen en hen ook een en ander te vertellen over de werkwijze in de V.S., zulks aan de hand van door hem mee te brengen kleurenplaatjes. Zonder twijfel zal er in oesterkwekerskringen grote be langstelling hiervoor zijn. RUSSISCH SCHEP TE VLISSINGEN TE WATER GELATEN. VLISSINGEN, 25 Juli. Vanmor- gen om 11 uur is op de werf van de Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen het motorvrachtschip „Lena", dat voor de Russische Transmasimport te Moskou is gebouwd, door mevr. T. N. Gourova, echtgenote van het hoofd Russische handelsvertegenwoordiging in Amsterdam, te water gelaten. Tijdens de bijeenkomst die hierna volgde deelde de directeur, de heer J. W. Hupkes, mede, dat dit schip waar voor het contract in Nov. 1950 te Mos kou was getekend, het grootste schip was dat na de oorlog door een Neder landse werf voor Rusland was ge bouwd. Ter herinnering aan deze stapelloop bood hij mevr, Gourova naast het traditionele bijltje een dia mant enbroche aan. De „Lena" is een schip van 6500 Ion, het is 125 m. lang en 18 m. breed en kan een snelheid halen van 15 kno pen. Het is de eerste van drie schepen welke in opdracht van de Russische Mij. door „De Schelde" worden ge bouwd. Van de ambassade was o.a. aanwezig de heer Grigori Baroulini, Russisch zaakgelastigde in Nederland. ONTPLOFFING AAN BOORD VAN TANKER. WASHINGTON, 25 Juli Aan boord van de Amerikaanse tankboot „Pan Georgia" heeft zich, tijdens het lossen van benzine met een hoog octaange halte, een ernstige ontploffing voorge daan, waarbij één persoon het leven heeft verloren. De tanker bevond zich op de rivier de Delaware vlak bij twee sleepboten, waarheen de brand over sloeg. Zes personen werden nog ver mist en zeventien anderen, die over boord sprongen, konden worden ge red. De Duitse hongerkunstenaar „Heros' beweert een nieuw wereldrecord vas ten te hebben te hebben gevestigd. Te Assen heeft hij 80 dagen en een uur in een glazen ruimte doorgebracht, levend op mineraalwater en sigaretten. Zijn gewicht is in die tijd afgenomen van 80 tot 44 ktlo. toenqt ont DINSDAG 28 JULI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 9.40 „Lichtbaken' caus. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Kamerork. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.55 Zonne wijzer. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Gram. 13.25 Gram. 13.35 Amus. muz. 14.00 Lichte muz. 14.35 Gram. 15.00 Gram. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 Voor de zie ken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Felicitaties voor de jeugd. 17.45 Regeringsuiz.: Jhr mr Th. K. M. J. van Sasse van Isselt: „Nationaliteit in Ne derland en de Overzeese Rijksdelen". 18.00 Hammondorgel met rhythm, bege leiding. 18.20 Sportpraatje, 18.30 Voor de jeugd. 18.52 Act. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Uit het Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 „Die Zauberflöte", opera. 22.05 „Giuseppe Rivella, een Romeins kellner", caus. 22.15 Viool en piano. 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. HILVERSUM n. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Mor genwijd. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huis vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Voor de zieken. 11.30 Tenor en piano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33'Voor het plat teland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Lichte muz. 14.00 Am. muziek-kaleidoscoop. 14.30 Cabaretlied jes. 15.00 Radio Philh. Ork. en soliste. 15.45 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.50 Gram. 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.25 „Paris vous parle". 18.30 R.V.U.: Ir J. Volmuller: „Internationale technische hulp van de Verenigde Naties in Bolivia". 19.00 Fanfare-ork. 19.20 „Van Groenlanders en Eskimo's", caus. 19.30 Bas en piano. 20.00 Nws. 20.05 Weense muz. 20.45 „Om een bagatel", hoorsp. 21.50 Lichte muz. 22.25 Med. 22.30 Bui- tenl. overz. 22.45 Gram. 23.00 Nws. 23.15 New York Calling. 23.20—24.00 Weense muz. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.20 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Ork. conc. 14.45, 15.15, 15.30, 16.15 en 16.30 Gram. 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kleuters. 17.30 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Altviool en piano. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus. 20.00 en 20.30 Gram. 21.00 „Wat is dat?" 21.30 Omr. ork. 22.00 Nws. 22.15 Gev. muz. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nws. BERGEN OP ZOOM, 24 Juli. Groente en fruitveiling. Andijvie 1012; sla p. 10 st. 31118; bloemkool 3374; bospeen 1520; waspeen 1012; savoye kool 13 Staatsexamen nuttige handwerken. MIDDELBURG, 25 Juli. Te Rot terdam slaagden voor het staatsexamen Nuttige Handwerken (acte k): mej. R. Moerman te Wemeldinge; mej. R. Quakkelaar te Goes; mej. D. Wilschut te Middelburg; mej. T. Bosschaart te Souburg; mej. M. v. Damme te Mid delburg, mej. W. Desitter te Vlissin gen; mej. E. de Koejer te Borssele; mevr. De Kraker-Dieleman te Arne- huiden; mej. I. Baljeu te Middelburg mej. C. de Jonge te Yerseke, mej. L. Vogel te St. Laurens, mej. P. C. Hoek van Dijke te Hoedekenskerke; mej, Huisman te St. Laurens en mej. C. Wisse te Aagtekerke, leerlingen van atelier Dora Prins te Middelburg, 3545; staaksnijbonen 83120; snijbonen 5361; krombekken 64-79; komkommers 1924; tomaten 6576; aardappelen 7 12; rode bessen 4060; zwarte bessen 55; frambozen 118130; Early Laxton 53—81; Kroes 3556; Czas 64—82; kas perzik 724; kas pruim 5-14; kruisbessen 3351; Oomskinderen 3137; Yellow Transparant 2250; Ananas meloen 55 82; net meloen 60—103. MIDDELBURG, 24 Juli 1953. Nieu-128; kroten 9; rode kool 615; witte kool we aardappelen: Bonken 1314; Grote 7; rabarber 58; stamb. dubb. princessen 714; Drielingen 37; Kriel 34; T 88 Bintjes Bonken 1214; Bintjes Grote 913. Aanvoer aardappelen 40 ton. Fruit. Pruimen: Early Laxton 63 82; Tollenaars 32; Ruth Gerstetter 46 57; Oranjepruimen 5665; Golden Japan, per stuk 48; Frambozen, per doosje 1443; Frambozen, per kg 30; Druiven: Frankenthalers 2.122.24; Rode bessen 4387; Witte bessen 64; Kruisbessen 836; Appels Yellow Transparant 2950; Netmeloen 1.04; Perziken, per stuk 326. Groenten: Bloemkool A 5074; ld. B 2848; Id. C 13—23; Dubbele Prin- sessenbonen 3351; Saxa's 2935; Wagenaars 2637; Snijbonen 3089; Tuinbonen 617; Rabarber 37; Spi nazie 1018; Sla, per stuk 317; An dijvie 611; Prei 3248; Postelein 4 46; Komkommers A 1521; Id. B 10 —20; Id. C 8—16; id. kg. krom 8—14; Savoyekool 919; Rode kool 39; Witte kool 9; Spitskool 13—15; Bos peen 818; Boskroten 25; Bosuien 3 —12; Kroten per kg 46; Uien per kg 914; Augurken 1547; Zliveruien 18—34. Veiling Zwarte bessen, 23 Juli 1953. Export 55.80; Industrie 55.20. Examen „Bewijs Algemene Ontwikkeling" N.O. GOES, 25 Juli Vorige week is in de Ambachtsschool het vierdaags exa men afgenomen ter verkrijging van 't Bewijs Algemene Ontwikkeling. Zij, die examen willen doen voor een N.O.- acte, moeten nl. in het bezit zijn van dit diploma. Te Goes deden 43 eandidaten exa men. Hiervan slaagden: J. W. Adri- aanse, O. en W. Souburg; C. J. van Benthem, Goes; M. P. v. d. Bosch, Yer seke; R. T. Bracke, Zuiddorpe; W. F. van Campen, Vogelwaarde; A. B. Die- leman, Axel; J. M. Groen, Den Helder; W. J. de Groene, Wemeldinge; A. J. Janssen, A. J. Janssen en P. J. Klü- berg, allen te Vlissingen; P. Kuzee, Heinkenszand; A. M. Lampo, Hulst; J. Louws, Middelburg, J. Nijsse, Goes; F. C. de Putter, Zaamslag; J. de Rid der, Vlissingen; M. N. de Schipper, Wemeldinge; L. Siereveld, Arnemui- den en P. W. Verlinde, Goes. Nagekomen Advertentiën Familieberichten uit andere bladen. Verloofd: M. Leusink en J. Wilms, Barneveld. Ondertrouwd: M. v. Leeuwen en S. Bil, NoordgouweZierikzee. Getrouwd: A. M. Kodde Jr en B. M. Weller, Amsterdam. Geboren: Pieter Ph., z. v. d. fam. J. de Jonge-Bokelaar, Brouwershaven. Overleden: C. v. d. Voorde, geb. Scheele, 56 j., Zaamslag; C. H. Cirkel, 67 j., Hilversum; A. de Jong, geb. Rls- selada, 66 j., Zutphen; S. v. d. Berg, 83 j., Achttienhoven (Utr.); M. v. a. Veen, geb. Gjaltema, 83 j., Haren; S. Wagenaar, 53 j., Zwagerveen. <as*3><Ss^S> Os® Geboren: HERMI, zoon van de heer en mevrouw DWERGEZEL-VAN BLIJDORP De Pleegouders: Vv U Stichting X 5 „Herrezen Middelburg", w Middelburg, 26 Juli 1953. 6 Tijd. adres: Klein Blijdorp. a Q Os5®» <Ss^ <Ss5ê> Heden nam de Heere onver wachts van ons weg onze gelief de Zuster, Behuwdzuster en Tante MARIA DE SCHIPPER, in de ouderdom van 19 jaar en 9 maanden. Uit aller naam: G. DE SCHIPPER. Wemeldinge, 25 Juli 1953. Hogeweg 7. Begrafenis heeft plaats Dinsdag 28 Juli a.s. om 1 uur.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2