Na drie jaar bloedige strijd Bestand om twee uur vannacht getekend Vanmiddag wordt vuren gestaakt N.S. maakten bijna vijf en half millioen gulden winst HONGARIJE SCHAFT DE CONCENTRATIEKAMPEN AF Muziekschool op Walcheren? Volgende week Maandag weer per trein langs Kruiningen? PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Atlantis op de bodem der Noordzee? Staking beroepsver voerders? k SNIPPER NIEUWS Voor bevordering weer diensttijd in rang nodig Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Hoofdkantoor; Goes, L. Vorststr. SO, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2070, voor redactie 2485. Giro 274289. Kantoren: VUssingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. TeL administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD Op- gn onderg 9e JAARGANG, No. 2588 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 et. per woord Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE MAANDAG 27 JULI 1958 Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nleuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Mang van aan: Dinsdag: Zon op 4.54 u., ond«r 20.37 u. Maan op 21.20 u., onder 7.27 u. Hoogwater Dinsdag 28 Juli: Vlissingen: 3.01 ,u. 2.31 m„ 15.16 u. 2.28 m. Terneuzen: 3.32 u. 2.50 m. 15.48 u. 2.45 m. Wemeldinge: 4.52 u. 1.97 m., 17.13 u. 1.87 m. Zierikzee: 4.41 u. 1.70 m., 16.58 u. 1.60 m. WAPENSTILSTAND IN KOREA PANMOENDJON, 27 Juli. Vanmorgen om precies een minuut over twee Nederlandse tijd is te Panmoendjon het wapenstilstandsverdrag tussen de vertegenwoordigers van de Verenigde Naties en van Noord-Korea en Communistisch China onder tekend. Vanmiddag om twee uur, twaalf uur na deze ondertekening, wordt het Verdrag van kracht en komt er definitief een einde aan de oorlog op Korea, die drie jaar duurde. De getekende documenten zijn aan de weder zijdse militaire opperbevelhebbers, die de onderteke ningsplechtigheden niet bijwoonden, verzonden om door hen ondertekend te worden. Generaal Mark Clark tekent namens de Verenigde Naties, in zijn hoofdkwartier te Moensan. Gisteravond werd te Tokio voor het eerst bekend gemaakt, dat de ondertekening vannacht plaats zou vinden. Dit belangrijke nieuws kwam door nadat de Geallieerde en Communistische Verbindingsoffi cieren gisteren nog twee maal te Panmoendjon had den vergaderd. Om vijf minuten over half zes be reikte men overeenstemming. Radio-Peking meldde gisteren „Beide partijen hebben volledige over eenstemming bereikt over het sluiten van een wapenstilstand." De militaire autoriteiten der Ver bondenen in Korea gaven waarschu wingen uit, dat een militaire wapen stilstand niet hetzelfde is als vrede. De troepen worden er aan herinnerd, dat zij waakzaam moeten blijven. Men wijst er op, dat in de inleiding tot de wapenstilstandsovereenkomst wordt verklaard, dat het bestand be doeld is om „een volledig staken van de vijandelijkheden te verzekeren, totdat een definitieve vredesregeling tot stand is gebracht". De Zuidkoreaanse minister van de fensie, vice-admiraal Sohn Won II, maakte gisteravond bekend, dat alle commandanten der geallieerde troe pen langs de frontlinie geheime orders betreffende de demarcatielijn hebben ontvangen van het opperbevel der Verenigde Naties. De verzegelde or ders mogen pas vandaag worden ge opend. De commissies. De bestandsovereenkomst in Korea wordt door de volgende commissies ten uitvoer gelegd: 1. De militaire bestandscommissie, bestaande uit leden van de leger leiding van de V.N. en de Noorde lijken, die militaire groepen zullen zenden naar de gedemilitariseerde zone om te controleren of het vu ren wordt gestaakt en om even tuele schendingen van het bestand te melden. 2. De neutrale commissie van toezicht, bestaande uit vertegenwoordigers van Polen, Tsjecho-Slowakije, Zweden en Zwitserland. Zij moet in het algemeen toezicht er op uit oefenen, dat het bestand wordt na geleefd, en er in het bijzonder voor waken, dat geen van beide partijen achter de linies haar militaire macht uitbreidt. J. De commissie voor de repatriëring van krijgsgevangenen, bestaande uit vertegenwoordigers van boven genoemde vier landen, onder voor zitterschap van India. Deze com missie zal zich bezig houden met de repatriëring van krijgsgevange nen, die niet naar hun (communis tisch) land willen terugkeren. Vertegenwoordigers van de betrok ken communistische landen krijgen gedurende 90 dagen de gelegenheid om hun landgenoten tot andere ge dachten te brengen. De gevangenen, die dan alsnog naar huis willen, zul len dat kunnen doen. Over het lot van hen, die bij him weigering blijven, zal worden beslist op een politieke confe rentie van „betrokken landen". Indien de conferentie evenwel na dertig dagen over deze kwestie niet tot overeenstemming is gekomen, worden de gevangenen als burgers be schouwd. Zij zullen dan met hulp van de commissie kunnen gaan naar het neutrale land van hun keuze. Terwijl genoemde commissie, met haar werk beginnen, zal de algemene vergadering der V.N. bijeen worden Verzonken stad uit de oudheid. HAMBURG, 24 Juli. De Duitse predi kant Juergen Spanuth heeft verklaard, dat hij de resten der „verzonken stad" uit de oudheid, Atlantis, heeft gevonden en wel op de bodem van de Noordzee ter hoogte van het eiland Helgoland. Ds Spanuth was in het afgelopen weekeinde, aan het hoofd van een ex peditie van zeven man en in twee boten, uitgerust met luisterapparaten, naar het zeegebied, waaronder zich volgens hem rfe resten van Atlantis bevinden, ver trokken. De boten waren hem ter be schikking gesteld door het Westduitse Instituut voor Hydrografisch onderzoek. Volgens deze predikant heeft men, met behulp van luisterapparaten, de aanwe zigheid op de zeebodem van een (stads) muur en een trog, beiden van steen, vastgesteld. Hij was van mening, dat de muur 900 meter lang en dertig meter dik is en verwacht resten van het vroegere koninklijke paleis van Atlantis en van een tempel te zullen aantreffen. Ds Spa nuth hoopt dat het, met behulp van de luisterapparaten, binnen de komende da gen mogelijk zal zijn de juiste plaats der bouwvallen vast te stellen. De expeditie heeft een spits toelopen de steen uit het doorzochte zeegebied op gehaald- Volgens ds Spanuth is deze steen afkomstig uit een met keien be strate weg van het oude Atlantis. De predikant is van mening dat het eiland Helgoland in lang vervlogen tij den een voorgebergte van het verzonken and Atlantis is geweest, dat in het meest v'estelijke gedeelte des lands lag. geroepen waarschijnlijk tegen 12 Augustus om de nieuwe toestand te bespreken en plannen op te stellen voor de, politieke conferentie, welke binnen 90 dagen na de wapenstilstand moet beginnen. Als eventuele plaats voor deze con ferentie is Colombo, de hoofdstad van Ceylon, genoemd. Het is evenmin be kend, welke landen aan de conferentie moeten deelnemen. De voornaamste Westelijke mogendheden zouden gaar ne zien, dat de Sowjet-Unie de be sprekingen bijwoont, omdat men van oordeel is, dat eventuele besluiten door alle grote mogendheden moeten worden gesteund. De Zuidkoreaanse Nationale Verga dering had Zaterdag reeds haar offi ciële pogingen om het sluiten van een bestand te voorkomen gestaakt. Zij ontbond n.I. een speciale commissie, welke voor dit doel was gevormd. In een gemeenschappelijke verklaring zeiden de leden dier commissie, dat zij geen succes hadden bereikt en dat het geen zin had de pogingen voort te zetten. Ook heeft men besloten om troepen uit India niet te verhinderen om te landen. Nederlandse reactie. De minister-president dr W. Drees heeft verklaard, dat hij zeer verheugd was, dat er eindelijk een mogelijk heid was gekomen om deze oorlog te beëindigen. Drees zei te hopen, dat de onder tekening ook in andere opzichten tot betere betrekkingen in de wereld zou mogen leiden en dat de vrede op Korea van blijvende aard mocht zijn. In Haagse kringen is men voor zichtig met het aan de dag leggen van te veel enthousiame. Men is van mening dat de slepende wapen stilstandsonderhandelingen zijn ge paard gegaan met zoveel tegenslagen en desillusies, dat het raadzamer ge acht moet worden de uitwerking van de wapenstilstand af te wachten al vorens onvoorwaardelijk voldoening uit te spreken. ENORME VREDESDUIVEN. LONDEN, 26 Juli. De „Vredes- pagode", zoals het geefgeschilderd T-vormige gebouw waar de be standsovereenkomst wordt gete kend is genoemd, is een typisch Oosters bouwwerk. Het ligt slechts enige meters van de tent, waar de onderhandelaars hun besprekingen hebben gehouden. Het is een houten gebouw in Noordkoreaanse stijl met een over hangend dak en met matten langs de muren. Het beslaat een opper vlakte van 900 vierkante meter. Boven de drie toegangen tot de zaal zijn vredesduiven van ander halve meter aangebracht tegen een blauwe achtergrond in de vorm van een driehoek. Deze duiven zjjn ge maakt naar de bekende tekening van Picasso. „De Oostduitse oogst loopt dit jaar ernstig gevaar", aldus het Oostduitse weekblad „Der freie Bauer". Het blad wijt dit aan slechte weersomstandig heden, bureaucratie en onvoldoende hulp van industrie-arbeiders op de velden. UTRECHT, 25 Juli. - De reeds anderhalf jaar lopende onderhande lingen over de herziening van de loonvoorwaarden voor het beroeps vervoer over de weg dreigen vast te lopen. Vanmorgen hebben de hierbij betrokken bedrijfsunies over leg gepleegd en de ontstane situatie onder het oog gezien. Dit heeft er toe geleid, dat als uiterste poging om tot overeenstemming te komen een laatste bemiddelingsvoorstel aan de werkgevers is voorgelegd, waarop uiterlijk 1 Augustus antwoord is ge vraagd. Bij niet aanvaarding van deze voorstellen wordt „verstoring van de arbeidsvrede niet onmogelijk ge acht". Reacties in het buitenland. Te Washington hebben vele leden van het Amerikaanse Congres hun twijfel uitgesproken over de oprecht heid van de wens der communisten tot samenwerking om een definiieve vre de in Korea tot stand te brengen. Te Parijs herinnerden Franse diplo maten aan de vrees, dat door het be ëindigen van de Koreaanse oorlog de Chinese hulp aan de communisten in Indo-China zal worden uitgebreid. Zij willen eerst deze vrees verdreven zien, voordat zij vast kunnen geloven aan een oprechte wens der Chinezen voor vrede in het Verre Oosten. De Australische minister van bui tenlandse zaken, Casey, verklaarde te Canberra: „Wij zullen de eerstvolgen de maanden op de politieke conferen tie en elders nauwlettend uitzien naar bewijzen, dat communistisch China met de rest van de wereld in vrede wil leven." In de toekomst dieselisatie STOOMTRACTIE GAAT GEHEEL VERDWIJNEN UTRECHT, 25 Juli. Uit het jaarverslag der Nederlandse Spoorwegen over 1952 blijkt, dat de behaalde winst f5.475.430 be droeg tegen 199,696 in 1951. Met het jaar 1952 is een zeer belang rijke periode van herstel en vernieuwing afgesloten. Na het voorlopig herstel van de oorlogsschade in de jaren 1945—1947, is in de vijf jarige periode, welke in 1948 is begonnen en met het verslagjaar is beëindigd, een urgentieprogramma uitgevoerd, waarin de meest nood zakelijke werken voor het.definitief herstel en de modernisering waren opgenomen. In haar jaarverslag deelt de direc tie verder mede, dat ter voltooiing van het herstel en vSn de modernise ring in de komende jaren nog een aantal werken zal worden uitgevoerd en materieel zal worden aangeschaft. De directie gaat er van uit, dat een en ander in 1958 zijn beslag zal heb ben gekregen. In deze periode zal de modernisering van de tractie voor lopig niet geschieden door de electri- ficatie doch door „dieselisatie". De verhouding tussen de kosten van elec- trisch en dieslelectrische tractie heeft zich in de laatste jaren ten gunste van laatstgenoemde tractievorm ont A A A Ari< 1 r Communistisch China zal een serie postzegels uitgeven, waarop de vre desduif van Picasso staat afgebeeld. De Franse landarbeider Albert Cau- tral, die wegens het stelen van 4500 frank in de gevangenis zit, heeft op een loterijlot, dat hij van het gestolen geld had gekocht, een auto gewonnen. De Joegoslavische jeugdorganisatie heeft een uitnodiging tot deelneming aan het 2 Augustus te Boekarest be ginnende wereldjeugdcongres afgewe zen. Zij zegt niet te kunnen samen werken met een lichaam dat geen ge lijkheid en vrije discussie waarborgt. Bij een brand te Hongkong zijn vijf tien personen, onder wie zes kinderen, om het leven gekomen en is een schade van vier millioen gulden aan gericht. Ongeveer 1000 personen zijn dakloos geworden. wikkeld, voornamelijk tengevolge van de voortdurende stijging van de prijs van electrische energie. Electrificatie acht de directie nog nodig voor de belangrijkste verbindin gen tussen ons land en België, te weten de lijnen RoosendaalAntwer pen en MaastrichtLuik. Daartoe pleegt zij overleg met de Belgische spoorwegen. Voor de genoemde „dieselisatie" zijn 122 dieselelectrische rijtuigen besteld, welke in de jaren 1953/1954 zullen worden afgeleverd. De aflevering var. deze rijtuigen zal de sloop van een gedeelte van het verouderde houten reizigers-materieel mogelijk maken. Ter verdere vervanging van het oude materieel zal ook een aantal stalen rijtuigen voor getrokken treinen wor den besteld, Het in dienst stellen van modern materieel op lijnen met gering vervoer geschiedt bij wijze van proef. Het is de bedoeling de stoomtractie geheel te doen verdwijnen. Ter moder nisering van de goederendienst zijn 156 dieselelectrische treinlocomotie- ven en 90 dieselelectrische rangeer locomotieven besteld. Een aanzienlijke besparing op de exploitatiekosten zal hiervan het ge volg zijn. DE BILT ZEGT: Koel weer. DE BILT, 26 Juli. Wisselende bewolking met verspreid optredende buien. Matige tot krachtige Zuidwes telijke wind. Koel weer. Amnestie voor getroffenen STAATSPOLITIE KRIJGT MINDER MACHT PARIJS, 26 Juli. De Hongaarse regering heeft tot opheffing van alle concentratiekampen en beperking van de bevoegdheden van de politie besloten, aldus meldt het Hongaarse persbureau. De concentratiekampen moeten uiterlijk op 31 October zijn opgehe ven. De bevoegdheid van de politie om verdachte personen vast te houden, wordt afgzschaft. De staatspolitie zal in de toekomst bepaal de personen geen bepaald gebied meer als verblijfplaats kunnen aan wijzen. Ook is amnestie verleend aan per sonen, die tot gevangenisstraffen zijn veroordeeld. De amnestie betreft tevens vrouwen met kinderen jonger dan tien jaar, vrouwen ouder dan vijftig jaar en mannen ouder dan zestig jaar, onge acht de duur van de straf, waartoe zij werdén veroordeeld. Van personen die tot meer dan twee jaar zijn veroor deeld en niet om andere redenen am nestie wordt verleend, wordt de straf met een derde beperkt. Volgens het persbureau geeft het decreet de personen die onder de am nestieregeling vallen, de gelegenheid tot volledig genot van hun in de Communisten in Indonesië roeren zich. DJAKARTA, 24 Juli. Vijf en dertig afgevaardigden van de Sobsi, die de nationale en de rode arbeidersvlag meevoerden en de vlag voor de wereldvrede met de duif van Picasso, hebben vandaag aan presi dent Soekarno een resolutie overhan digd, waarin wordt aangedrongen de terreur van de Darul Islam met kracht te bestrijden. Vrijwel de gehele nationale pers waarschuwt tegen deze campagne van de communisten tegen de Darul Islam. „Mimbar Indonesia" schrijft, dat het de bedoeling van de communisten is de invloed van de Islam te verzwak ken en de Ismalitische groepen te verdelen en vooral een kloof te slaan tussen de religieuze en de nationale groeperingen, om de kans te hebben zelf naar de macht te grijpen. 550 TON REGERINGSGRAAN GESTOLEN. DEN HAAG, 25 Juli. Uit een aantal pakhuizen in Culemborg, waar in graan van de Nederlandse regering is opgeslagen, Is in de loop van enige tijd meer dan 550 ton graan gestolen. De waarde van het graan bedraagt f 140.000.—. Met de controle en het beheer over de partijen graan, die in Culemborg in ongeveer vier pakhuizen zijn opge slagen, was belast de graanhandelaar R. uit Rhenen. In totaal waren aan zijn zorgen ruim 1000 ton graan toe vertrouwd. Dezer dagen werden bij een con trole ruim 80 ton vermist. Na een eerste verhoor van R. bekende deze zich aan verduistering te hebben schuldig gemaakt. Hij verkeerde in financiële moeilijkheden. EEN OPENLUCHTTHEATER VOOR VISSINGEN. VLISSINGEN, 25 Juli. B. en W. van Vlissingen komen bij de raad met een voorstel het plan tot aanleg van het Nollebos te wijzigen in onderdeel VI en daardoor de aanleg van een openluchttheater van bescheiden om vang mogelijk te maken. Het openluchttheater zou komen langs de naast de z.g. kreek gelegen bunkers. Het ligt niet in de bedoeling om reeds aanstonds dit openluchttheater geheel gereed te maken. Er zal plaats komen voor 1500 personen. Alles wordt van beplanting en toegangspa- den voorzien. Het theater zal bereik baar zijn via de Burgemeester van Woelderenlaan. De kosten, die voor rekening van de gemeente komen zul len slechts f 1620,75 bedragen. grondwet gewaarborgde burgerlijke rechten en tot actieve deelneming aan de opbouw van het socialisme in Hon garije. De amnestie is echter niet van toe passing op personen, die wegens oor logsmisdaden, moord, verraad misda den jegens de staat of het communis tisch regiem of illegale grensover schrijding zijn veroordeeld. Personen die tot vijf jaar gevange nisstraf zijn veroordeeld, zullen na hun vrijlating worden beschouwd als mensen die niet veroordeeld zijn ge weest. C.J.M.V.-BONDSDAG TE ENSCHEDE. DEN HAAG, 25 Juli Het bestuur van het Chr. Jonge Mannen Verbond heeft aan de hand van een rapport van de algemene secretaris de vraag onder ogen gezien In hoeverre de ge wijzigde mentaliteit van de tegen woordige jeugd bezinning op een nieuwe aanpak noodzakelijk maakt. Het bondsbestuur besloot met de se cretarissen zich te splitsen in enkele werkgroepen die uiterlijk Mei 1954 rapport zullen uitbrengen. Aangezien besloten is de eerst-vol- gende jaren kleinere bondsdagen te houden met maximum 3000 toogdag- gangers aangezien bij massale opkomst alleen in het Westen des lands bonds dagen kunnen gehouden worden. Daar men elders geen voldoende localiteit heeft, zal gepoogd worden in 1954 zulk een bondsdag ln Enschede te doen plaatsvinden. De heer James J. Su...erland van de Sylvania Electric Products Inc., praat tegen zichzelf door middel vaij twee uitzonderlijk kleine instrument tjes, een radiozendertje, dat hij als een polshorloge op de pols draagt, en een radio-ontvangertje uitgerust met transistors. Het ontvangertje draaft hfj in de hand; het heeft zijn kleiné afmetingen te danken aan een vin ding, waardoor het gebruik van de tamelijk veel ruimte innemende radio buizen wordt afgeschaft. De buizeïi werden n.I. vervangen door zgri. transistors, kleine kristallen, die meij. dezelfde eigenschappen heeft gegeven als de buizen hebben. Men verwachtj dat deze transistors in de loop varl de tijd de radiobuizen geheel zulleii verdringen. Momenteel is men dan ook bezig" het nieuwe systeem bij de fabricage van electrische zend- en ontvangapparaten in te voeren. - ATHENE, 26 Juli. De Griekse oud-premier generaal Nicolas Piasti ras is vandaag tengevolge van een hartkwaal in de ouderdom van 70 jaar overleden. Voorstel aan de Vlissingse raad. B. EN W. VAN GOES WERKEN NIET MEE. VLISSINGEN, 25 Juli. Indien de gemeenteraden van Vlissingen en Middelburg er toe besluiten, Ged. Staten de raadsbesluiten goedkeuren en de Prov. Staten subsidie verlenen, zal er op Walcheren een muziekschool worden opgericht. Was het eerst de bedoeling, dat de school ook vcor Zuid-Beveland van belang zou kun nen zijn, B. en W. van Goes hebben gemeend geen medewerking hieraan te moeten geven en daarom zal het werkgebied van de school hoofdzake lijk tot Walcheren beperkt blijven. Het initiatief tot de oprichting van een muziekschool, zo blijkt uit een voorstel gezonden aan de Vlissingse raadsleden, is genomen door B. en W. van Middelburg. Dit college heeft zich tot B. en W. van Vlissingen gewend met het voorstel in onderling overleg de mogelijkheden te onderzoeken, om te komen tot oprichting van een ge meenschappelijke muziekschool. Zo wel voor het elementaire onderricht in de muziek als voor het onderwijs aaii meer gevorderden en toekomstigs medewerkers aan orkest, harmonie en fanfare bestaat er in Zeeland stellig behoefte aan een betere, uitgebreidere en eventueeel ook goedkopere oplei ding dan er thans is. Voor de voor bereiding van deze oprichting hebben beide colleges van B. en W. een com missie ingesteld, bestaande uit telkens twee leden van de beide colleges en twee muziekkenners uit beide ge meenten. Er is bovendien een bespre king gevoerd met de wethouders van Onderwijs van Apeldoorn. In deze ge meente is onlangs een muziekschool tot stand gekomen. N.S. DOORSTONDEN KRACHTPROEF MIDDELBURG, 25 Juli. - Het ingaan van de bouwvakvacanties heeft de N.S. voor een nieuwe krachtproef geplaatst, die men op enkele kleinigheden na, uitstekend heeft doorstaan. Zaterdag was er in geheel Zeeland geen autobus meer te krijgen. Al wat niet voor de busdiensten of toerwa- genritten nodig was, bleek door de N.S. te zijn gecharterd voor de dienst Vlis singenKrabbendijke. Dat er ondanks dat een enkele maal passagiers ble ven staan, is zeker ditmaal niet de schuld der Spoorwegen. Het aanbod was zo groot, dat het een geluk was, dat geen grotere moeilijkheden voor kwamen. Wel was het zo, dat treinen en bussen niet geheel volgens de dienstregeling konden rijden. Vooral de treinen, die te Krabbendijke bin nenkwamen, hadden meestal vertra ging. Twee chauffeurs van de Z.V.T.M. vergisten zich Zaterdag omstreeks het middaguur te Krabbendijke in de weg. De trein reed reeds weg, toen zij aankwamen. Het euvel werd hersteld, want de trein stopte en reed terug tot alle reizigers waren ingestapt. Vermoedelijk nog één Zaterdag en de moeilijkheden zijn overwon nen. Maandag gaat men met 250 man aan de lijn bij Kruiningen werken, en als alles loopt, zoals men het zich voorstelt, dan kan het per sonenvervoer met ingang van Maandag 3 Augustus a.s. weer zon der onderbreking worden uitge voerd, daar de treinen dan, zij het met beperkte snelheid, door de Kruiningerpolder zullen kunnen rijden. Voor beroepsofficieren. DEN HAAG, 25 Juli De minister van Oorlog meent, dat thans de tijd is gekomen om terug te keren tot het beginsel, dat beroepsofficieren slechts dan definitief een hogere rang kunnen krijgen, nadat de voorafgaande rang een bepaald aantal jaren is bekleed. Hij heeft daarom in een wetsontwerp, dat herziening inhoudt van de wette lijke bepalingen t.a.v. de bevordering en het ontslag van beroepsofficieren, voorgesteld voor bevorderingen weer diensttijd in rang te eisen. Na de oor log was het evenmin mogelijk de eisen inzake practische dienst in de ver schillende rangen te handhaven en de minister is van mening, dat het nood zakelijk is ook deze eisen thans weer in de wet op te nemen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1