Ruim 9000 wandelaars hadden hun feest. ©e gAote iWiw-acMing,. Rijkslandbowuwinterschool ia Noord- Oostpolder oog niet zeker De Vierdaagse is weer (en einde. Kruisbekkeninvasie op de Veluwe. Vriendschap, eendracht en saamhorigheid, ziedaar waarom Nijmegen telken jare haar duizenden aantrekt. Gisteren was het „bloemendag". Minister Mansholt zal eerst de Kamer raadplegen Wetenschap helpt opnieuw de huisvrouw SDe ïlcuUa tomqt oni FEUILLETON. Zaterdag 25 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 4 EDE, 23 Juli. Sinds enkele dagen reeds worden in de dennebossen bij Benne- kom grote troepen kruisbekken waarge nomen. Zoals o.m. in 1909 gesproken werd van een invasie van deze merk waardige uitheemse vogels, nemen orni thologen aan, dat de Veluwe thans ook weer zo'n massabezoek beleeft. De kruisbek, ook wel dennenpapagaai genoemd, is een fraai gekleurde vogel, ietwat groter dan een vink. Zijn beide snavelhelften passen niet precies op el kaar, zoals by de andere vogels: de on derste helft wijst n.l. links naar boven, de bovensnavel rechts naar beneden. Kruislings komen ze dus over elkaar en daarom gaf men deze zigeuners onder de vogels - want het zijn echte zwervers - de naam kruisbekken. Zijn bijnaam dennenpapagaai is ook welgekozen, want op papagaaienmanier aan een poot hangend, breekt de kruis bek de groene dennenkegels van hun twijgjes, zwaait zich omhoog en gaat op een andere tak de zaadjes tussen de schubben uit halen. De gekruiste snavel blijkt daarvoor uitnemend geschikt. (Van onze speciale verslaggever)' „Ze zijn gastvrij, vrolijk en vriendelijk altemaal: Nacht en dag, wanneer U wilt, vindt U er onthaal." Dat schreef Meester Laurentius (maar dan in het deftige Latijn) al omtrent vijfhonderd jaar geleden in zijn „Lofrede op Nijmegen". Reeds toen hadden de Nijmeegse poorters dus een goede naam in 't land en vijf eeuwen later is het niet anders. Wat er ook gewijzigd mag zijn in die grijze Keizerstad aan de brede Waal, de burgerij bleef „gastvrij, vrolijk en vriendelijk". Wie het niet uit eigen ondervinding weet, moet het maar eens vra gen aan iemand, die op de borst een klein kruisje aan een oranje- groen lint draagt en die zal de wijze woorden van de oude Meester Laurentius van harte bevestigen. Want dat is één van de vele Vier- daagse-lopers en die hebben maar één gebaar voor Nijmegen: duim omhoog! burgers, de Hollanders en de Zeeu wen, die daar zo vier dagen rond zwerven. En het is niet alleen die bonte staalkaart van beroepen, van kantoorheren en -dames en politie mannen, brandweerlieden, postbeamb ten en verpleegsters, die mengeling van rijk en arm, notabelen en „ge wone" burgers, die die vierdaagse tot een waar verbroederingsfeest maakt er zijn ook de buitenlanders. De Belgen maken er al een traditie van om „uit de lucht te komen vallen": ook Maandag sprongen weer 29 para chutisten onverschrokken naar bene den en tippelden Dinsdag vrolijk mee; dan zijn er detachementen andere Belgische, Luxemburgse en Engelse keurtroepen en dit jaar voor 't eerst ook Zwitserse onderofficieren. Verder wat Franse burgers, dribbelaars als altijd, lange Londense Bobbies en Britse burgers. Maar ook één Cana dees en één Deen. Voor hen allen gingen Maandagavond bij de stijlvolle vlaggenparade in het Goffertstadion (met 40.000 kijkers!) de nationale kleuren omhoog en werden de volks liederen gespeeld. Perfecte organisatie. Om die 9500 „op rolletjes" te laten lopen, vraagt uiteraard wel iets aan organisatie. Maar het ging allemaal ge- Meer dan tienduizend inwoners had de stad deze week extra (rond 9500 wandelaars plus de trosverzorgers). En allemaal vonden zij er een gul ont haal, een gastvrij onderdak, de bur gers bij de burgers, de soldaten in scholen, grote gebouwen en alles wat maar ruimte had (de verhouding bur gers-militairen was ongeveer fifty- fifty) Maar gisteren, op de sluitings dag, waren er nog eens vele, vele tienduizenden uit heel Nederland bijgekomen, om met eigen ogen de glorieuze intocht van de wandel gladiatoren te zien. Toen trok het „bloemen-leger" (de laatste kilome ters langs een dikke haag van en thousiaste toeschouwers) naar het eindpunt, om daar het zo begeerde kruisje glunderend in ontvangst te nemen. Dat was dan voor de nieu welingen, de „oud-gedienden" krij gen er een cijfer bij of een kroontje. En er zijn enkele oudjes bij, die vol trots het cijfer 29 dragen, d.w.z. dat zij even zo vaak de Vierdaagse vol brachten. Allen één. Dit was dan de 87e Vierdaagse, als ■teeds prima georganiseerd door de Ned. Bond voor Lichamelijke Opvoe ding, die dit jaar 45 jaar bestaat. In 1909 werden de eerste marsen en toen alleen voor militairen ge houden met45 deelnemers en ieder jaar groeide de liefhebberij, al spoe dig ook bij de dames. Alleen tijdens de beide wereldoorlogen bleef het stil in Nijmegen, maar vooral na de be vrijding steeg het aantal Vierdage naars met sprongen: in 1939 3800, in '46 ruim 4000 en vorig jaar waren er al 9800. Nu was het iets minder: Dinsdagochtend in alle vroegte lieten welgeteld 9582 tippelaars Nijmegen hun weibeslagen zolen zien (al stap pen er voor hun dagelijks ommetje van 30, 40, 50 of 55 kilometers ook rustig op gympjes tussendoor of op klompen, 't Is maar wat je gewend bent!) Daarvan vallen er in die vier dagen natuurlijk wel 'n paar honderd af, maar zo'n slordige 9000 fiksten het toch. Daarvoor moet gezwoegd en ge ploeterd, gezweet en gevochten wor den gevochten dan in de meest vreedzame betekenis. Want ruzie ken nen de Vierdaagse-lopers niet; alleen maar vriendschap,saamhorigheid en eendracht. Dat hebben zij honderden keren luid schallend uitgezongen in 't Vierdaagse-lied: Want wij zijn één voor allen En allen zijn wij één. Zo willen wij door Neerland En door het leven heen. Meer dan ooit hadden die woorden ditmaal een diepe betekenis, want nog maar kort geleden dreigde die zeldzame eenheid verbroken te worden door een prestige-kwestie tussen de besturen van de twee nationale wandelbonden. Een ruzie, die zo hoog liep, dat er al sprake was van twee Vierdaagsen ln verschil lende stedenGelukkig werd ons land die schande vooral ook tegen over de buitenlandse deelnemers be spaard en bleef de éénheid (nog) be waard. laat het ook in de toekomst zo bljfven er ls ln ons lieve landje al ruzie en verdeeldheid genoeg en ner gens vindt men zo'n hechte eenheid als b(j de Vierdaagse! Internationaal. Ja, dia buitenlanders.... Want het xija niet alleen de Groningers en Urn- smeerd men kent het klappen van de zweep wel. En de marslelder, majoor b.d. Bruenese, doet het nu al voor de vjjf en twintigste keer! Toch werkt achter de schermen een grote en deskundige staf aan admini stratie-mensen, controleurs, medisch personeel (o die „blaarbeulen"!) en niet te vergeten de politie die een zware taak heeft met de verkeersre geling. Vergeet niet dat de hele stoet bfj elkaar en op verschillende parcour- sen een dertig kilometer lang is en soms over smalle landwegen soms ook over drukke verkeerswegen trekt. Er was dan ook honderd man Rijkspolitie en Vrijdag zelfs tweehonderd man in actie met nog eens honderd Nijmeegse politie-agenten. Wat is het geheim? Vraagt men nu naar het geheim van de aantrekkelijkheid van de Vierdaag se dan is het dit: hier wordt sport be oefend in de beste betekenis. Sport zonder wedstrijd zonder primeurs en zonder prijzen wie dat wil kan het Vierdaagsekruis ook in de winkels kopen!). Alleen maar sport en wel de oudste die ter wereld bestaat: het wan delen. Iedereen met een gezond li chaam en een stel stevige stappers kan de marsen die de Zondag niet1 mis bruiken!) volbrengen heus, het is niet zo'n geweldige prestatie als u misschien denkt. Als men tevoren maar flink getraind heeft, lukt het best. Dan is er die wondere sfeer van vriendschap, eendracht en saamhorig heid die het wandelpad markeert, een sfeer die men nergens elders vindt. En daarom komt men elk jaar weer te rug naar de Vierdaagse-stad, ondanks de moeheid, de spierpijn en de blaren. Dat is allemaal gauw vergeten, maar de herinnering blijft. De herinnering aan een fijne week van onbezorgd zwerven door Gods mooie natuur, met elkaar en voor elkaar. De herinne ring aan een zeldzaam sportief ge noegen, aan wandelgeluk en kame raadschap. Vindt u het daarom zo vreemd, dat de ware wandelaar in de laatste week van Juli niet thuis kan bbjven, maar als door een sterke mag neet naar Nijmegen getrokken wordt? Nederlands carillon voor Amerika. ROTTERDAM, 24 Juli. Op het par keerterrein van het Ahoygebouw te Rot terdam is een klokkenstoel verrezen en er zijn reeds enkele klokken gearriveerd. Over ongeveer een maand zal het caril lon kant en klaar zijn en kan het ge keurd worden door prof. dr A. Smijers, de beiaardier Ferd. Timmermans te Rot terdam en dr W. van der Eist uit Utrecht. Dit carillon is bestemd voor de Ver enigde Staten en is een geschenk van het Nederlandse volk. Het is destijds door H.M. Koningin Juliana tijdens haar bezoek aan Amerika aangeboden. De klokkenstoel weegt vijftien ton en de grootste van de 49 klokken weegt 6.000 kg.; de kleinste vijf kilogram. Het carillon zal tot Maart a.s. in de Maasstad opgesteld blijven staan. Ingezonden Mededeling (adv.) v Vv-v SHAG Interpretatie van cijfers DEN HAAG 24 Juli. De minister van Landbouw heeft gisteren, nadat de heer C. van den Heuvel (AJB.) zijn vragen ge steld had in de zitting van de Tweede' Kamer over het voornemen van de re gering om een Rjjkslandb.winterschool te stichten ln de Noordoostpolder (ln ons blad van gisteren namen wij deze vragen reeds op), geheel andere cijfers gesteld tegenover die van zijn opposant. Volgens zijn gegevenB is 5554 pet. van de bevol king van mening dat, als er één school zal komen, dit een Rijksschool zal moe ten zijn. Ingezonden Mededeling (adv.) Fantastische nieuwe vinding Meer en meer bemoeit de wetenschap zich met het werk van de huisvrouw. Zo worden langzamerhand wonder- hjke preparaten samengesteld, waar van men kortgeleden niet durfde dro men. Het laatste, verbluffende nieuws betreft de afwas. In de Castella-fabrie- ken werd een volslagen nieuw pro duct ontwikkeld, waarmee een mo derne afwasmethode zyn entree maakt. Een enkele eetlepel Castella Vaatwas bezorgt de huisvrouw teilen vol actief, biyvend schuim, waarmee de vaatwas in een tel aan kant is. Borden, kopjes, lepels, vorkenalles flonkert U tegen als kristal. Dit wondermiddel reinigt trouwens alles in huis, van sanitair af tot de bromfiets toe. Aller belangrijkst is ook de besehermende werking op de handen. Wie de afwas overlaat aan Castella Vaatwas, kan rekenen op fluweelzachte handen. Men ziet Castella Vaatwas (25 ct per pak) dan ook reeds in tienduizenden keukens! Minister Mansholt liet deze cijfers steunen op zijn ervaring, dat vele voor standers van christelijk lager onderwijs zich wèl kunnen verenigen met een Rijkslandbouwwinterschool. En hij be streed dan ook de door de heer Van den Heuvel aangevoerde cijfers dat de helft van de pachters christelijk land bouwonderwijs zouden begeren. Desalniettemin verklaarde hij zich bereid de uitvoering van zijn voornemen op te schorten tot er ln de Kamer over leg over deze zaak zal zijn gevoerd. En als er een Rijksschool zal komen zal men bij de keuze van de directeur en het le rarenkorps rekening houden met het ge mengde karakter van -de polderbevol king. Behalve de heer Van den Heuvel wa ren er nog acht vragenstellers over dit onderwerp. De vinnigste was de heer Burger (F.v.d.A.), die vond dat „als de cijfers van de heer Van den Heuvel juist zyn, zij een merkwaardig licht werpen op de samenstelling der polderbevolking gezien tegen de achtergrond die de sa menstelling van de Nederlandse bevol king te zien geeft." De heer Droesen van® de K.V.P. brak een lans voor een rooms- katholieke school. De heer J. de Ruiter (C.H.) kwam tenslotte met de onthulling, dat Dins dagavond reeds de Vereniging voor Landbouwonderwijs op Christelijke grondslag besloten heeft zelf een school in de Noord-Oostpolder te stich ten. Geslaagde slagers. UTRECHT, 24 Juli. De directeur van de vakschool voor slagers, de heer Th. Cuiper, heeft aan 28 van de 40 cursisten die met goed gevolg de driemaandeiykse dagcursus aan de eerste Nederl. slagersvakschool heb ben gevolgd, het diploma uitgereikt. Het was de laatste keer dat de heer Cuiper dit kon doen, want met 1' Augustus gaat hij met pensioen. Zyn opvolger is de heer J. W. Baretta. door J. BRANDENBURG. llllüllllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIBliM 1 1 9 O, koning, uw woord zij ons tot wet. Het zal alles geschieden, naar dat gij bevolen hebt, is het antwoord. Koning Herodes neigt het hoofd. Het onderhoud is afgelopen. De Magiërs buigen zich neder en de koning brengt hen in persoon de bin nenhof door naar de poort, waarop hij zich verwijdert. Idumese soldaten brengen hun militair saluut en de poort valt achter hen dicht in het slot. Het is ad laat in de middag. De Magiërs staan met het aangezicht gekeerd naar het Tempelplein en zien de wit marmeren gebouwen van het tempelcomplex, imponerend door hun majestueuze schoonheid. - Ziet toch eens welk een gebouwen! zegt de jongste der drie in extase door de pracht, die hij aanschouwt. Inderdaad, zegt de oudste, welk een gebouwen, maar ook: welk een koning! Welk een diepe ontroering bij het vernemen van de geboorte van de Koningszoon, ook al wordt deze niet in zijn paleis geboren. Welk vorst zou zulk een nederige en ootmoedige houding aannemen, bij het vernemen van een boodschap, als wij thans brachten? Komt, mijn broe ders, laat ons niet talmen doch voort gaan en nog deze avond de geboren Koning gaan groeten, opdat wij met haast de oude koning op de hoogte kunnen stellen. Op naar Bethlehem, naar de stad des groten Konings! Zij spoedden zich naar de karavanserai en geven hun bedienden bevel met haast de karavaan reisvaardig te maken, opdat zij nog voor de poort sluiting de stad verlaten kunnen. Terwijl de bedienden zich reppen, staan de drie Magiërs aan de poort van de karavanserai en zien naar de weinige Joden, die in de omgeving zich ophouden om het doen en laten der vreemdelingen te bespieden. Hebben mijn broeders wel het verschil opgemerkt tussen gisteren en vandaag in de houding van dit volk? vraagt de oudste Magiër. Ik heb het opgemerkt, is het antwoord van de middelste der drie. Er ligt een schrik op dit volk, zij hebben geen blijdschap en geen ver wondering zelfs, zoals gisteren, maar het volk is schuw en blijft ons uit de weg. Wat mag daarvan wel de oorzaak zijn? vraagt de jongste. En hij voegt er aan toe: Behoorde heel de stad niet blijde te zijn met de geboorte van een Joods Koning, waarvan zelfs de sterren gesproken hebben? Ik can mij deze houding niet verklaren, broeders. Trouwens er is veel, dat mij bevreemdt. Hoe is het mogelijk, dat niemand in de ganse stad iets afweet van de geboorte van deze Koning, en dat men toch uit de heilige Boeken precies weet aan te geven de plaats, waar deze Koning geboren is? Als men het zo goed weet en de Priesters van deze heilige Tempel het met de vinger kunnen aanwijzen, waarom vergezelt men ons dan niet op de weg naar Bethlehem en gaat men niet met ons mee om te aan bidden die grote Koning, waarvan de heilige Boeken vervuld zijn? Het is mij alles zo vreemd, zo raadselachtig. Ik voel mij soms zo onzeker. Ge. looft men niet meer in de waarheid van de heilige Boeken? Zijn de Pries, ters van deze Tempel al precies als de Priesters van Rome en van Athene en van Babylon, die zelf niet meer geloven kunnen in wat zij anderen onderwijzen? Ik moet bekennen, dat vele vragen mijn hart bestormen, mijn broeders, en ik ga soms twijfelenof De oudste Magiër valt hem in de rede. Mijn broeder, de Sterren hebben gesproken en de heilige Schriftu ren hebben eveneens gesproken. Ons denken en handelen moet niet be paald worden door de gedragingen der mensen, maar door ons geloof. Laat geen twijfel toe in uw hart, want wie twijfelt is aan het stuivend zand der woestijn gelijk. Wij weten onze weg broeders, we gaan naar Bethlehem. Binnen enkele uren zullen wij weten, zullen wij 2ien, in Wie wij geloofd hebben Er is grote drukte in de karavanserai. De kamelen, paarden en ezels worden gezadeld en beladen met de pakken en het tentdoek. De wach ter staat er bij te kijken en rekent op een flinke beloning. Maar Jeruzalem heeft een slechte nacht gehad. Nu de sensatie, welke de Magiërs in de stad brachten, voorbij is en men zich begint te realiseren wat er eigenlijk gebeurd is, groeit de angst. De angst voor koning Herodes, wiens ijzeren hand de laatste jaren zo zwaar drukt op dit volk. Want wel is waar leek het soms, alsof hij het volk en diens godsdienst goed gezind was. Hij at geen varkensvlees, hij liet iedere dag offers brengen in de Tempel, toen een heidense prins zich wilde verloven met één van zijn dochters, eiste hij, dat deze zich eerst liet besnijden; toen er geen regen viel en de oogst mislukte, schold hij het volk een derde van de belasting kwijt. Het was er alles op gericht om de gunst der Joden te verwerven, maar er staat tegenover, dat hij even goed bij een bezoek aan Rome aan Jupiter offerde en ergens buiten Pa lestina een heidens feest organiseerde, waarbij vier honderd gladiatoren elkander doodden en dat hij, tijdens het bezoek van een Romeins groot waardigheidsbekleder aan Jeruzalem, boven de Tempelpoort de gouden Romeinse adelaar liet aanbrengen. En het is ook waar, dat een groot leger spionnen dagelijks het land doorkruist om al de daden en woorden van het Joodse volk te bespieden en de koning aan te brengen, en wan neer deze spionnen niets aanbrengen hebben ze kans vermoord te wor den door de wrede koning. Het is óók waar, dat de belanstingambtenaren het volk uitpersen en Herodes een jaarlijks inkomen bezorgen van vijf mlllioen gulden, en dat hij soms op geringe beschuldiging rijke Joden als slaaf laat verkopen naar Egypte of Syrië om zich hun eigendommen toe te eigenen. ZONDAG 26 JULI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 8.00 Nws, en weerber. 8.15 Orgelmuz. 8.80 Morgenwijding. 9.15 Geestelijke liederen. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Hoogmis. 11.30 Gramofoonmuz. 11.50 Mannenkoor. 12.15 Apologie. 12.35 Radio Philh. ork, 13.10 Lunchconc. 13.40 Boekbespr. 13.55 12.55 Zonnewüzer. 13.00 Nws en kath. nws. Gram. 14.20 „11 Re Pastore", opera (grO. (In de pauze: ±15.1515.30 „Anna Bijns en de volksboeken van haar tijd", caus.) 16.00 Gram. 16.10 Katholiek Thuisfront Overal! 16.15 Sportreportage. 16.30 Ves pers. IKOR: 17.00 Jeugddienst. 18.00 Zangdienst. 18.45 „De Kerk luistert naar Uw vragen", caus. NCRV: 19.00 Omr. koor en ork. 19.30 „Gelooft U dat?", caus. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Gram. 20.40 „Psmith, Journalist", hoorsp. 21.30 Pro menade ork. 22,10 Act. 22.20 Musette orlu 22.45 Avondgebed en lit. kalender. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 8.00 Nws en weerber. Daarna: Postduivenber. 8.20 Gram. 8.30 Voor het platteland. 8.40 Nederlandse volksliederen, 8.55 Sport- en postduivenber. 9.00 „Langs ongebaande wegen", caus. 19.10 Ad libitum. 9.45 „Gees telijk leven", toespraak. VPRO: 10.00 V. d. kinderen. 10.30 Hervormde kerkdienst. AVRO: 12.00. Postduivenber. en lichte muz. 12.35 „Even afrekenen, Heren!" 12.45 Orgelspel. 13.00 Nws. 13.05 Med, of gram, 13.15 Rep. 13.45 Gram. 14.00 Boekbespr, 14.20 Kamerork. en solist. 15.15 Toneel beschouwing. 15.30 Holland Festival 19538 Mannenkoorzang. 15.50 Lichte muz. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 „Tussen kerk en wereld", caus. 17.20 „Van het kerke lijk erf', caus. VARA: 17.30 Voor da jeugd. 17.50 Sportjourn. 18.15 Nws en sportuitsl. 18.30 Pianospel. 18.45 Discus sie. 19.15 Weense muz. AVRO: 20.00 Nws, 20.05 Lichte muz. 21.00 Holland Festival 1953: Sopr. en piano. 21.30 Gev. progr. 22.00 Lichte muz. 22.20 Ronde v. Frank rijk. 22.30 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.15 Rep, of gram. 23.2524.00 Lichte muz. MAANDAG 27 JULI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 Vossenjacht. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Land -en tuinb. med. 12.33 Orgelconc. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Gev. muz. 13.45 Gram. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.30 Sopr. en orgel. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopraan-gamba en clavecimbel. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Kamermuz. 17.45 Regeringsuitzen ding: Ir F. C. van Loenen: „Merauke aan Nieuw-Guinea's Zuidkust". 18.00 Harmonie-ork. 18.30 Sport. 18.35 Fluit, viool, altviool en cello. 19.00 Nws en weerber. 19.10 Gev. muz. 19.30 „Volk en Staat", caus. 19.45 Lichte muz. 20.00 Ra diokrant. 20.20 Gram. 21.00 Rondetafel- gespr. 21.15 Metropole ork. 21.40 Inter- scholaire Jeugdtournooi Haarlem. 22.05 'Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15 Gram. 23.25 24.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 11.00 Voordr. 11.15 Omr. ork. en solist. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 „In 't spionnetje". 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Metropole ork. 14.00 „Wat gaat er om in de wereld?", caus. 14.20 Gram. 14.30 Voordr. 14.45 Sopr. en piano. 15.15 Voor de vrouw. 16.15 Gram. 17.30 Voor de padvinders. 17.45 Gram. 17.50 Mil. caus. 18.00 Nws. 18.15 Interv. en muz. 18.30 Lichte muz. 19.15 Caus. 19.20 Lich te muz. 19.45 Regeringsuitzending: J. K. Melse: „Arbeidsvoorziening in de land bouw 1953." 20.00 Nws. 20.05 „Hansel und Gretel", opera. 21.45 Rep. 212.00 Dansmuz. 22.25 Jazzmuz. 23.00 Nws 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Voor de landb. 12.43 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Ka mermuz. 15.00 Operettemuz. 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.25 Financiële kron. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nws. 19.30 Revue. 19.50 Caus. 20.00 Kamerork. 21.00 Verz. programma. 22.00 Nws. 22.15 Elec- trisch orgelspel. 22.5523.00 Nws. NEDERLANDER MOET KENYA VERLATEN. Als journalist in het land gekomen, (Van onze correspondent Alfred van Sprang.) NAIROBI, Juli 1953. De Nederlander A. A. M. Odekerken uit Eindhoven wordt door de politie in Kenya gezocht om uit het land gewezen te worden. Odekerken (die lid van de N.S3. ge- weest zou zyn) ls enkele jaren geleden als correspondent van het dagblad «Do Maasbode" In Kenya aangekomen. Na verloop van enige tijd heeft hM de jour nalistiek echter vaarwel gezegd om zten ln de handel te begeven. Daarbij hebben rich ongeregeldheden voorgedaan, waar- door hij tot tweemaal toe met de politie in contact is geweest. Hij wordt thans door de autoriteiten als ongewenste vreemdeling beschouwd.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4