VEILIGHEIDSMAATREGELEN BIJ INDUSTRIËLE MOEILIJKHEDEN NOG DIT WEEKEINDE WAPENSTILSTAND Niet-aanvalsverdrag tussen Sowjet-Unie en E*D*G*? IJS Prof. Cadier voorzitter van het Internationaal Congres van Calvinisten k SNIPPER NIEUWSk PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Benelüxministers kwamen tot overeenstemming Vorming van Beneluxfonds en instelling van interparlementaire adviesraad Albanese regering ge wijzigd Wilhelm Zaisser ont slagen Hij zag iets vallen Herhalingsoefening e n hoogstens 60 dagen? t -JJ .VA Ml- TèL J438, bi) geen gehoor voor Jvertenties 2970, voor redactie 35. Giro 274289. Kantoren: gissingen: Lammensstraat 17, elef. 2754, Middelburg: Korte Voordstraat 85. TeL administratie 2009, TeL redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2637 Abonnementsprijs 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per mjn, Rubriek Kabouters 10 et. per woord ZATERDAG 26 JULI 1958 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE fpUT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. 8. Hartjes, VUssingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Maandag: Zon op 4.23 u., onder 20.39 u. Maan op 21.03 u., onder 5.56 u. Hoogwater Maandag 27 Juli: Vlissingen: 2.16 u. 2.22 m., 14.33 u. 2.20 m. Terneuzen: 2.45 u. 2.41 m, 15.04 u. 2.39 m. Wemeldinge: 4.03 u. 1.90 m„ 16.29 u. 1.81 m. Zierikzee: 3.53 u. 1.62 m., 16.13 u. 1.54 m. '••GRAVENHAGE, 24 Juli De regeringen van België, Nederland en Luxemburg, die vandaag in een ministeriële Beneluxconferentie bijeen zijn geweest, hebben overeenstemming bereikt omtrent de oplossing van enkele urgente vraagstukken. Het voornaamste is, dat men het eens is geworden pver de coördinatie van de economisiche en sociale politiek in de drie landen. In een protocol zijn beginselen vastgelegd, die een voldoende onderlinge af stemming moeten waarborgen. Men kwam tot overeenstemming wat betreft het nemen van tijdelijke veiligheidsmaatregelen ingeval ernstige industriële moeilijkheden rijzen. Hierbij wordt de mogelijkheid van arbitrage open gesteld. Tenslotte hebben de ministers een protocol opgesteld tot instelling van een interparlementaire Beneluxraad van 35 leden, (15 Belgen, 15 Neder landers en 5 Luxemburgers), die door de drie parlementen zullen worden benoemd. De regeringen zullen het advies van deze raad kunnen en in be paalde gevallen moeten inwinnen. Begin October wordt opnieuw geconfereerd ter coördinatie van de economische politiek op een aantal terreinen. In het industrie-protocol wordt o.m. gezegd, dat teneinde het gewenste peil van de concurrentiepositie tegen over de buitenlandse markt te berei ken, het noodzakelijk is, dat het peil der inkomens de mogelijkheid biedt de uitvoer van goederen en diensten zodanig .te vergroten, dat een bevre digend evenwicht in de betalingsbalans wordt bereikt. By de vaststelling van het loonpeil dient rekening te worden gehouden met de ontwikkeling van de economi sche toestand, o.m. met de kosten van levensonderhoud. Dit zal vaak aan passingen vereisen. De middelen om dit te bereiken zuUen per land ver schillen, maar er moet met de behoef ten van een gemeenschappelijke markt LONDEN, 24 Juli Ook in de Al banese regering zijn enkele wijzigin- Een aangebracht. Een aantal ministers i samengevoegd. De wijzigingen heb ben ten doel het staatsbestuur te ver eenvoudigen en de bestuursmacht te decentraliseren door de verdeling van het land in tien departementen, waar bij de plaatselijke besturen grotere bevoegdheden krijgen. Er is medege deeld, dat de voorzitter van het pre sidium der Nat. Vergadering en als zodanig staatshoofd, Himsjani, om ge zondheidsredenen ontslag had genomen Generaal Mehmet wordt „wegens zijn verschillende belangrijke functies" ontheven van zijn post als secretaris van het centrale comité der arbeiders- party. BERLIJN, 24 Juli Wilhelm Zais ser, de Oostduitse minister voor de Staatsveiligheid, is ontslagen. Hij stond in nauw contact met Beria en rijn val werd reeds enige tijd gevreesd. Het ministerie wordt opgenomen in dat van Binnenlandse Zaken als staatssecretariaat. Ernst Wollweber krijgt hiervan de leiding. Of Zaisser een andere functie krijgt is niet be kend. Hjj is de vierde minister van Oost-Duitsland, die eruit wordt ge gooid. Zijn vrouw is minister van On derwijs in het Oostduitse Kabinet. CONTROVERSE TUSSEN GROTEWOHL EN ULBRICHT? BERLIJN, 24 Juli Het schijnt, dat er tussen de Oostduitse premier Grote- wohl en zijn plaatsvervanger, Ulbricht belangrijke meningsverschillen zijn ge- irien. Laatstgenoemde zou streng wil len optreden tegen elke oppositie en Jiet gezag van de communistische S. D. willen herstellen over de bevol king, maar Grotewohl zou voorstander zijn van een soepel optreden, omdat bij een streng optreden de onlusten opnieuw gemakkelijk kunnen oplaaien, ONRUST IN OOST-DUITS LAND HOUDT AAN BERLIJN, 23 Juli Volgens een te West-Berlijn ontvangen bericht heb ben te Maagdenburg duizend huis vrouwen een hongerdemonstratie ge houden. Verscheidene betoogsters wer- der door de volkspolitie aangehouden, terwijl zij in optocht naar het stadhuis gingen. Andere berichten zeggen, dat mijn werkers in het uraniumgebied van Aue in Saksen weer hebben geprotesteerd tegen het voedseltekort en het vast houden van vele stakers, die na de rel letjes van 17 Juni zijn gearresteerd. Geen synthetische diamanten. BONN, 23 Juli. De Duitser Hermann Meincke, die beweerde langs syntheti sche weg diamanten te kunnen fabrice ren, is door een gerechtshof wegens frau de en het onrechtmatig gebruik van aca demische titels veroordeeld tot drie jaar gevangenisstraf. Zijn vrouw werd tot 15 maanden, zijn broer Wilhelm tot zes maanden, zijn dochter tot twee weken gevangenisstraf veroordeeld. Meincke hield tot het eind der zitting vol, dat hij in staat zou zijn diamanten op kunstmatige wijze te ver vaardigen. rekening worden gehouden en daarom zal ook gemeenschappelijk worden be raadslaagd over de maatregelen om tot aanpassing te komen. MAATREGELEN. Het is mogelijk, dat bepaalde be drijfstakken van één der drie landen door dit aanpassingsproces aan een bijzonder ernstige en gevaarlijke toe stand zullen komen bloot te staan, ja, dat hun bestaan in gevaar wordt ge bracht. Naast interne maatregelen kunnen dan gemeenschappelijke maat regelen worden getroffen bij wijze van uitzondering. Deze zullen van kracht worden, in dien in een bepaalde bedrijfstak de productie in de loop van een semester tenminste 15 pCt is gedaald t.o.v. het gemiddelde der corresponderende se mesters der twee voorafgaande jaren en deze vermindering voor meer dan 75 pCt moet worden toegeschreven aan toename van de invoer uit een partnerland. Ook zal dit het gevolg zijn, wanneer geconstateerd wordt, dat de invoer voor een bepaalde sector in een be paald semester met 60 pCt of met een bedrag, gelijk aan 15 pCt der productie t.o.v. het gemiddelde der corresponde rende semesters van de twee vooraf gaande jaren, is gestegen. Tenslotte kunnen maatregelen getroffen worden, als in een sector van één der landen een ernstige crisis ontstaat, die niet het gevolg is van één der genoemde factoren. Zoals gezegd is arbitrage dan mogelijk, precies als nu reeds inge volge het landbouw-protocol wordt toegepast. BENELUXFONDS. Belangrijk is, dat besloten werd tot de stichting van een Beneluxfonds ter verhoging van de productiviteit en de verwezenlijking van het aanpassings proces. Voor een aantal bedrijfstakken als rayonweefsels, dames onderkleding, émaillewaren, handbreigarens, lederen schoenen en beschuit zal men de ex port enigszins afremmen, indien ex port van het ene naar het andere land moeilijkheden gaat opleveren. De moeilijkheden in de confectie (vooral heren bovenkleding) industrie zullen aan arbitrage worden onderworpen. i ROTTERDAM, 24 Juli Een motor rijder uit Zeeland kwam gisteren fiiet een kalm gangetje de Statentunnel uitrijden en toen hij de Statenweg op reed, meende hij dat er achter hem iets viel. Hij schonk er eerst geen aan dacht aan, omdat hij zijn aandacht voor de motor nodig had. Een eind verder kwam het voorval weer in zijn gedachten en hij vroeg aan zijn li- jarig dochtertje, dat op de duo zat,: „Zag jij zo even ook die fietser achter ons vallen?" Maar al wie antwoordde, zijn dochter niet. Hij achtte het gera den eens om te kijken en tot zijn ont zetting zag hij, dat zijn dochter spoor loos verdwenen was, terwijl ook de duo en zijn achterspatbord verdwenen waren. Direct hield hij stil en vertelde een politieman zijn bevindingen. Sa men gingen ze de weg terug en op de hoek van de Statenweg en de Walen- burgerweg stond het meisje te wach ten met het duo en het spatbord in de hand. Zij zag weliswaar wat witjes om de neus, doch verder had het avontuur gelukkig ggen gevolgen, want ze was ongedeerd gebleven. WITTE VREDESDUIF IN BLAUWE DRIEHOEK Eisenhower vraagt 200 millioen dollar voor opbouw van Zuid-Korea NEW YORK, 24 Juli Van officiële zijde is medegedeeld, dat onvoor ziene omstandigheden voorbehouden in het komende weekeinde de be standsovereenkomst tussen het V.N.-opperbevel en de Noordelijken in Korea, zal worden getekend. Generaal Mark Clark, de opperbevelhebber der Ver bondenen, is door president Eisenhower gemachtigd te tekenen. De Algemene Vergadering der V.N. zal twee of drie weken daarna bijeenkomen. Het gebouw, waar de overeenkomst zal worden gesloten, is gereed. Chinezen en Noordkoreanen hebben het gebouwd. Het bestaat uit hout, met een dak van bamboe, en heeft een witte vredesduif in een blauwe driehoek op de pnntgevel. Na een bijeenkomst, die president Syngman Rhee vanmorgen In Seoel had met de Amerikaanse ambassadeur, heeft hij verklaard, dat volgens de com munisten de geallieerde onderhande laar, generaal Harrison, beloften heeft gedaan, die enkele van de belangrijk ste overeenkomsten met Eisenhowers afgezant Robertson onmogelijk maken, Uitdrukkelijk zou Robertson er n.l. in hebben toegestemd, dat geen Indische of andere vreemde troepen in Zuid Korea zouden landen om krijgsgevan genen te bewaken. Harrison zou zich hieraan niet hebben gehouden en, zo zei Rhee: „Het Koreaanse volk zal niet toestaan, dat het gebeurt!" Rhee zou ook nog geen antwoord hebben ont vangen op zijn aan de Amerikanen overhandigd ontwerp voor een verdrag van wederzijdse veiligheid. HULP VAN AMERIKA. Eisenhower en de republikeinse lei ders in het Congres hebben besloten het Congres voorlopig een bedrag van 200 millioen dollar te vragen voor de wederopbouw van Korea na het slui ten van het bestand. Te Seoel is bekend gemaakt, dat alle mannen, die nog niet tot het leger be horen en tussen de 20 en 40 jaar oud zijn, opgeroepen zullen worden voor de nationale garde. Over drie jaar k i - A'j hoopt men zodoende een reserve van drie millioen geoefende militairen te hebben. Vrijaagocntend is het groie gat in de veerhaven van Kruiningen gedicht. Dit geschiedde met een 7.500 ton groot uit Engeland af komstig caisson. Om kwart over negen kondigden de stoomfluiten van meer dan vijftien sleepboten aan, dat de operatie „klapdeur" was gelukt. 's-GRAVENHAGE, 24 Juli In een bij de Tweede Kamer ingediend wets ontwerp tot herziening van de wette lijke bepalingen omtrent de rechten en plichten van het reserve-personeel der-krijgsmacht wordt o.m. voorge steld de herhalingsoefeningen te bepa len op ten hoogste 60 dagen in elk tijdvak van drie jaar, verdeeld over ten hoogste drie perioden. Verder wordt voorgesteld wijzigin gen aan te brengen in de bevordering e;-. het-ontslag van officieren en in het algemeen het reserve-personeel gedu rende het verblijf in werkelijke dienst dezelfde rechten en plichten te doen hebben als het beroepspersoneel. GLOSTER-METEOR NEERGESTORT Engelse piloot gedood OSS, 24 Juli Vanmorgen vroeg is tussen Bergen en Ravenstijn een Gloster-Meteor-straaljager van de En gelse luchtmacht, die deelnam aan de oefening „Cornet" neergestort. De Engelse piloot heeft nog getracht per schietstoel de machine te verlaten, maar waarschijnlijk vloog die reeds te laag. De parachute heeft zich niet meer geopend en zijn lichaam heeft men op enige kilometers van het vliegtuig wrak aangetroffen. SUGGESTIE VAN BONDSKANSELIER ADENAUER Minister Dulles zegt er niets van te weten BONN, 24 Juli Hoewel van Amerikaanse zeide prompt een tegenspraak is gekomen, houdt het Westduitse ministerie van Buitenlandse Zaken staande, dat Bondskanselier Adenauer de Grote Drie heeft voorgesteld de Sowjet- Unie een niet-aanvalsverdrag met de E.D.G. aan te bieden, dat ten doel moet hebben de Russen het prijsgeven van hun bezettingszone te vergemakkelijken en het hun mogelijk te maken goedkeuring te hechten aan de hereniging van Duitsland en de invoeging van dit land in de E.D.G. Adenauer is van oordeel, dat de vei- dan door verdragen tussen Rusland ligheid van Europa gemakkelijker ge waarborgd kan worden door een ver drag tussen de S.U. en de E.D.G., Machtsstrijd in Noord-Korea? SEOEL, 24 Juli Politici in Zuid- Korea zeggen inlichtingen te hebben, dat er in Noord-Korea een verbitterde machtsstrijd gaande is tussen pro-Rus sische en pro-Chinese groepen in de leiding. De laatste groep zou terrein winnen. Zij staat onder leiding van de oude communistenleider Kim Too Bong. IN GEEN VERTROUWEN DE GASPERI? ROME, 23 Juli. De Italiaanse eerste mi nister De Gasperi heeft een spoedbijeen- komst met de leden van zijn christelljk- democratische parlementsfraetie gehou den om te overwegen, of zijn nieuwe re gering onmiddellijk haar ontslag dient te vragen. De rechtse monarchistische partij had Donderdag n.l„ na de gehele nacht ver gaderd te hebben, besloten tegen de re gering te stemmen, wanneer Maandag of Dinsdag De Gasperi het vertrouwen van het parlement zal vragen, waarvan ook Duitsland deel uitmaakt, DE STRIJD TEGEN DE VERWERELDLIJKING Bijzonderheden over de theologische faculteit te Montpellier MONTPELLIER, 24 Juli Hedenmorgen om kwart over negen heeft prof. Steenhardt, hoogleraar aan de theologische faculteit in deze Hugenotenstad, het Internationaal Congres van Calvinisten geopend, waaraan „reformed christians", Hervormde (Gereformeerde) Christenen dus, uit alle delen van de wereld deelnemen. Door de onderwerpen die zullen worden behandeld alsook door de namen dergenen die de discussies zullen inleiden, dient dit congres van groot belang te worden geacht. Het algemene thema waarop de deelnemers zich in de komende dagen zullen bezinnen luidt: „De seculari satie (dit is de verwereldlijking) van het hedendaagse leven en het Calvinis tisch antwoord". Onder de zeven sprekers die ieder een bepaald aspect van deze secularisatie zullen behandelen, bevinden zich twee Nederlanders n.l. prof. Dooyeweerd, hoogleraar aan de V.U. en de heer D. Ormel, secretaris van de Sociaal Economische Raad. Zij-zullen hun licht laten schijnen respec tievelijk over de verwereldlijking van het wetenschappelijk denken en van het begrip van de eigendom. Kanaalzwemmer Barnie moest opgeven. DOVER, 23 Juli. De Engelsman Ned Bamie, die bij Dover In zee was gegaan, heeft zijn poging om het Ka naal in beide richtingen over te zwem men moeten staken. Op ongeveer acht kilometer van de Franse kust liet hij Zich In de volgboot hijsen. De ruwe zee maakte elk verder zwemmen onmoge lijk. Barnie had toen ruim veertien uur In het water gelegen. McCarthy heeft voorgesteld, dat de V.S. de geallieerde landen, die handel drijven met communistisch China en wier schepen goederen naar dat land voeren, boeten opleggen. Benden in de omgeving van Tjilatjap hebben in zes dagen tijds 285 huizen afgebrand in de onderdistricten Sidaredja, Tji- manggoe en Madjenang. Een bende van vijftig man doodde negen leden van dessawachten. Nederland heeft 12 Japanse oorlogsmisdadigers, ver toevend in de gevangenis te Tokio, on der zekere bepalingen in vrijheid doen stellen. Dit is geschied, nadat hun strafzaken op hun merites waren on derzocht. Gistermiddag vertrok uit Rotterdam de „Waterman" met aan boord 800 Nederlandse emigranten. Donderdagmiddag is in de buurt van Kijkduin de 21-jarige Manfred Hill, af komstig uit Menden, in zee verdron ken. - Op de losvloer van de Staats mijn „Maurits" te Geleen raakte Don derdagavond de 44-jarige bedienings man W. R. Smits uit Geleen bekneld tussen twee mijnwagens met het ge- gevolg, dat hjj op slag werd gedood. Het is niet de eerste maal dat men een gesprek tussen Calvinisten uit di verse landen poogt tot stand te bren gen. Voor de oorlog werden reeds soortgelijke congressen gehouden in Londen, Amsterdam, Genève en Edin burgh. Men had toen dezelfde grond slag: de deelnemers konden slechts zij zijn, die instemden met het beginsel der Reformatie zoals dat (voor de Ne derlanders) is uitgedrukt in de Dordt- se Leerregels en in de Heidelbergse Catechismus. Maar beperkte zich toen de bezetting tot deelnemers uit enkele Westeuropese landen, ditmaal zijn er ook delegaties uit Denemarken en Oos tenrijk, Japan en Egypte, Zuid-Afrika en Noord-Amerika. En zo is het gebeurd dat gister avond, na een gezamenlijke maal tijd, de deelnemers zich voor de eerste maal in een godsdienstoefe ning verenigden, waarvan de leiding berustte bjj een Japanse predikant, terwijl een Engelse geestelijke de prediking hield over Mattheus 17 vers 8: „En zij zagen niemand dan Jezus alleen....". HET DOEL VAN HET CONGRES. Het is een verblijdende gedachte, dat alom en niet het minst in ons land met zijn onderscheidingen welke in het buitenland vrijwel onbekend zijn de noodzaak van deze samensprekin- gen wordt gevoeld, want het betekent dat de doelstelling overal weerklank vindt. Wat is het doel? Het Interna tionaal uitvoerend comité wil, onder uitdrukkelijke vaststelling van Gods souvereiniteit in iedere sector van het menselijk leven: a. de gemeenschap tussen de zonen der Reformatie uit al le landen bevorderen; b. komen tot een gemakkelijker onderlinge uitwis seling der Reformatorische gedachte; c. de beginselen der Reformatie zo veel mogelijk verbreiden. Hieruit blijkt al dat het niet alleen een gesprek voor theologen is; onder door Drs M. W. ROMBOUT, conrector aan het Christelijk Lyceum te Goes de deelnemers treffen we ook namen aan van afgevaardigden uit diverse studentenorganisaties, vakbeweging, industrie, enz. En ook de Nederlandse deelnemerslijst bewijst dit. WAAROM IN MONTPELLIER? Dat men Montpellier, dit stadje van 100.000 inwoners in Zuid-Frankrijk, voor het congres heeft uitgekozen, is maar niet toevallig. Ik noemde deze stad al de Hugenotenstad: zij is im mers het middelpunt van een gebied dat tientallen jaren lang het toneel Is geweest van de strijd op leven en dood, die de Hugenoten hadden te voeren tegen de oppermachtige Zonnekoning. Veel lijden is hier verduurd en talloze offers zjjn gebracht voordat Montpel lier geworden is tot de stad, waar een vrije (dit is protestants) theologische faculteit is gevestigd. De lotgevallen van zijn stad vorm den dan ook het hoofdthema van de rede, waarmee prof. Steenhardt van morgen het congres opende. Hij ver telde van de theologische faculteit, die niet gesubsidieerd wordt, maar gebon den is aan bijdragen van de protes tantse kerken in Frankrijk en die dus straatarm is. Er studeren op het ogenblik 80 studenten, van wie er 50 intern zijn. Dat deze allen bij het verloop der besprekingen ten zeerste geïnteres seerd zijn, spreekt wel vanzelf en het was mede namens hen, dat de hoog leraar zijn beste wensen uitsprak voor het verloop der conferentie. DANKBAARHEID. Voordat men tot het verkiezen van m bestuur overging, hield professor Cadier een korte toespraak over het onderwerp „Dankbaarheid". Die dank baarheid moest steeds meer gezien worden zo meende de hoogleraar maar het tegendeel is het geval. Het blijkt dat men steeds minder wil le ven onder het beslag van Gods Woord. Rome heeft altijd het heilige geschei den gehouden van het wereldlijke, maar Calvijn heeft die scheiding door broken en daarom zijn wij als van God gezonden ambassadeurs in deze we reld en in het gezins- en politieke le ven. Is dit een hopeloze taak? Is de strijd tegen de secularisatie een utopie? „Ja!" zegt de wereld, maar daarvan behoeven wij ons niets aan te trekken. Wij hebben als ambassadeurs onze taak te verrichten en de rest is aan God. Hierna ging men over tot de samen stelling van een bestuur. Voorzitter werd prof. Cadier. Hij zal worden bij gestaan door tien vice-voorzitters en drie secretarissen. In deze laatste func ties werden benoemd de heren dr Dengering uit Amsterdam, ds Marcel uit Parijs en ds Hughes uit Londen. Om elf uur kon de Amerikaanse hoogleraar dr Stob als eerste van de zeven inleiders zjjn rede beginnen. Hij behandelde „de menselijke vrijheid in het algemeen". Hierop en op de dis cussies na dit referaat kom nog na der terug. dan door verdragen tussen en een geïsoleerd Duitsland. Intussen is uit Washington al een officiële tegenspraak gekomen. Minis ter Dulles weet van niets. Hij kreeg wel een brief van Adenauer over wat erin stond wilde hij niets vertellen. maar daarin werd met geen woord melding gemaakt van de suggestie, die door Bonn wereldkundig werd ge maakt. KOOLHOVEN GAAT KLEINE STRAALVLIEGTUIGEN BOUWEN. ROTTERDAM, 24 Juli. De N.V. machinefabriek en herstelplaats van werktuigen v/h Van Driel en Van Ommeren te Rotterdam, die deel uit maakt van de Holding Company N.V. Koolhoven Vliegtuigen en bij welke fabriek veel personeel werkt van de in de Meidagen van 1940 verwoeste vliegtuigfabriek van Koolhoven, heeft de licentierechten verkregen voor de bouw van het Franse Sipa 200 Mini- jet straalvliegtuig, het kleinste straal vliegtuig, dat er is. DAMES f 2200.- STALEN VOOR AAN KLEDING. 's-GRAVENHAGE, 23 Juli. Toen in een modemagazijn alhier de verkoopster twee dames aan het helpen was, ging de telefoon. Zodra de verkoopster zich naar het toestel had begeven, stoof één der dames langs haar heen in de richting van de deur. De andere dame bleef staan. Voor de vluchtelinge het magazijn had kunnen verlaten, werd zij gegrepen en werd de politie gewaarschuwd. Deze ver zocht de tweede dame om ook nog even te blijven. Een bezoek aan de huizen der dames volgde. Daar werden grote par tijen dames- en kinderkleding aangetrof fen, die een bedrag van f 2200.verte genwoordigden. De kleding bleek uit vele modemagazijnen te zijn ontvreemd. De dames hebben de diefstallen bekend. MULO-EXAMENS GOES, 24 Juli Voor het Mulo examen A slaagden te Goes: R. Wigard, M. P. van Tuil, J. A. G. Venhuizen, L. C. Gerritsen, allen te Middelburg. A. Meijers, Serooskerke, C. H. v. d. Meijer, M. C. Janse, T. J. de Jongh, G. H. Boshuizen, F. Clarisse, allen te Vlissingen. L. Bootsgezel, Sas van Gent. D. Gras, Sas van Gent. S. A. Faas, Terneuzen. A. L. de Groote, Hoek. M. W. van Wijngen, Ellewouts- dijk. H. Egter van Wissekerke, P. G. Felius, A. Hollemans, allen te Goes. J. F. Burger, Wemeldinge, A. L. v. d. Berge, Zierikzee. Afgewezen: 4. Te Bergen op Zoom slaagden: E. Aarsen, Kloosterzande. H. v. d. Bulck, Hengstdijk, T. van Avermack, Sas van Gent. E. Burm, Hulst. E. Cal- le, Sint Jansteen. M. Fassaert, Hans- weert. M. Goossens, Sas van Gent. J. v. Gijzel, Hulst. M. Kalle, Westdorpe. R. Coone, Sas van Gent. L. Dieleman, Axel. E. Dierickx, Westdorpe. R. Dob belaar en M. Hayette, Boschkapelle. R. Kavelaars, Terneuzen, L. Kerckhaert, Hengstdijk. Voor de acte Engels L.O. slaagde te Amsterdam de heer A. de Jonge, on derwijzer te Heinenoord, voorheen te Middelburg. Ingezonden Mededelino Ifl^v DE BILT ZEGT: Warmer. Aanvankelijk opklaringen, morgen later op de dag verspreid optredende onweersbuien. Overwegend matige wind, tijdelijk krimpend naar Zuid tot Zuidoost. Hogere middagtemperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1