NieUWS uit de Provincie. Drie-eilanden-plan dient spoedig te worden verwezenlijkt Ook al wordt het geen werkgelegenheidsobject BURGERLIJKE STAND Korte zitting van Prov* Staten Prov. Staten namen motie aan Leidingwater voor Noord-Beveland Het werd hoog tijd voor moderne methode Meer Prov* boten op Zondag Goese Lyceïsten helpen Kruiningen Wijziging bezoldigingsbesluit werd niet aanvaard Geen sprake van algehele salarisherziening Water over Zeeland Amerikaanse onderminister va» Landbouw bezocht de Kruiningerpolder Middelburg. Buitenlandse landbouwdes kundigen bezoeken Zeeland* Goes Zierikzee. Donderdag 23 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Vergadering van drie uur. Polderreglement aanvaard. MIDDELBURG, 22 Juli. In drie uur tijds hebben de Prov. Staten van Zeeland zich vandaag door de agenda heen gewerkt. Vier Statenleden ont braken op het appèl, n.l. rar W. F. E. Baron v. d. Feltz en J. L. J. Bruijnzeel (C.H.), ir G. P. M. Dikötter CK.V.P.) en J. L. Verhagen (V.V.D.). De Statenleden hebben eerst gestemd over het voorstel betreffende wijziging en aanvulling van het Algemeen Regle ment voor polders en waterschappen. Bij de behandeling van deze zaak in de winterzitting staakten de stemmen over dit voorstel. Nu werd het aangenomen met 26 stemmen voor en 10 tegen. De voorstellen tot subsidiering van de stiehting van een lagere landbouw school te Scherpenisse en een. lagere tuinbouwschool te Kapelle werden aanvaard. By de behandeling van de jaarstuk ken van het Prov. Wegenfonds vroeg de heer A. J. Cambier (V.V.D.) waar de weg door de Braakman komt. Vol gens de heer Philipse zijn G. S. even nieuwsgierig als de Staten of het nu een Noord- of Middenweg wordt. Hij betreurde, dat de minister van Verkeer en Waterstaat nog altijd geen beslis sing over dit vraagstuk heeft geno men. Bij de jaarstukken van de N.V. P.Z. E.M. stelde de heer Stemerding de vraag of men bij de studie, die ge maakt wordt over de aanbieding van een twee-maandelijkse kwitantie aan de verbruikers, ook overleg wilde ple gen met andere nutsbedrijven, waar door niet alle kwitanties in dezelfde maand worden aangeboden. Dit werd toegezegd. De heren J. A. M. C. van Dongen en E. F. Poppe (beiden K.V.P.) spra ken over de aansluiting resp. van in dustrieën, die zich vestigen en onren dabele gebieden. De heer M. A. H. Govaert (K.V.P.) vroeg zich af of het wel noodzakelijk is met kabels te werken, omdat boven grondse leidingen goedkoper zijn. Volgens mr A. J. v. d. Weel, die hen antwoordde, mag de bedrijfsze kerheid niet uit het oog worden ver loren. Aansluiting van onrendabele gebieden zon kapitalen vergen en dat kan niet. Hij wees er op, dat nn straks de grote investeringen gedaan \oor de bonw van de nieuwe centrale op de exploitatie gaan drukken, C- P.Z.E.M. de eer ste jaren aaat»-"-". ,jke verliezen zal lijden. Tenslotte vroeg de heer A. A. van Eeten (A.R.) nog naar het uit de vaart nemen van de „Zandkreek". Hij kreeg ten antwoord, dat de „Zandkreek" tij delijk op Noord-Beveland moet varen, daar herstellingen moeten worden uit gevoerd aan de „Noord-Beveland". Daarna zal de „Zandkreek" weer op Schouwen gaan varen. Hierna werd de zitting gesloten. MIDDELBURG, 22 Juli. „De Provinciale Staten, gehoord de besprekingen in de zitting van 22 Juli 1953, spreken zich uit voor de urgentie van het z.g. Drie-Eilandenplan en nodigen. Ged. Staten uit terzake het nodige te blijven verrichten". Dit was het eerste schot in de zitting van de Prov. Staten van Zee land, die heden werd gehouden. En het was 'n raak schot. Het begon met 't voorstel van G.S. om de nota over de werkgelegenheid in Zeeland voor kennisgeving aan te nemen en het resultaat was een debat over een mogelijke uitvoering van het Drie-Eilandenplan en dat op niet al te lange termijn. Alle fracties kwamen in het geweer en toen de heer A. H. S. Stemerding (C.H.) tenslotte met zijn motie kwam, ging deze er met vlag en wimpel door, ook al hadden Ged. Staten, bij monde van de heer C. Philipse, dan verklaard aan deze motie geen directe be hoefte te hebben. Over anderhalf tot twee jaar. MIDDELBURG, 22 Juli. De heer Z. C. Salomé (Arb.) heeft in de zitting van de Prov. Staten ge vraagd wanneer geheel Noord- Beveland van leidingwater zal wor den voorzien en door welke maat schappij. Het lid van G.S., mr dr A. J. J. M. Mes, antwoordde, dat het col lege deze zaak nog in onderzoek heeft. Hij kon echter de verheugen de mededeling doen, dat Noord- Beveland over anderhalf tot twee jaar leidingwater zal krijgen, onge acht welke maatschappij dit water zal gaan leveren. Het drie-eilandenplan is geen werk voor de coördinatiecommissie, zo be toogde als eerste de heer L. P. van Oorschot (arb.). Uitvoering er van zal veel meer op economische gronden moeten worden bepleit, dan uit een oogpunt van werkgelegenheid. „Juist", zo zei de heer Stemerding, „want er is in onze provincie momen teel practisch geen werkloosheid en de ramp en alles wat er mee samen hangt, geeft voorlopig nog voor alle handen voldoende werk. Daarom moet de uitvoering van het plan niet op de lange baan worden geschoven, doch als normaal werkobject op korte ter mijn worden bezien. Net zo min als het plan in het vergeetboek moet ge raken, of door het grote plan, dat de Deltacommissie bestudeert (afsluiting der zeearmen) in de verdrukking mag karnen. „Wanneer de Deltacommissie", aldus vervolgde de heer Stemerding, „het Drie-eilandenplan ook in de studie heeft betrokken, moet het er desnoods nitgelicht worden." Dit was ook de strekking van het betoog van de heer van Oorschot, die zei, dat het plan niet afhankelijk ge steld mag worden van de uitslag der studie van de Deltacommissie. De he ren L. F. Dubois (arb.) en C. de Put ter (A.R.) waren het hiermee roerend eens en onderstreepten al deze woor den nog eens. Hetzelfde deed de heer D. Kodde (S.G.P.), die er op wees, dat men in de landbouw, op lange termijn bezien, met een overschot aan arbeids krachten zal komen te zitten, waar voor emplooi dient te zijn. DE OPEN DEUR. „De Statenleden hebben een open deur ingetrapt", was het eerste wat de heer C. Philipse antwoordde. „Inder daad", zo werd bij de replieken geant woord, maar een uitspraak van de Prov. Staten over de wenselijkheid van uitvoering van het plan is er nog niet geweest en moet er nu komen. „U weet", zo stelde de heer Philipse daar tegenover, „dat G.S. alle mogelijkhe den aangrijpen om te komen tot op voering van het welvaartspeil. Voor indiening van het Drie-eilandenplan moet het juiste tijdstip worden afge wacht en dit moment acht het college nog niet gekomen. Ieder ministrieel bezoek is benut om over het plan te spreken, zelfs dat van minister Zijlstra. Zodra de tijd daar is, zal het plan „panklaar" worden gemaakt. Maar..", zo voegde de heer Philipse er aan toe, „destijds is berekend, dat de uitvoe ring er van 30 millioen zal kosten, nu zal dit zeker 38 tot 40 millioen vergen!" Twee concrete vragen stelde heer van Oorschot nog. Hoe denkt de landelijke commissie voor de werk gelegenheid er over en wat is het standpunt van de Rijkswaterstaat. Hij kreeg daarop geen antwoord want noch aan de commissie, noch aan de Rijkswaterstaat is het plan officieel voorgelegd. Alleen in de wandelgangen is er over gesproken. „Maak van het plan zonodig een landelijk werkverruimingsobject", zo drong de heer van Oorschot aan. „Zie in de motie geen kwestie van gemis aan vertrouwen in het beleid van G.S., eerder een aanmoediging!" zo merkte de heer Stemerding nog op. Hij wees voorts op voorgenomen verhogingen van de dijken bij Korgene en Wol faartsdijk, die overbodig zouden zyn, indien het plan spoedig kon worden uitgevoerd. De motie werd tenslotte z.h.s. aan genomen. Ingezonden Mededeling (adv.) Huisvrouwen zijn verschrikking kwijt NIJMEGEN, Juli 1953 Onder de karweitjes, waarmee de vrouw maar opgeknapt blijft, behoort de afwas. Het werd hoog tijd, dat ook hier eens schoon schip werd gemaakt. En van de bekende Castella-fabrieken kwam het grote nieuws, dat ook de afwas voortaan zijn verschrikking kwijt is. Een volslagen nieuw product, Castella Vaatwas, laat de huisvrouw nu zingen, terwijl zij de afwas doet. Een eetlepel Castella Vaatwas blijkt teilen vol pa relend, actief schuim op te leveren, waarin alle vet, vuil en aanslag direct oplost. Borden, kopjeslepels en vorken...., in een ommezien zijn zij flonkerend als kristal, glanzend als pas gepoetst zilver. Bovendien neemt Castella Vaatwas nog een tweede ver schrikking weg: het is afgelopen met ruwe „washanden". Castella Vaatwas houdt de huid van handen en armen zacht als fluweel. Bij duizenden gaan de huisvrouwen nu over op de mo derne Castella Vaatwas. De prijs (slechts 25 cent per pak) speelt daar bij een prettige rol! MIDDELBURG, 22 Juli. In de zitting van de Prov. Staten heeft de heer L. P. van Oorschot (Arb.) ge wezen op de moeilijkheden, die zich weer voordoen bij het vervoer van de talrijke auto's op Zondag door de veerdienst VlissingenBreskens. Vo rig jaar namen de Staten in meerder heid een motie aan, waarin werd ge vraagd om een tweede boot, die op Zondagen zou varen in het schema van de dienstregeling. De minister heeft dit toen goedgevonden. Dit jaar, zo vertelde Gedeputeerde Lockefeer, is dit opnieuw aan de mi nister gevraagd. Minister Algera heeft echter pas dezer dagen geantwoord tegen eenzelfde regeling als vorig jaar geen bezwaar te hebben, zodat met ingang van Zondag a.s. weer twee boten kunnen varen. Een principiële uitspraak over de uitbreiding van de Zondagsdienst is daarmee echter nog niet genomen. De minister heeft het varen van een twee de boot uitsluitend voor dit jaar toe gezegd in verband met het grote ver keersaanbod op het veer wegens het door de ramp uitvallen van de dienst KruiningenPerkpolder. Namens de S.G.P.-fractie betreurde de heer D. Kodde, dat opnieuw uit breiding aan de Zondagsdienst wordt gegeven. Hij stelde, dat alleen in de naleving van Gods geboden welvaart ligt opgesloten. GOES, 22 Juli. Het Christelijk Ly ceum voor Zeeland hoopt op Maandag 27 en Dinsdag 28 Juli a.s. z'n deel bij te dragen in de eerste schoonmaak van het herrijzend Kruiningen. Naar de rector ons mededeelt, worden op deze belde dagen om 8 uur de docenten en alle leerlingen van 14 jaar en ouder, op het schoolplein verwacht. De deel nemers aan de hulp-expeditie brengen zelf mee: knielaarzen, werkkleding, brood en drinken. Voor hen, die be westen Goes wonen, staat bij de school tot 8.30 uur een bus gereed; alle an deren rukken, onder geleide, per eigen flets uit. G.S. namen voorstel terug MIDDELBURG, 22 Juli. De Provinciale Staten hebben zich in de zit ting van vandaag verzet tegen het voorstel van G.S. om wijziging te bren gen in het Bezoldigingsbesluit Provinciale ambtenaren. Niet dat de Staten Lc-waar hadden tegen een hogere bezoldiging voor sommige functionari- scn, met name van die van de le afdeling van de Prov. Griffie, maar tr .n wilde liever een herziening van enkele categorien ambtenaren van al e Prov. diensten, waarnaar door een kleine commissie een onderzoek z l worden ingesteld. Gedeputeerde mr v. d. Weel slaagde er niet in de b zwaren tegen de voorgestelde partiële salarisherziening weg te nemen en G.S. zwichtten tenslotte voor de aandrang en namen het voorstel terug. STEEDS INGEWIKKELDER. De heer L. P. van Oorschot (Arb.) wees er op, dat herziening van enkele ambtenarensalarissen tot achterstel ling van andere groepen kan leiden. Dit heeft ongerustheid onder het per soneel van de Provincie veroorzaakt. Hij vond het onjuist de salarissen van de ambtenaren der eerste afdeling nu op te trekken en later te bezien of zulks ook voor andere ambtenaren noodzakelijk is. De heer D. W. Lin- denbergh sloot zich daarbij aan, waar na de heer J. Hommes (A.R.) betoog de, dat hij liever een voorstel had gezien, dat een algehele salarisverbe tering voor bepaalde groepen bevatte. De oorzaak van het voorstel van G.S. is daarin gelegen, dat men kampt met onvervulde vacatures op de afil. Financiën ter Griffie. Door het op trekken van dc salarissen van het personeel van deze afdeling, wil men krachten proberen aan te trekken. „Hebben meerdere afdelingen met onderbezetting te kampen?" zo vroeg de heer Hommes. De heer A. H. S. Stemerding (C.H.) vroeg hoe de kleine commissie, die alle salarissen ..og eens aan een be schouwing zal onderwerpen, is sa mengesteld. Hij meende, dat het voor stel van G.S. was ingediend zonder dat vooraf was gesproken mét het Georganiseerd Overleg, hetgeen mr v. d. Weel later toegaf. Tenslotte wees de heer Stemerding op het feit, dat er overal in Zeeland moeilijk heden zijn met de aantrekking van arbeidskrachten cn dat men voor Zeeland vaak mensen moet „kopen". „De heren hebben de zaak Ingewik kelder gemaakt, dan zy al is!", zo be gon de heer v. d. Weel zyn antwoord. Er is de laatste jaren een abnormaal groot verloop geweest onder het per soneel. Het Bezoldigingsbesluit blijkt op bepaalde onderdelen niet te voldoen, vooral waar het betreft de salariëring van de ambtenaren der afd. Financiën. Hij deed de toezegging, dat wanneer door de kleine commissie voorstellen worden gedaan om ook andere sala rissen te herzien, deze alle op gelijke datum zullen ingaan. Deze kleine com missie is samengesteld uit vertegen woordigers van de ambtenarenorga- nisaties, waarbij men de hoofdbe stuurders heeft uitgenodigd. Tenslotte wees Mr v. d. Weel er nog op, dat men niet wil overgaan tot aan stelling van ambtenaren boven het minimumsalaris, daar dit leidt tot on billijkheden. Mr H. B. Bouwman (Arb.) kwam vervolgens met een motie, waarin aanhouding van het voorstel van G. S. werd gevraagd. De motie werd over bodig toen in tweede instantie door er.kele sprekers nogmaals op terug trekking was aangedrongen en G. S. hieraan inderdaad voldeden. Tevoren was besloten een ramptoe lage aan het personeel te verlenen, alsmede de ziektekosten te vergoeden. Wijzigingen werden goedgekeurd in ht Ambtenarenreglement Zeeland en het Arbeidsovereenkomstenbesluit. Rode Kruis en E.H.B.O, schreven geschiedenis. GOES, 22 Juli In samenwerking met de afd. Goes der Ned. Vereniging voor E.H.B.O. heeft de afd. Zuid Be- veland-West van het Rode Kruis te Goes een klein album laten verschij nen dat op eigen manier een overzicht wil geven van de ramp die Zeeland trof en de hulpverlening. Daarin wordt vooral tot uitdrukking gebracht, dat men met een dankbaar gevoel te rugziet op datgene wat men heeft mo gen doen in het belang van de naaste en daarom is het opgedragen aan allén, die in moeilijke en gevaarlijke uren hun verantwoording beseften en die hun plicht deden. Het album beschrijft de plotselinge overval v;» het water, de hulpverlening en de beëindiging van de hulpverlening. Dit werkje le zend komt men opnieuw tot diepe be wondering voor alles wat, ondanks menselijke onvolmaaktheid en gebrek aan hulpmiddelen, door eendrachtige samenwerking van Rode Kruis en E.H.B.O. by de hulpverlening tot stand werd gebracht. Het album, dat met vele goede foto's is geïllustreerd, is a 1,50 verkrijgbaar bij boekhandel Torbijn te Goes. Examens Industrie- en Huishoud school Middelburg. MIDDELBURG, 22 Juli Aan de volgende leerlingen van de Industrie- en Huishoudschool kon het diploma uitgereikt worden: Primaire opleiding: A. Brasser, S. Brouwer, M. J. Füpse, L. C. Goedhart, P. W. de Groene, C. S. J. Harte, G. T. Hoogesteger, W. E. Joziasse, M. Kleine- pier, Kluijfhout, A. Kodde, S. J. Kramer, A. M. C. Nooijens, E. M. Pas- senier, T. Reijnierse, J. Roose, M. M. Roose, M. de Vin, M. A. Adriaanse, M. Boogaard, C. W. Bouterse, F. W. Bouterse, F. W. Dunnes, S. den Engels man, J. N. Florisse, J. P. de Groot, E. J. Hollebrandse, A. J. Ohjslager, P. C. Petiet, P. S. S. Phil, E. C. van Riet, A. W. Sies, A. J. C. Versluijs, L. A. Bliek, C. J. Boone, N. Boone, A. W. Brasser, M. M. van Dongen, G. N. Fritz, C. J. de Hamer, W. K. de Kam, A. C. P. de Kam, W. Koppejan, J. J. Labruijère, M. C. Marijs, D. de Nooyer, A. Pau- lussen, M. J. Sitanya, M. v. d. Woes- tijne. Huisnaaister: J. J. Boogaard, L. M. Crucq, N. J. Francke, E. P. Huijbregtse, P. de Jonge, M. Kaland, M. J. Koets, J. P. Konraad, E. M. Leendertse, A. G. Meerman, J. Moest'l, L. Poppe, A. Ruissen, M. S. Vreke. Costuumnaaister: P. J. Bouman. Hulp in de huishouding: W. G. An- theunisse, N. J. v. d. Bosse, H. P. Coen- raad, N. M. Elenbaas, J. P. Goeman, M. Haurissa, A. J. Jeras, P. Jobse, H. Kommers, J. Lawalata, C. J. Meertse, A. L. M. Riemens, P. K. Schroevers. Kinderjuffrouw: M. I. L. Gombert, E. H. Oranje, M. S. Pieterse. KRUININGEN, 22 Juli Met grote belangstelling heeft de Amerikaanse onderminister van landbouw, mr True Morse, kennis genomen van de vele •problemen, waarmee men in de Krui ningerpolder, na de dichting te kam pen zal krijgen. Vandaag maakte de heer Morse in gezelschap van mr Ro bert A. Brand, tweede secretaris en landbouwdeskundige van de Ameri kaanse ambassade te Den Haag, een vaartocht door de polder, Beide heren werden aan de Zanddijk opgewacht door de heren Joh. Glerum, Dijkgraaf van de Kruiningerpolder en de ge zworene M. A. Kostense, alsmede door ir J. Post, de cultuurconsulent. Na zijn bezoek is de heer Morse per auto door gereisd naar Brussel. Chr. Plattelandsvrouwen O.Z. Vlaanderen. TERNEUZEN, 22 Juli. In de te Terneuzen gehouden jaarvergadering van de afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Bond van Chr. Plattelandsvrouwen heeft de heer M. Abrahamse een praatje gehouden over de behandeling en verzorging van bloemen. Na de vergadering werd een bezoek gebracht aan de kwekerij van de heer Abrahamse. GOES, 22 Juli Van Maandag 27 tot en met Woensdag 29 Juli a.s. zal een groep van 25 buitenlandse landbouw deskundigen uit verschillende West- Europese landen een bezoek brengen aan Zeeland teneinde zich op de hoog te te stellen van het herstel der land en tuinbouwgronden en de herverka veling. Zij arriveren 27 Juli te Goes van waaruit zij excursies zullen maken naar de getroffen gebieden op Zuid- Beveland. Na in hotel „De Koren beurs" te hebben overnacht maken zy de dag daarop een tocht naar Schou- wen-Duiveland. De Woensdag wordt besteed aan Walcheren waar men de herverkaveling zal bezichtigen. Geslaagd voor scheepswerktuigkundi- ge, diploma B I, de heer M. J. Clement; voor diploma Bil, de heer J. Riemens, beiden leerlingen der „De Ruytersehool" te Vlissingen. "Wedvluchten P.V. „De Telegraaf'. De P.V. „De Telegraaf" nam deel aan een vlucht vanuit Limoges; af stand 654 km, In concours 54 duiven. De uitslag: 1 J. Sturm, Veere; 2, 10 G. Annot; 3 C. Pouwer; 4, 7 A. de Bue; 5 v. de Roost en Co; 6, 8 M. A. Walraven; 9 J. de Ridder, Uitslag van een concours met jonge duiven vanuit Vilvoorde (86 km) was: 1 W. M. Walraven; 2 S. de Bree; 3 J. de Kuyper; 4 J. de Ridder; 5 A. J. Koeijers; 6 D. Hoogesteger; 7, 8, 9 Iz. Scheijbeler; 10 M. Korstanje. Uitslag zelfde concours met oude duiven (in concours 47 duiven)*: 1, 8 J. Sturm; 2, 4, 10 Polvliet; 3 C. L. Daane; 5 H. Castel; 6 J. de Krijger; 7 G. Annot; 9 Delmotte; 11 M. D. Wal raven; 12 W. Daane. Gemeente koopt grond voor bouw Herv. school. De raad van Goes heeft Dinsdag avond besloten tot aankoop van een perceel grond aan de Westsingel, groot 0.67.75 ha van de heer Blokpoel voor f23.600 eventueel te vermeerderen meb naar schatting een bedrag van f600,wanneer de verkoper een hogere aanslag in de belasting mocht ontvangen. De heer Ph. Haverhoek (P. v. d. A.) achtte de prijs te hoog, doch zowel burgemeester mr W. C. ten Kate als wethouder J. J. van Melle bestreden dit. Het perceel, dat in de bebouwde kom van Goes ligt moet worden ge kocht anders loopt het uit op een onteigening, zo voerde men aan. Het voorstel werd daarop aangenomen met aantekening dat de heer Haverhoek geacht wilde worden te hebben tegen gestemd. Zoals bekend zal op het per ceel de derde Hervormde school ge bouwd worden. Gemeenteraad OUDELANDE. Restauratieplannen van de toren? In de raadsvergadering van Oude- lande werd benoemd tot onderwijze res aan de O.L. school mevr. M. Boo- gerd, thans tijdelijk te 's-Gravenpol- der. Van de Planologische Dienst was be richt binnengekomen dat overwegen de bezwaren bestaan tegen het ont werp wijziging uitbreidingsplan (bouw aan Olivierse Zandweg e.o.) De door deze dienst voorgestelde ontwer pen gaven aanleiding tot een uitvoe rige discussie. Uiteindelijk werd be sloten om een dezer voorstellen, nl. bouwplan achter Schoolstraat/Wilhel- minastraat verder te doen uitwerken. Afwijzend werd beschikt op een sub sidieverzoek van de Prov. V.V.V. Voor het schilderwerk der gemeen tewoningen is door de gemeenteop zichter een zg. tienjarenplan opge steld; besloten werd hiermede voor de woningen aan de Slagtweistraat 'n proef te nemen. In de rondvraag attendeerde de heer Buteijn op de desolate toestand van de afheirhngen voor de gemeente woningen; tevens pleitte hij ervoor om de restauratieplannen voor de to ren wederom ter hand te nemen. Straatwerk te Wemeldinge aanbesteed. WEMELDINGE, 22 Juli. Door het gemeentebestuur van Wemeldinge Is hedenmiddag aanbesteed het straat werk ln deze gemeente. Inschrijver was de heer M. Wandel, O.- en W.-Souburg voor de som van f24.200. Gunning is aangehouden. GOES. Geboren: Pauline, d.v. P. H. Joosse en S. M. Gunst; Anna D„ d.v. M. V. d. Vrie e C. J. den Engelsman; Arij, z.v. A. Hoek en J, H. Bostelaar; Maria A., d.v. M. Knuist en M. A. Lokerse; Anke M., d.v. W. C. Sinke en J. S. C. Torbijn; Joanna A. A. M., d.v. L. J. Men- heere en C. J. M. Bitter; Jacob C., z.v. J. D. Reinhoud en J. A. Kristelyn te Se- rooskerke; Jacob M., z.v. B. M. Rijk en C. M .Vermue te Ovezande; William J„ z.v. D. Egter van Wissekerke en C. J. Hooper; Boudewijn, z.v. C. de Nooijer en J. M. van Doezelaar; Theodorus A. M., z.v. J. A. de Koning en P. Goedegebure; Ada, d.v. P. J. Bilius en M. J. van Al- menkerk; Aloys E., z.v. J. E. Lambert en T. P. Florusse; Jacoba, d.v. M. J. Paau- we en J. van Schalk te Antwerpen; Adri- aan J., z.v. H. J. Kuzee en C. J. Cappon te Kruiningen; Willem z.v. P. Sterk en S. Beens te Kapelle; Robert, z.v. G. W. Snel en H. G. Bruns. Ondertrouwd: A. F. van Kleunen, 26 j. en P. J. Bosschaart, 19 j.; A. J. Ver- rijzer, 23 j. en M. E. Gunst, 22 j.; J. L. Zoutewelle, 27 j. en T, W. Moermond, 24 j.; D. Openeer, 27 j. en N. J. de Wilde, 23 j.; J. B. Koert en P. Reijnhout, 21 en 22 jaar. Gehuwd: J. Verschuure, 67 j. en C. Postma, 61 j.;W. G. Beeftink, 27 j. en A. C Verheule, 25 j.; J. B. Fischer, 33 j. en G. H. Cremer, 33 j. Overleden: J. Beuns, 91 wed. v. J. Weezepoel te Koudekerke; J. A. le Coq, 80 j., wed. v. J. Sandee; C. M. Ridderhof, 66 j., wed. v. M. J. van Liere te Oud- Vossemeer; A. M. Danckaert, 58 j., d.v. A.'H. Danckaert en M. v. d. Cruijssen te 's-Gravenpolder; S. Byleveld, 3 weken, z.v. M. J. Bijleveld en B. J. Jonge Poe- rink; H. Uitterhoeve, 72 j., wed. v. C. Allemekinders te Hoedekenskerke; P. de Dreu, 79 jr z.v. M. de Dreu en J. van Maris; N. Westbroek, 80 j„ wed. v. J. Faasse; F. C. Duijnhouwer, 20 j., d.v. A. L Duijnhouwer en I. Zandee; M. Ver burg, 62 j„ te Kortgene, d.v. J. Verburg en J. J. J. de Rogt; D. C. Vermaire, 77 j„ echtg. V. M. E. Harinck. VLISSINGEN. Geboren: Ronald, z.v. A. J. van Oorschot en M. J; Kesteloo; Theresia F. P., d.v. A. W, Sohilait ep M. T. Pattikawa te Koudekerke; Johanna C„ d.v. J. G. van Hemert en G. Hendrikse; Robertas A., z.v. J. W. Michielsen en Z. M. Ginneberge; Maria J„ d.v. J. Bos man en H. P. G. van den Broek; Elsa, d.v. A. Kole en C. J. Weststrate; Hen- ricus, z.v. J. van Kerkvoort en P ,W. A. van den Broek; Johannis J„ z.v. W. F. Kieboom en C. M. J. de la Cousine; Ben, z.v. A. A. Gillissen en J. C. de Croo; Casper, z.v. W. Warman en M. L. A. Moerland; Jacob J„ z.v. C. Dronkers en C. Osté; Christiaan H„ z.v. F. C. Groes- beek en H. E. Willemse. Ondertrouwd: L. Damen, 33 j. en J. van den Berg, 31 j.; A. van der Lek, 41 j. en J. Traas, 44 j. Gehuwd: D. H. Bos, 27 j. en M. W. Ver boom, 27 j.; J. G. Agelink, 26 j. en A. Ra demaker, 22 j.; A. Keersemaker, 20 j. en C. P. Schijven, 23 j. Overleden: D. Lere, 90 j.; L. v. d. Ploeg, 78 j. ST MAARTENSDIJK. Geboren: Adri- aan D. J„ z.v. D. Bazen en I. van Zetten; Jan J., z.v. J. A. Scherpenisse en C .A. Stols; Marinus C„ z.v. P. M. Priem en M. van Haaften; Helena L., d.v. M. J. van den Berge en A. J. de Graaf; Catha- rina W„ d.v. A. Knuist en J. Bolier; Cor nells, z.v. M. J. Bogers en L Beeke; Ger- rit, z.v. D. Bolk en A. Smid; Maatje J., d.v. D. A. Bollier en A. van den Hoek; Hubrecht J„ z.v. W. M. Nelisse en E. van Daalen. Gehuwd: J. van As, 28 j. te Tholen en C. S. Schrier, 26 j.; J. van den Hoek, 30 j. en M. J. Slager, 26 j.; A. P. Deurloo, 23 j. te Scherpenisse en J. de Haan, 20 j.; A. Quaak, 30 j. en M. Stoutjesdijk, 32 j.; P. A. Deurloo, 26 j, te Scherpenisse en T. Bos, 20 j. Overleden: E. J. de Viet, 72 j., wed v. P. Bazen; A. Heijboer, 93 j., echtg. v. J. de Viet; C. van den Hoek, 74 j„ echtg. v. E. C. Verveen, overl. te Bergen op Zoom. VEERE. Gehuwd: W. Dekker, 25 j. en L. Matthysse, 30 j. Officiële Publicatiën HINDERWET. B. en W. van. Middelburg maken be kend, dat het verzoek van C. A. Kamme- raad om op perceel Kerkstraat no. 34 kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie I, no. 1756 een graanmalerij te mogen uitbreiden door hen is ingewil ligd. Middelburg, 20 Juli 1953, HINDERWET. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat het verzoek van J. Broodman, om op perceel Breestfaat no. 77, kada straal bekend gemeente Middelburg, sec tie B, no. 1573 en 2592 een brood- en ban ketbakkerij te mogen uitbreiden door hen is ingewilligd. Middelburg, 20 Juli 1953. Geslaagd. De heer D. Schot Jzn., geëvacueerd te Heerlen, slaagde te Eindhoven voor het Mulo-diploma B. ANNA JACOBAPOLDER Geslaagd. Voor het eindexamen aan da „De Ruytersehool" te Vlissingen slaagde voor stuurmansleerling, de heer Th. v. d. Sluis. School mo» den Bijbel. In de jaarver gadering van de Vereniging tot stichting en instandhouding ener school met den Bijbel, heeft de secretaris in zijn jaarver slag de opening van de school aan de Noordweg gememoreerd. De moeilijkhe den, veroorzaakt door de ramp zijn nog groot. Daar het jantal leerlingen mo menteel 86 bedraagt, is het bestuur over gegaan tot het benoemen van een derde leerkracht. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van 1 1.382,27 (per 31 Dec.). De voorzitter deelde mede, dat het gym nastieklokaal in gebruik zal worden genomen als leslokaal. In de rondvraag werd nog gesproken over de vergoeding van de rampschade. BRESKENS Vismijn. Aanvoer 12 tot en met 18 Juli. 3019 kg. Export garnalen 2.351.37 20 kg. Handels garnalen 1.53; 949 kg. Bot 0.43—0.16; 853 kg. Schar 0.61—0.31; 1433 kg. Schol 0.500.19; 1143 kg. Tong 1.80 0:a0; 236 kg. Rog 0.55—0.16. BOR3SELE Wedvluchten. De P.V .„De Schelde- vliegers" nam deel aan wedvluchten vanuit Limoges en Vilvoorde: afstanden resp. 650 en 74 km. De uitslagen waren; Limoges; 1. J. Duynkerke; 2 en 6. J. Witte; 3 en 5. C. Duynkerke; 4. Nieuw- Duynkerke. Vilvoorde: 1 en 12. W. L. Walhout; 2, 6 en 16. P. Deurloo; 3, 11 en 17. Nieuw- Duynkerke; 4 en 5. J. Duynkerke; 7. E. Verryzer; 8. M. Krijger; 9. W. Welleman; 10. J. Schoolmeester. GROEDE Benoeming-. B. en W. van Gi^jede heb ben besloten om mej. N. Leenhouts te benoemen als aankomende administratie ve kracht ter gemeente-secretarie. HEINKENSZAND Bode kruis-demonstratie. Onder lei ding van dokter v. Joost, transp.colonne leider te Goes, werden alhier Rode Kruis demonstraties gehouden. De heer Vier gever te Goes had de technische leiding. De leiding van de eerste hulpploeg be rustte bij dokter Staverman. Aanwezig was o.m. dr v. d. Slikke te Middelburg, gewestelijk commandant Zeeland. Na af loop van de oefening, die zeer geslaagd mocht heten, werd in café Pieters een bijeenkomst gehouden, KAPELLE Gynmastiekfeest. Zaterdag a.s. zal er op het gemeentelijk sportterrein een gymnastiekfeest worden georganiseerd. In totaal komen er ruim 500 turners (sters) v. 16 verschillende verenigingen. De middagdemonstraties beginnen om 3 u. en de avonddemonstraties om half acht. 's-Avonds zal er medewerking worden verleend door een keurploeg van de Z.E. B.R.A. en ook door de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle. KATTENDIJKE Concert. Zaterdagavond hoopt de mu ziekvereniging „Oefening en Uitspan ning" een concert te geven. O.- EN W.'SOUBURG Benoemingen, Tot commies ter secre tarie der gemeente Haarlemmermeer is per 16 September a.s. benoemd de heer J. P. Barentsen alhier, thans werkzaam aan het gemeentesecretarie te Vlissingen. In de vacature, ontstaan door het ver trek van de heer C. Elbertsen, hoofd van de Marnixschool is benoemd de heer S. Wykhuys te 's-Gravenhage. In de vaca ture aan de school m. d. Bijbel - hoofd de heer A. A. Los - ontstaan door het vertrek van mej. P. N. F. Verstrenge is benoemd mej. H. K. Olijrhook, thans on derwijzeres aan de dr A. Kuijperschool te Rotterdam-C. Eerlijke vinder. Door een gemeen- teplantsoenarbeider alhier, werd in een der plantsoenen op het Marnixplein een enveloppe gevonden waarin een reke ning en een bedrag van f 100.De eige naar die spoedig was gevonden gaf de eerlijke vinder een flinke beloning. Rode Kruis-diploma. In het Rode Kruisgebouw zijn na een examen de di ploma's zieken en gewondenverzorging uitgereikt aan de dames H. Feitsma en E. A. Bostelaar alhier, J. J. Goedhart, Ritthem en A. Moens Nieuw en St Joos- land. Ouderavond Julianaschool. Voor de ouderavond van de Julianaschool be stond grote belangstelling, speciaal voor het V.G.L.O.-werk. In Kehoboth hebben de kinderen van de 3e en 5e klasse enke le liederen gezongen en werd onder lei ding van mej. Feitsma een toneelstukje opgevoerd. Tot slot werd een filmpje gedraaid. De heer J. Dey heeft de avond met dankgebed gesloten. OUWERKERK Zending; goederen. Voor deze gemeente is er een zending goederen (textiel, lin nen, dekking en schoenen) onderweg, aöcomstig uit Enschede, van de Stich ting Watersnood en uit St Maurice (Frankrijk.) OUDELANDE Wedvlucht Limoges. De P.V. „De Wit- pen" nam met 36 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Limoges over een af stand van 660 km. De uitslag was: 1 en 8. L. Lavooij, Baarland; '2. D. Melio, Baar land; 3. D. v. d. Poel, Oudelande; 4. C. de Beste, Oudelande;. 5 en 7. J. de Jager, Oudelande; 6. Gebr. Maat te Ellewouts- dijk. SCHOONDl]KE „Nieuw Leven." De Ned. Herv. jon gensvereniging „Nieuw Leven" hield on der leiding van ds Schopenhauer een. kampeerweekend in de duinen van Nieuwvliet. Ondanks de vele regen was de Stemming best ST. ANN ALAND Geslaagd. Te Breda slaagde voor het onderwijzersexamen, de heer H. Kalle, leerling van „De Driestar" te Krabben- dijke. Veiling. In het vervolg zal er ook op worden gehouden en wel om half tien. Maandagmorgen een aardappelveiling YERSEKE Waddenmossels. De eerste lading mos sels van de Waddenzee is dezer dagen gearriveerd. Men is goed te spreken over de kwaliteit. De schelp evenals de vis is zeer goed. IJZEN D1]KE Polsen gebroken. Het zoontje van de fam. de Jager, dat met een schoolreisje in Hulst was, heeft daar bij het spelen op de glijbaan zynbeide polsen bebro- ken. Het knaapje werd naar het zieken huis aldaar overgebracht.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2