ZUID-KOREA ZAL BESTAND NIET NAKOMEN Tweede Kamer zal E*D*G*- verdrag aanvaarden Caissons zullen gat bij Kruiningen dichten De V*S* zouden de communisten beloften hebben gedaan Gesneuveld op Korea Drie wasberen, een oppasser en een stapel hout PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Overeenkomst Robertson-Rhee als verbroken beschouwd Wcer onrust in Polen en Tsjecho-Slowakije? Dichting Stevensluis 24 uur uitgesteld Deel van nooddam moet verbeterd worden A'j k SNIPPER NIEUWS' Dodelijk ongeval te Krabbenrïijke Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 00, TeL 2438, bij geen gehoor voo* advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat lt, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 26—28 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2585 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.S5 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per nun. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 28 JULI 1953 Hooldredacteur: J. D. TROOSTHEEDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruinlngen; A. 1. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Vrijdag: Zon op 4.49 u., onder 20.43 u. Maan op 19.40 u., onder 1.46 u. Hoogwater Vrjjdag 24 Juli: Vlissingen: 12.16 u. 1.80 m., -.— u. -.m. Terneuzen: 0.11 u. 1.87 m. 12.46 u. 1.99 m. Wemeldinge: 1.19 u. 1.54 m., 13.55 u. 1.62 m. Zierikzee: 1.04 u. 1.31 m., 13.39 u. 1.37 m. SEOEL, 22 Juli De Zuidkoreaanse minister van Buitenlandse Zaken, Pjoeng Joeng Tai, heeft een correspondent van Reuter vandaag medegedeeld, dat Zuid-Korea de overeenkomst, die werd gesloten tussen Eisenhowers gezant Robertson en president Rhee, als verbroken beschouwt en dat Zuid- Korea geen wapenstilstandsovereenkomst zal nakomen. De Ver. Staten heb ben volgens de minister door het doen van beloften aan de communisten te Panmoendjon. de overeenkomst geschonden. Zuid-Korea zal geen verdere besprekingen met Amerika vragen, maar blijft bereid te onderbandelen met ieder, die de toestand van het land wil bespreken. Volgens de minister had Rhee gene raal Robertson toegezegd zich niet te gen een wapenstilstand te zullen ver zetten, omdat de Ver. Staten een be paalde waarborg hadden verstrekt omtrent hetgeen zij zouden doen, in dien op een politieke conferentie na drie maanden nog geen bevredigende regeling was bereikt. „Het is thans duidelijk geworden, dat generaal Harrison te Panmoendjon tegenover de communistische onder handelaars heeft verklaard, dat presi dent Rhee erin heeft toegestemd zich voor een periode van onbeperkte duur niet tegen een wapenstilstand te zul len verzetten. Dit is volkomen onjuist", zo zei hij. Deze verklaring is rechtstreeks in strijd met de verzekering, welke de Amerikaanse minister van Buitenland se Zaken, Dulles, Dinsdag te Washing ton gaf, n.l. dat Rhee geen tijdslimiet had gesteld voor het bereiken van overeenstemming op de na een wa- BERLIJN, 22 Juli De Noord- Westduitse radio meldt, dat de nood toestand weer is afgekondigd in de Oostduitse districten Görlitz en Zwi ckau, resp. bij de Poolse en bij de Tsjechische grens. Russische troepen zouden de wacht aan deze grenzen houden wegens relletjes in Polen en Tsjeeho-Slowakye, die kort geleden zouden zijn voorgekomen. Duitse bur gers zouden een kilometer van de grens verwijderd moeten blijven. Ook zou een uitgaansverbod zijn afgekon digd. GOEDE VANGST VAN POLITIE IN KENIA NAIROBI, 22 Juli De politie te Nairobi heeft Woensdag de voorzitter van de Mau Mau-organisatie in Nairo bi, Hirwan Kinheroe Kamau, en zes tien andere aanhangers van de Mau Mau in een nederzetting bij Nairobi gearresteerd. Volgens een officiële mededeling zijn in de afgelopen twee maanden 753 opstandelingen gedood en 233 ge vangen of gewond. Het aantal slacht offers aan de zijde van de veiligheids- strijdkrachten en onder de burgers be droeg minder dan een vijfde van dit aantal. Sedert October 1952 zijn ruim 100.000 gearresteerd. Hiervan zijn ruim 40.000 berecht. De anderen werden vrijgelaten. penstilstand te houden politieke be sprekingen. Ook was overeengekomen, aldus de Zuidkoreaanse minister, dat Indische en communistische vertegenwoordigers in de commissie voor de krijgsge vangenen geen toegang zouden krij gen tot het grondgebied, dat onder ge zag van de Zuidkoreaanse regering staat, maar alleen de neutrale zóne zouden mogen betreden. Zuid-Korea acht zich thans niet langer gebonden aan de belofte om de Indische verte genwoordigers tot de gedemilitariseer de zóne toe te laten. DEN HAAG, 22 Juli. De rege ring maakt békend, dat tot haar leedwezen tijdens actie In Korea gesneuveld zyn: Óp 14 Juli j.l. de soldaat A. H. van den Hoorn, geboren 26 Octo ber 1930. De soldaat van den Hoorn waa gehuwd en afkomstig uit Soesterberg. Hjj behoorde tot het Rgt Van Heutz. Op 20 Juli j.l. de soldaat H. Roe- tert, geboren 4 Juli 1928. De sol daat Koetert was gehuwd en af komstig uit Dordrecht. Ook hij behoorde tot het Rgt Van Heutz. Eveneens op 20 Juli j.l. de soldaat O. Jongenelen, geboren 6 Octo ber 1927. De soldaat Jongenelen was gehuwd en afkomstig uit Goes. Hjj behoorde oorspronkelijk tot het Rgt Genietroepen. Wordt dc Hertog van Edinburgh als regent aangewezen? LONDEN, 22 Juli De Engelse waarnemende premier, Butler, heeft bekendgemaakt, dat de regering van plan is een amendement op de wet betreffende het regentschap in te die nen, voordat de Koningin haar reis door het Gemenebest begint. Hij deeld eniet mee, welke veranderin gen het zün. Volgens eerdere berich ten zou Koningin Elizabeth hebben voorgesteld, dat de Hertog van Edin burgh als regent wordt aangewezen in plaats van Prinses Margaret. HONDEN WORDEN OPGE RUIMD IN BANGKOK Maatregelen tegen de handel in opium BANGKOK, 22 Juli Generaal Mangkorn Phromyothi, minister van Binnenlandse Zaken van Thailand, die tot burgemeester van Bangkok is benoemd, heeft medegedeeld, dat zijn eerste bestuursdaad de zorg voor de reiniging van de stad en de opruiming van de zwervende honden zal zijn. Men neemt aan, dat er ongeveer een millioen loslopende honden in de stad zijn. Als minister van Binnenlandse Zaken heeft Phromyothi medegedeeld voornemens te zijn maatregelen te treffen tegen de handel in opium. Naar schatting zai als gevolg van deze maat regelen jaarlijks ruim 20 millioen gul den minder in de Thailandse schatkist vloeien. JONGEN GEDOOD OP ONBEWAAKTE OVERWEG ROTTERDAM, 22 Juli De 10-jari- ge F. Holleman uit Schiedam is van middag bij een onbewaakte overweg tussen Schiedam en Rotterdam aan de Laanslootseweg- aangereden door de trein, die van Amsterdam kwam. Hij werd in ernstige toestand naar het ziekenhuis Bergweg vervoerd, waar hij later is overleden. De bestuurder van de trein heeft niets van het ongeval gemerkt, doch een collega, die met een trein de over weg in andere richting passeerde, dus onderweg naar Schiedam, zag het jon getje. liggen. In Schiedam heeft hij dit direct gemeld. De Japanse watersnood TOKIO, 22 Juli Volgens de jong ste verlieslijst, die door de Japanse po litie is gepubliceerd, hebben op het eiland Honsjioe bij de overstromingen 675 mensen de dood gevonden, 4.190 personen worden vermist. Het aantal gewonden bedraagt 4.507. Het water zakt nu het weer beter is geworden. ZIERIKZEE, 22 Juli Tengevolge van enig oponthoud in de voorberei dende maatregelen zai de sluiting van het gat bij Stevensluis 24 uur moeten worden uitgesteld. De dichting is thans gesteld op Zaterdagmorgen a.s. om half elf. KONINKLIJK PAAR BEZOCHT DE K.MA BREDA, 22 Juli Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben vanmiddag een bezoek gebracht aan de jubileren de K.M.A. Het koninklijk paar was per vliegtuig van Soesterberg naar Gilze Rijen gereisd, waar de auto's klaar stonden om de gasten naar Bre da te brengen. RAAD ZIERIKZEE ZIERIKZEE, 22 Juli In zijn van avond gehouden spoedeisende verga dering ging de gemeenteraad accoord met de instelling van een zgn. brug- klasse aan het Lyceum. Reeds op 16 Juni j.l. werd hiertoe besloten, waarbjj B. en W. nadere plannen zou den ontwerpen. Zij stelden nu voor met ingang van het nieu we cursusjaar zo een klasse in te stellen onder aanbieding van een reglement en een verordening op de heffing en invordering van schoolgel den. De begroting sloot met een na delig saldo van 3.800. Het aantal leerlingen werd op 30 geschat. Een voorstel van B. en W. inzake toekenning van subsidie aan de kleu terscholen ontmoette evenmin be zwaar. Besloten werd, dat de bereke ning en uitbetaling van het subsidie over 1953 zal plaatsvinden naar het aantal leerlingen op 16 December 1952, de laatste teldatum voor de ramp. Wethouder Gerritsen deelde mede, dat in opdracht van de directeur van de Centrale Dienst een rapport over de nooddam is opgemaakt. Hieruit blijkt, dat het stuk Westbrug-Bolwerk niet sterk genoeg is, daar de onder grond slecht is. B. en W. stelden voor dit stuk dezelfde behandeling te doen ondergaan als het stuk Westbrug Zuidwellebrug. Storting moet met stortsteen geschieden. De kosten wor den op 50.500 geraamd. M.a.s. besloot de raad dit bedrag te voteren en B. en W. te machtigen verder te werken. De raad nam na besloten zitting nog drie beslissingen, n.l. tot het delege ren van die maatregelen, welke nodig zijn tot herstel der gemeente-eigen- dükamen, tot verkoop van enkele per celen gemeentegrond in de Zuidhoek tegen 40 cent per vierkante meter aan de N.V. Kon. „Zeelandia", en tenslotte tot het vervaardigen van de bouwplan nen voor woningen op gronden aan het Slabberswerf en op die gronden, welke in het structuurplan-Argelo voor woningbouw zijn bestemd. TWEE NEDERLANDERS IN ITALIË GEARRESTEERD AMSTERDAM, 22 Juli De Ita liaanse politie heeft in Genua twee Nederlanders gearresteerd op 't ogen blik, dat zij aan boord wilden gaan van een schip om naar Tanger over te steken. Eén der aangehoudenen is de 29-jarige W. R. uit Heemstede, wiens aanhouding door de Amsterdamse po litie was verzocht i.v.m. een vermoe delijke verduistering van twee auto's. De naam van de tweede arrestant is niet bekend, maar wel weet men, dat hij lid was van een bende, die zich bezighield met het vervalsen van pas poorten. De gezondheidstoestand van Chur chill is zeer verbeterd- Hij zal zich volgende week in Cheqeurs, de officië le residentie van het Britse regerings hoofd, installeren. Eisenhower heeft verklaard, dat de Ver. Staten de Russische eis tot stop zetting van het verstrekken van gratis lever-middelen aan de Oostduitse be volking hebben afgewezen. 10 Ameri Ifr- Mse oorlogsschepen zijn gisteren in Istanbul aangekomen. Zij zullen er tot 27 Juli blijven. Een gerechtshof te .Celle (Noord-Duitsland), heeft &lga Larisse Robine, een 35-jarige in de Oekraine geboren vrouw, vrijgespro ken van spionnage voor de Sowjet Unie. De Franse regering heeft be sloten een luchtdienst in te stellen tussen Frankrijk en Indo-China om het aflossen van officieren en onder officieren te versnellen. Marius Pa- tinaud, bestuurslid van de Franse com munistische partij en afgevaardigde in de Nationale Vergadering is uit het grootste deel van zijn partijfuncties ontzet. Gisteravond is een vierjarig jongetje, J. S. van S. uit de Oranje- boomstraat te Amsterdam in die straat door een tram overreden. Het ventje was vrijwel op slag dood. - De 16- jarige scholier Th. S. te 's-Hertogen- hosoh is bij het zwemmen in de diepe gemeentevijver onder Orthen verdron ken. De positie van West-Duitsland veelvuldig onderwerp van bespreking (Van onze parlementaire redacteur) BINNENHOF, 22 Juli De Tweede Kamer heeft de gehele middag en avond besteed aan de behandeling van het verdrag der Europese Defensie Gemeenschap. En het staat vast, dat het ontwerp zal worden aanvaard. Ne derland wil dit verdrag, zo bleek duidelijk uit de brede discussies. Dat de communisten er tegen zijn zal niemand verwonderen. Helaas bleek tijdens een orde-debat, dat ruim een uur duurde, dat ook prof. Gerbrandy (A.R.) zich tot de tegenstanders rekende. Hij vroeg meer spreektijd, omdat anders zijn min derheidsstandpunt niet tot zijn recht zou komen. Niet minder dan drie stem mingen waren nodig, voordat men aan het eigenlijke ontwerp kón beginnen. Voorzitter Kortenhorst wilde per fractie niet meer dan anderhalf uur spreektijd geven. Het is een debat geworden, dat de ministers Drees, Beijen, Zijlstra, v. d. Kieft en Staf niet al te veel hoofdbrekens zal kosten. Zij worden bijgestaan door een groot aantal ambtenaren, die de vele technische détails op hun duimpje kennen. Jhr v. d. Goes van Naters (Arb.) opende het debat. Hij vond de inscha keling van West-Duitsland voor ons het minste kwaad. Een zelfstandig Duits leger is niet aantrekkelijk, een neutraal Duitsland is onaanvaardbaar, Bij ev. viermogendhedenbesprekingen mag het verdrag geen ruilobject zijn voor de Duitse eenheid. Hij achtte het een groot voordeel, dat de economische integratie beslist zal moeten volgen en vond, dat wij het nationale kunnen be hoeden door de sprong naar het supra nationale te maken. VOORDELEN. De K.V.P.-afgevaardigde mej. Klom- pé zag niet minder dan vijf voordelen in het verdrag, n.L een redelijke kans, dat de Frans-Duitse tegenstelling wordt opgeheven, dat de verdediging van ons gebied effectiever zal worden, dat de efficiency bij de verdediging zal toenemen, dat men gedwongen wordt verder te integreren en dat er controle op de bewapeningsproductie zal zijn. Dr Bruins Slot (A.R.) ging uit van hetkeiharde feit, dat dit verdrag Het enige middel is om een sterke defen sie te krijgen, waarbij de Duitsers betrokken zjjn. Door de vele remmin gen in het verdrag is er geen gevaar, dat er een superstaat zal ontstaan. Ook de souvereiniteitsbezwaren onder schreef hij niet. ONBESCHADIGD. Wij groeien naar een supra-nationaal gezag. Zoals wij in het verleden naar de nationale zelfstandigheid zijn ge groeid. Het overheidsgezag blijft on beschadigd, omdat wij slechts op die punten de souvereiniteit loslaten, waarop zp niet meer wordt uitgeoe fend. Een verwoed voorstander van de E.D.G. toonde zich drs Korthals (V.V. D.), die enkele technische détails be handelde en als zijn oordeel uitsprak, dat de parlementaire controle op het commissariaat veel te wensen overlaat. Mèt de heer Bruins Slot, die aandacht had gevraagd voor de geestelijke ver zorging der militairen, deed hij een dringend beroep, dat de persoonlijke vrijheid van de militair zal worden ge respecteerd. De heer Tilanus (C.H.) ontwikkelde enkele bezwaren, maar verklaarde ten slotte, dat zijn fractie zich niet tegen het verdrag zal verzetten. Hij had lie ver gezien, dat West-Duitsland in de N.A.V.O. zou zijn opgenomen en vrees de een brede administratieve opzet, die de gevechtskracht niet vergroot. De geestelijke en culturele waarden van ons volk zullen in het Europese leger beschermd moeten worden. HET BREEKIJZER. Prof. Gerbrandy was van oordeel, dat de souvereiniteit te veel wordt inge perkt. De E.D.G. is enerzijds te eng en laat anderzijds geen recht weder varen aan staten als Frankrijk, Neder land en België, terwijl er een partner is, die niet zuiver defensief kan blij ven, n.l. Duitsland. Bij dit verdrag is er z.i. een verkeerde greep gedaan: het zet het breekijzer in Europa. Ds Zandt (S.G.P.) had vele bezwaren. De E.D.G. heeft z.i. geen ware een heid in zich, evenals de Volkenbond en de V.N. worden alleen de grote mo gendheden gediend. Hij zou er bezwaar tegen hebben, als er van de 1.500 millioen voor _de defensie-inspanning gelden gebruikt werden ten behoeve van de E.D.G.. Dat geld kan beter besteed worden voor de bewapening. Tenslotte ver klaarde hp te zullen tegenstemmen. Een felle brand, aangewakkerd en voortgedreven door een straffe wind, maakte, in de omgeving van Singapore bij het vliegveld, on geveer 8.000 personen dakloos. De wijk, die werd verwoest, werd bewoond door Chinese handelaren. Er brak paniek uit onder de bewoners. Eerst na twee uur slaagde men erin de brand te blussen. Vette rookwolken stijgen op; vele nieuwsgierigen waren samen gestroomd om de brand te kunnen zien. BRAAKMAN CAISSON ALS „SCHARNIER" Er liggen 28.000 vierkante meter zinkstukken en 20.000 ton stortsteen |'s-GRAVENHAGE, 22 Juli Deze week, bijna zes maanden na de storm vloed van 1 Februari, wordt waarschijnlijk een aan resultaten rijke week voor de werkers aan de geteisterde dij ken van Zeeland. Wanneer het weer rustig blijft ais het de laatste dagen is geweest, zal, zoals reeds gemeld, ook het grote gat bij de veerhaven van Kruiningen gesloten worden. Het is 150 m. breed en 10 m. diep. Fer tij stroomt door het gat ongeveer 40 millioen kubieke meter water in de 1.455 ha grote polder. Dwars door de havenkom, dus voor I bij andere gaten wordt toegepast, zal de oorspronkelijke dijk, is een muur deze caisson niet in het overblijvende SPANNENDE JACHT IN MIDDELBURG MIDDELBURG, 22 Ju li De drie wasberen moeder wasbeer en twee hummels heb ben in de afgelopen nacht hun kans waar genomen. Altjjd beke ken te worden door het talrijke publiek, dat Klein Blijdorp" be zoekt, valt ook voor wasberen niet mee en daarom hadden moeder en kinderen blijkbaar besloten zelf ook eens iets van de wereld te gaan bekijken, zoals trouwens al eerder, zij het kortstondiger, het geval was geweest. Toen we vanavond even „Klein Blijdorp" binnenliepen en dach ten, dat de wasberen weer goed en wel ach ter het kippengaas zou den zitten, kwamen we bedrogen uit. Niets was minder waar, want juist stonden een oppasser en een helper klaar om de jacht te beginnen op de beren, die net waren gesignaleerd. „Op de Turfkaai!" luidde het parool, want daarin zat het gezin er gens verscholen. En in derdaad. De firma Al berts heeft daar grote stapels hout aan de waterkant staan en de familie wasbeer had er zich genoeglijk in ver scholen. Toen begonen mislukte de jacht pas goed. Ondanks de spon tane hulp van alle zij den, kon men de beren niet bereiken. Zij tip pelden over het hout van de ene naar de an dere kant en lieten zich niet vangen. De oppas ser, al een man op leef tijd, voelde er niets voor het voorbeeld van zijn jongere collega te volgen. Deze liep n.l. rond met een flinke lap om zijn duim: een her innering aan een on aangename kennisma king met moeder was beer. „Ze bijten als honden", zo zei hij, en daarom was voorzichtig heid geboden. Een half uur lang probeerde men tever geefs de dieren uit hun schuilplaats te krijgen en eenmaal lukte het bijna, toen de beren aan de kant van de stapel kwamen en omstanders vol goede moed de vangst mee te maken de klamp gingen ver sjouwen. Toen men de beren naderde maakten zij wel, dat ze uit de voeten kwamen. Moe der voorop, de kleinen erachter aan. Het zal vermoedelijk nog wel weer even duren, voor dat men in „Klein Blij dorp" de beren weer kan bewonderen, want wanneer men ze vangen kan, dat weet zelfs de oppasser, ondanks zijn zak en bezem nietl van caissons bijna gelegd. Is deze muur gereed en het dichten van de laatste nog overgebleven openingen verwacht men deze week en is de polder Kruiningen leeg gepompt, dan zal men de oorspronkelijke dijk achter de ha ven gaan herstellen. Is ook dit ge beurd, dan verwijdert men de caisson muur weer, waardoor de haven van Kruiningen zijn oude gedaante zal te rugkrijgen. DREMPEL Voor het bouwen van de caisson muur I men eerst een egale drem pel v; 50 vierkante meter zink- stukk .en aanbrengen, die ver zwaart. geworden met 20.000 ton stortsteen. Hiermede was men half Juli gereed, waarna een begin gemaakt kon wor den met het plaatsen van de zeven caissons. Men heeft in het midden van de haven een caisson weten te plaat sen en is vanaf de Westelijke en Ooste lijke kade naar deze middencaisson gaan toebouwen. Aan beide zijden van deze middencaisson zijn nu nog twee openingen, die men Vrijdag hoopt te dichten. WAT ER IS GEBEURD. Aan de Westelijke zijde ging men als volgt te werk: aan de havendam zijn damwandcaissons geplaatst en loodrecht daarop een damwand van pontons. Hiertegen zal deze week een caisson geplaatst worden, die aansluit op de middencaisson. Aan de Oostelijke kade van de ha ven heeft men eveneens een dam- wandcaisson geplaatst, waarop lood recht aansluit de caisson, die in reser ve was gehouden voor het dichten van de Braakman. De Oostelijke nog over gebleven opening zal met behulp van een uit Engeland afkomstige reusach tige caisson worden gedicht. In tegenstelling met de methode, die gat worden gevaren, maar zó bewogen worden, dat het gat door de caisson als een deur gesloten wordt. CAISSON ALS „SCHARNIER". De oorspronkelijke voor de Braak man bestemde caisson doet daarbij dienst als „scharnier". De Engelse cais son zal tegen de middencaisson worden aangedrukt, die hier dienst doet als kozijn voor de dichtgaande deur. Hierna zal men de muur verzwaren en direct beginnen met het herstellen van de weggeslagen veerhavendijk, waardoor 300.000 kubieke meter zand en 800.000 kubieke meter klei nodig zijn. De aanvoer van klei geschiedt van Hoboken in België uit. Op het werkobject werken 1.500 man. Men heeft de beschikking over 3 bakken, 3 profielzuigers, 2 baggermolens, 22 draglines en 3 drijvende kranen. Is al les gereed, dan zal bij Kruiningen in totaal ca 20 km buitendijk vernieuwd of hersteld zijn en 6 1cm bin. ijk. MULO-EXAMENS GOES, 22 Juli Voor het Mulo examen slaagden te Goes: P. van Splunder te Vlissingen; G. Schrier te Vlissingen; A. A. Hoste te Groede; C. I. Jansen te Schoondijke; A. Daniëlse te Goes; A. Dekker te Borssele; B. Dekker te Bunnik; G. M. Leendertse te Kamperland; C. de Schipper te Wisse kerke; H. Visser te Colijnsplaat; J. Focke te Zuidzande; A. van Hanegem te Breskens; C. A. Salomé te Groede; J. L. Doeleman te Wissekerke; A. M. de Regt te Colijnsplaat; S. J. van Halst te Wissekerke; S. T. Kosters, H. P. Noordhoek en C. M. Oele te Goes; D. A. de Vos te Zoute Spui (gem. Zaam- slag); D. K. van Luijk te Axel; W. G. Schippers te Kortgene; E. M. H. Zuijd- weg te Wissekerke. Te Bergen op Zoom slaagden: G. van der Maden te Hoedekenskerke; A .Karhof, L. Mansveld en C. Roosen te Goes; A. Herman te Zuiddorpe; W. Meeusen, L. Weijnen en F. v. d. Poel te Terneuzen; N. Goossens te Sas van Gent en de jongens W. Priem te Vlis singen, D. Rijk te Heinkenszand. KRABBENDIJKE, 22 Juli Heden avond ca half acht is het zevenjarig dochtertje van de familie De Vrieze op de hoek Kerkhoekstraatnoordweg op de fiets tegen een vrachtauto ge reden van de firma G. uit Biezelinge. Het meisje werd een eindweegs mee gesleurd en kwam te vallen. Zij ge raakte met het hoofdje onder één der achterwielen en moet op slag dood zijn geweest. De chauffeur treft geen schuld. Westkappcls dameskoor zong in Middelburg MIDDELBURG, 22 Juli Ruim 600 aandachtige luisteraars heeft het West- kappels dameskoor, dat vanavond op uitnodiging van „Handelsbelang" op trad op de Buitenhof van het Stad huis getrokken. Hoewel de tempera tuur niet bepaald zomers was, vergoed de de zang veel aan wat men aan warmte miste. Het koor zong een twaalftal beken de liederen voor de pauze hoofd zakelijk Nederlandse en na de pauze bekende nummers als het „Slaven koor" van Verdi, „Glimwormje" van Lincke en de „Donauwals" van Strauss. De zang klonk tussen de stadhuismuren uitstekend en 't publiek op de Markt kon door de luidsprekers van het gebodene meegenieten. DE BILT ZEGT: Weersverwachting, geldig tot van avond: Vrij koel Veranderlijke bewolking met enkele regenbuien. Matige nu en dan vrij krachtige wind tussen Zuid.-West en Waal. Vry koek

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1