r Amerika en Engeland zijn het eens over regeling der Egyptische kwestie KX*M* ontving haar eerste Liftmaster Alfred van Sprang in het land van de Mau Mau Stroomgat Stevensluis deze week gesloten? Ongeveer 900 kinderen uit rampgebied met vacantie k SNIPPER NIEUWS PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Verklaring van Butler in Britse Lagerhuis Vrije verkiezingen in Duitsland punt één bij eventuele bespreking met de S.IL Russische nota aan Turkije Duizenden Belgen waren in Zeeland Prof. Gcrrctson verlaat commissie voor buitenlandse politiek Flinke brand in Middelburg Veerhaven Kruiningen Vrijdag dicht A Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 2438, bij geen gehoor voor fdvertenties 2970, voor redactie 435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Djjkstraat 26—28 Explo'tante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2534 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 22 JULI 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers' Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Da A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijs'sen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B, G. A. v. d. Wiel, Tfiolen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 4.47 u., onder 20.45 u. Maan op 18.51 u., onder 0.48 u. Hoogwater Donderdag 23 Juli: Vlissingen: 11.20 u. 1.62 m., 23.47 1.67 m. Terneuzen: 11.48 u. 1.82 m. -.u. -.m. Wemeldinge: 0.03 u. 1.39 m„ 12.54 u. 1.54 m. Zierikzee: 12.36 u. 1.32 m., u. -.m. LONDEN, 21 Juli De waarnemende Britse eerste minister, Butler, heeft vandaag in het Lagerhuis verklaard, dat tussen de Ver. Staten en Engeland jn grote mate overeenstemming Is bereikt over de regeling der Egyptische kwestie. In het bijzonder was tijdens de besprekingen te Washington gebleken, dat beide landen het erover eens zijn, dat de handhaving van een doeltreffen de basis in het gebied van het Suezkanaal van groot belang voor de wereld vrede is. „Wjj zijn bereid de onderhandelingen te hervatten, wanneer de Egyptische regering dit wil. Inmiddels blijven wij vastberaden en geduldig", zo zei Butler. Over de Noordatlantische Verdrags organisatie en de E.D.G. alsmede de Europese politieke gemeenschap, zei Butler, dat deze niet slechts een bol werk tegen de Sowjet-dreiging zijn, Protest tegen bezoeken van Amerikaanse en Britse oorlogs schepen MOSKOU, 21 Juli - Rusland heelt Turkije een nota gezonden over de veelvuldige bezoeken aan Turkse Zwarte Zeehavens door Amerikaanse en Britse oorlogssche pen, welke bezoeken als een soort van militaire demonstraties kunnen worden beschouwd. Er wordt om nauwkeurige inlichtingen gevraagd. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, heeft ver klaard, dat het bezoek, dat Ameri kaanse en Britse oorlogsschepen aan het einde van de maand aan Istanbul zullen brengen, niet bedoeld Is als een vijandige militaire demonstratie tegen <Je Sowj et-Unie. Dit bezoek Is volko- jjpen normaal, aangezien de drie lan den lid van de N.A.V.O. zijn. BRITTEN ARRESTEREN DUITSE SPIONNEN BONN, 21 Juli De Britse autori teiten hebben zes Duitsers, o.w. twee vrouwen, gearresteerd op beschuldi ging van spionnage voor de Sowjet- Één van de vrouwen werkte tot voor kort als telefoniste bij het Britse leger. Onder de gearresteerde mannen be vindt zich een voormalige luitenant van de Luftwaffe, die twee jaar lid van de Duitse communistische partij was. De Duitsers zelf hebben een Tsjechische spion gearreesteerd. DE GASPERI WAARSCHUWT DE GEALLIEERDEN ROME, 21 Juli Premier De Gas- peri heeft Dinsdagavond zijn nieuwe christen-democratische regering aan het parlement voorgesteld. Hij beloof de steun aan de Noord-Atlantische verdragsorganisatie, de Europese Ver dedigingsgemeenschap en alle maatre gelen, die leiden tot eenwording van West-Europa. Hij vroeg de steun van Italië's bond genoten in het geschil met Zuid-Slavië over Triëst en waarschuwde de Wes telijke geallieerden dat niet-inwilliging van Italië's aanspraken op Triëst een „fatale invloed op de Italianen" zou hebben. Britse atoomproeven worden voorbereid CANBERRA, 21 Juli De Austra lische minister van Bevoorrading heeft medegedeeld, dat de voorbereidingen voor de komende Britse atoomproeven reeds enige maanden op grote schaal aan de gang zijn. Zij zullen worden genomen in de woestijn van Midden- Australië, waar reeds een groot gebied tot verboden terrein is verklaard met het oog op proefnemingen met ander oorlogsmateriaal. Dienst VlissingenBreskens kon de drukte niet aan GOES, 21 Juli In België vierde men vandaag de nationale feestdag. In Zeeland heeft men dit geducht kun nen merken, want het was alsof men zo nu en dan in België was in plaats van de eigen provincie. De meeste Belgen, in auto's bus sen waren er niet zo heel veel op n oren, slooters, bromfietsen en ge- wüiie fietsen, zwermden uit en reden in grote getale het „rondje", n.l. van Antwerpen via Putte langs het ramp gebied van Kruiningen naar Walche ren en verder met de prov. boot Vlis singenBreskens naar België. Bij de noodweg Oostdijk stonden vaak files van 75 tot 100 auto's ach ter elkaar. Vanavond was het verkeer op de lijn VlissingenBreskens zó overstelpend, dat het niet meer kon worden ver werkt, hoewel er toch met drie boten af en aan werd gevaren. Om zeven uur stoj"! een file van honderden auto's op de Prins Hendrikweg tot aan de Baileybrug, terwijl de nog steeds aan komende auto's op de Oude Vlissingse- weg naar Souburg plaats moesten ne men. Vele automobilisten hebben en kele uren moeten wachten, maar ten slotte konden zij allen worden over gezet. maar ook beantwoorden aan de ver langens van de wereld naar een nau were samenwerking van grote en klei ne volkeren. Zij moeten blijven be staan, ook al zou er een accoord met de Russen worden bereikt. „Het eerste essentiële vraagstuk, dat met de Russen moet worden bespro ken, is dat van het houden van vrije verkiezingen In geheel Duitsland en de vorming van een vrije Duitse regering. Wij hopen, dat de Sowjet-regering op deze basis met de Westelijke mogend heden wil onderbandelen", aldus But ler. ■■■I BESPREKINGEN TE PAN- MOENDJON VOORTGEZET PANMOENDJON, 21 Juli Groe pen van geallieerde en communistische stafofficieren hebben Dinsdag verga derd, ter verdere voorbereiding van het bestand. Zij spraken speciaal over de functie van de neutrale commissie, die moet toezien op de naleving daar van en over de nieuwe vaststelling van de demarcatielijn. Zuidkoreaanse troepen hebben van morgen in de centrale frontseetor zes aanvallen op stellingen der Chinezen uitgevoerd, waarvan er vijf succes hadden. De overstromingen in Japan ER ZIJN THANS 669 DODEN GEMELD TOKIO, 21 Juli Volgens de laatste schatting van de Japanse politie zijn 669 mensen omgekomen bij de over stromingen. 1.221 personen worden vermist en 3.374 zijn gewond. Het aan tal huizen, dat onder water staat, wordt op 27.069 geschat. Op 2.334 plaatsen hebben zich grondverschui vingen voorgedaan. Het aantal dijk breuken bedraagt 443. De Nederlandse ambassadeur heeft f 5.000 overhandigd voor de slachtoffers. DEN HAAG, 21 Juli. In de ver gadering der Eerste Kamer is van daag een schrijven van prof. dr F. C. Gerretson voorgelezen, waarin hij mededeelt ontslag te nemen als lid van de vaste commissie voor de bui tenlandse politiek, omdat hij zich niet kan verenigen met de gang van zaken in die commissie. In de vaste commissie voor de buitenlandse politiek hebben zitting de heren Jonkman, voorzitter; Ane- ma, Wendelaar, Beaufort en Scher merhorn. LOMPEN EN PAPIER VERLOREN Loods der N.V. Polak in de as gelegd MIDDELBURG, 21 Juli Vanmid dag om kwart voor één werd brand ontdekt in een stenen loods, waarin balen, lompen en papier lagen opge slagen van de N.V. M. L. Polak en Zn. De loods stond op het terrein der voor malige Pletterij aan de Schoorsteenve- gerssingel, dat bjj de opheffing der fa briek verkocht is aan de N.V. Polak. De brandweer moest alle materieel in zetten en rukte kort voor één uur, toen groot alarm werd gegeven, met drie spuiten en een ladderwagen uit. Het vuur bleek niet zo gemakkelijk te bestrijden, daar de balen moeilijk te hereiken waren en bovendien ont stond een enorme rookontwikkeling, die de blussingswerkzaamheden ern stig bemoeilijkte. Omstreeks twee uur, nadat geduren de geruime tijd met vijf stralen water was gegeven, kon men de brand als bedwongen beschouwen. De nablussing was niet zo spoedig voor elkaar. Het vuur bleef in de balen smeulen en men besloot de nog rokende en zo goed mogelijk van vuur gezuiverde balen op/vrachtauto's te laden en naar het gr'#>t industrieterrein te brengen, waar zij op het terrein de N.V. uit elkaar konden worden gehaald. Het was al laat in de avond eer de brandweer kon inrukken en het na- blussingswerk als gedaan kon worden beschouwd. De gehele nacht heeft men de uitgebrande loods bewaakt. Naar de oorzaak van deze brand, die gelukkig voor de omwonenden beperkt bleef tot enige waterschade en een vieze stank, stelt de politie een onder zoek in. De twee grootste vliegtuigen van de wereld, de Brabazone één en de Bra- bazone twee, zullen worden gesloopt. Deze prototypes hebben belangrijke wetenschappelijke gegevens opgele verd. Ze kostten samen meer dan 60 millioen gulden. Toestel arriveerde met geschenfezendingen uit New York SCHIPHOL, 21 Juli ,,Geen beter vervoermiddel dan een vrachtvliegtuig", zei dr A. Plesman, president-directeur der K.L.M., vanmiddag op Schiphol, waar mevrouw E. A. Damme-Perzborn de eerste K.L.M.-Liftmaster juist had gedoopt. Niet minder dan 5.000 postduiven werden onmiddellijk daarna uit de vele achter de luchtreus op het platform opgestelde manden losgelaten. Tevoren had dr Plesman gesproken over de nieuwste aanwinst van de K. L.M.: twee Douglas vrachttoestellen DC-6a Liftmasters, waarvan de eerste met bloemen versierd op het platform stond. Het is de Ph-Tga, die genoemd is naar dr ir M. H. Damme, oud-direc teur-generaal der P.T.T. Het tweede toestel zal worden genoemd naar wij len generaal C. J. Snijders. De nieuwe viermotorige machines zijn de grootste thans bestaande vrachtvliegtuigen voor de burgerlucht vaart ter wereld. In de 21 mjter lange vrachtruimte kunnen b.v. 2 millioen paar nylonkousen worden vervoerd. Het totale laadvermogen bedraagt 11 ton. MET GESCHENKEN. Het nieuwe toestel was uit New York aangekomen met een bijzondere lading geschenkzendingen uit alle 48 staten van Amerika, bijeengebracht door de Douglasfabrieken t.g.v. het 50-jarig bestaan van het gemotoriseerde lucht verkeer. De ICL.M.-gezagvoerder, C. M. Ram sey, overhandigde één der pakketten aan dr Plesman, die het op zijn beurt1 afdroeg aan jhr H. Beelaerts van Blok land, vertegenwoordiger van het Roo- de Kruis. Niet alleen dit ene pakket, doch de gehele lading zal aan 't Roode Kruis worden afgestaan. Jhr Beelaerts van Blokland dankte hiervoor en deelde mede, dat de K.L. M. 325.000 kg goederen gratis naar Nederland heeff'gebracht ter leniging van de nood der slachtoffers van de ramp. Normaal zou hiervoor een be drag van 1.800.000 aan vracht moe ten worden betaald. GOES, 21 Juli. Men verwacht, dat het laatste stroomgat in de zee dijk van de Kruiningerpolder geslo ten zal worden in de vroege ochtend uren van Vrijdag 24 Juli a.s. Mocht deze poging niet slagen, dan zal ge tracht worden de dichting 's avonds tot stand te brengen. Onze reizende correspondent, Alfred van Sprang, door zijn lezingen zo populair geworden in Zeeland, heeft vorige week het voor hem eigenlijk te rus tige Zuid-Afrika verlaten. Drieduizend kilometer Noorde lijker immers, in het land van de Mau Mau Kenya, zijn Brit se troepen een nieuw offensief begonnen om aan de daar heersende terreur een einde te maken daar moest hij bij zijn! Vandaag kunnen we zijn eer ste reportage publiceren, ge schreven in Nairobi, de hoofd stad van Kenya. Het is een stad van ongeveer 150.000 in woners, maar slechts 15.000 van dezen zijn Europeanen. Onder welke omstandigheden dezen daar leven, op de grens van het onrustige gebied, wordt U in dit eerste artikel uiteengezet. GUILLOTINE ZAL DE VERBINDING VORMEN VIJFJARIG JONGETJE VERDWENEN. AMSTERDAM, 21 Juli. Sinds Zondagmiddag 4 uur wordt in Am sterdam het 5-jarig jongetje Ferdi nand Peter Aué vermist. Het knaapje, dat aan de Droogbak in Amsterdam woont, is het laatst door een vriendje gezien. Hij liep toen langs de Singel met een stokje in zijn hand, waaraan een touwtje was bevestigd. Aan het touwtje bungelde en lucifer. Met dit instrument wilde Freddie gaan vissen. Vermoed wordt, dat hij verdronken is, doch niemand*schijnt daar iets van te hebben gezien. De politie heeft zon der resultaat op diverse plaats ge dregd. Gedenkteken te Berlijn opgericht, BERLIJN, 21 Juli. In de Ameri kaanse sector van Berlijn is, ter na gedachtenis aan de slachtoffers van de woelingen van de zeventiende Juni j.l. in Oost-Berlijn en Oost-Duitsland, een houten kruis opgericht. Het kruis staat tegenover het Sowj et-Russische oorlogsgedenkteken, een vechtwagen op een stenen basis, dat werd ver vaardigd ter ere van de in 1945 in Ber lijn gesneuvelde Russische soldaten. De Oostduitse minister van Justitie, Hilde Benjamin, heeft haar voorgan ger, Max Fechner, ervan beschuldigd gepoogd te hebben de fascistische staatsgreep van 17 Juni te rechtvaar digen als een staking. Tass meldt, dat de bijeenkomst van de Opperste Prinses Beatrix en Prinses Irene op de veranda van familie H. F. Feaver in Chatham (Massasuchets), waar zij op het ogenblik logeren. Op dit deel van Cape Cod brengen de Prinsessen haar zomervacantie door VIJF CAISSONS TUSSEN TWEE DAMMEN 's-Gravenhage, 21 Juli Van de drie grote stroomgaten, die er op Schouwen-Duiveland resten, zal het gat bij Stevensluis vermoedelijk over enkele dagen gedicht worden. Daarmede zal de Noordzijde van het eiland weer dicht zijn. Het gat heeft een breedte van tachtig meter en een diepte van dertien meter. Per tij stroomt zes millioen kubieke me- Wapens voor de Japanse veiligheidsstrijdkrachten. WASHINGTON, 21 Juli. De Ameri kaanse regering heeft besloten de Ja panse regering voor millioenen dol lars aan wapenen voor de uitrusting van de veiligheidsstrijdkrachten te schenken, aldus werd Maandagavond in gewoonlijk betrouwbare kringen te Washington vernomen. Het besluit moet nog goedgekeurd worden door het Amerikaanse congres. VIERDAAGSE ZETTE GOED IN NIJMEGEN, 21 Juli De eerste dag van de Vierdaagse, waarop de route, door de Betuwe leidde, was een war me dag. Hier en daar waren teilen en emmers water langs de weg ge plaatst. Met de behoefte aan water steeg de vraag naar zwachtels en jo dium. De gevolgen van de lange mars deden zich bij velen op pijnlijke wijze gelden. Overigens is het aantal uit vallers meegevallen. Van de 9.582 deelnemers, die 's morgens op mars waren gegaan, waren slechts 50 voor de volgende dag uitgeschakeld. Middelburgers moeten leidingwater koken MIDDELBURG, 21 Juli Vermoe delijk door het verkeerd aansluiten van een brandslang op de waterleiding is vanmiddag bij het blussen van de brand op de Schoorsteenvegerssingel water uit de gracht in het buizennet van de waterleiding gekomen. Gelukkig werd één en ander tijdig ontdekt, zodat maatregelen konden worden genomen. Hoewel nog niet vast kwam te staan in hoeverre 't water werd veront reinigd heeft de directeur van de Ge meentebedrijven bekend gemaakt, dat tot nader order het drinkwater weer gekookt dient te worden. ter water de vijf en twintighonderd hectare grote Vierbannenpolder binnen. Daar de aanvoer van materieel over land onmogelijk was, heeft men een klein haventje ge baggerd. Tussen dit haventje en de dijk is een kunstmatig strandje gemaakt, waar de zinkstokken van 1600 vierkante meter gevlochten worden. Er is een vloer aangelegd van zinkstokken, in totaal 12.200 vierkante meter, waarop thans twee dammen en straks vijf cais sons zullen rusten, die het gat defi nitief zullen sluiten. Aan de kop van de dam, aan de kant van Sirjansland, is een viertal aanslag caissons geplaatst, waartegen men slui tingscaissons zal doen aansluiten. Aan de kant van Stevensluis gebruikt men een stalen damwand, een zgn. guil lotine, die een onverbreekbare, water- kerende verbinding zal vormen tossen dam en caisson. Het invaren van de betonnen bakken zal met kentering van hoog water geschieden. Wanneer de caissons, 11x7x6 meter, de juiste plaats hebben ingenomen, zullen zij met behulp van een perszuiger met zand worden volgespoten. Tevens zal men de caissons verzwaren met stort- steen. Een baggermolen en twee drag lines zullen direct na de dichting te gen de caissons klei en zand aanbren gen. Protestants sanatorium in het Zuiden met honderd bedden? OUDENBOSCH, 21 Juli De staats secretaris van Volksgezondheid, dr P. Muntendam, heeft de vraag van de mogelijkheid en de wenselijkheid van een Protestants sanatorium voor t.b.c.- lijders in het Zuiden des lands voor gelegd aan een studiecommissie. Hoewel deze commissie concludeer de, dat nieuwbouw van een sanatorium met 250 bedden i.v.m. de dalende t.b.c. -cijfers niet verantwoordelijk kon wor den geacht, was zij toch van mening, dat de toewijzing van een 100-tal bed den alleszins toelaatbaar is. Dr Mun tendam heeft zich met deze conclusie verenigd en het bestuur van de I.P.S. „Zuid-Nederlands Sanatorium" heeft besloten naar wegen te zoeken om de ze toewijzing een in medisch en eco nomisch opzicht verantwoorde uit voering te geven. VERDIENSTELIJK WERK VAN „PRO JUVENTUTE" Uit Zeeland gingen ruim 250 kinderen mee (Van onze speciale verslaggever). ROOSENDAAL, 21 Juli Ja, daar stonden ze dan temidden van enkele honderden andere kinderen, in leeftijd variërend van zes tot zestien jaar, op het grote perron van Roosendaal, Chistiaan en Cornells Verkaart, ge- evacueerd in Hansweert, waar we hen 's morgens met de bus hadden opgewacht. Zij waren nog klein, maar allerminst bang en verlegen. Zij hadden meisjes ontdekt, die ze kenden uit de plaats, waar ze vandaan kwamen en die ook geëvacueerd waren. De broertjes Verkaart gingen naar - 0H - a„ - v,„ Alkmaar, zo stond op de grote kaart, die ze met een touwtje aan hun nUooftoM 7p=tlpn PTT ^Lffrv- haIs ^dden gehangen en op de kaart, die aan hun tassen hing. Zij waren uitgesteld. - Zestien R.K.-geestelijken twee van de 900 hinderen uit de rampgebieden, die door „Pro Juventote" werden afgehaald en gebracht naar vacantieadressen, waar ze tot 21 Augus tus a.s. zullen blijven. De reiskosten behoefden ze niet te betalen, evenmin als de kosten van het verblijf. en drie nonnen uit gevangenissen in Polen worden vrijgelaten als gevolg van een verzoek om clementie van katholieke leiders. -• De Griekse rege ring heeft de benoeming goedgekeurd van een nieuwe Russische ambassa deur, een post, die sinds 1948 vacant is. Nederland zal van de teelt 1953 150.000 vaten zoute haring met een netto-visgewicht van 100 kg naar de Sowjet-Unie exporteren en Engeland 180.000 vaten. Dit land koopt in ruil zalm en kreeft in blik van de S.U. De 22-jarige J. van Geffen, wonende aan de Zwaanshals te Rotterdam, is onder een stapel hardboardplaten be dolven en aan de gevolgen overleden. „Mijn dochtertje (zoontje) heeft vanmorgen nauwelijks gegeten, het was ook zo zenuwachtig, let u er even op". Hoeveel moeders hebben ons dit niet toevertrouwd, toen de kinderen in de bus zaten. Vele handen maken licht werk en „Pro Juventote" Zee land had gezorgd coor een leider of leidster voor iedere tien kinderen. ENORM KARWEI. De voorbereidingen voor deze kin deruitzending hebben ook „Pro Juven tote" heel wat hoofdbrekens gekost. Tot één uur voor het vertrek werd er nog opgebeld. In Waarde aangekomen bleek Cobi van Houte geen opgaaf te hebben ontvangen, dat ze mee kon. De bus, waarmee de kinderen van het dorp werden opgehaald, wachtte wel willend en Cobi kon haar koffer nog pakken en ging toen met haar zusje, die wel bericht had gehad, mee naar Alkmaar. Doch in Roosendaal, waar de kinderen in de trein moesten, be gon het lieve leven pas goed. Ondanks een tekort aan tijd gelukte het alle kinderen in de trein te krijgen. Zo begon voor tweehonderdvijftig Zeeuw se kinderen 't merendeel was met bussen uit Schouwen naar Zierikzee gebracht, vandaar per boot naar An na Jacoba gekomen en toen met extra bussen naar Roosendaal vervoerd de tocht naar hun vacantieadressen, die overal verspreid door Nederland lagen. Naar Groningen gingen de ver sten, maar ook Drente nam vele kin deren op. Zo was het ook in de kop van Noord-Holland, waar deactieve afdelingen van „Pro Juventote,, naar stig naar vacantieadressen hadden ge zocht en de kinderen onderdak brach ten. GOED WERK. Dertig jaar geleden is het dat het toneelstuk „Boefje" voor het eerst werd opgevoerd, waardoor het werk van „Pro Juventote" bekendheid kreeg in ons land. De aard van het werk is enigszins veranderd. „Pro Juventote" blijft echter op de bres staan voor het bedreigde kind. Op welke wijze het ook bedreigd wordt. Thans vindt deze vereniging een taak in het uitzenden van de kinderen uit het rampgebied, waardoor ruim 900 kinderen vandaag een fijne onbezorgde vacantie tegemoet zijn gegaan. Zowel de verenigingen, die de uitzendingen moesten organi seren, als z(j, die voor de ontvangst der kinderen hebben gezorgd, deden hiermee een goed werk. DODELIJK ONGEVAL TE VLISSINGEN VLISSINGEN, 21 Juli Vanavond om ca 6 uur is een ongeval gebeurd, dat aan het 7-jarig dochtertje van de familie G. het leven heeft gekost. Het meisje kwam per fiets van het strand. Toen het vanuit de Julianalaan de Koudekerkseweg wilde opgaan, had het geen erg in een met stenen gela den vrachtauto. Het kind kwam tegen de auto aan en viel, waarbij het lin ker achterwiel van de auto over haar hoofd ging. Het meisje was op slag dood. MULO-EXAMENS GOES, 21 Juli Voor het Mulo examen A slaagden te Goes: A. Coppe- jans, J. A. Kentin, J. J. Kosten, J. U. de Looze, J. C. Vader, F. Willemsen, allen te Middelburg. A. C. Clement, Arnemuiden, J. Heijkoop, L. M. Maas, M. D. Back, P. J. Moens, J. Vogel, al len te Vlissingen. A. J. Steneker, Sou burg. L. Cijsouw, Westkapelle. M. de Boo, C. E. Florijn, A. B. Gorsse, A. F. Haeck, M. v. d. Klooster, allen te Goes. J. L. Glerum, Kapelle, M. de Jager te KapelleBiezelinge. M. Weststrate te Rilland-Bath. Afgewezen 6. Te Bergen op Zoom slaagden: M. de Kok en J. Hopmans, Goes; N. Lant- rok, 's-Heerenhoek. DE BILT ZEGT: Koeler. Veel bewolking met plaatselijk en kele buien en kans op onweer. Matige, nu en dan vrij krachtige Zuidweste lijke wind. Belangrijk lagere middag- temperaturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1