IN DE RUE SERPENOISE WAS 'N OPSTOOT|E „Neerbosch" vierde 90-jarig bestaan. En zolang er zulke ruzietjes zijn in de kleine wereld, hoe zal men dan elkaar in de grote wereld verdragen! Prinsessen Beatrix en Irene naar Amerika* TERHORST - Bergen op Zoom RUIMT OP Watervoorziening der Suezkanaal- zone voortdurend in gevaar* DANA Van Biemen Is er een basis voor wereldeenheid? (Slot) Metz, een wonderlijk bekoorlijke stad Rij kslandbouw winter- school in de Noord- Oost-Polder 1 Er komt een nieuw kinderverblijf. Kamgaren Cosfuums Jongens Costuums Regenkleding =J Vrijdag 17 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina '4 De Porte Serpenoise te Metz geeft toegang tot een der .ruiste stadsgedeel ten die men zich denken kan: vestingwerken die in parken veranderd zijn. Spuitende fonteinen en bloeiende bloemen maken dit oude stuk stad tot iets sprookjesachtigs. METZ, Juni. - Het is elf uur in de avond en het regent dat het giet. Dat is erg voor een stad als Metz, waar zo weinig mensen over regenjassen schijnen te beschikken en waar men om deze tijd mensen kan aantreffen, die van krantenpapier een muts en een soort cape gemaakt hebben omdat ze naar huis willen en zich enigszins willen be schermen tegen het neerstromende water! Desondanks is er in de Rue Serpenoise, de Kalverstraat van Metz, een opstootje vlakbij een herverlicht café. Een hysterisch gillende vrou wenstem laat allerlei beschuldigingen horen, die gericht blijken te zijn aan het adres van een neger, gekleed in het keurige uniform van de Amerikaanse luchtmacht. Het is een reus van een kerel, die er vermoe delijk niets van verstaat, want er zijn niet veel Amerikaanse negers die Frans spreken! Maar als ze op hem toestormt met de kennelijke bedoeling wat vel van zijn gezicht te krabben, begrijpt hij het wel en gaat hij een paar passen opzij. Een paar Fransen, klein vergeleken bij de reus, grijpen haar vast en een paar andere negers slaan hun ar men om de schouders van hun collega. Handtastelijkheden worden vermeden, maar het geschreeuw gaat door. Totdat iemand in een auto kalm maar vastberaden op de hele troep inrijdt en ze zo uiteenjaagt. Het incident is geslotenmaar morgen en overmorgen zullen zich weer dergelijke toneeltjes afspelen! In een stad waar zoveel uiteen lopende nationaliteiten elkaar treffen, kan dat haast niet anders. Hieruit de conclusie te trekken, dat de politie van Metz het wel erg druk moet hebben, zou onjuist zijn. Het le ven ln deze stad gaat voort zoals in iedere andere provinciestad van Frank rijk: er wordt gewerkt en zelfs vrij hard gewerkt en men vermaakt zich. Br is een ruzietje tussen het bestuur van de Voetbalclub (professionals die éen woordje meespreken in het Franse voetbal) en het gemeentebestuur over het aflossen van een lening. Men grijpt naar het Parjjse „France Soir", omdat de voorzitter van de club, een man met een staat van dienst van vele jaren, gedreigd heeft met aftreden en boven dien aan ai zijn spelers de vrijheid ge geven heeft om naar andere clubs over te gaan. Op de terrasjes spreekt men over de Tour de France, over politiek, over de jongste schandaaltjesHet is precies zo als overal in Frankrijk. Duitssprekende Fransen en Amerikanen. En toch is er verschil. Er is zo veel verschil, dat Ik besloten heb na Saarbrücken ook een paar dagen in Metz mijn tenten op te slaan. Want als men zich afvraagt of er een ba sis is waarop de volkeren van Euro pa, van de wereld vreedzaam kun nen samenleven, dan moet men in dit deel van Frankrijk zijn, in dit grensgebied dat Franse koningen en Duitse keizers als heer en meester heeft gehad. Hier kan men Fransen, mensen, die nooit anders dan Fran sen zijn geweest, Duits horen spre ken omdat hun vader en moeder thuis Duits spreken. En vandaag de dag komt er nog deze bijkomstigheid bj), dat men hier ook grote aantallen Amerikanen kan meemaken, die in de buurt gelegerd zijn en hier hun vertier zoeken. Ze geven aan deze stad nog weer een apart cachet. Door dit alles is Metz een wonderlijk bekoorlijke stad. Men vindt er de Kon- dltorei want ook de Fransen blijken graag „Kuchen" te eten( en de Wirt- schaft die hier Brasserie heet, maar waar als specialiteit zuurkool op het menu prijkt, naast het café met de spiegels en de terrasjes en naast de bars, waar men „milkshakes" kan drinken. Men vindt er de hoge muren en wallen, waarmee Duitsers getracht hebben de stad tot een onneembare vesting te maken maar ze zfln thans geplant en omgetoverd tot plantsoe nen, die doen denken aan de prachtige parken van Parijs. Wanneer men de moeite neemt de hellingen te beklim men, die het Moezeldal omzomen, dan heeft men een uitzicht, dat in niets voor het Neckardal by Heidelberg on derdoet maar in de öuits aandoen de kazernes langs ds wegen zijn Fran se genietroepen gelegerd. En geeft deze mengeling van Frans en Duits enige disharmonie Niet tn het minst. Niemand kylft U boos aan als O liever Duits dan Frans spreekt; slechts de jongere generatie en de men sen die uit Franse streken hierheen verhuisd zjjn, verstaan niet. Het „lis ne sont que des boches!" „het zjjn maar moffen!" uit Parijs zal men hier niet horen maar voor de Duitse „Schneldigkeit" is hier dan ook geen plaats. Hier zjjn twee volkeren in el kaar opgegaan; hier wonen geen Duit sers en geen Fransen, maar Lotharln- gers. En het ls een heel prettig volk! Veertig jaren. Tussen Saarbrücken, dat lk juist de rug heb toegekeerd, en Metz ligt een afstand van zo omstreeks 40 kilometer tussen de ontwikkeling van de bei de steden liggen ook zo omstreeks 40 jaren, Belde steden hebben vele stor men over zich zien heengaan, omdat ze nu eenmaal op plaatsen liggen, waar de heirbanen der volkeren elkaar kruisen. Maar Metz heeft het meest geleden onder de verschrikkingen van de eer ste wereldoorlog de wonden zijn nog betrekkelijk vers, maar deze stad heeft rust gevonden en een behoorlijke wel vaart binnen de Franse republiek. Saarbrücken is in die veertig jarën in ternationaal geweest en toen Duits en toen oorlogsgebied. Hier bloeden de wonden nog en hier zoekt men nog naar rust. Een rust die niet gemakkelijk te vin den zal zjjn. De vrede van Versailles in 1919 bracht Lotharingen bij Frank rijk; het zat de Duitsers dwars, maar zij moesten er zich by neerleggen. En in Lotharingen zelf heeft men rust ge vonden. Maar in het Saargebiedf Het Is al meer dan acht jaar geleden, dat de Duitsers capituleerden, maar een vredesverdrag is er nog niet. Noch de Duitsers, noch de Saarlanders, noch ook de Fransen weten waar ze aan toe zijn. Minister-president Hoffmann heeft met grote voortvarendheid er het bes te van gemaakt wat er van te maken was en hij heeft zijn Saarlanders een zekere materiële welvaart bezorgd. Maar de geestelijke rust, die alleen mogelijk is wanneer men weet waar men aan toe is, kan hij niet verschaf fen. En daarvoor ligt de schuld bij de „groten", in de botsing tussen Wester se democratie en Russisch communis me. Dat is het eerste en het grootste obstakel op de weg naar eenheid, naar een vredige samenleving tussen de vol keren. En dat is niet zo maar iets, waarover men met meer of minder be langstelling in de kranten lezen kan dat is werkelijkheid waarmee men iedere dag te maken heeft. En vooral mensen als de Saarlanders, de Duit sers, de Oostenrijkers merken dat iede re dag! Eenheid in het klein? Maar als het dan in het groot, in de wereld niet gaat, is het dan niet mo gelijk om tot een kleinere eenheid te komen, een Europese eenheid, of, als ook dat niet mogelijk is, tot de een heid van het „Kleine Europa" Is er dan geen mogelijkheid, dat Italianen en Duitsers, Fransen en Nederlanders, Belgen en Luxemburgers, stuk voor stuk mensen aan wie men toch zoveel gezond verstand mag toeschrijven, dat ze iedere mogelijkheid om tot een vreedzame samenleving met elkaar te komen is er dan geen mogelijkheid dat men die mensen tot eenheid brengt Dat er geen „Saarprobleem" meer zal zijn en geen Benelux-probleem, geen E.D.G.-probleem, geen landbouwpro bleem, geen vervoersprobleem en ga zo maar door: die hele rij van problemen langs, die opgelost moeten worden door „integratie" en die nooit opgelost zul- zullen worden zo lang men stijf en strak vasthoudt aan de eigen grenzen als muren, die Iedere vreemdeling moe ten weren. Als lk, druipnat van de regen qn nog nadenkend over het opstootje ln de Rue Serpenoise, ln mijn hotelka mer terugkom en de „Franse Soir" opensla, die ik nog niet gelezen heb, "grijnzen me al die sensatiekoppen tegen: de moeilijkheden met de ka binetsformatie, de onwil van Syng- man Rhee om tot een vredesverdrag in Korea te komen, de communisten kracht van Mc Carthy, minstens drie moordzaken die de Franse gemoede ren bezig houden ach, men wordt immuun voor deze dingen, maar soms lean het je plotseling aangrij pen. Dit is de wereld van heden. Een wereld, die zich dan z.g. verenigd heeft, die samenwerkt in een Orga nisatie der Verenigde Naties. Die ln Straatsburg een Europees parlement heeft en ln Luxemburg een Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal maar waarin men desondanks niet weet of niet morgen of overmorgen een derde wereldbrand zal uitbreken. Is er in deze wereld een basis voor wereldeenheid In de Rne Serpenoise was een op stootje. Och, maar een klein, onbete kenend voorval, waaraan een vastbe raden automobilist een einde maakte. Ik weet, dat er in deze wereld oorlo gen en verwoestingen zuilen zjjn. In lang als er in Metz en in alle andere plaatsen op deze aarde opstootjes zul len wezen. Zo lang de mensen in hun kleine gemeenschap nog niet in vrede met elkaar kunnen voortleven. Of het nu Dnltsers of Fransen, negers of blan ken zjjn. Het ls de mens zelf, leder mens, die de vrede en de eenheid ln de weg staat. Omdat de zonde ln ons hart zetelt. De strjjd voor vrede, voor wereldeenheid, begint bjj ons zelf. En als niet ieder van ons die strjjd wil strjjden zal er van wereldvrede nooit sprake zjjn. TR. Geen overeenstemming tussen landbouworganisaties. 's-GKAVENHAGE, 16 Juli. Ge durende de laatste maanden wordt er in de Noord-Oostpolder overleg gepleegd om te komen tot de stichting van een landbouwwinterschool, waar voor uiteraard in de polder grote be langstelling bestaat. Het eerste overleg ging tussen de drie standsorganisaties der landbou wers in deze polder. Noch de A.B.T.B., noch de C.B.T.B., bleken in principe bereid om gezamenlijk met de O.L.M. een school te stichten. Na het mislukken van dit overleg werd een los van de organisaties staande commissie gevormd met als doel een vereniging voor landbouw onderwijs op reformatorische grond slag op te richten. In deze commissie zaten leden van de C.B.T.B., van de O.L.M. en de Chr. Landarbeiders organisatie. Weliswaar werd in deze commissie overeenstemming bereikt over ont- werp-statuten, doch de O.L.M. heeft zich na een uitvoerige enquête onder haar leden hiervan gedistancieerd. Daarna heeft men opnieuw ge tracht om een basis te vinden voor een bijzondere landbouwwinterschool door de oprichting van een Vereni ging voor Landbouwonderwijs, even eens gebaseerd op Chr. grondslag. Een groot deel van de leden der Over ijsselse Landbouwmij hielden zich hiervan afzijdig, terwijl ook de leden van de algemene boeren- en tuinders- bond zich hierbij niet wilden aan sluiten. Met het oog op de behoefte aan een landbouwwinterschool, zo heeft minis ter Mansholt thans aan de voorzitter der Tweede Kamer meegedeeld, is hij van plan over te gaan tot het stich ten van een Rijkslandbouwwinter school in Emmeloord, die dan voor alle gezindten de mogelijkheid zai bieden voor landbouwonderwijs. Er zal bij de keuze van leerkrachten en leden der commissie van toezicht reke ning worden gehouden met de samen stelling der polderbevolking. Duizenden jongeren vonden er hun levensgeluk. NIJMEGEN, 16 Juli. Gisterenmiddag is een herdenkingsbijeen komst gehouden ter gelegenheid van het 90-jarig bestaan van de weesinrichting Neerbosch. Deze inrichting werd in 1863 opgericht door de heer Johannes van 't Lindenhout. De inrichting heeft zich regelmatig aangepast aan de moderne op vattingen van paedagogiek en maatschappelijke vorming van de jeugd, maar behield, gelijk de heer mr W. P. v. Lindonk in z'n feestrede op merkte, haar Christelijke grondslag. Honderden oud-wezen woonden de herdenkingsbijeenkomst bij, welke was voorafgegaan door een bestuursbijeen- komst onder voorzitterschap van dr K. H. E. Gravemeijer uit Den Haag. Tijdens deze vergadering werd beslo ten de naam te veranderen in „Ver eniging van 't Lindenhout Stichtingen te Neerbosch". De statuten en werkwijze zullen worden gebaseerd op de nieuwe kinderwetten van 1947. De oudste oud-wezen, van Neerbosch, die de tijd van de stichter op Neerbosch hebben meegemaakt, brachten een stille hulde op de graven van wijlen de heer en mevrouw van 't Lindenhout. De heer K. Wessels uit Zeist voerde hier het woord. Op beide graven werd een grote krans gelegd. Een dochter van wijlen de heer J. van 't Lindenhout, mej. M. van 't Lindenhout en een kleinzoon woonden de eenvoudige plechtigheid bij. TENTOONSTELLING. Na bezichtiging van een tentoonstel ling, die een indruk gaf van de moder nisering van het onderwijs en de tech nische vooruitgang van het vakonder wijs, woonden de gasten een plechtige samenkomst bij in de kapel. Na gebed verwelkomde dr K. H. E. Gravemeijer de vertegenwoordigers van de rege ring, voogdijraad en kerk. Melding werd gemaakt van een telegram van gelukwens van H.M. Koningin Juliana. Dr Gravemeijer schetste het levens werk van vader van 't Lindenhout, dat onder Gods zegen is uitgegroeid tot een instituut, waar duizenden jon geren hun levensgeluk vonden en nu nog 400 beschermelingen voor het volle leven op principiële grondslagen worden opgeleid. Hij huldigde de ad junct-directeur ds P. Roest tevens pre dikant der gestichtsgemeente. Hierna werd het woord gevoerd door de huidige directeur, mr W. P. van Lindonk, die een beschouwing gaf over de ontwikkeling van de opleiding in Neerbosch in de geest der moderne opvoedkunde op Christelijke grond slag. Met vreugde begroette hij een feestgave van 1150 van oud-wezen voor het nieuwe kinderverblijf. Hon derden personen wensten het bestuur hierna geluk tijdens de receptie, Na mens het lersoneel wrrd aan het be stuur een stel kostbare zilveren kan delaars aangeboden voor de H. Avond- maaltafel. Intern. Transport op Najaarsbeurs. 1 t/m 10 September. Op de komende Najaarsbeurs zal een belangrijke plaats worden ingenomen door de afdeling „Intern Transport". Ditmaal zal de afdeling, die is onder gebracht op het Croeselaanterrein, een geheel nieuw karakter verkrijgen zowel wat betreft de inrichting als de te hou den demonstraties. Op het terrein zal een grote demonstra- tievloer, waarop de eigenschappen van de transportmiddelen zullen worden ge toond, worden aangebracht. Tevens zal een opbouw, waar wordt aangegeven hoe volgens moderne princi pes in ee-n magazijn dient te worden ge stapeld, worden opgericht. Vervoersdeskundigen hebben, gesteund door hun ervaring, een tweetal transport demonstraties opgebouwd, welke op dui delijke wijze de grondbeginselen van het vervoer in het bedrijf en de opslag in het magazijn toelichten. Deskundigen verwachten voor deze de monstraties veel belangstelling. Ingezonden Mededeling (Adv.) Saboteurs liggen op de loer. Britse troepen houden doorlopend de wacht. CAIRO, 16 Juli. De grote zorg voor de Britse troepen in de zóne van het Suezkanaal is de watervoorzie ning voor de 85.000 man die er ge legerd zijn. Een klein aantal technici is nacht en dag in de weer met het controleren van de 25 filterstations, die dagelijks ruim vijftig millioen liter water aan de kampementen en andere Britse installaties in de zóne leveren, Wanneer een van deze filters defect zou geraken, zou terstond een zesdui zend man zonder water komen. Het uitvallen van het gehele systeem zou de Britse troepen binnen enkele da gen in een zeer precaire toestand brengen. De bron waaruit alle filterstations putten, is het zogenaamde zoetwater kanaal, een zijarm van de Nijl, die Oostwaarts uit de delta recht op Is- mailia aanloopt. Dit kanaal splitst zich onderweg in smallere zij-armen, die gaan tot Port Said in het Noorden en Suez in het Zuiden. Niet alleen de Britten maar ook de gehele plaat selijke bevolking bestaat bij de gratie van het zoetwaterkanaal, dat het water levert voor consumptie zowel als voor alle huishoudelijke doel einden. Door het baden in het kanaal worden echter ook ziekten als malaria onder de inheemse bevolking ver spreid. De Britse militairen is het baden in het kanaal verboden. Is een Brit per ongeluk in het water terecht gekomen, dan krijgt hij terstond twee injecties en penicilline toegediend. De filterstations pompen het water op m wordt de zuiveringsbakken en het chemisch gefilterd daar naar rato van gemiddeld honderdduizend liter per uur. Als objecten van vitaal strategisch belang genieten de filterstations de voortdurende agressieve belangstel ling van saboteurs en anderen. Dik wijls klinkt in het holst van de nacht boven het monotone gezoem van de filtermachinerie plots het staccato van geweer- of stengun-vuur uit. Vandaar dat van Britse zijde alle maatregelen worden genomen ter bescherming van de installaties, die thans tot verster kingen op zichzelf geworden zijn. Ook is gezorgd voor deugdelijke telefoni sche en draadloze communicatiemoge lijkheden tussen de stations onderling en gemotoriseerde bewakingstroepen. Alle stations zijn met draadversper ringen omgeven. Een andere zorg van niet-militaire aard is de laatste tijd geworden het feit, dat de waterstand in het zoet waterkanaal aan het dalen is. Men acht het onwaarschijnlijk, dat dit aan moedwil van Egyptische zijde moet worden toegeschreven, want driemaal zoveel Egyptenaren als Britten zou den ervan te lijden krijgen. Britse maatregelen in Kanaalzone verzacht. CAIRO, 16 Juli. De Britse com mandant in Egypte, generaal Festing, heeft de Egyptische autoriteiten mee gedeeld, dat de controle van het ver keer van en naar Ismailia zal worden gestaakt, maar dat enkele van de extra controleposten, die Maandag zijn ingesteld, uit veiligheidso\ erwegingen zullen worden gehandhaafd. WEER ONGEREGELDHEDEN IN CALCUTTA. CALCUTTA, 16 Juli. Woensdag avond zijn in het centrum en Noorde lijk deel van Calcutta weer ongeregeld heden voorgekomen, die zo'n omvang aannamen, dat voor de handhaving van de orde troepen te hulp moesten wor den geroepen. De politie kwam in botsing met be togers tijdens een staking van 24 uur, die bedoeld was als protest tegen het verhogen van het tarief voor de 2de klasse in de tram. De staking werd uitgeroepen door linkse politieke groeperingen. Bij de botsingen viel een dode en werden 90 mensen ge wond. Er werden 600 personen aan gehouden. Inmiddels is de alarmtoe stand afgekondigd en zijn samenscho lingen van meer dan 5 personen ver boden. De status van Amerikaanse militairen in Navo-landen. WASHINGTON, 16 Juli. De Ame rikaanse senaat heeft Woensdag drie verdragen, waarin de status van Ame rikaanse militairen op het grondgebied van bondgenoten in de N.A.V.O. wordt geregeld, met 72 tegen 15 stemmen be krachtigd. Volgens één van de verdra gen kunnen Amerikaanse militairen door buitenlandse rechtbanken worden berecht voor vergrijpen, die zjj buiten hun diensttijd hebben begaan. Zoals uit de stemverhoudingen blijkt, bedroeg de meerderheid aan zienlijk meer dan de voor ratificatie van verdragen vereiste meerderheid van twee derden. President Eisenho wer had de senaat verzocht de over eenkomsten ongewijzigd goed te keu ren. Uit Birmese regeringskringen verluidt, dat communistische opstandelingen een poging hebben gedaan de stad Twante, 25 km. van Rangoon, in te nemen. De aan vallers, die ongeveer 700 man sterk wa ren, werden door regeringsstrijdkrachten verdreven waarbij 32 opstandelingen het leven lieten. Dinsdagavond zijn Prinses Bea trix en Prinses Irene met het lijntoestel van de K. L. M. naar New York vertrokken. Tijdens haar verblijf in de Verenigde Staten zullen de beide prinsessen de gasten zijn van de familie Feaver. Mevr. Feaver vertoefde met haar oudste dochter Renée Roëll gedurende de gehele laatste oorlog bij de Koningin in Cana da. Uitgeleide gedaan door Va der en Moeder, begeven de beide prinsessen zich naar het toestel. VLIEGBOOT VERONGELUKT SAN DIEGO, 16 Juli. Een vlieg- boot van 65 ton van de „Consolidated Vultee Aircraft Corporation", een Amerikaanse vliegtuigfabriek, is Woensdag 6 mijlen uit de kust voor San Diego, Californië, ln zee gestort. Van de negen inzittenden, alle beho rende tot het personeel van fabriek, werden vier met een hefschroefvlleg- tulg gered. BIDAULT NAAR ZUID-SLA VIE WASHINGTON, 16 Juli. Uit krin gen van de Franse minister van Bui tenlandse Zaken, Georges Bidault, is medegedeeld, dat de minister een uit nodiging van de Zuidslavlsche regering om in het aanstaande najaar een be zoek aan Belgrado te brengen, heeft aangenomen. De juiste datum ls nog niet vastgesteld. Terugkomst van Nederlanders uit de Sowjet-Unie vertraagd. s-GRAVENHAGE, 16 Juli. Het ministerie van Buitenlandse Zaken deelt mee, uit Moskou bericht te heb ben ontvangen, dat de aankomst van de groep van 34 personen van Neder landse herkomst, die zich sinds het einde van de oorlog in de Sowjet- Unie bevonden als gevangenen of ge- interneerden en die dezer dagen in Berlijn voor repatriëring naar Neder land zouden aankomen, is vertraagd. In overleg met gemachtigden van de Rijks- en Prov. Waterstaat, is door het bestuur van de Nieuwerkerkerpolder, het in oorspronkelijk talud brengen van een 'edeelte binnendijk, en bekleden met kleigrond, opgedragen aan de heer A. de Leeuw te Wieuwdorp. Ingezonden Mededeling (adv.) PARFUM LOTION EAU DE COLOGNE POEDER Parfumerie KLOKSTRAAT - Tel. 2935 - GOES SCHEEPSTIJDINGEN GROTE VAART. ANNENKERK 16 te Londen O. LEMSTERKERK 16 Rotterdam/Ferz.golf. DALERDIJK 16 te Rotterdam. DUIVENDIJK 15 San Frangisco/Los An geles. JOHAN VAN OLDEBARNEVELDT 16 te Aden. WATERMAN 15 Sable eil./Rotterdam. AAGTEDIJK 15 Santos/Montevideo. AALSDIJK 15 Galveston/Rotterdam. BLOEMFONTEIN 15 St Helena/Kaapstad. LEOPOLDSKERK 16 te Basrah. NIEUW AMSTERDAM 15 Southampton/ New York. SCHIEDIJK 16 te New York. VEENDAM 15 Halifax/New York. WF.STERDAM 16 Kp Race/New York. AMERSKERK 15 te Singapore. BOSCHFONTEIN 16 te Aden. DALERDIJK 15 Antwerpen/Rotterdam. GAASTERKERK 15 Guardafui/Aden. MUIDERKERK 14 Fremantle/Adelaide. ORANJEFONTEIN 15 Amsterdam/Bre men. DE HAVEN VAN VLISSINGEN. Aangekomen 15 Juli: NARSK v. Stet tin; PREGEL v. Gent; Sleepb. BLAN- KENBURGH v. Portland. 16 Juli: CON- STANTINOS H V. Emden; KVERNAES v. Antwerpen. Vertrokken 15 Juli: NARSK n. Italië; CAMPEN n. Huil. 16 Juli: KVERNAES n. Narvik. Gepasseerd naar Antwerpen 15 Juli: ATLANTIC v. Londen; ALBA v. Rotter dam; OISE v Hamburg. 16 Juli: JOOST v. Zaandam; LEUVEHAVEN v. Rotter dam; NADO v. Gaversham; BELLATRIX v. Middlesbrough; HELVETIA v. Ips wich; UNIT AS v. Shoreham. Gepasseerd van Antwerpen 15 Juli VIDENCE n. Londen; DINKEL n. Lon den; DALERDIJK n. Rotterdam; NOTA n. Goole; MUPHRID N n. Rotterdam; AGINA 11. Dublin; NIJENBURGH n. Rot terdam; HAARLEM n, Amsterdam; AL- DAB1 n. Rotterdam. 16 Juli: TEHO n, Amsterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4