OOSTDUITSE MINISTERRAAD BEREID TOT ONDERHANDELEN Oostduitse minister in ongenade gevallen Teleurstelling in de Kamer over rampschadewet Straks vertelt de „Lange Jan hoe laat het is ons weer Conferentie Grote Vier zal eind September plaats vinden PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Bonn voldaan over besluit Westelijke Drie Nieuwe regering in Italië Ook in Georgië kreeg een minister de bons Geallieerden verlieten vergadering k SNIPPER NIEUWS Moet een onrechtvaardigheid worden herhaald? Nog dit jaar zullen de meeste steigers verdwijnen Teraardebestelling wijlen de heer P- v. d. Ouden* Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 80, Tel. 2488, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie M35. Giro 274289. Kantoren: V'.issingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 85. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Djjkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG No. 2529 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord Hooidredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, delburg; Os A. Gruppen. J. Huijssen, Terneuzen DONDERDAG 16 JULI 1958 Directeur: JACQ DE SMIT Tholen; R. Zuldema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan. Zon op 4.39 u., onder u. Maan op 11.47 u., onder 22.45 u. Hoogwater Vrijdag 17 Juli: Vlissingen: 5.44 u. 1.87 m., 17.54 u. 1.71 m. Terneuzen: 6.10 u. 2.04 m., 18.23 u. 1.89 m. Wemeldinge: 7.23 u. 1.69 m., 19.37 u. 1.45 m. Zierikzee: 7.08 u. 1.44 m., 19.14 u. 1.22 m. Scelba van het toneel verdwenen. ROME, 15 Juli. Alcide de Gasperi heeft vanavond zijn achtste regering gevormd; zij bestaat geheel uit leden van zijn eigen Christendemocratische partij, de eerste van leden van één par tij sinds de oorlog. De nieuwe regering zal echter geen meerderheid hebben in het parlement en afhankelijk zijn van het onthouden of de steun van andere groepen, zelfs voor een eerste vertrouwensvotum. Men verwacht ech ter, dat De Gasperi met steun van de kleine liberale en republikeinse par tijen bij de vertrouwensstemming een krappe meerderheid zal kunnen beha len. De grootste verandering in de sa menstelling van het Kabinet is de ver dwijning van Scelba, minister van Bin nenlandse Zaken. Minister van Defen sie is geworden prof. Pisanelli, een snel opkomend jong politicus, die bekend staat als een sterk voorstander van het Atlantisch Verdrag. Men verwacht, dat het Kabinet de nadruk zal leggen op steun aan genoemd verdrag en de E.D.G., voorts dat het een conservatie ve financiële politiek zal gaan voeren en het uitgebreide programma voor openbare werken ter oplossing van het werkloosheidsvraagstuk zal voortzet ten. EGYPTE VRAAGT OM OPHEFFING BRITSE MAATREGELEN. CAIRO, 16 Juli. De Egyptische re gering heeft de Britse autoriteiten ver zocht alle door haar genomen maat regelen in de Suezkanaalzóne op te heffen. Men noemde ze onrechtvaar dige repressailles. Verscheidene Egyptische lichte le- tereenheden met een totale sterkte van 000 man zijn naar de dorpen langs de weg Ismailia-Caïro gezonden aan de grens van de door de Britte nbezette zóne. Volgens de Egyptische minister van voorlichting, Salem, zou een Brits militair zijn gedeserteerd en te Ismailia asyl hebben verzocht. BONN, 15 Juli. Voldoening heerst in Bonn over het besluit van de Westelijke Drie om de Sowjet-Unie uit te nodigen voor een conferentie, die volgens een inmiddels verschenen nota, eind September gehouden zou moeten worden. Adenauer, de Westduitse kanselier noemde deze nota de uitdrukking van een vastbesloten politiek, die de h cniging van Duitsland als doel heeft. Komt deze hereniging niet tot stand, zo zei Adenauer, dan zal daaruit voor het Duitse volk onoverzienbare schade voortvloeien. Voldoening heerst vooral in Bonn over het feit, dat het blijkbaar toch onvermijdelijke beraad tussen de vier bezettende mogendheden verschoven is tot na de begin September te hou den verkiezingen. Hierdoor wordt vooreerst de vrees weggenomen, dat het in de nog voor de verkiezingen verlopende weken tot een ingrijpende wijziging op het politieke toneel zou komen, waardoor dr Adenauers ver- kiezingskansen ongunstig zouden wor- den beïnvloed. Dr Adenauer zal dan ook bij de mi nisters hier wel met nadruk op heb ben aangedrongen. In de partijleiding der Christelijke partij heeft men in de laatste weken een sterke vrees kunnen waarnemen, dat een Russisch initiatief nog voor de verkiezing bij het Duitse volk de indruk zou kunnen verster ken, dat het te kiezen zou hebben tus sen een Duitse hereniging en een voortzetting der verdragspolitiek met behoud van de grenslijn dwars door Duitsland. De voldoening der socialistische op positie over het veld winnende uitzicht op een conferentie wordt uiteraard ge temperd door het uitstel dat, volgens de socialisten dan, niet anders dan een nieuwe factor van onzekerheid be tekent. Het feit, dat de Europese verdedi gingsgemeenschap ook verder door de Westelijke regeringen beschouwd blijft als een noodzakelijke bijdrage tot de gemeenschappelijke verdediging, wordt door de socialisten bij voorbaat als hy potheek op de komende onderhande lingen gezien. NOG GEEN PLAATS BEPAALD De stad waar de onderhandelingen tussen de Grote Vier zouden moeien plaatsvinden is niet genoemd. In de nota wordt gezegd, dat de volgende on derwerpen besproken zullen moeten worden: ZUIVERINGEN AAN DE LOPENDE BAND WEST-BERLIJN, 15 Juli. Nieuwe „zuiveringen" worden gemeld van achter het IJzeren Gordijn. Vandaag heeft Otto Grotewohl, de Oostduitse premier, Max Fechner, de minister van Justitie van zijn ambt ontheven wegens „staatsvijandige activiteit". Mevr. Hilde Benjamin, vice-presidente van het Oostduitse hooggerechtshof, is in zijn plaats benoemd. Ook uit de Sowjet-republiek Georgië wordt een zuivering gemeld. Daar is in ongenade gevallen de minister van Binnenlandse Zaken, Dekanozof. Hij is, samen met nog een ander, Mamoelof genaamd, ontslagen als lid van het centraal comité van de Georgische communistische partij. Fechner, die op 16-jarige leeftijd toetrad tot de socialistische partij en tot 1933 in de journalistiek werkzaam was hij werd in dat jaar door de Nazi's gearresteerd en in een concen tratiekamp gestopt werd in 1949 tot minister van Justitie benoemd. Vol gens de Westberlijnse anti-communis tische organisatie „De Vrije Juristen" zouden Fechners zoon en schoondoch ter Dinsdagavond gearresteerd zijn. De zuivering, die in Georgië, het ge boorteland van Stalin en Beria, plaats vond is de tweede sedert Stalins over lijden. In April werd Roekhadze ont slagen als minister van staatsveiligheid wegens valse beschuldiging van andere DE BESTANDSBESPREKINGEN HONGKONG, 15 Juli. In een vandaag te Kaesong uitgegeven com muniqué dat is omgeroepen door radio- Peking, wordt gezegd dat de geallieer den vandaag de bestandsconferentie hebben verlaten. „De Verbondenen hebben de verga dering op eigen houtje verdaagd", al dus de radio, die daaraan echter toe voegde, dat de volgende bijeenkomst op Donderdag is vastgesteld. SEOEL, 15 Juli. De Verbondenen hadden vanmiddag het Noordelijke of fensief in Korea tot staan gebracht. De Geallieerde strijdkrachten zijn thans bezig met het consolideren van haar posities. SOWJET-UNIE WIL MEE DOEN AAN TECHNISCHE BIJSTAND. GENEVE, 15 Juli. De Sowjet-Unie heeft vandaag haar bereidheid te ken nen gegeven mee te doen aan het V.N.- program voor technische bijstand aan achtergebleven gebieden en vier mil- lioen roebel voor dit werk toegezegd in 1953. De Sowjet-afgevaardigde Aroetioe- nian heeft dit meegedeeld op een bij eenkomst van de economische en so ciale raad van de V.N. partijfunctionarissen. Eerder wegge zuiverde mmisters werden toen in ere hersteld. Dekanozof die voor de tweede we reldoorlog ambassadeur in Duitsland was heeft na zijn benoeming tot onder minister van Buitenlandse Zaken in 1939 een belangrijke rol gespeeld. In November 1940 werd hij ambassadeur te Berlijn. In 1944 nam hij deel aan de Rus sisch-Finse vredesonderhandelingen en ondertekende de overeenkomst inzake compensatie voor de nikkelmijnen van Petsamo. In hetzelfde jaar kreeg hij de Orde van Lenin, een van de hoogste Russische onderscheidingen. Ook bij de onderhandelingen na de oorlog over Italië en Triest speelde De kanozof een belangrijke rol. In 1946 woonde hij de conferentie van minis ters van Buitenlandse Zaken te Parijs bij. Nadat hij in 1947 ontheven was van zijn post als onder-minister van Bui tenlandse Zaken, werd gemeld, dat hij er voor ijverde, Oost-Duitsland onder Sowjet-invloed te brengen. Hij bezocht veelvuldig Berlijn, tot in 1949 de be richten over zijn activiteit schaars werden. Arj iii De Prinsessen Beatrix en Irene zijn Woensdag op het New-Yorkse vlieg veld Idlewild aangekomen. Donderdag zullen zij hun reis naar Chatham in Massachusetts, waar ze zes weken zul len verblijven, voortzetten. Rotter dam krijgt een fruitbeurs met een ver koopzaal die plaats zal bieden aan 400 personen en met loodsen groot 850 vierk. m. en koelcellen met 2500 kub. m. capaciteit. Tegen drie Corsicanen is dwangarbeid geëist in een proces te Aix en Provence. Zij worden ervan be schuldigd vier jaar geleden juwelen ter waarde van 2 millioen gulden te hebben gestolen van de echtgenote van de Aga Khan. Sinds Maandag woedt in Noord-Zweden een bosbrand, die tot dusver 25.000 ha waardevol bos heeft vernield. In Den Haag betwijfelt men of de voorbereidingen voor de grote Beneluxconferentie, die voor 24 Juli a.s. is aangekondigd, wel tijdig gereed zullen zijn. 1. De organisatie van vrije verkiezin gen in de federale republiek, de Oostelijke zóne van Duitsland en in Berlijn. Dit zou o.m. inhouden be spreking van de noodzakelijke waar borgen voor vrijheid van beweging, vrijheid van handelen voor politieke partijen, vrijheid van pers en ver zekering van de voornaamste vrij heden aan alle Duitsers voor, tij dens en na de verkiezingen. 2. Voorwaarden voor de vorming van een vrije regering voor geheel Duitsland met vrijheid van handelen in binnenlandse en buitenlandse aangelegenheden. Dit zijn de voornaamste stappen, die vooraf moeten gaan aan het openen van besprekingen met de Sowjetrussi- sche regering over een Duits vredes verdrag, op zichzelf een belangrijk ele ment van een algemene regeling. De Oostduitse ministerraad heeft Woensdag verklaard, te willen deelne men aan verkiezingen in geheel Duits land. In een door het officiële Oost duitse persbureau A.D.N. gepubliceerd communiqué wordt voorgesteld ver tegenwoordigers van Oost- en West- Duitsland bijeen te laten komen om voorbereidingen te treffen voor deze verkiezingen. De Oostduitse regering verklaart zich ook bereid tot een be spreking van de Duitse .eenheid en een vredesverdrag voor geheel Duitsland. Op een bijzondere vergadering van het Kabinet verklaarde premier Grote wohl, dat de internationale situatie minder gespannen was geworden, on danks de Amerikaanse „politiek van geweld". Een Belgisch geval van Joodse weeskinderen. BRUSSEL, 15 Juli. Het hof van beroep te Brussel heeft beslist dat twee Joodse weesmeisjes die, nadat hun ouders tijdens de bezetting waren weg gevoerd, in een klooster te Kontich wa ren gehuisvest, daar verder behoren te worden opgevoed. Na de bevrijding had een familie raad de kinderen, Marmelstein gehe ten en resp. 15 en 13 jaar oud, toe vertrouwd aan de heer Lowy te Ant werpen, die de belangen der Joodse gemeenschap daar behartigt. De recht bank te Antwerpen ontbond déze fa milieraad echter en de kinderen ble ven in het klooster. De voogden, door de familieraad aangesteld, gingen van deze beslissing in beroep. Dit beroep is thans door het hof te Brussel verworpen. Het hof ontzegde Lowy het recht de kinderen op te voeden. Het was van oordeel dat het welzijn der kinderen eist, dat ze verder worden opgevoed door de personen die zich daarmee ook tevo ren belast hadden en dat er geen en kele reden is om aan te nemen, dat de ouders daarin niet zouden hebben toegestemd. VOORLOPIG VERSLAG VERSCHENEN DEN HAAG, 16 Juli. Zoals te verwachten was beeft de Tweede Kamer nog heel wat wensen inzake de vergoeding van de watersnoodschade. Blijkens het thans verschenen voorlopig verslag over het wetsontwerp blijkt men teleurgesteld te zijn over de gereserveerde houding van de Regering met be trekking tot de grondslag van haar verplichtingen tegenover de slachtoffers van de watersnood. Men had iets anders verwacht. Uit het medeleven van de gehele bevolking hadden de getroffenen op meer hulp en steun gerekend dan die, welke dit zoals vele leden het noemden teleurstellende wetsontwerp hun brengt. Door tal van leden werd aangedrongen op het verlenen van een integrale schadevergoeding. Zij waren teleurgesteld, dat het wetsontwerp niet uitgaat van de noodzakelijkheid hiervan. De regering, zo betoogde men, heeft niet gesteld, dat een algehele schade vergoeding om financiële of technische redenen onmogelijk is. Haar voor naamste argument tegen een volledige vergoeding is, dat het tegenover de oorlogsslachtoffers niet te verdedigen zou zijn, indien men de door de wa tersnood getroffenen principieel beter zou behandelen dan hen. De juistheid van dit argument werd van vele zijden bestreden. Men achtte het trekken van een vergelijking met de vergoeding van de oorlogsschade onjuist en men was het dus ook niet eens met de conclusie, welke de regering uit deze vergelijking heeft getrokken. Men kan niet zeggen, zo meenden vele leden, dat de Nederlandse ge meenschap een volledige vergoeding van de materiële schade thans niet zou kunnen dragen. De kleine bevolkings groep in het Zuidwesten des lands kan het zeker niet alleen. Weer andere leden wezen erop, dat de oorlogsschadevergoeding volkomen ontoereikend is. Als de regering er zich nu op beroept dat de watersnoodslacht offers niet beter behandeld mogen worden dan de oorlogsslachtoffers, dan betekent dit dat men een onrechtvaar digheid nog eens gaat herhalen. Bijna algemeen verklaarde men er ernstige bezwaren tegen te hebben; dat het wetsontwerp geen regeling bevat betreffende de vergoeding van de huis- raadschade, doch deze geheel overlaat aan het Rampenfonds. Wat Regering en Rampenfonds nu willen, acht men volkomen in strijd met de bedoeling der gevers. Gevraagd werd of er voldoende co ördinatie bestaat tussen Rampenfonds en Rode Kruis. Lakens en andere ar tikelen worden vaak dubbel vergoed nl. in de kampeeruitrusting van het Rampenfonds en in de textielvergoe- ding van het Rode Kruis. Ook het „soberheidsprincipe" dat de regering wil toepassen vond weinig onthaal» Wat in de ene kring luxe is is elders misschien heel gewoon. Dat ge broken werd met het beginsel van ver goeding naar draagkracht juichte men vrij algemeen toe, zij het dan, dat op verschillende punten dit beginsel toch weer is binnengeslopen. Sommige le end vonden de duur van de afwikke ling van de schadegevallen a 2 jaar te lang. Voor het stadhuis te Rotterdam vond de „Ceremonie protocolaire" plaats voorafgaande aan de ope ning van de „Gymnastrada", waar aan alle buitenlandse en Neder landse deelnemende groepen aan dit gymnastiekfestijn deelnamen. Overzicht, gemaakt tijdens het hijsen van de vlaggen en het spe len van de diverse buitenlandse volksliederen. EENS EEN AFGEKNOTTE GLOEIENDE STEENMASSA MIDDELBURG, 15 Juli. Ais alles volgens de plannen verloopt, kunnen de Middelburgers en de vreemdelingen over een week of vijf hun horloges weer gelijk zetten op de tijd, die de Lange Jan aanwijst. Daarmee zal dan een oude traditie in ere zijn hersteld. Vóór 17 Mei 1940 bestond er in de Zeeuwse hoofdstad n.l. maar één tijd en dat was de tijd van de Lange Jan, waarvan men de grote wijzerborden, t ientallen meters boven de begane grond, op tal van plaatsen in de stad kon zien. Dan zal de onderwijzer op school weer tegen de laatkomers kunnen zeggen, dat de Lange Jan al ge slagen heeft en dan kan de werkman of de kantoorbediende weer precies uitrekenen, wanneer hij van huis moet gaan om nog nét met het slaan van het hele of het halve uur op zijn werk te zijn. Er zal voor de laatkomende school jeugd of voor de net op het nippertje arriverende ambtenaar één smoesje minder te vertellen zijn, want het ver haal, dat het op het Stadhuis „altijd te vroeg is", zal niet meer opgaan, om de eenvoudige reden, dat de moederklok, die als het uurwerk daar gereed is in het Stadhuis zal worden ge plaatst, op beide torens tot op de halve minuut nauwkeurig hetzelfde tijdstip zal aangevenIn onze moderne tijd mag er immers geen meningsverschil meer bestaan over de juiste tijd en daarom is zo'n moederklok met tele foonaansluitingen naar de torenuur werken niet te missen. DE BORDEN. Door de stellingen rond de Lange Jan kan men al een glimp opvangen van de enorme wijzerborden, die nu alle vier zijn aangebracht, bekleed, ge verfd en van cijfers voorzien. Enorm is wei het goede woord, want de bor den zijn niet minder dan 3.25 meter in doorsnede. En de wijzers natuurlijk naar verhouding. Een groot voordeel vergeleken bij de oude toestand is, dat het nu gesloten wijzerborden zjjn. Daardoor zal het stukken gemakkelij ker zijn erop te kijken dan in de oude tijd, toen er een open cijfering bestond, De borden zelf bestaan uit hout en de bekleding is van koper, dat weer beschilderd is met donkergroene verf. Waarom geen zwart? vroegen wij. „Dat zou te zwart zijn!" was het ant woord. De cijfers en de wijzers zijn, met de omlijsting, eveneens van koper, dat voorzien is van een verguldsel. Volledig in stijl heeft de Lange Jan geen prozaïsche cijfers, waarvan ieder zich bedient, maar Romeinse cijfers, waarbij nog verteld moet worden, dat de 4 geen IV, maar een IIII is, naar deskundigen zeggen het énig juiste! Op één der borden prijken de wijzers al en op de andere drie worden zij één dezer dagen aangebracht. DE MUZIEK. Vanzelfsprekend blijft het niet bij de wijzerborden alleen. Zonder klokken- muziek zou het een beetje doods zijn. Daarom zullen op de hele en halve uren en ook elk kwartier ernstige of vrolijke wijsjes klinken. Welke dat zullen zijn staat nog niet gen van het mechanische gedeelte, dat ervoor nodig is, terwijl ook de electri- sche leidingen erheen worden geleid. Als dat alles achter de rug is, zal eerst de officiële overdracht en ingebruik stelling volgen en dan kunnen ook de stellingen worden weggehaald. STEIGERVRIJ. Als dat laatste eenmaal is gebeurd, zal de Lange Jan voor het grootste ge deelte steigervrij zijn. De ontsierende „verdikkingen", die men op zeer grote afstand ziet, zullen dan niet langer het gezicht op de fraaie toren ontnemen, Een bijzonder bewerkelijk karwei zal dan achter de rug zijn en wat dan nog aan restauratiewerk moet volgen, is maar een fractie van hetgeen reeds is gebeurd. Druk zqn de werklieden bezig met het aanbrengen van de galmplaten, waarvan het grootste gedeelte er al in zit. Dan volgt het optrekken van de natuurstenen balustrades, terwijl on dertussen de verdere bekleding met lood en leien van dit gedeelte van de toren gestadig doorgaat. De onderdelen van de balustrades zijn voor het groot ste deel al gehouwen, zodat naar ver wachting het plaatsen niet veel be zwaren meer zal opleveren. En zo gaat dit prachtige, maar niet eenvoudige werk voort. Wie de toren als een afgeknotte, gloeiende steenmassa heeft gezien, verheugt zich iedere dag weer over deze her rijzenis. Als alles goed gaat, komt nog dit jaar de Lange Jan groten deels uit de steigers. Hij zal de eeuwen weer kunnen trotseren en de mensen zullen zich straks maar nauwelijks meer herinneren die vveiive ucti» zunen zijn sbctdi. huk met j r i t t vast, maar wel wordt er onder hoog bange tijd toen barbaren hem schon- tempo gewerkt aan het in orde bren-1 den MIDDELBURG, 15 Juli: De ter aardebestelling van de Zaterdag door zo'n droevig ongeval omgekomen heer P. v. d. Ouden had vanmiddag op de algemene begraafplaats onder grote belangstelling plaats. Er wgj een deputatie van de gemeentepolitiè en van de Stichting Watersnood Zee land, bestaande uit de heren A. Schout, mr J. F. Hornstra en A. de Kam, alsmede een grote groep Ambo nezen, over wie wijlen de heer v. d'. Ouden de leiding had, terwijl verder aanwezig waren de heer S. J. G. van Leeuwen, inspecteur van de Dienst Maatschappelijke Zorg in Zeeland, zeer vele kerkeraadsleden der Gerei» Kerk en een groot aantal vrienden. In de aula van de begraafplaats heeft de heer Schout namens d9 Stichting Watersnood en mede na mens de Commissaris der Koningin uiting gegeven aan de grote waar dering, die er bestond voor het werk van de overledene. Hij was in zijn gehele levensloop zeer gezien en hij veroverde een plaats in de harten van allen, die met hem samenwerk ten door zijn stipte rechtvaardigheid en zijn vriendschap. De heer Schout sprak woorden van troost tot wedu we en kinderen, erop wijzend, dat het leven van hun man en vader steeds met Christus was. Namens de afd. Middelburg van do Ned. Bond van Chr. Politieambtena ren sprak de heer A. den Hollander woorden van dankbare herinnering voor het werk van wijlen de heer v. d. Ouden, die één der oprichter? van de afdeling was en ongeveer 20 jaar voorzitter en de laatste jaren erelid. Ook hij wees op de troost van de wetenschap, dat God hem tot Zich nam. Ds W. J. Meister, Geref. predikant, las enkele gedeelten uit Psalm 103 en Openbaringen 7. In zijn toespraak wees hij erop, dat het steeds de lust van de overledene is geweest de Hero te dienen, in zijn gezin, zijn werk en zijn kerk, waarvan hij vele jaren ouderling was. Het is een grote troost te weten, dat broeder v. d. Ouden nu dag en nacht God mag loven in de triumferende kerk, zo zei hij. Ouderlingen der Geref. Kerk heb ben daarop de kist naar de groeve gedragen. Ds P. van Til heeft daar de Apostolische Geloofsbelijdenis ge lezen en de aanwezigen hebben daar na Psalm 48 6 gezongen. Een zoon van de overledene, de heer A. v. d. Ouden, dankte tenslotte voor de ge sproken woorden en de belangstelling. „Accordeola" had succes in Middelburg. MIDDELBURG, 15 Juli. Een enor me mensenmenigte naar ruwe schat ting zeker 10.000 koppen heeft van avond op de Middelburgse Markt ken nis kunnen maken met het bekende radio-orkest „Accordeola" onder lei ding van Jan Gorissen en met zang van Max van Praag. Slechts zelden heeft men een derge lijke belangstelling voor zo'n evene ment gezien in de Zeeuwse hoofdstad en „Accordeola" had dan ook weinig moeite om de stemming erin te krij gen. Zowel voor als na de pauze waren het vooral de populaire nummers, die een dankbaar applaus oogstten. Na tuurlijk ontbraken ook de accordeon nummers niet, die door de lieren Nol ten, Gorissen en Johny Meyer uiter aard voortreffelijk werden gespeeld. DE BILT ZEGT: Iets warmer. Weersverwachting geldig tot vanavond Wisselend bewolkt en op de meeste plaatsen droog weer. Overwegend ma tige Zuidwestelijke wind. Iets hogere temperaturen dan gisteren.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1