de loupe Adenauer kijkt met bezorgd heid naar Moskou. |-EaHBSiB33nEEEE Zwiïsaletten 0-e gAote. veALu-acMUig.. BANDEN Geef de kunstenaar geen „steun", maar koop zijn werk! Ste Radio. Woensdag 15 Juli 195S ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina I Onder Smakeloos Belangwekkend Behartenswaardig. Als het Duitse volk ter stembus gaat. Waldemar Kraft, ex-Nazi, kan sleutel positie gaan innemen* HOOFDPIJN, KIESPIJN...? Een reddingsboot met „dochter". Gibraltar blijft Engels. Gereduceerde prijzen voor het grote publiek door middel van subsidies. Engelse douane ver kocht (met succes I) Nederlandse tomaten. LICHT V'LOPEND FEUILLETON. foetigi atii Het Britse volk keet te zijn een volk da.t sterk gehecht is aan tradities, dat altijd de goede vormen in acht neemt, dat gedisciplineerd is, dat sportief is, ec% enz. Van dat alles is veel waar en in vele opzichten kan dit volk ten voorbeeld gesteld worden aan andere. Of zich echter in de Britse pers al die goede eigenschappen weerspiege len valt sterk te betwijfelen. Het ini tiatief van de „Daily Mirror" b.v. ge tuigt nu niet direct van goede smaak. Dit blad gaat n.l. een enquête houden onder zijn lezers over de vraag of prinses Margaret al dan niet toestem ming moet hebben om te trouwen met de R.A.F.-kapitein Townsend. Deze Townsend is n.l. gescheiden van zijn vrouw (hij was de eisende partij) en heeft twee kinderen. Officieel is nooit toegegeven of ontkend dat er van enige liefde tussen deze twee sprake is en evenmin is het zeker of deze twee inderdaad met elkaar willen trouwen. Maar de pers heeft deze zaak geducht opgezweept en het Engelse volk, nu eenmaal gek op dergelijk society' nieuws, is er over in opschudding ge raakt. Zodat het nu zover gekomen is, dat aan vier en een half ndllioen Engelsen gevraagd zal worden of zij voor of tegen het huwelijk zijn. Zoals men aan ze vraagt of ze geloven dat die of die voetbalclub zal winnen. Het is een smakeloos geheel en zo iets kan alleen maar als men beschikt over een pers, die er vóór alles naar streeft zijn lezers (kopers van losse nummers) iedere dag weer een stuk sensatie te bieden. Laten de Neder landse bladen dan wat conservatief zijn (op een paar uitzonderingen na!) iets dergelijks zal by ons toch niet voorkomen. Daarvoor heeft men in Nederland gelukkig nog te veel goede smaak en nog te veel respect voor el- kaars particuliere leven. Ook voor dat particuliere ieven van de hoogst ge plaatsten. Het denkbeeld, dat het Prins Bern- hardfonds aan het Nederlandse volk heeft voorgelegd, n.l. om de beeldende kunst dichter bij ons volk te brengen door middel van subsidies by particu liere aankopen, verdient ieders be langstelling. Het is volkomen juist dat het Ne derlandse volk financieel niet in staat is zich originele schilderijen, beelden of andere kunstvoorwerpen aan te schaffen. En even waar is dat er toch wel be langstelling voor bestaat Schilderijen tentoonstellingen en- exposities van beeldhouwwerken trekken de laatste jaren steeds meer kijkers en men mag aannemen, dat er onder deze kykers ook kopers zouden schuilen als zij maar in staat waren de gevraagde prijzen te betalen. Beziet men nu de keerzijde van de médaille, de kunstenaar zelf, dan biykt dat velen van hen in armoede leven en onderhouden worden door maatschappelijke steun. Niet al deze mensen zijn talentvol dit toegege ven, en misschien zouden velen beter timmerman of huisschilder kunnen worden, maar ook de mensen die wer kelijk iets presteren kunnen er niet van leven. Waarbij komt dat niets zo demoraliserend werkt als te moeten leven van de liefdadigheid. Terwijl deze mensen weten dat het anders kon zijn als het publiek maar over het geld beschikte. Hoe het Prins BernhardfondS zich precies voorstelt deze financiële kloof tussen kunstenaar en kunstminnaar te overbruggen, is nog niet helemaal duidelijk. Maar de richting, waarin men het wil zoeken, is in ieder geval de juiste. Dat Z. K. H. Prins Bernhard midden in het Nederlandse leven staat zal wel niemand willen ontkennen. Hij neemt n een eigen plaats in en het is n leidinggevende plaats. Waarbij hij heel dikwyis blijk geeft van een ver rassend goede kijk op de gang van zaken. Zeer opmerkelijk zijn de woorden, die hij heeft uitgesproken bij het uit reiken van de zilveren anjers: in maar een paar eenvoudige woorden heeft h(j precies bloot gelegd, waaraan het In onze tyd hapert. „Wij streven naar sociale rechtvaardigheid en sociale doelmatigheid zo zelde de Prins maar het grote probleem waarvoor wy komen te staan, is het vraagstuk van de sociale volwaardigheid; van de mondigheid van de individuele mens ook binnen da grote organisaties!" Tydens de Christeiyke Sociale Confe rentie 1952 heeft men gesproken over „Mens, Massa en Gemeenschap" in die paar zinnen van Prins Bernhard is dit hele probleem getypeerd. En ieder voor zich doet er goed aan eens over deze woorden na te denken. BONN, 14 Juli. Op 6 September a.s. gaat de bevolking van de Westduitse Bondsrepubliek naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. En een nieuw parlement kan betekenen, dat er ook een nieuwe regering aan het bewind zal komen. Met vaste hand heeft dr Adenauer in de afgelopen jaren zijn volk geleid naar een coalitie met de Westelijke grootmachten en hij heeft daarbij zeer grote successen geboekt. Vooral de Amerikaanse houding ten opzichte van Duitsland is bijzonder gunstig. Daar staat tegenover dat de kloof tussen de Bondsrepubliek en de Sowjet-Unie steeds breder is geworden en dus ook de kloof tussen Oost- en West-Duitsland. Vooral de socialisten, de grootste oppositie partij, hebben nooit nagelaten dat aan de Bondskanselier te verwijten en hun obstructie tegen de z.g. conventies van Bonn en de Europese Verdedigingsgemeenschap zijn daarvan het gevolg geweest. De grote vraag is nu hoe op 6 September het Duitse volk op dit alles zal reageren. En veel hangt er daarby af van de toekomstige ontwikkeling in Moskou. Komt er van deze z(jda een concreet aanbod tot hereniging van de twee Duitse helften, dan zou dit Dr Adenauer vele stemmen kannen kosten en zou dit de socialisten wel eens aan de regering kunnen helpen. Voorlopig slaat de regeringscoalitie alle politieke mnnt die maar mogelijk is uit de val van Beriai zty destilleert daarnit het bewfjs dat de Bussen eerder door drnk dan door onderhandelen tot toegeven kunnen worden gebracht. Men kan fay de komende verkiezin gen drie groeperingen onderscheiden: de regeringscoalitie (nl. de Christelijk Democratische Unie van Dr. Adenauer, de Liberale Partij en de Duitse Party), dan de socialisten als de grootste op positiepartij en in de derde plaats een aantal kleinere partyen, die niets te verliezen en alles te winnen hebben, met als voornaamste de z.g. vluchte- lingenparty van Waldemar Kraft. DE REGERINGSPARTIJEN. Het is eens het ideaal geweest van Dr. Adenauer, dat de drie regerings- partyen gezamenlijk zouden optrek ken en één verkiezingscampagne zou den voeren die droom is al lang vervlogen, want juist deze drie par ty en leveren onderling de meeste strijd. De C.D.U. staat er ongetwijfeld het beste voor. In 1949 haalde deze party 31 pet. van het aantal stemmen en men heeft volop vertrouwen, dat zij deze positie zal kunnen handhaven ten zij natuurlijk de Russen roet in het eten zouden gooien. Heel wat minder opwekkend gaat het toe in de liberale partij. In deze kringen heeft men al het mogelijke gedaan om vroegere Nazi's aan zich te binden en het resultaat is een vrijwel in tweeën gebroken partij! Zo wil b.v. de ene vleugel de vroegere Nazi Dr. Ernst Achenbach, verdediger en ver moedelijk ook medewerker van de ge arresteerde Naumann, candidaat stel len, terwijl het bestuur juist een voor stel had ingediend deze man uit de partij te stoten! Zo wil de ene vleugel een nauwe samenwerking met de so cialisten tegen het „radicalisme" van Adenauer, terwijl de andere vleugel juist een „nationale beweging" wil vormen. De liberale partij behaalde in 1949 12 pet van het aantal stemmen hoe het nu zal gaan is moeilijk te voorzien! De Duitse Partij, de kleinste van de drie, is eveneens op de Nazi- jacht. Zy is zelfs zo ver gega—i ui het aantrekken van kiezers, dat zij de vroegere tolk van Hitler, Paul Schmid, candidaat heeft gesteld! Voor Adenauer wel heel fraaie me dewerkers1 DE SOCIACISTEN. Maar ook de socialisten staan er niet zo buitengewoon rooskleurig voor: zy hebben zelf niet de verwachting, dat zij deze verkiezing zullen winnen! Hun voornaamste troef is aan te drin gen op een spoedige conferentie van de Grote Vier en daarmee proberen zij het Duitse volk voor zich te winnen maar niemand durft voorspellen hoe het Duitse volk hierop zal rea geren. Zij behaalden in 1949 29 pet. van het aantal stemmen en men neemt aan dat dit wel het maximum is. Hun enige hoop kan gevestigd zijn op het aantrekken van communistische stem men, want de communisten zullen waarschyhlijk niet meedoen, omdat zij onmogelijk de vereiste 5 pet van het aantal stemmen kunnen halen. OP DE WIP. En dan de kleinere partijen, die desondanks een zeer grote invloed kunnen hebben omdat zy de wip net naar de ene of naar de andere kant kunnen doen overslaan. Onlangs is een „Duitse Gemeenschap" gevormd met het doel de vele troebele rechtse partytjes voor de verkiezingen samen te brengen. Het is nog de vraag of zy zelfstandig zullen meedoen in het andere geval vallen zy toch aan de re geringscoalitie toe. Adenauer kan trouwens al rekenen op de steun van het Katholieke Centrum en van de Beierse Partij. Deze twee kunnen ook de vyf pet niet halen en hebben dus noodgedwongen aansluiting gezocht bij de C.D.U. Tot de minder-dan-5-pct-partijen moeten ook de z.g. neutralisten ge rekend worden, de „Gesamtdeutsehe Volkspartei" van de Evangelische predikant Dr. Heinemann en de R.K. mejuffrouw Helene Wessel. Zij prediken de wapenloosheid om zo tot een spoedige hereniging van Duitsland te komen. Toch is men van plan mee te doen en in alle dis tricten candidaten te stellen. Al deze groeperingen tellen echter nauwelijks mee als men ze vergelijkt met de vluchtelingenparty van Walde mar Kralt, ook een vroeger Nazi. Deze party heeft in de afgelopen periode al aanzienlijke successen geboekt in de vluchtelingenlanden SIeeswijk-"HoIstein, Nedersaksen en Beieren. Daar behaal de zy tussen de 13 en 23 pet/ van het aantal stemmen. Het gaat hier voorna- melyk om het terugkrijgen van de ver loren Duitse gebieden en Herr Kraft gelooft dat dit moet gebeuren door de politiek van sterkte, die Adenauer thans volgt. Hy is dan ook wei van plan om als hij de 10 pet. van het aantal stemmen haalt, zoals hij zich voorstelt aan de regering-Adenauer deel te nemen. Maar hy houdt zich wel zozeer op de vlakte dat hy aan elke regering zal kunnen meewerken! En juist deze man zou wel eens een sleutel positie in de nieuwe Bondsdag kunnen gaan innemen ■llllllillü IA"2 Welgestelde lieden voeren met vlug zei- lUJ, lende schoeners, de zogenaamde „Clippers", ten Zuiden om Kaap Hoorn naar Californië. Ande ren voeren naar de landengte van Panama en baan den zich een zoeg door de moerassige streken tot aan de Stille Zuidzee, maar het grootste gedeelte der goudzoekers ging dwars over de prairiën, via Salt Lake City (De Zoutmeer-Staden de rotsketenen naar het beloofde land. 1 C\A De weg was niet moeilijk te vinden. Over- iU Ju al lagen gebroken wagens, skeletten van trekdieren en achtergelaten bagage. Onderweg kwa men de voorwaarts stromende goudzoekers dikwijls anderen tegen, die teleurgesteld weer op de terug weg waren. Pas toen zij in Californië kwamen teken de het wrede zich af. Slechts enkelen werden miU lionair, voor de meesten was het hard werken en weinig verdienen. WÊmÊÊmÊKÊÊmmÈKKHÊMKÊÊËMÊm ■■BIB IMIIIIilHHliaiIlBIII Ingezonden Mededeling (adv.) Verjaag die tergende pijnen met: 3D& anti-pijn tabletten ROTTERDAM, 14 Juni. De Duitse reddingsboot „Bremen" van de Duitse vereniging tot het redden van dren kelingen, zal op een tentoonstelling in Düsseldorf een nieuwigheid demon streren. By wyze van proef is deze reddingsboot n.L uitgerust met een kleine boot, wegende anderhalve ton, lang vijf meter bij èen breedte van 1.80 meter. De twee schroeven van dit kleine „dochter"-bootje worden aangedreven door twee volkswagen motoren en het vaartuigje heeft een diepgang van vijftig centimeter. Wan neer de „Bremen" zich op de Wadden zou bevinden en ondiep water ontmoet dan kan men zelfs bij het slechtste weer de kleine boot uitzetten om zo ondiepe plaatsen toch te kunnen pas seren. Zwaar weer zou echter een be letsel zijn om de kleine boot weer aan boord te krijgen, doch dit probleem kan dan worden opgelost: de „Bre men" kan dan haar „dochter" op sleeptouw nemen, doch het kan ook op eigen kracht de kust bereiken. LONDEN, 14 Juli. Selwyn Lloyd, Brits minister van staat voor buiten landse aangelegenheden, heeft het be richt tegengesproken, volgens hetwelk Gibraltar misschien zou worden over gedragen aan de Noordatlantische ver dragsorganisatie. Acht arbeiders van een fabriek voor optische apparaten te Goerlïtz in Oost- Duitsland zijn in de afgelopen week gearresteerd, omdat zy een collecte hadden georganiseerd voor de gezinnen van degenen die na de ongeregeldheden op 17 Juni in hechtenis werden geno men, aldus werd door vluchtelingen in West-Berlyn medegedeeld. Ingezonden Mededeling (adv.). RIJWIEL MOTOR Mooi plan van Peins Bernhardfonds. AMSTERDAM, 14 Juli. - Het „Prins Bernhardfonds" heeft zo deelt het mede een plan ontworpen om te trachten de beeldende kunst in het Ne derlandse culturele leven weer die plaats te doen innemen, die zy ver dient. De koopkracht op het ogenblik ten aanzien van. kunstwerken moet prac- tisch als nihil worden beschouwd, het geen in hoge mate een gevolg kan worden geacht van maatschappelijke oorzaken. Immers uit het feit dat er museumkringen bestaan met 10.000 en meer leden, welk aantal nog voortdu rend toeneemt, moet worden afgeleid dat er in ons land zeker een intense belangstelling voor beeldende kunst aanwezig is. Gaat de grens weer open? LONDEN, 14 Juli. De Engelse importeurs, die de verleden Woensdag geweigerde en in beslag genomen 150 ton Nederlandse tomaten bestelden, mogen deze thans voor rekening van de Engelse douane verkopen. Zaterdag ging de eerste partij tegen redelijke prijzen van de hand en Maandag liep de prijs in Engeland zelfs op tot 14 shilling per kistje van 12 pounds, twee shilling boven de prijs dus die door de „tomato and cucumber marketing board" als minimum wordt beschouwd om aanvoer van buiten toe te laten. De Engelse aanvoeren schij nen iets kleiner te zijn, terwijl de con currentie van zacht fruit kersen en aardbeien vermindert. Indien de tomatenprijs van hedeiT zich in de komende dagen handhaaft, dan zal waarschijnlijk spoedig van Ne derlandse officiële zijde het verzoek .worden gedaan om de Engelse grens weer voor Nederlandse tomaten open te stellen. De vraag is nu opgeworpen of het mogelijk zon zijn, in plaats van de beel dende kunstenaar maatschappelijk te steunen, het publiek in stkht te stellen door middel van een subsidie volwaar dige kunstwerken aan te schaffen te gen een gereduceerde prijs. Hierdoor zon de kunstenaar weer het gevoel kannen krygen ergens voor te werken! doordat er dan een grotere markt zal zyn voor zijn werk. Besprekingen hierover zijn gaande met deskundigen en met de kunste naarsorganisaties, die een grote be langstelling aan de dag leggen. Niet alles in de wereld van de kunst is te regelen, maar de algemene conclusie van alle tot nog toe gevoerde bespre kingen kon toch zijn, dat nadere be studering van de opgeworpen gedach te zeer gewenst is en dat een proef neming zeker tal van nu nog onbe kende gegevens kan opleveren. Een woordvoerder van de Engelse nationale kolenraad zeide, dat toe stemming verleend is voor de invoer van de steenkool uit een der zes landen van de Europese kolen- en staalge meenschap (Frankrijk, Duitsland, Ita lië en de drie Beneluxlanden). Hy zei- Ie echter niet uit welk van deze lan den de steenkool zal worden ingevoerd. door J. BRANDENBURG, til Het Amerikaanse Hui* van Afgevaar digden heeft een wetsontwerp goedge keurd tot vereenvoudiging van de douaneprocedure, waardoor het voor buitenlandse handelaren gemakkelyker ral worden hun goederen op de dollar- markt te verkopen. De jongste der drie Magiërs ziet verschrikt naar de sprekers en houdt zijn rechterhand met gespreide vingers in afwerend gebaar, als wil hij een verder gaan in deze richting tegenhouden. Mijn broeder, zegt gij niet ontstellende dingen? roept hij uit. Waarom ontstellend! mijn broeder? verdedigt de spreker zich. Hebt gij vrede voor uw hart gevonden bij de aanbidding van Anu, de goden- vader? Of hebt gij ooit ondervonden, dat uw offers aan Ashnan hielpen, wanneer er hongersnood was over ons land? Hebben uw gebeden ge holpen, toen gij bij het sterven van uw zoon, de godin van de ziekte en van de dood, Gula, smeekte om behoud van uw zoon en gij u met messen sneedt om haar te vermurwen? De jongste Magiër schudt droefgeestig het hoofd. Hij is liever niet herinnerd aan deze verschrikkelijke episode uit zijn leven. De andere Magiër stelt de vraag: Wat moeten wij dan broeders? Hoe vinden wij de rust en de vrede voor ons hart? Mijn besluit staat vast! zegt de oudste. Zeg ons wat uw besluit is, broeder! dringen de anderen bij hem aan. Ik ga naar het Westland en zoek de geboren Koning der Joden en ik ga Hem aanbidden en Hem vragen om Zijn wijsheid te schenken, opdat wij weten mogen, wat waarheid is, waarbij de mens zal leven en niet sterven, ook al wordt zijn aardse tabernakel afgebroken. De beide anderen zien hem verbaasd aan. Broeder, de reis is ver! waarschuwt de een. Broeder, de reis is gevaarlijk! Zij gaat dwars door woestijnen! zegt de ander. - Ik heb Zijn ster gezien! Hij roept mij tot aanbidding en Hij zal mij veilig geleiden en brengen, waar ik zijn moet. Mijn hart is dorstig als een land, dat in geen jaar water heeft gedronken, mijn geest is hongerig als een dier, dat in de dorre plaatsen geen voedsel vinden kan. Ik voel mij opgejaagd als een hert, dat nauwelijks aan de jacht ontkomen, de ziel verliezen zal, omdat het geen water heeft tot zijn verkwikking. Broeders, ziet gij die wonderlijke conjunctie in dat hel dere sterrebeeld, die glansvolle sterren? Ik kan het niet wetenschappelijk verklaren, maar ik zeg u, het is Gods vinger,- Die ons wenkt, ons vrede schenken zal. Mijn geest leeft er bij. Ik ben onrustig en ik weet, dat ik geen rust zal vinden, tenzij ik ga tot die God, Die döor Zijn sterren tot ons spreekt en Die ons roept naar de geboren Koning, Die Hij op aarde deed geboren worden, opdat deze wanhopende wereld een rust punt vinden zou. Broeders, ik ga De Magiër is onder het spreken opgestaan. Zijn vinger wijst naar het sterrenbeeld. De gloed van de sterverlichte hemel glanst om zijn im ponerende gestalte. Mijn broeder, ik ga mee! Ook mijn hart dringt mij er toe met een grote, een onverklaarbare onrust, zegt de andere Magriër. Mijn broeders, staat mij toe, dat ik ook meega! Als er vrede te vinden is voor mijn jagende onrust, wil ik alle gevaren trotserend, gaan tot aan de einden der aarde. De drie mannen vatten elkander bij de baard en leggen hun linker hand op eikaars schouder, ter bezegeling van hun verbond en dan staan zij naast elkaar, de ogen gericht op het glanzende sterrenbeeld, dat zich in de „Vissen" tegen de hemelkoepel, gelijk diamanten op een donker fluwelen kleed, aftekent. Onze reis is naar Jeruzalem! zegt de oudste. En dan zetten zij zich weer neder om de toebereidselen te bespre ken, die aan deze verre reis moeten voorafgaan. De uittocht van de drie Magiërs met hun stoet van slaven, heeft veel bekijks in de stad. Zij zijn gezeten op hun grote sterke kamelen en gehuld in hun mooie mantels van kostbaar weefsel. Hun slaven zijn zwaar bewapend, som migen rijden op paarden, anderen op ezels, met zich voerend de proviand en de rijke schatten, welke aan de geboren Koning zullen worden ten geschenke gegeven. Het bericht van het voornemen der Magiërs heeft grote ontroering verwekt in de stad. Ieder spreekt er over en velen wensen wel de reis te kunnen meemaken naar het vreemde land, om deze Koning, waar over de goden in de sterren gesproken hebben, te kunnën begroeten. Maar de Rabbijn blijft medelijdend het hoofd schudden over zulk een verspilling aan tijd,-moeite en geld. Welk een verdwazing! Daar .moet men nu weer een onbesneden heiden voor zijn om aan zulke dingen geloof te hechten. Ook hij staat de stoet na te kijken en hij zou de reis willen meemaken naar het land der vaderen. Maar hij zou niet helpen zoeken naar een geboren Koning. Jahwe zal Zich wel wachten. Zich te openbaren aan onbesnedenen, bovendien uit een volk, waar de Profeet Jesaja zoveel vloek-aankondigingen over uitgesproken heeft. GEEN VACANTIETOESLAG VOOR KLEERMAKERS. ARNHEM, 14 Juli - Via de Ned. Fe- deratie van Werkgeversorganisaties in hel Maatkledingbedrijf is bij de Bond van Kleermakerspatroons in Nederland het ver zoek binnengekomen van de Unie in de Kle dingindustrie om aan de leden der B. v. K. te adviseren, voor zover de bedrijfsuïtkom- sten dit toelaten, 2 pCt vacantietoeslag over het jaarloon aan de werknemers uit te be talen. Het hoofdbestuur van de B. v. K. heeft echter geen vrijheid kunnen vinden om een dergelijk advies aan de leden te ver strekken, daar de bedrijfsresultaten over het algemeen dit jaar zeer ongunstig zijn en de bedrijven geen hogere lasten op het ogen blik kunnen dragen. Immigranten in Australië in hongerstaking* SYDNEY, 14 Juli 25 immigranten in het immigrantencentrum te Cowra hebben zich Dinsdag in hun gebouw verschanst en zijn in hongerstaking gegaan als protest tegen een rantsoenbeperking. Ook hesen zij een zwarte vlag. In het centrum bevinden zich 1.200 tot afkomstig uit de Baltische staten. Het kamp ligt in het Zuidelijk deel van Nieuw-Zuid- I.500 personen. Het merendeel van hen is Wales. DONDERDAG 16 JULI 1953. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.4$ Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 9.00 V. d. huisvrouw. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gewijde muz. 10.30 Morgendienst. KRO 11.00 V. d. zie» ken. 11.45 Gram. 11.50 „Als de ziele luis tert", caus. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchc. (12.30-12.33 Land- en tuinb. meded.)12.5$ Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Alt en piano. 13.50 Gram. NCRV: 14.00 Metropole-ork. en soliste. 14.45 V. d. vrouw. 15.15 Gram. 15.40 Bas-bariton en piano. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Vocaal ens. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Voordr. 18.00 Strijkkwart. 18.35 „Op de stelling". 18.45 Gram. 19.00 Nws en weer ber. 19.10 Levensvragen van allerlei aard en een pastoraal antwoord. 19.30 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio-Vossenjacht. 21.15 „Achter grachten, wallen en kante len", klankb. 21.45 Orgelconc. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 tot 24.00 Orgelconc. HILVERSUM H, 298 ro. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.45 Idem. 9.00 Morgenwijding. 9.15 Omr. koor en orgel. 9.30 V. d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Cabaret. (Intermezzo: „Hé, zijn die getrouwd?") II.25 Hammondork. 12.00 Pianoduo. 12.25 In 't spionnetje. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Uit het be drijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 14.00 „Ja dat dacht je maar", caus. 14.15 Gram. 14.30 Viool en piano. 15.00 V. d. zieken. 16.00 Gram. 16.30 Ronde v. Frankrijk. 16.40 Gram. 16.45 V. d. jeugd. 17.30 Mil. act. 17.40 Gram. 17.45 Regeringsuitz.: Drs A. Jonker: De Brits-West-Indische federa tie". 18.00 Nws. 18.15 Sportproblemen. 18.25 Sport. 18.30 Gram. 19.00 Ronde v. Frankr. 19.05 Gesproken brief uit Lon den. 19.10 Gospelsongs. 19.40 Lichte muz. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. 20.55 „Ver huisdnieuw adres onbekend", hoor spel. 21.10 Holland Festival: Koorconc. 21.40 „125 Jaar Koninklijke Militaire Aca demie", klankb. 22.10 Gram. 22.35 Jazz- muz. 23.00 Nws. 23.15 Sportact. 23.30 tot 24.00 Gram. BRUSSEL, 324 m.: 11.45 Klassieke muz. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.15 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. kind. 18.15 Madri galen. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Verz. progr. 19.50 Caus. 20.00 Verz. pro gramma. 21.00 V. d. vrouw. 21.45 Verz. progr. v. d. vrouw. 22.00 Nws. 22.15 Ka- mermuz. 22.55-23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3