Nieuws uit de Provincie. GOED KAMP! sik op STERUM! if, Nieuwtjes van alle eilanden Vierde Beneluxronde voerde door prachtige streken Geslaagde ringrijderij op Walcheren ^fRlGLEY Wolfaartsdijk I wint eerste promotiewedstrijd Zeeuwse getroffen beroepsvervoerders kregen nieuwe vrachtwagen Overdracht vond plaats te Breda KERK Goes Vlissingen, LIKDOORNS WONDEROLIE Maandag 13 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Deelnemers waren verrukt SUCCES VOOR M.C. „DE ZEEUWEN" MIDDELBURG, Zaterdagavond. Toen tegen zevenen onze persbus, samen met 18 motoren en een dertiental auto's in Goes arriveerde, stond de Rijks- >litie klaar om de eerste grote file naar Middelburg te begeleiden. Toen de nge stoet op de Sloedam aankwam, meldde Piet Castenmiller vanaf de Lange Jan de honderden, die de aankomst op de Middelburgse Markt ver beidden, dat de eersten in zicht waren. Om achttien minuten over zevenen 3tonden we voor het stadhuis en behoorde voor ons en die met ons als eersten binnenkwamen de vierde Beneluxronde weer tot het verleden. Het was een ronde die de deelnemers door de prachtigste streken heeft ge voerd en Luxemburg vormde daarin wel de onvergetelijke schakel. In Valkenswaard moest de Belgische Ï;rens gepasseerd worden. De Neder- andse marechausee scheen op iedere slak zout te willen leggen en zeurde over allerlei futiliteiten. De douane zocht blijkbaar ook spijkers op laag water en vroeg onze reisleider, de heer Spruit, of de ijskast wel goed beves tigd zat in de bus. Hij was zeker bang dat we de ijskast in België zouden gaan verpatsen. JAMMER. Op de weg naar Hasselt zagen we de heer Mooij, die gezelschap gehouden werd door de heer J. Mos uit Scheve- ningen. Laatstgenoemde, die met zijn bijna zeventig jaren, de oudste deel nemer was, kreeg pech. De motor werd gerepareerd en de heer Mos hielp hier bij en zorgde ervoor, zo vertelde de heer Mooij, dat men de moed niet ver loor. Helaas... de reparatie had zo veel tijd gevergd, dat men te laat aan de controles kwam en daarmee de ron de moest staken. Er is in de Beneluxronde wellicht nimmer zo constant flink doorgereden als thans. Ondanks de gedeelten, die wij oversloegen, waardoor we een veel korter traject aflegden, bleek aan de controles, die we hier en daar bezoch ten, steeds weer een aantal deelnemers te zijn vertrokken. Men lag flink voor op liet tijdschema, hetgeen ten goede kwam in de steden Luik, Brussel en Antwerpen en bovendien maakte, dat men bij pech niet direct de strijd be hoefde te staken. Bij de eersten die in Middel burg arriveerden was ook mevrouw Schoute uit Amsterdam, die in haar Volkswagen de ronde had uitgereden. Zij kreeg bloemen. Mr Kurtz zorgde via de microfoon dat de honderden be langstellenden te horen kregen wat de deelnemers over de tocht te vertellen hadden. Tot hen, die spoedig binnen waren, behoorde ook de heer Jans, lid van de Deli-autoclub. Hy is met zijn ge zin in Middelburg bij familie met verlof en reed „even" de rit mee. 't Speet hem, zo verklaarde hij, dat hij niet ieder jaar mee kan doen. De Duitse deelnemer, die in Bergen op Zoom alleen arriveerde en prompt bij de start aanbood om iemand, die Duits sprak gratis mee te nemen vond het een „koffieritje" met wei nig moeilijkheden. O ai kwart over negen, toen we nog evc.i de stand opnamen, waren er van de 124 deelnemers al 111 binnen. De laatste deelnemer arriveerde om 23.19 uur. In totaal hebben volgens de officiële Zate» dagmiddagvoetbal De strijd in de le promotiewedstrijd tussen Wolfaartsdijk I en Zaamslag I is geëindigd met een 52 overwinning voor de gastheren. Hierdoor wordt onze verwachting versterkt dat wij in de nieuwe competitie Wolfaartsdijk I in de le klasse zien terugkeren. In 2e klasse B kregen de reserves van Wolfaartsdijk echter een geducht voetballesje. Met niet minder dan 110 werden zij door V.C.K. III verslagen. E.M.M. zorgde ervoor dat zijn over winning op de Meeuwen I niets aan duidelijkheid te wensen overliet en mr-akte er 50 van, In 2e klasse C zorgde Wemeldinge II voor de verrassing door de reserves van Killandia met 54 te verslaan. ZO WERD ZATERDAG GEKORFBALD. 1 klasse: S.S.S. IScampolo I 116. Z.z uidia ISwift I 37. Tjoba I C uipia I 75. 2s klasse: VitesseVIOS 31. 3e klasse A: TOP—Swift III 7—1. AnimoB.K.C. B.K.C. niet opgekomen. 3e klasse B: K.V.L.—V.K.V. 6—4. 3e klasse C: KatsScampolo 11 43. Vo'harding IElto II 130. Se klasse D: S.S.S. IIScampolo III 1—9. O.D.S.—Tjoba II 5—0. W.K.V.— Volharding II 64. Aüspiranten: ZeelandiaSwift A 23. Zuidwesters AAtlas 42. Zuid- wstars BMadjoe 21. Kalver-sinokkel mislukte. T..P,NEUZEN, 11 Juli. De douane te Philippine is erin geslaagd een auto met 14 kalveren in de St. Albertpolder aan te houden. De chauffeur wist te ontkomen. De waarde van de dieren bedraagt ca. f 1300. M.U.L.O.-EXAMENS TE GOES. GOES, 11 Juli Vandaag zijn te Goes voor het Mulo-diploma A ge slaagd: L. v. Hoorn en F. Leunis, Ter- neuzen; J. S. Roeting, Veere; J. M. Pleijte, Vlissingen; G. J. Hubrechsen, M. Hoogesteger, A. C. Fiegen, L. J. Bouman, A. B. Wisse, J. M. van Over- beeke, M. G. Engelbert van Bever voorde, L. C. W. van Baaien, A. C. T. Snijders, A. Snip, M. E. Willemsen en W. de Rooy, allen te Middelburg; E. A. Leijs, Kapelle, M. A. v. d. Hooft, Goes, J. Mol en N. L. de Boef, Krab- bendijke, J. L. van Oosten, 's-Heer Arendskerke, G. J. Baroux en G. J. de Voogd, Nieuwland en I. de Smit te Souburg. Vier candidaten werden afge wezen. uitslag 96 motorrijders en 28 automo bilisten de ronde volbracht. DE PRIJZEN. Het succes voor de motorclub „De Zeeuwen" was groot, zy kregen de beker voor door de nationale bond er kende motorclub. Zij waren met 9 deelnemers aan de start verschenen en 8 reden de tocht uit. Bovendien won nen zy de wisselbeker voor de deelne mende club met de meeste deelnemers. Deze beker was in handen van de M.C. „Westland". Deze club kon dit jaar in verband met de vroege datum niet deel nemen. De wisselbeker voor de Belgische club met de meeste deelnemers was voor M.C. Ghents Harley and Indian Riders. De verstkomende Ned. auto mobilist was de heer A. D. Rijkeboer te Meppel, de verstkomende motorrij der de heer J. Boesies uit Groningen. De verstkomende deelnemer was de heer K. Konings te Stolberg in Duits land, De heer Mos, oorspronkelijk de oudste deelnemer, die door pech van een collega de kans verloren zag gaan de ronde uit te rijden, kreeg een extra prijs. De jongste motorrijder was de heer R. Fries uit Gent (21 jaar) en de jongste dame, die aan het stuur van een auto zat was de 30-jarige mej. E. Staal uit Amsterdam. De M.C. „Scheldegouwen" over weegt, zo is meegedeeld volgend jaar de ronde in Augustus te laten verrijden. Daardoor zal vermoede lijk het aantal deelnemers, dat thans maar de helft van vorig jaar be droeg, weer kunnen stijgen, daar velen dan vacantie hebben, hetgeen thans niet het geval was en rem mend op de deelname heeft ge werkt. Dat wordt dan een jubileum ronde want het is de vijfde keer. Ingezonden Mededeling (adv.) Een mooi plekje voor je tent en dan maar genieten. Een korreltje zand in 't eten is niet erg, maar de shag moet Sterling zijn. Dat is Virginia op zijn mildst, op zijn geurigst. En waar je ook komt, Sterling vind je overal! Vorstelijke gift van Oostenrijkse industriëlen NIEMEIJER5 TABAK....TABAK OP ZN BEST Klcverskerkc groepskampioen; J, v. Wallenburg persoonlijk kampioen MIDDELBURG, 11 Juli. De ringrijdery op Walcheren viert steeds meer hoogtij. Dat is weer cluidelyk gebleken by de wedstrijden om het kampioen schap van het eiland, die vandaag voor de eerste klasse te Gapinge werden gehouden. Deze ringrydery, georganiseert door de Zeeuwse Ringryders Ver. eniging welke het volgend jaar haar eerste lustrum al hoopt te vieren kreeg een speciaal tintje, doordat de Commissaris der Koningin, jhr mr A. F. C. de Casembroot, vergezeld van zyn echtgenote, geruime tyd de ver richtingen der 69 ryders volgde en na afloop de eerste prijzen uitreikte. Het bleek, dat Kleverskerke als overwinnaar uit de strijd te voorschy'n kwam. De familie Brasser verdedigde met groot succes de eer van deze kleine gemeente. Vader P., met zijn zoons L. P. en A., mocht daarom niet alleen de wisselbeker van Het Vrije Volk in ont vangst nemen, maar bovendien de fraaie zilveren médaille, die Prins Bernhard beschikbaar had gesteld. Bo vendien ontving elk een herinnerings medaille. Persooniyk kampioen van Walcheren werd dit jaar de heer J. van Wallen burg uit Middelburg, die daarmede de erepalm overnam van de heer J. de Klerk uit Nieuw- en Sint Joosland. Reserve-kampioen werd de heer P. Roose uit Sint Laurens, die, evenals Van Wallenburg, kans zag 24 van de 30 maal, dat gereden werd, de ring aan zyn lans te rijgen. De kampioen kreeg een zilveren wis selbeker en een zilveren médaille van de N.V. Zeeuwse Voeder- en Kunst mesthandel, alsmede een zilveren as bak van de Commissaris. DRUKKE DAG. Van 9 uur 's morgens tot half zes 's middags is gereden en pas na verschil lende malen kampen kon de volgorde der winnende drietallen worden vast gesteld. De pollepel was voor J. Mesu uit Veere en de prijs voor de meeste volgringen ging naar dezelfde rijder. De heer Brasser Sr sprak na afloop v. de strijd als voorzitter der Z.R.V. een dankwoord tot allen, die deze dag tot een groot succes hadden gemaakt. Hij was bijzonder dankbaar voor de ko ninklijke belangstelling, getuige de mé daille van de Prin§. Vrouwenpolders burgemeester, de heer A. de Kam, had een speciaal woord van dank in ont vangst te nemen, want hij was lid der wedstrijdcommissie, en dat was een burgemeester nog nimmer geweest. De Commissaris der Koningin vertel de, dat hij erg blij was, dat de belang stelling voor de mooie ringrijderijsport op Walcheren nog altijd stijgt. Hy vond het van buitengewoon belang en erg verstandig, dat het bestuur der Z.R.V. dit jaar op drie plaatsen wed stryden organiseert, zodat niet alleen de „keien" aan bod komen. Daarna reikte hy de eerste prijzen uit aan de heren Brasser en aan Van Wallenburg. Burgemeester de Kam nam de vol gende prijzen voor zijn rekening, na dat hij als zijn mening had uitgespro ken, dat mede door de ringrijderij de gewoonten en de cultuur van het plat teland op een steeds hoger plan komen te staan. DE UITSLAGEN. De uitslag was als volgt (drietallen): 1. Kleverskerke 58 r.; 2. Sint Laurens 57 r.; (wisselbeker Kunstmesthandel v.h. Kooman te Dirksland); 3. Gapinge 53 r.; (wisselbeker J. Balkenende, Ka pelle) 4. Aagtekerke 52 r.; (wisselbe ker L. L. Vermaire, Sint Laurens) 5. Veere 52 r.; (wisselbeker fa. Minder- houd, Westkapelle) 6. Zoutelande 52 r.; visselbeker D. J. v. d. Have, Kapelle) 7. Nieuwland 51 r.; 8. Oostkapelle 48.; 9 .Arnemuiden 48 r.; 10. Middelburg 46 r.; 11. Koudekerke 46 r. Uitslagen persooniyk kampioenschap: 1. J. v. Wallenburg 24 r.; 2. P. Rooze 24 r.; 3. Jac. de Klerk 23 r.; 4 en 5 A. Brasser en P. de Visser Czn., elk 22 r.; 6, 7 en 8 P. Lampert, M. Koole en J. Mesu, elk 21 r.; 9,-10 en 11 L. P. Bras ser, S. Reijnierse en J. Maljaars, elk 20 r,; 12, 13 en 14 Jac. Goedbloed, J. Brou wer en J. Brasser elk 19 r.; 15, 16, 17 en 18 C. Langebeeke, W. Koole, St. Brouwer en J. v. IJzeren, elk 18 r.; 19, 20, 21, 22 en 23 W. Vos, A. v. Dalen, A. W. Bakker en B. de Nooijer, elk 17 r.; 24, 25, 26, 27, 28, 30, 31 en 32 P. Du- vekot, A. de Nood, B. Barendse, W. Provoost, P. Brasser, P. Hoebeke, Joh. Maljaars, L. Roelse en J. Koene, elk 16 r.; 33, 34, 35 en 36 H. Reijnierse, W, Cevaal, P. Louwerse en L. P. Brasser, elk 15 r. Extra prijzen: 125e ring: W. Provoost (baan 1) en A. Janse (baan 2). 275e ring: A. v. d. Heijden (1) en C. Crucq (2). 350e ring: D. v. d. Voorde (1) en L. Brasser (2). 450e ring: A. Brasser (1) en Jae. Goedbloed (2). Mooie gift voor Groene Kruis te Wolfaartsdijk. WOLFAARTSDIJK, 11 Juli Vrij dag brachten B. en W. van Harlingen met de secretaris en de burgemeester van Smallingerland met zijn echtge note een bezoek aan Wolfaartsdijk, dat door deze gemeenten is geadop teerd. 's Avonds werd in de kleuter school een filmavond gegeven door mejuffrouw Swierstra, leidster van het Jeugd Roode Kruis uit Drachten. Burgemeester van Oeveren heeft de Friezen bedankt voor hetgeen ze voor Wolfaartsdijk hebben gedaan. Daarna spraken de burgemeesters van beide Friese gemeenten, die bij hun woorden een mooi bedrag gaven voor het te stichten wijkgebouw van het Groene Kruis. Dokter Vos, voor zitter van het Groene Kruis, dankte beide heren hartelijk voor dit offer, terwijl burgemeester van Oeveren zich hierbij aansloot en vroeg dank over te brengen aan de bevolking van hun gemeenten. (Van een speciale verslaggever.) BREDA, 11 Juli. Nëgen zeer ge lukkige beroepsvervoerders vertrokken gisteren uit Breda, breeduit gezeten in de cabine van hun nieuwe diesel-vracht auto's, die zjj zojuist, dank zy een vor stelijke gift van do Vereniging van Oostenrijkse industriëlen, die op deze manier een steentje hebben bijgedragen om de nood in het rampgebied te leni gen. Met hun familieleden waren de ver voerders, vier uit Kruiningen, een uit Dreischor, een uit Haamstede, een uit Zierikzee, een uit Brouwershaven en een uit Vlissingen bijeengekomen op het terrein van Van Gend Loos waar de wagens, die f 18,000 tot f 30.000 waard zijn, officieel in ontvangst ge- homen werden. De Oostenrijkse industriëlen hebben deze wagen-chassis, zonder banden, t.w. zes Saurers en drie Steyers, aan de Nederlandse regering geschonken, die na een onderzoek via de Verkeers- inspectie besloot ze toe te wijzen aan Zeeuwse getroffenen. Bij deze overdracht waren aanwezig de heer mr L. Holla, Rijkshoofdinspec teur van het Verkeer te Den Bosch, de heer Befort van de Rijksdienst Abego, de heer A. Rijnberg, namens de Rijks- Inspecteur van het Verkeer in Zeeland, Chef goederenvervoer R.V.I. en de heer Chr. Kars, secr. van de N.O.B. weg transport uit Middelburg. De heer Holla heeft, nadat men de wagens had bezichtigd, in een rede ge wezen op het grote belang van een dergelijke gift, die Immers niet alleen een grote materiële, maar nog meer een morele steun betekent. Hij noem de het treffend, dat een dergelijk ge schenk mooht komen uit een land, dat zelf nog met vele na-oorlogse moeilijk heden worstelt. Hij dankte de diverse instanties voor de vlotte medewerking en gaf vervolgens het woord aan de heer Befort, die tevens de sleutels aan de nieuwe eigenaars overhandigde. Namens de vervoerders heeft de heer J. M. Krijnse-Locker uit Dreischor dank gebracht aan de Oostenrijkse gevers en de Nederlandse regering. In file reed het gezelschap vervol gens met de wagens naar het Oranje hotel en tijdens de bijeenkomst die volgde, werd het plan geboren om de Oostenrijkse industriëlen eentastbaar bewijs van dankbaarheid te schenken in de vorm van een fraai wandbord of iets dergelijks. Een toen reden de vervoerders huis waarts, met een gelukkige glimlach luisterend naar het lied van de sterke motoren. ^ending Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nederlangbroek, J. Kruyt, cand. te Gouda, Lienden, R. de Bruin te Barneveld; te Sint Maartens dijk (toez.) W. L. Tukker te Delft. Aangenomen naar Hillegersberg (met bijz. opdr. voor de arb. onder Vrijz. Herv.), mr C. G. Mulder te Baf- lo. Bedankt voor Rouveen, R. de Bruin te Barneveld, Poortvliet, J. Spelt, te Dinteloord. Benoemd tot vlootpredikant G. Ju lius te Nij Beets. Beroepbaarstelling G. Messie, cand. Harfsen (P. Joppe) Gld., J. Noltes, cand. Wierden (O.), M. van Rennes, cand. Zeist'. Ingezonden Mededeling (Adv.) MSMim Het Sas heeft badcabines. De Zwemelub ,,'t Sas" heeft Zater dag tien badhokjes, wisselcabines voor dames, en een overdekte aankleedge- legenheid voor heren in gebruik geno men. Na een zwemles-demonstratie ge leid door sportinstructeur A. v. Zwee- den heeft de voorzitter de heer Van Heerewaarden de opening verricht. Gelukwensen werden gesproken door Burgemeester A. Schipper van Katten- dijke en zyn woorden werden onder streept door Burgemeester mr W. C. ten Kate van Goes die de jeugd op wekte tot deelname aan de zwemsport. Zijn woorden bleken de jongeren niet achteloos voorbijgegaan te zijn, want het bestuur kon na afloop ruim veertig nieuwe leden noteren. Het bestuur heeft nog meer plannen, nl. voor een nieuwe startsteiger en badhokjes bij de vakken, alleen voorlopig ontbreken nog de financiën. Mooi succes van de S.C.S. „Luctor et Emergo", Zaterdag 11 Juli was te Bergen op Zoom de tentoonstelling en prijsuit reiking van de jaarlijkse landelijke prijsvraag. Alle schilderstudieclubs door het gehele land doen elk jaar mee aan een vakprijsvraag, waaraan de op gaven door de contröleclubleiding vastgesteld worden. De plaatselijke le prijzen gaan door naar een centraal punt (dit jaar Bergen op Zoom)., waar ze door een jury gekeurd wor den. Uit elk van de zes groepen wordt dan voor de beste inzending een wis selbeker beschikbaar gesteld. Luctor et Emergo behaalde dit jaar drie wis selbekers, plus plaquettes en fraaie boekwerken, voor twee inzendingen in de topklasse en één in de klasse gevorderden. De werkstukken waren resp. van de heren W. Wisse, P. de Dreu en C. Korst an je. Zeehondje op bezoek. De heer Hoekstra heeft op het strand bij Kamperland een jonge zeehond ge vonden en zich, daar het diertje hulpe loos bleek, erover ontfermd. In Goes aangekomen wendde hij zich tot de po litie met het verzoek Blydorp op te bellen om raad. De raad die men moest geven was het diertje af te maken om dat het toch zou sterven. Dit is dan ook gebeurd, zij het met grote tegenzin. Voorgestelde tarieven badhuis De Stichting Medisch Centrum an nex Badhuis heeft de raad voorgesteld de volgende tarieven vast te stellen: douchebaden 25 ct per bad, knipkaart voor douchebaden f2,kuipbaden 40 ct per bad, knipkaart voor 10 kuip baden f 3,20. Voor kinderen onder de 12 jaar, mits onder geleide, 15 ct per doudhebad. Voor baden van langere duur dan 20 minuten of op bijzondere dagen wordt een bijzonder tarief voor gesteld van 35 ct per douehebad of 50 ct per kuipbad. B. en W, menen, dat de tarieven voor de kuipbaden aan de lage kant zyn. Zij willen echter eerst de gang van zaken in de practyk aanzien, al vorens op een hoger tarief voor deze baden aan te dringen. Zij stellen voor deze tarieven vast te stellen, behou dens dat voor kuipbaden geen knip- kaarten beschikbaar worden gesteld tegen verminderd tarief. Geslaagd, De heer W. S. Duvekot alhier is aan de Gem. Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het oandidaats-examen Theologie. Diploma-uitreiking Handelsavondschool. In de school In de Bouwen Ewou vond de uitreiking plaats van de diploma's en de diploma's vow machine- schrijven en stenografie. In zijn openings woord sprak de directeur van de Gem. Middelbare Handelsavondschool, de heer Ad Mest, een bijzonder woord van wel kom tot de wethouder van Onderwijs, de heer W. Poppe, de Commissie van Toe zicht op het Middelbaar onderwijs en de gecommiteerden. Hij deelde mee, dat de school begin October 40 jaar zal bestaan. Wethouder Poppe verrichtte de uitrei king. De heer J. J. Lukasse ontving als beste leerling de eerste prijs, geschonken door het bedrijfsleven en bestaande uit een Ned. en een Engels woordenboek. De heren W. A. Post, J. Slabber en P. Vos ontvingen een tweede prijs (Engels woordenboek). Het einddiploma werd uitgereikt aan: M. P. Bouwman; J. B. de Croo; M. L. Lous; J. J. Lukasse; W. Maas; M. L. Mil le; J. M. Plevier; W. A. Post; W. P. Pou- welse; J. Slabber; A. C. Trimpe; A. Ver- bokkem; P. P. Vos. Machineschrijven B (175 aanslagen): P. Adriaanse; J. de Croo; T. Leyifse; L. Maas; W. Vandepitte; A. Plevier; W. A. Post; J. Slabber; P. Vos. Machineschrijven A (120 aanslagen): J. Andriessen; T. Back; M. Bouwman; G. Boshuizen; H. v. d. Berg; A. Breel; G. Barten; L. de Boo van Uijen; J. de Croo; G. Drijver; C. Fritz; K. Geluk; I. Geljon; A. Hukom; N. v. d. Hoeven; A Hament: M. Kloeg; C. Knuist; J. Keerssemeekers; J. Lukasse; C. Leynse; M. Lous; B. Latu- heru; D. Mannaart; J. Meerman; W. Maas R. van Mourik; L. Maas; C. v. d. Meijer; L. Ovaa; C. Osté; K. Pervoost; A. Poppe; W. Priem; W. Post; D. Roelse; M. de Rijke; N. Roelse; N. Sinke; A. J. C. San- derse; M. Schoenmaker; J. v. Splunder; C. Stoutjesdijk; J. Simonse; G. Schrier; J. Slabber; M. v. d. Staal; H. Schuys; M. Tax; Th. Tanihatu; I. Vogel; P. Vos; I. Vermeulen; A. Verbokkem; F. Vader; J. Weststrate. Diploma stenografie (130 lettergr. per m.): L. Maas; N. Sinke; P. Vos. Ingezonden Mededeling (adv.) r -VERWIJDERD HET Weg met onhandige likdoornringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieniv vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn -weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en aL Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoornmiddel van L85 bespaart U teel ellende. Geslaagd. Voor civiel-ingenieur aan de 1\H. te Delft de heer W. de Steur, wonende te Rijswijk (Z.H.), voorheen te Vlissingen. ARNEMUIDEN Bjjen-txcursic. De leerlingen van de 3e klas van de Chr. Kweekschool te Middelburg brachten onder leiding van liun Natuurkunde-leraar, de heer Ver boon, een bezoek aan het bedrijf van de heer T. Staat, met de bedoeling de op school geleerde stof aan de practijk te toetsen. DOMBURG Tocht Ouden van Dagen. De jaarlijk se tocht van Ouden van dagen werd dit jaar ondernomen naar Rotterdam. De oudjes hebben zeer veel genoten, voor al van de boottocht door de haven. De heer P. .Passenier bracht dank aan het comité voor de prachtige dag en de goede organisatie. De voorzitter van het comité, de heer P. Brand, bracht dank aan de eigenaars van de auto's. HANSWEERT „In 't Witte Paard". Vorige week. had de heropvoering plaats van he, openluchtspel „In 't Witte Paard", wel ke werd gegeven door de Harmonie Vereniging „Scheldegalm" in de prach tig verlichte tuin van deze vereniging. Deze avond werd geopend door de voorzitter, de heer Wijnands, die in 'l bijzonder welkom heette de waarne mend burgemeester van Kruiningen, de heer Polderman. Daarna werd de avond ingeleid door de harmonie met de grote fantasie „In 't. Witte Paard", waarna de opvoering plaats vond van het toneelspel. Ver schillende taferelen werden uitgevoerd door de dorpsjeugd met dans en zang en begeleiding door de dorpskapel. Za terdag vond nog een opvoering plaats. KLOET1NGE Goede vangst. De heer C. Jansse wist aan het Goese Sas met een hengel een rog van ruim 16 pond te vangen. MELISKERKE Kinderen speelden met lucifers. In dc timmermanswerkplaats van de heer A. Jacobsen brak vorige week brand uit, doordat kinderen met lucifers hadden ge speeld. Het vuur vond gretig voedsel in het aanwezige hout en verwekte vee. rook. De knecht, de heer Provoost uit Domburg, zag gelukkig zeer snel kans een blusapparaat te grijpen en slaagde erin erger te voorkomen. Hij zelf kreeg echter zoveel rook binnen, dat hij he. bewustzijn verloor. Omwonenden konden hem bijbrengen en namen bovendien zijn verdere blussingswerk over. Men mag van geluk spreken, dat Provoost onmid dellijk ingreep, want met de straffe W.- wind had "het een catastrofe voor he'. dorp kunnen worden. Een reuze ei. De landbouwer P. Wisse blijkt over een kip met bijzondere kwa liteiten en capaciteiten te beschikken. Het dier zag n.l. kans een ei van 98 gram te leggen! NIEUWVLIET Jonge Kerk. Op een bijeenkomst van de Jonge Kerk heeft wika Van Vliet, die deze avond afscheid nam wegen- vertrek naar elders, een interessante lezing met filmstrook over de grote schilder Van Goch gehouden. Besloten werd op de eerstvolgende bijeenkomst, na de vacantie, het gehele winterpro- gramma te bespreken. Ongeluk door dronkenschap. In eer zeer kennelijke staat van dronkenschap probeerde de heer J. de B. via een ge sloten raam in lijn woning te komen. Hij werd echter d isdanig verwond, dat hij naar het ziekeihuis moest worden ver voerd. NW. EN ST. JOOSLAND Spoedeisende raadsvergadering. He denmiddag om 4 uur zal de raad in spoedeisende raadsvergadering bijeen komen. O.m. zal besproken worden het herstel waterschade aan de wegen. De directeur van Bouw- en Woningtoezicht zal dit mondeling toelichten. Een ander punt van de agenda is aanvrage om subsidie voor bevolkingsonderzoek t.b.c. ST. PHILIPSLAND Werkgelegenheid. Het wieden van de zilveruien is weer achter de rug. Hier door komt- een dertigtal arbeiders vrij. Daar in de loop van deze week hat pluk ken der zilveruien een aanvang neemt, zullen deze arbeiders tot zolang in de W. en W. regeling worden opgenomen, want bij de Ned. Heide My kunnen zij niet worden geplaatst, omdat die geen nieuwe objecten begint juist met het oog op het plukken der zilveruien. ST. ANNALAND .Grote Nol" is klaar. De werkzaam heden aan de „Grote Nol", waarin tij dens de rampnacht een groot gat was geslagen, zijn thans ten einde. Het ge noemde dijkgedeelte is verhoogd. Het werk werd uitgevoerd door de Baliast- maatschappij uit Amsterdam. WEMELDINGE N.C.V.B.-vergadering. In een verga dering van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Wemeldinge, heeft ds J. G. van Ieperen gesproken over „Gebedsgene zing". Ook werden nog enige zaken uit het bondsverslag besproken. VEILINGBERICHTEN KAPELLE. 10 Juli Industrieveiling: Aardbeien: Madame Moutöt 83,10; afw. 64,90; Jucunda 63,10; afw. 64,90; Rode Bessen: 28 ton 50,40-52,40; afw. 45; Zwar te Bessen 60,10-60,55; afw. 55; Frambozen 120,25, alles per 100 kg. Gewone veiling: Dubb. Princessebonen 93-1,35; Aardbeien: Climax 85-1,07; Ma dame Moutöt 49-81; Kersen: Klerken 79- 100; Insp. Löhnes 75; Krieken 59-71; Mo rellen 58-92; Markiezen 78-116; Vr. van Werder 68-92; Hollanders 92-98; Varikse Zwarte 82-92; Mierlose Zwarte 43-88; Vleeskersen 63-71; Hedelfinger 104; Zure Morellen 41; Mei-kersen 55; Wilhelmina- kers 65; Citroenkers 64; Abesse de Mou- lon 68; Frambozen: Mailing Proion 120- 199; Pruisseti 100-170; Hornet 61-150; Lo- gambessen 111; Rode Bessen: Fay's Pro lific 49-67; Jonkheer van Tets 49; Witte Bessen 17-31; Kruisbessen 16-51; Appels: Yellow Transparant val 16, alles per kg. Groenten: Eerstelingen grote 12-17; Drie lingen 4-8; Kriel 3V4-414; Doperwten 40; Uien 11; Rabarber 13-15; Gele Bonen 4; Savoye kool 15; Tomaten 18-59 alles per kg. Bloemkool 12-39; Kropsla TA', Kom kommers 12-22 per stuk; Kroten 8)4 p. bos.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2