Hippos' hield paardenkeuringen te Middelburg. B evriezingen van de taalgrens in België JAPONNEN WOLLEN DEKENS KABOUTERS Merriekeuringen te Hulst. Goed materiaal te Axel. Heubelmagazijn E. J. SINKE-DE GRAAG Orgels-Piano's Provinciale Bibliotheek Veulenkeuring te Axel KERK Ook Noord-Walcheren krijgt rijwielpaden Waar zijn VAN MARKT Zaterdag 11 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 5. MIDDELBURG, Juli. Zoals gemeld vonden vandaag op het Molenwater paar denkeuringen plaats vanwege de Ver. van Walcherse Paardenfokkers „Hippos". De uitslagen daarvan waren als volgt: Merrieveulens geboren vanaf 1 Mei'53. Ie prijs: Unijca van de Eendracht, eig. C. Mesu, Nw en St Joosland; 2e pr. A: Lina van Steenzwaan, eig. A. N. Steen- dijk, Nieuwerkerk; 2e pr. B: Betsy van Noordduin, eig. W. Maljaars en Zn., Dom burg; 2e pr. C: Irma van 't Munnikenhof, eig. L. J. Bierens, St Laurens; 2e pr. D: Julma van het Hollandsch Hof, eig. J. H. Janse, Arnemuiden; 3e pr. A: Rietje van de Bruinvisch, eig. F. J. Castel, St Laurens; 3e pr. B: Cecile van Weltevre den. eig. K. de Buck, Oostkapelle; 3e pr. C: Fernada van de Kievitshoek, eig. P. de Buck, Serooskerke; 3e pr, D: tylartha, eig. Joh. Tevel, Koudekerke; 4e pr. A: Irene van. 't Hof Nieuwland, eig. Fa A. Wisse en Co., Nw en St Joosland; 4e pr. B: Margriet van Domburg, eig. J. de Vis ser en Zn; 4e pr. C: Fiorina van de Dis hoek, eig. L. de Looff, Koudekerke; 4e pr. D: Sonja, eig. Kr. Janse, Middelburg; 5e pr. A: Nelly, eig. P. Verhage Wzn, Kou dekerke; 5e pr. B: Ada, eig. Erven Vreke, Oostkapelle; 6e pr. A: Flora van Bijle- veld, eig. M. van Strien, Nw en St Joos land; 6e pr. B: Oda, eig. J. Vos, Koude kerke; 6e pr. C: Mirka van de Pyramide, eig. J. Lorier, Middelburg. Oudere merrieveuleris van 1953. Ie prijs: Bianca van Zeeduin, eig. J. Mal jaars Jz., Oostkapelle; 2e pr. A: Gerda van Kleindorp, eig. L. J. Boone, Ritthem; 2e pr. B: Annie van dé Steeg. eig. idem; 2e pr. C: Bianca van Molenpark, eig. P. J. Abrahamse, Serooskerke; 2e pr. D: Betsie van Zeeduin, eig. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 3e pr. A; Ida van 't Hof Nieuwland, eig. Fa A. Wisse Co, Nw en St Joosland; 3e pr. B: Minerva van de Linge, eig. Iz. de Buck, Oostkapelle; 3e pr. C: Laura van de Steenzwaan, eig. A. N. Steendijk, Nieuwerkerk (Sch.); 3e pr. D: Bora, eig. H. de Pagter, Serooskerke; 4e pr. A: Corrie, eig. P. de Buck, St Lau- yens;. 4e pr. B: Coviva, eig. J. A. Koster, Vrouwenpolder; 4e pr. C: Nora van Groe- nenberg, eig. D. A. van Nieuwenhuyzen, Nw en St Joosland; 4e pr. D: Mirza van Veere, eig. P. C. Dleleman, Ritthem; 5e pr. A: Nicolin, eig. J. Vos, Koudekerke; 5e pr. B: Nicoline van 't Hollandsch Hof, eig. J. H. Janse, Arnemuiden; 5e pr. C: Marijke van Veere, eig. W. Louwerse, 5e pr. D: Mirza, eig. J. Vos, Koudekerke; 6e pr.; Cula v. d. Dishoek, eig. L. de Loof, Koudekerke. Hengstveulens geboren na 20 April '53. Ie prijs: Carlo v. d. Eendracht, eig. C. Mesu, Nw en St Joosland; 2e pr.: Irenus, eig. J. de Vos, Koudekerke; 3e pr. A: Marcys van Olga, eig. wed. Fierens, Zie- rikzee; 3e pr. B: Nico van de pyramide, eig. J. Lorier, Middelburg. Hengstveulens geb. voor 20 April 1953. Ie prijs: Nico van Overbroek, eig. J. Mal jaars Jz., Oostkapelle en L. J. Boone te Nw en St Joosland; 2e pr. A: Costand van Nieuwe Lind, eig. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 2a pr. B: Benno van Zee duin, eig. J. Maljaars Jz., Oostkapelle; 3e pr. A: Veulen van C. Mesu, Nw en St Joosland; 3a pr. B: Nico, eig. P. J. Abrahamse, Serooskerke; 4e pr. A: Iwan van 't Hof Nieuwland, eig. Fa A. Wisse Co, Nw en St Joosland; 4e pr. B: Bril- land van Niska, eig. A. Watel, Gapinge. Éénjarige merries kleine maat. Ie prijs: Bea van Moustic, elg. P. Koole, Souburg; 2e pr. A: Irene, eig. J. Vos, Koudekerke; 2e pr. B: Annie van Jannie, eig. K. Poppe, Oostkapelle; 3e pr. A: Sel- ma van Oranjezon, eig. wed J. Bliek en Zn, Vrouwenpolder; 3e pr. B: Dona van Catharinahoeve, eig. A. Mesu Jz., Vrou wenpolder; 3e pr. C: Moor van Nico, eig. P. J. Wisse, St Laurens; 4e pr. A: Roza v. d. Bruinvisch, eig. F. J. Castel, St Lau rens; 4e pr. B: Jenny, eig. P. de Buck, St Laurens; 4e pr. C. Smaragd v. d. Parel, eig. K. Kluifhout, Serooskerke; 4e pr. D: Betsie van Nico v. d. Heibloem, eig. A. de Visser Jz., Oost-Souburg. Éénjarige merries grote maat. Ie prijs: Sonja van Domburg, eig. J. de Visser en Zn, Domburg; 2e pr. A: Nicoli- Clara, eig. A. Maljaars, Serooskerke; 3e pr. A: Roza, eig. K. Meijers, Serooskerke; 3e pr. B: Clarona, eig. A. Volkers, Middel burg; 4e pr. A; Flora van Molenperk, eig. P. J. Abrahamse, Serooskerke; 4e pr. B: Resie v. d. Bruinvisch, eig. F. J. Castel, St Laurens- 4e pr. C: Bertha van Baron- ne, eig. S. Maljaars, Aagtekerke. Merries met afstammelingen. Ie prijs: Fiorina v. Vijfhuizen, eig. J. Maljaars Jz„ Oostkapelle; 2e pr,: Suze van Domburg, eig. J. de Visser en Zn, Domburg; 3e pr.: Annie v. d. Bruinvisch, eig. F. J, Castel, St Laurens, Éénjarige hengsten werden niet aangevoerd. Tweejarige merries. Kleine maat: 1. Molly v. Molenhoek, eig. F. B Brooij mans, Kuitaart; 2. Avina van 't Hoogland, eig. Al. Serrarens, Ossenisse; 3. Jenny van Dien, elg. P. J. D. v. Eerdenburgr Graauw; 4. Emma, eig. P. J. Dieleman—de Klerk, Terneuzen. Twee jarige merries, grote maat: 1. Hélène v. d., Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 2. Marisca v. Cathalljnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 3. Clara v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 4. Brunetta v. Marisenhof, eig. E. Verstraa- ten, Graauw; 5. Coquette v. d. Meló, eig. C. Steijaert, Graauw; 6. Hilda, eig. Al. Serrarens, Ossenisse; 7. Nadia, eig. D. Burm, Nieuw-Namen; 8. Belle v. h. Veer huis, eig. A. J. Verdunnen, Kloosterzande; 9. Corrie, elg. E. de Beule, St. Jansteen. Driejarige merries. Kleine maat: 1. Juiiëtte v. Rozenberg, eig. E. A. v. Waterschoot, Hontenisse; 2, Udine v. Mo lenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Kuitaart; 3. Corry v. Absdale, eig. J. F. de Cock, St. Jansteen. Driejarige merries. Grote maat: 1. Bertha v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 2. Oranda v. Herseur, eig. R. A. Suij, Graauw; 3. Flora, eig. C. Schout, St. Jansteen; 4. Gabby v. Cambron, eig. P. L. Mangnus, Stoppeldijk. Vierjarige merries. Kleine maat: 1. Bianca v. 't Hoogland, eig. Al. Serra rens, Ossenisse; 2. Yolanda vK Cathalljnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 3. Leonora v. Steen, eig. Jos. Dobbelaer, St. Jansteen; 4. Udine van Oostburg, eig. R. Doffemont, St. Jansteen. Vierjarige merries. Grote.maat: 1. Hermine v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 2. Corrie van Molenhoek, elg. J. L. de Putter, Hontenisse; 3. Annie, eig. R. A. Vereecken, Hontenisse; 4. Inoja van Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk. 5~10-jarige merries. Kleine maat: 1. Doca v. h. Waterhof, eig. Th. de Koek, Kloosterzande; 2. Nelly v. Prosper, eig. D. Burm, Nieuw-Namen; 3. Wagonnette v.' Prosper, eig. idem; 4. Marianne v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 5. Weijnanda, eig. R. Doffemont, St. Jansteen; 6. Bea v'. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Honte nisse; 7. Caline v. Molenhoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse; 8. Gerda v. St. Andries, eig. Joh. Fr. Kips, Koewacht; 9. Selma v. Graauw, eig. Arth. Verbist.—van Mol, Stoppeldijk; 10. Monique v. Molen hoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse; 1. Flavia, eig. H. v. Gassen, Ossenisse; 12. Tljea eig. Gebr. Van Overloop, Koewacht. 510-jarige merries. Grote maat: 1. Ria van Molenhoek, eig. F. P. Brooij mans, Hontenisse; 2. Greta v. Cathalijnhof, eig. A. D. H. Verschueren, Hengstdijk; 3. Kitty v. d. Melo, eig. C. Steijaert, Graauw; 4. Miranca v. Cathalijnhof, eig. A. D; H. Verschueren, Hengstdijk; 5. Dalila, eig. G. J. M. Staal, Graauw; 6. Marga van Molen- na. eig. Js Vos, Koudekerke; 2e pr. B; hoek, eig. F. P. Brooijmans, Hontenisse, IIIIIII ACHTERUIT „U moet die ballonnen aanzei Pieter. „Hou je mond!" bromde Uilebuil met zijn hoofd in zijn han den. „Ik denk na!" „Ja maarik wqp. „Hou je mond", onderbrak Uilebuil hem weer, „Ik zal zelf weten wat ik met die ballonnen doe. Stel je voor dat jij het wist en ik niet." Toen ging hij weer- verder zitten denken, een half uur lang. Ondertussen had Pieter dedriewieler uit de sloot gevist, alles wat krom was een beetje recht gebogen en vervolgens de hele tros ballonnen aan de achteras gebonden. Eindelijk richtte,Uilebuil zich. op en keek naar de driewieler. „Juist," zei hij. „Dat had ik-ook willen doen. Kom, we gaan verder jonge-baas." 'Pieter klauterde weer op de stang .en-even later zette het zonderlinge geval zich in beweging. „Eensgoede vondst!"-zei Uilebuil. „Een zeer goede ingeving. Je ziet, er valt nog wel iets van mij .te leren!" Ze reden langs heuvel omdat ik een hooggeplaatst persoon ben. Hier mag je nu twee maanden verblijven met je vogeltje!" „Dat zal mijn vogeltje best leuk vinden!" antwoordde Pieter. „Zet 'm op Uilebuil, want het wordt nog een hele klimpartij!" Langzaam ging de driewieler verder. De man begon harder te hijgen. Eentweeeen ..-is tweetelde bij op de maat van. zijn trappen. Maar zijn teilen werd steeds langzamer en tenslotte stond de driewieler geheel stil. „Zet de rem erop!" riep Pieter „Anders rijden we terug!" „Ik heb(geén rem meer!" hakkelde Uilebuil. „Oh, graslanden en bossen, langs meren en watertjes.en eindelijk wees meneer Uilebuil ik-iiébgeen puf meèrf!" Toen begon de driewieler harder en harder achtei uit te naar omhoog. „Kijk", zei hij: „Daar woon ik, groot huis hè, Ik woon boven pp een rijden, Het ding slingerde van links naar rechts over de weg. Onder ideale weersomstandigheden en grote belangstelling vond op het terrein dei- Vereniging van Zeeuwse Fokkers te Axel de jaarlijkse premiekeuring van merries plaats, uitgeschreven door de Afd. Zee land van de Kbn. vereniging „Het Néder- landsche Trekpaard". In alle categorieën bevonden zich'merries van uitstekende klasse niet zeef goede kop- paarden. Tweejarige merries. Kleine maat: 1. Stella van Reigersbosch, eig. M. L. M. IJsebaèrt, Axel; 2. Dora van Axel, eig. A. L. Scheele, Axel; 3. Stella v. Eversdam, eig. Cyr. van Overloop, Zuiddorpe; 4, Gerda van Duboishoeve, eig. W. L. den Hamer, Axel; 5. Kitty v. Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag; 6. Bonny van Marie, eig. J. K. de Putter, Aiel; 7... Klima van Coegors, eig. M. L. M. IJsebaert, Axel; 8. Dahlia v. Axel, eig, A. L. Scheele, Axel. Tweejarige merries. Grote maat: 1. Lady v. Trui, eig. M. A. B. Puylaert, Zuiddorpe; 2. Sonja, elg. Osw. Kerckhaert Zn, Westdorpe; 3. Rika v. Albert, eig. Fam. H. Daelman, Westdorpe; 4. Hersa v. Kluko, eig. Alfr. Goethals, Westdorpe; 5. Kodak v. Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag; 6. Willy, eig. Gebr. K. L. Dieleman, Axei; 7. Manda v. d. Maria- Hoeve, eig. P. A- P- Dieleman, Zaamslag; 8. Honnie v. Brugzicht, eig. J. A. Qüaak, Axel; 9. Rita v. Passluis, eig. Wed. C. H. van WaeS'v. d. Berg, Westdorpe10. Gretha v. Nico, eig. H. M. Vervaet, West dorpe; 1. Hirondelle v. Duboishoeve, elg. W. L. den Hamer, Axel; 12. Marleen, eig, Fam. H. Daelman, Westdorpe. Driejarige merries. Kleine maat. 1, Junon v. Coegors, eig. P. A. P. Diele man, Zaamslag; 2. Honda van Dubois hoeve, eig. W. Ir. den Hamer, Axel; 3. Paula, eig. Wed. J. P. v. Cadsand Lzn, Axel; 4, Conna v. Torenberg, eig. Jac. de Klerk, Zaamslag. Driejarige merries. Grote maat. 1. Diana v. Reigersbosch, eig. M. L. M. IJsebaert, Axel; 2. Hilda van Zuiddorpe, eig. A. C. Puylaert, Zuiddorpe; 3. Vera v. Annie, eig. Osw. Kerckhaert Zn, West dorpe; 4. Eisa, eig. A. L. Scheele, Axel; 5. Helena v. Zuiddorpe, eig. A. C. Puijlaert, Zuiddorpe. Vierjarige merries. Kleine maat: 1. Mirza v. Duboishoeve, eig. W. L, den Hamer, Axel; 2, Donna van Antoon, eig. A. E. Goethals, Westdorpe; 3. Giséle v. Zuiddorpe, eig. A. C. Puijlaert, Zuiddorpe. Voorstel in de Senaat "Eerste perscommentaren BRUSSEL, 10 Juli. - Defini tieve - vastlegging van de taalgrens in administratieve aangelegenheden is het voornaamste kenmerk van een wetsontwerp, dat de Belgische senaat in behandeling heeft ge nomen. Volgens de thans nog van kracht zijnde régeling, die steunt op een wet van 1932, moeten de. gemeentelijke administraties de taal gebruiken van het gebied waartoe zij behoren. In grote trekken betekent dit; Ne derlands in de Vlaamse provincies, Frans in de Waalse. Indien echter 30 procent der bevolking van een gemeente de taal van het andere taalgebied spreekt, moet de admini stratie zich in het verkeer met het publiek van beide talen bedienen. Stijgt dat percentage tot boven de 50, dan moet de taai van de meerderheid ge bruikt worden. Veranderingen in het taairegime van een gemeente waren hier steeds mogelijk; Men kon zich daarvoor baseren op de volkstel lingen, die om de tien jaar worden gehou den en waarbij de bevolking ook moet op geven of zij Nederlands of Frans spreekt. De vraag, of een gemeente na zulk een volkstelling van administratieve taal moest veranderen, heeft echter in de nabijheid van de taalgrens tot grote beroering en verbit terde twisten geleid. Dit zal volgens het nieuwe ontwerp niet meer mogelijk zijn. Het taaistatuut van de gemeenten wordt definitief vastgelegd, on geacht de tienjaarlijkse volkstellingen. De regering en de meerderheid van de Senaats commissie hebben zich, bij het innemen van dit standpunt laten leiden door de Overwe ging, dat de Vlaamse en de Waalse taai en cultuurgemeenschappen elk op zichzelf homogeen zijn en dat dit karakter geëer- Goes, Wijngaardstraat 17, Tel. 2055 Terneuzen, Vlooswijkstraat 26, Tel. 2653 Middelburg, Herenstr. 31, Tel. 3135 chemisch reinigen f2.50 reinigen f 1.25 WIJ ZIJN ONBETWIST WASMACHINESPECIALISTI Zeer ruime keuze in: Wasmachines (eventueel met benzinemotor) Wringers Wringerbokken Kookketels Reparatie, enz. Gaarne komen wij eens vrijblijvend bij U op zichtl Fa. C. H. YAH VLIET Z0HEH Boschstraat 5, Tel. 258 Bergen op Zoom Loofklappen in Aardappelen Belangstellenden worden er op gewezen dat a.s. Maan dag 13 Juli, v.m. 9 uur, op het bedrijf „Middenhof' van de N.V. De Bathpol- ders te Rilland-Bath, een proef genomen wordt met de Loofklapper „Sack", ge monteerd op een Hanomag trekker. ZEGT HET VOORT! BIGGEN, J. Geschlere, Baaiweg, Domburg. In goede staat zijnde Tent wagen, met portieren. J. J. Geerse, Veerse Weg. Telef. 2479, Middelburg. Gewatteerde Sprei 29.50. Kanten Sprei 14,75. Oud-Hollandse Doek 4.75. Wandgobelin 8.50. Sierkussen, ongevuld 3.50, gevuld 4.50. Kap stokkleed 6.75. Schoorsteenloper 2.75, in 't Pluche ƒ4.95. Rond pluche Tafelkleed ƒ9.50. Tafel kleed handweef 6.75. Tafelkleed pluche 17.90, Wol-moquette Tafelkleed ƒ37.50. KLOKSTRAAT 7 TELEFOON 2527 GOES. DOOR GEHEEL ZEELAND ALLES FRANCO HUIS. Onze grote voorraad maakt U het kopen gemakkelijk. Bezoekt on.._ magazijnen of vraagt prijslijst. BOOT'S Orgel- Piano- handel Kerkstraat 28, BODEGRAVEN. HERVORMDE SCHOOL KOUDEKERKE. Gevraagd met 1 September een voor 4 uur in de week. Brieven aan het Hoofd der School CHR. SCHIPPER. VAN ZEELAND. Het gebouw der Provinciale Bibliotheek (ingang Koor kerkhof) alsmede de tentoonstelling van incunabelen, aclassen, plaatwerken, enz. uit het bezit der Bibliotheek In de Statenzaal aan de Groenmarkt, zijn gratis voor het publiek te bezichtigen: Woensdag 15, Donderdag 16 en Vrijdag 17 Juli a.s., telkens van 1012, 1418 en 19%21J£ uur. De uitlening wordt hervat Maandag 20 Juli op de ge wone uren. GEVRAAGD. Huishoudster of dienstmeis je waar de vrouw hulpbehoe vend is. J. W. de Klerk, Kruis weg 3, Nw en St. Joosland. Terstond Schildersknecht gevraagd. H. H, Schipper, Yerseke. TE KOOPl 2 Nieuwe Stroo-matrassen. No 79, Ritthem. TE HUUR: WONING. A. Joziasse, Dis- hoeksestraat 32, Koudekerke. Te Zoutelande vanaf heden t/m 25 Juli en vanaf 29 Aug. Kampeerwagens. Prijs f15 tot f 40. Woningkantoor Noord singel 40, Tel. 3294, M'burg. DIVERSEN: Voor vliegensvlug geleverd bete- STENCIL WERK naar Stencilinrichting J. A. WEST- STRATE Wemeldinge. Telef. 204. SIMBA RIJWIELEN direct van fabriek vanaf f89.-. 20 voordeel. Geïll. prijscourant gratis. Simba 's-Gravenzande, Naaldwijkseweg 24/26, Tel.; 673 K 1748. Gecreosoteerde Palen, Kla- verruiters, Bonenstokken. P. MEIJERS, Serooskerke, Telef. 104. Speciaal adres voor het op nieuw opmaken van smeed ijzeren lampen door speciale behandeling voor jaren gega randeerd. LE COQ en Zn., Wijngaardstraat 24, Goes, Tel. 2020. Verhuur van uitsl. na-oor- logse 4- en 6pers wagens zon der Chauffeur. A. NIJSSE, tel. 3221 <K 1100). Te Werfstraat 12, 's-Heer Hendrikskinderen. •m Wednr. 50 jaar N.H. met eenv. klein gezin zoekt ken- nism. met juffr. of wed. Br. onder no 3148 Zeeuws Dag blad Middelburg. „Zeeuwsch Dagblad" geeft het allerlaatste nit-svs. Vierjarige merries. Grote maat: 1. Bea v. Melo, elg. M. L. M. IJsebaert, Axel; 2. Lassie v. Melo, eig. J. A. Quaak, Axel; 3. Ina van Graauw, eig. P. A. P. Dieleman, Zaamslag; 4. Elegante, eig. Gebr. Laureijs, Westdorpe; 5. Trees v. d. Zeedijk, eig. Fam. H. Daelman, Westdorpe. 5—10-jarige merries. Kleine maat: 1. Evina v. Catharinehoek, eig. Wed. Jac. de Feijter, Boschkapelle; 2. Hermine v. Coegors, eig. P. A. P. Dieleman, Zaam slag; 3. Jenny van Stella, eig. C. v. Over loop, Zuiddorpe; 4. Mina v. Zuiddorpe, eig. A. G. J. v. Waes, Zuiddorpe; 5. Annie v. Passluis, eig. Wed. C. H. van Waes, West dorpe; 6. Flora van Zaamslag, eig. A. Haak, Zaamslag; 7. Annie v. Axel, eig. A. L Scheele, Axel; 9. Rosette v. Passluis, eig. Wed. C. H. van Waes, Westdorpe; 10. Nellie, eig. W. Koster, Axel; 11. Nicole v. Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuid dorpe; 12. Jeanne v. d. Melo, eig. J. D'hert, Westdorpe; 13. Mina van Doornhof, eig. J. de Feijter Lzn, Axel; 14. Bea v. Kijkuit, eig. A. Haak, Zaamslag. 5 ^10-jarige merries. Grote maat: 1. Addy v. Annie en 2. Nelly v. Annie, beide van Osw. Kerckhaert Zn, West dorpe; 3. Truda v. Nita, eig. Fam. C. J. Staal, Westdorpe; 4. Minerva, eig. F. van Hoeve, Axel; 5. Gamine v. Zuiddorpe, eig. M. A. B. Puijlaert. Zuiddorpe: 6. Olga v. d, Zeedijk, eig. Fam. H. Daelman, Westdorpe; 7. Flora v. d. Zeedijk, eig. E. A. J. Dael man, Westdorpe; 8. Clairona v, Dubois hoeve, eig. W. L. den Hamer, Axel; 9 Annie, eig. A, J. de Smet, Westdorpe. Merrieveulens, geb. vóór 1 Mei. 1. Puk v. Watersloot, eig. H. P. Wolfert, Terneuzen; 2. Mona van Torenberg, eig. Jac. de Klerk, Zaamslag; 3. Mona v. Her seur, eig. P. Tollenaar, Axel;4. eig. J. Scheele, Axel; 5. Paulette, eig. P. Dieleman Mzn, Hoek. Merrieveulens, geb. na 1 Mei: 1. Margriet v. Zorgvliet, eig. L. W. de Regt, Zaamslag; 2. Bertha v. Torenberg, eig. Jac. de Klerk, Zaamslag; 3. Dorina v. Pauwvliet, eig. Abr. v. Hoeve, Zaamslag; 4. Nellie v. Zuiddorpe, eig. Ed. Cocquit, Zuiddorpe; 5. eig, Jac. de Putter, Axel; 6. Unica, eig. M. A. B. Puijlaert, Zuiddor pe; 7. Clara v. Westsluis, eig. P. de Jonge —de Kraker, Hoek; 8. Sonja v. Doornhoek, eig. A. J. de Feijter, Axel; 9. Margriet v. Caline, eig. C. A. Dees, Zaamslag; 10. Ju liana v. d. Vlakte, eig. M. J. Brandes, Axel; 11. Martha, eig. A. J. de Feijter, Axei; 12. Kitty v. Herseur, eig. E. Hofman, Terneu zen, Hengstveulens, geb. vóór 1 Mei: 1. eig. A. G. J. v. Waes, Zuiddorpe; 2. 7, eig. Jac. de Putter, Axel; 3. Marquis v. Passluis, eig. Wed. M. H. A. v. Waes, Westdorpe; 4. Leander v. Pauwvliet, eig. A. v. Hoeve, Zaamslag; 5. Claus v. West dorpe, eig. A. J. de Smet, Westdorpe; 6. Recovlc, eig. P. Dieleman Mzn., Hoek, Hengstveulens, geb. na 1 Mei: 1. Jan van Passluis, eig. M. A. H. v. Waes, Westdorpe; 2. André, eig. K. de Koeijer, Zaamslag; 3. Nico v. Zuiddorpe, eig. E. Cocquit, Zuiddorpe; 4. Nero van Steenovens, eig. D. Dekker—de Kraker, Zaamslag. Hengsten met afstammelingen: 1 Nico v. d. Kief K 2347, elg, Jac. de Putter e.a., Axel. biedigd moet worden. De Vlamingen die zich in Wallonië vestigen en de Walen die naar Vlaanderen verhuizen, moeten zich bij het milieu aanpassen, en de Brusselse ag glomeratie moet gemeen goed van beide gemeenschappen zijn, waarbij Vlamingen en Walen gelijke culturele rechten moeten hebben. De gehele kwestie heeft de pennen der Belgische artikelen schrijvers alweer In beweging gebracht, al z0n de commen taren gematigd van toon. Een Franstalig blad beoogt, dat de bevriezing van de taalgrens geen rekening met de werke lijkheid houdt en het meent uit de volks telling van 1947 te ku ruien afleiden, dat het Frans in bepaalde gemeenten veld wint. De Vlaamse, bladen zQn voldaan door de vastlegging van de taalgrens, maar zij hebben er bezwaar tegen, dat het nieuwe ontwerp een aantal gemeen ten, die tot dusverre Nederlandstalig wa ren, tweetalig maakt. ending VLISSINGEN, 10 Juli In de in het Vlissingse stadhuis gehouden alge mene jaarvergadering van de Vereni ging „Rijwielpad Walcheren" heeft de voorzitter, mr B. Kolff, burgemeester van Vlissingen, medegedeeld, dat het herstel van het rijwielpad Vlissingen- Ritthem, in verband met de ingrijpende veranderingen aan de dijk, tot volgend jaar zal moeten wachten. De werving van nieuwe leden heeft niet veel opgele verd. In vergelijking met de inkomsten aan subsidies zijn de inkomsten aan contributies zeer gering. In verhouding tot het aantal van voor de oorlog is het aantal leden te Middelburg en Vlis singen zeer laag. Te Westkapelie wordt thans een wervingsactie gehouden en de resultaten zijn goed. NOORD-WALCHEREN. Voorts werd medegedeeld, dat er plannen bestaan om het door de bui tenlandse studenten aangelegde rijwiel pad tussen Zoutelande en Westkapelie uit te breiden. Zfln deze plannen gereed, dan zal de aandacht gericht worden op Noord-Waicheren voor het uitbreiden van het net van rijwielpaden. Wat de kwestie van de bromfietsen betreft, wil men eerst de beslising van de minister van Verkeer en Waterstaat afwachten, alvorens beslissingen te ne men. Het bestuur staat echter afwij zend tegenover de toelating van brom fietsen op de rijwielpaden. Jaarvergadering Chr. Besturenbond Vlissingen VLISSINGEN, 10 Juli In de jaar vergadering van de Chr. Besturenbond te Vlissingen, heeft de voorzitter, de heer J. Marijs, in zyri openingswoord gewezen op de grote spanningen, welke de wereld beroeren, de taak van de Chr. Vakbeweging, zowel nationaal als internationaal en op de grote invloed, welke het Chr. Nat. Vakverbond heeft. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat het ledental per 31 Decem ber j.I. 1164 bedroeg. Het aantal leden nam toe. In Zoutelande-Meliskerke werd een afzonderlijke afdeling van de Chr. Me- taalbewerkersbond opgericht. De Chr. Beambtenbond, een fusie tussen de Chr. Ned. Ver! van Chr. Kantoor- en Han delsbedienden, de Ned. Ver. van Chr. Technici en de Ned. Chr. Werkmees- tersbond, telde op 31 Dec. jd. 193 leden. De organisatie van de bouwarbeiders steeg van 91 tot 108, die van het perso neel In Overheidsdienst van 27 tot 243 en van de apothekers-assistenten van 9 tot 14. De opbrengst van de plaatselijke col lecte voor het fonds „Draagt Elkanders Lasten", bedroeg f 1293,88, de verkoop van zakagenda's f 480,70, donaties en giften f 215,46 en diverse collecten f 158,20. De voorzitter, de heer J. Marijs, werd herkozen. Als bestuurslid werd geko zen de heer W. de Wolf, Besproken werd tenslotte nog de voorbereiding voor de feestelijke herdenking van het 50 jarig bestaan in November van dit jaar! Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Goederede, J. Kruyt, cand. te Gouda; te Rijssen, L. Vroeg- indewey te Papendrecht. Beroepbaarstelling: de heren H. C. Biltman te Zwolle, A. van Eyk te Da Bilt en A. van Ginkel te Ederveen stellen zich beroepbaar. Geref. Kerken. Beroepen te Dedemsvaart, L. Zwa nenburg te Schonebeek; te Wijhe, W. H. - Melles, cand. te Maarsen. Aangenomen naar Roosendaal, S. Hoekstra te Melbourne, die bedankt» voor Hoek en Kralingseveer. Geref. Kerken (art. 31 K.O.). Bedankt voor Utrecht, vac. H. J. Schilder, H. Bouma te Assen. Chr. Geref. Kerken. Tweetal te 's-Gravenzande: M. C. Tanis, cand. te Rotterdam en Sj. Wijnsma te Hantum. Beroepen te Broek op Langendijk, Sj. Wijnsma te Hantum. Examens; Aan de Theologische Ho geschool te Apeldoorn zijn geslaagd voor het semi cand. examen, de heren J. H. Caljé te Rotteruam, Th. Rutten. te 's-Gravenmoer en A. H. Schipper te Baarn. Beroepen te Woerden, M. Blok te Rotterdam-C. Examens: Geslaagd aan het semina rium der Remonstrantse Broederschap voor het prop. examen, de heer J. van Goudhoven te Leiden. Rectificatie. De heer F. Bakker, dia te Apeldoorn slaagde voor het prop. examen woont niet te Biezelinge, zo als we abusievelijk vermeldden, maar te Goes. B 5^ onze schepen«p GROTE VAART. ARKELDIJK 9 Bremen/Antwerpen. HOOGKERK 9 Marseille/Genua. JOH. v. OLDENBARNEVELT 9 Kp Bon Pt Said. LEKKERKERK 9 te Khorramshar. MAASDAM 9 Landsend/Southampton. MARIEKERK 9 Vlissingen/Amsterdam. ORANJEFONTEIN 9 Vlissingen/Amster- dam. SOESTDIJK 9 te Bergen. WATERMAN 9 te Halifax. WILLEM RUYS 9 te Colombo. ABBEKERK 10 te Rotterdam. APPINGEDIJK 9 Rotterdam/Londen. GROOTE BEER 10 te Rotterdam. NIEUW AMSTERDAM 10 te Southamp ton. SCHIEDIJK 10 te Halifax. MEERKERK 7 Calcutta/Chalna. en veiling GOES, 10 Juli 1953. Vat-veiling. Aardbeien 80.95, afw. 62, Zwarte Bes sen 60.4563.20. Gewone veiling: Aardbeien 5361, Frambozen 110125, Rode Besseh 52.1061, Witte bessen 2937, Kruis bessen 2249. Kersen: Markiezen 80 95, Zoete Morellen 5669, Klerken 8Q84, Meikersen 51, Zwarte kersen 7677. Druiven: Frankenthalers 200 210, alles per 100 kg. Groenten: Bloemkool 1838, Kom kommers 1729, Kropsla 59, Toma ten 4355, Doperwten 2952, Dubb. Pr. Bonen 134146, SaXabonen 112 140, Tuinbonen 1421, Wagenaars 130, Stamsnijbonen 109, Stoksnijbonen 130140, Eerstelingen grote 1315, drielingen 1013, kriel 48, Andijvie 912, Gr. Sav. kool 18, Spitskool 9, Rode kool 910, Rabarber 57, Was- peen 12, alles per kg. Kroten 68, Uien 1014, Wortelen 917, alles per 100 bos. TERNEUZEN, 10 Juli Sla 8— 10.10; Bloemkool A 26—46; B 8—17j Groene komkommers A 2324, B 17— 23, C 16—21; ld. witte B 20, C 18—19; Selderij 3—6; Peen II 8—17; Kroten 7 —11; Uien 1519; Eerstelingen I 14.50 19, II 714; kriel 7; Andijvie 1622; Kassnijbonen 1.68; Princ. bonen 1.18 I.21; Wagenaars 751.04; Saxa 1.05 1.15; Tuinbonen 1516; Doperwten 15—28; Rode kool 7—11; Sav. kool 5 10; Rabarber 59; Tomaten A 40— 41, B 35—37, C 28—31; Uien 18; Zil veruien 3447; Frambozen 1.20; Pro lific 3767; Duitse zure 30; Kruisbes sen rijp 1522; Zwarte bessen 55 60.10. THOLEN, 10 Juli Eerstelingen bonken 18.11; gewone 14.5615.12; po ters 9.0410.20; kriel 4.52; Doré gew. 15.20; Witte eigenheimers gew. 14.02- 14.70; Bintjes gew. 11.3011.50. Aan voer 52 ton. St. ANNALAND, 10 Juli Doré gew. 17.12; drielingen 10.80; Eerste lingen gew. 16.13; Eigenh. 15.0216.09; drielingen 88.07; Bintjes 11.4011.70. Alles per 100 kg Aanvoer 60 ton. SCHERPENISSE, 10 Juli Doré gew. 15.1016.90; Eigenh. gew. 14.60- 15.68; drielingen 10.91; Bintjes gew. II.09; Blauwe eigenh. gew. 16.01 16.37. Alles per 100 kg. Aanvoer 50 ton. St MAARTENSDIJK, 9 Juli Doré I 18.6018.50; Eerstelingen I 16.60; bonken I 14.10; Eigenh. I 18.68; kriel 8.10; Bintje I 14.10; bonken 14.10; kriel 4.20. Aanvoer 600 kisten. KRABBENDIJKE, 8 Juli. Prolific 54 64; Jucunda 75.20; Frambozen 79 80; Kruisbessen 30; Zwarte bessen 62.30; Aardappelen 12.4013.70. EIERENMAKKT. MIDDELBURG, 10 Juli. Mini mumprijs pluimveehouders 2.08 p. kg. VISMIJN. VEERE, 9 Juli. 1683 kg export garnalen 7295; 178 kg bot 34—53; 179 kg tong 96—168; 35 kg rog 30—58. VISMIJN. VEERE, 10 Juli. 2281 kg export garnalen 68128; 45 kg bot 1619; 55 kg tong 97—145; 344 kg rog 21—52.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5