BERIA'S VAL VOORSPEL TOT ALLEEN HEERSCHAPPIJ VAN MALENKOF? Amerika wil voedsel naar Oost-Duitsland zenden Gedenksteen nieuwe GereL kerk te Serooskerke onthuld Vierde Beneluxronde begon weer in Bergen op Zoom A In één dag verrees een stalen wachtlokaal bij A.J. Polder PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Inwoners van Moskou niet opgewonden of bezorgd Radio Moskou„Alle Russen juichen afzetting van Beria toe J" Tweede Kamer nog niet op reces Accoord met Syngman Rhee op handen? Ook de Groothandel is niet tevreden, Generaal Navarre vroeg om versterkingen „Een kind kan de kip doen J k SNIPPER NIEUWS' v* VAM 1-1 Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, TeL 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: DJjkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD de JAARGANG, No. 2525 Abonnementsprijs j 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, ƒ5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord ZATERDAG 11 JULI 1958 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Da W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Maandag: Zon op 4.35 u., onder 20.56 u. Maan op 7.07 u., onder 21.57 u. Hoogwater Maandag 18 Juli: Vlissingen: 3.25 u. 2.03 m., 15.37 u. 1.94 m. Terneuzen: 3.55 u. 2.22 m., 16.09 u. 2.11 m. Wemeldinge: 5.10 u. 1.77 m., 17.28 u. L61 m. Zierikzee: 4.59 u. 1.50 m., 17.13 u. 1.34 m. MOSKOU, 10 Juli. Het Russische volk heeft vanmorgen over de radio en door de „Prawda" het sensationele nieuws van Beria's val vernomen. Volgens een correspondent van Reuter scheen niemand van de honderden mensen, die in rijen stonden opgesteld om aan de kiosken een krant te kopen, opgewonden of bezorgd. Radio Moskou meldde ai vroeg op de mor gen, dat de afzetting van Beria van ganser harte werd toegejuicht door de gehele partij en het gehele Russische volk. Het is niet bekend, waar de uitgestotene op het ogenblik verblijft. Westelijke diplomaten veronderstellen, dat hij gevangen wordt gehouden in afwachting van zijn berechting. Donderdagavond blijkt ook de par tijafdeling in Moskou vergaderd te hebben om over Beria te spreken en „met vurige goedkeuring" het besluit van het centrale comité der commu nistische partij toe te juichen. „Het was één machtige demonstratie van eenheid der militanten te Moskou en van hun volledige solidariteit met het partijbestuur", zo vertelde Tass. COMMENTAREN. Uit alle commentaren in de vrije wereld blijkt, dat het nieuws over Beria kwam als een donderslag bij heldere hemel, zelfs na de mededeling van Beria's vermoedelijke val aan het Amerikaanse departement van Buiten landse Zaken door Amerika's ambas sadeur Bohlen. De betekenis, die men in Washington aan Beria's verdwijnen toekent, is zeer verschillend. Sommi gen zien hierin een voorspel tot een alleenheerschappij van Malenkof en geloven, dat Beria verwijderd moest worden, omdat hij een voorstander was van een soepeler houding tegen over de Oosteuropese staten. Anderen echter noemen het gepasseerde slechts een bewijs van een crisis en een on stabiliteit, waarvan Amerika een zo doeltreffend mogelijk psychologisch - bruik moet maken. In verband met de momenteel in Washington aan de gang zijnde confe rentie der ministers van Buitenlandse Zaken der Grote Drie verwachtte men, dat Amerika nu zeker bezwaar zal maken tegen het Brits-Franse voorstel tot een conferentie met Rusland. In Franse politieke kringen was men van oordeel, dat Beria's liquida tie een terugkeer betekent tot de straffe politiek uit Stalins dagen. Eerst moet het E.D,G.-verdrag behandeld zijn. 's-GRAVENHAGE, 10 Juli. Naar het A.N.P. verneemt is met stelligheid te verwachten, dat de Tweede Kamer niet op zomerreces zal gaan alvorens zij het wetsontwerp tot goedkeuring van het E.D.G.-verdrag zal hebben behandeld. Besloten is, dat volgende week nog mondeling overleg zal plaats vinden tussen de commissie van voorberei ding en de regering. Een verslag hier van kan nog op het einde van die week worden verwacht. De Kamer kan het verdrag dan op 21 Juli in be handeling nemen. WASHINGTON, 10 Juli. Volgens welingelichte politieke kringen zou spoedig een overeenkomst tussen de Zuidkoreaanse president, Syngman Rhee, en de buitengewone gezant van de Amerikaanse minister Dulles, Ro bertson, worden getekend. Rhee zou zich hebben verzoend met een wapenstilstand, nadat van beide zijden concessies zouden zijn gedaan. De bestandsbesprekingen te Pan- moendjon zijn vandaag hervat. Er wa ren geen Zuidkoreaanse afgevaardig den. Kolonel Milton Heer, officieel woordvoerder van het V.N.-opperbe- vel, wilde geen enkele commentaar I Duitse bevolking. De dringende be- TER WAARDE VAN 15 MUXIOEN DOLLAR. Eisenhower zond nota aan de Russische regering. BONN, 10 Juli. De Amerikaanse Hoge Commissaris heeft hekend ge maakt, dat de waarnemende Amerikaanse zaakgelastigde te Moskou de onder-minister van Buitenlandse Zaken Wysjinsky namens president Eisen hower heeft medegedeeld, dat de Amerikaanse regering bereid is ter waarde van 15 millioen dollar voedsel naar Oost-Duitsland te zenden. Amerika wil o.m. graan, suiker, spek, soya-olie en enkele andere producten sturen. Het dringt er bij de Russische regering op aan het aanbod zo spoedig mogelijk te aanvaarden, opdat het voedseltekort in Oost-Duitsland snel kan worden opgeheven. In de nota, waarin het aanbod wordt gedaan, staat o.m.: „Ik heb op dracht van de president u zijn diepe bezc ^dheid over te brengen o./er de toestand in de Sowj ?t-zóne van Duits land en de toenemende ontberingen, waaronder de bevolking van dat ge bied te lijden heeft. De regering en het volk van de V.S. zijn vooral be zorgd over de steeds slechter worden de voedselvoorziening, die een belang rijke rol heeft gespeeld bij de recente demonstraties tegen de plaatselijke autoriteiten. Het is voor de V.S. een traditie om leed, honger en ziekte te verlichten, waar die ook worden aan getroffen. Omdat Ame' ika ook bezet tende mogendheid is in Duitsland stelt het belang in het welzijn van de over de vergadering geven. I hoefte aan hulp is ter kennis van mijn „HOE LIEFELIJK ZIJN UWE WONINGEN". Nog voor de winter wordt het gebouw in gebruik genomen. SEROOSKERKE, 10 Juli. „Hoe liefelijk zijn Uwe woningen, o Here der heirscharen". Deze woorden uit het tweede vers van de 84ste Psalm laan gebeiteld in de gedenksteen van het nieuwe bedehuis van de Geref. kerk van Serooskerke, welke gedenksteen de plaatselijke predikant, ds S. van Wouwe, vanmiddag onthulde. Vele gemeenteleden hadden zich voor het voorportaal van de in aanbouw zijnde kerk verzameld, waarboven de steen is aangebracht, toen de predikant onder grote stilte het doek voor de sleen verwijderde. Juist vandaag was het kerkgebouw onder de kap geko men en daarom was de vlag in de nok van het gebouw gehesen. Als een eken van offervaardigheid der leden verrijst daar het kerkgebouw, dat og voor de winter in gebruik zal worden genomen. „Het is goed o.a. voor het nage slacht om gedenktekenen te plaatsen" zo zei de voorzitter van de bouwcom missie, de heer P. Meijers, in zijn in leidend woord, waarin hij in het bij zonder had welkom geheten de bur gemeester van Serooskerke, de heer P. Dregmans en wethouder A. Goed- bloed. Zich richtend tot ds van Wou we, zei de heer Meijers: „Wij bidden U toe, dat U straks in dit kerkgebouw veel woorden van zaligheid en vrede, van troost en bemoediging, moogt spreken". HEER WORDT GEMEEN SCHAP GEOEFEND. Sprekend over de woorden, die op de gedenksteen staan gebeiteld, zei ds van Wouwe, nadat hij de plechtige onthulling had verricht, dat dit ge bouw, dat nu opgetrokken werd, een hui3 van God zou worden, niet in uimtelijke zin, maar als een plaats waar het Woord wordt verkondigd en de sacramenten worden bediend. Het bouwen van een kerk is in ideëel op zicht het mooiste wat er bestaat. Want in dit kerkgebouw zal straks, zo zei de predikant, gemeenschap worden geoefend, gemeenschap tussen God en de gemeente. God maakt dan woning temidden van ons. Dit is mogelijk ge worden, omdat onze God zo lief de mensen heeft gehad, dat Hq Zijn enige Zoon voor ons heeft gegeven Dit is de liefelijkheid van het wonen van God, door het verzoenend werk van Jezus Christus. Zo kan dan in dit nuis van God vrede heersen en kun nen er schuldigen worden vrijgespro ken en zondaars hun zondenpak ach terlaten. „Ik hoop", zo besloot de pre dikant, „dat allen, die naar deze steen blikken, aan de liefelijkheid van God en de ontferming van Jezus Christus worden herinnerd". DANKWOORDEN. Tevoren had ds van Wouwe de aan nemer, de heer S. A. Versluijs uit Middelburg, de arcl itect en het per soneel gelukgewenst met het succes en hun in een gesloten enveloppe een gratificatie overhandigd. Na deze plechtige ogenblikken had in de consistorie van het oude kerk gebouw, waar men op sommige plaat sen als het regent niet droog zit, een bijeenkomst plaats van de genodigden. Het ligt in de bedoeling van de ge meente Serooskerke om het oude kerkgebouw aan te kopen voor Ver enigingsgebouw. Tevens denkt men van de beschikbare ruimte een gym nastieklokaal te maken. Zodra G.S. hun goedkeuring aan deze plannen hebben gehecht, zal de verkoop defi nitief plaats hebben. Bij gunstig weer hoopt men spoedig het dak op het kerkgebouw aan te brengen. Het orgel van het kerkge bouw, dat ongeveer 600 zitplaatsen zal tellen, wordt gebouw'1 door de firma E vers dijk uit Goes en wordt geplaatst boven de hoofdingang van 't kerkge bouw recht tegenover de kansel. regering gebracht door haar Hoge Commissaris in Duitsland en door Kanselier Adenauer. Teneinde geen tijd te verliezen, zal onmiddellijk wor- d begonnen voedingsmiddel-n naar de zóne- en sectorgrenzen te vervoe ren." DEN HAAG, 10 Juli. Het Ver bond van de Nederlandse Groothandel beeft zich in een adres gewend tot de uit de Tweede Kamer gevormde com missie van voorbereiding met betrek king tot het wetsontwerp fiscale voor zieningen in het belang van de werk gelegenheid op langere termijn. In dit adres wordt betoogd, dat het wetsont werp niet beantwoordt aan de gewek te verwachtingen. Het Verbond pleit er voor, de in het ontwerp vervatte voorzieningen in overeenstemming te brengen met de door de Groothandel onontbeerlijk geachte maatregelen. De verlichting van de belastingdruk, wel ke uit de voorgestelde wijzigingen zal voortvloeien, kan volgens het Verbond niet anders dan onvoldoende worden genoemd. Vooral voor de handelsonder nemingen zjjn de voorgestelde facilitei ten van zeer geringe betekenis. Niet minder dan andere sectoren van het bedrijfsleven heeft ook de handel dringend behoefte aan een wezenlijke verliohttng van de belastingdruk, op' dat hij zijn belangrijke taak naar be horen kan blijven vervullen en zfln werkzaamheden verder kan uitbreiden, aldus het Verbond. De rentabiliteit en de financiële struc tuur van vele handelsondernemingen in verschillende sectoren kunnen niet roos kleurig worden genoemd. Voor een be langrijk deel is dit een gevolg van de zware belastingdruk, welke de resul tante is van een hoog opgevoerd tarief enerzijds en anderzijds van het feit, dat veelal een belangrijk groter bedrag als belastbare winst wordt aangemerkt dan in werkelijkheid volgens algemeen ge huldigde bedrijfseconomische opvattin gen winst is. Het Verbond is dan ook van oordeel dat, teneinde een verbetering in de fi nanciële structuur van handelsonderne mingen te bewerkstelligen, verder rei kende, ook voor handelsondernemingen van betekenis zijnde belastingverlagin gen niet achterweg mogen blijven, wil de werkgelegenheid niet in gevaar ge bracht worden. PARIJS, 10 Juli Volgens gewoonlijk betrouwbare kringen te Parijs heeft de Franse opperbevelhebber in Indo-Chi- na, generaal Navarre, versterkingen gevraagd teneinde een offensief tegen de Vietminb-opstandelingen te begin nen. Volgens de bestaande wetten kun nen alleen beroepsmilitairen naar Indo- China worden uitgezonden en men ver wacht niet, dat het parlement toe stemming zal geven om ook dienst plichtigen uit te zenden. Bovendien acht men het, met het oog op de Fran se verplichtingen in Noord-Afrika en Europa, nauwelijks mogelijk nieuwe eenheden beroepsmilitairen naar het Verre Oosten te sturen. De Franse- Unie-strijdkrachten in Indo-China be staan uit ongeveer 150.000 Fransen en Afrikanen. Daarenboven nemen plaat selijke Indochinese troepen aan de strijd deel. Brandje te Middelburg. MIDDELBURG, 10 Juli. Vanmor gen werd de brandweer gealarmeerd voor een brandje, dat was uitgebro ken in een huis aan de Jacob Cats- straat. Het bleek, dat de vlam van het gascomfoor, dat op de venster bank bij een open raam stond, in de gordijnen was geslagen. De brand was bij aankomst al geblust en de schade beperkte zich tot het verbrande gor dijn, enkele gesprongen ruiten en wat gebladderde verf. DEN HAAG, 10 Juli „Een kind kan de kip doen". Dat kan de slagzin zijn van de fabrikant van een kippenplukmachine, waarmee men snel, veilig en af doend 200 kippen per uur kan plukken. Aangezien een zeer goede poelier tot dusver een top prestatie van acht tot tien stuks per uur leverde, is hier wel van „vooruitgang" sprake. De machi ne kan bovendien door de eerste de beste leek worden bediend. Dat is de mening van de Haag se poelier A. N. van den Burg, telg uit een oud poeliersgeslacht en nestor van vijf poelierende broers, die als eerste in Neder land een kippenplukmachine im porteerde. Deze machine bestaat uit een electrisch aangedreven roterende metalen trommel, waarop vrij zachte rubber-grijpers zijn ge monteerd. Indien men een dode natie kip tegen deze grijpers houdt, dan wordt de kip in enkele seconden radicaal schoongebors- teld door de wrijving tussen ve ren en rubber. De prijs van geslachte kippen kan in de toekomst vrij sterk zakken, omdat het plukken nog altijd het meeste loon vergde, zo meent de heer van den Burg. De prijs kan zakken tot die van de betere vleessoorten. Ook voor de uitvoer van panklare geslachte kippen betekent de plukmachine een enorme stap vooruit. Proeven met ander gevogelte hebben eveneens de bruikbaarheid van de machine bewezen. Noord-Italië is Donderdag getroffen door een aantal zware onweersbuien. In totaal zijn zeven personen als ge volg van het zware weer om het leven gekomen. Drie personen worden ver mist. Twee Deense vliegers, Morgan Holck (26 jaar) en Jaaren Aasted (23 jaar), moesten met hun sportvliegtuigje een noodlanding maken in de Sowjetzöne van Duitsland, toen ze onderweg'waren van Denemarken naar Sleeswjjk. De Sowjet-autoriteiten verleenden hun toestemming om het vliegtuigje over te brengen naar de Westelijke zone en de Duitse volkspolitie gaf alle medewerking om de overbrenging, die niet via de lucht, maar langs de grond plaatsvond, zo snel mogelijk te doen geschieden, zodat de ongewenste gasten met veel vriendelijkheid zo gauw mogelijk de „deur" werden uit gewerkt. De Oostduitse volkspolitie, bezig met de „verhuizing". De Denen werden bij Lübeck weer over de grens gezet. OM TWAALF UUR PRECIES STARTTEN DE EERSTE MOTORRIJDERS. Mooi parcours voert de 124 deelnemers door drie landen. EINDHOVEN, 10 Juli. Nauwelijks had het carillon op de Markt van Bergen op Zoom hst middaguur aangekondigd, of de Vierde Beneluxronde van de M.A.C. „Cc idegouwen" was begonnen. Op dat tijdstip gaf de burge meester van Bergen op Zoom, ir L. A. H. Peters, het startsein en 19 motor rijders de eersten van de 124 deelnemers stoven het Marktplein af, de 11H0 km. lange route door Nederland, België en Luxemburg tegemoet. Zaterdagavond ongeveer 7 uur kunnen volgens het routeschema de eerste deelnemers in de Zeeuwse hoofdstad arriveren. De 124 deelnemende voertuigen be staan uit 91 motoren, 30 auto's en 3 scootêrs. In totaal rijden in de ronde 180 personen bestuurders en pas sagiers mee, onder wie 25 Belgen, 1 Zwitser en 1 Duitser, terwijl zich onder de Nederlandse deelnemers 21 Zeeuwen bevinden. Er zijn 26 equipes, die de ronde voor de vierde maal rij den en 45 voor de derde maal. ONTVANGST. Voor de start werden officials en deelnemers in het stadhuis van Ber gen op Zoom door het gemeentebe stuur ontvangen. Burgemeester Pe ters sprak er zijn vreugde over uit, dat zijn gemeente opnieuw als start plaats was gekozen en hij uitte zijn beste wensen voor de Benelux en de Vierde Beneluxronde. Dr J. C. Arends bracht als voorzitter van „Scheldegou- wen" dank aan de diverse instanties voor haar medewerking bij de voor bereidingen. Met een tijdsverloop van tien minuten vond daarna vanaf 12 u. de start plaats. Het parcours is goed gekozen. Van Bergen op Zoom ging de tocht via Roosendaal, Tilburg en Den Bosch via Zaltbommel en Vianen door het Sticht naar Arnhem en Nijmegen. Via Eind hoven reed men door België en Lu xemburg. Over Brussel en Antwerpen keert men vanavond via Zuid-Beve land naar Middelburg terug. HET PARCOURS. Ook wij hebben in de persbus ge noten van de wisselende taferelen in het landschap, waardoor het parcours iii De conferentie van ministers van Buitenlandse Zaken van Amerika, Frankrijk en Engeland is Vrijdag om 19.45 uur Ned. tijd op het departe ment van Buitenlandse Zaken te Was hington begonnen. Russische autori teiten. hebben negen krijgsgevangen Volksduitsers uit Hongarije en twee Oostduitsers overgeleverd aan de Westduitse grenswacht te Herleshau- sen in de omgeving van Kassei. Ma- lan heeft in de Volksraad medege deeld, dat Zuid-Afrika geen rapport zal indienen bij de commissie der V.N. over de rassenkwestie in de Unie. Tenminste 20 personen zijn door plot selinge overstromingen ten Noorden van Brescia in Noord-Italië om het le ven gekomen. Op de Maas bij Rot terdam is tengevolge van een aanva ring tussen de „Vulcaan 5" en het sleepschip „Sint Anthonie", laatstge noemd schip gezonken. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. „POLYNORM" ZIET BELANGEN OP SCHOUWEN. Vele autoriteiten toonden hun belangstelling. ANNA JACOBAPOLDER, 10 Juli. In negen uur tijds heeft de N.V. Ned. Metaalindustrie „Polynorm" uit Bunschoten vandaag een ruim wacht lokaal gebouwd aan de veerhaven te Anna Jacobapolder. Deze bouw ge schiedde op verzoek van de Dienst Dijkherstel te Zierikzee, ten gerieve van de honderden dijkwerkers, die hier vaak in regen en wind op verbin ding moeten wachten. Des ochtends om acht uur werden de eerste spanten van het geraamte opgezet en toen 's middags de autoriteiten een kijkje kwamen nemen, was men nagenoeg gereed. Op het havenhoofd, waar 't wacht lokaal verrees, zat 's morgens vroeg al een oude baas te kijken, die keu rend een paar metaaldelen in de hand woog en vond, dat het „eigenaardig spul" was. Zoiets moet je niet zeg gen tegen de technici van „Polynorm", want ze zullen direct de eer van hun bouwmateriaal dunne, maar sterke stalen platen en strips verdedigen met hetzelfde vuur, waarin het werd gehard! Toen het verzoek van Rijkswater staat binnenkwam, besloot „Poly norm", dat op Schouwen zeker be langen ziet liggen, direct mee te doen, ja, er een „stuntje" van te maken. Een wachtlokaal bouwen? Dat kon, zelfs in één dag. En zo begon men precies om acht uur vanochtend de wedloop met de tijd en verrees de eerste metalen strip op het houten fundament, dat een meter boven de grond uitsteekt. Het water wil n.L hier nogal eens flink hoog komen. Dat houten funda ment is enkele dagen tevoren al ge maakt. Dat mócht, want men moest nog enkele restanten van een bunker opruimen. Om acht uur dus de eerste spant en een uur nadien waren ze allemaal, 25 stuks in totaal, die van het dak meegerekend, stevig beves tigd. Om 10 uur was de buitenbekle ding practisch aangebracht en kon men met de binnenbekleding begin nen. De electricien was toen inmid dels al bezig met de aanleg van de lichtleiding. De barak is circa 6V2 m. lang en gemiddeld 2J4 m. hoog. Ze is dub belwandig en heeft een stalen wand en dakbekleding. Aan de binnen kant is ze geheel afgewerkt met hardboard, de bodem met super hardboard. Er zijn een aantal be weegbare ramen In aangebracht met dikke spiegelruiten. NET ALS MECANO. Men krijgt het materiaal thuisge stuurd als een reusachtige mecano- bouwdoos, n.l. in kisten met een to tale inhoud van 4.8 kub. mèter, de lichtleiding incluis. Zo'n barak kan ge makkelijk uit elkaar genomen wor den. Het enige verschil met mecano bestaat hierin, dat hier practisch geen schroeven worden gebruikt. Alles wordt in elkaar geklemd of met ha ken vastgezet. De electrische installa tie wordt geheel bedrijfsklaar hier in Anna Jacobapolder met een licht- agregaat geleverd. Aan de bouw werkte ditmaal een montageploeg van 12 man, maar als het moet kunnen twee of drie mensen het ook, gewoon volgens de „handlei ding". „Maar zou het ook sterk zijn?" zei de belangstellende toeschouwer weife lend. „Sterk meneer?" zei een der technici licht verontwaardigd, „je kunt met honderd man gemakkelijk op het dak gaan staanen meteen volgden cijfers over een maximum windbelasting, die bij een windkracht van 160 km/u. niet minder dan 125 kg per vierk. meter bedraagt en over 200 kg. sneeuwbelasting per vierk. meter. Naast de autoriteiten, zoals ir Geers, het hoofd van Dienst Dijkherstel, B. en W. van Zierikzee en burgemeesters van de eiland-gemeenten, alsmede de directie van de wederopbouw in Zee land, was ook de toekomstige restau rateur komen kijken, de heer Ver- bruggen, voordien hofmeester op de „Grevelingen". Was onze trouwe toeschouwer van des morgens ingelicht over de deug delijkheid, helemaal bevredigd bleek hij tenslotte nog niet te zijn. 's Mid dags keerde hij terug en vroeg toen, vertrouwelijk fluisterend: „En, eh, is het een wachtlokaal met vergunning?" Want dat wou-ie eigenlijk alleen maar weten!..... is uitgezet. Ditmaal rijdt de bus van de N.V. Stoomtram Walcheren met de heren J. Parent en P. v. d. Reest als bestuurders niet het gehele parcours. Hier en daar, vooral in de plaatsen, waar een hoofdcontróle is gevestigd, waren wij zodoende in de gelegenheid de deelnemers te zien passeren en een praatje te maken. Bij de eerste hoofdcontróle aan de Amsterdamse Straatweg te Arnhem waren de meeste deelnemers ander half a één uur te vroeg binnen. Wij spraken daar even met de heer F. de Visser uit Sint Laurens, die alleen op zijn motor de ronde rijdt. Hij had het best naar zijn zin en reed met ple zier. Ook de heer Th. Schuitemaker uit Middelburg, die met zijn vrouw en de heer F. de Graaf in de auto rijdt, was tevreden. Er waren geen moeilijkheden geweest en ongelukken waren niet gebeurd. Opgewekt, na wat te hebben gerust en wat te heb ben gegeten, vertrokken de eerste deelnemers weer precies op tijd, n.l. om 6 uur, in de richting van Nijme gen. Actie voor betere arbeidsvoor waarden in Kanaalzöne. AXEL, 10 Juli. Door de indus trie-arbeiders in de Kanaalzone van Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen wordt mo menteel een actie gevoerd voor betere arbeidsvoorwaarden. Bij een enkele jaren geleden gevoerde loonactie zijn door de werkgevers toezeggingen ge daan, die slechts ten dele verwezen lijkt zijn. Door de besturen der diver se organisaties is daarom besloten op korte termijn tot betere arbeidsvoor waarden te geraken, waarom dezer dagen een gecombineerde vergadering is gehouden van de besturen met de leden der vakverenigingen. Naar ons werd medegedeeld gaat het vooral om de lonen bij de Cokes- en Stikstoffa- brieken te Sluiskil. Vanavond waren de onderhandelin gen nog gaande, maar er konden nog geen definitieve mededelingen gedaan worden. MULO-EXAMENS. GOES, 10 Juli. Bij de voortge zette Mulo-examens slaagden voor 't B-diploma: L. A. Smit te Lewedorp; D. J. Kloosterman, Oudelande en E. P. van Dierendonck te Vlissingen. Het A-diploma werd behaald door: S. Zandijk, Waarde; A. J. Liebers en C. J. Versprille te Terneuzen; H. M. Mahakena, Oostburg; P. Nijmeijer, Goes; J. C. Kok en G. Ovaa te Krab- bendijke, N. A. H. Steur en A. J. van Hee te Kamperland, N. P. Heijboer, Wissenkerke; A. Pleijte, Souburg; M. J. Poortvliet, P. G. Kamermans, M. Dekker en W. H. v. d. Voorde te Mid delburg; A. Sturm en A. J. Flipse te Serooskerke; M. Wisse en W. de Vis ser te Aagtekerke. Ingezonden Merieriet DE BILT ZEGT: Bijna overal droog. Aanvankelijk flinke opklaringen, maar later weer meer bewolking. Bijna overal droog weer. Zwakke tot matige wind in hoofdzaak tussen West en Zuidwest. Iets hogere tem peraturen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1