OPNIEUW ONRUST IN OOST-BERLIJN? Geen noodwoningen in watersnoodgebieden A Kantonrechter te Terneuzen sprak directeur vrij De heer C. Zwagerman te Middelburg overleden Wordt de Komin- form opgeheven? 1 SNIPPER NIEUWS Zonnemaire herdacht prof. Zeeman PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Russische schildwachten staan weer op wacht Arbeiders dreigden met nieuwe mars naar de regeringsgebouwen Ondeugdelij k giet werk kruisers aan nieuwe Oproer in Amerikaan* se vrouwengevangenis Nog tien gram Drie ringrijderijwed strijden op Walcheren Uitgave: lichting „Zeeuwsch Dagblad" lidkantoor: Goes, L. Vorststr. i, Tel. 2438, bij geen gehoor voor iflvertenties 2970, voor redactie 35. Giro 274289. Kantoren: Ussingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V, Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2528 Abonnementsprijs 0.44 per week, ƒ1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per man. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord WOENSDAG 8 JULI 1958 Hootdredacteur: J. D. TROOSTHEEDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Kruiningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; 3. S. Hoek, Middelburg; 3. Hommes, Nieuwdorp; 3. HuJjssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tholen; R. Zuiaema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: Donderdag: Zon op 4.80 u., onder 20.59 u. Maan op 2.20 u., onder 20.14 u. Hoogwater Donderdag 9 Juli: Vlissingen: 0.23 u. 1.65 m., 12.51 u. 1.79 m. Terneuzen: 0.48 u. 1.85 xn., 13.21 u. 1.98 m. Wemeldinge: 1.55 u. 1.50 m„ 14.30 u. 1.61 m. Zierikzee: 1.40 u. 1.27 m., 14.14 u. 1.36 m. BERLIJN, 7 Juli. De Noord-West-Duitse radio meldt, dat volgens oog getuigen zich vandaag in Oost-Berlijn nieuwe botsingen hebben voorgedaan tussen arbeiders en politie. De bouwvakarbeiders in de Staiinallee, waar de opstand van 17 Juni be gon, kwamen vandaag bijeen om de onmiddellijke vrijlating te eisen van hun gearresteerde collega's, aldus de radio. Zij dreigden politie en partijfunctio narissen een nieuwe mars naar de re geringsgebouwen te ondernemen. Soortgelijke botsingen waren gemeld PARIJS, 7 Juli. Het Franse blad „France Soir" heeft gemeld, dat de Sowjetrussische regering vermoedelijk opdracht heeft gegeven tot opheffing van de Kominform-organisatie in Boe karest. Volgens het blad zijn verscheidene Franse communistische leiders, o.w. Etienne Fa jon en Raymond Guyot, naar Roemenië vertrokken, om de Franse afdeling te liquideren en de ar chieven en documenten daar Frank rijk te brengen. Ook uit andere landen zouden de leiders van de communis tische partijen, die bij de Kominform zijn aangesloten, naar Boekarest ver trokken zijn. Zal Zuid-Afrika lid van het Gemenebest blijven? KAAPSTAD, 7 Juli. De leider van de Verenigde Partij (oppositie), Strauss, heeft in de Volksraad een motie ingediend, waarin wordt gezegd, dat het in het belang van Zuid-Afrika is lid van het Britse Gemenebest te blijven. Strauss was van oordeel, dat er voor de Unie meer dan voor enig ander land de noodzaak bestaat om in ternationale problemen gezamenlijk aan te pakken. Premier Malan diende een amende ment op de motie van zijn tegenstan der in, waarin gezegd wordt, dat sa menwerking met andere leden van het Gemenebest in de toekomst mogelijk en wenselijk zal blijken te zijn, los van het feit, of de Unie een republiek is of niet en onafhankelijk van de vraag of Zuid-Afrika binnen het Gemene best blijft. De overval op de Amsterdamse taxichauffeur. OOK DERDE AMERIKAANSE MILITAIR GEARRESTEERD. 's-GRAVENHAGE, 7 Juli. Van morgen hebben manschappen van de Amerikaanse militaire politie in Frank fort gearresteerd de Amerikaanse sol daat Neace, die er van wordt verdacht met twee zijner (reeds gearresteerde) landgenoten de aanslag te hebben ge pleegd op de Amsterdamse taxichauf feur Olij. Zij waren zonder toestem ming met verlof in ons land en be- oorden tot een tankdivisie in Mainz. De ruim 20-jarige soldaten zijn af komstig uit Texas. De Amerikaanseautoriteiten in Duitsland hebben aangeboden de twee zich in Nederland in arrest bevinden de militairen naar Duitsland over te brengen, teneinde ze daar door een Amerikaanse krijgsraad te kunnen be rechten, in de eerste plaats wegens desertie. HITTEGOLF IN PAKISTAN. PESJAWAR, 7 Juli. Een hevige hittegolf in het Noordwestelijke deel van Pakistan heeft alleen al in het dis trict van Pesjawar aan 621 personen het leven gekost, zo heeft een hoge politiefunctionaris aldaar Dinsdag meegedeeld. In berichten van de plaat selijke pers wordt echter van duizend doden gesproken. In Pesjawar zelf, een stad van 150.000 inwoners, zijn volgens de po litie 111 personen bezweken. In de districtsziekenhuizen zijn 500 personen met een zonnesteek opgenomen. -! „De Ommelanden". TECHNISCH ADVISEUR V'ORDT ONTSLAGEN. GRONINGEN, 7 Juli. Het nieuwe bestuur van „De Ommelanden" heeft onlangs besprekingen gevoerd over de positie van de enkele maanden gele den aangestelde technische adviseur bjj de fabriek, de heer S. Jelsma, nu de heer F. de Boer weer als waarnemend beheerder is aangesteld. Het bestuur heeft de heer Jelsma enkele voorwaar den gesteld, welke echter niet zijn ge accepteerd. De heer Jelsma zal nu ont slag krijgen. Sit-down-staking in Bergen op Zoom geëindigd. BERGEN OP ZOOM, 7 Juli. De sit-down-staking, die Vrijdag in de Ijzergieterij van Mechelens Machine fabriek was uitgebroken, is geëindigd. Onmiddellijk nadat het werk was her vat heeft de directie zich bereid ver klaard tot een bespreking, waarom de bestuursleden van de vakorganisaties hadden gevraagd. In deze bespreking, die gisteren is gehouden, is men tot overeenstemming gekomen. De directie deelde mede, dat zij de niet gewerkte uren strikt genomen niet behoeft uit te betalen, doch dat zjj bereid is de verlette uren te laten inhalen. Verder werd meegedeeld, dat over het boekjaar 1952 geen winst is gemaakt, hetgeen aan de vakbonden zal worden aangetoond. uit staatsfabrieken te Lichtenberg en Köpenick. Op het Alexanderplein, in het hart van Berlijn, waren weer Rus sische tanks gezien. Het Westduitse persbureau D.P.A., dat eveneens ooggetuigen aanhaalt, zegt, dat schildwachten van de Oost- duitse politie weer bij alle belangrijke kruispunten in Oost-Berlijn op wacht staan. De politie zou opdracht hebben gekregen op haar hoede te zijn. Er zouden communistische propagandis ten zijn afgeranseld. Officieel is medegedeeld, dat Aus tralië binnenkort zal deelnemen aan het onderhouden van een geregelde luchtverbinding tussen Lae (Austra lisch Nieuw-Guinea) en Hollandia, de hoofdplaats van Nederlands Nieuw- Guinea. 's-GBAVENHAGE, 7 Juli. Bij het dokken van de kruisers „De Rnyter" en „De Zeven Provinciën" voor on derzoek na afloop van de proeftochten is gebleken, dat zich aan de achterste vens onder de waterlijn ondeugdelijk gietwerk van buitenlandse oorsprong bevindt. Dit zal moeten worden ver vangen. De indienststelling zal echter vóór het einde van 1953 kunnen geschieden, aldus is officieel medegedeeld. JESSUPS, 7 Juli. Ongeveer vijf tig gevangenen van een verbeterings gesticht voor vrouwen te Jessup in de Amerikaanse staat Maryland zijn Dins dag in opstand gekomen. De opstan dige vrouwen op één na waren alle negerinnen hadden zich gewapend met messen en stukken van kapotge slagen meubelen. Bij het oproer, dat vier uur duurde, erd tenminste één politieman ge wond. Ook Maandagavond hadden zich De Gasperi moet het opnieuw proberen. ROME, 7 Juli. Alcide de Gasperi, de christen-democratische premier van het oude Italiaanse Kabinet, heeft pre sident Einaudi meegedeeld, dat hij niet in staat is een nieuwe regering te vor men. Einaudi heeft de weigering ech ter naast zich neergelegd en de Gas peri wederom opgedragen een rege ring te vormen. MINISTER WITTE BEVESTIGDE NOGMAALS: Op Schouwen-Duiveland komen 300 directieketen en 700 buitenlandse woningen, (Van onze parlementaire redacteur.) BINNENHOF, 7 Juli. Minister Witte heeft vanavond in de Tweede Ea rned medegedeeld bij de behandeling van het wetsontwerp wederopbouw watersnoodgebied, dat het aantal verwoeste woningen aanzienlijk geringer is dan oorspronkelijk werd gevreesd. Het totaal bedraagt in de drooggekomen gebieden ruim 900. Op vragen, of er noodwoningen op grote schaal zullen worden gebouwd, antwoordde de minister, dat dit niet zijn bedoeling is, om dat de praktijk heeft uitgewezen, dat niets meer permanent is dan het tij delijke. Aangezien de regering de gehele watersnoodschade in twee jaar wil herstellen, heeft het geen zin noodwoningen te bouwen, hetgeen in principe een aantasting van het peil der volkshuisvesting zou betekenen. De minister gaf toe, dat nu de ge troffenen minstens een half jaar lan ger moeten wachten. Voor Schouwen en Duiveland ligt de zaak anders. Daar is herbouw dit jaar nog niet mogelijk. Er zullen in dit gebied noodwoningen worden gebouwd in de vorm van ver plaatsbare directieketen. De bewoners kunnen dan zo spoedig mogelijk naar hun oude, vertrouwde omgeving terug keren. Het aantal van deze woningen is verhoogd van 250 tot 309. Bovendien komen er 700 uit het buitenland ge ïmporteerde woningen. Een deel is reeds gearriveerd en minister Witte verzekerde, dat tegen April volgend jaar al deze huizen bewoond zullen zijn. Zjj kunnen zeer snel in elkaar gezet worden. KROTOPRUÏMING. De bewindsman deed ook nadere mededelingen omtrent de krotoprui ming. Als de herstelkosten van een krot meer bedragen dan de helft van de kosten van het krot, zal er een nieuw pand worden gebouwd. Het krot zal dan echter niet meer dan f1500. waard mogen zijn. Er is een „acclima- tiseringsbijdrage" in bewerking, omdat vele krotbewoners de hogere huur van een nieuw pand vaak niet meer zullen kunnen betalen. De prijs bij verkoop van een krot zal berekend worden naar de waarde voor de overstroming. Tot slot waarschuwde de minister er tegen niet al te grote herbouwplannen' te ontwerpen. In het verleden is n.l. gebleken, dat utopistische plannen de herbouw belemmeren. NIET SPECIAAL VOOR ZIERIKZEE. Baron v. d. Feltz (C.H.) had spe ciale voorzieningen voor Zierikzee ge vraagd, maar de minister zei niet te kunnen ingaan op de suggestie van deze gemeente om 600 noodwoningen be schikbaar te stellen. Daarvoor is Zie rikzee niet zwaar genoeg getroffen. Het is hem n.l. gebleken, dat het woningtekort in Zierikzee daardoor opgeheven zou worden, terwijl ook 't saneringsvraagstuk dan practisch geen i'i i t Maandagnacht wisten 26 anti-com munistische krijgsgevangenen tijdens een hevige storm en regenval uit het kamp te Poesan te ontsnappen. Zij hadden gaten in de omheining ge maakt. Vertegenwoordigers van de waterleidingbedrijven in Oost- en West-Berlijn zijn overeengekomen, dat Oost-Berlijn weer drinkwater zal leve ren aan het westelijke stadsdeel. De Belgische Kamer van Volksvertegen woordigers heeft besloten haar zomer reces uit te stellen, waardoor de Ka mer gelegenheid krijgt zieh over het E.V.G.-verdrag uit te spreken. -• Het Frans sprekende deel van Zwitserland staat sedert enige dagen bloot aan he vig onweer. In de kantons Waadtland, Freiburg, Wallis, Bern en Luzern wer den wegen ernstig beschadigd. Het verkeer is onderbroken. •- In Bolsward zwom Maandag een jonge zeehond rond. Hij werd naar het Noorder Die renpark in Emmen gebracht, waar nu getracht wordt met gemalen rauwe haring en volle melk het dier in leven te houden. Het tweejarig dochtertje van de familie Bennenbroek uit de Zeilberg onder Deurne is door een passerende boerenkar gegrepen en ge dood. reeds ongeregeldheden voorgedaan. Bewakers uit een gevangenis voor mannen, die zich in de omgeving be vindt, grepen toen met traangas in. De orde werd Dinsdag hersteld met ge bruikmaking van brandslangen en stokken. De oproerige vrouwen hadden zich verschanst in een bijgebouw. De politie verwijderde 25 van de op roerlingen. Twee vrouwelijke bewa kers, die door de vrouwen gevangen waren gezet, werden door de politie bevrijd. vraagstuk meer zou zijn. Dit is niet verantwoord. De minister was het eens met het standpunt van het Prov. Be stuur van Zeeland, dat een geringer kwantum noodwoningen heeft toege wezen. (T~- MIDDELBURG, 7 Juli Nu gaat de „aardbeienwedstrijd" pas spannen! Wij zouden de tel bijna kwijt raken. Of het ons dan vol is? Nee, nog niet. Er ontbreken nog 10 gram aan. Het grote nieuws komt weer van Walche ren en wel van Koudekerke, waar de heer D. Joziasse in zijn tuinderij, die de mooie naam van „De Wijngaard" draagt, een bij zonder „zware dame" heeft ge plukt. De Madama Moutot, die hier heeft staan pronken in de zon totdat een mensenhand haar wegnam, bracht het tot 90 gram en dat is toch wel een zeer bij zondere prestatie voor een aard bei. Kom tuinderskijk uw plan ten nog eens goed na en als er dikke aardbeien aan zitten, laat ze nog even uitgroeien. Dat ons moet toch te vinden zijn! V JJ De economische en sociale raad van de V.N. en de Unesco hebben met zes tien stemmen voor en twee tegen (Po len en Rusland) een resolutie aange nomen, waarin wordt aanbevolen het mandaat van de Nederlander mr G. J. van Heuven Goedhart, Hoge Commis saris voor de Vluchtelingen, met vijf jaar te verlengen. Zijn mandaat loopt in December a.s. af. MIDDELBURG, 7 Juli. De Zeeuwse Ringrijders Vereniging orga niseert ook dit jaar weer de wedstrij den om het kampioenschap van Wal cheren. Voor het eerst zal ook om het kampioenschap in de 3e klasse worden gereden. Zaterdag a.s. komen de rij ders in de le klasse aan de beurt en wel te Gapinge. Volgende week Za terdag zullen in Souburg de wedstrij den voor de 2e klasse worden verreden en tenslotte kunnen op 15 Augustus in Grijpskerke de rijders, die in de 3e klasse deelnemen, hun krachten me ten. Aan de drie wedstrijden samen bedraagt het aantal deelnemers 172. De gestelde maxima voor alle klassen zijn bereikt. Dit betekent, dat in de le klasse is ingeschreven door 23 drietal len, dus 69 rijders (o.w. ook persoon lijke deelnemers), in de 2" klasse door 21 drietallen, samen dus 63 rijders (o.w. eveneens persoonlijke inschrij vingen) en in de 3e klasse door 40 rij ders. Hier zijn geen drietallen. De inzet van het kampioenschap le klasse is de zilveren médaille van Prins Bernhard voor de drietallen en een prijs van de Commissaris der Ko ningin voor de persoonlijke deelne mers. In 1952 werd persoonlijk kampioen in de le klasse de heer P. de Klerk te Nieuw en Sint Joosland, ter wijl het drietal van Middelburg de groepsprijs won. In de tweede klasse WO'; dj, heer J. Maljaars te Aagtekerke de prijs om het persoonlijk kampioen schap. De andere prijs ging ook hier naar het Middelburgse drietal. Bijzondere prestatie van inspecteur van politie. GRONINGEN, 7 Juli. De faculteit der rechtsgeleerdheid aan de universi teit te Groningen heeft aan de inspec teur van politie aldaar, de heer J. H. Koerts, de meesterstitel cum laude verleend, Toen in 1947 een avondly ceum werd ingesteld, meldde inspec teur Koerts zich als leerling. In 1948 liet hij zich als juridisch student in schrijven. Overdag werkte hij op het hoofdbureau t«n politie, maar in zijn vrije tijd bleef hij studeren. In 1950 deed hij met goed gevolg het candi- daats-examen en vanmorgen volgde zijn doctoraal examen. Amerikaanse vakbonden steunen Oostdultse vluchtelingen. STOCKHOLM, 7 Juli. De Ame rikaanse afgevaardigden op het we reldcongres van het Internationale Verbond van Vrije Vakverenigingen te Stockholm hebben medegedeeld, dat hun organisaties een grote financiële bijdrage zullen leveren aan een fonds tot steun aan Oostduitse vluchtelingen en de achtergebleven betrekkingen van de slachtoffers van de opstand in Oost-Duitsland. In het afgelopen weekeinde zijn In Pes jawar (Pakistan) 21 personen om het leven gekomen door de grote hitte. De temperatuur in dit gebied is in de afge lopen dagen tot boven 44.4 graden C. ge stegen. De waarnemend burgemeester van Zonnemaire, de heer van Splunder, heeft Maandagmiddag een krans gelegd bij het borstbeeld van prof. dr P. Zeeman in het Zeemanslaboratorium in Amsterdam. Bij de kranslegging waren aanwezig, de zoon en de dochter van de geleerde, (links) de directeur van „Onderwijs" van de gemeente Amsterdam, de heer W. M. Morren en prof. C. J. Bakker. Prof. dr P. Zeeman werd in Zonnemaire geboren. VALLENDE BALK DOODDE 23-JARIGE ARBEIDER. VEILIGHEIDSMAATREGELEN WAREN VOLDOENDE. TERNEUZEN, 7 Juli. - Heden middag heeft de ambtenaar van het Openbaar Ministerie voor het Kan tongerecht alhier een boete van f 150.— of 60 dagen hechtenis ge- eist tegen de directeur van de Spie- gelglasfabrieken te Sas van Gent, ir C. A. L. H„ omdat deze niet vol doende veiligheidsmaatregelen zou hebben getroffen, tengevolge waar van een arbeider om het leven is ge komen. Na een uitvoerig pleidooi van mr Adriaanse uit Middelburg sprak de Kantonrechter hem echter vrij. Op 17 December 1952 waren vijf ar beiders in de fabriek aan het werk, toen onverwacht een balkje uit een balkenvloer naar beneden kwam. De 23-jarige arbeider J. de Groote uit Sas van Gent kreeg het op zijn achter hoofd en overleed aan de gevolgen hiervan. De deskundige van de veilig heidsinspectie, de heer P. M. Haak, was van mening, dat hier inderdaad van schuld sprake was. Het mag niet voorkomen, zo oordeelde hij, dat men sen boven elkaar aan het werk zijn, zonder dat zij dat van elkaar weten. Men had voor een afzetting van de gevaarlijke zóne moeten zorgdragen. Nadat twee getuigen k décharge ge hoord waren, hield de ambtenaar O.M. requisitoir. Hij stelde, dat het ongeluk GROOT VERLIES VOOR AGRARISCH ZEELAND. MIDDELBURG, 7 Juli. - In de ouderdom van 69 jaar is alhier overleden de heer C. Zwagerman, oud-Rijkszuivel- en Veeteeltconsu lent voor Zeeland. Zijn sterke geest heeft hem de laatste jaren van zijn leven in staat gesteld de ernstige lichamelijke bezwaren, waarmede hij te worstelen had, te overwinnen, maar nu is dan het einde gekomen aan het leven van een man, die, hoewel Fries van geboorte, voor de ontplooiing van het Zeeuwse vee teelt en zuivelwezen meer heeft ge daan dan in woorden kan worden uitgedrukt. Wijlen de heer Zwagerman werd in 1884 in Hauwert geboren. Van het hoofd der lagere school en van de do- miné kreeg hij Ulo-onderwijs en daar na ging hij naar de Middelbare Land bouwschool te Wageningen, vijftien jaar oud. Na drie jaar was hij hier uitgestudeerd en reeds met ingang van 1 Januari 1903 werd hij assistent van de Zuivelconsulent voor Zuid-Holland. Daar bleef hij drie jaar werkzaam en toen volgde zijn benoeming (Novem ber 1906) tot Zuivelconsulent van de Z.L.M. Wijlen de heer Zwagerman bleef dit tot 1913, toen het Rijk agra rische consulentsehappen ging instel len. Vanaf dat jaar tot 1 Januari 1951 heeft de overledene dienst gedaan als Rijkszuivelconsulent voor Zeeland, te vens belast met veeteeltzaken, nadat hij voor de Z.L.M. reeds vanaf 1908 de belangen van de veeteelt had be hartigd. VELE RESULTATEN. De resultaten van een 44-jarige werkperiode in onze provincie zijn niet gering geweest. Op letterlijk elk ter rein van de veeteelt en de zuivel be woog wijlen de heer Zwagerman zich. Hij stimuleerde de stichting van zui velfabrieken, van melkfederaties en van de gezondheidsdienst voor dieren, van geitenfokverenigingen, van de schapen- en varkensfokkerij, van be- drijfsstudiegroepen, terwijl hij ontel bare „praatmiddagen" organiseerde en een voorvechter was van een goede melkcontröle en van de K.I. Dat de ontslapene bijzondere belangstelling had voor het Zeeuwse paard, is bij tal van gelegenheden en door hem geno men initiatieven duidelijk gebleken. Daarnaast zijn er van de hand van wijlen de heer Zwagerman ontelbare artikelen en brochures verschenen. De laatste jaren van zijn ambtsperiode was de materiële oorlogsschade één der zaken, die hij niet naliet in ver gaderingen en bij officiële instanties met nadruk aan de orde te stellen. De weidewatervoorziening van Zeeland had zijn speciale aandacht. Van de Stichting Getroffenen Oorlogsgeweld Zeeland was hij één der promotors. Hoe groot de waardering van agra risch Zeeland voor het werk van wij len de heer Zwagerman-was, is geble ken uit de naamgeving van het voor beeldbedrijf onder Grijpskerke, eigen lijk het werk van de overledene, n.l. het Hof Zwagerman. voorkomen had kunnen worden, als de topleiding meer had gedaan om de veiligheid te waarborgen en eiste daar om de hierboven genoemde straf. Mr Adriaanse bestreed als raadsman van verdachte deze opvatting. Naar zijn mening wisten de arbeiders wel, dat ze boven elkaar werkten. Het balkje is naar beneden gekomen juist door 't éne gaatje, dat er was en toevallig daar, waar men zich niet kon dekken. Het slachtoffer is in zijn ijver gaan opmeten op een zo ongelukkig moge lijke plaats, zodat het neervallende balkje de dood tengevolge had. Nu achteraf te zeggen: „Men had dit of dat moeten doen, dan was het niet ge beurd!" is gemakkelijk. Hij meende dan ook, dat er geen sprake is van nalatigheid van de directeur en vroeg vrijspraak. De Kantonrechter bleek het hiermee eens: de vijf mensen wisten welk werk ze deden en waren dus zelf verant woordelijk. Hij achtte schuld der di rectie uitgesloten en sprak Ir H. vrij. Huldiging de heer E. Visscher op 16 Juli. MIDDELBURG, 7 Juli. Op Don derdag 16 Juli a.s. zal des middags in een samenkomst in Hotel „De Burg" de huldiging plaats vinden van de heer E. Visscher ter gelegenheid van diens eervol ontslag (bij het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd) als directeur van de Technische School en Machinistenschool. Na een meer of ficieuze receptie voor autoriteiten, ere- comité, familieleden en genodigden zal een openbare receptie plaats vinden. Des avonds wordt in het Schuttershof een speciaal feestprogramma aangebo den. Het erecomité voor deze huldiging is als volgt samengesteld: erevoorzit ter jhr mr A. F. C. de Casembroot, Commissaris der Koningin, leden: de heer A. J. Th. v. d. Vlugt, Nederlands gezant in Helsinki; mr J. M. Pilaar, Griffier der Staten; de burgemeesters van Middelburg, Vlissingen, Koude- kerke en Kortgene; de vier Middel burgse wethouders; Eug. Famelaer, hoofdinsp. van het Technisch Onder wijs in België te Gent; M. de Vries, voorzitter Rijkscommissie Machinisten examens te Den Haag; ir E. Struyck, insp. Techn. Dienst K.P.M. te Amster dam; Jhr Th. Roëil, voorzitter Ver bond voor Veilig Verkeer te Biltho- ven; ir J. W. Hupkes, dir. „De Schel de" te Vlissingen; J. H. L. van Kim- menaede, voorzitter Ver. van Directeu ren van N.O.-scholen te Nijmegen; J. H. Voorthuysen, gep. overste Marine Stoomvaart Dienst te Oosterbeek; A. H. Voetelink, gep. overste Marine Stoomvaart Dienst en oud-voorzitter Rijkscomm. Machinistenexamens te Den Haag; C. Barentsen, oud bureel chef Rijksgebouwendienst te Middel burg; J. van Wijngaarden van Rees, secr. Verbond voor Veilig Verkeer te Utrecht; ir J. Hardonk, secr. Stichting Vakopleiding Automobiel- en Motorrij- wielbedrijven te 's-Gravenhage. DE BILT ZEGT Lagere temperaturen. Wisselende bewolking met enkele verspreide buien, matige tot krach tige wind tussen West en Zuid-West. Voornamelijk in het binnenland kou der.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1