Heftige strijd in Zaandam om scheepswerfterrein „Bartimeüs", een grote zegen voor de blinden* Politick van de V* S. faalde. Premiers van India en Pakistan gaan confereren. CASTELLA houdt Uw huid joog Amerika beveiligt zijn lucht Lonen en prijzen Lonen en huur Ook bij de overstromingen in Japan bracht de helicopter redding Beslissing thans aan kantonrechter NU drievoudig keus in Castella gAote v-e-Uv-aeMmg,. L Dinsdag 7 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina I Er wordt in deze zomermaanden achter de schermen een strijd gestre den, die weliswaar over zeer mate riële dingen gaat, maar die toch een enigszins principieel karakter draagt. Het is de strijd over de loonsverho ging, die moet worden doorgevoerd, nu de huren omhoog gaan en nu de vakbonden het ogenblik gekomen achten om de consumptiebeperking, die de consumenten in het voorjaar van 1951 vrijwillig op zich namen ter sanering van de zeer slechte handels- en betalingsbalans, ongedaan te maken. Deze strijd wordt achter de scher men gevoerd, hoofdzakelijk in de Stichting van de Arbeid waarin werk- gevers en werknemers vertegenwoor digd zijn. En uiteraard spreken de regering en de Sociaal Economische Raad als toporgaan van ons bedrijfs leven, ook hun woordje mee. Het Nederlandse volk merkt er op het ogenblik nog weinig van: zo af en toe verschijnen in de pers de percen tages, waarmee zo zegt men dan de ene of de andere partij de lonen verhoogd wil zien, maar een kind kan begrijpen, dat men aan deze cijfers weinig waarde kan toekennen zolang het overleg nog gaande is. En werk gevers noch werknemers zijn er op het ogenblik op gebrand hun stand punt uitvoerig in de krant te zien, omdat dan immers van hen verwacht wordt, dat zij dat standpunt ook zul len verwezenlijken en de sfeer van overleg dus zou vertroebeld worden door prestigeoverwegingen. Maar al hoort men er dan weinig van, de thans gevoerde besprekingen moeten van het allergrootste belang geacht worden voor ons allen. Het gaat er immers om of ons volk in al zijn lagen in de gelegenheid gesteld zal worden mee te profiteren van de gunstiger omstandigheden, waarin on ze staathuishouding is komen te ver keren. En daarnaast zijn deze besprekingen van groot belang voor Europa en de wereld. De lage-lonen-politiek is een doorn in het oog van onze Benelux- partners en maakt het steeds twijfel achtiger of het wel ooit tot een Bene lux zal komen. En men dient zich wel te realiseren, dat een definitieve mis lukking van de Benelux Europa enige stappen zou- terugbrengen op de weg naar eenwording en een voedings bodem zou zijn voor de Amerikaanse gedachte, dat men zich maar zo wei nig mogelijk aan dat oude Europa gelegen moet laten liggen, omdat men daar nu eenmaal niet wil samen werken Dit alles lijkt ver weg toch zul len de mannen die daar in de Stich ting van de Arbeid het overleg voe ren, zich van deze consequenties be wust moeten zijn. Op hun schouders rust een verantwoordelijkheid die ver uitgaat boven klasse- of partijbelang! Zoals gezegd is dit overleg over loonsverhoging allereerst noodzake lijk geworden door de voorgenomen huurverhoging. Da regering heeft ge meend die huurverhoging te moeten compenseren enerzijds door belasting verlagingen (personele belasting en faciliteiten waardoor de prijzen van schoeisel, suiker en huisbrand omlaag kunnen) en anderzijds door loons verhoging. En daarnaast dan nog een aantal maatregelen, waarvan alleen de ouders van schoolgaande kinderen profiteren. Bij de bespreking van deze wets voorstellen hebben wij al eerder tegen deze gang van zaken bezwaren ge maakt. In de eerste plaats immers wordt de toch altijd nog aanzienlijke groep niet-loontrekkenden hiervan de dupe: de zelfstandigen en vooral de mensen die na een leven van hard werken van hun eigen geld proberen rond te komen. Zij moeten wèl de hcjere huur betalen doch hun enige compensatie is de geringe prijsdaling en de eventuele verlaging van perso nele belasting. Laten we dit echter in het midden dan rijst de vraag op welke bedragen men de door de regering voorgestelde compensatiemaatregelen dient te ta xeren. Een van de staatjes waarin de regering dit trachtte te berekenen, hebben wij al eens gehekeld. Dat er daarover in de Stichting van de Ar beid een behoorlijk meningsverschil zal bestaan lijkt ons wel zeker. En ;nen mag wel aannemen dat heel wat rekenmeesters zich in deze zomerse dagen het hoofd breken over deze puzzle. Met als schrale troost de zekerheid dat zij nooit of te nimmer een formule zullen vinden, waarmee zij hun som zo kunnen oplossen, dat iedere Nederlander er door aan zijn trekken komt. Want het blijft een werken met gemiddelden, met uit komsten van budgetonderzoeken en wee de Nederlander die enkele gra den van deze „gemiddelde mens" af wijkt. Hij kan er zeker van zijn, dat h(j het kind van de rekening wordt, want hij past niet in onze „gelijk geschakelde wereld". Maar hoe dit ook zij, mischien zou men het nog wel eens kunnen wor den over deze compenserende loons verhoging een veel zwaarder stuk geschut is echter in stelling gebracht en dat is het ongedaan maken van de consumptiebeperking. Morgen en kele regels over dit haast onverteer bare brok, dat aan de strijd zijn prin cipieel karakter geeft. Gods gunst is groter dan die der mensen. Er staan vele plannen op stapel. (Van een speciale versaggever). ZEIST, 1 Juli Trecies twaalf uur gistermiddag de Roomse klokken in Zeist luidden juist „de Engel des Heren" trad Zwaantje van de Velde uit Emmen in de Westerkerk in Zeist voor de katheder om een stukje braille schrift voor te lezen. Zwaantje is blind. Zy is een leerling uit de tweede klas van „Bartimeüs" en dat ze in de kerk optrad, kwam, doordat het jaarverga dering was en aan die bijeenkomst van leden, ouders en begunstigers een openbare les was verbonden. Zwaantje las duidelijk en met goede articulatie 't verhaal van „het vinkje" van W. G. van der Hulst. Het vinkje, dat broodkruimels verwachtte en oude schoenen toegeworpen kreeg. Zwaantje stond daar als een tastbaar bewijs, dat de gunst van God groter is dan die van de mensen. Allemaal dank zjj die boodschap, eenmaal door de Engel des Heren tot Maria gesproken. Van die Christelijke boodschap was de jaarvergadering van „Bartimeüs" vol. Voorzitter P. L. de Gaay Fort man, oud-burgemeester van Dordrecht, thans te Zeist, gewaagde er in zijn openingswoord van, toen hij sprak over de groei van het blindeninstituut. Toen men begon in 1919 waren er 17 leerlingen, thans zijn er 110. Het is niet alleen belangrijk, dat zij een Christelijke opvoeding krijgen, het is van nog veel meer importantie, dat zij een plaats vinden in de maatschappij. Ook wat dat aangaat is men op de goede weg. Dank zij de uitstekende leiding, die de heer Mees van Huis aan het koor van „Bartimeüs" geeft, is het overal in het land bekend ge worden. Door het instituut der Blindegelei- dehonden in Amsterdam, niet te ver warren met de vele blindegeleidehon- den-zaken, die overal werkzaam zijn en de goêgemeente geld voor alles, be halve voor de blinden, uit de zak kloppen, heeft de blinde een grotere mate van vrijheid in het maatschap pelijk leven gekregen. BOUWPLANNEN. Toch blijven er nog vele wensen. Voor „Bartimeüs" die van de zo noodzake lijke uitbreiding. De heer de Gaay Fortman kon aankondigen, dat het ein de van het jaar zeker de verwezenlij king van de lang gekoesterde bouw plannen zal brengen. Dit jaar verschijnt nl. de wet in het staatsblad, die het ge meenten toestaat om instituten als „Bartimeüs" te subsidiëren en dan is de bouw van een nieuwe school en groter internaat ook verzekerd. Heeft men dat bereikt, dan is men nog niet aan het eind van de vele wensen. De verzorging van blinden, die tevens sterk achterlijk zijn, vraagt dan om een oplossing. De revalidatie die erop gericht is elke blinde op zijn plaats in de maat schappij te brengen, dient dan ter hand te worden genomen. Er moet ook een ambachtsschool voor blinden ko men, omdat men niet van allen, die minder geschikt voor intellectuele be roepen zjjn, mattenvlechters en bors telmakers kan maken. Het gesproken boek dient geïntro duceerd te worden in ons land. Vooral voor hen, die op oudere leeftijd blind werden, is dat van belang. STEUN VAN VELE ZIJDEN. De heer de Gaay Fortman memo reerde voorts de bestuursmutaties. De heer A. v. d. Velde werd als penning meester vervangen door de heer B. H. van Haaften uit Zeist. Grotere steun Staten) zendt een bewonderaar van het werk elk jaar 250 dollar. En zo zijn er tal van verrassingen. Toch is er nog veel meer nodig. Van daar, dat de propagandist, de heer R Middel, een actie aankondigde om vol gend jaar, ais „Bartimeüs" 85 jaar be staat, te komen tot een contributiebe drag van f 35.000,Thans bedraagt dat f20.000,—. De vergadering koos de heer P. Renkema uit Appingedam als opvol ger van de heer G. R. Wielenga uit Assen, die als bestuurslid bedankte, ondervindt „Bartimeüs" steeds van vele zijden. Uit Pella en Iowa (Ver. Als bij de Amerikaanse Marine een hond of kat overlijdt WASHINGTON, 6 Juli Als op een schip van de Amerikaanse vloot de scheepshond of -kat over lijdt, moet de gezagvoerder dit onmiddellijk telegrafisch melden aan het hoofdkwartier van de ma rine. Het dier moet dan verpakt in 'n koelruimte worden bewaard tot een haven wordt aangedaan en een commissie van drie officieren moet een onderzoek instellen naar de omstandigheden, waaronder het beestje is omgekomen, en hierover verslag uitbrengen. De Amerikaanse republikeinse afgevaardigde Gross heeft dit meegedeeld in een redevoering in het Huis van Afgevaardigden, waarin hij voorbeelden aanhaalde van vermeende verspilling van belastinggelden. De Prawda. MOSKOU, 6 Juli Het orgaan van de Russische partjj, Prawda, schrijft in een hoofdartikel, dat de meningsver schillen tussen de V.S., Groot-Brittan- nië en Frankrijk zo groot zijn geworden, dat zij niet op een periodieke bijeen, komst van regeringsleiders uit de weg kunnen worden geruimd. Het biad trekt overigens in twijfel of de Bermuda- conferentie nog wel ooit zal worden ge houden. De V.S. wordt verweten, dat zij een poli tiek van geweld nastreven en pogen, onder de mom van het vormen van een verenigd front tegen de Sowjet-Unie, zich te be moeien met de buitenlandse politiek van de West-Europese staten. De betrokken lan den verzetten zich echter hiertegen. „Amerikaanse diplomaten trachten hun Westeuropese bondgenoten er van te over tuigen, dat het organiseren van sabotage en ondermijnende acties een doeltreffender ma nier is om met de Sowjet-Unie om te sprin gen dan het voeren van vreedzame onder handelingen." De Prawda verklaart verder, dat minister Dulles en congresleden en de pers in de V.S., na de gebeurtenissen in Oost-Bërlijn een campagne voor een versterkte inmen ging in de aangelegenheden van de demo cratisch staten zijn begonnen. Het Russische blad ziet als oorzaak van deze actie de dui delijke ongerustheid van de heersende kringen in de V.S. over het falen van hun buitenlandse politiek. Geen plan tot verdeling van Kasjmir. KARATSJI, 6 Juli. Officieel is bekend gemaakt, dat de eerste ministers van India en Pakistan, Nehroe en Mohammed Ali, 25 Juli in Karatsji bijeen zullen komen ter bespreking van de betrekingen tussen beide landen, in het bijzon der de netelige kwestie-Kasjmir. Mohammed Ali, de premier van Pakistan, heeft in een vraaggesprek met een Paki- staans persbureau berichten uit Londen, volgens welke hij bij besprekingen met Nehroe in Londen zijn goedkeuring zou heb ben gehecht aan een plan tot verdeling van Kasjmir, opzettelijk onwaar genoemd. Het plan, dat als basis van onderhandelingen zou dienen, zou inhouden, dat Djammoe aan India en het Noord Westelijke deel van Kasjmir aan Pakistan zou worden toege wezen. De eigenlijke vlakte van Kasjmir zou een onafhankelijke staat vormen met Sina- gar als hoofdstad. Mohammed Ali zei, dat bij zijn bespre kingen met Nehroe na de kroningsfeesten te Londen geen enkel plan tot regeling van de kwestie-Kasjmir was besproken. De Pa kistaanse premier legde er de nadruk op, dat hij nimmer een regeling zou goedkeu ren, waarvan de voorwaarden niet aan vaardbaar zouden zijn voor Pakistan. De president van Frankrijk, Vincent Auriol, heeft officieel bevestigd, dat hij in December a.s. geen hernieuwing van zijn mandaat als president zal aan vragen. Aken moeten verdwijnenzegt R.W.S ZAANDAM, 6 Juli Reeds geruime tijd woedt in Zaandam een hardnekkige 8tr(jd om een terrein, behorend tot het scheepswerfcomplex van de coöperatie „Vooruit", die ffit complex indertyd heeft gekocht van de American Petro-, leum Company. Een ond employé van deze oliemaatschappij bleef na de koop op een deel van het terrein wonen en beschouwt zich als koper van dit aan het water liggend deel van het scheeps werfcomplex, omdat hjj, naar hij zegt „f 500,- handgeld op de koop heeft ge geven". De directie van de scheepswerf even wel voert aan, dat deze employé, de heer Hermihk, slechts „huurder" is en geen enkel recht heeft om het terrein Ingezonden Mededeling (Adv.) Geniet van de heerlijke Bloemenzeep De nieuwste aanwinst van Castella, de onverpakte Bloemenzeep met de zéér lage prijs van slechts 20 cent per stuk, brengt een frisse, schuimende zeep binnen ieders bereik. De Bloe menzeep heeft een heerlijke lente geur en is verkrijgbaar in vier zachte tinten. Er is thans Castella voor iedere vrouw, voor iedere huid en voor iedere beurs. Ook in de warmste zomerdagen, ook als het extra druk is en U haast tijd te kort komt, kunt U zich met Castella toch het genot verschaffen van een weldadige masage. U kunt immers kiezen uit drie soorten. Heeft Uw huid behoefte aan veel zacht, overvloedig schuim, neem dan Castella Spécial (32 ct.). Is Uw huid he$ meest gebaat bij de klassieke Castella Schoonheids- zeep - ook deze kost slechts 32 cent. Tijdelijk levert Uw winkelier U TWEE stukken van deze heerlijke zeep voor slechts 50 cent. Profiteer nog heden van dit bijzondere aanbod! En wilt U voor een lage prijs toch het genot hebben van een echte merk- zeep, dan is er thans Castella Bloe menzeep voor U, met de geuren en tinten van lentebloemen, voor de zéér bescheiden prijs van 20 cent per stuk! onder te verhuren volgens een clau sule in het huurcontract. De heer Hermink heeft zulks toch gedaan en heeft een deel van het Zaanwater, grenzende aan het door hem bewoonde terrein, verhuurd aan de Zaandammer K. Kas, die aldaar ligplaats heeft gekozen met twee aken. In het ene schip woont deze man, in het andere heeft hij zijn ma chinefabriekje ingericht, waarmee hij onder meer het herstel verzorgt van kleine vaartuigen in de Zaandamse haven. De directie van de scheepswerf heeft de Rijkswaterstaat in de arm ge nomen en deze bepaalde, dat beide aken in het water Van het Rijk lagen en dat deze wettelijk moeten verdwij nen. WEGGESLEEPT. Zo verscheen de Rijkswaterstaat met een sleepboot uit IJmuiden om de boten naar de grens van de gemeente Zaandam te slepen, waar zij zouden worden overgenomen' door de ge meentelijke havendienst, die de sche pen naar de Achterzaan zou brengen. Toen de boot van de Rijkswaterstaat verscheen, had Kas zyn belde aken met kettingen aan elkaar gelast, waardoor het onmogelijk was de boten door de Wilhelminasluis te slepen naar de Achterzaan. Voor de sluis kreeg hy een rechercheur van de gemeentepolitie aan boord, die hem sommeerde de verbin ding van beide schepen te verbreken. Dit weigerde de man. Dezelfde dag heeft hij een eigen sleepboot gechar terd en liet hij zijn schepen terug brengen naar de plaats waar ze van daan zijn gesleept, nl. het door hem gehuurde terrein van de heer Her mink op het complex van de scheeps werf. Hij wacht nu op de uitspraak van de kantonrechter, die de kwestie „huur of koop" zal uitmaken. BOERDERIJBOUW IN HET RAMPGEBIED. OUDE TONGE, 6 Juli. De eerste boerderij te Oude Tonge na de watersnood wordt thans opgebouwd. Het betreft de boerderij van N. J. van Es aan de Blauw- pannenweg te Oude Tonge. FEUILLETON. door J. BRANDENBURG. ,104 Ze komen langs Geruth Chimham, de karvanseria. De wachter boven de poort roept hen toe. Hij herkent in de schimmen al spoedig de herders en vraagt of er onraad is met de kudden, dat zij op zo vreemde tijd op weg zijn naar de stad. Broeder, hebt gij dan niets gehoord of gezien? vraagt Aser. Wat zou er in een stikdonkere nacht te zien of te horen zijn? vraagt de wachter met een spotlach. Hebt gij geen groot licht van de hemel zien nederdalen? Geen engelengezang gehoord? Het moet hier toch duidelijk te zien zijn geweest? Hebben jullie te veel gedronken, voor gij slapen ging? vraagt de wachter en lacht met dezelfde spotlach. De Heiland is geboren, de Messias. Een engel heeft het ons ver kondigd en wij hebben Hem gezien in de krib. Daar ligt hij als Kindeke en zijn vader en moeder zijn Jozef en Maria die uit Nazareth gekomen zijn. Even is het stil op de wachttoren en dan vraagt de wachter: Waar hebben jullie die sterke zoete wijn weg gehaald, dat je nu nog dronken bent? Kom mannen, ga naar je beesten en doe je werk. Verbeuzelt je tijd niet met dronkemanspraatjes. Ontzet kijken de herders naar de zwarte silhouet op de wachttoren. Hoe durft ge! schreeuwt Aser. Wat wij zeggen is de waarheid. Ga zelf maar zien in de krib, dan kun je jezelf overtuigen! De wachter laat weer zijn spotlach horen en geeft geen antwoord meer. De herders lopen door naar de poort en vragen om binnen te mogen, want zij hebben een goede boodschap. De poortwachter heeft zijn gezicht voor het luik vertoond. Zijn slaperig gezicht is nauw merkbaar in het donkere vierkant van het luik. De poort blijft gesloten tot de dageraad aanbreekt mannen. Gij kent het bevel van de stadsoverste. Ben-Amos doet hetzelfde verhaal, dat Aser zo even deed aan de wachter op de toren van de karavanseria. En ze krijgen precies hetzelfde te horen: Jullie hebben te veel zoete wijn gedronken, mannen. Doet de wijn van je en gaat naar je kudden. Schaam je, om je werk zo in de steek te laten. Het kan je betrekking kosten, wanneer het in de stad gehoord wordt. Weer staan de herders onthutst. Men gelooft hen niet. Ook hier is geen Licht gezien en geen engelengezang gehoord en ze geloven er niets van. Eerst zal in de stad het verhaal verkondigd moeten worden en de mensen naar de krib gaan in de grot, eer zullen ze niet geloven. De afstand naar de schaapskooi is niet zóver, dat zij er niet heen kunnen en weer terug zijn, eer de dageraad aanbreekt. Ze besluiten er heen te gaan en hun schapen te verzorgen en dan kunnen ze precies op tijd weer voor de stadspoorten zijn en het Evangelie verkondigen, om ook de stad met de blijdschap die hun hart veranderd heeft, te vervullen. Ze beginnen te begrijpen, dat het wonder ook zó groot is, dat het bijna niet te geloven is. Ze willen ,er de wachters niet te hard om vallen En wanneer boven Hebron de eerste vage violette strepen de lucht gaan kleuren, staan de mannen weer voor de poort en zijn de eerste, die de stad ingaan. De wachter kijkt hen verbaasd na. Zijn ze nóg niet ontnuchterd? Wat mankeert die lui? Hij vertelt van het nachtelijk bezoek der herders en wat ze hem heb ben willen wijsmaken aan anderen bij de poort. De mensen lachen er om en vinden het een kostelijk verhaal om verder te vertellen en het duurt niet lang of de gehele stad weet van de onrust, welke de dronken herders voor de poort hebben veroorzaakt, terwijl ze al hun vee in de steek hadden gelaten. De mensen spreken er schande van. Intussen lopen de herders de stad in. Ben-Amos en Jacob zullen naér Jochanan gaan en hem de zaak voorleggen. De anderen zullen de stad inlichten en dan zullen de mensen kunnen gaan zien, als ze niet geloven. Ze verwachten niet anders, of eer het middag is, zal de Messias in de stad gehaald zijn, en zullen de herauten door het ganse land van Palestina, van Dan tot Berseba trekken om te verkondigen, dat de Messias geboren is, in de stad Davids en dat een heirleger van engelen de boodschap gebracht heeft en hun blijde zang gehoord is. Vol goede moed komen Ben-Amos en Jacob aan de poort van het grote huis van Jochanan. De slavin, die de po.ort bedient, opent het luik en vraagt, wat zij wensen. Wil onmiddellijk uw meester roepen, wij hebben een zeer belang rijke tijding, zegt Ben-Amos. De slavin verwijdert zich en na enig wachten wordt de poort geopend en staat Jochanan met een verbaasd gelaat voor zijn herders. De vrede des Heren zij met ulieden! zegt hij. De Here zegene u! groet Ben-Amos. Japan is geteisterd door overstro mingen, de ergste wellicht uit de geschiedenis van dit land. Op het eiland Kioesjoe bedraagt het aantal doden bijna 500, meer dan 800 mensen zijn nog vermist en bijna 800 ztjn gewond. Ongeveer een millioen mensen zijn dakloos. Zoals ook bij ons heeft het Amerikaanse leger prachtig werk verricht en met hun helicopters hebben zij vele honderden, die een toevlucht op de daken had den gezocht, het leven gered. En ook bij het dijkherstel hebben de militairen de behulpzame hand geboden. De totale schade wordt geraamd op 280 millioen dollars. Instructie voor lijnstoestellen, Londen, 6 Juli De gezagvoerders van lyntoesteUen, die van Engeland naar de Verenigde Staten vliegen, moe ten krachtens een nieuwe verdedigings- wet in het bezit zyn van een verzegelde enveloppe, die door Amerikaanse auto riteiten wordt verstrekt. De enveloppe mag pas worden ge opend, wanneer vliegtuigen zich hal verwege de Atlantische Oceaan, bevin den. Zij bevat instructies voor de ver der te volgen route, en een wacht woord ter identificatie, wanneer de toestellen Amerikaans gebied binnen vliegen. Indien de instructies niet wor den opgevolgd, zullen Amerikaanse jachtvliegtuigen opstijgen om in te grijpen. Aangenomen wordt, dat deze jong ste maatregel, die operatie „Tomcis" wordt genoemd, deel uitmaakt van 'n gigantisch systeem van radarstations en bases voor jachtvliegtuigen, die dag en nacht waakzaam zijn om een twee de Pearl Harbour te voorkomen. Algemene Vergadering der V.N. op 15 Juli bijeen? NEW YORK, 4 Juli. Uit gewoon lijk welingelichte bron wordt verno men, dat de voorzitter van de Algeme ne Vergadering der V.N. Lester Pear son, zou hebben besloten de Vergade ring 15 Juli a.s. bijeen te roepen, tenz(j een wapenstilstand in Korea zeer spoe dig en met zekerheid kan worden ver wacht. De vergadering zou tien dagen duren. Waf brengt de radio? WOENSDAG 8 JULI 1953. HILVERSUM I (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7.45 Een woord v. d. dag. 8.00 Nws. en weerber. 8.18 Gewijde muz. 8.45 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 12.00 Pianoduo. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Mari nierskapel. 14.00 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 17.20 Orgelsp. 17.50 Gram. 18.00 Koorzang. 18.25 Gram. 18.30 Spectrum v. h. Chr. or ganisatie- en verenigingsleven. 18.45 Ac cord. ork. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Boekbespr. 19.25 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Phil. ork. en soliste. 21.15 Klank beeld over de luchtafweer. 21.45 Ham mondorgelspel. 22.00 Speurtocht door Zd. Afrika. 22.10 Weense muz. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II( 298 m) VARA 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. huisvrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Morgenwij ding. VARA 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Metropole-ork. 12.30 Land- en tuin bouw meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Orgelspel 13.00 Nws. 13.15 Tentoonstel lingsagenda. 13.18 Accordeonork. 13.50 Gram. 14.00 „De weg omhoog", caus. 14.15 Kamerork. 15.00 Kinderkoor. 16.00 Hobo's en klarinet, (tussen 16.10 en 18.00 Ronde v. Frankr.). 16.10 V. d. jeugd. 16.45 V. d. zieken. 17.15 Gram. 17.25 Lichte muz. 17.50 Regeringsuitz.: J. B. ten Broek: .Mexico'. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Act. 18.30 Gram. 19.15 Praatje over consumentenbelangen. VPRO: 19.30 V. d. jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Pol. comm. 20.15 Amus. muz. 20.50 „Met de hakken over de sloot", hoor spel. 22.05 Ronde v. Frankr. 22.15 Piano recital. 22.45 „Bacteriën, onze vrienden of vijanden"?", caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. in Esperanto. 23.20-24.00 Gram. BRUSSEL (324 en 484 m.): 11.45 Gram. 12.15 Piano en zang. 12.30 Weerber. 12.34 Piano en zang. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.00 Gram. 14.30 Sym phonic ork. 15.10 en 16.00 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.25 Idem. 17.30 Caus. 17.40 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoorsp. 21.00 Gram. 21.15 Omr. ork. 22.00 Nws, 22.15 Pianorecital.'22.45 Gram. 22.55-23.00 Nws.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3