Collectegelden werden verdeeld naar de wens der kerken Om mnè- op te kikkeren tZEM Kato van Keilen tot kampioene uitgeroepen MATROZENSHAG Onderlinge steunverlening is dringend noodzakelijk KERK Eigenaar Q C Lenshoek te Kloetinge ontving beker uit handen van burgemeester Ten Kate Mer rie-premiekcuringen te IJzendijke VAN MARKT en veiling Donderdag 2 Juli 1953 ZFEUWSLH DAGBLAD Pagina 5 Zeeuwse Gere/, diakenen te Goes ^bijeen GOES, 1 Juli. In de Gerei. Kerk is vandaag de 26e Provinciale Diaco nale Onnferentfe gehouden onder voorzitterschap van de heer A. de Poorte te Middelburg. In de morgensamenkomst Is b(|na anderhalf uur gesproken over een vraag, die de diaconie van Zaamslag had Ingezonden, n.l. of het juist is, dat een groot deel der gelden, gecollecteerd voor het noodfonds der Geref. Kerken, aan het Nationaal Rampenfonds is overgedragen en of dit als verant woord mag worden beschouwd. De adviseurs der Conferentie, dr C. Stam 'te Goes en dr A. G. v. d. Stoel te Bergen op Zoom, hebben volledige opening van zaken gegeven. Daaruit werd wel duidelijk, dat er geen sprake van Is geweest, dat gelden, die speciaal voor gedupeerde kerken en diaconieën wa ren bestemd, In het Rampenfonds zijn gestort. In zijn openingswoord herinnerde de heer de Poorte aan de ramp, die Zeeland trof. Uit de Geref. diaconale kring kwamen de heren van Over- beeke uit Nieuwerkerk en Heijnsdijk uit Woiphaartsdijk in de golven om. Vele diaconieën kwamen door de wa tersnood voor speciale vraagstukken te staan. De voorzitter bracht daarna de verhouding overheiddiaconie ter sprake en verklaarde, dat practisch al le diaconieën de verpleeggelden voor behoeftigen accepteren. H(j wist ook geen andere oplossing. De kerken zou den de gelden zelf niet meer kunnen opbrengen. Tenslotte deed de heer de Poorte een dringend beroep toch col lectes voor diaconale doeleinden te houden, ook al is er in de eigen ge meente geen nood. Onderlinge steun verlening is dringend noodzakelijk. De gemeenschap der heiligen is groter dan de plaatselijke kerk. DE COLLECTEGELDEN. Omtrent de kwestie van de bestem ming der collectegelden (de vraag van Zaamslag) bleek enige verwarring te bestaan. Dr Stam gaf toe, dat het Cen traal Bureau van Diaconieën der Geref. Kerken in zekere zin wat voorbarig is geweest met het verzoek collectes te houden. In de tweede circulaire in de rampweek werd echter duidelijk op drie bestemmingsmogelijkheden gewe zen, n.L voor hulpbehoevende diaco nieën, voor het algemeen kerkelijke noodfonds en voor het Rampenfonds. Iedere kerk kon dus precies de be stemming aangeven. Uit het nood fonds is nimmer een cent naar het Rampenfonds gegaan. Dat deze verwarring kon ontstaan, weet dr Stam aan het ontbreken van een centraal adres, hetgeen hy een leemte in de Geref. Kerken noemde. Als een generale of een particuliere synode gesloten is, hebben de kerken geen adres meer. In Zeeland is direct een buitengewone synode bijeengeroepen en de praktijk heeft uitgewezen, dat dït een goede greep is geweest. Dr Stam deelde mede, dat in eerste instantie ruim 1 ton voor hulpbehoe vende diaconieën die overigens ner gens in het rampgebied werden aan getroffen werd gecollecteerd, ruim 4 ton voor het noodfonds en 2 ton voor het Rampenfonds. De door de parti culiere synode Ingestelde ramp-com missie kon steeds putten uit het nood fonds. Ware dit niet mogelijk geweest dan hadden de Zeeuwse kerken zelf een collecte in heel Nederland uitge schreven. Ds v. d. Stoel voegde hier aan nog toe, dat da commissie steeds onbekrompen over financiën heeft kunnen beschikken. ONDERLINGE STEUNVERLENING. De diaconie van Souburg Btelde de onderlinge steunverlening der kerken t.o.v. haar diaconale armenzorg aan de orde. Sommige sprekers waren er zonder meer voor, maar anderen we zen op de grote moeilijkheden, die deze steunverlening in de praktijk mede brengt. De particuliere synode be noemde deputaten voor deze aangele genheid, welke straks als leidraad ger bruik kunnen maken van door de ge nerale synode aanvaarde conclusies. In de morgensamenkomst werd de heer de Poorte met bijna algemene stemmen als voorzitter herkozen. De penningmeester, de heer C. van Driel, deelde mede, dat het batig saldo over 1952 f253.97 bedroeg. Chr. leven in Brabants Westhoek, Plannen voor stichting van een Geref, Kerk en een protest, christel, school BERGEN OP ZOOM, 1 Juli. In Hoogerheide is een commissie ge vormd die de mogelijkheid zal onder zoeken om tot instituering van een Geref. Kerk te komen in deze West hoek van Brabant. Sinds enige maan den werden in deze gemeente ere diensten gehouden bij een der leden thuis door ds A. G. v. d. Stoel uit Bergen op Zoom. De toeloop was ech ter te groot en thaps heeft men tijde lijk de beschikking gekregen over een leslokaal van de R.K. Lagere Land bouwschool. Men overweegt echter spoedig zelf een kerk te gaan bouwen. Ook kijkt men in* Hoogerheide uit naar een geschikt terrein voor de bouw van een prot. chr. school. In deze hoek wonen ruim 100 prot. chr. gezinnen, die nu ofwel hun kinderen naar Ber gen op Zoom moeten sturen of naar de R.K. scholen ter plaatse. Het gemeen tebestuur heeft de nodige medewer king toegezegd. Familieberichten uit andere bladen Geboren: Elsa A. D., d.v. Fam. Bakker- Schoehuizen, Den Dolder; Johannis, z.v. Fam. J. Cornelis-Schilleman, Groede; Wilhelmina A. C., d.v. Fam. van der Graaf-de Stoppelaar, Goes, Overleden: P. Barentsen, 98 j., Ritthem; V. G. de Bruijn, 49 j., Middelburg; I. C. Jacobse, 70 j., Hoofdplaat; J. Malgo, geb. Minderhoud, 80 j., Middelburg; F. F. J. Lemoine, 83 j, Vlissingen. 5307 DE GRUYTER'S VRUCHTENLIMONADESIROOP Frambozen-bessen fles f. 1.50 Sinaasappel fles f. 1.50 LIMONADESIROOP Grenadinef|es f. 1.10 Sinaasappel fles f. 1.10 Mèt cassabon voor 10°/o korting, om i extra voordelig te maken! öeGruyter H. P. VEENING Internist VLISSINGEN Vrijdag 3 Juli GEEN SPREEKUUR. De Beurs noteerde gisteren SLOTKOERSEN AMSTER- DAMSCHE EFFECTEN BEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHE BANK N.V. - INCASSO-BANK N.V., GOES. Nederland 19+7 97# I)olUrleninff 1947 96 Invest. Certif. 98Ji Ned. 1962/64 cum 99 Grootboek 1946 97 3# K. Olie 19# m 96 99 99H cult: I* Nat. Handelsbank 117% 118M Ned. Handel Mij 16444 A.K.U. 15954 Berth's Jurg. 267J4 27014 Berkei's Patent 110 11054 Calvé Delft 12244 122y| Fokker m Gelder Zon^n 152# 151# Kon. Hoogovens 166 166# Ned. Ford 206 209 Ned. Kabelfabr. 213# 212# Philips' Gloeil. 163# 164# Ho 6 cum. pref. wd. 145# Unilever 189# W i 1 ton - F ij enoord 180 Biliton I rubr, Biliton II rubr. Dordtsche Petr. Dito, pref. Kon. Olie Dito, onderaand. Mioeara Enim A'dam Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Oost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. lijn K. J. Ch. Paketvrt 10!«4 Kon. Boot 128Jj 12754 Kon. Paketvrt 120)jexd 120 Kon. Rott. Lloyd 124 12454 Ned. ScH. Unie 12654e*d 12654 Ommeren's Sch.vrt 149# 150 St- Mij Ned. 13754 13644 JavaCult. »W06*e*d 147 18954 184 296exd 295 23654exd 23444 30144 303 30854 308 31744 31744 31744 31744 518L 94 94 10954 12054 75}4 7654 32 33 10854 - 51H 51 13444 13554 BETALEN OF BROMMEN „Jongeman, hou op met je grapjes!" sprak de commis saris. „Natuurlijk kan een gewone kraai niet praten. Wie denk je wel dat je voor je hebt? Ik zou di rect mijn ontslag nemen wanneer dat beest ook maar één woord spreekt, begrepen!" „Nee, ik begrijp er niets van!" antwoordde Pieter. „Karolus laat me verschrikkelijk in de steek. Anders is het gewoon een kletskous maar nu ik hem nodig heb zwijgt ie!" „Zwijg jij!" vloog de politieman op, „schel voor de drommel uit met je geklets! Er zijn mensen en dieren. De mensen praten en de dieren niet behalve misschien de een of andere ver gevorderde papagaal. Basta! Geef je toe boven op de pet van politie-agent no38042 te hebben gezeten?" „Ja, meneerl" „Juist, dat kost één gulden, daarbij komt nog f 1.50 transportkosten voor vervoer in een gemes- lijk zijspan. Totaal dus f 2.501" „Wèt twee gulden vijftig?" vroeg de jonge... ..„s vijttig boete!" knorde de commissaris. „Betalen, brommen of voor de rechter komen!" Met een beteuterd gezicht begon Pieter al zijn zakken te doorzoeken. Hij vond twee steentjes, een stukje touw en wat zand uit de woes tijn en daar bleef het bij. „Ik heb geen cent, meneer.maar ikzei hij. Doóh de commissaris drukte al op een belletje en drie minuten later zat hij samen met Karolus alleen ln een cel. „Weet je waarom ik niets zeg!" begon nu ineens Ka rolus. „Omdat ik er genoeg van heb. Sedert ik met jou op stap ben gebeuren er de raarste dingen. Hier, nu zit ik weer in de gevangenis! Ik, Karolus in de gevan genis! Ik ben een eerzame vogel, vergeet dat niet en daaromze kunnen me nog veel meer vertellen maar ik zwijg als er anderen bij zijn!" Ingebonden Mededeling 'adv VAN ROSSEM S C°UHl LES^ Het conflict in dë Geref, Gemeenten GOUDA SCHEIDT ZICH AF DEN HAAG, 1 Juli Naar wjj ver nemen heeft de Geref. Gemeente te Gouda zich bij notariële acte van 24 Juni j.l. voorlopig zelfstandig gemaakt, Zij heeft het verband met de synode verbroken op grond van de leeropvat- tingen en besluiten die geleid hebben tot het afzetten van dr. C. Steenblok te Gouda als docent aan de Theol, School te Rotterdam en het buiten het kerkverband plaatsen van de vijf sy node-leden die de zitting der generale synode destijds verlieten toen de zaak dr. Steenblok ter tafel kwam. De Goudse gemeente acht deze be sluiten onwettig. Zij heeft zich der halve juridisch vrijgemaakt van het kerkverband, en zal haar standpunt de finitief bepalen na de samenspreking die vanwege de synode door de kerke raden van Rotterdam-C, Rotterdam-Z en Moerkapelle met de kerkeraad van Gouda zal plaats hebben. De gemeente Gouda heeft deze be sluiten in een gemeentevergadering genomen. CONFERENTIE VOOR LEDEN DER GEREF. KERKEN. De heren prof. dr. M. F. de Gaajr Fortman en prof. dr. R. Hooykaas, beiden hoogleraren aan de V.U., prof. dr. C. A. v. Peursen, hoogleraar te Groningen en ds. G. Toornvliet, stu dentenpredikant te Leiden hebben Jiet initiatief genomen tot het houden van een conferentie voor leden der Geref. kerken. Deze conferentie die van 20- 22 Juli op „Woudschoten" te Zeist zal plaatsvinden, zal als thema hebben: „Onze plaats in en onze verantwoorde lijkheid ten aanzien van het Geref. leven" Aan het einde zal een samenvatting gegeven worden en zullen ook posi tieve besluiten genomen worden over de voortzetting van dit gesprek in ver schillende studiekringen. Vrije Evang. Gemeenten. De heer L. Flier, theol. candidaat bij de Vrije Evang. gemeenten die enige ja ren aan de Zendingshogeschool te Oegst- geest studeerde om voor de Samosir-zen- ding te worden uitgezonden is thans naar Duitsland vertrokken om daar tijdelijk werkzaam te zijn als geestelijk werker onder de fabrieksarbeiders. Hij blijft ech ter voor de zendingsarbeid beschikbaar zodra een der gemeenten daarvoor op hem een beroep zal uitbrengen. Dc opvolging van prof. Grosheide. Als opvolger van prof. dr F. W. Gros heide, die als hoogleraar zal aftreden in verband met het bereiken van de 70-ja rige leeftijd, is benoemd tot hoogleraar in de Nieuw Testamentische vakken, zóals wij reeds meldden, prof. dr R. Schippers, die daarnaast ook de ethiek doceren -zal. Hij zal dan worden ontheven van het on derwijs in de encyclopaedie en de homi letiek. Prof. dr G. C. Berkouwer zal- de encyclopaedic doceren en prof. dr Ni H. Ridderbos de hermeneutiek. Voor de ho miletiek zal nog een nadere voorziening getroffen worden. n.i.s.u. Vorstenlanden Deli Baf. Mij Deli Mij Senembah Muller Co Amsterd. Bank Escompto Bank Rotterd. Bank Twentsche' Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Intematio Am. Radiator Am. Smelting Anaconda Copper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Kennecott Nesh Kelvinator Rep.Steel U.S. Steel Stand. Brands - 5454 - 89 24% 2554 - 149 103 10054 9354 94: 165 168 V054 17154 6754 66f4 16854 16814 170 9454 118 148 14 3054 3554 49% 59-x 42 65j4 2254 47-54 3854 94 m% 147>4 1454 31 35 49?4 7254 60b 5954 42 4754 38 North. Am. Comp. I'd Cities Service 82 82 Cont. Oil 55 Midcont. Oil 5754 57: Philips Oil 54 55' Shell Union 69)4 69! Tide Water 22 22 Miss. K. Texas 5 5 Baltimore New York Centr. 24 Rennsylv^auia 21# Canadia Pac, 27# 27# 27exd 82 6954 22 5 2354 2114 2754 Beroepingswerk. j Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam, dr :W. Aalbers te 's-Gravenhage; te Tja'fns- weer, J. Noordmans, cand. te Delft; te Vlissingen, B. F, C. de Groot te Amerongen. Bedankt voor Dwingelo, J. Terpstra te Uitwierde; voor 's-Grevelduin-Ca- pelle, H. Goedhart te Middelharpis (nadere beslissing). Benoemd tot vicaris te Lemmer,; J. G. Heutink, vicaris te Hoge Zwaluive. De Raad voor de Herderlijke Zórg der Ned, Herv. Kerk heeft na gehóu den colloquium het getuigschrift (jat bevoegdheid geeft als hulpprediker tin het pastoraat te dienen, uitgereikt de heren K. L. W. v. d. Maden te 's-Gravenhage, dr W. Timmermanste Utrecht en W. v. d. Vlugt te Drachten. Geref. Kerken. Bedankt voor Makkum en voor Nederhorst den Berg, Th. J. Hagen j te Lemele/Lemelerveld. Geref. Gemeenten. Beroepen te 's-Gravenhage, K. de Gier te Lisse. j Remonstrantse Broederschap. Tweetal te Vlaardingen, J. G. J. i v. Iterson, laatstelijk predikant te Ban doeng en F. Palmboom "te Zwammér- dam. I Mr J, Sepcrs naar Rotterdam. GOES, 2 Juli. Naar wij verrie- men heeft mr J. Sepers, advocaat ;te Goes, een practijk te Rotterdam over genomen. De heer Sepers heeft zoals bekend, zitting in de gemeenteraad voor de Chr.-Hist. .Unie. Zijn opvol ger in de raad is de heer A. Heyboer. Geslaagde jubileum-fokpaardendag te Goes GOES, I Juli. De vierjarige Merrie Kato van Keilen, van de heer J. Q. C. Lenshoek uit Kloetinge is vandaag tot kampioene verklaard op de alhier gehouden jubileumfokpaardendag, georganiseerd door de Bond van Zuid-Bevelandse Paardenfokkers. De prijs, een fraaie beker werd aan de trotse eigenaar door de burgeir.cr van Goes mr W. C. ten Kate over handigd. Reservekampioen werd het even fraaie dier Reseda van Monniken hof eigendom van de heer D. A. Timmerman te Kattendijke, die eveneens een beker in ontvangst mocht nemen. De kampioen is een dochter van de bekendehengst Nico van Smakt en van Draga van Keilen en s' stëerd orider no K 48382. De reserve kampioene is een zusje van Kato van Keilen. Zij is nl. een dochter van Nico van Smakt en Clotilly van Brunswijk. Wie durft te beweren dat er geen ro mantiek in de paardenfokkerij zit heeft schromelijk ongelijk. En naast de ro mantiek is er ook spanning. Want spannend was weer het moment toen de jury, bestaande uit de heren A. J, Temmerman, Hoofdplaat, A. L. Stal- laert, Kloosterzande, J. F. Br'ooijmans, St. Annaland en A. H. Dekker te Zaamslag, van de dertien gegadigden vier dieren voor de uiteindelijke be slissing in de ring terug riep. Naast de reeds genoemde kampioensdieren waren dit Rbza van Biezelinge van de heer P. Scheele de Putter te Biezelinge en Adea van Maalstede van de Wed. D. WisseNijsse te Kapelle. Na een ogenblik van spanning waar in men de harten der fokkers kon ho ren kloppen werden de laatste twee dieren weer weggezonden. De keuring, waarvan wij de uitsla gen hieronder vermelden, nam de ge hele dag in beslag. Er was uitstekend materiaal aangevoerd en de jury had zeker geen gemakkelijke taak. DE PRIJZEN. 2-jarige merries grote maat. Ie pr. Tos- ca van Monnikenhof van D. A. Timmer man, Kattendijke; 2a. Ina van Spaarte v. Jac. Meeuwse, Kloetinge' 2b. Laura van Schenge van N.V. Hofstede Schenge, Goes; 3a. Trientje van Monnikenhof van J. Vermue, Lewedorp; 3b. Ella van de Karnemelkseput van P. H. Janse, Goes. 2-jarige merries kl. maat. Ie. pr. Bianca van Kapelle van J. v. Overbeeke, Kapel- Ie; 2e. Sonja van Nisse van J. P. Nijsse, Nisse; 3a. Juliana v. d. Maalstede van A. L. Schrier, Kapelle; 3b. Toos van Bieze linge van P. Scheele-de Putter, Bieze linge. 3-jarige merries gr. maat. Ie pr. Sarina van Monnikenhof van D. A. Timmerman, Kattendijke; 2a Corrie van J. de Roo, Abtskerke; 2b. Hilda uit de Stooflaan van C. Verdonk-v. d. Heyden, Nieuwdorp; 3a. Ruda van Kapelle van Q. van de Linde, Kloetinge. 3-jarige merries kl. maat. Ie pr. Daisy van A. C. Noteboom, Kloetinge- lb. Cas- tprine yan Francien van A. J. Boone, Krulningen; 2a. Arista van Rustwat van P. van Sabben Jr., Oudelande; 2b. Marie van Jac. Boonman, Nieuwdorp; 3a. Annie v. d. Berg van J. C. de Vrieze, Kloetinge; 3b.Clara van TiengemeteiT van P. van Nieuwehhuyzen, Oudelande. 4-jarige merries gr. maat. Ie pr. Reseda van Monnikenhof van D. A. Timmerman, Kattendijke; 2e. Rozelien van Monniken hof van dezelfde; 3a. Tibie van C. Rijk, 'S-Heer Arendskérke; 3b. Gerda uit de Stooflaan van C. Verdonk-v. d. Heijden, Nieuwdorp. 4-jarige merries kl. maat. Ie pr. Kato van Keüen van J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge; 2a. Roza van Biezelinge van P. Scheele-de Putter, Biezelinge; 2b. Koba van Domeinplaat van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3a. Irene van de Berg van J. C. de Vrieze, Kloetinge; 3b. Roza van 't Pauwhof van P. Wagenaar, Kloetinge. 5-10-jarige merries kl. maat. Ie pr. Adea van Maalstede van Wed. M. Wisse- Nijsse, Kapelle; 2a. Dahlia van Goes van H. J. Rijk, 's-Heer Arendskerke; 2b. Wil- ma vanW. F. D. van W. A. Mol J. Jzn., Ovezande; 2c. Liza van 't Hof van Aug. iWggenaar, Kloetinge; 3a. Gerarda van Keilen van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 3b. Nettie A. Schrier van J. Platschorre, Waarde. 5-10-jarige merries gr. maat. Ie pr. Magda van Doolman van C. J. dé Wael, Heinkenszand; 2a. Justine van Keilen van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 2b. Saskia van P. van Sabben Jr., Oudelande; 3a. Annie van Doolman van C. J. de Wael, Heinkenszand. 11-jarige merries en oudere kl. maat. Ie pr. Henriette van Brunswijk van D. A. Timmerman, Kloetinge; 2e. Roza van Goes van Gebrs Rouw, Goes; 3a. Victoria van Cathalijnhof van P. van Sabben, Ou delande. 11-jarige merries en oudere gr. maat. Ie pr. Errta van J. de Roo, 's-Heer Abts kerke; 2a Ivonne van Kapelle van J. van Overbeeke, Kapelle; 2b. Clarrona van Maalstede van Wed. D. Wisse-Nijsse, Ka pelle. Merrieveulens geb. in 1952 gr. maat. Ie pr. Nicole van Doolman van C. J. de Waal, Heinkenszand; 2e. Dora van Rei- mershoek van B. de Maaker, Wolfaarts- dijk; 2b. Ursula van Monnikenhof van D. A. Timmerman, Kattendijke; 2c. Hen- ny van Karnemelksput van P. H. Janse, Goes; 3a. Zita van Waarde van C. Mol, Waarde; 3b. Paula van Nisse van J. P. Nijsse, Kloetinge. Merrieveulens geb. in 1952 kl. maat. Ie pr. Ella van de Berg van J. C. de Vrieze, Kloetinge; 2a. Liza van Oudelande van P. van Nieuwenhuyzen, Oudelande; 2b. Jen ny Van Doolman van C. J. de Waal, Hein kenszand; 2c. Zora van Waarde van C. Mol .Waarde. 2-jarige hengsten. 2e pr. Nico van M. in 't Anker, Schore. Merries met drie afstammelinger Henriette van Brunswijk van D. j. merman, Kattendijke; 2e. Draga van len van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge: 3a. Frieda van Schenge van N.V. Hofste de Schenge, Goes; 3b. Irene van Monni kenhof v. P. H. Janse, Goes; 3e. Clara v. Brunswijk van C. Vetdonk-v. d. Heyden, Nieuwdorp. Hengstveulens geb. na 1 Mei '53. Ie pr. Petèr van Nico van P. van Sabben Jr, Oudelande; 2a. Kuno van Brunswijk van Gebrs Verdonk, Nieuwdorp; 2b. Eduard van Reimershoek van B. de Maaker, Wol- faartsdijk; 3a Voudrouüle v. Monniken hof van D. A. Timmerman, Kattendijke; 3b, Roland van Schore van M. in 't An ker, Schore. Hengstveulens geb. voor 1 Mei '53. Ie pr. Frans van Wèmeldinge van A. Zandee, Wemeldinge; 2e. Victor van Q. van de Linde, Kloetinge; 3e. Bertus v. J. Driedijk Wolfaartsdijk; 3e Victor van Biezelinge van P. Scheele, Biezelinge; 3e Albert van Waarde van C. Mol, Waarde. Merrieveulens geb. na 1 Mei '53 le pr. Obelia van Domeinplaat van J. Q. C. Lenshoek, Kloetinge; 2a. Astrid van Dool man van C. J. de Waal, Heinkenszand; 2b. Letta van 't Hof van W. A. Mol J. Jzn, Ovezande; 2c. Cora uit de Poel van H. van Liere, 's-Heer Abtskerke; 2d. Mirza van^Abtskerke van dezelfde; 3a. Odette van Keilen van J. Q. C. Lenshoek, Kloe tinge; 3b. Annie van J. Boogaard, Goes. Merrieveulens geb. voor 1 Mei '53 le pr. Carolina van Molenhof van C. Lokerse, Heinkenszand; 2a. Bianca van Karne melksput van P. H. Janse, Goes; 2b. Ve ronica van Monnikenhof van D. A. Tim merman, Kattendijke: 2c. Flora van de Meestoot van Gebrs Verdonk, Nieuwdorp. Hengstveulens geb. in 1952. le pr. Nico van Vluchtenburg van C. Verdonk-v. d. Heijden, Nieuwdorp; 3e. Iman uit de Stooflaan, idem. Vierspannen merreis van één eige naar: le pr. Vierspan van D. A. Tim merman te Kattendijke; 2e pr. Vier span Bruinschimmels van J. Q. C Lenshoek te Kloetinge; 3e pr. Vier span Vossen van J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge. Vierspannen merries van twee eige naren; le pr. C. J. de Waal, Hein kenszand en H. van Overbeeke, Ka pelle; 2e pr. P. Scheele, Biezelinge en A. L. Schrier, Kapelle; 3e pr. C. Verdonk-v. d. Heyden en Gebrs Ver donk, Nieuwdorp. VEERE WEER LICHTSTAD. VEERE, 1 Juli. Gedurende da komende veertien dagen zal Veere even; ls het vorige jaar des avonds weer in het licht der schijnwerpers baden. De bekende historische bouw werken zullen weer met een kleed van licht worden omhangen en naar verwachting zal het weer druk wor den in de oude veste. Reeds Zater dagavond zal men van het spel van licht en schaduw kunnen genieten. Uitgaande van de Kon. Ver. „Het Ned. Trekpaard" werd in IJzendijke de jaar lijkse Premiekeuring gehouden. De pu blieke belangstelling was goed. De uitslag was als volgt: 2-jarige merries kl. maat. 1. Robine, Stallen de Dobbelaere IJz; 2. Paula van Schoondijke, A. J. Verhage, Schoond.; 3. Irene van JoZinahoeve v. Cl. V. d. Burm, Ijzend.; 4. Lady van P. Serrarens, Ijzend. 2-jarige merries gr. maat „1. Marijke van Gebrs Buijsse, Biervliet; 2. Bianca van Cl. v. d. Hauwe, Ijzend.; 3. Eduardine van Rongenhof van Eug. v. Damme, IJz.; 4. Miclette van A. Haverbeke, Biervl. 3-jarige merries kl. maat. 1. Quita van Stallen de Dobbelaere, Ijzend.; 2. Nora van Agelinapolder van A. P. de Dobbe laere, Biervl.; 3. Hersa van Stroopuit van CyT. Plaaschaert, Ijzend.; 4. Elza van Hoofdplaat van J. F. Temmerman, Hoofd plaat. 3-jarige merries gr. maat. 1. Tannie van Gebrs Buijsse, Biervl.; 2. Lia van Veer- hoek van A. J. Temmerman-Daelman, Hoofdpl.; 3. Hermine van Tivoli van Jcq. Wijffels, Ijzend.; 4. Astrid van Schoon dijke van A. J. Verhage, Schoond.; 5. Quina v. Stallen de Dobbelaere, Ijzend.; 6. Olga van Cl. v. d. Hauwe, Ijzend.; 7. Gonda van Annie van C. van de Vijver, Ijzend.; 8. Lima van H. Maas, Biervl.; 9. Jesse van Buitenkist van Aug. Buijsse, Ijzend. 4-jarige merries kl. maat. 1. Roza van Plaakebord van A. Termote, IJzend.; 2. Polly van Stallen de Dobbelaere, IJzend.; 3. Bernadette van E. P. Mullaert, Biervl.; 4. Ola V. d. Jozinahoeve, Cam. van de Hauwe-Burm, IJzend. GOES, 1 Juli. mg: Aard beien Mad. Mout. 73.9076.40; Jucun- da 79.10; Mad. Mout. afw. 61.80; Jucun- da afw. 63.90; Gewone veiling; Aard beien A 78; B 5587; Frambozen A 6880; B 5563; Rode bessen A 53 70, B 4262; Kersen; Hollanders B 45 —62; C 19—22; Meikersen B 33—43; G 17; Markiezen B 3054; Br. Blanche B 30; Suikerkersen B 29; Groente: Bloemkool A I 22; A II 18—20; B I 13; afw. 818; Komkommers B I 19, C I 15; Kropsla A I 3—4; A II 2.50; Dop erwten 625; Gr, Sav. kool 18; Spits kool 3.50; Tuinbonen 1619;Dubb. Pr. Bonen 9299; Postelein 79; Eerste- .agen 1819; Drielingen 16Kriel 1013; Bonken 21; Andijvie il12j Uien 19; Rabarber 68; Tomaten 48 63; Saxsa bonen 83; Rode kool 6; Uien 1619; Wortelen 10; Kroten 34.50, alles per 100 kg., bos of stuks. SINT ANNALAND, 1 Juli. Doré gewo ne 18.7920.52, drielingen 17.50, kriel 14.10; Eerstelingen gewone 17.7017.03, drielingen 17.21, kriel 14.20. Alles per 100 kg. Aanvoer 15 ton. SCHERPENISSE, 1 Juli. Doré gewone 18.43, bonken 17.01, drielingen 16.50, kriel 12.01; Eerstelingen gewone 17.20, drielin gen 16.50, kriel 12.01. Alles per 100 kg. Aanvoer 15 ton. THOLEN, 1 Juli. Eerstelingen bonken 1618, gewone 17.0417.22, poters 15.19 15.88, kriel 9.06. Doré gewone 18.9319.08. Aanvoer 62 ton. ST. MAARTENSDIJK, 30 Juni. Doré I 20.40; bonken 19.10; drielingen 17.30; kriel 12.30, alles per 100 kg. Aanvoer 150 kisten. KAPELLE, 1 Juli. Indusrievei- ling. Aardbeien: Madame Moutot 24 ton 73.5076.70, afw. 63.10, Jucunda 21 ton 80.6081.20, afw. 66.10, Fram bozen 5 ton 62.70, Zwarte Bessen 60, alles per 100 kg. Gewone veiling. Aardbeien: Climax 77105, Madame Moutot 8097. Ker sen; Meikersen 3453, Hollanders 41 72, Markiezen 5175, Vroege van Werder 3854, Early Rivers 4352, Porceleinkersen 29, Suikerkersen 35, Elton 18. Rode bessen: Fay's Prolific 3385, Jonkheer van Tets 3678, Wit te bessen 38—39 Frambozen: Pruissen 7290, Malling Promise 69100, alleg per kg. Kasperziken 312 per stuk. Groenten; Kropsla 47, Bloemkool 827, Komkommers 1323 per stpk, Eerstelingen grote 1821, drielingen 1415, kriel 89, Dubb. Princesse- bonen 124137, Rode kool 12, Uien 18, Peulen 7172 per k.g. Kroten 2% 5, Bospeen 1316 per bos. KRABBENDIJKE, 1 Juli Jhr v. Tets 3860, Prolific 3062, Frambo zen 6170, Jucunda 78—60, Climax 86. VEERE, 1 Juli. Vismijn. 1519 kg exportgarnalen 611.65, 689 kg han delsgarnalen 5866, 43 kg schar 17 28, 67 kg bot 16, 172 kg torig 5090, 229 rog 1619, 6 kg griet 37—60. 4-jarige merries kl. maat. 1. Paula van Stallen de Dobbelaere, IJzend.; 2. Olga van Gebrs Buijsse, IJzend.; 3. Roza van het Grootdorp v. M. J. Riemenë, Schoon dijke. 5-10-jarige merries kl. maat 1. Minette van Stallen de Dobbelaere, IJ ;nd.; Ola van stallen de Dobbelaere, IJzend.; 3. Rita vail Schoondijke van A. J. Verhage, Schoondijke; 4. Stella van G. van de Vijver, Biervl.; 5. Medusa van Cam. Wijf fels, ijzend.; 6. Jenny van St. Kruis van P. Serrarens, Aardenburg; 7. Lady van Clairon van Ed. Deveneijns, IJzend.; 8. Laura van Eug. van Damme, IJzend.; 9. Teresse d'Amice van J. Haverbeke, Bier vliet; 10. Frida van 't Eiland van Cam. v. d. Hauwe, IJzendijke; 11. Nora van Naron van Eug. van Damme, IJzend.; 12. Bellefleur van J. Haverbeke, Biervl.; 13. Flavie van Cora van Ed. Deveneijns, Ij zend- 14. Vera van Jozinahoeve van Cam. v. d. Hauwe, Ijzend.; 15. Jozina van Jozi nahoeve van Cam. v. d. Hauwe, IJzend.; 16. Mascotte van A. P. de Dobbelaere, Biervl; 17. Mimi van 't Lusthof van Adr. Veraart, Biervl. 5-10-jarige merries gr. maat. 1. Greta van de Liter van A. J. Temmerman- Daelman, Hoofdpl.; 2. Josephina van Mid delhorst van A. J. Verhage, Schoond. 3. Caline van 't Plakkebord van A. Termote, IJzend. 4. Ësperance van A. Haverbeke, Bierrliet; 5. Roza van P. Serrarens, Aar denburg; 6. Gerda van J. Dielman, Bier vliet; 7. Lilliane van Stallen de Dobbe laere, IJzend.; 8. Yvonne van Eug. van Damme, IJzendijke; 9. Flora van het Grenszicht van Alb. van Waes, IJzend.; 10. Scoda van Jozinahoeve van Cl. van de Hauwe, Ijzend.; 11. Irene van C. Plas- schaert, IJzend.; 12. Olga van Ed. D. Ve- neijns, IJzendijke.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5