Ds. Zandt wijst het streven naar eenheid af ZEVENTIGJARIGE A.N.W.B. TELT THANS EEN KWART MILLIOEN LEDEN Artillerie-monument Oldenbroek onthuld Belangstelling van vele gemeenten laat te wensen over School en vacantie Algemene vergadering der Staatkundig Gere Ernstige critiek op het toepassen van dwang in de Nederlandse samenleving Les van het verleden Kinderen en vacantie Vacantie-scholen Bij het zwemmen verdronken Visserij-onderzoek krijgt nieuw schip Vorig jaar werden in totaal 269 adviezen uitgebracht Dagorder van Chef Luchtmachtstaf De zaak Christie £ou «Ie 'ëelogne Parfumerie VAM BIEHEH Ééns een „velocipédisten-organisatie" Eens tegengewerkt, nu door ieder geprezen Het begon in een serre Donderdag 2 Juli 1953 2EEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 Er worden nogal eens „grappige" op merkingen gemaakt over de veelvul digheid en de lange duur van de va- canties van onderwijzers en leraren. En de „geestigheid" zit dan meestal hierin, dat men het in twijfel trekt of die vacanties wel bestemd zijn voor de kinderen; dat „die arme onderwijzers" wel mee moeten terwille van de ge zondheid van het kroost! Achter deze geestigheid schuilt eigen lijk een wereld van onbegrip. Neen, geen onbegrip voor het moeilijke leven van onderwijzend personeel dat kunnen we gerust helemaal buiten be schouwing laten, want de een zal zo makkelijk les geven dat hij er nauwe lijks moe van wordt, terwijl een ander eigenlijk al aan rust toe is als hij een maand voor de (voor hem onhandel bare) klas heeft gestaan. Precies zoals dat in iedere andere functie is. Dat onbegrip zit dieper: men blijkt geen juiste kijk meer te hebben op de „taakverdeling" bij de opvoeding. Eigenlijk mag men dat woord „taak verdeling" niet eens gebruiken, want de ouders en de ouders alleen zijn ver antwoordelijk voor de opvoeding. Die verantwoordelijkheid rust nooit by de school of bij de onderwijzers. De on derwijzer mag alleen maar de man zijn die onder toezicht van de ouders een deel van die taak vervult en daar voor aan de ouders verantwoordelijk blijft. Het is de taak van de school aan de leerlingen een zekere mate van ver standelijke ontwikkeling bij te bren gen. En natuurlijk oefent die school daardoor een zekere invloed uit op de karaktervorming; dat kan niet anders als de onderwijzer de helft van de dag de kinderen om zich heen heeft. Daar om is het van zo groot belang, dat onze kinderen op een christelijke school hun onderricht ontvangen. Die karaktervorming op de school hoe belangrijk ook is principieel gesteld echter altijd iets bijkomstigs. Primair is dat het terrein van de ouders. En daarom is het volkomen juist dat de kinderen een behoorlijk lange vacantie hebben, opdat de ouders meer gelegenheid krijgen zich van die op hen rustende verantwoordelijkheid te kwijten. De school heeft haar plicht vervuld als zij de kinderen die ont wikkeling heeft bijgebracht, die met hun leeftijd in overeenstemming is maar de ouders zijn nooit klaar met hun taak en juist in de vacantie heb ben zij meer dan anders gelegenheid zich van die taak te kwijten. En wie de school behalve als opleidingsinsti tuut ook wil zien als een soort „be waarplaats", een oord „waar de kin deren tenminste goed verzorgd zijn zo dat je zelf ook een beetje vrije tyd overhoudt", die zal klagen over de lange vacanties, maar hij (of zij) geeft blijk van een verkeerd inzichtj UTRECHT, 1 Juli. „Komt, aanschouwt de daden der Heren!" zo luidt de titel van de reden, waarmee de voorzitter van de Staatkundig Gereformeer de Partij, ds P. Zandt, heden de algemene vergadering van deze party heeft ge opend. Het is een rede geworden, waarin h\j het ganse gebeuren op nationaal en internationaal terrein heeft overzien en waarin hij het streven naar eenheid getoetst heeft aan Gods openbaring in Zijn Woord. En zyn conclusie moest zyn: „Deze eenheid die men zoekt kan nooit de ware eenheid zijn, aangezien zy niet geworteld is in God en Diens getuigenis, maar louter op belangen en berekeningen van mensen. Ingezonden Mededeling (adv.) DE NATUUR GEEFT HET Door de bereiding uit het edele natuurproduct is KING pepermunt een veelzijdige versnapering, die Uw algemeen welzijn bevordert. KING smaakt heerlijk, KING werkt kalmerend op de zenuwen, KING bevordert de spijsvertering, KING geeft een frisse mond, KING verdrijft de vermoeidheid. Allereerst vestigde ds Zandt de aan dacht op de donkere omstandigheden, waarin ons land zich bevindt en de zware bezoeking, die tjjdens de waters nood over ons land is gekomen. „Oorde len zowel ais zegeningen roepen ons op aldus spreker om Gods daden te aanschouwen en wie deze recht be schouwt zal niet hoog en verheven op z()n voeten blijven staan en met Job God niets ongeremds toeschrijven. Nederlands historie aanhalend wees ds Zandt op het verschil van levens houding tijdens de periode van de tach tigjarige oorlog en nu. Toen klom ons land, een stip op de wereldkaart en schaars bevolkt, tot zulk een macht en aanzien als ware het door millioenen en millioenen bevolkt en een der aardsgezindheid van ons volk, die tot uiting komt in de groei van de Partij van de Arbeid. Deze partij komt met zilveren schalen waarop zij gouden appels presenteert, aldus spreker, maar het zijn geen zilveren schalen maar schotels van grof aar dewerk en het is geen goud maar klatergoud, dat de P. v. d. A. aan biedt en aanbood. Ds Zandt besloot zijn rede met de hoop uit te spreken, dat de Here de le den van de S.G.P. zal begiftigen met Zijn vreze en hen met liefde tot Hem en Zijn geboden vervullen. Dit alles neemt niet weg, dat de va- cantietjjd voor de ouders en speciaal voor de moeder dikwijls een heel zwa re tijd is en dat men gewoonlijk blij is als de schooldeuren weer opengaan. En dit neemt ook niet weg, dat die lange vacanties vele kinderen aller minst goed doen, omdat het een tijd van bandeloosheid is. Ook hier gaat het om de juiste in stelling: in de vacantietijd dienen de ouders het zwaartepunt van hun da gelijkse bezigheden te verleggen naar de kinderen. Practisch gezegd: zij die nen zich met die kinderen te bemoeien en hen bezig te houden. Dat brengt voor de moeder mee, dat ze minder tyd over houdt voor haar huishouden, inderdaad! En dat is heus niet zo heel erg, want als het goed is staat er de vreugde van het inniger contact met de kinderen tegenover. En het brengt voor de vader als hy zelf geen va cantie heeft mee dat de regelmaat in het huishouden wel eens verstoord zal zijn en hij misschien na volbrachte dagtaak nog een handje mee moet hel pen bij het klaar maken van het eten en het naar bed brengen van de kin deren. En misschien moet er ook wel een beetje initiatief en overredings kracht van hem uitgaan om die vacan tie prettig te maken. In dit alles schieten vele ouders veel te kort het heeft geen zin dat te ontkennen. Velen willen ongestoord hun weg kunnen gaan en het gevolg is meestal dat de straat, de gemeen schap van kinderen zonder toezicht, de plaats van de school inneemt. Wat niet altijd even gunstig werkt Nu weet ik dat bovenstaande theo rie in de practyk niet altijd uitvoer baar is. Velen kunnen inderdaad geen extra jtijd voor hun kinderen beschik baar stellen en dan is de vacantie een kwelling. Hier ligt naar mijn gevoelen een taak voor de gemeenschap, waar bij mijn gedachten allereerst uitgaan naar de Christelijke gemeenschap; we laten dan in het midden of de kerken dan wel de maatschappelijke organi saties deze zaak moeten aanpakken. En de buurtgemeenschap kan hier aanvullend optreden. Dat voor het or ganiseren van deze „vacantie-scholen" een grote hoeveelheid tact vereist is, lykt welhaast vanzelfsprekend, want de gewone „school-gedachte" dient vermeden te worden. Zich hierop te bezinnen wordt ook voor Zeeland een noodzaak. L)s P. ZANDi dwang hier en dwang daar grootste wereldrijken. Die kleine repu bliek stond daar als een wonder van de almacht van Gods genade. Die re publiek was dan ook, getuige het oude artikel 38 van de Ned. Geloofsbelijde nis, in haar diepste wezen gegrondvest op Gods wet en woord. Toen is de door velen begeerde Franse revolutie gekomen. Zij heeft niet de voorzegde welvaart gebracht, maar jammer en ellende, niet de be loofde vrede, maar een reeks van bloe dige oorlogen, niet 't voorspelde over leg maar de guillotine. ONZE TIJD. Ds Zandt herinnerde eraan hoe de S.G.P. alleen bleef staan toen zij de ondergang van de Volkenbond en de nadering van zware oordelen Gods heeft voorspeld. Ondanks alle optimis tische geluiden hebben wij gelijk ge kregen, aldus spreker. De door de we reldwijzen voorspelde welvaart is in het tegendeel omgeslagen. Vandaag de dag maakt een geweldige duurte het voor zeer velen onzer land genoten hoogst moeilijk zich en hun ge zinnen te voorzien van levensonderhoud, van voedsel, kleding en dekking. Daar enboven dreigen de Nederlandse bur gers beroofd te worden van de hun door God toegekende rechten en vrijheden er is verplichte aansluiting van het vee by de gezondheidsdienst, verplichte in enting van militairen, verplichte verze kering van staatswege, enz. Het is dwang hier en dwang daar. Over het stelsel der sociale dwang verzekering haalde ds Zandt de woorden van prof. van Esveld aan, nl., dat dit stelsel buitensporig en duur is: er blijft teveel geld aan de strijkstok van ambtenarij en bureau cratie hangen. De uitkeringen zijn schriel in vergelijking by wat pa troon en arbeider moeten opbren gen. Ook hekelde ds Zandt het verspil len van geld aan de bevordering van sport en spel, aan toneel en opera, aan leeszalen en leesbibliotheken en aan de organisatie der Ver. Naties. DE BUITENLANDSE POLITIEK. In de oprichting van de organisatie der Ver. Naties zag ds Zandt het be wijs, dat men de wereld met louter menselijke wijsheid denkt te kunnen regeren. Ook het streven naar eenheid onder de Westelijke mogendheden legt hiervan getuigenis af. Ook wees hij er op, dat er nog vele oorlogen woe den en dat er nog volken onder com munistische dwingelandij in slavenban- den leven. En ondanks de hooggestem de leuzen over de vrijheid en de rech ten van de mens worden in Italië, in Spanje, in Columbia en andere Zuid- Amerikaanse staten nog protestanten vervolgd. DE WATERSNOOD. De gevolgen van de watersnood wer den uitvoerig door ds Zandt besproken. Naar zyn mening mag men van rege ringswege niet schriel zyn, maar moet naar behoren een volledige schadever goeding worden gegeven. Over de Zondagswet sprekend wees hij op het door hem in >de Tweede Kamer ingediende amendement om de gemeen teraden in staat te stellen sport en sportwedstrijden in eigen gemeente te verbieden. Synodes van de oude Chr. kerk en die van de Reformatie hebben waar schuwend gesproken, dat de overheid die des Heren dag niet eerbiedigt en door haar onderdanen niet doet eer biedigen, zware oordelen Gods over zichzelf en haar onderdanen brengt. Deze uitspraken zijn thans bevestigd". De uitslag voor de gemeenteraads verkiezingen noemde ds Zandt ver heugend voor de S.G.P. Hij waar schuwde echter met klem tegen de Elfjarige jongen vermist. ROTTERDAM De Rotterdamse politie heeft Dinsdag tot laat in de avond gedregd, geassisteerd door de brandweer, die met Davis-apparaten de bodem afzocht, naar het stoffelijk overschot van een jongen, die werd vermist en die, naar men vermoedde bij het zwemmen was verdronken. Deze jongen, B. Jansen, was gaan zwemmen en keerde niet huiswaarts. Bij het Delfhavense Schie vond men wel een bundeltje kleren. GRAVE, 1 Juli Bij het zwemmen in de Waal te Nijmegen is de dpi. ser geant Kusters uit Maastricht verdron ken. Na enige tijd dreggen heeft men het stoffelijk overschot gevonden. Te Amsterdam is een 18-jarige ma troos ter koopvaardy uit Arnhem ver dronken. Hij leunde over de Damrak- brug en verloor toen het evenwicht. Voorbijgangers sprongen hem achter na en een agent van politie slaagde erin de man boven water te brengen. Kunstmatige ademhaling mocht echter niet meer baten. DEN HAAG, 1 Juli Het vissery- onderzoekirvgsvaartuig „Antoni van Leeuwenhoek" waarmede Nederland deelneemt aan het internationale on derzoek op de» Noordzee is voor de wetenschappelijke en technische amb tenaren te klein geworden, zegt minis ter Mansholt in een nota. Er zal der halve een nieuw schip gebouwd moe ten worden.' De kasten worden ge raamd op f 550.000,—. Zeeuwse Schoonheidscommissie rapporteert DEN HAAG, 1 Juli Luit. gene- raal-vlieger I. A. Aler heeft heden morgen in een dagorder het 40-jarig bestaan van de Kon. Luchtmacht her dacht en daarbij met eerbied en dank baarheid het werk der voorgangers genoemd en tevens herinnerd aan de offers, die de luchtmacht gedurende deze laatste oorlog heeft gebracht. Hij besloot met de wens, dat zij, onder Gods zegen, zal mogen bloeien en uitmunten door moed en geestkracht, kunde en bekwaamheid en bovenal door onwankelbare trouw aan Ko ningin en vaderland. Boven alle provinciale hoofdsteden verschenen vandaag de vliegtuigen der luchtmacht die een groet brachten. Het 20 km, voorschrift op de Spoorwegovergangen niet bindend? MEPPEL, 1 Juli Onder grote be langstelling van justitiële zijde werd gistermorgen voor de Kantonrechter te Meppel gepleit in een proces dat de* K.N.A.C. aanbangig heeft gemaakt ten einde een principiële uitspraak uit te lokken over de vraag of op de spoor wegovergangen vastgestelde maximum snelheid van 20 km rechtsgeldigheid heeft. De Automobielclub is n.l. van me ning dat deze maximum snelheid, die is vastgelegd in het Algemeen Regle ment voor de Dienst op de Spoorwe gen, niet verbindend is, aangezien re gelen omtrent maximum-snelheden voor motorrijtuigen slechts volgens art. 7 van de Wegenverkeerswet kunnen worden gesteld. De Kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. MIDDELBURG, 30 Juni. - De Provinciale Zeeuwse Schoon heidscommissie -geïnstalleerd op 25 Februari 1952 en staande onder voorzitterschap van mr dr A. J. J. M. Mes heef haar eerste jaarver slag (omvattend de periode 1 April 1952 tot 1 Januari 1953) uitge bracht, Er wordt voldoening uitge sproken over het feit, dat al heel wat adviezen konden worden uitge bracht, maar verheeld wordt niet, dat er nog veel te veel gemeenten zijn, die te geringe belangstelling "lebben voor het werk der Schoon- eidscommissie en veel te weinig van haar diensten gebruik maken. Er werden negen bouwcommissies ingesteld om het werk zo gedecentra liseerd mogelijk te kunnen verrichten. Tot 1 Janpari j.l. werden in totaal 269 adviezen uitgebracht, verdeeld als volgt: bouwcommissie Walcheren 46, Middelburg 60, Vlissingen 35, Goes 12, Bevelanden 1, West-Zeeuwsch-Vlaan- dêren 79, Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen *31, Schouwen en Duiveland 5, Tholen en St. Philipsland nul. Het stemt, aldus het verslag, tot vol doening, dat de stedelijke gemeenten Middelburg, Vlissingen en Goes, de meeste gemeenten op Walcheren en verschillende gemeenten in W.-Z. Vlaanderen van de diensten der com missie gebruik maken. In de andere delen van Zeeland laat dit echter zeer veel te wensen over, ook al neemt men in aanmerking, dat de commissie nog niet lang werkt en dat tengevolge van het ontbreken van bouwvolume de bouwactiviteit In vele gemeenten niet groot kan zijn. DE OORZAAK. De oorzaak van dit gebrek aan be langstelling kan niet geweten worden aan de werkwijze. In de gebieden, waar adviezen werden uitgebracht,-is dit tot volle tevredenheid geschied, terwijl de werkmethode tot tevredenheid stemde. Beduchtheid voor „nog een commissie" en vrees voor moeilijkhe den met de bouwers, indien verande ringen in het bouwplan ten behoeve van welstandseisen verhoging van bouwkosten zouden meebrengen, is volstrekt onnodig. De commissie staat op een zeer reëel standpunt. Dat de Centrale Dienst de welstand voldoende kan beoordelen wordt door de com missie ontkend: aan een éénhoofdige beoordeling kleven belangrijke bezwa ren. De mening, dat in het geheel geen deskundig advies nodig is komt geluk kig niet veelvuldig voor, maar toch nog wel zo vaak, dat' zij vermeld dient te worden. In het jaarverslag wordt erop gewe zen, dat in bepaalde delen der provin cie de kwaliteit der ingediende plan nen te wensen overliet. Het financiële saldo der commissie bedroeg per 1 Ja nuari j.l. f 1044,02. LONDEN, 1 Juli De „News Chro nicle" bericht, dat John Christie, die verklaard he^ft zeven vrouwen te heb ben vermoord, nu ook heeft bekend de moord op de 14 maanden oude Ge- raldine Evans, wier vader voor deze moord drie jaar geleden terechtgesteld werd, op zijn geweten te hebben. Christie, die op 15 Juli terechtge steld zal worden, zou aan een functio naris van de gevangenis waar hy zich thans bevindt medegedeeld hebben, dat hij het kind van het leven heeft be roofd. Christie heeft tijdens zyn pro ces wel toegegeven, dat hij de moeder van Geraldine om- het leven gebracht heeft. Hij ontkende echter ten stelligste verantwoordelijk te zijn voor de dood van het kind. Ingezonden Mededeling (Adv.) OOK PER MAAT Zeer voordelig bij KLOKSTRAAT, Telef. 2935, GOES De jaarlijkse grote bijenmarkt te Veenendaal wordt gehouden op 14 Juli a.s. Men verwacht veel deelnemers, want het was een goed bijenjaar. De Heilige Stoel heeft tienduizend dollar geschonken aan het internatio nale comité van het Roode Kruis te Genève. DEN HAAG, 1 Juli Vandaag: bereikt de Koninklyke Nederlandsche Toe ristenbond A.N.W.B. d© respectabele leef tyd van 70 jaar. Opgericht in 1883 als „Vereniging ter bescherming van de belangen der velocipède-ryders" de eerste vorm van snelverkeer op de weg - heeft de Bond zich snel in alge mene zin ontwikkeld en Is uitgegroeid tot ©en nationale organisatie, dl© met ruim een kwart millioen leden zijn zorgen uitstrekt over alle vormen van toe risme en wegverkeer. Van deze leden zyn er ruim 301.000 automobilist, terwyi voorts wlelryders, mo torrijders, bromfietsers, wandelaars, watertoeristen en kamperdrs in grote ge tale deel uitmaken van de Bond, die zich vooral ook een grote faam heeft ver worven door het plaatsen van de wegwyzers. plattelandsbevolking èn het ontbreken van behoorlijke wegen. Nog een ander initiatief, dat zeven jaar geleden genomen werd, heeft de A.N.W.B. de erkentelijkheid van het gehele gemotoriseerde verkeer verwor ven: de oprichting van de Wegenwacht. Honderdtwintig gele pechbestrijders patrouilleren dagelijks over het Ne derlandse wegennet, terwijl 120.000 auto's en motoren het Wegenwacht- schild voeren. Ruim 460.000 peehgeval- len werden door de Wegenwachten in deze zeven jaar behandeld. In feite heeft een toevallige ontmoe ting tussen de Haagsche Velocipédis- tenclub „De Ooievaar" en de Haarlem- sche Veiocipédistenclub in de lente van 1883 geleid tot de oprichting van de Bond. In de serre van „Het wapen van Friesland" te Hillegom bespraken de Haarlemmers en de Hagenaars de moeilijkheden, die de ontplooiing van het uelocipède-rijden belemmerden; de tegenwerking van de Overheid en Daar men van oordeel was, dat al leen in gezamenlijk verband verbete ring in deze situatie te brengen zou zijn, werd besloten tot het uitschrij ven van een landelijke vergadering, waartoe alle bekende velocipédisten- clubs in Nederland zouden worden uitgenodigd. DE OPRICHTING. Op 1 Juli vond deze druk bezochte bijeenkomst in Utrecht plaats, waarbij werd besloten tot oprichting van een Bond, die het wielryden in Nederland Zou populariseren en zich voorts ten doel stelde „het toeren in Nederland te bevorderen en uit te breiden", een de vies, dat wel op grootse wijze werke lijkheid is geworden. In de Staatscourant van 5 en 6 Juli 1885 werden de grondregelen van de Bond opgenomen en daarmee trad de A.N.W.B. definitief in de rij der grote verenigingen. In 1884 had reeds de A.N.W.B. een commissie ingesteld, die tot taak had de bestudering van de wegen en aldus een voorloper van de in 1896 geïnstal leerde A.N.W.B.-Wegencommissie, die zich in de loop der jaren een grote en verdiende bekendheid heeft verwor ven. In 1898 werd op initiatief van voor zitter Edo Bergsma, die de Bond als zodanig meer dan een halve eeuw heeft geleid, het eerste Bondsrijwiel- pad aangelegd langs de Stadhouders- laan in Den Haag. In 1894 werd overgegaan tot de plaatsing van de eerste twaalf wegwij zers. Thans meubileren ruim 9000 wegwij zers, rlchtings- en voorrangsborden, als mede de „paddenstoelen" het Nederland se wegennet. Van de wegwijzers z(jn er thans ruim 850 van een modern ver- liehtingsarmatuur voorzien. Inmiddels hadden zich ook de eerste auto's moeizaam een plaats op de weg veroverd en de berijders, die voor een goed deel dezelfde waren als de velo- cipédisten van tien jaar tevoren, von den reeds een krachtige A.N.W.B. ge reed, die in de strijd tegen de belem merende overheidsbepalingen zijn spo ren al ruimschoots had verdiend, die daarenboven voor betere wegen ijverde en reeds; heel wat wegen van bebake- ning had voorzien. Zo werd de A.N.W. B. ten gevolge van de duidelijke be langengemeenschap, die er tussen de wielrijders en de automobilisten en motorrijders bestond, ook voor deze takken van verkeer 'n belangrijke or ganisatie. In 1925 schreef de A.N.W.B. de be- Het Artillerie Monument ter në dachtenis aan de tijdens de laatste we reldoorlog en bij gevechtshandelingen in Indonesië en Korea gesneuvelde ar tilleristen, dat werd ontworpen door architect Ysbrand Kok en de beeld houwer Georges A. Graff, werd Dins dagmiddag te Oldebroek onthuld. Na mens H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard werd een krans gelegd door Lt.-kol. der Artillerie, jhr D. J. A, A. Latuick van Pabst. de verbetering van de Nederlandse we gen. Verschillende vertegenwoordigers van de regering namen aan de vergade ring deel. Van 1905 dateert de zorg van de A.N.W.B. voor het watertoerisme; in 1916 werd de Bond officieel erkend als Instelling van Algemeen Nut. In het begin van 1940 is het kampe ren in de Bondsbemoeiïngen opgenomen, hetgeen in 1948 heeft geleid tot de op richting van de afdeling Sociaal Toeris-, me. TECHNISCHE DIENST. Ook de Technische Dienst, die thans beschikt over vier technomobielen, als mede vijf vaste technostations, in Den Haag, Utrecht, Groningen, Enschede en Eindhoven, had niet over gebrek aan werk te klagen. Daarnaast verstrekte de juridische afdeling van de Bond talloze adviezen aan leden, terwijl de Verkeersafdeling Rijk, provincies, gemeenten en polder en waterschapsbesturen adviseerde bij de aanleg van verbetering van wegen, inrichting van kruispunten, beveiligin gen, etc. De jaarlijkse algemene vergadering van de A.N.W.B. zal gehouden worden op 4 Juli a.s. in het Palace-hotel te Scheveningen. Het 70-jarig bestaan zal niet officieel worden gevierd. Een zeldzame vondst heef men ge daan in Nij beets, een dorp in de Frie se gemeente Opsterland. Vlak bij de uitmonding van het eeuwenoude ri viertje De Boorn heeft men het nog gave gewei vr.n een eland opgegraven, een lid van de hertenfamilie, die sinds eeuwen in W.-Europa is uitgestorven. Uit het raam gevallen en overleden kende grote wegenvergadering uit, waar I is gisternacht de 24-jarige mevr. Stroo- krachtig de noodklok werd geluid voor mer, Prinsengracht te Amsterdam.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3