Nieuws uit de Provincie. «gw-rDe Melkweg Plan voor badhuis in Arnemuiden Extra gelden voor uitvalsweg en Seisbuitenbrug IVOftOL Beledigingen, mishandelingen en diefstallen Commissie van bijstand voor gemeentewerken werd gepasseerd „Koningin Emma" eenmaal per dag naar Zierikzee Gemeenteraden Raad keurt aanschaf nieuw brandweermateriaal goed Middelburg. Goes. Verlengd tot en met 7 Juli! fl aardenburg ellewoutsdijk gri]pskerke hoedekenskerke kloetinge krabbendijk: serooskerke (w.) Ponderdag 2 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Gemeenteraad van Middelburg MIDDELBURG, 30 Juni. De raad heeft vanmiddag B. en W. een crediet verleend voor het treffen van voorzieningen in verband met de vernieuwing van de Seisbuitenbrug en het maken van een deel van de uitvalsweg tussen Herengracht en Seissingel. Dit geschiedde, nadat burgemeester mr dr N. Bol- kestein gedeeltelijk de door de commissie van financiën uitgebrachte critiek had geaccepteerd. Deze commissie wees er n.l. op, dat nu weer extra credie- ten moeten worden gegeven tengevolge van een onvoldoende voorbereiding der voorstellen. De burgemeester verklaarde, dat hij de betrokken hoofden van dienst onder de aandacht had gebracht, dat in het vervolg alle voor stellen volledig gedocumenteerd en voorbereid via B. en W. de raad dienen te bereiken. De raad verleende de arts J. Z. S. Pel ontslag als politiearts. Dokter C. J. v. d. Slikke, gemeentearts, zal hem opvolgen. Hij neemt de mobilo foon over en dat kost de gemeente aan installatiekosten f400.B. en W. na men het voorstel van de commissie van financiën over de jaarwedde te bepa Jen op f 250.en de onkostenvergoe ding op f 500.en niet omgekeerd, zo als zij zelf eerst hadden voorgesteld. BESLOTEN ZITTING. Enige tijd ging de raad in besloten zitting om te praten over de benoe ming van een leraar in de klassieke ta len aan het Gymnasium. De curatoren hadden op de aanbevelingslijst ge plaatst dr J. W. Schippers te Wasse naar en F. J. E. Tichelman te Zeist. B. en W. stelden voor, op grond van ont vangen adviezen en ingewonnen ambt- berichten, de heer Tichelman te be noemen. Toen de heer Schorer (Arb.) het woord vroeg stelde de burgemeester voor In besloten zitting te gaan. Na heropening werd de heer Tichelman met IS van de 18 stemmen gekozen, Mevr. A. M. Dekkervan Hulst ont ving eervol ontslag als tijdelijk lerares ■cheikunde aan het Gymnasium en ds H. Veldkamp als curator daarvan. De heer L. Vink ontving eervol ontslag •Is leraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs en mevr. E. A. KloosWepster als onderwijzeres aan de school aan 't Zand. Tenslotte volgde de benoeming van ir P. Liezenga te St. Laurens tot leraar scheikunde aan het Gymnasium. LEERMIDDELEN. Da raad verleende medewerking aan de Ver. tot het verstrekken van l.o. op Geref. grondslag voor de aanschaf van schoolmeubelen, werkbanken enz. Het gaat om een bedrag van f4.883,80. Een soortgelijk besluit werd genomen t.a.v. de Ned. Herv. school aan de Zuidsin- fel, waar de nieuwe leermiddelen 2385,13 zullen kosten. Besloten werd ook de benodigde gel den beschikbaar te stellen voor de ver bouw van de ulo-school aan de Singel straat. Er is hiermede een bedrag van Oa. f 66.000.gemoeid. Aan de Coöp. Bodenver. „Walcheren" U.A.werd t.b.v. de financiering der stichting van een bodenhuis een geld lening verstrekt onder verband van eerste hypotheek tot een bedrag van 75 der stichtingskosten en met een maximum van f20.000.-. Aan de heer W. Leijs werd een deel van het groot industrieterrein verkocht. Een extra crediet van f 2500.tot f 3000.voor de aanschaf van leermiddelen tweede letrjaar openbare ulo-school Dwars kaal werd toegestaan. JACHT OP „TOORENVLIEDT". De motie, gericht aan de raad, van de unie van samenwerkende winkel bedienden met betrekking tot de koop avond, werd voor kennisgeving aange nomen. Bij het punt „mededelingen' zei de heer M. Wattel (A.R.) het te betreuren, dat het jachtrecht van „Toorenvliedt" volledig is verpacht. Hij had er geen bezwaar tegen, dat ge- Ingezonden Mededeling (adv.) Hst neusje van de galm En niet duurder dan andere* Op 11 JuK weer normale vaart. MIDDELBURG, 1 Juli. Doordat het motorscheepje „Prinseplaat" niet langer kan worden gehuurd, heeft het provinciaal bestuur zich genoopt ge zien daarvoor in de plaats het motor scheepje „Robbeplaat" te huren, ten dienste van het veer ZierikzeeKatse Veer. Zodra het baggeren van het ha venkanaal en de zwaaiplaats te Zierik zee is voltooid wordt op dit veer geva ren met het motorschip „Koningin Emma". Zolang dit nog niet het geval is zal bij gunstig ty (hoogwater) door de „Koningin Emma" één vaart heen en weer per dag worden gemaakt van Katse veer naar Zierikzee en omge keerd. Zulks geldt uitsluitend voor de werkdagen en niet voor de Zondagen. Naar het zich laat aanzien zal het baggerwerk gereed komen op II Juli e.k. Alsdan kan het veer Zierikzee Katseveer wederom cp normale wijze worden bediend. BENOEMINGEN BIJ WATERSCHAPPEN. DEN HAAG, 1 Juli. Benoemd tot Gezworene van: de Cal. Moggershil- polder C. P. Elenbaas te St. Annaland; het waterschap Broek en Rooland B. J. van Westen te Tholen; het water schap Middel-Zwake P. Smulder Jr. te 's-Gravenpolder; de Nieuw-Sabbinge- polder P. S. Noteboom te Wolphaarts- dijk; het waterschap Nisse-Stelle W. Boonman Jz. te Nisse; de Cal. Borsse- lepolder L. de Winter te Borssele; het waterschap Ovezande W. A. Mol te Ovezande; de Nieuwe-Kraaijertpolder G. v. d. Dries te Ovezande; de Nieuwe West-Kraayertpolder A. Blok te Nieuwdorp; de West Kraaijertpolder J. Remijn Bz. te Nieuwdorp; de Buitenpolders van Nisse J. M. de Win ter te Nisse. Dijkgraaf van: de Nieuw Sabbinge- polder J. J. Klompe te Wolphaartsdijk; de Nieuwe Kraaijertpolder C. Goense te Lewedorp; het waterschap Oud-Vos- 'zmeer C. van Putte te Stavenisse; de 'oanna-Mariapolder C. J. J. Kooijman .a St. Annaland. "corz T van het bestuur der wa- de Cal. Borsselepolder St. Annaland. jaagd wordt op konijnen, maar wel op eenden etc., waaromtrent de pacht overeenkomst geen beperkende bepa lingen bevat. Burgemeester Bolkestein erkende deze bezwaren en zegde toe dit in het nieuwe pachtcontract te zul len doen veranderen. De heer I. v. Loo (Arb.) sprak er rijn ontstemming over uit, dat de com missie van bijstand van gemeentewer ken niet is gekend in de verkoop van grond achter het Stadhuis aan de heer J. Ph. Koene. Enige tijd geleden bracht hij deze zaak reeds in de raad ter sprake, maar B. en W. zijn met een wel zeer bewonderenswaardige voort varendheid doorgegaan met hun plan nen zonder de commisie van bijstand et in te kennen. De heer v. Loo vroeg rich af. waarom zo'n commissie van bijstand dan eigenlijk nog bestaat. Wethouder L. J. v. 'tWestende erken de, dat men tè grote voortvarendheid is gewerkt en zegde toe in het vervolg meer op zijn tellen te zullen pasen. BORSSELE. Verbouw gemeentehuis en woningbouw besproken. Tijdens de Maandagavond gehouden raadsvergadering te Borssele is mede gedeeld dat de verbouw van het ge meentehuis is gegund aan de fa. A. de Muynck en Zonen voor f 8708. Ar.- dere inschrijvers waren.J. Paauwe met f8989 en A. de Muynek-Krijger met f 9300. De heer W. Nieuwenhuizen vroeg of de gelden uitgetrokken voor de nieuwe woningen toch voor dat doel gebruikt worden. Tot lid van het Burg. Armbestuur (vac. Maljaars) werd benoemd de heer G. van Liere. De verplichte verzekering tegen brandschade ontlokte de heren G. v. Liere en A. Melis protest. Op verzoek van de bewoners van de Noordsingel, die last hebben van de zware bomen voor hun woningen, zullen de bomen in het najaar worden gesnoeid. De raad besloot ook de vier wonin gen, die aan de Zuidsingel gebouwd zullen worden te verkopen. Drie lief hebbers hebben zich aangemeld, te weten mej. J. de Krijger, J. de Vroe en schoolbestuur Bijz. school. De vier de woning wordt in reserve gehouden. De prijs wordt vastgesteld op f 6901) voor een eindwoning en f 647ü voor een middenwoning. Door mej. de Koeier-Westhout is ontslag ingediend als schoolschoonmaakster. Getracht zal worden in deze functie tegen 1 Sept. te voorzien. In de rondvraag vroeg de heer C. Almekinders verbetering van de Catalijneweg. De heer J. de Smit vroeg of van de raadsvergaderingen een copie op het plakkebord kan wor den geplaatst. Hij kreeg hiervoor maar weinig bij val. De heer W. Nieuwenhuize vroeg bespoediging van de vernieuwing van de haven. De gemeenteraad van Arnemuiden heeft In zijn Maandagmiddag onder voor zitterschap van burgemeester v. d. Bos gehouden vergadering in principe beslo ten aan de stichting van een badhuis me dewerking te verlenen. Het is de bedoe ling, dat de plaatselijke afdeling van het Groene Kruis de bouw van dit huis zal verwezenlijken en de verdere exploitatie ter hand zal nemen, terwijl de gemeente haar medewerking daaraan zal geven in een nader te bepalen vorm. Gedacht wordt aan garantie van aflossing en ren te der aan te gane geldlening. Verder besloot de raad om een crediet van f 17.000.beschikbaar te stellen voor de aankoop van een nieuwe motor brandspuit en een trekker-manschappen- wagen. Het thans in gebruik zijnde baby- motorbrandspuitje voldoet niet aan daar aan redelijk te stellen eisen, terwijl een particuliere auto als z.gji. „trekker" moet fungeren. Aan deze primitieve brandweer- outulage zal dus door dit besluit een ein de worden gemaakt. De voorzitter deelde mede, dat het be sluit tot aankoop van een graflift de goedkeuring van Ged. Staten heeft ver worven, zodat tot aankoop van dit be- grafenistoestel zal worden overgegaan. Bij de ingekomen stukken waren o.a. een dankbetuiging van de Commissaris der Koningin voor de hem gezonden ge lukwens i.v.m. de aan hem verleende Koninklijke onderscheiding en een be richt van de heer M. Kaboord te Wol phaartsdijk, houdende mededeling van aanneming zijner benoeming tot onder wijzer aan de O.L. school (kom). Een tweetal wüzigings-besluiten voor de begroting 1952 en 1953 werd vastge steld. Het verzoek van de bijzondere school Ingevolge art, 72 der L.O. wet 1920 voor aanschaffing voor schoolbanken en klas semeubelen werd z.h.st. ingewilligd. DU zal een uitgave vergen van f 6396. Op de reclame van A. de Jonge, Schut tershof 18, wegens rijn aanslag in de rl- oolbelasting, werd gunstig beschikt ter wijl het verzoek van J. de Jonge, Nieuw- landseweg 22, voor dezelfde belasting, werd afgewezen. Het verzoek van de firma Boone om grond in erfpacht te verkrijgen voor de bouw van 2 woningen aan de Molenweg, werd ingewilligd. Nadat het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden door de commissie, bestaande uit de raadsle den Scheele en Schuit, welke deze in orde bevond, had plaats gevonden, wer den de heren P. Dekker en J. de Klerk, ambt. ter secretarie, beëdigd als waar nemend gemeente-secretaris resp. waar nemend gemeente-ontvanger. Tot onderwijzeres aan de openbare la gere school (kom) werd in vaste dienst m.a.st. benoemd mej. Bos te Vlissingen. De voorzitter deelde mede, dat prys- offerte is ontvangen voor het aanbrengen van een nieuwe tweede klok in de toren. Deze dient ter vervanging van de tijdens de bezetting verloren gegane klok. Met alg. stemmen werd besloten, deze aan te kopen. Verder zal prijsopgaaf gevraagd worden voor electrische verlichting van de wijzerplaten der klok en voor het electrisch luiden. Van enige landbouwers in de gemeente was het verzoek ontvangen om de bij de ze ln onderhoud zijnde wegen door de gemeente te doen overnemen. Dit be treft o.a. de weg bij de-landbouwers Nys- se, Janse, Polderdijk, Maas en Baaijens, Aangezien deze wegen publiek toeganke lijk zijn, deswege verschillende wegge bruikers hebben en overigens in een goe de staat van onderhoud verkeren, besloot de raad in beginsel het onderhoud van de betreffende wegen ten laste van de ge meente te brengen, zulks op overwegin gen van biliykheid. Daarna rondvraag en sluiting. HOOFDPLAAT. Bestrating werd besproken. De gemeente-opzichter heeft destijds opdracht gekregen een begroting te ma ken voor de aanleg van trottoirs aan de Oostzijde van de Havenstraat, School straat en Zuidlangeweg evenals de secun daire rioollelding aan de Westzijde van de Mariestraat. Tijdens de dezer dagen gehouden raadsvergadering heeft de heer Wieleman er zijn spijt over uitgesproken dat de Zuidlangeweg slechts aan een kant bestraat werd terwijl de andere kant zeer slecht is en bij veel regen de straat ge heel blank staat. Eveneens sprak hij de hoop uit dat bij het aanleggen van de trottoirs de stoepen van de mensen zou den verdwijnen en niet zoals in de DorpS; straat deze kleine verhogingen het trot toir zouden ontsieren. De gemeente zou drie nieuwe woningen bouwen voor de mensen die op 1 Februari him huis verloren. Bij de rondvraag kwam de vraag naar voren of er nu niets aan de riolering gedaan kon worden. De laatste dagen was het voor de mensen die dicht in de buurt van de kom wonen bijna on dragelijk. De voorzitter beloofde hier tegen maatregelen te nemen. KERKWERVE. Wanneer komen de woonketen? De raad der gemeente Kerkwerve heeft de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1952 goedgekeurd met in ontvang en uitgaaf een bedrag van f 4075.65. Het gemeentelijk subsi die over 1952 bedroeg f 2228,18. Een wijziging van de begroting 1952 werd vastgesteld. Door de voorzitter werden medede lingen gedaan omtrent werkzaamheden voor het herstel der dijken bij het ha ventje Flaauwers. Op het havenplateau is tengevolge van deze werkzaamheden schade aangericht. Getracht zal wor den van i'.e Rijkswaterstaat de verze kering te verkrijgen dat deze schade door deze dienst zal worden hersteld. Bij de rondvraag vroeg de heer de Jonge wanneer de door de minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting toegezegde woonketen geplaatst zullen worden. Naar de voorzitter vernomen heeft moeten de woonketen per 1 Sep tember geplaatst zijn, zodat verwacht mag worden dat reeds in Juli en Au gustus met de bouw zal worden begon nen. Overigens hebben B. en W. nog geen bericht ontvangen hoeveel woon keten ter beschikking van de gemeente Kerkwerve zullen worden gesteld. Zo lang dat bericht niet is binnengekomen zullen zij ook niet tot toewijzing over gaan. Het aantal aanvragen bedraagt 131; vermoedelijk zullen voor de inwo ners van Kerkwerve 45 woonketen be schikbaar komen. Het aantal aanvra gen overtreft het beschikbaar aantal dus verre. De minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting is evenwel niet bereid nog meer woonketen toe te wijzen. Op een vraag van de heer Andr. Kloet werd medegedeeld, dat het wrakhout uit Kerkwerve is opge slagen op een terrein in de gemeente Zierikzee en te Noordgouwe. Het is de bedoeling aan hen, die hun eigendom men herkennen toestemming te geven deze weg te halen. KOUDEKERKE. Winkels Dinsdagsmiddags dicht, behalve in zomermaanden. Aan het begin der dezer dagen ge houden raadsvergadering sprak burge meester J. L. Dregmans een kort woord t.g.v. de verjaardag van Prins Bernhard. Daarna kwam in behande ling een voorstel van B. en W. tot ver plichte winkelsluiting op Dinsdagmid dag na één uur, behalve in de maan den Juni, Juli en Augustus. Dit voor stel, ingediend na overleg met de win keliers, kon de volledige instemming van de raad vinden. Tot schoonhoudster van het gemeen tehuis werd benoemd mej. J. Brasser- Melse voor f 425 en f 25 extra toelage voor de schoonmaak. Zij zal onder de Pensioenwet vallen. Wegens uitbrei ding van de Herv. school op Chr. Grondslag met een vierde leslokaal werd een subsidie verstrekt voor de aanschaffing van schoolmeubelen. Tevens werd aan deze school een subsidie verleend voor de aanstelling van een handwerkonderwijzeres. Ten behoeve van de stichting „Rusthuizen Walcheren" werd de garantie gegeven voor de betaling van rente en aflos sing van een kasgeldlening groot f 50.000. Tijdens de rondvraag werd de aandacht gevestigd op de noodzake lijkheid van aansluiting op het water leidingnet van de 1 liddelburgsestraat. NIEUW- EN ST. ÏOOSLAND. Rijksvergoeding xal aan wegen worden besteed. De raad heeft afwijzend beschikt op een verzoek van J. K. Mesu om vergoeding van schade wegens stop zetting van het gesubsidieerde schil derwerk aan de gevorderde woning Rijksweg 45. Aan mej. C. M. Glerum werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzeres der openbare lagere school. In haar plaats werd benoemd Examens Rijkskweekschool Middelburg. Aan de Rijkskweekschool te Middel burg slaagden voor de aantekening nut tige handwerken de dames C. N. van Arenthals, Kortgene; L. Burger, Goes; N. S. van Gijsen, Vlissingen; D. Haccou, Vlissingen; Th. C. M. Janssen, Middel burg; A. J. Pieterse, Oud-Sabbinge; J. C. Bos, Vlissingen; J. C. Lootens, Sluiskil; E. L. Ottens, Vlissingen; G. Spuijman, Vlissingen; T. Sehroever, Souburg en T. Schuit, Middelburg. Alle candidaten slaagden. Voor de aantekening handenarbeid slaagden de heren M. J. van Boven, Nieuwdorp; E. N. de Groene, Wilhelmina- dorp; H. Koog'er, Vlissingen; J. Radema ker, Oostkapelle; A. H. de Smet, Aarden burg; L. A. Verhulst, Vlissingen; E. Weug, Vlissingen. Afgewezen werden twee candidaten. Toelatingsexamen Sted. Gymnasium te Middelburg. Toegelaten tot de eerste klas: Ires v. Bergen, Eduard van Empel, Tineke Hoegen, Hans v. 't Hof, Tonny de Joo- de, Hans Klokke, Adriaan Lens van Rijn, Harger Peeck, Ank Potteboom, Annie Roth, Ineke Sanderse (allen uit Middelburg), Peter Broekhoff, Anneke Coiy'n, Madelien Krips, Eveline Pycke- vet (allen uit Vlissingen). Rob van Hoek, O. en W. Souburg; Annet Edel man, Walter Schlosmacher, Domburg; Huib Brand, Oostkapelle; Piet Postma, Kamperland; Henk Sta verman, Hein- kenszand; Jaap Wiersma, Koudekerke; Afgewezen werden 4 candidaten. Bedrijfswedstrijd Schoenmakerij. Voor het eerst in de geschiedenis van het schoenherstellersambacht is in Ne derland een bedrijfswedstrijd gehouden voor schoenherstellers. In klasse A, waar werden behandeld: front en eta lage, ontvanggelegenheid, administra tie van herstelwerk, boekhouding, in richting werkplaats, hygiene in het be drijf en kwaliteit van werk en recla me heeft de heer P. M. van Unen al hier een zgn. „vaantje" behaald, een onderscheiding volgend op de eerste prijs. Hij was de enige Zeeuw. Vergadering Plattelandsvrouwen. De afdeling Kruiningen van de Bond van Plattelandsvrouwen vergaderde in de Prins van Oranje te Goes. De waarnemend presidente mevr. Kosten- seKraak heette in het bijzonder wel kom de voor deze middag uitgenodig de spreekster mevr. HuijsmanGriep van Rilland-Bath, die een interessante bespreking hield over het boek „Ro bert" van van NijnattenDoffegnies. De afgetreden presidente mevr. Ka- kebeekeKoning werd ten afscheid een bondslepeltje aangeboden. Vriendschappakketjes van de zus- terafdeling uit Loppersum (de vroe mej. N. Schuijt te Middelburg. Een verzoek om subsidie van de Centrale van Katholieke Militaire Tehuizen werd afgewezen. B. en W. werden ge machtigd het bedrag, dat van het Rijk ontvangen zal worden wegens geleden schade aan de wegen tengevolge van de watersnood, te besteden aan het herstel van deze wegen. Een aanvrage van W. Reijnhoudt pm plaatsing in 'n Oude Mannenhuis ontmoette bij vele leden bezwaar. Bij de rondvraag werd naar voren gebracht de dringende noodzaak van aanleg van waterleiding voor enkele percelen aan de Oude dijk, het herstel der bestratingen in de Korteweg na de aanleg der riolering m de afwerking van de dijk naar de kade. Aan deze zaken zullen B. en W. aandacht besteden. - - i;.w (adv.) HOUTRUST - OEN HAAG Gsopend op werkdagen van 10 uur r.i». fot 11 uur n.n- Enlret 1.- Militairen en kinderen f 0.50 Gezelicfi. reductie '8 Avonds in de gezellige Zuiveltuln Vrijdag ZaterdagEDDY CHRISTIANI Maandag: DE BIETENBOUWERS Iedere middag: BAND KON MIL. KAPEL TIROLER HOLZHACKER BUB'N THOLEN. Nog geen hoger subsidie voor kleuterscholen. Na enige bespreking heeft de raad die Dinsdag j.l. vergaderde, besloten tot aanhouding van het verzoek der beide kleuterscholen om een aanvul lende subsidie van f 10,- per leerling. Het voorstel van B. en W. was: indien de rekening van 1952 dit toelaat een vergoeding te geven aan beide scho len van het laagste tekort van één der scholen en dit bedrag aan te vullen met een bedrag per leerling voor de school, die het grootste tekort heeft dan wel een tegemoetkoming per leer ling. B. en W. meenden, dat, wanneer beide scholen het geleden tekort ver goed zouden krijgen, het mogelijk zou zijn, dat niet meer gestreefd zou wor den naar een zo zuinig mogelijke fi nanciering. Voor uit te voeren werken tot Januari 1955 heeft de N.V. Waterlei dingmij. „Tholen" een bedrag nodig van f 500.000.- Zij verzocht de gemeen te zich garant te stellen voor een be drag van f 103.000.-, waarmede de raad accoord ging. Het nadelig slot der ge meenterekening over 1951 werd voor lopig vastgesteld op f 135.933,18, welk bedrag echter aanmerkelijk minder zal worden na ontvangst van nog te verwachten uitkeringen. Aan de fa. Stoffels en Schot-Sturris werd gemeentegrond verhuurd voor "50,- en f80,- per jaar. Tot ambtenaar van de burgerlijke stand werd be noemd de heer C. Heiboer. Hij kreeg 6 stemmen en de heer D. de Vos 3 stemmen. De vergoedingen voor de bijzondere scholen werden vastgesteld. Aan het daarvoor in aanmerking ko mende gemccntepersoneel zal een ramptoelage worden toegekend. Druk spreekuur voor Middelburgse Politierechter MIDDELBURG, 30 Juni. Het spreekuur van de Politierechter was van daag weer erg druk bezocht. Er waren heel wat „recepten-klanten" bij, die aan de lopende band voor de groene tafel moesten verschijnen om zich te verantwoorden wegens al te lelijke woorden, die zij gesproken hadden, of wegens stompen, die zij hadden uigedeeld dan wel wegens kleine diefstallen of dronkenschap. Wegens belediging vin zij i buurman werd P. V., aannemer te Breskens ver oordeeld tot 1 week voorw. met 2 jaar proeftijd. S. C. van O., gehuwd met J. M. V. v. B., wonende te Middelburg, had ver schillende malen de electriciteitsmeter geopend en het geld weggenomen, j maand voorw. met 2 jaar proeftijd. H. J. v. L., fabrieksarbeider te Aar denburg was van mening, dat de 6 gla zen bier, die hy gedronken had, ver keerd gevallen waren. Het was niet de eerste maal, dat hij dronken op de fiets zat. f75.of 15 dagen. Op het strand te Breskens was ru we katoen aangespoeld. Drie personen hadden hiervan een hoeveelheid weg genomen, nl. C. de K, visser, Chr. J. de V., krantenbezorgr en A. I. de R., land bouwersknecht. Elk resp. f 50.of 25 dagen en f 30.of 15 dagen. De groentehandelaar A. C. te Koude kerke had iemand in zijn drift een klap in het gezicht gegeven, f 35.of 15 dagen. Van een in aanbouw zijnde flat te Vlissingen stal P J. J. K., opperman, roodkoperen pijp. f40.of 20 dagen en 14 dagen voorw. en 2 jaar proeftyd. A. J. B., koopman te Middelburg, had dronken op de fiets gereden, f40 of 20 dagen en 3 weken voorw. en 2 jaar proeftijd. O, DAT BIER! Na afloop van een voetbalwedstrijd had J. Z. M., veehouder te Zierikzee (geëvacueerd te Biervliet) ruzie gekre gen in een café. Hij had enige glazen bier gedronken en hij vermoedde wel, dat hij dronken was. „Wanneer men sen gezien hebben, dat ik geslagen heb, dan zal dat wel waar zijn", was zijn mening. f25.of 15 dagen. H. St. v. C., chauffeur-loonslager te IJzendijke, werd wegens dronkenschap veroordeeld tot 1 maand gev. straf voorw. 2 jaar proeftijd en betaling van f 149.25. J. H., fabrieksarbeider te Veere, was van het drinken van enige flesjes bier erg draaierig geworden, maar was naar zijn mening niet zat. Voorts had hij zich tegen de politie verzet. Eén en ander kostte hem f 60.of 20 dagen hecht. 1 week gev. straf voorw. 2 jaar proeftyd. Enkele malen had E. J. T., echtge note van J. J. S., te Sluis een emmer kolen bij haar buren uit het hok ge haald. Zy' werd op heterdaad betrapt. f25.of 10 dagen. Wegens openbare dronkenschap was J. C. K., werkman te Vlissingen, in één van de cellen van het politiebureau ingesloten, waar hij vernielingen had aangericht, f 15.of 10 dagen. HET WAS MAAR EEN KONIJN Op het erf van J. G., timmerman te Vrouwenpolder, liep een konijn van de buurman. Het beestje was losge broken. G. sloeg het konijndood. Nu vertelde hij, dat het maar een dun stokje was en hij het beest maar één tik had gegeven, f 15.— of 10 dagen. A. M. S. te Eede had iemand uitge scholden. Zij ontkende dit echter, maar getuigen vertelden het te hebben ge hoord. f 20.of 10 dagen. Wegens belediging werd F. L. H., fa brieksarbeider te Zuiddorpe, veroor deeld tot f 25.of 10 dagen. Precies ditzelfde gold voor de land bouwer C. v. O. te Zuiddorpe. Een belediging kosttte A. A. L., transportarbeider te Terneuzen twee tientjes. ONTSLAG WEGENS RUZIE R. E. v. H.,vlasbewerker te Koe wacht, zou ontslagen worden, omdat hy geregeld ruzie maakte met de buur man van zqn werkgever. Toen v. H. dit ontkende tegenover zijn patroon, gingen zy samen naar de buurman toe en het duurde niet lang, of v. H. gaf de buurman een stomp tegen het hoofd en gooide met bakste-.en in diens rich ting. Van ontkennen was toen geen sprake meer. f25.of 10 dagen hecht. W. P. E., fabrieksarbeider te Sluiskil, bekende op Zaterdag 25 April j.l. zat te zyn geweest. Hij kon niet meer be hoorlijk fietsen, f 40.of 20 dagen. H. J. v. G., klompenmaker te Koe wacht, was naar de kermis geweest en had daar te veel bier gedronken, f 40.- of 20 dagen. E i 3-tal by de D.U.W. werkende personen was in het „Roosendaeltje' te Domburg terecht gekomen en omdat zy of in ieder geval één van hen zich niet behooriyk gedroegen, vorder de de eigenaar, dat zy zijn lokaal zou den verlaten. Het drietal voldeed hier aan niet. De politie kwam eraan te pas en P. L. G. C. en M. Th. H., beiden te Cuyk, werden evenals G. de K. te Mill, nu veroordeeld tot drie gulden boete of 1 dag hechtenis. J. M. en H. K„ beiden aan boord van de coaster „Jaga", lagen in Middelburg om oud yzer van de fa. Polak te laden. Zy ontdekten, toen zy naar enkele bouten zochten, dat er op de één of andere manier wel een centje te ver dienen zou zyn. Zij sloopten sttukken gietijzer en namen het daarin aanwe zige koper weg. Door het kapotslaan van het gietyzer richtten zij een schade aan van ongeveer f800. f75.of 15 dagen. gere woonplaats van mevr. Kostense- Kraak) en beschikbaar gesteld voor de getroffen leden vormden een ware verrassing, die dankbaar werd aan vaard. Tot provinciaal bestuurslid werd gekozen mevr. Marcussevan den Bos uit Waarde, met als plaatsver vangster -mevr. Drevervan Hekke uit Schore. Een gezellig theedrinken besloot deze prettige middag. Tussen twee auto's bekneld. Op de A. J. Kade geraakte gisteren middag de chaufeur M. W. Steenhart van de fa. De Jager Tolhoek bekneld tussen zijn vrachtwagen en een langs rijdende trailer van de fa. Van Vliet en de Jonge. De heer S. werd met in wendige kneuzingen naar het zieken huis Oostwal vervoerd. Het ongeval geschiedde toen hij be zig was met het afladen van zijn wa gen. De trailer, die wilde passeren tus sen de vrachtauto en een ry stilstaan de vrachtwagens nam het slachtoffer nog enkele meters mee. De ontmoeting Goes—Gent. Zoals bekend zal op 4 Juli a.s. het Gentse politie-elftal een bezoek aan hun Goese collega's brengen en daar bij op het gemeentelijk sportterrein een voetbalwedstrijd spelen. Het Goese politie-elftal ziet er als volgt uit: Doel: W. Roza; Achter: J. Hirdes en A. J. C. de Kok; Midden: J. Gabriëlse, A. Hamelinck en K. Kievit; Voor: E. Huisman, E. van Hensbergen, Th. Pee man, H. Willems en J. Goedee. Het elftal der Gentenaren: Doel: G. Huysse; Achter: F. Tem merman en A. van der Heerde; Mid den: M. Wildero, A. Tollenaere en J. de Meulenaere; Voor: O. Delmeire, R. van Loocke, P. Leyman, A. Torré en E. de Backer. Scheidsrechter is de heer J. Verkerk uit Vlissingen. Voor de wedtrijd, die om 6 uur aan vangt zal het bekende Gentse politie- muziekcorps van plm. 80 personen op de Grote Markt om 4 uur een concert geven met een muzikale rondwande ling en als eindpunt het sportterrein. Nieuwe brandspuit. Met loeiende sirene arriveerde de nieuwe motorbrandspuit. Op het Marktplein werd door de plaat- selyke brandweer een demonstratie ge geven in tegenwoordigheid van burge meester van Dongen, verschillende raads leden en de Districtsinspecteur van de Brandweer, de heer Schoonheim uit Bre da. Ook nabij open water werd gedemon streerd. In een bijeenkomst, die daarna volgde werd de nieuwe spuit aan het ge meentebestuur overgedragen, in tegen woordigheid van het gehele brandweer personeel. Collecte. De huis-aan-huis collecte voor de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Byeen" te Amsterdam bracht op f 76.86. Collecte. De collecte die gehouden werd voor de T.B.C.-bestrijding ten bate van het sanatorium Sonnevanck en Zonne gloren bracht op f 15.45. Geslaagd weekend. De Herv. Jeugd verenigingen hielden o.l.v. Ds J. van Winterswijk een geslaagd week-end op „Hedenesëe" te Cadzand. Het programma vermeldde o.m. een kampvuur, sport en spel, terwijl wika v. Vliet het onderwerp „Twyfel en geloof" behandelde. Geslaagd. Voor het candidaatsexamen Civiel-ingenieur is aan de Technische Hogeschool te Delft geslaagd, de heer W. J. van der Ree, alhier. Reis ouden van dagen. Dinsdagavona werden de ouden van dagen, die een rit door Walcheren gemaakt hadden, door de muziekvereniging „Excelsior" binnenge haald. Er was veel belangstelling en na afloop maakte „Excelsior" nog een mars. Gemeenteraad. In de gehouden raads vergadering is het verbeteren van de Oostweg gegund aan de fa Hol uit Gouda. Tijdens de rondvraag kwam o.m. aan de orde het verbeteren van de U.L.O. school en de verbetering van de weg op hel kerkhof. De plannen voor de bouw van een kleuterschool zyn goedgekeurd. Bouwvolume is er nog niet, zodat men nog steeds niet aan het werk kan. De kolen toeslag voor de ouden van dagen zal als nog worden verleend. E.H.B.O.-dipioma's. By het te Middel burg afgenomen examen ter verkryging van het Eenheidsdiploma E.H.B.O. slaag den de dames M. Meyers-Jakobsen en W. Meliefste, beiden cursisten van de plaat selijke E.H.B.O.-afdeling. ST. ANNALAND Opgraven slachtoffers. Maandagavond en in de voornacht werden op het kerk hof te Sint-Annaland 21 kisten opgegra ven van de alhier begraven slachtoffers uit Stavenisse, die door vrachtauto's naar Stavenisse werden vervoerd en aldaar in een massagraf ter aarde werden besteld. Dit werk geschiedde door vrijwilligers uit Stavenisse. ST. MAART EN SDI IK Geslaagd. De heer A. W. Bogert te Sint Maartensdijk slaagde te Amsterdam voor het praktijk eindexamen diploma jong gezel-drukker. Openbare veiling. Door de notaris Blin- denbach alhier werd in het openbaar ge veild een woonhuis met erf. Koper werd G. van Slot alhier voor f 3600. Bijna afgelopen. De grondwerkzaamhe den aan de zeedijken alhier zijn zo goed als afgelopen, het materiaal wordt naar Stavenisse vervoerd. r'ERSEKE De eerste schelpen uitgezaaid. De eer ste mosselschelpen voor de broedval dei oesters zijn Maandag uitgezaaid, door een Thoolse oesterkweker in de Schelde (Broek) Dit is dit jaar ongeveer een week latei dan de laatste jaren. In het water. Een kind van ongeveei 2 jaar viel in zogenoemde Brandput in de Burenpolder. Het kind werd uit het water gehaald door de schippersknecht D. die zich toevallig in de buurt bevond. De plaatselijke geneesheer verleende de eerste hulp en wist het kind spoedig bij te brengen. ZAmMSLAG Kinderfeest. Ter gelegenheid van de verjaardag van Prins Bernhard organi seerde de Oranjevereniging een kinder feest. 's Morgens zong de schooljeugd voor het gemeentehuis en hield de bur gemeester een toespraak. Daarna werden kinderspelen gehouden op het terrein van de heer J. de Klerk. Des avonds maakte ,De Volharding" een muzikale wandeling door het dorp.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2