W.-DUITSLAND WIL NIET DIRECT CONFERENTIE MET RUSLAND Spoedvergadering van het Zuidkoreaans Kabinet Jubileum van Zuidbevelandse paardenfokkers Een Russische «tBermuda V A Een koninklijk huwelijk Historie werd werkelijkheid KONINKLIJKE LUCHTMACHT VIERDE HEI VEERTIG JARIG JUBILEUM Adenauer, die zich vergiste, is voor de bijeenkomst van de Grote Vier PROTESTANTS CHRISTELIJK BLAD VOOR ZEELAND Rumoerige verwarde Bondsdag neemt beslissing 1 SNIPPER NIEUWS Het schone ambt" Vishaak in dc tong en de gevolgen C:~ Nederland drinkt meer flessenmeik Voortaan ieder jaar een centrale fokdag in Goes? Twee jagers neer gestort Uitgave: Stichting „Zeeuwsch Dagblad" Hoofdkantoor: Goes, L. Vorststr. 90, Tel. 2438, bij geen gehoor voor advertenties 2970, voor redactie 2435. Giro 274289. Kantoren: Vlissingen: Lammensstraat 17, Telef. 2754, Middelburg: Korte Noordstraat 35. Tel. administratie 2009, Tel. redactie 2347; Ter- neuzen: Dijkstraat 2628 Exploitante: Oosterbaan Le Cointre N.V., Goes ZEEUWSCH DAGBLAD 9e JAARGANG, No. 2517 Abonnementsprijs j 0.44 per week, 1.85 p. maand, 5.45 p. kwartaal Losse nummers 13 cent Advertentieprijs 20 cent per m.m. Rubriek Kabouters 10 ct. per woord DONDERDAG 2 JULI 1953 Hoofdredacteur: J. D. TROOSTHEIDE Directeur: JACQ DE SMIT Medewerkers: Ds W. C. v. Burgeier, Krulningen; A. I. Catsman, Aardenburg; Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, Mid delburg; Ds A. Gruppen, Biezelinge; Ds J. S. Hartjes, Vlissingen; J. S. Hoek, Middelburg; J. Hommes, Nieuwdorp; J. Huijssen, Terneuzen; Ds J. Karelse, Goes; Drs J. Kwekkeboom, Goes; J. Laport, Goes; Ds B. G. A. v. d. Wiel, Tbolen; R. Zuiuema, Goes. Op- en ondergang van Zon en Maan: - Vrijdag: Zon op 4.25 u., onder 21.02 u. Maan op 23.43 u,. onder 12.41 u. Hoogwater Vrijdag 3 Juli: Vlissingen: 6.23 u. 2.17 m., 18.40 u. 1.94 m. Terneuzen: 6.53 u. 2.35 m., 19.13 u. 2.14 m. Wemeldinge: 8.07 u. 1.90 m., 20.27 u. 1.63 m. Zierikzee; 7.52 u. 1.67 m., 20.05 u. 1.40 m. BONN, 1 Juli. De Westduitse regeringscoalitie heeft vanavond geweigerd een socialistisch voorstel aan te nemen, waarin de regering werd opgedragen, haar invloed bij de Westelijke mogendheden aan te wenden, opdat terstond na de bijeenkomst der Westelijke Drie een conferentie met de Sowjet-Unie over het herstel van de eenheid van Duitsland zou worden belegd. Met 178 tegen 166 werd het voorstel verworpen, nadat de regeringspartijen eerst vergeefs getracht hadden een stemming over de vraag te voorkomen. Een aantal vertegenwoordigers der regeringspartijen stemden voor het socialistische voorstel, echter niet voldoende om zich van een meer derheid te verzekeren. De stemming vond plaats, nadat de Bondskan selier en woordvoerders van zijn partij zich hadden verweerd tegen een socialistische beschuldiging, als zou hij in de openbare mening ook in het buitenland de indruk hebben gewekt tegen een samenkomst der Grote Vier te zijn. Met nog grotere meerderheid, 205 tegen 146 stemmen, verwierp de Bondsdag een voorstel der socialisten, waarin de regering werd ver zocht een Duits programma op te stellen voor een eventuele confe rentie met de Russen. Nadat het met grote spanning ver wachte resultaat van de stemming was bekend gemaakt, stond de socialist Erler op en zei, dat hiermede naar zijn mening bewezen was, dat de da den van de regering niet met haar woorden overeenstemden. In naam der socialistische fractie legde de heer Wehner een nog scherpere verklaring af. Hij zeide hierin, dat zijn fractie niet langer geloof kon hechten aan dr Adenauers herhaale verzekeringen, dat hjj inderdaad een conferentie van de Vier zou wensen. Onder groot tumult besteeg dr Adena'-er daarop opnieuw de kathe- uir am te verklaren, dat hij weliswaar een conferentie wenst, maar het so cialistische voorstel als verkiezings propaganda had beschouwd. In het aan het besluit van de Bonds dag voorafgaand debat heeft dr Adenauer onder meer verklaard: „Het is onrealistisch thans te eisen, dat wij onze Europese plannen zouden op geven, en het is even onrealistisch de Europese Verdragen dood te verkla ren. Daarmee kan men Duitsland bij komende onderhandelingen zeker geen dienst bewijzen. Dr Adenauer erkende, dat de ge beurtenissen in Berlijn en de Sowjet- zöne waarbij naar hij meende te kunnen aannemen 62 mensen waren gedood en 50.000 gevangen genomen LONDEN, 1 Juli. Naar aanlei ding van het beraad, dat de Russische ambassadeurs in de Westelijke hoofd steden klaarblijkelijk in Moskou gaan houden, wordt gesproken van een „klein-Bermuda". Men vraagt zich in diplomatieke kringen af, of deze bij eenkomst, tien dagen voor de confe rentie der Westelijke ministers van Buitenlandse Zaken te Washington welke belegd werd nadat de confe rentie der Westelijke grote drie op Bermuda was uitgesteld het voor spel zal zijn van een nieuwe diploma tieke manoeuvre van Sowjetrussische zijde om te pogen de Westelijke het initiatief in de hangende wereldkwes ties te ontnemen. In Geallieerde kringen te Berlijn neemt men aan, dat Wladimir Semeo- nof, de Russische Hoge Commissaris in Duitsland, te Moskou is om met de uit Londen, Parijs en Washington ontboden ambassadeurs belangrijke besprekingen over Duitsland te voe ren. Een der resultaten van zulk een conferentie zou een Russisch antwoord op de jongste Westelijke nota over Duitsland kunnen zijr HAD CHURCHILL EEN BEROERTE? PARIJS, 1 Juli. Volgens de „France Soir" zou Churchill tot een rustkuur hebben moeten besluiten nadat hü op een kabinetsvergadering een beroerte had gehad. Hij had zich, volgens de Londense correspondent van het blad, op die bijeenkomst nog al druk gemaakt en zou ongeveer een uur lang buiten bewustzijn geweest zijn. LONDEN, 1 Juli. Het Britse Lagerhuis heeft vandaag een voorstel om de doodstraf voor vijf jaar af te schaffen, verworpen. De stemverhou ding was 256 tegen 195 stemmen. Het voorstel, afkomstig van het Labourlid Silverman, was gedaan naar aanleiding van het proces tegen John Christie, die bekend heeft zeven vrouwen te hebben vermoord. het vraagstuk der splitsing van Duitsland weer in het centrum der belangstelling hadden geplaatst. Adenauer verklaarde zich volledig rccoord met de hem door de Weste lijke regering gegeven verzekering, dat zij op basis van de in September 1952 aan de Russen voorgelegde voor waarden bereid waren onderhandelin gen over het Duitse vraagstuk aan te gaan. Deze overeenstemming noemde Adenauer het resultaat van de door hem in de laatste drie jaren gevoer de politiek. Adenauer zei, dat de Sowjet-Unie moest inzien, dat de vorming van een Europese Gemeenschap de Russische veiligheid geenszins bedreigde, daar deze gemeenschap zuiver defensief van karakter zou zijn. Het feit, dat de bewapening gecontroleerd en be perkt zou blijven moest volgens hem bevorderlijk zijn voor een verstandi ge oplossing met de Sowjet-Unie. Wat de normalisering der betrekkingen met Oost-Duitsland betreft, beloofde Adenauer te zullen streven naar een opheffing der belemmeringen van het verkeer tussen de zones, naar vol ledige persvrijheid, naar toelating van vrije partijen, vrijheid van beweging voor iedereen en naar bescherming tegen willekeur en terreur. De Duitse plannen voor de onmid dellijke maatregelen na een eventuele hereniging liggen volgens Adenauer inmiddels klaar. Zij strekken zich uit tot levering van levensmiddelen, ko len, staal en energie, tot aanpassen der valuta, van de sociale zorgen en het verkeer. Adenauer wenste voorts, dat in de nieuwe Bondsdag een aan tal Oost-Duitsers zouden worden op genomen. De socialist Wehner bleek nog niet overtuigd te zijn dat .de betuigingen die de regering in de laatste weken heeft gedaan ten gunste van een con ferentie der Grote Vier ernstig kon den worden genomen. Men moest in Duitsland eens en voor altijd afrekenen met de opvat ting, als zou de internationale situa tie de Duitsers nopen om zich voor geruime tijd bij hun nationale split sing neer te leggen. MINISTER KERNKAMP TE MANILLA AANGEKOMEN. MANILLA, 1 Juli. De minister van Overzeese Rijksdelen, prof. dr Kernkamp, is vanmiddag uit Bangkok per vliegtuig aangekomen te Manilla. Hij werd op het vliegveld verwel komd door de leden van het Neder landse gezantschap en door vertegen woordigers van het Philippijnse mi nisterie van Buitenlandse Zaken. AMERIKA ZAL ZICH, ALS HET MOET, NIETS VAN RHEE AANTREKKEN SEOEL, 1 Juli. De Zuidkoreaanse president, Syngman Rhee, heeft vanavond een dringende oproep verzonden aan de ministers van zijn Kabinet en aan de voornaamste Zuidkoreaanse militaire leiders voor een bijeenkomst, die Donderdagmorgen zal worden gehouden. Men verwacht, dat op de bijeenkomst het antwoord op de voor waarden van president Eisenhower, die Robertson aan Rhee heeft voorgelegd, zal worden besproken. In fokio hebben de commandanten van de strijdkrachten der Verenigde Naties een onderhoud gehad met hun opperbevelhebber, generaal Mark Clark, en met de stafchef, generaal Lawton Collins. Men vermoedt, dat eventuele maatregelen tegen de Zuid- Koreanen zijn besproken, voor het geval zij zich niet neerleggen bij de beslising van de Verenigde Naties. Walter Robertson, Eisenhowers spe ciale vertegenwoordiger, heeft presi dent Syngman Rhee van Zuid-Korea laten weten, dat Amerika hem geen concessies meer zal doen. Amerika zal voortgaan te onderhandelen ovei een wapenstilstand, of Rhee het er mee eens is of niet. In Tennessee is dezer dagen op 87- jarige leeftijd overleden miss Mary Anderson, uitvindster van de ruiten wisser op voertuigen. In de maand Juni hebben zich 467 leden van de Oostduitse Volkspolitie, o.w. 24 com missarissen bij de Westberlijnse poli tie gemeld en asyl gevraagd. Tijdens een hevig 'onweer boven Luzern is er zoveel regen gevallen, dat het spoorwegverkeer in verschillende richtingen ernstig is vertraagd. Op 'n traject kwam een vertraging van drie uur voor. Diaconale conferentie te Goes. GOES, 1 Juli. In de middag samenkomst (zie voor verslag mor genvergadering pagina 5) van de Zeeuwse Provinciale Diaconale Con ferentie heeft ds H. Pestman van Ter neuzen gerefereerd over het onder werp: „Het schone ambt". De predi kant achtte het noodzakelijk, dat èn predikanten èn gemeenteleden weer duidelijker gaan zien de schoonheid en de veelomvattendheid van het dia kenambt. Bij velen heerst nog de ge dachte, dat diaconie alleen maar 'n instrument van armenzorg is in de ouderwetse zin van het woord. Zeer bedenkelijk achtte ds Pestman het, dat er diakenen blijken te zijn, die voor dit ambt bedanken, omdat zij de diaconie in onze moderne tijd over bodig achten, nu de overheid welhaast alle sociale en maatschappelijke zorg aan zich getrokken heeft. De spreker was van oordeel, dat eerst het aller uiterste moet worden gedaan, voordat de kerken of de diaconieën een be roep mogen doen op de overheid. Nader ingaand op de betekenis en de inhoud van het diakenambt, zei ds Pestman dit minstens even belang rijk en schoon te vinden als het ambt van Dienaar des Woords en van ouder ling. Opvallend is, dat juist de ver rukkelijkste teksten in de Bijbel be trekking hebben op de heerlijkheid van het dienen; en diaken betekent: dienaar. Dit ambt is vaak moeilijker, maar ook mooier dan dat, waarbij het profeteren en het heersen op de voor grond staat. Feitelijk" sluit het diaken ambt alle andere ambten in. Ds Pest man ging vervolgens de ontwikkeling van het diakonaat in de geschiedenis der kerk na en besprak tenslotte ver schillende onderdelen daarvan. Op dit referaat volgde een goede bespreking, waarna de voorzitter, de heer A. de Poorte, dankwoorden sprak tot spreker, adviseurs, diaconie van Goes e.a. Succes voor Domburg, ZATERDAG OPENING VAN TOKO EN BADCABINES. MIDDELBURG, 1 Juli. Naar wij vernemen zal Zaterdagmiddag a.s. om 3 uur, de officiële opening plaats vinden van de nieuwe toko met bad- cabines op het strand te Domburg. Dit complex is in de plaats gekomen van het door de stormvloed op 1 Februari j.l. vernielde. De Dombur gers hebben niet gewacht op een schaderegeling, maar zijn onmiddel lijk hard aan het werk getogen om nog vóór het hoogseizoen de zaak v-or elkaar te hebben. Dat is hun ge lukt. De burgemeester van Domburg, mr W. J. E. Crommelin, zal de ope ning verrichten. DE BILT ZEGT: geldig tot van- W eersverwachting, avond. Kans op onweer. DE BILT, 1 Juli. Veranderlijke bewolking met plaatselijk een regen bui of onweer. Zwakke tot matige wind, in de kustprovincies hoofdzake lijk uit Noordelijke richtingen, elders veranderlijk. Dezelfde temperaturen als gisteren of iets lagere. Acht Arabische divisies voor Suezkanaal? DAMASCUS, 1 Juli. Egypte heeft de vorming van een gecombineerd Arabisch militair commando, dat acht divisies van 19.000 man elk zou om vatten, voor het gebied van het Suez kanaal voorgesteld. Het voorstel zou bedoeld zijn om een regeling van het Brits-Egyptische geschil te vergemakkelijken. In kringen, die bij de kwestie be trokken zijn, gelooft men echter, dat strategische moeilijkheden het voor stel onuitvoerbaar zullen maken. ROTTERDAM, 1 Juli „In kennelijke staat van dronken schap" luidde het praedicaat, dat de politie een 49-jarige vloerlegger uit Rotterdam ver leende. Bij het eten van paling kreeg deze een vishaak in zijn tong en met zijn broer toog hij naar een ziekenhuis. Ze ver voegden zich aan de buitenkant van een kamer, waarin zich een dokter bevond, doch daar deze veronderstelde met lastige dron ken mensen te doen te hebben, wilde hij het raam sluiten. Zo ver kwam het echter niet, want de vloerlegger maaide vijf bloempotten van de vensterbank op de grond en twee ruiten sneu velden. De arts belde de politie, die de mannen meenam, maar voor dien verwijderde hij en passant toch nog even de vishaak. Te trage afgifte van nieuwe motor rijtuigennummers? DEN HAAG, 1 Juli Het Tweede Kamerlid, de heer De Ruiter heeft mi nister Algera gewezen op de z.i. te trage afgifte van motorrijtuigennummers aan kopers van nieuwe auto's. De mensen maken nu zo lang gebruik van hun oude nummers, maar kunnen met deze nummers niet de grenzen passeren. Dit is, vooral voor zakenlieden, maar ook voor vacantiegangers beslist on plezierig, vindt hij. Verklaring van de P. v. d. A. DEN HAAG 1 Jnli. Het partij bestuur van de P. v. d. A. heeft een verklaring opgesteld naar aanleiding van de gebeurtenissen in Oost-Duits- Iand en een aantal satelietstaten. In de verklaring wordt gezegd, dat de P. v. d. A. de gevoelens van soli dariteit tot uitdrukking wil brengen met een bevolking, die zich richt tegen de Russische bezetter en thans lijf en goed riskeert in haar verlan gen naar democratie. Deze gevoelens leven te meer bij de P. v. d. A. omdat zij gedachtig is aan het volksverzet in Nederland in de bezettingsjaren. De partij verklaart, dat zü inter nationale besprekingen der Westerse mogendheden om te onderzoeken hoe tot een houdbare overeenstemming met de Sowjet-Unie te komen, toe juicht. De functie van de détaillist. AMSTERDAM, 1 Juli De melk handelaar heeft een belangrijke functie, zo vertelde vandaag op het internationale kleinmelk-handelscon- gres dat te Amsterdam werd gehouden, de rijkszuivelconsulent en technisch adviseur van de centrale commissie voor melkhygiëne, ir. H. J. Huisman in een causerie. Hij moet de consu ment als het ware opvoeden en in lichtingen weten te geven omtrent de meest doelmatige bewaring van melk in de huishouding. Dus, niet meer het halve litertje, zonder meer. Daaraan zit echter veel vast. De melkconsumptie in ons land bedraagt thans ongeveer een halve li ter per hoofd per dag. Van de totale hoeveelheid melk, die aan de fabriek wordt aangevoerd, wordt 36 in de consumptie gebracht. Er wordt steeds meer flessenmeik gedronken, waarbij het platteland uiteraard een uitzonde ring maakt. Gemiddeld 35 wordt in de fles verkocht. Het transport van deze flessen vormt voor de detaillist de moeilijkheid want ze moeten afge schermd zijn tegen warmte en licht. Men zoekt de oplossing nu in een ge sloten laadbak, want hoe lekker de melk in de fabrieken wordt bereid, warmte bederft de smaak. Eenmaal in de drie jaar wordt in Landshut, een karakteristiek Beiers plaatsje, de historie tot werkelijkheid gemaakt. Bijna de gehele bevolking steekt zich in Middeleeuwse kleding om het Landshutter „Koninklijke Hu welijk" te vieren. Het feest houdt de herinnering wakker aan de twee laatste vorsten van het district, Her tog Ludwig en Hertog George, die beiden door hun grote rijkdom de „rijke" werden genoemd. In het jaar 1475 huwelijkte de rijke Ludwig zijn zoon, George de Rijke, uit aan Prinses Hedwiga, de dochter van de Poolse Koning, Kasimir IV. Dit huwe lijk was een buitengewone gebeurtenis in Europa, door de rijkdom, die er werd tentoongespreid. Zelfs de Duitse Keizer, Maxmiliaan ontbrak niet op het feest. En nog steeds vieren de inwoners van Landshut „hun" feest, waarbij zij zoveel mogelijk het „echte" nabij trachten te komen. Onze foto laat zien hoe Prinses Hedwiga (de 18-jarige Maria Weiss, dochter van de plaatselijke kaarsen maker), en Hertog George elkaar ontmoeten op de dag van hun brui loft. Hertog George is de 24-jarige verzekeringsagent Klaus Kurzmann, die zijn rol met overtuiging speelde. EEN GESLAAGDE FOKDAG GOES, 2 Juli. De Bond van Zuid-Bevelandse Paardenfokkers heeft gis teren het veertigjarig jubileum gevierd met een fokdag, die lang in het geheugen van de paardenliefhebbers zal voortleven. Kampioene werd Kato van Keilen, de merrie van de heer J. Q. C. Lenhoek uit Kloetinge. Hoe men haar tot kampioene uitriep kan men lezen op pag. 5. Ter gelegenheid van deze fokdag is in Hotel „De Korenbeurs" een feestmaal gehouden. Een maal waarbij uiteraard vele toespraken werden gehouden en waar in men de wens kon beluisteren dat na deze fokdag er meer zullen mo gen volgen. „Een centrale fokdag", zo vroegen vele sprekers, die daarbij de gemeente Goes dank brachten voor de uitstekende service die zij heeft verleend. Deze feestelijke bijeenkomst die ge leid werd door voorzitter P. Scheele- de Putter, werd bijgewoond door de mede-oprichters, de heren J. Peman- Kakebeeke, oud-secretaris, en de heer D. W. Lindenbergh, oud-voorz., als mede door oud-burgemeester Sandee. Velen voerden het woord. Van hen noemen wij de oud-secretaris, de heer Kakebeeke, burgemeester mr W. C. ten Kate deze wees er op, dat de bond steeds voor de belangen van de fokkers op de bres heeft gestaan, de heer Groeneveld, consulent voor de paardenfokkerij, de heer D. W. Lin denbergh en de heer A. J. E. Temmer man te Hoofdplaat. De huidige secretaris, de heer D. A. Timmerman te Kattendijke, gaf een overzicht-op-rijm, waaruit bleek, dat de bond met 23 leden is begonnen en er thans 160 telt. De heer J. Stols, die eer envellop WIJ SCHREVEN VEERTIG GILZE RIJEN, 1 Juli. We hebben vandaag het veertigjarige jubileum van de Koninklijke Luchtmacht op bijzondere wijze meegevierd. We heb ben de „40" in spiegelschrift in de lucht gezien en dat kwam doordat we zelf een deel van de „0" waren. Fei telijk was het de Harvard 196, met de oudste instructeur van de lucht macht, de 45-jarige adjudant-vlieger Harthoorn aan de stuurknappel, die ons op deze jubileumvlucht over de provinciale hoofdsteden en de grote steden meevoerde. Zes-en-twintig instructeurs van de vliegopieiding te Gilze Rijen waren de uitverkorenen van de formatie, terwijl er nog twee Harvards mee gingen voor het geval er uitvallers mochten komen. Om kwart voor negen knetterden 28 motor,en in de stille morgen over de basis en de schapen, die hier toch heus wel iets gewend zijn, lichtten nu toch even loom hun kopppen op, om te zien. of al dit lawaai nu heus wel nodig was. Een massale start van 28 Harvards en daar zweefde de for matie in vier rijen al boven Breda. „Prepare for forty" kwam over de radio de stem van de leider en dit commando zouden we deze vlucht nog vele malen horen, want boven iedere provinciale hoofdstad vlogen we in de formatie „veertig". Het was een indrukwekkende tocht. KRANSLEGGING. Op de vliegbasis Soesterberg zijn ter gelegenheid van het 40-jarig be staan kransen gelegd bij het monu ment der gevallen vliegers. Na af loop had in het garnizoensontspan- ningseentrum eeptie plaats. een druk bezochte re- Er is echter een schaduw gevallen over het feest van de luchtmacht. Omstreeks half vijf vanmiddag zijn twee „Thunderjet" straaljagers van de Koninltlijke Luchtmacht op grote hoogte boven de Belgische gemeen ten Meeuwen en Wijshagen met el kaar in botsing gekomen. De toestel len zijn neergestort en de vliegers om het leven gekomen. De „Thunderjets" behoorden tot een groep van dertig Nederlandse straaljagers van dit type, die van het vliegveld Volkel was op gestegen. De wrakstukken der vliegtuigen zijn op daken van verscheidene wo ningen terecht gekomen. De slachtoffers zijn de 28-jarige ge huwde eerste luitenant-vlieger G. Voerman uit Amsterdam en de 25- jarige ongehuwde tweede luitenant vlieger J. Lenstra uit Witmarsum. De familieleden zijn op de hoogte gesteld. met medailles overhandigde, sprak na mens de Kon. Ver. Het Nederlandse Trekpaard woorden van hulde aan het adres van burgemeester mr W. C. ten Kate en de heer Lenshoek prees de heren Scheele en Timmerman. De heer Brooijmans te St. Annaland, die een kwart eeuw erop heeft zitten als jurylid, burgemeester M. Puylaert van Zuiddorpe, voorzitter van de Zeeuw se fokkers, de heer A. H.'Dekker te Zaamslag, A. de Buck te Oostkapelle en J. M. Klompe te Wolfaartsdijk slo ten de rij. Laatstgenoemde verzocht de steun voor een in 1954 te organi seren landbouwtentoonstelling der afd. Zuid-Beveland-West der Z.L.M. Want zonder levende have kan een tentotta- stelling niet lukken, meende hij. De vertoning van een film over de paardenfokkerij besloot de geslaagde dag. VOCAAL OPENLUCHT CONCERT TE MIDDELBURG. MIDDELBURG, 1 Juli. Op het Buitenhof van het Stadhuis te Mid delburg concerteerde vanavond het Middelburgs Mannenkoor onder lei ding van Jan Kuiler. De entourage voor dit concert, gevormd door de fraaie gevels van het stadhuis, was buitengewoon. Acoustiscn was het ech ter minder goed, althans in de eerste helft. Het zeer nabije verkeer leverde zoveel bijgeluiden, dat het totaal meer cacophonisch dan harmonisch klonk. De aard van dit programmadeel was hier ook debet aan. De sterke nuan ces in de romantische liederen maak ten, dat af en toe de zang totaal on- orbaar was. Veel beter was dan ook Ce tweede helft van het concert. Door het latere uur was er weinig verkeer meer en ook de zangnummers waren van een betere ge re. Bijzonder aar dig waren de negro spu'.tuals: No body knows" en „Deep river". Ook „Die zwölf Rauber" was uitstekend. Velen zullen van deze liederen, waar van vooral de laatste twee door de beroemde Maestreechter Star zo be kend geworden zijn, genoten hebben. De bariton soli hierin werden door de heer L. van de Werf uitstekend ge zongen. De belangstelling was voor dit openluchtconcert was verrassend goed. B.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 1