Nieuws uit de Provincie, KeA& eft fetidmg,. SPORT en SPEL. ld LiF Middelburg. Goes. Zierikzee. 7evneuzen. DE BEURS NOTEERDE GISTEREN en veiling BADHUIS GOES Fa. L. E. RïYiEÜE Woensdag 1 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 9 Vergadering Zeeuws Drankweer- comité. Maandagavond vergaderde in de Eoogardzaal het Zeeuws Drankweer- comité o.l.v. de heer J. Castel van Vlis- singen. De voorzitter deed verslag van het door hem bijgewoonde en goed ge slaagde congres voor Plaatselijke Keu ze op 20 Juni in Utrecht gehouden. De secretaris de heer M. A. L. Hu- bregtse kon goede resultaten melden omtrent de opbrengsten van de pas ge houden Blauwe-week-collecten in Zee land. Ondanks het feit dat we in een ramp-provincie zijn, was de totale op brengst hoger dan vorig jaar. De penningmeester, de heer P. Boon Sr, bracht het financiële verslag uit over 1952. Ook dit was bevredigend. Besloten werd dat het Z.D.C. zich zal doen vertegenwoordigen op de op 5 De cember te houden vergadering van de Nationale Commissie tot bestrijding van het Alcoholisme. (Het N.C.A.) De uit te geven „Wegwijzer" zal gesteund worden door het nemen van een abon nement. „Zwem- *t Sas" en Badclub is actief. De Ver. „Zwem- en Badclub 't Sas" is bezig met het doen bouwen bij het Goese Sas van een kleedgelegenheid, die- 12 cabines voor dames-leden, voor herenleden en een grote kleed bank omvat. Bovendien heeft de Vereniging met de heer A. van Zweeden, gediplomeerd sportleraar, een overeenkomst geslo ten, waarbij deze niet alleen aan de leden zwemlessen zal geven, maar ook allerlei instructies voor een goede beoefening van de zwemsport. Geslaagd. Aan de Technische Hoge school te Delft slaagde voor het prop. exrmen voor scheikundig ingenieur de heer H. J. van 't Haaft, alhier. Eindexamens H.B.S. tc Terneuzen, TERNEUZEN, 30 Juni. Voor het exa mens A en B van de H.B.S. te Terneuzen zijn geslaagd: Afdeling A. J. M. M. Blommaart (Hulst), A. J. Dieleman (Sluiskil), mej, A. J. van Drongelen (Hoek), A. Joosse (Terneuzen), A. M. Sampon (Sas van Gent). Afdeling B. L. W .de Bruijne (Terneu zen), C. J. Cijsouw (Biervliet), J. A. L. v. Dixhoorn (Walsoorden), mej. M. van Eek (Terneuzen), R. v. d. Eeckhout (Sas van Gent), D. J. ten Haaft (Hoek), A. van Harn (Spui), M. J. Neeteson (Kloos- terzande), P. E. R. Rhemrev (Zaamslag) J. J. Smit (Terneuzen), mej. A. v. d. Vel de (Biervliet), A. K. Verschelling (Ter neuzen), P .de CVisser (Zaamslag). In beide afdelingen moesten 2 candi- daten afgewezen worden. 'AXEL Hengelwedstrijd „G.O.A." De hengel sportclub „Geduld Overwint Alles" be legde een elubwedstrijd op de Kleine Kreek. De uitslagen waren als volgt: le pr. M. Zegers, Axel, kampioensmedaille en hengelstok, met 720 gr. vis; 2e pr. H. de Groote, Axel, 138 gr. vis, braadpan; 3e pr. E. Murel Moerbeke (B.), 100 gr., koffiemolen; 4e pr. P. Zegers, Axel, 70 gr., hengelstok; 5e pr. S. J. Wijna, Axel, 60 gr., schepnet; 6e pr. C. Baes, Moerbeke (B.), 55 gr, doos sigaren; 7e pr. Jac. Vin- ke, Axel, 40 gr., taart; 8e E. de Moor, Axel, 39 gr., 6 koppen en schotels; 9e pr. P. Stouthamer, Axel, 28 gr., nest schalen. Oud-ingezetene onderscheiden. Aan de oud-Axelaar, de heer R. v. d. Berg, on derluitenant der artillerie- te Djakarta, werd de gouden ere-medaille van de Or- de van Oranje-Nassau met de Zwaarden toegekend. BGR3SELE Wedvlucht. De P.D.V. „De Scheldevlie- gers" hield op Zaterdag een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 415 km. De uit slag luidde: 1 en 3 J. Duynkerke; 2 P. Dobbelaar; 4, en 7 P. Deurloo; 5 E. Ver rijzer; 6 en 10 J. Witte; 8 Nieuw-Duyn- kerke; 9 M. Welleman BRzSKENS Vismijn. De aanvoer in de week van 1227 Juni bedroeg: 5382 kg. Export gar nalen f 2.071.06; 159 kg. Handels gar nalen 1.19—1.03; 2839 kg. Bot 0.37—0.16; 126 kg Rog 0.54—0.10; 2034 kg. Schar 0.55 0[16; 506 kg. Schol 0.38—0.24; 693 kg. Tong 1.45—0.93. BRU1N1SSE Jaarvergadering „Nu met Hope". In de jaarvergadering der Muziekver. ..Nu met Hope" herdacht de onlangs gekozen voor zitter, de heer Jan Kik Wzn., zijn voor- Sanger, de heer C. M. de Jonge, die in e vereniging node wordt gemist. Ver der wijdde h(j woorden van nagedachte nis aan het te Nieuwerkerk omgekomen rampslachtoffer, de heer Jan Heijboer, In wie de vereniging veel verliest. Van de te Yerseke geëvacueerde direc teur, de heer Jac. Heijboer uit Nieuwer kerk, was bericht ingekomen, dat hij be dankte voor het directeurschap. Als di recteur werd daarna gekozen de heer G. van der Weele te Bruinisse. Van de vereniging gingen tengevolge van de ramp verloren 6 instrumenten en twee trommen. De schade wordt op ruim Familieberichten uit andere bladen. Overleuen: A. Verschelling, 81 j. te Axel; P. J. Geensen, 69 j., te Schoondhke- V. G. de Bruijn, 49 j., te Middelburg. f 2000.geraamd. Ook vele muziek ging verloren. Nog meer kinderen naar Italië. Uit deze Gemeente mochten oorspronkelijk slechts 5 kinderen naar Italië, doch nu kwam het bericht, dat dit aantal verhoogd was tot 15, zodat uit de massale aanmelding door loting 15 gelukkigen worden aange wezen, die dus op reis zullen gaan naar de Vacantiecolonie van het Italiaanse Rode Kruis op de Monte Amiata in Tos cane, dicht bij Siena en Areidosa. Levering van mossels. De nieuwste maatregel van het Aan- en Verkoopkan toor van Mosselen om de kwekers te ani meren vroeg te leveren door een gelever de partij voor 31 Juli slechts voor 90 %- in mindering te brengen van het stan- daardcapaciteitscijfer blijkt doeltreffend te werken. Het aanbod van kwekers, die leveren willen, is groter dan andere ja ren. Ook het feit, dat velen in Zeeland nog mosselen hebben die vorig jaar niet meer konden worden verkocht, draagt daartoe bij. In de eerste week van het nieuwe seizoen werden door Bruinisser kwekers 785 tonnen mosselen afgeleverd. Een nieuwe trouwzaal. Nu de voltrek king van huwelijken in het noodgemeen- tehuis op moeilijkheden stuit, vooral wanneer, zoals vorige week gebeurde, twee dochters uit één gezin tegelijk in het huwelijksbootje stapten, moest wor den omgezien naar een geschikte „trouw zaal". Burgemeester Michaelis wist uitkomst. Hij stelde een kamer van zijn huis, dat hij in afwachting van de bouw van zijn ambtswoning aan de Oudestraat op de haven tijdelijk zal betrekken, ter be schikking. COUJNSPLAAT Voetbal. Maandagavond werd op het sportterrein een voetbalwedstrijd ge speeld tussen elftallen van de Watertaat en van Zanen en Verstoep. De uitslag was 2-0 voor Zanen en Verstoep. Tijdens deze match werd gecollecteerd voor de voetbalvereniging Col. Boys. KAROLUS ZWIJGT De agent zette Pieter en Karolus naast elkaar voor het vurenhouten bureau van de commissaris, bracht zijn hand aan zijn pet en zei: „Ik ben agent tweede klasse no. 38042 district 462. Ik breng u een verdacht persoon!" „Juist", sprak de commissaris. „Ga op je ge mak staan agent no. 462 district 38042eheh andersom bedoel ik!" De agent draaide, zich meteen om. „Nee! Je nummers bedoel ik!" bromde de commissaris. Toen stond de agent eindelijk weer gewoon en keek de commissaris het tweetal aan. „Zo!" zei hi) kwaadaardig. „Dus jullie zijn verdacht hé? Dat's verdacht. Waarom zijn jullie verdacht? Zeg de waarheid!" „Omdat ik tegen de agent zei, dat ik honderdvijftig jaar oud ben!" sprak Pieter flink. „Ik ben weggelopen uit een oud familie-album". De commissaris slikte eens tweemaal krachtig, draaide zijn snor op en riep: „Hè.„Ja", vervolgde de jongen. „Het is misschien wel een beetje vreemd maar toch allemaal echt waar." En toen vertelde Pieter de complete avonturen van Pieter Cannegieter van no. 1 tot no. 201. Hij vertelde van Koning Wiebelaer en Tetter en Toeter. Van zijn ontmoeting met Kar.olus. Van Doremie en Alpha Omega, van de burgemeester van Anbrokkö en ook van Rolley, Slipper en Meneer Schimmel. De commissaris luisterde gespannen, maar toen Pieter klaar was, begon hij fijntjes te lachen. „Jij bent een mooie sprookjes verteller!" sprak hij. „Ik denk dat jij te veel strip-verhalen in de krant leest. Dus jij wilt beweren dat die zwarte kraai daar kan praten?" „Natuurlijk!" lachte Pieter en wendde zich meteen tot zijn vriend. „Zeg eens wat Karolus!" zei hij. „Die meneer hier wil me niet geloven!" Maar Karolus hield zijn snavel stijf dicht. „Toe dan toch, Karolus!" drong Pieter aan. „Je laat me hier toch zeker niet voor leugenaar staan?" Karolus zei niets. Geen woord. Helemaal niets! ELLEWOUTSDI]K Biggen voor gedupeerden. Dezer dagen werden de varkenshouders, die in de rampnacht hun varkens hebben verloren, verrast met biggen. In totaal werden «r 21 geschonken, n.l. door de gemeente Tubbergen. CAPINGE Bingrijdery. De gehouden ringrijderij had de volgende resultaten:, de prijs voor de honderdste ring werd gewonnen door Jac. Langebeeke, voor de honderdvijftig ste ring door W. J. Vos en d« extra prijs van burgemeester de Kam door C. Lan gebeeke. De meeste ringen werden ge stoken door C. Langebeeke, die hierme de een extra beker won van de heer Mol te Goes. C. Langebeeke won de beker van oud-burgemeester van Liere. Dl# van de heer Van Eenennaam ging naar Abr. de Nooijer en die van de ra Wed. de Jongh naar B. Arendse. De médaille voor de meeste volgringen was voor Jae, Goedbloed (5 ringen) en de pollepel kwam in het bezit van C. Langebeeke. De gedétailleerde uitslag is: 1. B. Arend- se 19 r.; 2. C. Langebeeke 18; 3. Jac. Goedbloed 17; 4. Abr. de Nooijer 14; 5. Jac. Langebeeke 13; 6. Jac .Paauwe 12; 7. Jac. Louwerse 12; 8. H. Wondergem 11; 9. Jo Wondergem 11; 10. W. Melis 11 r. GROEDE Pottenbakkerskunst. In de N.V.N. is be sloten ook dit jaar een tentoonstelling te organiseren en wel van pottenbakkers kunst. Medewerking werd reed» toegezegd door de kunstenaars H. H. Kamerlingh Onnes, Pieter Wiegman en Dirk Huikers. „Van Juliana tot Juliana". De tentoon stelling „Van Juiana tot Juliana" welke reeds in andere gemeenten een druk be zoek had. komt op Donderdag 9 Juli a.s. ook in Groede. HEINKENSZAND Ongeval. Bij het opvangen van een paard uit een wei had de heer F. de K. uit Nieuwdorp het ongeluk in het vang- touw bekneld te raken. Hij werd mee gesleurd en bleef bloedend liggen. Dokter P. Staverman verleende eerste hulp; met een hersenschudding werd de K. per brandcard naar zijn woning vervoerd. Ongeval. Een zoon van de heer B. uit het Oudeland kwam in een zeis te vallen, waardoor zijn knie vrij ernstig werd ver wond. Nadat dokter Staverman de eerste hulp had verleend, werd het slachtoffer naar zijn woning vervoerd. Jaarvergadering „S.V. Atlas". De Sport vereniging „Atlas" kwam onder voorzit terschap van dokter P. Staverman in „Maranatha" bijeen. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek dat de fi nanciële positie der vereniging enigszins is achter uit gegaan. BI) de bestuursver kiezing werd in de vacature Mevr. Cap- pon-Zuidweg benoemd mej. L. van Iwaarden. Tot secretaris werd gekozen de heer N. C .de Regt .Uit de vergadering kwamen suggesties naar voren een uni formfonds op te richten voor de mu ziekvereniging „Euterpe". Deze plannen zullen nader worden uitgewerkt. Burgemeester H. J. J. Derckx hield hierna een boeiende causerie over de Olympische spelen. Zlekenhuisverpleging. Op de vergade ring van de afd. Heinkenszand van de Ver. voor ziekenhuisverpleging Zuid- en Noord-Beveland, die onder leiding stond van dr P. Staverman, is medegedeeld, dat het ledental der afdeling gestegen is. De ontvangsten over het afgelopen jaar be- droegen f 6291,68, de uitgaven f 6270,12. Het bestuur werd in zijn geheel herkozen. NIEUWDORP Geitenfokvereniglng. De Geitenfokver. „De Goede Hoop" hield haar jaarlijkse geitenkeuring. Keurmeesters waren de heren den Engelsen, Nieuwenhuisen en Hannewijk. Er werden 19 geiten aangevoerd. Uit slag; Niet volbloeden: P. de Kok, M. Rie- mens. Volbloeden: D. Sandee, J. Louwerse, M. Steenblok,J. Dekker, M. Riemens, J. A. Slabbekoorn en M. Kole. 1-jarige: D. Sandee, P. Duvekot: 2-jarige: P. Duvekot, J. v. Oosten, J. v. Oosten, P. Braam en M. Mieras. Stamboekgeiten: J. A. Slabbekoorn, D. Sandee en D. Sandee. Tevens werd de één-jarige geit van D. Sandee opgenomen in het stamboek. O.- EN W.-SOUBURG Benoeming. Benoemd tot hoofd aan de Christelijke School te Mijdrecht de heer C. EIbertsen, thans hoofd aan de Marnix- school alhier. SLUISKIL Geslaagd. Aan de Technische Hoge school te Delft slaagde voor het prop. examen voor scheikundig ingenieur de heer L. van den Berg, alhier. SEROOSKERKE (W.) Prachtig resultaat. Aan het Conserva torium te Brussel behaalde Martine ReJjnders-Schilt de „prix Laura van Cut- sem" met het stuk voor piano Sonate van Liszt „De Dante". Er waren twee mededingers naar deze prijs. ST. ANNALAND Nederlaagwedstrijd. De nederlaagwed strijd tussen W.H.S. I en Vobba I uit Breda eindigde in een 5-1 overwinning voor de thuisclub. Voor Amelde. De in de Ned. Herv. kerk gehouden collecte ten bate van de getrof fen zustergemeente te Ameide heeft f 187.15 opgebracht. WOLPHAARTSDIJK Ongeluk. Zaterdag had het 4-jarig zoontje van de heer v. Weele in de Oos- terlandpolder het ongeluk een klap van een paard te krijgen. In ernstige toestand werd het knaapje naar huis gebracht. Begin van brand. Zondagavond vloog een petroleumstel in brand bij de fam. Phernambuq. De brand was spoedig ge blust, maar de vrouw, kreeg brandwon den aan haar benen. Dr Vos verleende geneeskundige hulp. YERSEKE Wedvlucht. De P.D.V. „De Noordster" nam deel aan het concours van Orleans. In concours waren 190 duiven. De uitslag luidt: 1. Joh. v. Es; 2. M. Minnaard; 3. de Koeyer; 4. J. A. Vette. 5. A. C. Boone; 6 en 10 C. Vermast; 7 en 9 M. Mol; 8. E. Th. Zoetewey. ZOUTELANDE Bezoek uit Brugge. De Herv. Gemeente uit Brugge heeft Zaterdag en Zondafe een bezoek gebracht aan de Herv. Ge meente alhier. Zaterdagavond hield ds J. v. d. Schoot, predikaiit ln Brugge, in de kerk een caul- serie over; „Het Protestantisme nu". Zondagmorgen bood ds v. d. Schoot na afloop van de dienst het Hugenoten- kruis aan namens de Brugse gementg. Gezongen werd hierbij: „Eén Naam is onze hope". Er werden verschillende contacten gelegd en zeer voldaan keer den de gasten huiswaarts. Geslaagd. Te Heerlen slaagde mej. C. Jobse voor haar aantekening kraamver- pleging. Ds C. W. NORTIER MET PENSIOEN. Binnenkort gaat de oud-zendingspre dikant ds C. W. Nortier, wegens het bereiken van de pensioenleefijd, zijn kerk verlaten. Op 8 Juni 1915 werd ds Nortier in de St. Laurenskerk als zendeling voor Oost-Java afgevaardigd. In 1938 moest hij om gezondheids redenen repatriëren. Hij nam toen een werkzaam aandeel in de arbeid van het thuisfront. Na de oorlog werd hij benoemd tot adj. secretaris voor de pu bliciteit van het Zendingsbureau te Oegstgeest. Na zijn pensionnering zal ds Nortier zich wijden aan het schrij ven van zendingsgeschiedenis in de periode 19401950 en van de medische zending. Eerste vrouwelijke predikant in Indonesië bevestigd. Onlangs zo meldt het persbureau der Ned. Herv. Kerk, is de eerste vrouwe lijke Indonesische predikant, die ge studeerd heeft aan de theologische school te Djakarta, in het ambt beves tigd door de moderator van de protes tantse kerk van Westelijk Indonesië, ds Kainama. Bij de bevestiging van me juffrouw Manusama, die afkomstig is van Ambon, waren behalve vele Indo nesische predikanten ook Nederlan ders, Zwitsers, Chinezen en Amerika nen tegenwoordig. Ds D, van Dijk naar Amerika? Ds D. v. Dijk, predikant der Geref. Kerk (art .31 K.O.) te Groningen, is aangezocht om drie maanden naar Amerika te komen, teneinde te Grand Rapids een kerk te institueren. Aan de kerkeraad van Groningen is verzocht hem daartoe af te staan. Kerksplifsing te Haarlem. De kerkeraad der Geref. Kerk te Haarlem besloot met algemene stem men de gemeente te splitsen in 'n kerk Haarlem-Noord en Haarlem-Zuid. De praeses, ds A. B. C. Hofland, wijdde een enkel woord aan dit historische besluit, waarna de kerkeraadsleden spontaan aanhieven: „Halleluja, eeuwig dank en ere". De splitsing zal 1 Oct. a.s. in werking treden. De predikv-» ten A. M. Boeijenga en L. Hoorv)eg zullen predikant worden van de kerk van Zuid en de predikanten J. A, v. Andel, A. B. C. Hofland en P. de Ruig van de kerk van Noord. Haarlem-Z. zal z.s.m. overgaan tot het beroepen van een derde predikant, terwijl Haar lem-Noord binnen afzienbare tijd een vierde predikantsplaats vestigen zal. Ook de zaak van kerkbouw is urgent. De kerkeraad heeft in het nieuwe plan Delftwijk reeds geruime grond voor kerkbouw in optie. zocht en enkele jaren studeerde aan de Zendingshogeschool te Oegstgeest, is voor het eindexamen geslaagd en nu naar Duitsland vertrokken om als geestelijk werker onder de fabrieks arbeiders werkzaam te zijn. Hij blijft echter voor het zendingswerk beschik baar, zodra één der gemeenten hem daartoe beroept. Zijn adres is: Eleonorestrasse 64, Mainz-Kastel, Duitsland. Beroepingswerk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen tot pred. voor buiten gewone werkzaamheden (geestelijke verzorging van de emigranten in Ca nada), J. van Kuiken te Baarn; voor de geestelijke verzorging van de vluchtelingen in Berlijn, cand. A. A. Spijkerboer. Aangenomen naar Ermelo, J. J. v. d. Krift te Katwijk aan Zee; naar Neede (2e pred. plaats), J. Terpstra te Uitwierde; als predikant in buiten gewone dienst voor de geestelijke ver zorging in de „Willem Arntzstichting" J. I. van Schaick te Chaam. Geref. Kerken. Bedankt voor Nieuwlande, M. G Ton te Geesteren-Geiselaar. Geref. Kerken (onderh. art. 31 K.O.) Aangenomen naar Homewood (Ca nada), H. Scholten te Berkum. Door de classis Kampen werd prae- paratoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard de heer H. D. Doorenbos te Kampen, cand. aan de Theol. Hoge school aldaar. Voor het candidaatsexamen aan deze school slaagde de heer J. Bomhof te Hasselt. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Dokkum, J. Overduin te Almelo. Bedankt voor Delft, B. Bijleveld te Noordeloos. Ev. Lutherse Kerken. Beroepen te Dordrecht, mej. M. E. Monsees te Amersfoort. Prov. Staten naar Schouwen en Duiveland, MIDDELBURG, 30 Juni. Alle leden der Prov. Staten van Zeeland hebben van de waarnemend Commis saris der Koningin, de heer C. Phi- lipse, een uitnodiging ontvangen voor een vaartocht op Donderdag 9 Juli naar Schouwen en Duiveland. Daarmede wordt voldaan aan het verlangen van enkele Statenleden, kenbaar gemaakt "in de buitengewone zitting van 25 Februari j.l-. Eerder kon zo'n tocht niet worden georgani seerd, omdat men niet met een grote boot naar Zierikzee kon varen. Dit is nu mogelijk, omdat de „Ooster- Schelde" beschikbaar komt. Het gezelschap zal met de „Kon. Emma" de tocht maken, die om 12 uur aan Wolphaartsdijkseveer begint en daar om 5.15 uur eindigt. Tijden» de vaart wordt een koffiemaaltijd aangeboden. De Samosir-zending. De heer L. Flier, theologisch candi- daat, die de Theol. School der Vrije Evangelische Gemeente te Utrecht be Turnvereniging nam de jeugdvaardig heidsproeven af voor het diploma A. De eisen hiervoor zijn: 10 km wande len in 3 uur; snelloop van 50 meter voor jongens binnen 10 sec. en voor meisjes binnen 11 sec.; verspringen voor jongens 2.80 m. en voor meisjes "".25 m.; kastiebalwerpen voor jongens 25 m. en voor meisjes 15 m.; buigoefe ning. De geslaagden zijn: Meisjes: M. Stuut; G. van Schaik; M. Jobse; C. de Keyzer; C. Doorns; T. 97)) 96 Bergh's Jurg. Berkel's Patent Calvé Delft Fokker Gelder Zonen F on. Hoogovens Ned. Ford Ned. Kabelfabr. Philips' Gloeil. Do 6 cum pref. wd. Unilever Wilton- F ij enoord Biliton 1 rubr. Biliton II rubr. Dordtsche l'etr. Dito, pref. von. Olie SLOTKOERSEN AMSTERDAMSCHE EFFECTENBEURS medegedeeld door de AMSTERDAMSCHt BANK N.V.. GOES. "Dito, onderdaand. Moeara Enim A'dam Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Kendeng Lemboe Uost Java Rubber De Oostkust Serbadjadi Holl. Am. Lijn K. J. Ch. Paketvrt 109# Kon. Boot 128# 128# Kon. Paketvrt 129# 120 Kon. Rott. Lloyd 124# 124 Ned. Sen. Unie 13-}# 126#exd Ommeiens Schvrt 149# 149# lij Nederland 136 137# 1U9# 113# Nederland 1947 Dollarlening 1947 Invest. Cert if 98# Nederl. 1962/64 cum. 99# Grootboek 1946 96# 3# K. Olie '50 111# 111# Cult, H. I. Bk 63# 65# Nat. Handelsbank 116# 117# ^•Hande! Mij 165 164# A.K.U. 166# 159#exd 97# 96 98# 99# 97 266# 267# 110 110 123# 122# 15J# 152# 165# 166 •204# 206 214 213# 164# 163# 144# 145# 188# 189# 175# 180 298L 296exd 240 23ü#exd 303# Jul# 308# 308# 317# 317# Stv. H.V.A. Java Cult. N.l.S.U. Vorstenlanden Deli Bat. Mij Deli Mij Senembach Mülier Co. Amsterd. Bank Escomplo Bank Rotterd. Bank GYMNASTIEK. i Post; R. Luwema; R. v. d. Meer; T. xrr tocjtmp™ on t, t-,- in- - I v. d. Pompe; P. v. d. Velde; N. Boste- VLISSINGEN, 30 Juni - De Vlissingse ]aar. jj Kopmels; T. Lichtenberg; C. Hubregtse; A. de Boe: M. Kampwart; J. Mannaart; A. Wille; R. Schinkel; S. Markusse; M. Krijkamp; C. vah Schaik; J. Boekhout; R. Brink; M. de Ridder; M. Theune; S. Jasperse; N. Post; R. Mpmmaas; M. Schot; B. de Vries; A. Jelderda; M. Kort; T. Marijs; R. Schout; T. de Vries en B. Cracau. Jongens: M. Koole; P. de Boe; J. Stuut; J. Hollebrandse; H. van Koo- ten; E. Priester; E. Francissen; K. Koster; J. v. d. Weyde; A. Levering; Nic. de Nooyer; C. Egéraat; J. van Akker; H. Marijs; P. v. d. Meer; Nic.' 'V. d. Vliedt; P. Hopmans; H. Janfië;' Jt Soheers; A. Davidse; J. Hopmans 'en J. Reyns. 8-' Voor het B-diploma slaagden; P. Moor, T. de Loof, P, Timmerman; L. Priem en P. van Egeraat De leiding berustte bij de heer t Weststrate. De jury bestond uit d heren G. Lemmers en J. Kole uit'.Vlis singen en Ki Kooy uit Gijes. Schoolwandeltochten in W.-Z.- ■Uta Vlaanderen,1 p' - 1 aterdagmjddag vertrokken van.het gemeentelijk sportterrein te Oostburg groepen schoolwandelaars uit de streek om na een tocht van tien kir door de polders in Aansluiting met dt avondvierdaagse deelnemers om kwart over zeven (voorafgegaan door de Harmonie „Oostburg") weer binnen te marcheren. De jury had een zeer moeilijke taak, daar de scholen elkaar de eer fel betwistten. Opvallend was, dat ook aan het tenue steeds meer aandacht wordt besteed. Vooral Bres- kens viel hierbij op. Op het sportveld 317JI 3X734 523 90>4 9334 91 94 107 109)4 75 75)4 32 32 10634 10834 51)4 5134 134)1 13434 52 8734 2434 5434 143)4 - 9834 103 8734 9334 165 17034 17034 6734 67)4 Twentsche Bank Overzeese Gas Borneo Sumatra Internatio Am. Radiator Am. Smeltng Anaconda Coper Bethl. Steel Chrysler Ford Canada General Motors Hudson Motor Internat. Nickel Kennecott Nash Kelvinator Rep. Steel Stand. Brands U.S. Steel Nortji. Am. Comp. Cities Service Cont. Oil Midcont. Oil Philip's Oil Shell Union Tide Water Baltimore Miss K. Texas 1681$ 1^0 94J5W94J4 .f.118 145J48 14'A ',1434 3134 8 '30)4 ■ista 35)4 SD&J 4 ft j 62)4 59J4Vj5934 13 13 42 42 6534 22Ü 4734 27 'A 381 m 82)4 55)4 57)4 65)4 22)4 4734 2734 38)4 1934 yj'Z a V/-/2 XUISS XV. ïexas 168n 1683-4 I New York Centr, 55 5734 - 54 70 69)4 - 22 2434 - 5)4: ,5 24 24 kon de heer Lastdrager onder luid ge juich' de uitslag meedelen, nl.. 1. Cad- zand, 117% punt; 2. Chr. Nationale school Oostburg 114% p.; 3. Openbare lagere school, 114 p.; 4. Zuidzande, 101% p.; 5. Waterlandkerkje, 100% p 6. Breskens, 100 p.; 7. Nieuwvliet, 98 p.; 8. Groede, 93 p. Van de 88 deel nemers aan de avondvierdaagse vielen er slechts 2 uit. CHRISTELIJK LYCEUM VOOR ZEELAND. Geslaagd voor toelatingsexamen. Aan het in 1953 te Goes gehouden toelatingsexamen voor de le klasse hebben 50 candidaten deelgenomen. Van hen zijn er 43 geslaagd, t.w.: Uit Biezelinge: Evert van Dalsen en Henk Slabbekoorn; uit Borsselë: Zoè tje de Regt; uit Colijnsplaat: Pim Luyk en Rinus Sinke; uit Goes: Maps Adri aans©, Mieneke Bruijnzeel, Hans Buy se, Henk Elzerman, Wim Faasse, Iet Fokke, Cokky Fraanje, Bas van Fraas- sen, i Stof Gunst, Ria van der Heli, Ag nes: op 'tHof, Cocky Jeremiasse, Jaques de Jongh, Jan Karelse, Jan Kerkhof, Wim Lakké, Inge Ligthart Schenk, Jannie Maas, Jan Meinders- ma, Rietje Phaff, Addie Sinke, Elly Slabbekoorn, Mieke Smit, Piet Steutel, Madeleine Vermeer, Eugène van den Vrijhoef, Robby van den Vrijhoef; uit Hansweert; Wim de Jonge; uit 's-Heer Abtskerke: Arie van der Kerk; uit s-Heer Arendskerke: Floor Meulbroek n Dik Talma; uit Kloetinge: Janneke .inke; uit Krabbendijke: Jan Vader; uit Nisse: Rinus Moerman; uit Oude- lande: Bart van der Wildt en Peter van der Wildt; uit Oud-Sabbinge: Piet Luikenaar; uit Schore: Chiel in 't An ker. Bovendien werd 1 candidaat toege laten die in 1952 reeds voor het toela tingsexamen geslaagd was. Afgewezen zijn 7 candidaten. Waar zijn Js^onze schepen GROTE VAART. ALTAIR 29 v. Vitoria n. Bahia. ANDIJK 27 v. Houston n. Galveston. APPINGEDIJK 30 te Antwerpen. ARKELDIJK 29 v. Baltimore te R'dam. BENNEKOM 29 v. Antofagasta n. Pisco. CLAVELIA 30 v. Hamburg te R'dam. ETREMA 29 te Brothers verw. FRIESLAND 29 te Finisterre. GORDIAS 29 V. Gibraltar n. Antwerpen. HEEMSKERK 1 Juli Suez verw. LAAGKERK 29 te Bombay. KOTA BAROE 29 te Suez. KOTA GEDE 29 te Saigon. LAERTES 30 te Makassar. LAURENSKERK 29 te Napels. LUTTERKERK 29 v. Bahrein n. Restanu- ra. MAASDAM 29 te New York. MAASLAND 30 te Rio de Janeiro. MADOERA 30 te Belawan MUIDERKERK 29 v. Cochin n. Colombo. MYONIA 30 te Berre. NESTOR 29 Quessant/Madeira.- OBERON 30 te Funchal. ORANJE 29 v. Belawan n. Colombo. PAPENDRECHT 29 te Port Said. REMPANG 29 te Bahrein RONDO 29 v. Genua n. Port Said ROTTI 29 v. Cassablanca n. Beirouth. SALAWATI 29 v. Freetown n. Le Havre SALLAND 29 v. St Vincent n. Sontos. SAROENA 29 te Tarakan. SCHIE 29 v. Gibraltar n. Rotterdam. SIBAJAK 30 te Tj. Priok. TABIAN 29 v. Port Said n. Amsterdam. TARIA 29 v. Singapore n. Miri. TAWALI 29 v. Pladju n. Tj. Priok. TIBA 30 te Necochea verw. VAN LINSCHOTEN 29 te Accra. VAN SPILBERGEN 29 v. Lagos n. Coto- nu. WESTERDAM 29 200 m. Z.O. Sable eil. WILLEM RUYS 29 Malta. VAN MARKT VEEMARKT. ROTTERDAM, 30 Juni. Aanvoer in totaal 3778; vette koeien en ossen 350; gebruiksvee 914; vette kalveren 140; graskalveren 84; nuchtere kalve ren 661 varkens 129; biggen 329; paar den 117 veulens 27; schapen of lamme ren 129; weide-zuiglammeren 377; bokken of geiten 21; Prijzen: vette koeien 2.85—2.95, 2.72—2.82, 2.40—2.60; vette osen 2.55—2.64, 2.44—2.52, 2.30— 2.46; graskalveren 400, 325, 250; nuch tere kavelen 58, 50, 46; biggen 53, 46, 40; slachtpaarden 1.95, 1.85, 1.75; veu lens 450, 400, 300; schapen 120, 100, 90; lammeren 100, 90, 70; weide-zuig lammeren 85, 75, 55, kalfkoeien 1175, 950, 840; vare koeien 775, 680, 620; vaarzen 875, 750, 650; pinken 550, 500, 400. MIDDELBURG, 29 Juni. Vroege aard appelen: Grote 1520; Kriel 515; Drie lingen 1518; Bonken 1923. Totale aan voer 32.000 kg. Fruit: Perziken 318; To maten 3773; Pruimen 315; Kersen 75 92; Frankenthalers 2.87; Rode bes per kg. 6881; Jucuda 7382; Climax 6296; Madame Moutót 6380; Dutch Evern 58- 85; Laxton Noble 57; Oberschlesien 69 81. Groenten: Bloemkool A 821, B 8 13, C 8—10; Bospeen 1024; Boskroten 39; Andijvie 1020; Spinazie 514; Tuinbonen 1626; Rodekool 56; Was- peen 1125; Wagenaars 1.05; Komkom mers A 21—24, B 19—23, C 15—18; Sla p. st. 2.504; Komkommers krom p. kg. 20 22; Postelein 318; Doppers 2732; Dub. Pr. Bonen 1.171.33; Rabarber 315; Snijbonen 5976. Heden werden de eerste druiven aan gevoerd door; Gebr. J. C. en P. C. van 't Westeinde, Baarsdorp C 9, 's-H. Arends kerke. EIERMARKT. GOES, 30 Juni. Handelarenprijs: Kipeieren 10 ct; Eendeieren 8 ct.Kal koeneieren .14 ct.; 'Ganseieren 20 ct. THOLEN, 30 Juni. Eerstelingen bonken 21; gewone 18.5319.02; poters 18.10—18.40; knel 15.48; Doré 20.58. Aanvoer 59 ton. ST. ANNALAND, 30 Juni. Doré gewone 21.19—20.20, bonken 21.21; drielingen 17.55, kriel 13.51; Eerstelin gen gewone 18, drielingen 17.67, kriel 13.51, alles per 100 kg. Aanvoer 13 ton. SCHERPENDE, 30 Juni. Doré gewone 20.0420.19, bonken 19, drie lingen 17.80, kriel 14.01; Eerstelingen gewone 18, drielingen 17.80, kriel 14.01 alles per 100 kg. Aanvoer 14 ton. NAGEKOMEN ADVERTENTIE Het nieuwe Badhuis aan de Bea» trixlaan is vanaf Donderdagmiddag 2 uur GEOPEND VOOR HET PUBLIEK. Het oude Badhuis (in gang Beestenmarkt) is vanaf die tijd GESLOTEN. |B3B|||il||| ||Wim lllMllfll ONDERGOED VAN DE BOVENSTE PLANK VOOR DAMES, HEREN EN KINDEREN PERENBLOESEM CENTIAAN RESEDA CAMISOLES vanaf 2.55 tot 2.95 BIJPASSENDE DIRECTOIRES vanaf 1.95 tot 2.50 NARCIS GODETIA CLEMATIS ONDERJURKEN vanaf 4.15 tot f 6.25 ADONA EDELDONS SINGLETS vanaf 2.35 tot 2.90 SPORTBROEKEN vanaf 2.45 tot 2.90 GEDURENDE JULI EN AUGUSTUS ZIJN WIJ DE GEHELE WEEK GEOPEND. MARKT 31 MIDDELBURG

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 5