WINST K.L.M.5.7 MILLIOEN RANG $fc_ Komende twee jaar: 123 millioen aan nieuwe vliegtuigen |De heer Wieringa wil aftreden Laniel moet beginnen met lenen Dapperheidsonderscheidingen voor tal van agenten-parachutist Russische troepen keren terug naar hun kampen Nationaal Rampenfonds 122.6 millioen Dreigt in Cambodja een burgeroorlog? Méér passagiers, vracht en post DE GULDEN VAN DE KX.M *t)e vetsnapeung van demsïe tang. Luit. Lauwers geprezen om zijn aandeel in het „England-spiel" Artillerie-monument te Oldenbroek onthuld Pogingen om het voedseltekort tegen te gaan Accountant fe Eindhoven fraudeerde Woensdag 1 Juli 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina DEN HAAG, 30 Juni. De Kon. Luchtvaart Mij. heeft in 1952 een winst gemaakt van 5.7 millioen gulden, nadat de noodzakelijke bedra gen voor belastingen waren opzij gelegd. Aldus is hedenmiddag mede gedeeld op de aandeelhoudersvergadering van deze luchtvaartmaat schappij. Dr A. Plesman, de directeur, heeft in een persconferentie het jaar verslag toegelicht. Zijn oordeel over het afge lopen jaar, het eerste halfjaar van '53 en de toekomst zal men als volgt sa menvatten: de resultaten over 1952 zijn ongunstig beïnvloed door een aantal factoren, o.m. doordat twee Constel- lation"-vliegtuigen moesten worden ingeruild als gevolg van afspraken, ge maakt met het oog op de aflevering van de „Super-Constellations". Voorts doordat de nieuwe Douglas-vliegtuigen later werden afgeleverd dan was voorzien en doordat twee vliegtuigen door ongelukken moesten worden af geschreven. Tenslotte hebben de toentertijd op gelegde restricties in het benzine-ver- bruik (Abadan) de ontplooiing, zoals men die zich had gedacht, tegengehou den. Na afloop dier restricties is de prijs van de benzine verhoogd, hetgeen DEN HAAG, 30 Juni Elke door de K.L.M. uitgegeven gulden wordt als volgt besteed: 33 cent aan salarissen en sociale lasten; 17 cent aan benzine en olie; 5,3 cent aan materiaal verbruik en.onder houd van de vloot; 12,1 cent aan afschrijvingen; 30,4 cent aan ove rige kosten. De rest 2,2 cent is winst. Maar er komt natuurlijk ook wat binnen. Elke ontvangen gul den is samengesteld uit 70 cent aan passagiers en bagage; 13,8 cent uit vracht; 10,1 cent uit post; 5 cent uit bijzondere vluchten en 1,1 cent uit overige inkomsten. de K.L.M. op een extra uitgave van drie millioen gulden is komen te staan. Bovendien zijn de kosten van onder delen in prijs gestegen. In 1952 is voor 31 millioen gulden afgeschreven; in 1953 moet dat bedrag groter zijn, want de in 1953 en in 1954 te verwachten nieuwe vliegtuigen kos ten 123 millioen gulden. De maanden Januari en Februari van elk jaar zijn meestal verliesgevend ter wijl Maart weer winst brengt. Dit jaar is de ontwikkeling echter minder guns tig geweest. Op het ogenblik is de K.L. M. T/z millioen gulden ten achter t.o.v. het vorig jaar op dezelfde tijd. BLIK IN DE TOEKOMST.... Ir Plesman wierp ook nog even ter loops een blik in de toekomst. Onlangs zijn bijzonderheden bekend gemaakt over de A.V.R.O.-„Atlantic", de ont worpen uitvoering voor de burger luchtvaart van de „VuIcan"-bommen- werper met driehoeksvleugel. De „At lantic" zal in 1957 van Londen naar New York vliegen in vijf a zes uur en nog dezelfde dag terug zijn. Ir Ples man vond, dat „dat er wat op begint te lijken". De vliegkosten zouden dan slechts drie cent per kilometer bedra gen. Dat wil niet zeggen, dat de pas- De „Proton", het eex-ste Super- Constellation verkeersvliegtuig van de K.L.M. is Maandag op Schiphol gearriveerd. Het toestel zal ge bruikt worden op de ljjnen naar Noord- en Midden-Amerika en Zuid-Afrikanen, in de toekomst, naar het Verre Oosten. sageprijs dan zo laag zal zijn, maar het tarief zal dan toch in ieder geval lager zijn dan het huidige. De „Sabena" gaat, in overleg met de K.L.M., die in Nederland de belangen dezer Belgische luchtvaartmij. behar tigt, binnenkort een internationale be- licopterdienst openen voor passagiers vervoer met Westland Sikorsky S 55 hefschroefvliegtuigen. De toesteken zijn nog zeer onrendabel en de K.I..M. houdt zich daarom intensief bezig met het vraagstuk van economischer vlieg tuigen. Ir Plesman achtte het zeer gewenst, dat de K.L.M. mettertijd overgaat tot een nieuwe uitgifte van aandelen, die van particuliere zijde worden opgeno men. (thans waarn, beheerder) Het Ommelanden-conflict, GRONINGEN, 30 Juni. De heer J. Th. Wierenga, waarnemende beheer der van de coöperatieve voor melk- en zuivelproducten „De Ommelanden", heeft het bestuur van „De Ommelan den" doen weten, dat hij als zodanig wenst af te treden. Als reden voert de luer Wierenga aan dat het nieuwe be stuur van „De Ommelonden" de oude directeur, de heer F. de Boer, terug wenst in een positie, die hem dezelfde bevoegdheden zal geven als op het moment, dat hij ontslag nam. Hiermee kan de heer Wierenga zich niet ver enigen en hij wenst geen verantwoor delijkheid te dragen voor de terugkeer van de heer De Boer. Hij zal aftreden zodra het bestuur hem décharge ver leent. Naar wij vernemen, is het bestuur van „De Ommelanden" voornemens, de heer Wierenga zijn onslag te verlenen. Hiermee komen dan vermoedelijk te vens alle restricties te vervallen, wel ke destijds door de heer Wierenga in kort geding van de rechtbank zijn ge vraagd. Deze restricties hadden betrek king op de aanwezigheid van de oud directeur, de heer F. de Boer, op de terreinen van „De Ommelanden", ter wijl er voorts restricties waren voor de twee nieuwe bestuursleden van „De Ommelanden". NEET FAILLIET. De arrondissementsrechtbank te Groningen heeft de aanvraag om „De Ommelanden", failliet te verklaren, afgewezen. Deze aanvraag was destijds ingediend door de Semarangse admini stratiemaatschappij te Amsterdam op grond van een vermeende vordering voc- het niet nakomen van een order gecondenseerde melk. Ingezonden Mededeling (adv.) CIJFERS....;. In het afgelopen jaar heeft de K. L. M. 517.075 passagiers vervoerd, 14,5 millioen kg. vracht en 2 millioen kg. post. In dat jaar is voor het eerst een saldo aan dollars gekweekt. De ver: voersinkomsten aan passagiers verto nen een stijging van 17 procent, aan vracht een. stijging van 23 proeent en aan post een stijging van 19 proeent. Voor bijzondere vluchten was er mini- der belangstelling dan het jaar daar voor n.l. een daling van 48 procent. De omzet steeg van f 234 millioen in 1951 tot f259 millioen. Het passagiers vervoer van en naar de V.S. nam met niet minder dan 45 pet. toe. Groei vqn het Passagiers- cn Goederenvervoer von dg K.L.M. Duurdere sigaretten tot het parlement andere maatregelen aangeeft. PARIJS, 30 Juni. De regering- Laniel zit nu al in een moeilijk par ket, omdat zij op zeer korte termijn een oplossing zal moeten vinden voor de financiële en economische vraag stukken. Zo moet Frankrijk eigenlijk vandaag al een bedrag van 67 millioen dollar aflossen aan de Ver. Staten en Canada voor na de tweede wereldoor log gemaakte schulden. Op Edgar Faure, minister van Financiën èn van Economische Zaken, rust de weinig benijdenswaardige taak voor deze pro blemen een oplossing te zoeken. Naar het schijnt heeft hij aan president La niel een verstrekkend plan voorgelegd, waarin wordt voorgesteld dat de Bank van Frankrijk in het lotaal 430 mil liard francs in voorschot verstrekt aan de Franse schatk'st. Op het ogen blik bedraagt het maximum van de normale voorschotten 200 milliard. Hij stelt verder bijzondere maatregelen voor om het inflatoire karakter, dat logisch uit deze geldaanmaak zou voortvloeien, te bestrijden. Ieder jaar moet de schatkist 60 mil liard francs aflossen. Het geld hiervoor wil Faure vinden door-de benzinebe lasting te verhogen of de prijs van ta bak en cigaretten op te voeren. Deze maatregelen zonden ongedaan gemaakt kunnen worden zodra het parlement andere maatregelen zal hebben geno men om de aflossing te verzekeren. Ook voor het enorme tekort op de begroting (728 milliard francs) heefc Faure een oplossing: 120 milliard wil hij vinden door het opnemen van le ningen van genationaliseerde bedrijven en de rest door uitgifte van schatkist biljetten of van staatsleningen. Ver wacht wordt dat in de herfst een ie- ing zal worden uitgeschreven en dat dan ook een aantal bezuinigingsmaai- rwgelen bij decreet zullen worden ge nomen. Bermuda te ver voor Churchill? LONDEN, 29 Juni. Uit gezaghebbende bron te Londen wordt vernomen, dat de grote drie mogelijk dichter bij Engeland bijeen zullen komen, in plaats van op Bermuda. Dit zou premier Churchill te grote vermoeienissen besparen. U kocht wel eens drups of populair gezegd „zuurtjes" Als U echter naar RANG Cristal fruits vraagt, kunt U veel meer ge nieten. Probeert U eens de fijne smaken: citroen, sinaasappel, frambozen enz. Aan de doorschijnende, kristal heldere kleuren herkent U direct de frisse, sublieme kwaliteit. Let op de naam RANG op het bescher mend omhulsel van ieder ..Rangetje" Voor velen helaas posthuum 's-GRAVENHAGE, 30 Juni. - Opnieuw zijn bij Kon. Besluit dap perheidsonderscheidingen toege kend, ditmaal in hoofdzaak aan Ne derlandse agenten-parachutisten, die hier in de oorlogsjaren hebben gewerkt. Velen van hen werden door de Duitsers gearresteerd en of ferden hun leven voor het vader land. Posthuum is de bronzen leeuw toege kend aan wijlen de tijd. res. 2e luit. W. F. Hoogewerff, geheim agent van het bu reau bijz. opdrachten te Londen, die in Sept. '44, in bezet gebied werd neergela ten. In Rotterdam heeft hij tot zijn arre statie aan 300 personen wapeninstructie gegeven. Dezelfde onderscheiding is ver-' leend aan wijlen de tijd. res. 2e luit. R. Barmé, marconist .van enige geheime agenten, die na hun dropping in Juni '44 in Rotterdam werkten. De bronzen leeuw is toegekend aan de res. kap. N. J. de Koning te Roosendaal, die in October '44 per valscherm nabij Veenhuizen is neergelaten en daarna de len van de B.S. in Friesland heeft opge leid. Ook heeft hij de oprukkende Cana dese troepen assistentie verleend; aan de tijd. res. Ie luit. A. W. M. Ausems te Zaandijk, die op 1 Maart 1944 als organi sator-parachutist met eigen radio-telefo nische verbinding in bezet Nederland werd neergelaten. Onder zeer moeilijke omstandigheden bracht hij zijn opdracht tot coördinatie van verschillende inlich- tingengroepen en uitbreiding van het ra dionet tot stand, waardoor de berichtge ving zeer werd versneld; de tijd. res. ie luit. A. van Duin, thans verblijvende in Engeland, marconist van enige geheime agenten, die na hun dropping in Juli '44 in Rotterdam werkten; de res. Ie luit. L. A. de Goede te Amsterdam, geheim agent van het bureau bijz. opdrachten te Lon den. Hij werd in Juli '44 per parachute neergelaten in Gelderland, ging via Den Haag, waar hij instructie gaf, naar Rot terdam om contact op te nemen met het verzet aldaar. Het bronzen kruis ten tweede male is posthuum toegekend aan wijlen J. J. van Rietschoten, J. H. M. de Haas, C. J. Sporre, J. Emmer, J. Bakker en J. J. C. Buizer, alle agenten van een geheime in lichtingendienst, die hen tijdens de jaren '40'45 naar bezet gebied uitzond. Het bronzen kruis is posthuum ver leend aan wijlen: res. Ie luit. G. L. Jam broes, de res. Ie luit. ir K. W. A. Beuke- ma toe Water, res. Ie luit; J. C. Kist, tijd. res. 2e luit. in alg. dienst C. E. van Hul- steijn, res. 2e luit. in alg. dienst B. Klooss, res. 2e luit. G. H. G. Ras, res. 2e luit.- waarnemer J. Bukkens, tijd. res. 2e luit. A. D .1. van Uytvanck, tijd. res. luit. A. D. H. J. Jordaan, tijd. 2e luit. A. K. Mooy, tijd. res. 2e luit. A .D. C. Drooglever For- tuynsergt maj. adm. H. R. Steeksma, wmr le kl. P. Kamphorst, dpi. sergt H. J. Overes, sergt W. van der Wilden, dpi. sergt P. A. Arendse, wmr M. Pais, dpi. sergt F. W. Rouwerd, dpi. sergt A. J. de Kruyff, dpi. sergt K. van de Bor, dpi. sergt L. T. C. Andringa, res. sergt vlieger G. van Os, dpi. sergt P. van der Wilden, dpi. sergt A. J. Wegner, wmr tit. te paard M. Koolstra, idem J. C. Dane, dpi. sergt tit. M. W. van de Waal, sergt L. M. Punt, sergt A .B. Mink, wmr J. Hofstede, idem J. Adriaanse, dpi. sergt V. S. D. H. Sebes, dpi. sergt O. W. de Brey, dpi. korp. A. A. Baatsen, A. van Steen, dpi. sold. T. Ta conis, H. Parlevliet en G.J.v.Hemert allen agenten van een geheime inlichtingen dienst, die hen tijdens de jaren '40'45 uitzond naar bezet gebied. Bovendien is het bronzen kruis post huum verleend aan wijlen J. H. M. de Haas, C. J. Sporre, J. J. C. Buizer voor noemd, wegens het met levensgevaar ont snappen uit bezet Nederland naar Enge land, met het doel zich in dienst te stel len van de Ned. oorlogvoering, en aan wijlen G. Kroon, marconist bureau bijz. opdrachten, die met het vliegtuig dat hem droppen zou, een noodlanding maakte, in krijgsgevangenschap geraakte en in Duitsland overleed. Het bronzen kruis is verleend aan de res. le luit. H. M. G. Lauwers, te Zeist, agent van een geheime inlichtingendienst. Na arrestatie door de vijand wist hg het vertrouwen der Duitsers te winnen in het door hem opgezette England-Spiel en trachtte hjj van dit vertrouwen gebruik te maken om de inlichtingendienst in Londen van zijn gevangenneming op de hoogte te brengen. Ook trachtte hg het leven der overige agenten te redden. OLDENBROEK, 30 Juni. De mi nister van Oorlog, ir Staf heeft van daag te Oldenbroek het artillerie-mo nument onthuld, waarin universeel al le gevallen wapenbroeders worden herdacht. Bij dit monument staan ka nonnen opgesteld met op de lopen de woorden: „Den vaderlant ghetrouwe, blijf ick tot in den doet". Voor de ont hulling roemde ir Staf de goede geest die steeds heeft geleefd onder de ar tilleristen. Het monument draagt voorts de vier emblemen van de veld-, luchtdoel- pantserdoel- en kustartillerie alsmede de aanduiding van alle gevechtsperio den, waarin verliezen waren te be treuren. Amerika helpt bij opvoering productiviteit in Europa. DEN HAAG, 30 Juni. De Ame rikaanse regering heeft doen weten dat zij onder bepaalde voorwaarden bereid is een bedrag van 2.5 millioen dollars beschikbaar te stellen ten be hoeve van het Europese Productivi- teitscentrum, dat op 1 Mei j.l. is op gericht in gevolge een besluit van de Raad van de Organisatie voor Euro pese Economische Samenwerking. Schilderij voor werkkamer van Prinses Wilhelmina. DEN HAAG, 29 Juni. Prinses Wilhelmina heeft aan de Nederlandse schilder Machiel Brandenburg, die thans in Zuid-Afrika werkt, opdracht gegeven, een Zuidafrikaans landschap te vervaardigen voor haar werkkamer. Machiel Brandenburg heeft reeds eer der een stilleven geschilderd van het speelgoed van Prinses Margriet, Voor zijn vertrek naar Zuid-Arika in Mei j.L heeft Prinses Wilhelmina de schil der uitgenodigd voor een bezoek aan haar atelier. De toestand in Oost-Duitsland BERLIJN, 30 Juni De Oostdultse autoriteiten hebben nieuwe maatrege len bekend gemaakt, waardoor de levensstandaard van de Oost-Duitsers zal kunnen worden verhoogd. Volgens het Oostdultse persbureau A.D.N. zullen goedkopere groenten worden verkocht door de staatswinkels. De chefs van deze winkels, die voorheen slechts dure groenten verkochten, zullen worden gestraft, evenals de winkeliers, die de arbeiders slechte waren hebben ver kocht. De beste particuliere- en staatsbedrijven zouden meer opdrachten kry- gen om te verzekeren, dat betere levensmiddelen en gebruiksgoederen In de handel zullen komen. Functionarissen van de vakverenigingen van de commu nistische party en van de regering bezoeken nog steeds fabrieken om de arbei ders te vragen hun klachten naar voren te brengen, en hun te verzekeren, dat de arbeidsvoorwaarden zullen worden verbeterd, aldus A.D.N. Inmiddels wordt van vluchtelingen in West-Beriyn vernomen, dat in de grote steden in Oost-Duitsland de rust is weergekeerd. De Sowjetrussische tanks en tToëpen worden naar kampen buiten de steden teruggetrokken. Men hoopt, dat de nu reeds dertien dagen durende uitzonderingstoestand spoedig zal wor den opgeheven. De fabrieken werken weer, maar de productie ligt nog ver beneden normaal. V L DE BEVRIJDE GEVANGENEN. A.D.N. meldt voorts, dat het Oost- Duitse Hooggerechtshof Maandag het beroep van de 42-jarige Erna Dorn heeft verworpen. Het doodvonnis zal spoedig worden voltrokken. Erna Dorn was door de demonstranten bevrijd uit de gevangenis te Halle, waar zij haar gevangenisstraf van 15 jaar moest uitzitten. Zij was daartoe veroordeeld wegens de misdaden, die zij als hoofd van het vrouwenconcentratiekamp te Ravensbrück had bedreven. Het dis trictshof te Halle heeft haar vorige week ter dood veroordeeld wegens haar aandeel in de opstand van de 17e Juli. Twee andere doodvonnissen zijn echter 'door het Hooggerechtshof ver anderd in gevangenisstraffen van 15 jaar. 't Betreft hier twee jongelui van 18 jaar, die bij de ongeregeldheden de chef van de veiligheidsdienst. Wilhelm Hagedorn,. zodanig hadden mishandeld, dat hij enkele dagen later in een. zie kenhuis overleed. v b iiu - - taa'W WESTDUITSE ZAAKGELAS TIGDEN WORDEN s'"* s AMBASSADEUR, b? BONN, 29 Juni. De V.S., Groot Brit- ta.noiö en Frankrijk hebben Duitsland vandaag toestemming gegeven zUn zaak gelastigden-in Washington, Londen en Parijs tot ambassadeurs te benoemen. Deze maatregel loopt vooruit op een van kracht worden van de conventies van Bonn. De Hoge Commissarissen in W. Duitsland krijgen do persooniyke rang van ambassadeur. Te Amerongen heeft mevrouw Den Hollander, echtgenote van de president der N.S. het buitenverblijf voor schip perskinderen van het internaat te Vreeswijk geopend. s-GRAVENHAGE, 30 Juni. - In de loop van de vorige week is een bedrag van f5.800.000 in het Nationaal Rampenfonds gestort, waardoor de totale som, waarover het fonds thans kan beschikken, is gestegen tot 122.6 millioen gulden. TUBERCULOSE EN DE SCHOLEN. DEN HAAG, 30 Juni. De rege ring heeft zich beraden over 't vraag stuk van de t.b.c.-bestrijding op scho len en zij is tot de conclusie gekomen, dat de door de leden van de Eerste Kamer geuite suggestie om de leerlin gen aan eenzelfde regelmatige keuring te onderwerpen als de onderwijzers en leraren, niet nodig is. De kans van be smetting door leerlingen onderling kan worden ondervangen door een goede schoolartsendienst, die zich in tensief bezighoudt met het vraagstuk van tuberculose bij leerlingen. De re gering meent ook niet dat t.b.c. bij on derwijzers als een beroepsziekte kan worden beschouwd, zoals dit b.v. bij verpleegsters het geval is. Zij lopen zelfs minder gevaar dan ambtenaren die met telkens nieuwe en verschillen de personen in aanraking komen die in tegenstelling tot de schooljeugd niet regelmatig gecontroleerd wor den. Wel is de minister van oordeel dat de rechtspositie van de onderwijzer zoveel mogelijk gelijk moet zijn aan die van de ambtenaren, ook op dit ge bied. Daartoe zal het nodig zijn dat er een algemene maatregel van be stuur komt waarin een gehele of ge deeltelijke vergoeding van verple- gingskosten wordt voorgeschreven op dezelfde wijze als de bepalingen ter zake in het Rijksambtenarenreglement. Aan. de res. le luit. mr J. J. Weve te Voorhout, geheim agent van het bureau bijz. opdrachten te Londen, die in Maart '45 bij Rotterdam werd neergelaten; aan res. le luit. F. Dekker te Amsterdam, marconist van het bureau bijz. opdrach ten te Londen, die in April '45 in de prov. Utrecht werd neergelaten: de tijd. res. 2e luit. G. P .W. Dessing, thans verblij vend in Zuid-Afrika, agent van een ge heime inl. dienst, die hem in Febr. '42 uitzond naar bezet gebied; J. M. v. d. Meer, thans verblijvende in Canada .ge heim saboteur van het bureau bijz. op drachten te Londen; P. J. de Beer, thans verblijvend in Australië, leider van een belangrijke verzetsgroep in Rotterdam: F. T. Stuvel te Breda, marconist van het bureau bijz. opdrachten in Londen. Het kruis van verdienste is verleend aan G. P. W. Dessing, voornoemd, die naar Zwitserland te zijn uitgeweken, op nieuw naar Engeland wist te komen en aan M. Grootveld te IJmuiden, die als schipper van het vissersvaartuig Beatrix op 15 Febr. '42 besloot naar Engeland te varen, toen midden op zee drie verste kelingen uit het ruim kwamen die de wens te kennen gaven, naar Engeland te willen gaan. Scherp protest in Parijs, maatregelen in Pnom Penh PARIJS, 30 Juni. Dc regering van Cambodja heeft bij de Franse Hoge Commissaris te Pnom Penh geprotesteerd tegen „provocatie en ongerechtvaardigde intimidatie" door Franse troepen aldus heeft de staatssecretaris van Cambodja, Sam Sary, te Parijs meegedeeld. Als „onverdragelijke maatregelen tot intimidatie" worden in het protest genoemd: 1) Het aanleggen van Franse ver sterkingen rondom het vliegveld van Pnom Penh, de hoofdstad van Cam bodja, waarbij verdragend geschut op de stad is gericht. 2) Het onder toezicht van Franse militairen bewapenen van Franse bur gers. 3) Het versterken van Franse stel lingen op strategische punten met Al gerijnse, Marokkaanse en Vietnamese troepen. Sam Sary, die te Parijs verblijft om het contact met de Franse autoriteiten te onderhouden, verklaarde, dat de Franse militaire autoriteiten er op voorbereid schijnen te zijn om in Cam bodja troepen der Franse Unie tegen elkaar te gebruiken. In de nota wordt gezegd, dat het volk van Cambodja aan de oproep van koning Norodom Sihanoek om kalm te blijven gehoor heeft gegeven en dat dus de Franse troepenbewegingen onge rechtvaardigd zijn. Indien de Franse autoriteiten geen einde aan deze toe stand maken, zo wordt hieraan toege voegd, zal de regering van Cambodja „soortgelijke maatregelen" nemen. Volgens een bericht uit Pnom Penh heeft men inmiddels reeds de daad by het woord gevoegd: by alle regerings-: gebouwen In de hoofdstad staan wacht posten van het nationale leger en de ministers hebben om wapens verzocht. In het land is het rustig. EINDHOVEN, 30 Juni. Te Eind hoven is gearresteerd de 50-jarige ac countant van D., die kans heeft gezien een groot aantal landbouwers in de omgeving duizenden guldens afhandig te maken. Hij verleende zijn „hulp" bü het betalen van belasting, doch stak de gelden in eigen zak. Hij werk te met valse verklaringen, waarin hij gemachtigd werd tot het in ontvangst nemen van belastinggelden, die geres titueerd zouden worden en knoeide met giro-strookjes. Hij is al eerder voor soortgelijke vergrijpen met de rechter in aanraking geweest. De 23-jarige Moeng Tin Maoeng uit Rangoon is driemaal door een kap per met een schaar in buik en arm gestoken, nadat hij critiek had ge oefend op de manier, waarop zijn haar was geknipt. Hij ligt ernstig gewond in een ziekenhuis. De kapper zal bin nenkort voor een gerecht moeten ver schijnen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 4