21e gAote ujeAJumddmq>. Rhee vuurt 5CL000 van zijn mannen aan „Europese Landbouwiutegratie is weinig hoopvol'' ftacUa Wij vragen ons af of Churchill communist is" Wonderkeuken in dc lucht Dc „Christchurch-race" en de K.L.M. Dc Amerikanen in Korea Australische minister van Immigratie vertelt over zijn land Pagina 3 Br&ndend Maagzuur dat schrijnt tot hoog iu de keel Zomerconferentie CH.ll Te weinig geld voor het benodigd aantal immigranten De afdeling Zeeland was het sterkst vertegenwoordigd FEUILLETON. Nieuwe Britse Atoomproevea in Australië btenqt onó Vrijdag 26 Juni 1953 /U^uvVSCH DAGBLAD Korea viert de derde jaardag van de oorlog SEOEL, 25 Juni. President Syngman Rhee van Zuid-Korea heeft vandaag zijn weigering om een wapenstilstand in Korea te aanvaarden, herhaald. Zijn stafchef, generaal Soen Joep Paik, viel hem bij door te verklaren, dat indien Rhee het Zuidkoreaanse leger bevel zou geven om op te rukken, het hieraan met kokend bloed gehoor zou geven. Voor een menigte van 50.000 personen, zette president Rhee op de derde verjaardag van de oorlog in Korea, de redenen uiteen van zjjn bezwaren te gen een wapenstilstand. Naar de Zuid-Koreaanse president verklaarde, zou een mlllioen man Chinese troepen bjj een wapenstilstand in Korea blijven. Bovendien zouden communistisch gezinde Indische troepen achter het front komen. De invloedrijke politieke leider en vice-president van de Zuid-Koreaan se Nationale Vergadering, Joen Tsji Joeng. die na Rhee het woord nam, oogstte stormachtige bijval toen hij Engeland van mogelijke sympathie voor het communisme beschuldigde en opperde, dat de communistische Chi nese krijgsgevangenen aan nationalis tisch China zouden worden uitgeleverd. Terwijl Rhee in Seoel het woord voerde, werd in Poesan door 30.000 Zuid-Koreanen een protestbetoging gehouden tegen een wapenstilstand. Joen Tsji Joeng noemde sir Winston Churchill de voornaamste samenzweer der, die Korea aan de communisten wil verkopen. „Wjj vragen ons af, of sir Winston communist of anti-communist is", aldus spreker. De meeste hoge buitenlandse diplo maten hebben de bijeenkomst te Seoel niet bijgewoond. De Britse gezant, Gra ham, was evenwel vertegenwoordigd. Van Amerikaanse zijde is verklaard, dat officiële Amerikaanse vertegen woordigers van de bijeenkomst zijn weggebleven, daar de Amerikaanse ambassade van oordeel is, dat indien 'en Mededeling (adv.) in de kiem. Neem s»mpfc-een of twee Kennies langzaam laten smelten op de tong en het leed is bezworen. Onmid dellijk! Geen wonder dat U voor en na mensen ontmoet die steevast Ren- nies bij zich hebben praktisch en hygiënisch verpakt. En onopgemerkt in te nemen, zonder water of wat ook. DEN HAAG, 25 Juni. Het hoofdbestuur van de Christelijk Historische Unie heeft in samenwerking met de Vereniging van Christelijk Historische Leden van Ge meentebesturen, de centrale van Christe lijk Historische Vrouwengroepen en de federatie van Christelijk Historische Jon gerengroepen op 23, 24 en 25 Juli a.s. in het conferentieoord van de Nederlandse Zendingsraad te Lunteren een zomercon ferentie georganiseerd. De voorzitter van de vereniging van Christelijk Historische leden van gemeen tebesturen, burgemeester H. M. Martens van Ermelo zal de conferentie in de avond van 23 Juli openen, waarna de voorzitter van de Christelijk Historische Unie, de heer H. W. Tilanus zal spreken" over „Napraat gemeenteraadsverkiezin gen". Vrijdag 24 Juli zullen het woord voeren jkvr mr C. W. I ."Wttewaall van Stoetwegen des morgens over „De ont heemden" en dr J. v. d. Spek uit Den Haag des avonds over „Bezinning op de taak ten opzichte van de physiek en psy chisch gestoorden". Nadat Zaterdagmorgen 25 Juli de heer C. J. van Mastrigt zal hebben gesproken er „ouderdomsvoorziening in Neder- zal de conferentie worden gesloten. SNUFJE VAN DE „SUPER-CONNIE". DEN HAAG, 25 Juni. Met het oog op de ingebruikneming van de Lockheed „Su per Constellation", het langste verkeers vliegtuig ter wereld en het grootste aan tal passagiers vervoerende toestel van de K.L.M., heeft zich al geruime tijd een Keuken-commissie dezer maatschappij bezig gehouden met de vraag hoe de keu ken in de „Super Connie" het beste zou kunnen zijn. Deze commissie heeft, re kening houdende met de wensen van stewards en van de technici een „pantry" ontworpen die, naar zij meent, tenvolle zal voldoen aan de grote eisen die aan de vliegtuigkeuken van de „Super Con nie" moeten worden gesteld. Dit K.L.M.-ontwerp is door de N.V. Koninklijke Nederlandse Vliegtuigfabriek Fokker gebouwd voor twaalf-der dertien door de K.L.M. bestelde „Super Connies". Andere -luchtvaartmaatschappijen, die de „Super-Constellation" hebben besteld hebben grote belangstelling aan de dag gelegd voor deze wonderkeuken. Tot nu toe zijn er reeds vier en twintig bestel lingen op binnengekomen. Zoals men weet is de kajuit van de ,Super-Connies" der K.L.M. door de Ame rikaanse architect Dreyfus naar richtlij nen van de KLM. ingericht. De ruimte voor de pantry is, behalve in de „elec tron", in alle machines uitgespaard. De wonderkeuken komt ongeveer in het midden van het vliegtuig bij een der pas sagiersingangen, maar toch aan het oog onttrokken. Maximaal vier personen kunnen tegelijkertijd in deze keuken werken aan het serveren van maaltijden voor ten hoogste zestig passagiers en tien man bemanning in een keer. Ver scheidene nieuwe snufjes zijn in deze pantry verwerkt: koelte verspreidende kastwanden, een koelkast van 360 liter Inhoud, een dubbel automatische electri- sche oven waarin twee gangen elk voor zeventig personen ontdooid en op tem peratuur kunnen worden gebracht, en vele andere practische en vernuftige ap paraten. De pantry is verdeeld in een warme en koude afdeling waar respec tievelijk de daarvoor in aanmerking ko mende producten worden bewaard of be reid. Een soepketel met verwarming aan de zijkant om aanbranden te voorkomen is ook een van de snufjes. de manifestatie het Zuidkoreaanse ver zet tegen een wapenstilstand tot uit drukking moet brengen, dit moeilijk heden zou meebrengen voor de posi tie van de Amerikaanse regering. De voorlichtingsdienst van de Zuid- Koreaanse regering heeft een anti-In dische campagne voorbereid, die moet beginnen als Indische troepen in Korea landen om toezicht te houden op de nlet-communlstische krijgsgevangenen. Er zjjn leuzen opgesteld in het Engels en Koreaans, waarin India als eei „rood" land wordt voorgesteld. Eei van deze lenzen lnidt: „Blijft weg In diërs. Gfl hebt hier niets te maken". 's GRAVENHAGE, 35 Juni Voor de deelneming van de K.LJH. aan de Inchtrace van Londen naar Christ- church die op 8 October a.s. begint van het vliegveld Londen-Airport, bestaat reeds nu grote internationale belang stelling. Onmiddellijk nadat de lucht vaartmaatschappij had bekend gemaakt dat emigranten en vol-tarief betalende passagiers konden worden vervoerd op deze bijzondere vlucht, ontving de K. L.M. zo wei uit Nederland als uit het buitenland een aantal boekingen. Besloten is thans de boeking voor emigranten voor deze vlucht (die wordt verzorgd door het emigratie- boekingskantoor van de K.L.M. te Den Haag) omstreeks 15 Juli a.s. te be ëindigen. Behalve uit Nederland zijn ook uit Brazilië, Engeland en Italië aanvragen bij de K.L.M. binnengeko men. Binnenkort zal de K.L.M., naar ver wacht wordt, mededeling kunnen doen over de aan de race deelnemende be manning en het toestel. Ingezonden Mededeling (adv.) WASHINGTON, 25 Juni. Volgens een mededeling van het Amerikaanse mini sterie van Defensie bevinden zich 510.000 Amerikaanse militairen in Korea. Van de 514 millioen mannen, die in de afgelopen drie jaren bij de Amerikaanse strijdkrachten hebben gediend, hebben er 1.600.000 dienst gedaan in het Verre Oosten. Sedert het begin van de vijande lijkheden in Korea zijn ongeveer 62.000 tewonden en de stoffelijke resten van 2.600 gesneuvelden naar de V.S. ge bracht. In de bekendmaking wordt voorts ge zegd, dat de Amerikanen vorige week 833 man, onder wie 95 man aan doden, hebben verloren. De totale verliezen be dragen tot dusverre 132.862 man, onder wie 24.386 doden. Behalve de Amerikanen en Zuidkore- anen strijden er nog militairen van 15 an dere landen aan de zijde der V.N. Hun aantal wordt in gezaghebbende kringen op iets minder dan 40.000 man geschat. Bond van Christelijke Oranje verenigingen in Nederland. HILVERSUM, 25 Juni. De bond van Christelijke Oranjeverenigingen in Ne derland houdt zijn Bondsdag op 9 Juli a.s. in hotel „het Hof van Holland" te te Hilversum. Er komen huishoudelijke onderwerpen aan de orde. Na afloop zul len B. en W. van Hilversum de bond ten raadhuize ontvangen. Kolonel Hunt wil nog een berg beklimmen. CALCUTTA, 25 Juni Kolonel John Hunt heeft vandaag verklaard, dat zijn succesvolle Everest-expeditie ook gaarne de Kantsjenjoenga, een an dere, nog nooit beklommen top in het Himalayagebergte, zou willen beklim men. De Kantsjenjoenga is op twee na de hoogste berg van de wereld. Hij is 8.570 meter hoog. VERKOOP VOOR NEDERLAND N. V. ALVANA - DEN HAAG Jaarvergadering der C.B.T.B. te Musselkanaal MUSSELKANAAL, 25 Juni. - In hotel „De IJzeren Klap" te Mus- selkanaal is gisteren de algemene vergadering gehouden van de Ned. Chr. Boeren- en Tuindersbond, die dit jaar vijf en dertig jaar bestaat. Evenals de huishoudelijke vergadering was ook deze bijeenkomst druil bezocht. Leden uit alle delen van ons land waren aanwezig de pro» vincie Zeeland met het grootste percentage - en de wat sombere ver» wachtingen van het bestuur wat de opkomst betreft, gezien de excen trische ligging van Musselkanaal bleken ongegrond te zijn. De Australische minister van Im migratie, de heer Harold S. Holt, die op het ogenblik ons land be zoekt, heeft iets verteld over de mogelijkheden van zijn land. Hij gaf een overzicht van de economische ontwikkeling en de huidige immi gratie-politiek. Men moet rekening houden, zo zei minister Holt, met de enorme afstan den Australië heeft een kustlijn van 19.842 kilometer. Als parlementsleden Vrijdagmorgen uit Canberra per vlieg tuig naar hun woonplaats Perth ver trekken, arriveren zij daar 's nachts. Z(j keren dan Maandagnacht naar Can berra terug, om Dinsdag aldaar weer te zijn. Voor de assimilatie van de emigrant is het belangrijk, dat hij een keus kan maken tussen het land en de grote steden. Sydney met 1.600.000 inwoners is na Londen de grootste stad van het Britse Gemenebest. Tasmanië is een eiland waar de Ne derlanders uitstekend werk hebben verricht en zeer populair zijn. Sinds de oorlog nam Australië 43.000 Nederlandse emigranten op. In 1950 waren er 9600, in 1951 10.500 en in 1952 15.800. Toen volgde er een terug slag tengevolge van de economische omstandigheden, maar thans hoopt men weer op een groter aantal. Voor 1953-'54 over een periode van een jaar is thans door de Nederlandse en Australische autoriteiten een aantal van 20.000 overeengekomen. Minister Holt vertelde hierna van het groot ontwikkelingsprogram, waar mee de immigratie gelijke tred kan houden. De bouw van olieraffinade rijen, irrigatie-werkzaamheden, de werkzaamheden aan de rivier Snowy, havenwerkzaamheden, industriële uit breiding en andere. Daarvoor zijn vele werkkrachten nodig. Nederlandse fir ma's zijn al werkzaam, in welk ver band hij de havenwerken noemde. Grote buitenlandse maatschappijen als General Motors en Ford hebben uit breidingsprogramma's, evenals de olie maatschappijen, welke laatste voor 800 millioen gulden investeren in de bouw van raffinaderijen. Ten Zuiden van Perth komt er een raffinaderij van de Anglo-Iraanse olie-maatschappij, waarvoor 500 millioen gulden is uit getrokken. Men dient ook te bedenken, dat door de groei der bevolking ook de behoef ten in het land toenemen. Australië kan 100.000 immigranten per jaar ontvangen. Kan Australië gel delijke hulp uit het buitenland krijgen, dan kan een groter aantal Immigranten worden opgenomen. Minister Holt zei nog grote waarde ring te hebben voor het werk van mr ir B. Ilaveman, de Nederlandse Com missaris voor de Emigratie, die een op merkelijk goed en opbouwend werk voor zijn landgenoten heeft gedaan. In zijn openingswoord stond de bondsvoorzitter, de heer Chr. van den Heuvel uit Leiden in de eerste plaats stil bij de overstromingsramp in de nacht van 1 op 2 Februari, die ook een deel van de leden van de C.B.T.B. heeft getroffen. Degenen die hierbij het leven hebben verloren en hun ge zinnen werden door de aanwezigen staande herdacht. Spreker behandelde daarna de vraag wat de organisatie en haar leden te doen staat met be trekking tot deze watersnood. Hij drong aan op het op de juiste wijze helpen en het verlenen van hulp te bevorderen. De heer van den Heuvel gaf vervol gens een kort overzicht van de be- staansperiode van de bond, wees op de ontwikkeling gedurende de afge lopen vijf jaren en hoopte dat de een heid die allerwege in de Bond be staat, in de toekomst bewaard zal kunnen blijven. Het vrijwel station- nair blijven van het ledental in de laatste jaren noemde bij onbevredi gend. „Dit wijst op onvoldoende werk kracht" nldus de voorzitter, maar an derzijds opperde h(j de mogelijkheid, dat men als Chr. Organisatie te weinig laat zien. Hij spoorde de leden aan rusteloos door te werken aan de uitbreiding van de organisatie en aan het bereiken van het voor ogen gestelde doel. Na nog te hebben opgemerkt, dat de laats te vijf jaren in sterke mate onder de invloed hebben gestaan van de komen de bedrijfsorganisatie, gaf de heer van den Heuvel als zijn mening te kennen, dat de vooruitzichten over de totstandkoming van een integratie op landbouwgebied weinig hoopvol zijn. Hij stelde vast, dat de komst van de Benelux evenals die van een West- Europese landbouwiutegratie ondanks de grote toewijding van velen steeds verder terug glijdt. CHR. LANDBOUWONDERWIJS. Zich bepalende tot het landbouwon derwijs deelde hij mede, dat de vorige week toestemming is ontvangen voor de bouw van scholen te Amsterdam- Noord, Velp, Meppel en Bergentheim. De oprichting van een bijzondere leerstoel te Wageningen, tot stand ge komen in samenwerking met de Chr, Landarbeidersbond noemde hij het zet ten van de kroon op het Chr. Land bouwonderwijs. Sprekende over de toekomst con stateerde de voorzitter, dat het agra rische bevolkingsdeel met bezorgdheid de komende jaren tegemoet ziet. Hij vond dat het dringend tijd. wordt, dat een landbouwpolitiek wordt gevoerd over een groter aantal jaren, een alge mene politiek met een algemeen aan vaardbaar prijspeil. De tuinders vra gen een verstandige handelspolitiek De heer van den Heuvel wees ook op het gevaar van veroudering der orga nisatie. De frisse kracht van de jon geren en de wijsheid van de ouderen, samen met de daartussen liggende va rianten noemde hij de beste garantie voor een goed beleid. Hij uitte ook zijn bezorgdheid over de steeds verdere inschrompeling van de eigenverantwoordelijkheid door toe doen van de overheid. Verschillende afgevaardigden voer den op deze vergadering het woord. Prof. dr I. A. Diepenhorst uit Am sterdam, lid van de Eerste Kamer, sprak op deze bijeenkomst over „Het jeugdprobleem in deze tijd". In de loop van zijn betoog ging hij verschei dene factoren na, die het denken en doen der moderne jeugd beïnvloeden. Hij noemde het voor de opgroeiend# jeugd van het grootste belang, dat het gezinsleven zo zuiver en zo deugde lijk mogelijk wordt opgebouwd. Ook sprak hj} over de jeugd bjj het onderwijs, in de maatschappij, in do staat en in de kerk en stelde vast, dat men de jongeren, waaronder velen zijn» die enerzijds in een levensroes verke-s ren, terwijl aan de andere kant levens angst en levensvlucht staan, tegemoet moet treden. Deze vergadering werd besloten met een slotwoord van ds J. W. Beere» kamp, Ned. Herv. predikant te Gro» ningen. Westduitse diplomatieke vertegen» woordigjer in Washington. WASHINGTON, 25 Juni In wel» ingelichte kringen te Washington ia Woensdag medegedeeld, dat de Ver. Staten er mee hebben ingestemd, dat de diplomatieke vertegenwoordigef van West-Duitsland te Washington da rang van ambassadeur zal krijgen. Da Westduitse regering zou op haar beurt de Amerikaanse hoge commissaris in Duitsland als ambassadeur erkennen. Binnen enige dagen wordt de be kendmaking van de nieuwe diploma» tieke schikking verwacht. door J. BRANDENBURG. 95 Jochanan is in gesprek met een lid van zijn familie, een zoon van zijn broer uit Joppe, die lid is van de partij der Farizeërs, en die ont stemd is over de helleense invloed, welke hij in het huis van Jochanan gewaar wordt. Hij spreekt er zijn verbazing over uit, dat hier zo weinig meer gevonden wordt de hoop op de Verwachting van Israël. Maar, oom, zegt hij, hoe kan men te gelijk water en vuur in de hand dragen? Hoe kan men te gelijk de hoop op onbesneden Grieken en Romeinen vestigen en op de komst van de Messias? Dat kan immers niet samen gaan? Is uw huis bezig over te hellen tot de gevloekte secte der Sadduceërs? Of misschien nog erger tot de partij der Herodianen? Ik begrijp dat niet, oom. Vroeger waart gij toch anders? Vanwaar die verandering? Jochanan trekt de schouders op. Hij voelt zich onrustig onder de scherpe en fanatieke blik van zijn neef. Wat moet hij zeggen? In zijn hart geeft hij hem volkomen gelijk. Maar dat kun je toch niet gaan zeggen? Zijn neef zet opnieuw, volkomen onbarmhartig het mes in de wonde van het vaderhart, maar dan worden zij plots gestoord door een slavin, die haar meester vraagt, of hij even gehoor kan geven aan een paar mensen, die aan de poort wachten. -Wie zijn dat? vraagt Jochanan, ontstemd over de les, die zijn neef hem gegeven heeft. Een man en een vrouw uit Nazareth, die naar hun vaderstad ge komen zijn voor de beschrijving, zegt de slavin. En hun naam? Verschoon mij meester, ik heb er niet naar gevraagd. Ik was wat ontsteld door het zien van de vrouw. Waarom? Zij is zwanger en ziet er zeer vermoeid uit. Jochanan knikt en volgt de slavin. Ook de neef volgt naar de poort. En daar zien zij, de twee mensen. Zeer armoedig gekleed, de vrouw dodelijk bleek in het late schijnsel van de wegzinkende zon. De man legt zijn hand op zijn hart en maakt een buiging. De Here zegene u! zegt hij. Wees gegroet! zegt Jochanan, die teleurgesteld is door de armoe, welke beide mensen tentoonstellen. -Uw dienstknecht en dienstmaagd zoeken een onderkomen voor de nacht. Zij komen van Nazareth, tot hun vaderstad om beschreven te worden. De naam van uw dienstknecht is Jozef en van uw dienstmaagd Maria. Zij hebben tevergeefs een plaats gezocht om hun hoofd neder te kunnen leggen en daarom zijn zij zo vrij bij mijn heer te vragen om een onderdak. Al is het slechts voor uw dienstmaagd, die zeer vermoeid is. En de God des Verbonds, Die de gastvrijheid gezegend heeft, belone het mijn heer. Jochanan is nog meer teleurgesteld. Hij kent Jozef van Nazareth wel Wie zou hem niet kennen? Is hij niet een nazaat uit het Huis van koning David? Maar hij komt uit Nazareth, het verachte plekje uit het verachte Galilea, waar nog nooit iets goeds vandaan gekomen is. Hoe kan hij deze armelijke mensen, aan wie klaarblijkelijk door Jahwe om de een of andere reden Diens Goddelijke zegen onthouden werd, aan zijn voor name gasten presenteren? Zijn neef, die naast hem is komen staan, bekijkt het tweetal. Er gloeit een verachting in zijn donker oog. Hoe durven zulke verachte ambachts lui, die Amhaarets, die de Wet niet kennen, zich vermeten aan te klop pen om onderdak bij een der voornaamste ingezetenen van Bethlehem? Hij spreekt geen woord, doch draait hen de rug toe en gaat de bin nenhof in. Jochanan maakt het kort. Ik heb geen plaats voor u. Mijn huis is vol. Ga tot een ander of zoekt plaats in de herberg. De timmerman maakt een lichte neiging met het hoofd. Zijn vrouw slaakt een zucht en dan treden zij weer door de poort naar buiten. Selene heeft op enige afstand met haar moeder het tafereel gezien en gehoord. Hoe durven die mensen toch! zegt ze verontwaardigd. De jonge vrouw was toch wel aan te zien, dat zij vermoeid was. Het is maar te hopen, dat zij onderkomen krijgen, zegt Sarah. Daarmee is het incident ten einde. Het avondfeest kan beginnen. De gasten leggen zich bij de rijk voorziene tafels aan. De man en de vrouw staan een ogenblik besluiteloos. In de rechter hand houdt de man de reisstaf, in de linkerhand houdt hij de teugel van het ezeltje, waarop de vrouw gezeten is. Zij weten niet goed wat te doen en de avond daalt snel, zij staan aarzelend stil. Dan komen er enkele mannen langs. JAARVERGADERING CHRIS TELIJKE BOND VAN SCHOENMAKERSPATROONS ZWOLLE, 25 Juni. In Zwolle heeft d# Christelijke Bond van Schoenmakerspa troons gisteren zijn jaarvergadering ge houden onder leiding van bondsvoorzitter M. Tiemens. Spr. vroeg de vergadering een open oog te hebben voor de noodzaak van aanpassing aan de structurele ver anderingen die zich voltrekken op het gebied van de bedrijfsorganisatie en van het vak zelf, ondanks het feit, dat dii voor velen verstrekkende gevolgen zal hebben.' Het lid van de Tweede Kamer, de heer F. H. van de Wetering, sprak voorts over de sociale verzorging van dn zelfstandigen. Vooral de verzorging voor de oude dag had de aandacht van deze spreker. CANBERRA, 25 Juni De volgend# Britse atoomproeven zullen genomen worden in de Zuidaustralische woestijn, ergens In het 26.000 vierkante kilome ter grote gebied waar ook de raket- baan van Woomera is gelegen, aldus heeft sir Arthur Eadden, de fungeren de Australische minister-president^ medegedeeld. Hij noemde geen datum. Bjj deze eerste Britse atoomproevea op vasteland zullen de regeringen van het Verenigd Koninkrijk en Australië samenwerken. Het eerste Britse atoom- wapen, dat 3 October j.l. beproefd werd, bevond zich aan boord van een fregat bij de Monte Bello eilanden. De basis, van waaruit voorraden en materiaal naar het geheime gebied voor de proefnemingen worden ver voerd, is de inrichting voor lange-af» standswapenen op de vlakte 190 km ten Noord-Westen van Port Augusta. Elk voertuig, dat naar het geheime gebied vertrekt, wordt als voor een expeditie voorzien van leeftocht en brandstofvoorraad en kampeer-mate- riaal. Verkenningsvliegtuigen worden in gereedheid gehouden om te gaan zoeken naar voertuigen, die zich niet op de afgesproken wijze onderweg zouden melden aan een vajj radio voorziene post. ZATERDAG 27 JUNI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed en lit. kalender. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de huisvrouw. 9.33 Waterst. 9.40 Gram. 10.00 Voor de kleu ters. 10.15 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.45 Chansons. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Amus. muz. 12.50 T.T. Races. 13.00 Nws en kath. nws. 13.20 Metropole-ork. 14.00 Boekbe spreking. 14.10 Gram. 14.20 Amateurs- progr. 14.45 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.35 T.T. Races. 16.15 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.45 Gram. 17.00 T.T. Races. 17.20 Voor de jeugd. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Hammondorgelspel. 18.40 Mil. reportages. 19.00 Nws. 19.10 Sport. 19.20 Pari. overz. 19.30 Gram. 20.25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gev. muz. 21.00 Amus. muz. 21.35 Act. 21.45 Promenade-ork. en soliste. 22.30 Wij lui den de Zondag in! 23.00 Nws. 23.15 Nws in Esperanto. 23.2524.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Voor de vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. VPRO: „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Gram. -13.00 Nws. 13.15 Dansork. 13.50 Radioweekjournaal. 14.20 Gram. (Met comm.) 14.45 Huismuz. 15.00 Amateurs- progr. 16.50 Gram. 17.20 Voor de jeugd. 18.00 Nws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 „Pas separtout", caus. 19.40 „Het Oude Testa ment in deze tijd", caus. 19.55 „Deze week", caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.15 Socialistisch comm. 21.30 Ge mengd koor. 22.00 „Dodenhuis", hoorsp. 22.30 Gev. muz. 23.00 Nws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws, 13.15, 14.00, 15.00 en 15.45 Gram. 16.30 Ac- cordeonmuz. 16.45 Engelse les. 17.00 Nws. 17.10 Accordeonmuz. 17.25 Gram. 17.30 ld. 18.10 Italiaanse muz. 18.3.0 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 Ork. conc. 21.00 Gram. 21.15 Moderne tijden. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.30—24.00 Gram.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3