Nieuws uit de Provincie. Aida-stip Puistjes! Hervormde Vrouwengroepen hadden een goede dag D.D.D. SPORT ea SPEL. Moeilijke thuiswedstrijd voor Togo Geslaagde (kersen)rijtoer door de Zak van Zuid-Beveland Een in het oog lopend gezegend Kleine oorzaken grote gevolgen! GEMEENTERADEN Wethouder Marquinie herdacht Middelburg. Waterleiding overgedragen aan „Midden-Zeeland" Zierikzee. Vios kan zich morgen herstellen Laatste wedstrijd in de le klasse Vrijdag 26 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 „Gods opdracht voor ons leven" GOES, 25 Juni In grote getale en uit alle hoeken van de provincie wa ren vanmorgen de leden van de Hervormde Vrouwengroepen C.J.V.F. naar Goes gekomen om er hun provinciale dag te houden. Des morgens werd in de Grote Kerk een bijeenkomst gehouden, die de presidente van de provincie Zeeland, mevr. A. H. v. d. Graaff-Lammerlnk, opende en onder wiens leiding ook de liturgische dienst stond. Mevr. A. Hoek-Berkhof, presidente van de Herv. Vrouwengroepen C.J.V.F. sprak over „Gods opdracht voor ons leven". Na een koffiemaaltijd in het „Schuttershof" werd een rondrit gemaakt door de zak van Zuid-Beveland. zijde van de medaille, de andere kant van Gods opdracht, de dankbaarheid. „Dat we ons leven mogen voelen als Zjjn opracht aan verloren mensen", zo zei mevr. Hoek. Hierna zong het dameskoor twee verzen van Gezang 171 en „Ik voel de winden Gods vandaag". Met het gezamenlijk staande zingen van het federatielied, werd de morgenbijeen komst gesloten. 's Middags werd, begunstigd door het mooie weer, een rijtoer door de zak van Zuid-Beveland gemaakt en deden de dames zich tegoed aan kersen. On der leiding van wika M. A. de Vlie ger vond s avonds hersengymnastiek en samenzang plaats. Met declamatie door de heer T. C. Bordes werd deze gezellige dag besloten. Na de liturgische dienst sprak de Êresidente een kort welkomstwoord, r het bijzonder richtte zij zich tot mevr. de Jonge van de N.C.V.B., mevr. de Bruin van de Geref. Vrou wenbond en de heer de Haan, secre taris van de Herv. Mannengroepen. Een woord van dank sprak de presi dente tot de heer J. de Kruyter, ker- keraadslid van de Ned. Herv. kerk te Goes, voor het beschikbaar stellen van de Grote Kerk. Tevoren had ze de getroffenen van de ramp in enkele woorden herdacht en hoopte, dat zij, die nog buiten de provincie moeten vertoeven, weer spoedig mogen te rugkeren. „Moge deze dag een goede dag voor ons allen worden", aldus zei mevr. van de Graaff. Hierna zong het dameskoor van de afd. Koudekerke Psalm 150 1, 2 en 3. GODS OPDRACHT. Mevr. Hoek-Berkhof bracht, alvo rens aan haar onderwerp te beginnen, allereerst de hartelijke groeten over van de Prov. Bondsdag Overijssel en deelde mee, dat op deze bondsdag 'n collecte is gehouden om de op deze dag gehouden collecte te versterken, om zodoende de getroffen verenigin gen te kunnen helpen. „Er zullen er ongetwijfeld ook on der U zijn, die door een wonder bij de ramp gespaard zijn gebleven", zo sprak mevr. Hoek, nadat ze een paar voorbeelden had aangehaald, waarbij een enkeling van een hele groep was gespaard gebleven. „Ons leven is hier door een opdracht van God geworden Met deze opdracht hebben we veel moeite. We voelen ons somstijds zo eenzaam en vragen ons af, of God zich niet vergist door ons te laten leven. De positieve waarde van ons leven moeten we leren ombuigen. De ramp, teweeggebracht door chaotische krachten der natuur, deed ons Gods goedertierenheid opnieuw beseffen. Door die goedertierenheid zijn we niet alle enomgekomen." Er is meer genade nodig om te Ie ven, dan om te sterven. Dit leven moe ten we dan zien als de bewuste aan vaarding van Gods opdracht. Met een kleine variatie zou men de vraag van de satan zo kunnen stel len: „Is het om niet, dat de mensen van de vruchtbare kleigronden God dienen?" De spreekster vervolgde met te zeggen, dat het naar haar gevoel niet zo erg is na de meegemaakte spanning een ogenblik te bezwijken- 7o honlrla hierbij het Voorbeeld Uit de Bijbel aan, waarbij Christus be zweek onder Zijn kruis op Golgotha en besloot met te wijzen op de keer- VERDWIJN MET JE MUMMIES! De twee professoren en Schimmel sloten in hun kantoor direct alle ramen, deuren en kasten en stelden de telefoon buiten wer king. Toen voelden ze zich een héél klein beetje veili ger en lieten zich met een ontzettende diepe zucht in hun leren bureaustoelen vallen. „Ze moeten wègü" riep Schimmel. „Ja., w.. we gaan al!" spraken de twee professoren benepen. „Nee, jullie niet die twee nieuwe mummies moeten weg. Voor geen prijs hou ik ze hier. IkikOp dat moment sloeg de schrik weer in de benen van het drietal want er werd vrij hard op de deur geklopt. Het drietal kroop met kloppend hart onder hun schrijf tafels. Slipper en Rolley kregen geen antwoord op hun kloppen. „Hoorde je wat Schimmel zei!!" zei Slipper opgewonden. „De mummies moeten weg", daar kunnen wij hem wel bij helpen. „Meneer Schimmel!" riep hij „Meneer Schimmel, ik ben de ontdekkingsreiziger, doe eens open. Ik wil U sprekenDe directeur wurm de zich snel uit zijn schuilhoek toen hij die stem hoorde. „Daar heb je de leveran cier van de snert-dingen!" riep hij en trok met een ruk de deur open. „Hier jullie!" schreeuwde hij. „Jullie hebben me die dekselse mummies geleverd.... wweg er mee!!verdwijnze spokenik wil zeniet meer zienhoepelop!" „En de centen dan?" vroeg Rolley ongerust. „Wat centenhóe centen!" hijgde de bibberende directeur verder. ,Kan me niet schelen.... ga weg, en neem die verschrikkelijke dingen mee!" Dat was voldoende voor de twee reizigers in mum mies. Ze. trippelden vlug naar de zaal terug maarvonden geen spoor meer van onze twee vrienden. Het raam stond open en daaruit hing de losgerolde Egyp tische doek die aan een centrale-verwarmings-buis was vastgemaakt. „Ze zijn al weg!" sprak Rolley. „Dan gaan wij óók maar!" Dj J, v. Vliet over gebedsgenezing ZIERIKZEE, 25 Juni Voor de plaatselijke afdeling van de N.C.V.B. en de vereniging van. Rechtzinnig Her vormden heeft ds J. van Vliet, Ned. Herv. predikant te Haamstede, een lezing gehouden over gebedsgenezing. Ds van Vliet deed uitkomen hoe hij van de aanvang af deze bewegingen met de grootst mogelijke aandacht heeft bestudeerd: hij was aanwezig bij de drie lezingen, die de uit Enge land overgekomen Miss Richards in 1951 in Den Haag hield op uitnodiging van een aantal predikanten en ook heeft hij een week in Wuppertal ver toefd en heeft hij enkele van de op wekkingssamenkomsten en zieken- diensten van de evangelist Hermann Zaiss bijgewoond. Vooral de lezingen van Miss Ri chards zo vertelde ds van Vliet wierpen een verrassend licht op di verse Bijbelgedeelten, die vaak te veel vergeestelijkt worden. Wat de zieken- diensten van Hermann Zaiss betreft, daarbij komt naar de mening van ds van Vliet te veel de menselijke hoogmoed tot uiting, al gaf hij toe, dat God ook in Wuppertal grote din gen heeft gedaan. Concluderend verwierp ds van Vliet niet de mogelijkheid dat er ook in onze tijd wonderen kunnen gebeuren, al kunnen de wondertekenen uit de tijd van de komst van de Here Jezus op aarde niet zo maar op onze tijd worden overgebracht. Hij drong aan op meer gebed door de gelovigen als gemeente, ook voor elkaar en hij betreurde het, dat nog teveel wordt gebeden met ongeloof in het hart of uit traditie. In een gemeente waar veel gebeden wordt zullen in het oog lopende zegenin gen niet uitblijven, daar alleen de in het geloof biddende mens God ontmoet en openstaat voor Gods ze gen, ook in het geval van het bidden om genezing van een ziekte. Er werden vee', vragen gesteld. De leiding berustte bij mevr. M. de Kra- mer-Avarink. Jeugdmiddag Eiland Tholen. Het ligt in de bedoeling van de Classicale Jeugdcommissie van de Ring Tholen der Ned. Herv. kerk een jeugdmiddag te beleggen op Zaterdag 11 Juli a.s. Enkele sprekers zullen het woord richten tot de jeugd. Bij ongunstig weer zal deze bijeenkomst gehouden worden in de Ned. Herv. 'terk te Scherpenisse. „te steenlegging Geref. Kerk te Axel. AXEL, 25 Juni De voorbereidin gen voor de bouw van de Geref. Kerk tan de Pironstraat verloopt op bevre digende wijze. De eerste steenlegging hoopt men volgende week te verrich ten. Dakbedekking graansilo te Wemeldinge gereed WEMELDINGE, 25 Juni - Dinsdag werd de laatste hand gelegd aan de dakbedekking van de te Wemeldinge In opdracht van de Coöp. Zeeuwse Aan koopvereniging gebouwde nienwe graan silo. De voorzitter, de heer P. J. J. Dek ker, memoreerde het tot stand komen van het ruim 30 meter hoge gebouw en bracht dank aan de heer Stoop, uit voerder van de Amersfoortse Beton- maatschappij voor de vlug wijze waarop de bouw is geschiet en de keurige uitvoering. Voor alle arbei ders werd aan de heer Stoop een en veloppe met inhoud overhandigd. Hierna bleef men nog enige tijd in de directiekamer bijeen. Ook het col lege van B. en W. en verdere geno digden waren hierbij aanwezig. Schilderij over gebeurtenissen op Schouwen-Duiveland? DEN HAAG, 25 Juni. Van Rijks- overheidszijde is de vraag in overwe ging genomen, of het aanbeveling ver dient, belangrijke gebeurtenissen op Schouwen-Duiveland door enkele be kende schilders te doen vastleggen. Een viertal schilders zal binnenkort een bezoek aan dit eiland brengen. Pas daarna zal over het al of niet ver lenen van een opdracht worden be slist. Auto over de kop geslagen te Biezelinge. BIEZELINGE, 24 Juni. Op de Rijksweg nabij Biezelinge is vanmid dag een luxe auto, bestuurd door de heer v. W. uit Nieuwdorp, over de kop geslagen. - - De bestuurder scheen aanvankelijk geen letsel bekomen te hebben,' doch even later werd hij onwel en moest ter observatie in het ziekenhuis te Goes worden opgenomen. Twee andere inzittenden- kwamen met de schrik vrij. Het ongeluk gebeurde bij het pas seren van een andere auto, waarbij de heer v. W. eensklaps sterk moest rem men. Ingezonden Mededeling (adv.) Dezer dagen heeft iemand zjn likdoorns met een mes trachten e verwijderen: het gevolg was bloedvergiftiging. Gebruikt nim mer meer een mes of andere, mslachtige niet botende midde len, als pleisters, zalfjes of tinctuur. U kunt thans op ge makkelijke en ongevaarlijke wijze Uw likdoorns, wratten, enz. verwijderen met de 90 ets. Verkrjjgb. bij Uw apoth. of drog. r Jubilea bij de P.Z.E.M. Ten kantore van de N.V. P.Z.E.M. te Zierikzee werd Woensdagmiddag het feit herdacht, dat de heer J. de Blaey, dis trictsmonteur le klas te Nieuwerkerk en de heer J. Koster, Monteur-electriciën le klas te Zierikzee 25 jaar bij het bedrijf werkzaam waren. De jubilarissen werden op hartelijke wijze toegesproken door de directeur der vennootschap, ir T. Michiel- sen, die hen dank bracht voor de dien sten aan het bedrijf bewezen en speciaal de nadruk legde op de uitstekende wijze, waarop beide functionarissen na de wa- ternood hun belangrijke taak vaak onder zeer moeilijke omstandigheden hebben verricht. In gelijke geest spraken de heren ir Everwijn, hoofdingenieur, en dr Beun dc diatrictsingenieur. De neer Everwijn liet de levensloop van de beide jubilaris sen de revue passeren, waarop bleek, dat beiden een belangrijk aandeel hebben ge had in de electrificatie van Schouwen- Duiveland. Vervolgens spraken de perso neelschef, de heer van Beuzekom en de voorzitter der Personeelsvereniging, de heer C. van Hoek. Namens het personeel sprak de heer A. J. van Dixhoom en bood aan de heer de Blay een vulpen houder en aan de heer Koster een pols horloge aan. Aan heide echtgenoten werd een bloemstuk aangeboden. Eindexamen R.H.B.S. te Bergen op Zoom. Voor het eindexamen R.H.B.S. afd. A slaagden te Bergen op Zoom de heer W. M. van Dijke te Oud-Vossemeer en mej. W. A. Stols te St Philipsland. SAS VAN GENT. VOORLICHTINGSAVOND N.C.B.O. MIDDELBURG, 25 Juni. In een druk bezochte vergadering van diverse Zeeuw se afdelingen van de Ned. Chr. Bond van Overheidspersoneel heeft het hoofdbe stuurslid, de heer C. Groen gesproken over het verloop van het door de vak organisaties met de regering gevoerde overleg inzake de dezer dagen tot stand gekomen salariswijziging voor het Rijks personeel. Spr. gaf een uiteenzetting van de motieven, die geleid hebben tot het wijzigen van de salarissen in de thans gekomen vorm en van de daarbij in acht genomen verhouding tussen de bezoldi ging van de ambtenaren op weekloon en die op maandsalaris. Een en ander werd aan de hand van concrete cijfers geïllu streerd. VOLOP AARDBEIENSEIZOEN. KAPELLE, 25 Juni Het aardbeien- seizoen ls nu op zijn drukst. Iedere dag worden er ook in Zeeland duizen den kilo's geplukt. In Kapelle was er Dinsdag een aanvoer van 65.000 kg voor de Industrie. De drukste dag die men tot nu toe heeft gehad. Pe algemene verwachting is dat de oogst uiteindelijk iets minder groot zal zijn dan aanvankelijk werd gedacht, aangezien op sommige percelen veel aardbeien zijn gerot. De prijs is echter goed te noemen. Dinsdag werd voor de industrie zelfs meer dan f 1 per kg be taald. Ingezonden Mededeling (adv Zuiver en ontsmet "uw huid met de üel- I der vloeibare D.D.D. 9De jeul? bedaart, de ziektekiemen worden gedood en de huid geneest. geneesmiddel tegen huidaandoeningen In de raadsvergadering van Sas van Gent sprak burgemeester R. A. J. den Roer woorden ter nagedachtenis aan Wijlen de heer A. A. Marquinie, die na in April j.l. zijn zilveren jubileum als wethouder te hebben gevierd, kort daarna overleed. Spr. vertolkte de grote dank namens het gemeentebestuur en de ingezetenen voor het vele, dat de heer Marquinie in de loop van een lan ge reeks van jaren voor de gemeente deed en herdacht met weemoed het heengaan van deze merkwaardige fi guur, die een vooraanstaand persoon was in het Sasse leven. Van het bestuur van het R.K. zie kenhuis te Sluiskil was een verzoek om subsidie ingekomen a f 1,per ligdag per ingezetene per jaar. Daar dit de gemeente f7000 zou kosten, stelden B. en W. voor het bedrag te halvéren. De raad ging hiermede ac- coord onder voorwaarde, dat straks ook deze norm zal gelden voor het Prot. ziekenhuis te Terneuzen. I. v. m. de invoering van school zwemmen heeft men het reglement der gemeentelijke stichting „Het Zwembad" dienovereenkomstig ge wijzigd. Het bestuur der stichting werd gemachtigd het bad van 15 Juni tot 5 September 1953 aan het Rijk te ver huren ten behoeve van zwemonder- richt aan de Kon. Marechaussee in het district Terneuzen. Het B.A. zal per I Januari 1954 wor den omgezet in een gemeentelijke dienst voor soc. zaken. De heren P. de Ridder, J. Renique en A. Lippens werden gekozen als le den der volkshuisvestingscommissie. De geloofsbrieven van het raadslid de lieer P. <le Ridder, die wjjlen de heer Marquirie zal opvolgen, werden in orde bevonden. In de raadszitting van 6 Ju li a.s, hoopt men tot de benoeming van een nieuwe wethouder over te gaan. Goedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om de Centrale Dienst voor Bouw- en Woningtoezicht te belasten met het opmaken van een bestek voor de bouw van een kleuterschool en 'n badhuis met 10 douche-cellen. RONDVRAAG. De heer Vercauteren klaagde over minder passend uiterlijk vertoon bij begrafenissen; de heer Adam bepleitte een rjjdende baar. De voorzitter achtte een ljjkauto zeer gewenst, doch dit is een zaak voor particulier initiatief. Voorts vroeg de heer de Groff ver betering van de Grootmajoorstraat en zou graag 't losse arbeidscontract met 6 en meer dienstjaren op arbeidscon tract zien tewerkgesteld. De heer de Braai had klachten over de Dijkstraat en Singelstraat, vroeg betegeling van de Westkade en aanleg van een waterkraan en een lichtpunt in 't lijkenhuisje op de begraafplaats. DOMBURG. De gemeenteraad van Domburg heeft besloten tot de overdracht vqn het ge meentelijk waterleidingbedrijf „Dom burg" aan de N.V. Waterleidingmaat schappij „Midden-Zeeland" te Vlissin- gen. De voorzitter, burgemeester mr W. J. E Crommelin, gaf een overzicht van het verloop der onderhandelingen. Na zeer langdurige discussie werd het voor stel aangenomen. De overdracht, die geacht wordt op 1 Januari J.l. in werking te zijn getre den zal geschieden tegen boekwaarde. De Domburgse tarieven zullen zo spoe dig mogelijk worden vervangen door die van de W.M.Z. Reeds verscheidene jaren werden on derhandelingen gevoerd om tot over dracht te komen. Het concessiegebied was infelte te klein om het bedrijf vol ledig rendabel te maken. Na deze over dracht zal geheel Walcheren met uit zondering van de gemeente Middelburg tot het verzorgingsgebied van de W. M.Z. behoren. Aan het slot van de vergadering werd afscheid genomen van de ontvan ger-ambtenaar, de heer A. A. Gunst, die tot secretaris-ontvanger van Brou wershaven werd benoemd. De scheiden de functionaris werd op hartelijke wijze toegespróken door burgemeester mr W- J. E. Cromr.aelln, de belde wethouders, enige raadsleden en de gemeente-seete- taris, de heer B. Boedbloed. Minimumprijs rode bessen. GOES, 25 Juni. Het centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen heeft met in gang van heden voor de Rode bessen een minimumprijs vastgesteld van 30 cent p. kg. Voor heffing zal 2 cent per kg. wor den ingehouden. Bij doordraai zal voor de kwaliteiten I en H 24 cent per kg. worden vergoed. Verjaardag Z. K, H, Prins Bernhard. Het prógramma van de Koninklijke Vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" voor 29 Juni 1953, de verjaardag van Z.K.H. Prin Bernhard, is als volgt samengesteld: 7.308.15 uur n.m. Optocht van ver schillende gymnastiek- en andere vereni gingen, met begeleiding van de Band der Nationale Reserve en het Middelburgs Muziekkorps. 8.3010.00 uur. Concert op de Markt door het Middelburgs Muziekcorps onder leiding van de heer Joh. H. Caro. 10.0011.15 uur: Optreden van de Baby- ton Band op de Markt. Gratis vacantie-uitstapjes. Vijf leden van 16 jaar en ouder van de Meisjesvereniging „Jonge Kracht" alhier zullen Maandag a.s. voor een week naar het jeugdcentrum „Hedenesse" bij Cad- zand vertrekken. Deze vacantieweek is hun gratis aangeboden door de C.J.V.F. In Augustus a.s. hopen enige jongere le den van „Jonge Kracht' eveneens voor een (gratis) vacantieweek naar Woens- drecht te gaan. AXEL Opening Geref. Jeugdgebouw. Het Jeugdgebouw van de (Vrijgem.) Geref. Kerk aan de Kerkdreef te Axel is nage noeg voltooid. De officiële ingebruikna me zal begin Juli plaats vinden. Geslaagd. De wachtmeester der Rijks politie R. van Egdom te Axel, slaagde te Amersfoort voor het politie-diploma. Betrouwbaarheidsrit „M.A.C.A". De „Motor- en Autoclub Axel' organiseerde een betrouwbaarheidswedstrijd voor de leden over een parcours van 66 km. Het vertrekpunt was Zaamslag en via de Oost Z.-Vlaamse grensstreek moest Axel als einddoel worden bereikt. De uitslag was als volgt: 1. C. Witte, Axel, 98 strafpun- ten (clubbeker 1953 en medaille); 2. C. Verstraeten, Axel; 3. A. Lenos, Axel: 4. F. Dieleman, Axel; 5. C. H. Wabeke, Ter neuzen. Op 4 Juli zal „M.A.C.A." te Breskens deelnemen aan een oriënteringsrit om het provinciaal clubkampioenschap der K.N. M.V., terwijl op 18 Juli a.s. te Axel nog maals een betrouwbaarheidsrit zal wor den georganiseerd. BORSSELE Wedvlucht. De P.V. „De Scheldevlie- gers" hield een wedvlucht vanuit Sint Denis. De uitslag luidde: 1, 7, 8 J. Duyn- kerke; 2, 3, 4, 5, 6 P. Deurloo. Kampioenen van de tot nu toe gehou den Vltesse-vluchten werden; le kampi oen J. Duynkerke; 2e en 3e P. Deurlo. BRUINISSE In de arm gebeten. De heer J. C. Keste- loo smid alhier, werd, terwijl hy bezig was een paard van de landbouwer J. Goudzwaard te beslaan door het beest in de arm gebeten. Dokter Quaak moest geneeskundige hulp verlenen Wedvlucht. Door de P.V. „De Bruse Trekker" werd deelgenomen aan de wed vlucht vanuit St Denis. De uitslag was: 1. A. de Koning, 2. W. A. Jumelet, 3 en 6 C. Capelle, 4, 5 en 7 A. J. IJzelenberg. Snelheid eerste duif 1335 meter per min. GRI]PSKERKE Raad. Maandag komt de raad van Grijpskerke in openbare vergadering bij een. De voornaamste agendapunten zijn: Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden; vaststelling reke ning B.A. 1952; benoeming lid B.A.; voor stel B. en W. tot het beschikbaar stellen van een wisselbeker voor de in Augus tus te houden ringrijderij, kosten f 50. HE1NKENSZAND „Euterpe" concerteert. Morgenavond zal het fanfarecorps .Euterpe" (dir. Jac. den Toonder) een concert geven op de muziektent in de Kerklaan. Aanvang half acht. NIEUW- EN ST. JOOSLAND Rijtoer Ouden van Dagen. Dinsdag werd de jaarlijkse rijtoer gehouden voor de Ouden van Dagen uit deze gemeente. Deze keer ging de tocht naar het ramp gebied Kruiningen. Vandaar werd de tocht voortgezet naar Krabbendijke en vandaar terug naar Yerseke. De oudjes werden 's-avonds door het muziekgezel schap „O.N.D.A." ingehaald. Raad. Maandag zal de raad van Nieuw en St Joosland in openbare vergadering bijeen komen. Op de agenda staat o.m. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoem de raadsleden; ontslagaanvrage mej. Gle- rum; benoeming onderwijzeres in de vacature Glerum. hij 25 jaar lang de voozittershamer han teerde. De aftredende bestuursleden de heren K. Melis en K. Poppe Jzn werden her kozen. De contributie werd weer op 0.50 per lid vastgesteld. De penningmeester sloot z'n boeken met een batig saldo. OOSTKAPELLE Vergadering „Ons Belang". In de ver gadering van de Hervormde Kiesvereni ging „Ons Belang" werd de voorzitter, de heer Z. Maljaars, in hartelijke bewoor dingen dank gebracht, voor het feit,'dat OUD-VOSSEMEER Benoeming. Tot ontvanger-griffier van het Waterschap Broek en Rooland is be noemd dhr mr J. J. Versluijs, alhier. rLUIS E.H.B.O.-exameu. Te Sluis werd het E.H.B.O-examen afgelegd. De examina toren waren dokter H. de Jong uit Oost burg en dokter P. A. Staal te Sluis. De volgende personen legden met goed gevolg het examen af: Dames D. Rookus en J. Verheule en de heren: G. Coppens, D. v. d. Zee, H. Lokerse, J. Clijncke, J. van Kaam, J. Franke, E. Schram, J. Cortvriendt, J. Keymel en G. Cocquit. Geslaagd. Voor het te Amersfoort ge houden examen voor het politie-diploma slaagde de wachtmeester der Rijkspolitie T. Jansen alhier. Benoeming badmeester. Tot badmeester van de zwemvereniging ,,'t Vrije" te Sluis is met ingang van 23 Juni benoemd de heer B. de Pauw. Jubileum „ApoIIo". Het comité dat zich belasten zal met de voorbereiding voor het feest van het muziekgezelschap „Apollo" werd als volgt samengesteld: A. C. v. d. Horst, voorz; F, A. Kolijn, secr.; J. de Doelder, penningm. en be stuursleden de heren: C. Dekkers, L. A. v. d. Vijver, F. Dusarduijn en A. Lako. ST. ANNALAND Benoeming. Door het Bestuur van de Weegbrug „De Waarborg" is tot weger benoemd in de vacature M. J. Boogaard, de heer Johs Keur voor het lopende jaar op proef. ST. MAARTENSDIJK „Eendracht Bindt". In de vergadering van de landbouwvereniging „Eendracht Bindt" werden de aftredende bestuurs leden J. J. Nelisse en J. J. Noom herko zen. De omzet bedroeg 453.390 kg. kunst mest en 12.430 kg. pootaardappelen, de geldelijke omzet bedroeg f 92.827, 72. Het aantal leden bedroeg per 1 Jan. 160. WEMELDINGE Wedvlucht. Door de P.V. „De Postduif" werd een wedvlucht gehouden vanuit St Denis (F.); 311 km. Uitslag: M. Schouten 1, 2, 5 en 6; M. Polei) 3; P. Oudeman 4. ZOUTELANDE Collecte. De collecte voor het reisje van de ouden van dagea heeft opgebracht f 269,50. Togo krijgt het Zaterdag tegen Tjoba lang niet gemakkelijk. Het vaak betere spel vermogen ze meestal niet in punten uit te druk ken, zodat tegen het productieve Tjoba danig van leer getrokken zal moeten worden, willen ze de puntjes thuishouden. Scampolo en Zeelan dia zullen de puntjes wel mee naar huis nemen, le Klasse: Olympia I-Scampolo I; S.S.S. I- Zeelandia I; Togo I-Tjoba I. 2e Klasse: Madjoe-Vios. Vios gaat de drager van de rode lan taarn bezoeken, om zich waarschijnlijk te herstellen van de misstappen van de laat ste weken. Willen zij nog een gooi doen naar de tweede plaats, dan zal er niet veel verloren moeten worden! 3e Klasse A:: Top-B.K.C.; Animo I-Atlas. De leider Animo krijgt het altijd nog moeilijk te overwinnen Atlas op bezoek. Mochten zij deze lastige klip omzeilen, dan wordt Atlas voorlopig teruggewezen. Wint Atlas echter dan staan ze slechts één punt achter op de koploper. We hou den het op Animo. 3e Klasse B: K.VX.-Zuidwesters; Storm- vogels-V.K.V. Zuidwesters zal niet veel moeite heb ben met K.V.L. en haar leiderschap dus prolongeren. Stormvogels en V.K.V. gaan uitmaken wie zich voorlopig nummer twee van de ranglijst mag noemen. Een gelijkspel? 3e Klasse C: Luctor-Kats; Dios-Elto II; Scampolo Ü-Zeelandia II. Luctor, dat nog steeds ongeslagen is, rukt steeds verder op en staat derde op de ranglijst. Nu krijgen ze Kats op be zoek, dat waarschijnlijk de punten in Terneuzen moet laten. Weet Scampolo II Zeelandia II te verslaan, dan zijn ze de leider (Volharding) tot op 2 punten gena derd. 3e Klasse D: O.D.S.-Scampolo III; W.K. V.-Togo III; Volharding II-Vopo. Het ongenaakbare Vopo trekt naar Yerseke om de volle buit weg te halen en daarmee haar positie nog te verstevi gen. W.K.V. en Togo III strijden beiden om van de laatste plaats weg te blijven. Adspiranten; Tjoba-Vios; Animo-Atlas; Zeelandia-Vopo. Zaterdagmiddagvoetbal. Eindelijk zal dan morgen in de le klasse de laatste wedstrijd in deze competitie gespeeld worden, Wemeldinge I en Rillandia I zullen elkander de punten gaan bestrijden, een strijd, welke wel in het voor deel van de Rillanders zal eindigen. 2e Klasse B. In deze klasse zal het nog wel even aanlopen, alvorens de laatste wedstrijd aan de beurt is. De kampioen Middelburg VI zal aan Wolfaartsdijk geen moeilijke tegenstander hebben en een royale over winning kunnen boeken. R.C.S. V zal dit tegen V.C.K. III niet zo gemakkelijk ver gaan ofschoon de gasten uit Koudekerke met een nederlaag tevreden moeten zijn. E.M.M. IV kan weer dichter bij de kop groep komen door V.S.C. I iedere illusie van een overwinning te ontnemen. 2e Klasse C. De enige wedstrijd, welke in deze klas se op het programma staat, kan onge twijfeld spannend zijn en gezien de slech te prestaties van de laatste weken is het niet uitgesloten dat Kapelle II sterker blijkt dan zijn Rillandse gasten. Wedstrijdprogramma, le Klasse: Wemeldinge I-Rilliandia I. 2e Klasse B. E.M.M. IV-V.S.C. I; Middel- tmrg VI-Wolfaartsdijk II; R.C.S. V-V.C.K. JUNIOREN. 2e Klasse C. Kapelle II-Rillandia II. Groep B I. Breskens I-R.C.S. I; Vlissin- gen I-Middelburg I. Groep B II. Vlissingen II-Middelburg II; Oostkapelle I-Vlissingen III. Ingelast: Promotiewedstrijd Zaamslag I- Wolfaartsdük I. Deze kampioenen binden morgen de strijd aan om een plaats in de eerste klasse. Middelburg VI, dat eveneens kam pioen werd neemt niet deel aan deze pro motie-competitie. Sportweekend te Middelburg. GEEN ATLETIEK WEDSTRIJDEN. Tengevolge van de omstandigheid, dat op 28 Juni a.s. te Roosendaal Nationale atletiekwedstrijden wor den gehouden, waardoor Zeeuwse craks niet aan de loopnummers, inge ruimd in het sportweekeinde te Mid delburg deelnemen om de Belgische athleten tegenstand te kunnen bieden, heeft de Middelburgse Adviescommis sie voor Sportaangelegenheden beslo ten, het atthletiekgedeelte te laten vervallen. Het oorspronkelijke programma wordt nu aangevuld als volgt: 15.30 Tenniswedstrijden. 16.30 Handbal; Dames E.M.M.Olym pus. 17.00 Volleybal: MiddelburgWilno (Kampioen Walcheren). 18.30 Hockey Heren: Versterkt Mid delburgsteam-Oostelijk Elftal. De precisie-werp-wedstrijd met de hèngel door leden van de Middel burgse Hengelaarsvereniging komt om 15.30 te vervallen en woidt nu om 20.uur gehouden.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2