HOGE GEZAGSORGAAN BEHOUDT HET RECHT VAN INITIATIEF Bakkers kunnen zoete broodjes voor hun dieetpatienten bakken Pleidooi van Monnel Kolen- en Staalparlement is alleen een controlerend orgaan C.B.T.B. nam afscheid van prof. Rip Amerika bouwt reuzen vliegdekschepen "S10W-SM0KE"VIRGIMA A cUd Samenstelling van meel officieel erkend Wimbledon-mode FEUILLETON. ■■min £Le gAote veAAit-acMittg,. Ste Radia faiengt oni Donderdag 25 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 3 (Van een correspondent van het A.N.P.) STRAATSBURG, 24 Juni, De gemeenschappelijke vergadering van het parlement der gemeenschap voor kolen en staal en de raad gevende vergadering van de Raad van Europa is Dinsdagavond be ëindigd, doch* de voorzitter van het hoge gezagsorgaan, Monnet, heeft in uitzicht gesteld, dat het parlement der gemeenschap binnenkort in buitengewone zitting zal worden bijeengeroepen om over het investe ringsbeleid te spreken. Deze vergadering zal, naar de heer Monnet mededeelde, worden gehouden, wanneer de plannen zijn uitgewerkt en de perspectieven voor de financiering duidelijk zijn. Monnet deed, deze mededeling, nadat bij geantwoord had op de in het debat gestelde vragen over de wijze, waarop de vergadering der gemeenschap haar controlerende taak zou kunnen uitoefe nen. Vooral met betrekking tot de inves teringen was de vrees geuit, dat de ver- gadering slechts achteraf het beleid van et hoge gezagsorgaan zou kunnen be oordelen. Deze bezorgdheid werd gedeeld door de raadgevende vergadering van de Baad van Europa. Monnet verklaarde, dat volgens de be- finselen van het verdrag het initiatief n de verantwoordelijkheid bij het hoge tezagsorgaan moeten blijven, terwijl aan e vergadering het recht van souvereine controle toekomt. Het was evenwel vol gens hem de bedoeling van het hoge ge zagsorgaan om een steeds nauwere en pieer vruchtdragende samenwerking met het parlement tot stand te brengen en het arlement geleidelijk aan te versterken, aartoe zou het hoge gezagsorgaan in uime mate het initiatief nemen tot het P? Di rui bijeenroepen van buitengewone zittingen, Het vertrouwen van het parlement heeft slechts betekenis, indien het ons geschonken wordt voor onze toekomstige activiteit, aldus Monnet. De president van het gezagsorgaan stelde hierbij echter voorop, dat de besprekingen van het par lement het hoge gezagsorgaan niet kun nen ontslaan van de deze bij het verdrag opgelegde plicht tot het nemen van initia tieven, noch het ontheffen van zijn ver antwoordelijkheid. Het hoge gezagsor gaan zou evenwel de vergadering en haar commissies tijdig inlichten omtrent zijn leidende beginselen en de grote lijnen van zijn plannen. De beweegredenen voor de uiteindelijk genomen beslissingen zou den ter kennis van de commissie ge bracht worden en de vergadering zou dus achteraf in staat worden gesteld hierover een oordeel uit te spreken. BESLUITEN, De vergadering heeft in een met vrij wel algemene stemmen - alleen de Duitse socialisten onthielden zich - een aantal besluiten genomen. Daarin vroeg zij het hoge gezagsorgaan bijzondere aandacht te wijden aan de sociale doel stellingen en aan de voorlichting om trent de gemeenschap. Aan de raad van ministers verzocht het parlement een beslissing te treffen over de definitieve zetel van de vier or ganen der gemeenschap, daar de voorlo pige situatie nadelig en kostbaar is. Voorts vroeg de vergadering het hoge gezagsorgaan met Groot-Brittannië be sprekingen te voeren over de algemene opheffing van de daar bestaande dubbele prijzen. De vergadering sprak de mening uit, dat het hoge gezagsorgaan binnen de grenzen van het mogelijke het zijne zal moeten bijdragen tot de verwezenlijking van een algemene economische integratie. RAAD VAN EUROPA. Dinsdagmiddag heeft ook de raadge vende vergadering van de Raad van Eu ropa haar opmerkingen over de eerste ervaringen met de gemeenschap in een aantal besluiten neergelegd. Hierin werd de wens uitgedrukt de samenwerking tussen gemeenschap en de Raad van Eu ropa nog te intensiveren door het houden van verenigde zittingen der ministerra den en door ook de commissies der beide vergaderingen gezamenlijk te laten be raadslagen. De raadgevende vergadering sprak de overtuiging uit, dat het voorbeeld der ge meenschap een krachtige stimulans zal vormen voor de pogingen van de Raad van Europa om tot grotere eenheid te komen tussen alle 15 landen, die hij om vat. De uitwerkingen der maatregelen van het gezagsorgaan op de economie van MIGS BOVEN BORNHOLM? KOPENHAGEN, 24 Juni. Twee buiten landse straaljagers, welke volgens oog getuigen van het zelfde type zouden zijn ais de twee Migs, die dit jaar op Born- holm zijn geland, cirkelden Dinsdag bo ven het eiland. De toestellen landden niet. De gezagvoerder van een groot Pools passagiersschip, de „Batory" heeft ver gunning gevraagd in Engeland te mo gen blijven. Ook de scheepsdokter heeft om asyl gevraagd. andere landen zal naar de mening van de raadgevende vergadering geleidelijk aan blijken en ook een spoedige vast legging van de politiek der zes ten op zichte van andere landen nodig maken. Voorts achtte de vergadering het gewenst, dat het hoge gezagsorgaan spoedig zijn prijspolitiek op lange termijn zou vastleggen en duidelijk maken of het vrije prijsvorming dan wel stabilisatie der prijzen beoogt. 35 doden. VIETMINH-OPSTANDE- LINGEN LIETEN TREIN IN EEN RAVIJN STORTEN. SAIGON, 24 Juni Naar te Saigon officieel wordt bekendgemaakt, heb ben tenminste 35 personen het leven verloren, toen Maandag een trein ver ongelukte, doordat Vietminh-opstan- delingen een viaduct hadden opgebla zen. 20 personen liepen verwondingen op. Het ongeluk gebeurde ongeveer 60 kilometer ten Zuid-Oosten van Hue, op de lijn naar de havenstad Tourane aan de Oostkust. Twee locomotieven en vijftien wagons stortten in een vijf tien meter diep ravijn. MUSSELKANAAL, 24 Juni On der voorzitterschap van de heer C. v. d. Heuvel uit Leiden is gisteravond in hotel „De ijzeren klap" te Musselka- naal de huishoudelijke vergadering gehouden van de Nederlandse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond. Tij dens deze vergadering is afscheid ge nomen van prof. mr dr W. Rip, die onlangs is benoemd tot buitengewoon hoogleraar aan de landbouwhogeschool te Wageningen. De heer Rip, die in 1935 in dienst trad van de bond en gedurende een lange periode de func tie van secretaris van de C.B.T.B. vervulde, voerde tijdens de vergade ring het woord. Als laatste advies gaf prof. Rip de leden de raad mee, als Christen in het volle leven te staan, daarbij strijdende op twee fronten: in de eerste plaats af te wijzen al het geen niet in overeenstemming is met de beginselen en anderzijds de vorm van het maatschappelijke leven te be ïnvloeden. De heer van den Heuvel, die vanaf 1935 met de heer Rip heeft samenge werkt, nam officieel namens de bond afscheid.' Hij wees op de grote werk kracht van prof. Rip en betuigde zijn dank voor hetgeen de heer Rip heeft gedaan voor de jongerenorganisatie van de Bond, waarvan hij geruime tijd voorzitter is geweest. De heer van den Heuvel gaf hierna een korte uiteenzetting over de stand van zaken met betrekking tot '.t land bouwschap. Het financieel verslag over 1952 werd goedgekeurd. Bjj de rondvraag werd door een van de afgevaardigden uit Zeeland aan de Noordelijke leden de suggestie gedaan hulp te verlenen bjj de oogstwerkzaam- heden in de door de watersnood ge troffen gebieden. FRANKRIJK PROTESTEERT TEGEN VRIJLATING VAN KRIJGSGEVANGENEN. PARIJS, 23 Juni De Franse re gering heeft Zuid-Korea een nota ge zonden, waarin zij protesteert tegen het vrijlaten van Noordkoreaanse krijgsgevangenen. Gezegd wordt, dat de Zuidkoreaanse actie, welke de regering „met pijn lijke verrassing" had vernomen, bi s\ijd is met de verplichtingen, die Zuid-Korea op grond van de eenheid van opperbevel van de V.N. op zich had genomen. In de nota wordt voorts gezegd, dat de Zuidkoreaanse maatregelen het herstel van de vrede .in gevaar bren gen, waardoor nog meer bloed dreigt te vloeien. Ingezonden Mededeling (adv.) Australië gaat vaste basis in Zuidpoolgebied vestigen. CANBERRA, 24 Juni Reuter De Australische minister van Buiten landse Zaken, Casey, heeft meege deeld, dat in Januari een Australische expeditie uit Melbourne zal vertrek ken om de eerste permanente basis op het vasteland van het Zuidpoolge bied te vestigen. De eerste groep, die zal bestaan uit tien geleerden en technici, zal een jaar wegblijven. De expeditie maakt de tocht met het 1500 ton metende Deense motorschip „Kista Dan", dat speciaal hiervoor wordt gecharterd. Er zullen meteorologische, geologische en andere onderzoekingen worden verricht. Dag van boetedoening en gebéd in de Ver. Staten. WASHINGTON, 24 Juni Presi dent Eisenhower heeft 4 Juli bestemd tot een nationale dag van boetedoe ning en gebed. Hij heeft alle burgers verzocht dan te bidden om Gods hulp bij de oplossing van de ernstige pro blemen waarvoor de Verenigde Sta ten zich gesteld zien. WASHINGTON, 24 Juni. De Ameri kaanse marine heeft verzocht om toewij zing van gelden voor de bouw van een derde vliegdekschip van 60.000 ton. Het eerste vliegdekschip van deze klas se, de „Forrestal", die 217 millioen dollar zal kosten, zal volgens de plannen in 1955 in dienst worden genomen. Het tweede, de „Saratoga", ongeveer een half jaar later. Uit Dinsdag gepubliceerde verklarin gen van de onderminister van marine Floberg voor een congrescommissie is ge bleken, dat de Amerikaanse marine plan nen maakt voor de bouw van een vlieg dekschip van de „Forrestal"-klasse per jaar tot tien van deze schepen in ge bruik zullen zijn. Floberg verklaarde, dat deze vliegdek schepen alle bestaande typen vliegtui gen Van de marine, ook de typen geschikt voor het vervoer van atoombommen, kunnen opnemen, evenals de vliegtuig typen, waarvoor plannen worden ge maakt. Reizen van buitenlanders in de Sowjet-Unie. LONDEN, 24 Juni. De gedeeltelijke in trekking van de belemmeringen voor rei zen van buitenlanders in de Sowjet-Unie is een welkome verlichting van de vorig jaar ingestelde strenge beperkingen, aldus officiële kringen te Washington. Men wees er in deze kringen op dat deze maat regelen de Sowjet-Unie in dit opzicht nog niet in een lijn brengen met de Wes telijke landen. Groot Brlttannië zal waarschijnlijk niét besluiten of het over moet gaan tot ge deeltelijke opheffing van de beperkingen voor reizen van Sowjet-diplomaten zon der zijn bondgenoten van het Atlantisch Pact te raadplegen. De veertien landen van het Atlantisch Pact hadden bij over eenkomst besloten de beweging van Sow jet-diplomaten te beperken, als repre saille voor de maatregelen in de Sowjet- Unie. Zuidkoreaanse oud-minister gemolesteerd. SEOEL, 24 Juni De Zuidkoreaan se oud-minister van Binnenlandse Za ken, dr Tsjo Pjoengok, de enige Zuid- Koreaan die tot dusver critiek heeft geleverd op het standpunt van Syng- man Rhee ten aanzien van een wapen stilstand, is gisteren door een zestal jongelui gemolesteerd. Zijn toestand wordt niet ernstig genoemd. Zeshon derd demonstranten drongen zijn huis binnen en sloegen daar alles kort en klein. Ingezonden Mededeling (Adv.) 20 tab!. 55 ets p|(J!j^jlh in iedere RICHMOND zijn verwerkt de edele tabakken, afkomstig van de beroemde WINSTON-SALEM FIELDS USA VCOÏ Zoutloos, maar heerlijk van smaak AMSTERDAM, 24 Juni. Vanaf vandaag zal in Den Haag en Nijmegen als eerste plaatsen in ons land een speciaal meelsoort in de handel worden gebracht, die door toevoeging van uitsluitend organische stoffen en een speciale manier van uitmalen geen schadelijke stoffen zal bevatten voor de dieetpatienten. Iedere Nederlandse bakker zal bin nenkort dus zoete broodjes kunnen bakken, speciaal voor zijn diëet- klanten, dat wil zeggen brood zonder het voor hem schadelijke zout, maar ook zonder de zouteloze smaak, welke gewoon brood zonder zout kenmerkt. Een brood van 100 gram heeft een gehalte van ten hoogste 20 milligram natrium zonder voor Iemand, die aan een zoutloos dieet gebonden is, smake loos te worden. De echtgenote van een meelfabri kant tussen Maas en Waal heeft tot deze ontdekking eigenlijk de stoot ge geven. Zij vond, dat haar man toch eigenlijk wel voor een meelsoort moest kunnen zorgen, welke ook voor hdfir, als diëetpatlënte, een genietbaar brood je kon opleveren. Het heeft vijf jaar lang wetenschappelijke proefnemingen en technische experimenten gevraagd, voor de meelfabrikant zijn vrouw het verlangde broodje op tafel kon zetten. Dank zij de medewerking van vele officiële Instanties en medici, is nu ech ter een resultaat bereikt, waarvan dr C. den Hiartog, de directeur van het Voorlichtingsbureau van de Voedings raad, verzekerde dat het voor de diëet- theraple een zeer belangrijke verbete ring betekent. Men heeft er niet zozeer naar ge streefd om het normale brood in smaak te evenaren, doch heeft wel 'n brood wil len leveren dat, met vermijding van na trium of chloor, bij de consument geen tegenzin oproept. Het Is vele medici namelijk gebleken, dat het z.g. zout loze brood dikwijls allerminst geheel zonder zout was bereid, of dat de pa tiënt gaandeweg minder brood ging ge bruiken. Elke bakker zal het meel, dat de naam „Pasano" is gegeven, kunnen be stellen. Hij zal zleh echter moeten ver plichten uitsluitend gist en water toe te voegen en zich aan de speciale bak- voorschriften moeten houden. Vanwege het Centraal Instituut voor Voedings onderzoek zullen regelmatig proeven worden genomen. Waar de samenstel ling van het meel bij K.B. ia erkend, zullen ook de keuringsdiensten van wa ren wellicht hun aandaoht aan dit zout loze brood schenken. De vastgestelde prijs van Pasano- brood is 60 cent per brood van 800 git De tenniswedstrijden in Wimble don zijn aangevangen, en van hein de en ver stromen de toeschouwers naar deze tenniscourts, om te zien, en gezien te worden. Het traditio nele „Wimbledon-weer" heeft weer Ingezet en dag aan dag zitten de be langstellenden op de volgepakte tri bunes in hun Iuchtigste plunje te bakken in de zon. Men ziet er de echt Engelse herensportkleding en damestoilletjes uit Parijs, New York en Londen; origineel of chique, spor tief of klassiek, men vindt het hier naast elkaar, wanneer men zijn ogen maar de kost geeft. Naar de mening van de fotograaf werd het meest originele toiletje ge dragen door de Amerikaanse tennis ster Gloria Butler, die een donker blauw japonnetje, versierd met een piraat, zijn schip, het geld, dat hij had veroverd en een vlag, droeg. Gloria had een tasje uitgekozen, dat goed bij haar toiletje paste: een scheepslantaarn, die, om in stijl te blijven een uit raffia schakels be staand hengsel had. Maar, Gloria had nog meer pijlen op haar boog; dat bleek toen zjj zich vertoonde in een wit jasje, bedrukt met de portretten van de „groten" van Wimbledon, en met een afbeel ding van de All-England Club. Op Gloria's jasje prijken, geheel boven: Gardner MuIIey, daaronder, v.l.n.r.: Gussie Meran, „Big" Bill Tilden en Beverley Baker. Onder v.l.n.r.: Nanoy Chaffee, Bud- i Patty en Gloria Butler zelf. Een plastic tasje completeerd het geheel. door J. BRANDENBURG. 94 De Paus zegent motorscooters voor de rampgebieden, VATIC A AN, 24 Juni Paus Pius de twaalfde zal vandaag 20 motor- gcooters zegenen, die, als gift van de katholieken in het aartsbisdom Tu rijn, naar de noodgebieden in Neder land zullen worden gezonden. Wanneer zij de poort van Bethlehem binnenkomen, worden zij in de grote drukte niet eens opgemerkt. De stad is vol vreemdelingen, want juist in Bethlehem, als een der oudste plaatsen, vinden vele Joden hun vaderstad. De timmerman uit Nazareth, zoekt bij bekende adressen een onderkomen. Maar het lijkt te vergeefs. Alles is bezet. De mensen slapen naast elkaar op de vloer der kleine huisjes en de opkamertjes zijn allen bezet door gasten. Er maakt zich een ongerustheid van de man uit Nazareth meester, en ten einde raad probeert hij logies te vinden in de voorname huizen der Bethlehemse aristocratie. Het is de laatste dagen in het voorname huis van Jochanan bizonder druk geweest. Het gehele gebouw is ingeruimd voor de ontvangst van gasten. Simonides, de man van Selene, de Griekse Jood, is ook thuis. Hij is afkomstig uit Hebron en heeft het voornemen binnen enkele maanden met zijn vrouw voor goed naar Athene te vertrekken. Selene heeft de scène op de grote avond van het scheerdersfeest nooit goed kunnen verwerken. Ze heeft de zaak met haar vader door gepraat, maar ze hebben elkander niet kunnen bereiken noch begrijpen. Selene heeft getracht haar ouders aan het verstand te brengen, dat men onder Griekse en Romeinse beschaving onmogelijk meer leven kan als een conservatieve Jood met zijn bekrompen ethische visie op allerlei dingen. Wanneer men zwoel erotisch is ingesteld kan men zich ergeren aan een artistieke dans, zoals Maia die te zien gaf. Maar wanneer men er de symboliek van doorzag en oog had voor het rhythme en de schoonheid van de beweging en tenslotte zich tot de hoogte kon opwer ken het menselijk lichaam als een schoonheid van Gods schepping te zien, dan had men andere ogen gekregen en was alle aanstotelijkheid uit een dergelijke dans weg. Jochanan heeft toen met verontwaardiging de bedekte beschuldiging van zich af geworpen, alsof hij met een bekrompen zwoele erotische instelling deze vertoning had aanschouwd. Maar vader en dochter kon den elkander niet meer benaderen. Ze leven beiden in een andere wereld. Het is Sarah, zijn huisvrouw, die het met smart heeft geconstateerd en er haar woord in bevestigd zag, dat er met hun kinderen niet meer te praten valt. Het is te laat. Maar de kleinkinderen, dié zijn misschien beter op te voeden. En nu heeft zij het vooruitzicht, dat die kleinkinderen haar ontnomen zullen worden. Wat zal er ooit in het heidens Athene van terecht komen? Zo zijn de verhoudingen gespannen geworden. Het is de span ning tussen het oudere, slappe, beginselloze Joodse geslacht en de jeugd, die als slachtoffer van die slappe opvoeding, en onder de invloed van de helleniserende buitenlanders, nieuwe wegen gaat Daarom botsen de meningen ook op elk punt. Wanneer Jochanan zijn diepe verontwaardiging uitspreekt over de grievende belediging, welke keizer Augustus het Joodse volk aandoet met deze beschrijving lachen Simonides en Selene en zijn andere zoons daarom. Zij zien niets van een belediging. Augustus is een verstandig staatsman, een man van groot allure, en vooruitziende blik. De tijd van de kleine zelfstandige naties is immers voorbij? De wereld moet één grote eenheid worden. Eerst dan kan het goed gaan. Dat betekent immers een eind aan die vervloekte oorlogen en massamoorden en economische inzinkingen? Al die grenzen zijn waanzinnig. De wereld moet groeien tot één machtig geheel; één Staat, één volk, één leider. En daar groeit het thans naar toe en daarvoor zijn deze beschrijvingen nodig. Wie maar een beetje brede blik heeft, kan niet anders dan deze maatregel van keizer Augus tus toejuichen. Zo wordt er gepraat door de aristocratische kinderen van Jochanan en hij kan er niet meer tegen op. Hij ziet nu wel in, dat deze gang van zaken zijn eigen schuld is. Toen zijn kinderen klein waren, heeft hij de vreemde geest zelf in huis gehaald. Griekse wijsgeren en Romeinse spelers waren welkom in zijn huis. Het streelde zijn trots, wanneer zijn kinderen in de stad een bredere opvoeding en ontwikkeling konden ten toonspreiden dan de rest en hij heeft geen oog gehad voor wat de gevolgen er van moesten zijn. Zo is thans de gehele binnenhof weer toebereid voor een grote ge meenschappelijke feestmaaltijd. Er zijn gasten uit Jeruzalem, uit Hebron, uit Joppe en zelf uit Damascus. De kamers zijn allen bezet en de opper zalen op het dak worden in beslag genomen door eigen familieleden, die hun kamers, terwille van de gasten hebben doen ontruimen. Het is een gezellige drukte en de muziek speelt vrolijke wijsjes. De slaven lopen in en uit met de spijzen en dranken en Selene zorgt voor een goede sfeer. - v (Wordt vervolgd) VRIJDAG 26 JUNI 1953. HILVERSUM I. (402 m.) NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nws en weerber. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pianorecital. 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.38 Gram. 12.59 Klokgelui. 13.00 Nws. 13.15 Amus. muz. 13.40 Gram. 14.00 Schoolra dio. 14.30 Gram. 14.50 Mannenkoor. 15.15 Voordr. 15.35 Gram. 16.00 Caus. over ka merplanten. 16.15 Pianotrio. 16.35 Mari nierskapel. 17.10 Vocaal ens. 17.30 Mil. caus. 17.40 Gram. 17.45 Fries progr. 18.00 Accordeonork. 18.30 Gram. 19.00 Nws en weerber, 19.10 Regeringsuitz.: Verklaring en toelichting. 19.30 Strijkkwart. 20.00 Radiokrant. 20.20 Radio Philh. ork. 20.50 „Robert", hoorsp. 21.45 Kerkconc. 22,30 Viool en piano. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws en S.O.S.-ber. 23.15 Evangeli- satie-uitz. in de Litause taal. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II. (298 m.) VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Voor de huis vrouw. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 9.40 Voor de kleuters. VPRO: 10.00 „Kinderen en men sen", caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.30 Schoolradio. 10.50 Or gel en bariton. 11.25 Radiofeuilleton. 11.45 Piano en fagot. AVRO: 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb. med. 12.33 Sport en prognose. 12.48 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Med. of gram. 13.20 Promenade-ork. 14.00 Kookpraatje. 14.20 Alt en clavecim- bel. 14.50 Boekbespr. 15.10 Orgelconc, 15.30 Musette-ork. VARA: 16.00 Gram. 16.30 Muz. 'caus. (Met illustr.) 17.10 Voor de jeugd. 17.40 Hawaiianmuz. 18.00 Nws. 18.15 Felicitaties. 18.45 „De publiek rech telijke bedrijfsorganisatie", caus. 19.00 Mannenkoor. 19.20 Hoornduet. VRO: 19.30 „Humanitaire achtergronden van de sa menwerking tussen de volkeren'', caus. 19.50 Ber. 20.00 Nws. 20.05 Kamerork. 20.30 „Europa één", caus. 20.40 „Aanpas sing", caus. VARA: 21.00 Holland Festi val: Radio Philharmonisch ork. en gr. koor. 21.40 „Het leven betrapt". 22.00 Buitenl. weekoverz. 22.15 Lichte muz. VPRO: 22.40 „Vandaag", caus. 22.45 Avondwijding. VARA: 23.00 Nws. 23.15 Orgelspel. 23.35—24.00 Gram. BRUSSEL. Vlaams (324 m.) 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Ork. conc. 14.30 VI. pianomuz. 14.45 en 16.15 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Viool en piano. 17.35, 17.40 en 18.00 Gram. 18.10 Prot. caus. 18.20 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.45 .Rosine's Bruiloft", opera. 22.30 Intern. Radio Universiteit. 22.5523.00 Nws. KRO TELEVISIE UITZENDING, 20.1521.45 1. Tentoonstelling Vaticaanse Kunstschatten (film). 2. Amerika's televi siespreker No. 1. 3. Weeroverzicht. 4. Gas tenboek. 5. „Underwater Adventures", film. 6. Cabaret.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 3