Nieuws uit de Provincie. BELANGRIJK WERK VAN KAPELSE AARDBEIENKWEKERS WEK DE GAL IN UW LEVER OP 88. Een weg langs de Lavendeldijk bij Oostdijk Op zoek naar een beter aardbeienras Product dat vroeg op de markt moet komen èn dat af is Goes won Roode Kruis- wedstrijd te. Middelburg Gemeenteraden Ver. voor de handel in Landbouwzaden Kleding-uitdeling wordt in Juli stopgezet Middelburg. Vlissingen Woensdag 24 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 |ii|H||H Hl IiuiiiHIuiui (Van onze correspondent). KAPELLE, Juni Vele Zeeuwse aardbeieukwekers en ook kwekers van buiten de provincie, volgen voi belangstelling de verrichtingen van de Fa. A. van Liere Zn. te Kapelle, die reeds geruime tyd bezig is met het kweken van een beter aardbeienras. Het aardbeienproetveld van deze firma, liggend in „de Lerke" onder Wemeldinge, heeft veel bezoekers getrokken, en onder hen bevonden zich tal van deskundigen, die hun bewondering openlyk hebben uitgesproken. En geen wonder. Na grote ervaring te hebben opgedaan met de bekende Zeeuwse rassen zoals Madame Moutot, Jucunda en Madame Lefèbre, zyn de kwekers begonnen met het zoeken naar kwaliteitsaardbeien, die vroeg op de markt gebracht kunnen worden. En dit zoeken en beproeven schijnt succes te hebben; deskundigen zijn ervan overtuigd, dat de firmanten hierin zullen slagen. Als leidraad hebben deze Kapelse kwekers genomen: Geen product naar de ';t, dat niet is verzorgd. Het chip met aardbeien moet verdwijnen en s maken voor het kratje met kartonnen bakjes. Zo, en niet anders kan itenlandse markt veroverd worden PRACHTIGE RESULTATEN. Met de Zeeuwse rassen hebben de van Liere's prachtige resultaten be reikt. Honderden ha zijn met hun pi- Hen beplant, niet alleen in Neder- doch ook in het buitenland. Af- rs zitten in Zuid Amerika, Zuid .Ka, Nieuw Guinea, Zwitserland, Tsiecho Slowakije, België en Duits land. Maar de van Liere's dachten ver der. Waarom zou, zoals in het aard beien-Mekka Zaltbommel, ook de ingeT'.-' Jon r U zult morgens „kiplekker" v uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw Ingewanden doen stromen, anders verteert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter (ral op te wekken en uw spijsvertering en stoel gang op natuurlijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. MIDDELBURG, 23 Juni. Zaterdag werd in het „Schuttershof" te Middelburg, on der leiding van de plaatselijke colonne commandant R.K.K. dokter J. C. B. Si mons, de jaarlijkse kringwedstrijd van het Nederlandse Rode Kruis, kring Zee land, gehouden. Na een inleidend woord van de secretaris der afd. Middelburg, mr J. de Jongh van Arkel, werd de wedstrijd Seopend door de kringcommissaris mr J. l. Heyse. Als leden van de jury voor de heren- iloegen traden op de doktoren H. Frima, F. Frumau, C. R. N. F. van Joost en Schreuder, voor de damesploegen de zusters van Buren, Loef en Vermaas ge assisteerd door dokter M. Reyerse. Opgekomen waren de herenploegen uit Arnemuiden, Goes, Koudekerke en Mid delburg en de damesploegen uit Goes en Middelburg. Winnaar van de herenploegen werd de ploeg uit Goes met 369 van de te behalen 490 punten, terwijl bij de damesploegen eveneens de ploeg uit Goes de strijd won Set 261 van de te bereiken 345 punten, et hoogste aantal punten voor de plof commandanten werd behaald door de ploegcommandant van Goes (74 van de te behalen 80 punten), terwijl ook de leid ster van de damesploeg uit Goes het hoogste aantal voor de leidsters wist te behalen, namelijk 45 punten Na de wedstrijd hield dokter J. C. B. Simons een beschouwing inzake de ge maakte fouten, terwijl Zuster Loef de door de damesgroepen gemaakte fouten behandelde. In zijn sluitingswoord dankte de Kring- Sommissaris de afdeling Middelburg voor e voorbereiding dezer wedstrijd, dokter Simons voor de voorbereiding dezer wed strijd, dokter Simons voor de wedstrijd leiding en de juryleden voor de mede werking aan deze wedstrijd verleend. De winnende groepen uit Goes zullen op 4 Juli als vertegenwoordigers van de kring Zeeland uitkomen op de nationale wedstrijd te Deventer. Examens Kleuteronderwijzeres. De volgende leerlingen van de Oplei dingscursus, verbonden aan de Chr. Kweekschool te Middelburg, slaagden voor het diploma-Kleuteronderwijzeres. Diploma A (hulpacte), practisch ge deelte: mej. J. M. Moens te Middelburg, mej. A. Schipper te Nieuwdorp, mej. J van Hekke te 's-Heer Arendskerke, mej J. Meyaard te Wemeldinge, mej. R. Jan sen te Tholen, mej. J. Booij te Axel. mej. M. Weerpas te Vlissingen, mej. J. Sturm te Veere. Diploma A (hulpacte), practisch en theoretisch gedeelte: mej. P. Hoek te Jiddelburg, mej. E. Kaan te Terneuzen, mej. J. Kruizinga te Vlissingen, mej. C. Vermeulen te Sluiskil, mej. R. Sommeyei te Vlissingen, mej. M. Polderman te Mid delburg. Diploma A (hulpacte), theoretisch «edeelte: mej. C. van Dullemen te Goes, iej. T. Don te Middelburg, mej. L. Reyn- houdt te Middelburg, mej. N. Versé te Goes. Diploma B (hoofdacte), practisch en theoretisch gedeelte: mej. C. Suurmond te Vlissingen, mej. A. M. de Wit, te Vlis singen. Diploma B (hoofdacte), practisch ge deelte: mej. J. van As te Scherpenisse, mej. J. L. C. Begthel te Wissenkerke, mej. C. P. Dourleyn te Middelburg, mej. M. -ger te Meliskerke, mej. M. E. Flipse Laurens, mej. K. van de Bosse te o, mej. E. Wouters te Middelburg. Raad van Wolfaartsdijk bijeen. WOLFAARTSDIJK, 22 Juni - De ge meenteraad heeft, gezien het vele herstel werk dat de plaatselijke aannemers hebben, besloten het bouwen van nieuwe woningen aan te besteden onder aannemers van buiten de gemeente. De heer Bosschaart stemde te gen. Vastgesteld werd een wijziging van de gemeentebegroting 1952. Bij de rondvraag wees de heer Bosschaart op een gat in het wegdek van de Prins Bernhardstraat en op de slechte toestand van de oprit aan het be gin van die straat. Dit laatste is echter in onderhoud bij de polder. De heer Koert wees erop dat de begraaf plaats ook veel geleden heeft van de over stroming. De voorzitter deelde hiervoor reeds een deskundig advies is gevraagd. Op _ijn vraag wat er met het aangespoelde wrakhout zal gebeuren werd meegedeeld, dat dit binnenkort publiek verkocht zal worden. De heer Hannewijk merkte op dat de ver woeste woning van P. Leljs gevaar voor in storting oplevert. De voorzitter zegde toe dat hieraan aandacht besteed zal worden. teelt in Zeeland en speciaal rond Kapelle geen grotere vlucht kunnen nemen? zo redeneerden zij en daar om zjjn zij begonnen met het zoeken naar goede zomerbeplanting. Er wa ren kwekers, die deze beplanting voor onmogelijk hielden en ze heb ben ongelijk gekregen. Het gehele proefveld onder Wemeldinge is op zomerbeplanting ingericht en met succes. Van de vroege rassen hebben zij op het ogenblik twee soorten staan die het zeer goed doen. Het eerste ras is de „Regina", een Duitse plant, met bijzonder grote en fraaie vruchten van goede smaak. Een bijzondere eigenschap hiervan is, dat deze plant b(j warm weer zijn blade ren oprolt en zodoende practisch geen vocht verdampt; voor deze omgeving een zeer belangrijke eigenschap. Het andere ras is de Macherau Frühernte. Ook een zeer vroege aard bei, van bijzonder goede kwaliteit en buitengewoon vruchtbaar. Deze twee rassen stalen direct het hart van elke aardbeienkwekers. Wat de beste van de twee is valt nog niet te zeggen. Bei den lijken zij prima. Het zal echter nog enkele jaren duren voor hiervan volop planten zijn te verkrijgen. Ook naar een plaatsvervanger van Madame Moutot is gezocht. Hiervoor tonen zij de Bowa, een aardbei, af komstig uit de Bommelerwaard, welke zeer goede eigenschappen schijnt te hebben. Het is een bijzonder fraaie gave aardbei die een zeer goede kans wordt gegeven om ingeburgerd te ra ken. Verder is er de Eva Macherau te zien, een rood vlezige aardbei, zeer geschikt voor de diepvriezerijen. Ook Zuid-Bevelandse Koren concerteren op Schouwen. GOES, 23 Juni De gemengde Koren „Excelsior", Yerseke, „Zanglust", Wilhel- minadorp en „Gemengd Koor", 's-Heer Abts kerke, dirigent Jac. H. Tamminga zijn voor nemens om op Zaterdagavond 27 Juni, aan vang 7.30 uur gecombineerd een concert te geven te Burgh. de vruchtbaarheid hiervan lijkt zeer groot. Men rekent op 'n opbrengst van 35.000 kg per ha tegen Madame Mou tot 10.000 kg. Dan nog is er de Soltwedel, even eens uit Duitsland afkomstig, met een buitengewoon fijn aroma. Er staan 6 verschillende Senga-rassen, allemaal verschillend van smaak en vorm. De ene soort speciaal geschikt voor de conservering, de andere meer voor de consumptie. Wat er van deze rassen over zal blijven moet de toekomst nog leren. Het zyn speciaal de Macherau Früh ernte, de Regina, de Eva Macherau en de Bowa waarvan men grote ver wachtingen heeft. Als de vooruitzich ten niet bedriegen kunnen deze rassen wel eens een omwenteling teweeg brengen in het aanzien van Kapelle- Biezelinge en Omgeving als aardbeien centrum. Tot dusver was het in hoofd zaak fabrieksteelt, maar er zijn aard beien genoeg om een gebied van con sumptie-aardbeien van de eerste rang te worden en speciaal ten opzichte van België is de ligging zeer gunstig. gang In 1821 openden ondernemende kooplieden een handelsroute uit Independence aan de Missouri, de meest westelijke stad van de U.S.A., naar de stad Santa Fé in New Mexico, dat toen aan Spanje toebehoorde. De route ging dwars door de grote prairiën in Kansas, door een gedeelte uan Texas en dan door New Mexico. Een afstand van meer dan 1000 km. door prairiën en woestijnen. Q(~\ Ieder voorjaar ondernamen grote karavanen O/i soliede huifkarren de lange tocht. Dat was de beroemde trek naar Santa Fé. Dikwijls sloten meer dere karavanen zich bij elkaar aan ter bescherming tegen de Indianen, 's Avonds werden de huifkarren tegen de Indianen, 's Avonds werden de huifkarren in de vorm van een cirkel geplaatst en gedurende de ge hele nacht reden posten met geladen geweren om het kamp heen. WllllllMiillllMllllllilllllllilllllMlillli;ij|||||lllllilllBI«MllillllllJllllllllllBllilllllilllllllllllllll!lllllll!llllllllilllllllllllilllBJIIIIimiillllllilllllMlllillllilllllHi)llllllillllililii)il)lllillll niiiBiiim Ingezonden Mededeling (adv.) Ir D. J» v» d» Have tot voorzitter gekozen. GOES, 23 Juni e— Op de jaarvergadering van de Vereniging voor de Handel in Landbouw zaaizaden, welke te Groningen werd gehouden, is de heer Ir D. J. van der Have, firmant van het Koninklijk Kweekbe- drijf en Zaadhandèl D. J. van der Have, tot voorzitter van deze Vereniging gekozen. Tot vice-voorzitter werd gekozen de heer B. A. Barenbrug van de N.V. Semina te Rotter" dam. In deze vereniging is de gehele Neder landse Zaaizaadhandel verenigd, im- en ex porteurs, alsmede ruim 800 detaillisten. Een merkwaardigheid is, dat deze vakor ganisatie in haar 60-jarig bestaan slechts door twee families is gepresideerd, n.l. door de nu aftredende heer A, Robertus uit Win schoten en wijlen zijn vader, terwijl voor de benoeming van Ir D. J. van der Have zijn vader, de heer A. van der Have en zijn grootvader, de heer D. J. van der Have, ja renlang deze functie hebben vervuld, zodat deze plaats nu wordt ingenomen door het derde geslacht van der Have. Ingezonden Mededeling (adv.). hazet, broden. en staalwa ren fabriek en tb zevenbergen Bouw Groepsbareau Rijkspolitie te Krainingen HANSWEERT, 22 Juni De raad van Krainingen heeft fn principe beslo ten tot de bouw van een groepsbureau voor de Rijkspolitie annex twee dienstwoningen, twee cellen en garage. Nu de gemeente toch al zo veel te bouwen en te herstellen heeft wilden enkele leden de uitvoering van dit werk liever aan het Rjjk zelf overlaten. Tenslotte ging het plan toch door, onder de voorwaarde, dat de exploitatie-kosten door het R(jk zullen worden ver goed. Nu de Lavendeldyk te Oostdijk door de Waterstaat zozeer is verzwaard, bestaat er voor de bewoners van de Oostdjjk een grote behoefte aan een straat onderlangs de Lavendeldyk. De kosten van deze straat, die 540 m lang moet zijn, en ln de polder van Waarde ls gelegen, worden begroot op f27.000,De mogeiykheid bestaat, dat het ministerie van Wederopbouw deze kosten zal vergoeden. Men zal hiertoe stappen ondernemen. Besloten werd aan vrUwilligers, die zich hebben aangeboden om straks te helpen by het schoonmaken van de hulzen op Krainingen een vergoeding van f 2.50 per man en per dag toe te kennen. voor de eerstgenoemde scholen een nieuwe leraar te vinden in verband met het aantal lesuren. De voorlopige begroting van de her stelcommissie, aanwijzende een bedrag van f 11.000,werd behoudens enige wijzigingen goedgekeurd. KLEDING UITDELING. In Juli zal de uitdeling van de kle ding uit de loodsen in Goes beëindigd worden. De herstelcommissie stelt voor de geëvacueerden alt Schouwen- Duiveland, die te Goes zyn onderge. bracht, ln de gelegenheid te stellen 'n keuze te maken uit de alsnog beschik bare gedragen kleding. De raad kon zich hiermede verenigen. De loodsen zelf mogen niet verhuurd worden, maar zullen t.z.t. verkocht worden. Er hebben zich reeds veel ad- spirant-kopers aangemeld. De heer Witte vroeg naar de aanleg van de straat voor de Noorse woningen. De heer le Clercq is opgedragen hiervoor een begroting op te maken. Aan de pachters van de tuingrond, die voor deze woningen in beslag is genomen, zal behalve een schadever goeding voor de vruchten ook een pachtvergoeding worden verleend. De heer Griep wees er op, dat het van belang is, dat raadsleden medegaan met de schatters, die bezig ztfn de schade te Hansweert op te nemen. Voor de werkwijze dezer schatters heeft hij overigens niets dan lof. De heer Pouwer informeerde naar de mogelijkheid om middenstanders in te schakelen bij de leveranties aan het D.U.W.-kamp, terwijl de heer Ram- meloo, gaarne een stopplaats van de bussen van de Nederlandse spoorwe gen aan de hoek Zanddijk-Rijksweg zag ingesteld. De collecte ten bate van het Nederlan- sche Rode Kruis te Westkapelle bracht f 618.op. De voorzitter, wethouder P. H. A. Polderman, deelde bij de aanvang der vergadering mede, dat hij een per soonlijk schrijven van burgemeester Vogelaar had ontvangen, waarin deze meedeelde, dat zyn tóestand vooruit gaande is. De algemene voorschriften van po litie, houdende een verbod om het overstroomde gebied der gemeente te betreden, welke voorschriften op 16 Mei 1953 door de burgemeester zijn uitgevaardigd, werden door de raad bekrachtigd. De heer Griep vroeg of het politie toezicht voldoende is. Te Hansweert is dit z.i. niet het geval. Er bevinden zich hier een groot aantal D.U.W.- ar beiders, die te laat in de straten van Hansweert blijven rondslenteren. Toegekend werd een premie voor verbetering van de woning van H. Oele te Hansweert. De R.K. schippers- school kreeg medewerking tot het aanschaffen van leermiddelen en schoolmeubelen tot een bedrag van f 10.836,69. De bijzondere school te Oostdijk tot een bedrag van f 2200, Overeenkomstig zijn verzoek werd aan de heer L. Soeting met ingang van 1 September 1953 eervol ontslag verleend als vakleraar in de lichame lijke oefening aan de openbare u.l.o.- school te Kruiningen. De heer Soe ting, die benoemd is aan het Chr. Ly ceum te Goes, houdt de u.l.o. en de Kweekschool te Krabbendijke nog aan, hetgeen sommige leden vreemd vinden, daar hij indertijd benoemd is vóór een combinatie van scholen te Kruiningen, Yerseke, Tholen en Krab bendijke. Het zal nu moeilijk zijn om Benoemingen en ontslagen bij het onderwijs. B. en W. stellen de raad voor in de vacature ontstaan door het vertrek van dr J. M. H. Fernhout, te benoemen tot leraar in de klassieke talen aan het Gym nasium de heer F. J. E. Tichelman, te Zeis. Dit geschiedt in afwijking van het advies van het college van curatoren, die als no. 1 candidaat had gesteld dr J. W. Schippers te Wassenaar en no. 2 de heer Tichelman. Aan mevr. E. A. Kloos-Wepster zal met ingang van 15 Augustus a.s. eervol ont slag worden verleend als onderwijzeres aan de Openbare school aan 't Zand in verhand met haar benoeming te Voor burg. Mej. J. Hoogerheide wordt voorge dragen voor de benoeming in vaste dienst als vakonderwijzeres in de nuttige hand werken aan de Openbare school. C. In verband met zijn benoeming te Am sterdam zal aan de heer L. Vink ontslag worden verleend als leeraar aan de Avondschool voor Nijverheidsonderwijs. Ontslag curator Gymnasium. B. en W. stellen de raad voor om met ingang van 1 Juli a.s. ds H. Veldkamp wegens zijn vertrek naar Hattem, ont slag te verlenen als lid van het college van curatoren van het Gymnasium. Verbouwing Chr. U.L.O.-school. B. en W. stellen de raad voor om, zo dra de Chr. Burgerschool de nieuw te bouwen school aan de Olmenlaan zal hebben betrokken, medewerking te ver lenen voor de verbouw van de school in de Singelstraat voor het geven van U.L.O. De kosten van verbouwing zullen f 66.000.bedragen. Wanneer men een nieuwe U.L.O.-school zou bouwen zou de gemeente f 130.000.tot f 134.000.moe ten voteren. Beschikbaarstelling leermiddelen. B. en W. vragen de raad een crediet van f 2400.voor de aanschaf van leer middelen in verband met uitbreiding van het aantal leerlingen van de Herv. school aan de Zuidsingel. Een crediet van f 2500. tot f 3000.(f 50.per leerling) acht men nodig voor de aanschaf van leer middelen voor het tweede leerjaar van de Openbare U.L.O.-school. Een en ander vloeit voort uit het feit, dat deze school vorig jaar in een gemengde school is omgezet. Molenwaterconcert. Bij goed weer zal het Middelburgs Muziekcorps onder leiding van Adriaan Kousemaker Vrijdagavond het Molen waterconcert verzorgen. Het programma vermeldt tal van bekende en graag ge hoorde nummers. Onder meer worden uitgevoerd de ouverture „Bandietenstre ken" van Suppé; Intermezzo uit „Cava- leria Rusticana" van Mascagni; Fantasie „Les Saltimbanques" van Ganne; Ouver ture „Piqués Dame" van Suppé; alsmede de Espanawals van Walteufel. Vier mar sen completeren het programma. Dc raad komt bijeen. In verband met het feit, dat de be grotingswijzigingen van 1952 vóór 1 Juli moeten worden afgesloten, zal de ge meenteraad een week eerder dan normaal bijeenkomen. De raadsvergadering wordt nu gehouden op Dinsdag 30 Juni a.s. Gemeenteraadsvergadering. Maandagmiddag om twee uur zal de gemeenteraad in openbare zitting bij eenkomen. Uitbreiding pompstation voor rioolwater. Als uitvloeisel van het feit, dat de be woners van de Palingstraat en omgeving eind vorig jaar wegens de overvloedige regenval veel schade hebben gehad van het water, dat niet door de riolen kon worden verwerkt, hebben B. en W. de raad een plan voorgelegd om tot uitbrei ding van het pompstation aan de Paar denstraat over te gaan. De bedoeling is het pompgebouw uit te breiden, waar door het mogelijk is een nieuwe pompin- stallatie aan te schaffen en te plaatsen, terwijl ook een nieuwe persleiding dient te worden aangelegd. De totale kosten van uitvoering zullen f 132.500.be dragen. Benoemingen bij het onderwijs. B. en W. stellen voor als zesde leer kracht aan de Openbare lagere school aan de President Rooseveltlaan te benoe men, mej. E. A. Le Fever te Hilversum. In een vacature aan deze school ontstaan door vertrek van mej. A. C. Tielroqy wordt voorgesteld te benoemen mej. E. Kommers te Middelburg. Nieuwe straatnaam. De verbindingsstraat tussen Bonedijke- straat en Berlagestraat, die wordt aan gelegd zal de naam Kroonwerkgracht dragen. B. en W. willen daarmee de her innering aan het voormalige fort Linker Reduit of Linker Kroonwerk levendig houden. R.K. school krijgt acht klassen. B. en W. stellen de raad voor om in verband met het- aantal leerlingen de R.K. lagere school, die gebouwd moet worden, niet zeven klassen maar acht te geven. Reddingsdiploma. Te Vlissingen nam dr van Gelder het examen van het medisch gedeelte van het reddingsdiploma A af. De acht candida- ten, die waren opgeleid door dr Frumeau met assistentie van mevrouw Simonse-Poerstam- per, slaagden allen. Het waren de dames D. de Rijke, J. Geldof, T. Snijders, H. v. d. Ven en A. Cornelisse en de heren P. de Kraker, J. Traas en C. Poerstamper. Dokter Pels gaat heen. Dokter Pels, de bekende schoolarts voor Terneuzen en Westelijk Zeeuwsch-Vlaan deren, zal met ingang van 1 September a.s. deze functie neerleggen, i verband met zün benoeming tot gemeente-arts te Utrecht. Dr Pels en zijn echtgenote hebben zich in de zeven jaar van hun toegewijde arbeid voor het schoolkind en hun sympathiek optreden de grote achting en populariteit van het pu bliek verworven, zodat hun vertrek inder daad ais een gemis wordt aangevoeld. Dr Pels slaagde in 1951 te Gent voor het docto raal examen kinderpsychologie. PAS OP VOOR DIRK NAP. De gemeente-politie te Middelburg waar schuwt voor Dirk, NAP, geboren te Mij drecht 4-1'-1912, die verdacht wordt van oplichting. Hij plaatst advertenties in bepaalde bladen (b.v. In „De Boerderij"), waarin hij het voorstelt alsof hij een boerderij te koop of te huur heeft. Hij treedt vervolgens in contact met degenen die op zo'n annoncé reflecteren en beweegt hen tot afgifte van geld, zogenaamd nodig voor het dekken van onkosten. Hij maakt gebruik van valse na men en noemt zich óf Hartog, Boers, Van den Berg, Peets of Van der Ploeg. AARDENBURG Lelyke val. De 80-jarige weduwe P.L.- G.W. heeft in haar tuin een ongelukkige val gemaakt. Ze brak haar dijbeen en moest in het ziekenhuis worden opgeno men. Rydende expositie. De rijdende expo sitie „Van Juliana tot Juliana" zal stand plaats innemen op de markt tegenover de kazerne der Rijkspolitie. AXEL Geen sport. De „auto-rodeo" die hier 2500 a 3000 kijkers heeft getrokken, heeft velen teleurgesteld. De V.V.V., die deze rodeo heeft georganiseerd treft hierin geen schuld. De wagens, aftandse vehi kels, reden in een matige vaart en de „botsingen" die erbij hoorden konden maar net de hilariteit bij de toeschou wers opwekken. Sport was het in geen geval. BRESKENS Vismyn. Van 15 tot 20 Juni was de aan voer: 4262 kg. export-garnalen f 2.02-0.65 781 kg. handelsgarnalen f 1.32-0.68; 431Ó kg. bot f 0.21-0.16; 97 kg. rog f 0.50-0.16. 3442 kg. kg. schar f 0.42-0.16; 1554 kg. schol f 0.43-0.20; 418 kg. tong f 1.60-1.10. BRUIN1SSE Nieuwe weg naar haven. Men is begon nen met de voorbereidingen voor de aan leg van een nieuwe toegangsweg naar de haven, die aansluit op de ligplaats voor de boot met koplading, welke ge projecteerd is in de Noordoostelijke hoek van de tramhaven. De nieuwe toegangs weg zal lopen achter de woning van de heer Pikkaart en midden door de boom gaard van J. C. Roth. COLIJNSPLAAT Zierikzee won. Op het gemeentelijk sportterrein is een voetbalwedstrijd ge speeld tussen Col. Boys I en Zierikzee I. Het gelukte de Zierikzeenaren een 5-3 overwinning mee huiswaarts te nemen. N.C.L.B. De plaatselijke afdeling van de N.C.L.B. heeft besloten een reisje te maken naar Rotterdam op 11 Juli a.s. HEINKENSZAND Ongeval. Met de solex gevallen en met een hersenschudding huiswaarts vervoerd is de eohtgenote van J. Nieuwenhuyze al hier. Zij kwam uit Nlsse en slipte ter hoogte van hofstede „Doolman". Geslaagd. Voor het examen gemeente administratie I is geslaagd de heer W. N. Dierikse. s-GRAVENPOLDER Blikseminslag. Tijdens het noodweer i de bliksem geslagen in de bovengronds distributieleiding aan de Molendijk. D woningen van G. Nijsse en C. Koopma:. werden beschadigd. KAPELLE Raad bijeen. De gemeenteraad verga dert Donderdagavond om half acht. Oj de agenda staat o.m. goedkeuring reke ning Burgerlijk Armbestuur en verhuu. gemeentewoning Waardekensstraat 23. Auto over de kop. Toen de heer J. Bie rens Maandag met zyn auto doof de Ab dijstraat reed moest hij plotseling rem men en hij deed dit zo krachtig, dat d wagen twee keer over de kop sloeg. D inzittenden, de heer B. en zijn kleinaoch. ter kwamen met de schrik vrij maar d. auto was lelijk beschadigd. Wedvlucht. De P.V. „OWTB" nam me 52 duiven deel aan een wedvlucht uit Or leans. De uitslag was 1-7-8 J. v. d. Weydo 2-3 P. Butler, 4 A. van Driel, 5-10 M. Pie terse, 6 P. v. d. Vliet, 9 P. de Boe, 11 C. Hundersmarck. KAMPERLAND Collecte. De Rode Kruiscollecte heel. opgebracht f 325.29. KORTGENE Concert. De muziekvereniging E.M.M heeft Zaterdag haar eerste concert gege ven na de ramp. Burgemeester A. Schui sprak een openingswoord. Verscheiden koren zongen vervolgens enkele liedere waarna E.M.M. de avond besloot met ee,. uitstekend concert. NISSE Raad bijeen. Vrijdag a.s. vergadert d gemeenteraad. De heer C. J. Bos zal tc raadslid worden beëdigd. Voorts kom. aan de orde een voorstel tot overnam van de muziektent van „Ons Genoegen'. OOSTKAPELLE Voor de televisie. Gisteravond werd i: i het televisie-programma van de N.C.RA de maquette vertoond van de kerk ei. toren, die hier werd vervaardigd voo de tentoonstelling van „Nieuw Walche ren". Op reis. De leerlingen van de Chr school alhier hebben een geslaagd reisje gemaakt naar Rotterdam waar een rond vaart door de havens werd gemaakt, he Scheepvaart museum en de diergaardv. Blij dorp werden bezocht. RETRANCHEMEN T Bazar Ned. Herv. Kerk. De netto-op brengst van de bazar ten bate van ck Ned. Herv. Kerk bedraagt f 48.90. Overplaatsing. De grenscommies W. A Colpaert wordt m.i.v. 1 Juli naar Hans weert overgeplaatst. RILLAND-BATH Op reis. De reisvereniging „Rilland" heeft besloten om op 2 Juli een reis te maken naar Zuid Limburg. Serenade. De heer J. A. Colpaart is thans veertig jaar lid van het muziekge zelschap „RÜlandia", waarvan enkele ja ren bestuurslid. Hem werd t.g.v. dit ju bileum een serenade gebracht. WOLPH AARTSDIJK Ziekenhuisverpleging. Niet minder dan 10 leden van de afd. Ziekenhuisverple ging hebben bij de ramp het leven verloren. Op de Maandag alhier gehou den vergadering heeft de voorzitter de heer S. Balkenende de omgekomenen herdacht. Bij de bestuursverkiezing, die hierna volgde werden de heren Balken ende en A. v. d. Vliet herkozen. In de plaats van de heer J. van Wel werd ge kozen de heer D. Vleugel Jr. Hartelijke woorden werden gericht tot het schei dende bestuurslid, die gedurende een kwart eeuw zijn. beste krachten aan de afdeling heeft gegeven. De vereniging telt, zo bleek uit een overzicht, gegeven door de heer Balkenende, thans 1223 le den. De rest van de avond werd op ge paste wijze feestelijk doorgebracht. Collecte. De Rode Kruiscollecte heeft hier opgebracht f 871.10. YERSEKE Wedvlucht. De P.V. „Noordster" nam deel aan een vlucht vanuit St Denis. In concours 182 duiven. Uitslag: 1. M. Mol, 2-10 J. A. v. d. Plasse, 3-4 C. Vermast, 5. C. M. Smit, 6-9 W. Vette, 7. Joh. van Es, 8 J. J. v. Oeveren. Uitslag Vitesse kampioenschap: 1. M. Minnaard 538, 1 pnt., 2. E. Vermast 515, 3 pnt., 3. A'. C. Boone 504, 3 pnt. Geslaagd. Voor het examen gemeente administratie I te Den Haag is geslaagd de heer W. L. Hirdes. iZENDIJKE Schutterskoning. Bij het koningsschie- ten van de handboogmij St Sebastiaan werd het Konigsschap op de staande wip gewonnen door Alb. Groosman. ZOUTELANDE Gemeenteraad. Donderdag vergadert de raad. De agenda vermeldt onderzoek ge loofsbrieven nieuwe raadsleden en be spreking kampeerleges.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2