HlGUWS uit de Provincie. Vereniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" herdacht 25-jarig bestaan Ziekenhuis te Terneuzen over een jaar gereed SPORT m SPEL. Omzet der veiling „Walcheren" liep in 1952 terug Gezinsknipkaarten voor „Klein Blijdorp' Casfella houdt U fris als een bloem Jubilerende bestuursleden gehuldigd Vlissingen. Goes. 7 holen Uiterst modern gebouwencomplex in stadium van afbouw Aanwinst voor Protestants Vlaanderen Sfandenlijst per 20 Juni 1953 Dinsdag 23 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 Meer medewerking van de leden gevraagd Er zal voortaan aan de veilplicht streng de hand worden gehouden MIDDELBURG, 20 Juni, Het waren niet bepaald opwekkende mededelingen, die de algemene ledenvergadering van de Coöp. Veilingsvereniging „Walcheren" vanmiddag op de algemene vergadering te horen kreeg. De omzet in 1952 be droeg f 1.443.520.hetgeen tegenover 1951 een achteruitgang betekent van f 181.734.Maar er was meer. De exploitatierekening wijst, nadat alle noodzake lijke afschrijvingen zijn gedaan, een verlies aan van f 34.600.De oorzaak van deze teruggang ligt voor een deel ook bij de leden. Daarom stond op het agendum een punt: Naleving art. 15 der statuten. Met algemene stemmen werd na langdu rige discussie goedgekeurd, dat aan dit artikel, dat de veilplicht van de leden re gelt, voortaan streng de hand zal worden gehouden. Het schijnt, dat telers zeker voor meer dan f 100.000 buiten de veiling om verhandelen en daardoor zichzelf schade berokkenen en ook de veiling. De voorzitter, de heer B. Koole, her dacht bij het begin van de vergadering in treffende bewoordingen het overleden bestuurslid de heer P. Ton Czn te Se- rooskerke. Hij heette o.m. welkom de nieuwe Rijkstuinbouwconsulent, ir J. van Hennik, alsmede de hoofdassistent de heer M. WatteL DE OORZAAK. Als oorzaak voor de omzetdaling noem de de voorzitter de lagere prijzen van groenten en fruit, alsmede de inkrim ping van het tuinbouwareaal. Naar de mening van de heer Koole, is de eenmanstuinderjj in de toekomst ten dode opgeschreven. Hij hekelde de laks heid van de leden, die denken voordelig uit te zijn, wanneer zij buiten de veiling om verkopen. De voorzitter kon mee delen, dat het tekort van 1951 door een tweetal instanties is gedekt, zodat de le den niet behoeven te worden aangespro ken. Tenslotte bracht hij directeur en per soneel dank voor de gedane arbeid. CIJFERS. De directeur, de heer W. Kweldam, kwam met de cijfers. Hij deelde mede, dat de omzet van groenten ten opzichte van 1951 steeg met f 50.000.tot f 665.281. De aardappelomzet liep met f 100.000.— achteruit door minder teelt vanwege de aardappelmoeheid. De fruitomzetdaling gaf de grootste slag. Het totaal was ruim f 140.000.minder dan in 1951. De eier- omzet daalde van f 305.411.in 1951 tot f 268.750.in 1952. De omzet der gros siers van binnen- en buitenlands fruit, alsmede van groenten beliep f 1.212.600. In het koelhuis werden gekoeld 306.408 kg. fruit tegen 338.254 kg. in 1951. De eierveiling, die voortaan wekelijks zal worden gehouden, vormt nog een pro bleem, omdat er nog altijd geen centrale eierafzet tot stand kon komen. De Balans sloot met 'n totaalbedrag van f 958.392,16. De exploitatierekening, die een bruto winst (dus zonder altrek der afschrij vingen) aangaf van f 26.880,41, sloot met f 167.874,36. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer L. Joziasse bleek, dat C.J.M.V. RINGVERGADERING TE KAPELLE. KAPELLE, 22 Juni Zaterdagavond heeft de ring Goes en Omstreken van het C. J. M. V. in gebouw „Obadja" te Kapelle haar algemene jaarvergadering gehouden. De opkomst was matig, maar niet slecht. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer Johs Kaboord te Wolf aartsdijk, bracht de secretaris, de heer Joh. Leendertse te Ka pelle het jaarverslag uit. Aan dit op rijm gestelde verslag ontlenen we dat het ledental ongeveer stabiel bleef. De C.J.M.V. „O.N.A." te Heinkenszand werd opgericht en is tot de ring toegetrr den. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer M. W. de Visser te Goes was in mineur gestemd. Verschillende afdelingen betaalden hun contributie niet. Het kas saldo bedroeg hierdoor slechts f4,85. Het verdere programma was leuk en aan trekkelijk. De afdeling Oudelande zorgde voor vlotte samenzang, de heer M. Allewijn te Hoedekenskerke droeg enkele ernstige ge dichten en een schets voor. Verder was er het mastklimmen dat ge wonnen werd door Kees Zuidweg van Hein kenszand en Bert Soeters uit Goes. Met de dagsluiting door de voorzitter werd deze jaarvergadering gesloten. 's Middags was er een oriënteringsrit op fietsen, georganiseerd door de afdeling Bie- zelinge. Er werd in twee groepen gereden. Win naar van groep A werd het duo Rinus Goedheer ca B ^tty Reynierse, beiden te Qudelande; bij groep B verkreeg Rinus Broekert te Oudeland en Kaatje Eversdijk te Kapelle de beste plaats. Wedvluchten P.V. Middelburg en Oudelande. De P.V. „De Telegraaf" te Middel burg hield een wedvlucht van St. De- nis, afstand 300 km., los 9.45 u. In con cours waren 147 duiven. Ie duif 13.13 u. (1442 m. per minuut), laatste prijs- duif 13.44 u. Uitslag: 1 en 9. J. Sturm, Veere; 2. Iz. Scheybeler, Middelburg; 3. J. Huys soon, Middelburg; 4, 5 en 7. A. de Bue, Gapinge; 6 en 10. S. Kodde, Veere; 8. F. Klaayssen, Middelburg. De P. V. „De Witpen" te Oudelande hield een wedvlucht van Orleans, af stand 424 km. Deelgenomen werd met 37 duiven. Uitslag: 1, 4, 8 en 9. D. v. d. Poel, Oudelande; 2, 3 en 5. L. Lavooij, Baarland; 6. J. de Jager, Oudelande en 7. J. Moerland, Ellewoutsdijk. Officiële Publicatiën VERKEERSREGELING TIJDENS DE PAARDENTENTOONSTELLING, Markt, op 30 Juni 1953. B. en W. van Goes maken bekend, dat in verband met de op 30 Juni a.s. te hou den Paardententoonstelling (Markt): le. geen rij- of voertuigen mogen par keren op de Beestenmarkt op Maandag 29 Juni en Dinsdag 30 Juni 1953; 2. elk verkeer met rij- of voertuigen is verboden tot 17 uur langs de Zuid-, West- en Noordzijde van de Beesten markt en het gedeelte van de Nieuw- straat, gelegen tussen de Beestenmarkt en Corn. Eversdijkstraat - Stoofstraat op Dinsdag 30 Juni 1953 en 3e het verkeer langs de Oostzijde van de Beestenmarkt op Dinsdag 30 Juni 1953 tot 17 uur alleen mag geschieden via de Waterstraat in de richting Ossenhoofd- straat of Opril van de Beestenmarkt. Goes, 23 Juni 1913. het ledental gedaald is met 31 (vorig jaar 34) tot 503. Bij de bestuursverkie zing werd de tweede-voorzitter, de heer W. J. de Schipper, herkozen. In de raad van toezicht werd de heer A. H. Geertse herkozen en in de vacature ontstaan door het bedanken van de heer T. Staat, werd gekozen de heer A. de Kam, burgemees ter van Vrouwenpolder. Het entree geld werd weer op f 5.vastgesteld en de contributie op f 10.—. Het veiling percentage en de emballagehuur werd overeenkomstig het voorstel van het be stuur vastgesteld. Een voorstel tot ver hoging van de percentages werd door het bestuur afgewezen, daar men hieraan nog geen behoefte had. Tenslotte werd beslo ten het verplicht veilen van aardappelen, behoudens voor enkele partijen, te ver lengen tot 1 September a.s. Bij de rondvraag werd dankgebracht voor de regeling van de afzet van zwarte bessen. Ir van Hennik heeft in een korte toespraak gezegd, dat de veilingen hem na aan het hart liggen en de hoop uitge sproken, dat er een goede verstandhou ding tussen hem en de veiling zal blijven, MIDDELBURG, 22 Juni. Op Maandag 29 Juni a.s. zal, zoals bekend, de diergaar de „Klein Blijdorp" op het parkeerterrein bij de Markt te Middelburg officieel wor den geopend. Om het de inwoners van Middelburg gemakkelijker te maken met hnn gezin nen dit smaakvol, door de Stichting „Her rezen Middelburg" ingerichte dierenpark, met de vele attracties te kunnen bezoe ken, heeft het bestuur van de Stichting besloten om voor de inwoners van de Zeeuwse hoofdstad goedkope knipkaar- ten. die voor het gehele gezin gelden, be schikbaar te stellen. Deze knipkaarten zullen geldig zijn voor tien entreés en f 2.kosten, stede lijke belasting inbegrepen. Kinderen tot veertien jaar kunnen tot zes uur de dier gaarde bezoeken, tegen eenmaal knippen, voor volwassenen zal tweemaal worden geknipt. De kaarten zijn vanaf Vrijdag a.s. verkrijgbaar bij de Amsterdamse Bank aan de Markt. Aangezien de nor male entree f 0.30 voor kinderen en f 0.60 voor volwassenen bedraagt, geeft de Stichting met deze geste de inwoners van de stad dus een aanzienlijke reductie. Vergadering Kamer van Koophandel MIDDELBURG, 22 Juni. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuwse Eilanden zal op Woensdag 8 Juli a.s. 's morgens om half 11 in „De Korenbeurs" te Goes bijeenkomen. Ingezonden Mededeling (adv.) Castella voor IEDERE vrouw Wilt U voor een zéér bescheiden prijs een echte merkzeep kopen met de volle garantie van Castella kwaliteit, neem dan de proef met Castella Bloemen- zeep, voor slechts 20 cent per stuk! U heeft dus keus uit drie soorten Castella. Voor iedere vrouw, voor iede re huid en voor iedere beurs is er nu Castella te kust en te keur. vooral ÜAattó deuó uit cOUe lo-oïteti om met de zomerdagen eens een keer méér te genieten van de heerlijke ver frissing, die Castella garandeert! Voor degenen, wier huid veel schuim nodig heeft, is er de overvloedig schui mende Castella Spécial (32 cent). En natuurlijk blijft de klassieke Castella Schoonheidszeep (32 cent) beschikbaar voor haar talloze aanhangsters. Tijdelijk levert Uw winkelier U twee stukken Castella Schoonheidszeep voor slechts 50 cent. Neem deze kans nog gauw waar, zolang dit bijzonder aan bod geldt. Ook de vrouw, die maar een klein be drag wil besteden, behoeft zich thans Castella niet te ontzeggen. Er is nu immers onverpakte Castella Bloemen- zeep voor 20 cent! Iedere vrouw kan mooi zijn! Passend en sober feest MIDDELBURG, 20 Juni. De Vereniging „Ziekenhuisverpleging op Walcheren" te Middelburg heeft vanmiddag op passende en sobere wijze haar 25-jarig be staan gevierd. Tijdens de herdenkingssamenkomst in hotel „De Burg", heeft de heer J. L. Dregmans van Koudekerke in treffende woorden iets gezegd over het zegenrijke werk van de Vereniging en dank gebracht aan allen, die hun gave en beste krachten gaven. Het was de secretaris-penningmeester, de heer L. Onder- dijk, die de voorzitter de drijvende ziel van de Vereniging noemde. Ook de heren H. J. Geuns en H. Oideman, die eveneens sedert de oprichting lid van het bestuur waren geweest, werden bijzonder geprezen voor het zegenrijke werk, dat zü ver richtten. Niet minder waarderend sprak de heer Dregmans over de heren Passenier uit Souburg, de Nooijer en Clarisse van Big- gekerke, die hun 25-jarig jubileum als bode van de Vereniging herdachten. De voorzitter memoreerde in zijn toespraak het Middelburgse Ziekenfonds dat de stoot tot de oprichting van de Vereniging gaf. Ook werd nog dank gebracht aan de controlerend geneesheer, dr D. N. van Gelderen en de heren J. J. Doeselaar en A. D. Littooij. Vele sprekers hebben deze middag nog woorden van felicitatie, dank en waarde ring gesproken. Zo voerden het woord de heer Eijkel, namens de Ziekenfonds raad, dr H. P. Veening, namens de Kon. Mij van Geneesheren, de heer J. Moll, voorzitter van het Ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen, de heer A. Flipse, namens het Middelburgse Ziekenfonds, de heer Maas, namens de Vereniging voor Zie kenhuisverpleging Zeeuwsch Vlaanderen, de heer K. A. Hamelink, namens de afd. St Laurens, bode Clarisse uit Biggekerke en de heer Klooster, namens de Vereni ging voor Ziekenhuisverpleging Noord en Zuid-Beveland. ke woorden van de sprekers had beant woord volgde nog een geanimeerde re ceptie. Maar hiermee was de plechtige vie ring nog niet afgelopen. Want in het Zie kenhuis hebben de patiënten nog heerlijk gesmuld van de cake, geschonken door de jubilerende Vereniging, Er kwam nog een vogel gevlogen SLUIS, 22 Juni. Bij de heer J. v. d. Plasse te St. Anna ter Muiden werd in zijn volière een distelvink ge vangen. Het diertje was ontvlucht uit een museum te Parijs. Dit bleek uit de nummering van een ring die het bij zich droeg. Het zocht onmiddellijk in deze volière enkele soortgenoten op. De grote afstand plm. 300 km., van Parijs naar Sluis schijnt dus voor deze Nadat de heer Dregmans de vriendelij- soort vogels geen bezwaar te zijn. Geslaagd. Aan de Middelbare Meisjesschool te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexamen mej. J. Lockef eer uit Hulst en L. van Loy uit Sas van Gent. Aan het St. Norbertus Lyceum te Roosendaal slaagden voor het eind examen H.B.S. B T. Markusse uit Westdorpe, E. Lockef eer uit St. Jan- steen. Op het St. Gertrudis Lyceum te Roosendaal slaagden voor het eindexa men Middelbare Meisjesschool N. Mis- seghers uit Koewacht en F. Somers uit Vlissingen. Aan het Moller Lyceum te Bergen op Zoom slaagden voor het eindexa men H.B.S. B J. J. Simonse te Hein kenszand en C. J. van der Wekken te Anna Jacoba Polder. Pensionaccomodatie op voor- oorlogspeil. Zaterdagmiddag is op enigszins of ficiële wijze het nieuw aangebouwde gedeelte van pension Beekman in de Bakhuisstraat geopend. Talrijke geno digden waren in de met vele bloem stukken getooide recreatiezaal bijeen gekomen toen de voorzitter van het V.V.V. Vlissingen de heer J. L. Ver- hage het woord nam. De pensionacco modatie, aldus spreker, was vlak na de oorlog zeer slecht te noemen, en wij kunnen niet anders dan lof heb ben voor hen die zijn begonnen de ho tel- en pensionaccomodatie weer op 't vooroorlogspeil te brengen en uit te breiden. Wij staan hier op wat eens was een gazon van de gemeente Vlis singen en wat nu is de recreatiezaal van dit pension. Wij verheugen ons dat de eigenaar de durf heeft gehad dit bedrijf uit te breiden, daar dit niet alleen voor hem maar ook voor het vreemdelingenverkeer van groot be lang is. Hij sprak de hoop uit dat deze uitbreiding mocht zijn in het belang van het pension. De heer Beekman dankte de spreker en betrok hierin ook de architect en de aannemer die dit nieuwe gedeelte in zo'n korte tijd hadden opgeleverd. Het pension, dat met acht bedden is begonnen, kon voor de vernieuwing aan 30 personen onderdak bieden. Met het nieuwe deel er bij is er nu plaats voor 48 bedden, waarbij nog 2 kinder bedjes komen. Het geheel is een mo dern ingericht bedrijf met ruime hel dere kamers. Franse boogschutters op bezoek. Zaterdag j.l. werd Goes bezocht door een gezelschap Franse boogschutters onder ge leide van de heren Rooms uit Brussel Hesters uit Gent. Na een bezoek aan het watergebied werd een maaltijd gehouden in hotel Terminus en werden in tegenwoordigheid van burge meester ten Kate bloemen geplaatst bij het monument van de gevallen verzetsstrijders. Op het terrein van de Kon. Handboog sociëteit „Jacoba van Beieren" werd vervol gens de wedstrijd gehouden tussen de Fran se gasten en genodigde Zuid-Bevelandse schutters. Deze werd door de Zeeuwse schutters gewonnen met 39—29. Beschikbaar gesteld waren een tiental prachtige wand borden welke aan de 10 beste schutters ten deel vielen. Binnen afzienbare tijd zullen op hun beurt de Zeeuwen de Fransen in eigen land gaan bekampen. Dat deze hun uiterste best zul len doen revanche te nemen staat wel vast! Visserij -uitkomsten. De besommingen van de binnenge komen botvissers waren vorige week over het algemeen beter dan de week daarvoor. De uitkomsten der weervis- serij waren slecht. Alleen de W.R. 55 had een betere besomming. De vang sten. van kreeften waren op enkele uitzonderingen na slecht. AARDENBURG Raadsvergadering. Donderdag a.s. is een raadsvergadering belegd. Op de agen da staan o.m. het onderzoek van de ge loofsbrieven der nieuw-gekozen leden, het bouwen van 4 woningen, het restau reren van de gevonden oude muurschil deringen in een pand in de Tuimelsteen- straat, een gemeentelijke garantie voor de Matthaus-Passion te houden in de Sint Baafskerk 1954 en het benoemen van een onderwijzeres aan de O.L. School, Markt. Ingezonden Mededeling (adv.) VERKEERSREGELING TIJDENS DE „PAARDENFOKDAG" OP 1 JULI 1953. B. en W. van Goes maken bekend dat op Woensdag 1 Juli a.s., in verband met de te houden „paardenfokdag": a. het verboden is te parkeren tussen des morgens 6 uur en nam. 17 uur op de Grote Markt en de Singelstraat; b. alle verkeer met elk soort auto's, rij en andere voertuigen tussen 's morgens 8 uur en nam. 17 uur verboden is langs de Oost-, Zuid- en Westzijde van de Gro te Markt, de Korte Kerkstraat, de Lange Kerkstraat, de Singelstraat en de School straat en c. het verkeer met rij- en voertuigen langs de Noordzijde van de Grote Markt en andere dan de onder b. genoemde om liggende straten van de Grote Markt, slechts mag plaats vinden volgens ter plaatse te geven aanwijzigingen van de .emeente politie. Goes, 24 Juni 1953. Eindexamen Rijkskweekschool, Middelburg MIDDELBURG, 20 Juni. Voor het eind examen van de Rijkskweekschool te Mid delburg slaagden vandaag de heren M. J. van Boven, te Nieuwdorp, M. E. de Groe ne te Wilhelminadorp en H. Kooger te Vlissingen. Er werden geen candidaten afgewezen. De voltooiing nadert TERNEUZEN, 22 Juni. Over ongeveer een jaar zal het Prot. Chr. Streek ziekenhuis te Terneuzen gereed z(jn. Niet alleen zal het enorme gebouw qua Intérieur en aceommedatie ultra modern zijn, doch de capaciteit (146 bedden) zal 't dubbele zjjn van het huidige oude ziekenhuis aan de Axelsestraat. Dit deelde ons de heer J. P. Kloos, architect te Haarlem mede op een bijeenkomst, waarop ook het dagelijks bestuur van de Stichting Protestantse Ziekenzorg „Zeeuwsch Vlaanderen" en de geneesheer—directeur, de heer H. A. Bolland, aanwezig waren. Met de totstandkoming van dit prachtige gebouw zal op bevredigende wjjze worden voorzien in de ziekenhuis-behoefte van het Prot. deel der Zeeuws- Vlaamse bevolking. dit met het oog op brandgevaar. Daar om is er in dit gebouw ook geen elec- trische verlichting. Ook wordt zorg ge dragen voor desinfectering van afval stoffen. Dit laatste ls nog 'lang niet overal het geval, zo zei Ir Kloos. In de toe komst zal het zo moeten worden, dat op Iedere verdieping een verantwoorde lijk eers'ce verpleegster aanwezig ls. INTERKERKELIJK KARAKTER. In de administratie-afdeling is een kerkzaal geprojecteerd, die door har monica-deuren te vergroten ls. Voorlo pig wil men hier geïmproviseerde kerk diensten houden, doch na de opening zullen hier iedere Zondag godsdienst oefeningen plaats vinden met een inter kerkelijk karakter. Volgens een roule- rings-systeem zullen deze diensten ge leid worden door predikanten van alle Prot. kerkgenootschappen, zo zelde ds P. v. d. Vlugt, Ned. Herv. pred. te Ter- neuzen en voorzitter van het Modera- men der Stichting. AANWINST. Dit ziekenhuis zal dan voorzien in de behoefte van de Protestantse be volking uit heel Zeeuwsch Vlaande ren, dat tot dusver grotendeels was aangewezen op de R.K. ziekenhuizen te Sluiskil, Oostburg en Hulst. Ook het Westelijk deel zal door dit zieken huis ruimschoots kunnen worden be diend. Als de kortste verbinding tus sen Oost en West door de Braakman 'n feit zal zijn geworden, zal de af stand uit 't Westen naar Terneuzen geen bezwaar meer vormen. Toezeg gingen uit het Westen zijn hiervoor reeds gedaan. Het monumentale gebouw bevat vier bouwblokken, die een rechthoek vor men, n.l. het beddenhuls, het zuster huis, het adminlstratieblok en het z.g. behandelhuls. Een vijfde blok In het verlengde der administratie-afdeling de polikliniek. De totale ombouwde op pervlakte ls 33.000 m2; het gebouw zal 900 deuren en 1200 ramen bevatten. Bijzondere zorg is besteed aan het voor komen van geluidshinder en aan de op roepsystemen, zonder dat de patiënten hierdoor worden gestoord. STADIUM VAN AFBOUW. Het ln geelgrijze baksteen opgetrok ken gebouw ls thans grotendeels glas- en waterdicht. Het losliggend infectie paviljoen is het verst gevorderd. Dan volgen het zusterhuis en het bedden huis, waarvan de binnenafwerking thans in behandeling is. De electrotech- nlsch en warmtetechnische installaties zijn thans vrijwel gereed, terwijl het z.g. behandelhuls eerst later klaar zal ko men. Men hoopt in Maart '54 de bouw voltooid te hebben. Het geheel is nog wel niet te overzien, doch voor de of ficiële opening is eind Mei of Juni '54 als streeftijd aangenomen. Dit is steeds het bouwschema geweest en globaal is de bouw ook aldus verlopen. NAAR EISEN DES TIJDS. Het gebouw met 146 ziekbedden en 60 kamers voor het personeel zal de dubbele capaciteit hebben van het hui dige oude ziekenhuis aan de Axelse straat. Dit gebouw was in 1903 ont staan uit een viha en werd tot eind '47 geëxploiteerd door de Stichting Zieken zorg „Zeeuwsch-VIaanderen", waarna het algemeen karakter ls vervallen en het beheer overging in de huidige Stich ting. Niets ls nagelaten om alles aan te passen aan de behoeften van de tyd. Zo wordt b.v. de aether en alcohol onder gebracht in een bnnkerachtig gebouw, UITBREIDINGSMOGELIJKHEDEN. Met de mogelijkheid voor eventuele uitbreidingen is ten volle rekening ge houden, nl.: le aan de Westzijde van het beddenhuis en ook aan de Oostzijde bij de röntgen-afdeling, enz. De uitbrei dingscapaciteit kan globaal op 30 pet. worden berekend. le Klasse: Krabbendijke I Arnemuiden I Colpl. Boys I Rillandia I Nieuwdorp I Kapelle I V.C.K. I Kloetinge I Wemeldinge I 2e Klasse B: M'burg VI R.C.S. V Nieuwland I E.M.M. IV Meeuwen I V.C.K. XII Oostkapelle I V.S.C. I Seroosk. II Veere II Wolf.dijk II 2e Klasse C: Arnemuiden II - V.C.K. IX Nieuwdorp II Krabb.dijke II Kloetinge II Rillandia II Colpl. Boys II Kapelle II Wemeldinge IX ZOMERAVONDVOETBAL. Geen wedstrijden in rayon Middelburg. In het rayon Goes toonde de Combinatie N.S. dat Goes zijn plannen nog lang niet heeft opgegeven door de Goese Ve teranen, die tot nu toe zonder verliespunten V.Z.B. raakte weer wat meer achter, want waren, een 3—1 nederlaag te bezorgen. V. het moest de eer aan C.K.B. laten (0—3). Gemeentebesturen en Keurnigsdienst deelden eerlijk (1—1), terwijl P.T.T. en Ford S.C hetzelfde deden (8—8). De stand ls: Veteranen 6 5 0 1 10 30.8 Comb. N.S. 6 4 1 1 9 22-11 C.K.B. 4 3 1 0 7 12-4 Ford S.C. 6 2 3 1 7 15-16 V. V.Z.B. 6 2 1 3 5 9—12 Gem. Werken 5 0 2 3 2 3-15 p.T.T. 5 0 2 3 2 10—25 Keuringsdienst 6 0 2 4 2 7—19 In het rayon Vlissingen bleef V.A.W. on geslagen en zonder een nkel verliespuntje door een stevige 8—1 overwinning op de C.O.A.L.-reserves. B.S.C. klopte V.S.T. II met 4—1 en bleef dus goed volgen. Ook G. P.C. zorgde er voor, niet verder achter te raken en bracht Uiterton een 2—5 nederlaag toe. De stand is nu: 16 12 3 1 27 69-26 16 8 4 4 20 36-26 16 8 3 5 19 40-42 15 7 3 5 17 52-47 16 8 3 5 17 44-32* 16 5 2 9 12 41-50 16 5 2 9 12 29-49 16 4 3 9 11 31-39 15 1 3 11 5 30-61 19 16 3 0 35 125-18 18 13 2 3 28 97-48 20 13 2 5 28 77-60 17 10 2 5 22 64-34 18 9 3 6 21 58-50 17 8 2 7 16 46-48* 20 5 2 13 12 36-84 16 4 2 10 10 36-51 16 5 1 10 9 44-59* 18 3 1 14 5 34-109* 17 1 2 14 2 25-71* 16 14 1 1 29 72-21 16 10 2 4 22 59-35 16 7 3 7 17 60-54 15 7 2 6 16 55-44 15 7 0 8 14 40-48 12 4 4' 4 12 33-38 16 4 2 10 10 41-55 15 4 1 10 9 31-57 15 3 1 11 7 30-68 V.S.T. V.A.W. C.O.A.L. G.P.C. B.S.C. Uiterton 18-5 21-4 8-4 18-14 11-10 16-14 V.S.T. II S.B.L.V. P.V.S. V.A.W. II C.O.A.L. II 4- 9- 11- 11- 1-11 In het rayon Middelburg van de zomer avondcompetitie werden alle wedstrijden uitgesteld of afgelast. DE ZWEMCOMPETITIE Zaterdag werd te Sluis de tweede dag van de Zeeuwse zwemcompetitie gehou den. Ditmaal was de beurt uitsluitend aan de jeugd. De uitslagen waren: Jongens: 100 meter schoolslag t/m 17 j.: 1. J. Reinhoudt, Zeehond 1.33.5; 2. K. Sey- bel, Luctor 1.34.4; 3. J. Leenhouts, 't Vrije 1.34.4; 4. W. de Viries, Bruinvis 1.35.2. 25 meter vrije slag 12-13 j.: 1. F. van Giezen, Luctor 18.2. R. Hamelynck, Bruinvis 18.1; 3. A. Nelen, Bruinvis 18.5; 4. Th. Seuss, Schelde 18.9; 5. C. de Zeeuw, Schelde 19.6. 25 meter schoolslag 12-13 j.: 1. A. Nelen, Bruinvis 19.6; 2. R. Hamelynck, Bruinvis 21.3. F. van Giezen, Luctor 21.1; 4. C. de Zeeuw, Schelde 23.2; 5. I. Sinke, Zee hond 24.—. 50 meter rugslag t/m 17 j.; 1. J. Sam pon, Bruinvis 48.4; 2. P. v. d. Heuvel, Schelde 45.3. J. Reinhoudt, Zeehond 45.4; 4. P. Hamelynck, Bruinvis 51.2. 3x50 meter wisselslag estafette t/m 17 j.: 1. Scheldestroom 2,10; 2. Bruinvis 2.10.1. Meisjes: 50 meter rugslag t/m 17 j.: 1. K. Kamermans, Luctor 50.7; 2. T. Snij ders, Luctor 51.2; 3. J. Jongeman, Zee hond 53.7; 4. R. de Wit, Bruinvis 58.2; 4. J. de Visser, Scheldestroom 59.8. 25 meter schoolslag 14-15 j.: 1. N. Hang oor, S.Z.V. 21.7; 2. N. Keulemans, S.Z.V. 22.1; 3. B. de Nood, Luctor 22.7; 4. L. van Holthuyzen, Luctor 22.9; 5. M. Verplanke, Schelde 23.4. 25 meter vrije slag 14-15 j.: 1. A. Roesé, Schelde 17.6; 2. M. Keulemans, S.Z.V. 18.3; 3. M. Hubrechtsen, S.Z.V. 18.4; 4. J. v. d. Klooster, Luctor 19.6; 5. L. van Holthuy zen, Luctor 20.8. Zweedse estafette t/m 17 j.- 1. Luctor et Emergo 3.4.6; 2.Zeehond 3.27.4; 3. Schel destroom 3.28.1; 4. Bruinvis 3.41.3. SCHAKEN Kansen van V.U.K. gestegen Voor de promotie naar de eerste klasse van de Zeeuwse Schaakbond, speelde V.U.K. tegen Oostburg. Dank zij een be nauwde 5)4-4)4 overwinning zijn de kan sen van de club uit Kapelle op het be houd van het eerste klasserschap weer gestegen. De stand is nu: V.U.K. 2 2 0 0 4 13-7 Koudekerke 1 1 0 0 2 6)4-3)4 Oostburg 1 0 0 1 0 4)4-5)4 De Pion 2 0 0 2 0 6-14 De uitslagen waren: dr Facee Schaef- fer-W. J. de Wolf 1-0; A. Quakkelaar-P. Janse 0-1; A. Walrecht-P. Ruissen 1-0; J. Karelse-H. Enkelaar 0-1; M. Heyboer- D. de Puyt 14-14; G. Heyboer-C. Janse 14-14; D. Gebraad-J. Schakel 1-0; H. Blok-W. H. de Wolf 14-14; J. Coppoolse- van Mechelen %-)4; J. Cabboort-H. de Ridder 14-14. Om de persoonlijke titels De voorwedstrijden om het persoon lijk kampioenschap van Zeeland le klasse werden voortgezet. In groep B nam L. J. ARNEMUIDEN 25 jaar N.C.L.B. Onder leiding van de heer W. Martijn te Kleverskerke her dacht de afdeling Arnemuiden van de N.C.L.B. haar 25 jarig bestaan. De feest rede werd uitgesproken door de districts bestuurder, de heer A. Vingerling uit Goes, die een overzicht gaf vanaf de op richting tot heden. Ook werd het woord nog gevoerd door de heer A. Schuit, het oudste lid. Namens het gemeentebestuur sprak burgemeester J. v. d. Bos. Bestuur ders van diverse zusterverenigingen spraken gelukwensen uit. Ds Veldhuyzen sprak een slotwoord. BIGGEKERKE Opbrengst collecte. De collecte ten bate van „Het Hoogeland" heeft opgebracht f 21.69. KAPELLE Vaderdag-actie. Ter gelegenheid van vaderdag had de middenstandsvereniging „Handelsbelangen" een grote actie op touw gezet. Elke bezoeker van een win kel in Kapelle kreeg een bon. Zaterdag avond werden vanaf de muziektent op deze bonnen 50 prijzen uitgeloot. Een en ander bracht een geweldige drukte met zich mee. Tuinbouw-excursie. De tuinbouwver- eniging heeft Zaterdag een bijzonder leerzame excursie gemaakt naar het tuin bouwgebied rond Philippine. Ook bezich tigden zij een aardbeienproefveld bij Koewacht. Aller mening was dat er ook in Zeeuwsch Vlaanderen fruitbedrijven zijn die de toets der critiek glansrijk kun nen doorstaan. O.- EN W.-SOUBURG Raad. Vrijdag a.s. zal de raad van Oost en. West Souburg in openbare vergade ring bijeen komen. Enkele agenda pun ten zijn: Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van begraaf- en andere rechten; idem van een rioolbe- lasting; wijziging van een artikel van de Winkelsluitingswet; benoeming secretaris van de woningdienst; voorstel tot het be schikbaar stellen van gelden en voor schotten te verlenen aan particulieren bij de herbouw van woningen. SCHOONDIJKE Geslaagd. Geslaagd voor het gezellen- diploma van het kappersvak voor de da mesafdeling mej. M. Leenhouts alhier. SCHERPENISSE Schietwedstrijd. Bij de gehouden schiet wedstrijd door de schietvereniging „Prin ses Juliana" werden de volgende prijzen behaald: le prijs D. Quaak 49 p.; 2. H. Poot 49 p.; 3. J. Andriesse 49 p.; 4. C. v. d. Jagt 48 p.; 5. L. M. Andriesse 48 p. SLUIS 75 jaar „Apollo", Dit jaar bestaat de muziekvereniging „Apollo", alhier, 75 jaar, In een vergadering, die onder lei ding stond van burgemeester P. F. van Hootegem werden de plannen besproken voor het vieren van dit jubileum. De voorzitter, de heer R. Plasschaert, deelde mee, dat men graag deze feestelijkheden medio September zou organiseren. Het zou kunnen geschieden in combinatie met de jaarlijkse brandweerwedstrijden. Het ligt in de bedoeling zeven Belgische en zeven Nederlandse korpsen uit te no digen. De totale kosten werden begroot op f 1500.welk bedrag door de burgerij zal moeten worden opgebracht. Een co mité werd samengesteld. Dit comité zal op korte termijn een werkcomité be noemen, dat de plannen verder zal uit werken. Collecte „Het Hoogeland". De huis aan huis collecte ten bate van de Stichting „Het Hoogeland" bracht op f 27,94. SLUISKIL Geslaagden. Voor het te Rotterdam ge houden examen voor onderwijzeres bij het Chr. Kleuteronderwijs, slaagde mej. C. Vermeulen, alhier. Te Middelburg slaagde voor onderwijzeres mej. J. Lo- tens, alhier. IjZENDIJKE Benoeming. Tot onderwijzer aan de O.L. school te Boskoop is met ingang van 1 Juli a.s. benoemd, de heer R, de Houck alhier, thans tijdelijk onderwijzer te Biervliet. WISSENKERKE De bliksem sloeg in. Tijdens een hevig onweer, dat zich Zondagavond omstreeks 8 uur boven Wissenkerke ontlastte, sloeg de bliksem in de landbouwschuur van de heer J. C. van de Berg. Met behulp van brandblusapparaten kon de heer Van den Berg een begin van brand bestrijden. De brandweer, die onmiddellijk arriveerde kon na enkele minuten spuiten de brand meester worden. In de schuur van de bakkerij van de heer W. Heuseveldt sloeg de bliksem een gat in de muur. Er ontstond geen brand. Woudstra uit Middelburg de leiding door een zege op de Souburger Niemarkt. Ge passeerd kan hij niet meer worden, maar wel kunnen zowel v. d. Heyden ais de Koning en Niemarkt nog gelijk met hem komen, zodat een beslissingspartij nood zakelijk wordt. De stand is nu: L. J. Woudstra 3 uit 4; v. d. Heyden 2 uit 3; Niemarkt 2 uit 3; de Koning 1 uit 2; van Bclzen 0 uit 4. ln 4 B werd Marinusse nog geen win naar, want hij moet in Breel zijn meer dere erkennen. Breel won bovendien van Holster en speelde remise tegen v. d. Koorde, zodat hij winnaar kan worden door ook zijn laatste partij, tegen Jozi asse, in winst om te zetten. De stand is hier: Marinusse 3 uit 4; Breel 2)4 uit 3; Holster 114 uit 4; v. d. Koorde 114 uit 4; Joziasse 14 uit 3.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2