□HO Bim ili,1 in ui m i am Nieuws uit de Provincie. I if II II N li :l li Geen kansen voor Christelijk V*G*L*O* in Zeeland? ïfóe&oetb ZES CLUBS WONNEN MET DUBBELE CIJFERS Vrijer in- en export 1 Rillandia zorgde voor verassingen Mooie gift uit Amerika Middelburg. Goes. Maandag 22 Juni 1953 ZEEUWSCH DAGBLAD Pagina 2 INSTRUCTIEVE LEZING TE GOES Onderwijs, dat kinderen wil opleiden voor het dagelijks leven, GOES, 20 Juni. Voor de afdeling Zuid-Beveland van de Vereniging van Chr. Onderwijzers, heeft het hoofd van de V.G.L.O.-school te Monster, de heer M. Vlasblom, in de Prinses Ireneschool aan de Kamperfoeliestraat een zeer instructieve lezing gehouden over het voortgezet lager onderwijs. Hij deed dit niet alleen om mogelijke misvattingen bij de collega's weg te nemen, maar tevens om de waarschuwing te laten horen, dat men er voor zal moeten waken, de slag om het christelijke V.G.L.O. niet te verliezen. Er werden uiteraard ook enkele ling, dus, die aangepast is aan het vragen gesteld en daarbij was het de heer C. Kuiper, Inspecteur L.O. in de Inspectie Goes, die erop wees, dat vooral Zeeland het V.G.L.O. vele moeilijkheden zal opleveren. In zijn inspectie waar 150 scholen zijn, zitten in het zevende en achtste leerjaar slechts 250 kinderen, dat is gemiddeld per school vijf leerlingen. Van rege ringszijde is hem verzocht eens na te gaan of er voor de stichting van V.G.L.O.-scholen een mogelijkheid bestaat en het is hem .bsoluut on mogelijk gebleken. Aan de Herv. school in Goes is een V.G.L.O.-klas verbonden en die kan wellicht uit gebreid worden, maar dan moeten kinderen aangetrokken worden uit andere gemeenten en het is niet ver wonderlijk dat hoofden van scholen daar weinig voor voelen, aangezien daling van het leerlingental het op wachtgeld stellen van een onderwij zer kan betekenen. DE LEZING. De heer Vlasblom stelde daar tegen- pver, dat de scholen toch wel hun leerlingen loslaten voor de A.B.S. en de H.B.S. of U.L.O. Zijn lezing was Interessant genoeg. Het onderwijs richt zich op het kind van 12 jaar, dat een „bijzondere behandeling" no dig heeft als beginnende puber. Waar het voor de lagere school moeilijk is om van de historische gegroeide op voeding af te stappen (volgens spr. is deze te intellectualistisch) kan het V.G.L.O. ook de manuele, de lichame lijke-, de sociale- en ethische vorming geven. De school wil een productieve zinvolle herhaling geven van de leer stof der lagere scholen een herha- Examens Rijksdiploma Zieken verpleging B. BERGEN OP ZOOM, 20 Juni Op 18 en 19 Juni j.l. werd alhier het examen gehouden voor het Rijksdiploma Zieken verpleging B. Aan het examen namen deel 4 broeders en 28 zusters. Geslaagd zijn broeder H. Sakko en de zusters J. Anthonisse, A. Bisschop, M. A. Buuron, J. Coppoolse, A. Daane, J. Fraanje, P. den Hamer, J. J. Kabout, L. van Keulen, A. H. Kolijn, .T. Kop, P. Los, C. A. Luijks, L. A. van Maastricht, J. de Munnik, G. Neve, T. T. Sandee, M. S. v. d. Veer, A. v. d. Vegte, E. van Vlaanderen, C. B. Wagenaar, J. C. Wouters en S. E. Zwart- bol. Eindexamen Rijkskweekschool, Middelburg. MIDDELBURG, 20 Juni Voor het eind-examen der Rijkskweekschool te Middelburg slaagden vandaag de dames: J. C. Bos, Vlissingen- J. C. Lotens, Sluis kil; E. L. Ottens, vlissingen; G. Spuij- man, Vlissingen; P. Sehroevers, O. en w. Souburg en C. Schuijt te Middelburg. Eindexamens Chr. Lyceum voor Zeeland. Aan het in 1953 gehouden eindexa men der afdeling H.B.S.-B hebben 15 leerlingen van die afdeling deelgeno men. I candidaat heeft zich tijdens het examen teruggetrokken. Geslaagd zijn: mej. L. Bosselaar te Aagtekerke en de heren H. C. Booy te Verseke, P. A. J. Bruijnzeel te Kats, A. Buurman te Goes, F. Duynhouwer te Goes, W. G. H. Z. ten Kate te Goes, C. J. de Weerdt te Krabbendijke en D. E. Wolfert te Waarde. Afgewezen zijn 6 candidaten. Jaarvergadering graanhandel. Goes, 19 Juni De Vereniging van Handelaren in Granen, Zaden en Peul vruchten hield Donderdag in de beurs- zaal van hotel „De Korenbeurs" haar jaarlijkse algemene vergadering. De voorzitter, de heer C. Duvekot Lzn., sprak er in zijn openingswoord zijn blijdschap over uit, dat zoveel graanhan delaren uit alle delen van Zeeland aan wezig waren. De heer Duvekot sprak hierna over de komende reorganisatie betreffende de im- en export van granen. De algemene verwachting is, dat de im- en export vrij zullen komen, in ieder geval veel vrijer dan thans het geval is. Te genover vrije import van een artikel be hoort vrije export te staan. Spreker toon de de noodzaak hiervan met enkele voor beelden aan. De heer Duvekot gaf de raad, de ontwikkeling nauwkeurig te volgen en zei ervan overtuigd te zijn, dat de graanhandel in Nederland zich snel zal aanpassen aan de gewijzigde om standigheden. Uit de vergadering werd een voorstel gedaan om 00 pet. van de kasmiddelen der vereniging te bestemmen voor hulp aan de door de watersnood getroffen graanhandelaren. De heer L. van Damme uit Kortgene, firmant van de firma van Damme, een van de zwaarst getroffen graanbedrijven in Nederland, zei alle waardering te hebben voor dit voorstel, doch meende het niet te kunnen aan vaarden. De heer van Damme zei ver trouwen te hebben in de regering en sprak de hoop en verwachting uit, dat ook bedrijfsschade zal worden vergoed. Voorts werd nog het woord gevoerd door de heren Ribbens uit Zierikzee en P. G. van de Weele uit Colijnsplaat. Met algemene stemmen werd besloten iedere actie, die kan leiden tot een beter en vol lediger schadeloosstelling moreel en fi nancieel te steunen. De volgende jaarvergadering zal op Schouwen gehouden worden. Voortaan zal ook de pers op de jaarvergaderingen uitgenodigd worden. Een gezellig diner besloot deze geanimeerde vergadering. De mosselexport. -ilSEKE, 20 Juni. De export van verse Zeeuwse mosselen zal 29 Juni a.s. een aanvang nemen. De mos- selconservenfabrieken zullen Donder dag a.s. mogen beginnen, daar zij een paar dagen nodig hebben voor het ex- portklaar maken van hun producten. Prijzen, maten en gewichten zullen vandaag de leden van Cevemos wor den bekend gemaakt. Te 's-Gravenhage slaagde voor Ge meenteadministratie I de heer A. de Feyter te Zaamslag. dagelijks leven. Hij vertelde hierover aardige staaltjes. Bij de vorming speelt vooral de handenarbeid een belangrijke rol, zowel bij de jongens als dé meisjes. Wat ervan te zeggen dat de jongens van zijn school zelf de tuin verzorgen, de producten op de veiling brengen, hiervan boekhou den en aan de meisjes de producten, die overblijven verkopen, die er dan een maaltje van weten te maken? Met komische verontwaardiging wees spr. dan ook de idee van de hand, dat het V.G.L.O. een soort voortgezet B.L.O.-onderwijs zou zijn. De vergadering stond onder leiding van de heer G. Vleugel, hoofd van de Kon. WilhelminaschooL Miniatuur Nieuw Walcheren voor de Televisie. Donderdag jJ. heeft de N.CJt.V. een aantal opnamen gemaakt van het ln aan bouw zijnde Miniatuur van de Stichting Nieuw Walcheren, hetwelk ln Juni 1954 op het Molenwater te Middelburg zal ge opend worden. In het journaal van het televisie-pro gramma van de NCRV. zal morgenavond hierover een reportage worden uitgezon den. STEMMEN.... VOETSTAPPEN De dikke Rolley mopper de nog een tijd door. Hij zei dat hij uiteindelijk de mummies had gevonden en dat hij toch wel Iets flin ker en iets moediger was dan zijn vriend, maar Slip per hoorde het niet eens. Hij hoorde echter wel iets anders. Heel in de verte klonken opgewonden stem men en af en toe ook voet stappen. Slipper zette zijn oren wijd open en gaf plots Rolley een zet. „Er komen mensen aan!" zei hij. De dikke maakte een luchtsprong en rende de zaal op en neer. „Wat moeten we nu doen?!!" jammerde hij. „Oeinu lopen we tegen de lamp. Waarom heb je me ook hierheen meegenomen?" „Kom hier, Gelderse worst!" snauwde Slipper. Hij trok Rolley snel achter een mummie. „Hou je stil wat er ook gebeurd en doe alles na wat ik doe!" zei hij. „Ik hou me stil en doe alles na wat jij doet" herhaalde Rolley maar hij voegde er aan toe „behalve als je uit het raam springt!" De voetstappen kwamen nader en nader en enkele minu ten later stapte meneer Schimmel met zijn 2 professoren de zaal in. „Ik veronder stel!" sprak de professor die het meest kaal was „dat U zo langzamerhand spoken ziet. Wij moeten nogmaals uitdrukkelijk herhalen dat een goede, voor museum- gebruik geschikte mummie, minstens 3000 jaar oud moet zijn. Vooral levende mum mies bestaan niet. We hebben ieder tien boeken over deze stof doorgelezen de laatste dagen maar van dergelijke exemplaren is absoluut niets bekend!" Ingezonden Mededeling (adv.) Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het candidaatsexamen geneeskunde de heer R. G. M. Bie-| mans te Terneuzen. 1 Voor het inzenden van 24 MARS en/of NUTS omslagen is de sluitingsdatum bepaald op 30 Juni a.s. Zendt dus tijdig in om gratis 1 in het bezit ie komen van het album „Met MARS m JMB ttTÊmPjm langs de Nederlandse 1 Sportvelden". V. l/êWUkk&*jk ZEEUWSE KORFBALCOMPETITIE Monsteroverwinning van O.D.S, Tot nn toe kenmerkt de competitie zich door grote uitslagen in alle af delingen. Het is geen zeldzaamheid meer, indien met dubbele cijfers wordt gewonnen. Ook afgelopen Zaterdag waren er weer 6 clubs die met dub bele cijfers de overwinning wisten te behalen. Ie Klasse: Swift IOlympia 160; SeoltoTogo S3; ScampoioZee- landia 11—5. In deze afdeling war het de lei ders die weer met grote cijfers won nen. Seolto wist een kostbaar puntje te bemachtigen door tegen Togo gelijk te spelen. 2e Klasse: Elto IMadjoe 92; Vios—Swift H 3—5. Elto zond de hekkensluiter Madjoe met een nederlaag naar Vlissingen terug. Het zal voor Madjoe een zware C 'iber zijn om van de onderste plaats te verdowijnen. Swift II schijnt er steeds beter in te komen, gezien de resultaten van de laatste weken. Dit maal was het Vios dat met een neder laag genoegen moest nemen. Swift II werkt zich hierdoor naar de kopgroep. 3e Klasse A: Atlas A.K.C. 42; AnimoTop 43. Top bezocht no. 1 in deze afdeling en verloor met het kleinst mogelijke verschil. A.K.C. verloor wederom en blijft de onderste plaats bezetten. 3e Klasse B: Swift IVZuidwesters 3—3. In deze afdeling werd slechts één wedstrijd gespeeld. Swift IV wist het tegen de leider tot en gelijk spel te brengen. 2e Klasse C: Elto HScampoio H 25; KatsLuctor 45; DiosZee- landia n 113; Volharding IOlym- uia H 191. Volharding I en Scampoio II maak ten beiden geen fout en wonnen met WIELERSPORT. Piet van As wint in Oostburg. OOSTBURG, 20 Juni. Piet van As heeft Zaterdag in Oostburg na een adembenemende eindsprint de creme de la creme van ons prof-corps achter zich gelaten. Het fraaie en snelle parcours ter lengte van 1 km was er debet aan dat het groot aantal toeschouwers een vrij eenzijdige vertoning kreeg voorge schoteld. Alle uitlooppogingen in serie geor ganiseerd door Thijs Roks, Wout Wagt- mans en de jonge Belg Vergouwen werden in de kiem. gesmoord en een eindsprint uitgevochten door 17 ren ners moest tenslotte de beslissing bren gen. Van As was hierin heer en mees ter en klopte zijn rivalen met enkele meters. De uitslag was: 1. P. van As (Roo sendaal) 120 km in 2 uur 28 min.; 2. W. Wagtmans (Breda); 3. A. van Oers (Langeweg); 4. H. Smits (Antwerpen); 5. H. Dekkers (Eindhoven); 6. C. Bak ker (Zaandam); 7. G. Voorting (Haar lem); 8. Th. Roks (Sprundel) 9. F. v. d. Zande (Halsteren); 10. A. Suiker- buijk (Breda). ruim verschil. Volharding blijft de leiding behouden. Scampoio volgt met 4 punten achterstand doch met één wedstrijd minder gespeeld. Ook Dios won met dubbele cijfers. 3e Klasse D: S.S.S. HTjoba H 4—4; O.D.S.—Togo ni 23—0; W.K.V. —Vopo 0—11. Togo III behaalde vorige week tegen S.S.S. II de eerste punten, doch moest nu met een 230 nederlaag huiswaarts keren. Vopo gaat voort me' haar overwinningen en wint de ene wedstrijd na de andere met dub bele cijfers. Zij hebben nu een doel- gemiddelde van 90 voor en slechts 2 tegen. ADSPIRANTEN. ViosSwift A 10; Scampoio rieelandia 81; Swift SnelZuid westers A 31. AVONVIERDAAGSE WEER TEN EINDE. MIDDELBURG, 20 Juni. De ju bileum-Avondvierdaagse te Middel burg, ook ditmaal weer uitstekend ge organiseerd door „Medioburgum" be hoort weer tot het verleden. Onder zeer grote belangstelling trokken de deelnemers, voorafgegaan door de drumband van de Nat. Reserve Zater dagavond door da binnenstad. In het Ned. Koffiehuis konden de deelnemers hun deelnemerskruis in ontvangst ne men en de groepen de groepsmedaille. Er waren geen uitvallers. Eén persoon liep voor de achtste maal, zeven voor de zevende, 4 voor de zesde, 9 voor de vijfde, 16 voor de vierde, 32 voor de derde, 88 voor de tweede en 139 voor de eerste maal mee. De oudste deelnemer, de 64-jarige heer Melis uit Vlissingen kreeg bij de Veerseweg een bloemenkrans. Voor de 11-jarige Bram van Gelderen uit Vlis singen, die buiten mededinging bij de Nat. Reserve meeliep, was er een her innering. Op 4 Juli a.s. organiseert „Medioburgum" de jaarlijkse nacht mars, ditmaal over een ander par cours, dan vorige jaren. Te Goes wandelden ongeveer 120 deelnemers mee. De route liep over Heinkenszand en Nisse. Er was één uitvaller. Zaterdagmiddagvoetbal De Waal wint in Zuiddorpe. ZUIDDORPE, 20 Juni. In Zuid dorpe werd vandaag de traditionele wielercourse voor amateurs verreden. Aanvankelijk waren het van Beers en van Nispen die de toon aangaven en 1 minuut voorsprong namen op het peleton dat aangevoerd werd door Ko- nings. Ongeveer halverwege de course werden zij ingehaald en waren het re gelmatig anderen, die de kop namen. De eindsprint moest de beslissing brengen. De uitslag was: 1. E. de Waal (Kloos- terzande) 100 km. in 3 uur 8 min; 2. P. Maas (Pindorp); 3. v. d. Lijke (Groede); 4. van Beers (Etten); 5. Konings (Breda); 6. van Osta (Feijen- aart); 7. Looy (Steenbergen); 8. v. d. Borst (Etten); 4). van Glerum (St. Wil- lebrord); 10. van Nispen (St. Wille- brord). GOES, 20 Juni. Dat een span ningloos programma geen spanning- loze wedstrijden betekent, hebben de voetballers Zaterdag weer eens dui delijk bewezen. Rillandia I zorgde voor een tegenvaller door met 5—4 van V.C.K. I te verliezen. Daardoor steeg V.C.K. I één plaats ten koste van Kloetinge. Een wel zeer sensationele uitslag kwam van E.M.M. IV, dat met niet minder dan 160 van het derde elf tal van V.C.K. won. De Meeuwen deden het in ieder geval menselijker en waren met een 62 overwinning op Wolfaartsdijk II tevreden. Ook de reserves van Rillandia zorg den voor een verrassing maar nu in hun voordeel. Zij versloegen hun Koudekerkse tegenstanders met 52 en hebben daardoor hun positie enigs zins verstrekt. ZOMERAVONDVOETBAL. Wedstrijdprogramma voor deze week. Rayon Middelburg: Z.C.F.Olympia; P.G.Z.Pingelaars; Boele e. v. E.V. S.V.; P.Z.C.Focus; PingelaarsZ.C. F.; Stavast—V.S.V. Rayon Vlissingen: S.B.L.V.Coal '52 II; P.V.S.—V.S.T. II; V.A.W. I—V.A.W. II; G.P.C. I—Coal '52 I. Rayon Goes: Combinatie N.S.Keu ringsdienst; Vet. GoesC.K.B.; Gem. WerkenP.T.T.; Ford Sport Cl.V.V. Z.B.; P.T.T.—C.K.B. P.T.T.-SPORTDAG TE GOES. GOES, 20 Juni. Zaterdag werd te Goes een provinciale P.T.T.-sport- dag gehouden, waaraan deelnamen de P.T.T.-sportverenigingen van Vlissin gen, Middelburg en Goes. Op het gemeentelijk sportterrein werden de voetbalwedstrijden ge speeld, in café Baarends werd de bil- jartsport beoefend en in „Het Schut tershof" vonden de tafeltenniswedstrij den plaats. Hier vond ook 's avonds tijdens een gezellige bijeenkomst de prijsuitdeling plaats door de voorzit ter van het districtsbestuur-Zuid, de heer G. Machiels. Deze bracht de or ganiserende vereniging S. en O.-P.T.T. Goes dank voor deze prettige dag en de goede organisatie. O.m. was aan wezig op deze avond de heen W. Jeurgens, inspecteur van de Inspectie Middelburg. De heer Dicks, directeur van het telefoondistrict Breda had bericht van verhindering gestuurd. De uitslagen waren: Voetbal: VlissingenGoes 60; MiddelburgGoes 14; Vlissingen Middelburg 81. Vlissingen won de beker, terwijl Goes en Middelburg, resp. 2 en 3 een medaille ontvingen. Tafeltennis: MiddelburgGoes 3 6. Middelburg moest in Goes z'n meer dere erkennen. De eerste prijs was een beker. Vlissingen nam hier niet aan deel. Biljarten: GoesMiddelburg 33; MiddelburgVlissingen 24; Vlissin genGoes 24. Goes werd winnaar met een moyenne van 1,52 en mocht een kunststandaard in ontvangst ne men. De tweede en derde prijs waren medailles. KORTGENE. Bouw gymnastieklokaal gegund. In de raadsvergadering van Kort gene werd de heer W. Goossen, eerste ambtenaar ter secretarie, beëdigd tot wnd. secretaris en wnd. ontvanger. De voorzitter deelde mede, dat er 40 woningen te Kortgene door de ramp zijn verwoest. Hij sprak zijn dank uit voor de hulp, die de gemeente Arn hem heeft verleend. De bouw van het gymnastieklokaal op de Pompweide werd gegund aan de heer R. Slotema te Wissekerke voor f53.028. Tot havenmeester van Kort gene werd benoemd de heer M. Kra mer. Dit jaar zal geen kermis worden gehouden. Voor de bouw van 33 wo ningen zal de grond aangekocht wor den in de Stadspolder. In de rondvraag wees de heer Kor- teknie op de noodzaak van een wacht lokaal bij het Katse Veer. Aangedron gen werd op een spoedige opruiming van de verwoeste huizen aan de To- rendijk. Voor geteisterde Geref, Kerken. GOES, 20 Juni. De „First Protes tant Reformed Church" te Grand Ra pids (V.S. van Amerika) zond aan Ds Flinterman te Goes de opbrengst van een collecte voor de watersnood ten bedrage van 2240 dollar of f 8475. Ds Flinterman informeerde aan stonds bij de milde geefster naar de preciese bestemming van dit bedrag en mocht dezer dagen vernemen dat dit offer werd gegeven ten bate van door -de watersnood geteisterde Gere formeerde Kerken in Nederland. Ingezonden Mededeling (adv.) Rilland-Bath-Zondag. De diensten in de Herv. kerken heb ben gisteren in het teken gestaan van de hulp, die men gaat bieden aan de getroffen zustergemeente in Rilland- Bath. In de morgendienst in de Nieu we Kerk ging voor ds C. den Engelse uit Rilland, die preekte over Ps. 130 vers 5. Voor de preek dankte de pre dikant de gemeente voor de spontane bereidwilligheid zijn getroffen ge meente te adopteren. Hij herinnerde aan het grote leed en de moeilijke fi nanciële toestand, waarin men thans verkeert. Zowel de gebruikelijke col lecte voor Kerkvoogdij als Diaconie waren in alle diensten geheel bestemd voor Rilland. De dienst werd zeer druk bezocht. Terzelfder tijd ging ds F. Don als prae- ses van de Middelburgse kerkeraad voor in de morgendienst in de Herv. kerk te Rilland. R.K. Middenstanders achter de M.M.C. Naar wij vernemen hebben de R.K.- middenstanders zich tijdens een ver gadering unaniem achter het stand punt van de Middelburgse Midden standscentrale gesteld inzake de deel neming aan de feestweken, die wor den georganiseerd door de Ver. „Han delsbelang". Dit betekent dus, dat ook de RK. middenstanders, die zijn ge organiseerd in de plaatselijke R.K.- middenstandsvereniging niet aan de feestweken zullen deelnemen. Gemeentesubsidie openbare leeszaal Volgens een nieuwe subsidierege ling van het Rijk volgens het aantal inwoners van de gemeente dat wordt afgerond op 500, heeft de gemeente aan de openbare leeszaal een subsidie te verlenen van f 3469,— per jaar. B. en W. stellen de raad voor, deze sub sidie, die een verhoging betekent van f 125,per 1 Januari 1953 te verlenen. Meubelen en leermiddelen voor de Herv. school. Het bestuur van de Hervormde school aan de Kamperfoeliestraat, heeft B. en W. gevraagd medewerking te verlenen aan het aanschaffen van leermiddelen en meubelen, omdat het aantal leerlingen gestegen is. Het schoolbestuur heeft de beschikking gekregen over een lokaal in het Chr. Lyceum. De beslissing over deze zaak is aan de raad. B. en W. stellen de raad voor een gedeelte van de Poelweg I in onder houd by het "Waterschap de Breede Watering bewesten Yerseke in beheer en onderhoud over te nemen. Volgens bestaande bepalingen kan de gemeente op verzoek het bebouwde gedeelte van een weg in onderhoud bij het Wa terschap overnemen. Lid Burgerlijk Armbestuur. Tengevolge van de jongste wijziging van het Reglement voor het Burger lijk Armbestuur is de wethouder van Sociale Zaken geen lid meer van het Burgerlijk Armbestuur. Ter vervul ling van deze vacature zijn de heren A. Buijs en P. Haverhoek op de voor dracht geplaatst. De raad zal in de vol gende vergadering tussen deze twee personen een keus moeten doen. AXEL „Van Juliana tot Juliana". De bekende expositie „Van Juliana tot Juliana" zal op 2 en 3 Juli a.s. te Axel worden gehouden. Ook in de omliggende gemeenten zal men deze tentoonstelling kunnen bezichtigen. Opbrengst collectes. De jaarlijkse col lecte voor het Ned. Rode Kruis heeft te Axel plm. f2000 opgebracht. De collecte voor de Stichting Chr. Blindenhulp bracht f312.53 op. AARDENBURG Uitstapje Chr. Vrouwenvereniging. De Aardenburgse Chr. Vrouwenvereniging maakte per bus een uitstapje naar Bel gië. Er werd o.m. een bezoek gebracht aan Brugge en een rondrit gemaakt langs de Belgische kust, waar o.a. Oostende werd bezocht. Collecte. De alhier gehouden collecte voor de sanatoria „Sonnevanck" en „Zon negloren" bracht f65.op. COLIJNSPLAAT Collecte. De alhier gehouden collecte voor de blinden „De fakkels bijeen" bracht op f 78.15. 's-H. ARENDSKERKE Raad. De raad van 's-Heey Arendskerke hoopt Donderdag a.s. in openbare verga dering bijeen te komen. De voornaamste punten van de agenda zijn; Voorstel tot vaststelling van de gemeentelijke vergoe ding aan de bijz. scholen over 1952; 'oor- stel tot intrekking van de verordening houdende een verbod tot het betreden van de zeedijken; voorstel tot wijziging van de verordening op de begrafenis rechten; wijziging van enkele verordenin gen ingevolge de Winkelsluitingswet 1951; voorstel tot het indienen van een verzoek aan de minister tot het aanstel len van een vierde leerkracht aan de 0.1. school te 's-Heer Arendskerke dorp. Opbrengst collecte. De collecte voor het Rode Kruis leverde alhier een bedrag van f 197.15 op. De kleuters wonnen. De voetbalwed strijd „Gemeente-Boys"„Oud Kleuter elftal" bracht een bedrag van f 155.op ten bate van de Kleuterschool. Het „Oud- Kleuterelftal" won met 53. NISSE Geslaagd. De heer Chr. Verburg te Ni®» Se is te Breda geslaagd voor het Gezel» len-diploma Herenkappersvak. OVEZANDE Raad. De raad dezer gemeente zal op 25 Juni a.s. te 19.30 u. in openbare ver gadering bijeenkomen. Te behandelen punten: Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden; aankoop grond wegsverbetering Bloemenstraat; intrek king verordening lijkkoets; premie wo ningverbetering J. Hollestelle; vijfjaar* lijkse afrekening bijz. lagere scholen^ vaststelling verordening heffing en inr vordering straatbelasting. Vergadering Wit Gele Kruis. In de vergadering van het Wit Gele Kruis bleek bij het financieel verslag dat de toestand toch nog niet bepaald rooskleurig is te noemen, terwijl op de exploitatie van de douche-cellen een tekort bleek te zijn over 1952. SCHERPENISSE Geslaagd. Bij het te Breda gehouden examen voor vakbekwaamheid in het kappersbedrijf, slaagde de kappersbe diende J. v. d. Reest te Stavenisse. Voor het Rampenfonds. Donderdag a.s. houdt de Herv. Vrouwenvereniging van 310 uur een verkoping van de door de ieden vervaardigde handwerken e.d. De opbrengst zal ten goede komen aan het Rampenfonds. ZOUTELANDE Service voor de badgasten. Door V.V.V. is een kastje aan het postkantoor beves tigd met dienstregelingen voor de bussen. Ook zijn er borden geplaatst die de rich ting naar het badstrand aangeven. Bedankt als raadslid. De heer P. de Visser, door de C.H.U. gekozen als raads lid, heeft bedankt. In diens plaats komt nu de heer J. Riemens, die reeds vele jaren zitting had in de raad. SCHOONDIJKE, Geldlening van f 100.000 bij de N.V. Bank. In de raadsvergadering van Schoon- dijke werd een subsidie-verzoek van gezinszorg, uitgaande van de Ned. Herv. kerk, ingewilligd. Ingekomen was een schrijven van de Commissaris der Koningin, waarin deze namens H.M. de Koningin de gemeente dank bracht voor de gelukwens op 30 April j.l. Besloten werd aandacht te beste den aan het verbeteren van de Mag- dalenaweg en de Veldstraat. Bij de N.V. Bank voor Ned. gemeen ten zal een geldlening van f 100.000 a 3% pet. voor de tijd van 40 jaar aangegaan worden. Het doel van deze lening is de financiering van de bouw en inrichtingskosten van twee bijz. scholen. Het stukje grond tussen de West straat Oost en Nijverheidsstraat zal verhuurd worden voor de bouw van een noodkerkje voor de Geref. kerk. Bij de rondvraag werden inlichtin gen gevraagd over de huur van het sportterrein aan diverse verenigingen.

Zeeuwsch Dagblad | 1953 | | pagina 2